Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52014TA1210(13)

    Ataskaita dėl Europos bankininkystės institucijos 2013 finansinių metų metinių finansinių ataskaitų su Institucijos atsakymais

    OL C 442, 2014 12 10, p. 112–122 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    10.12.2014   

    LT

    Europos Sąjungos oficialusis leidinys

    C 442/112


    ATASKAITA

    dėl Europos bankininkystės institucijos 2013 finansinių metų metinių finansinių ataskaitų su Institucijos atsakymais

    (2014/C 442/13)

    ĮVADAS

    1.

    Europos bankininkystės institucija (toliau – Institucija, taip pat vadinama EBI), įsikūrusi Londone, buvo įsteigta Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) Nr. 1093/2010 (1). Institucijos užduotis yra prisidėti rengiant aukštos kokybės bendruosius reguliavimo ir priežiūros standartus ir praktiką, padėti nuosekliai taikyti privalomus Sąjungos teisės aktus, skatinti kompetentingas institucijas perduoti viena kitai užduotis ir pareigas ir padėti joms tą daryti, stebėti ir vertinti rinkos pokyčius savo kompetencijos srityje ir stiprinti indėlininkų ir investuotojų apsaugą (2).

    PATIKINIMO PAREIŠKIMĄ PATVIRTINANTI INFORMACIJA

    2.

    Audito Rūmų taikomas audito metodas apima analitines audito procedūras, tiesioginį operacijų testavimą ir pagrindinių Institucijos priežiūros ir kontrolės sistemų kontrolės priemonių įvertinimą. Be to, prireikus, naudojami iš kitų auditorių darbų gauti įrodymai ir atliekama vadovybės pareiškimų analizė.

    PATIKINIMO PAREIŠKIMAS

    3.

    Atsižvelgdami į Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo (SESV) 287 straipsnio nuostatas, Audito Rūmai auditavo:

    a)

    Institucijos metines finansines ataskaitas, kurias sudaro 2013 m. gruodžio 31 d. pasibaigusių finansinių metų finansinės atskaitomybės (3) ir biudžeto vykdymo (4) ataskaitos, ir

    b)

    šiose finansinėse ataskaitose atspindimų operacijų teisėtumą ir tvarkingumą.

    Vadovybės atsakomybė

    4.

    Vadovybė yra atsakinga už Institucijos metinių finansinių ataskaitų rengimą ir sąžiningą jų pateikimą bei atspindimų operacijų teisėtumą ir tvarkingumą (5):

    a)

    su Institucijos metinėmis finansinėmis ataskaitomis susijusi vadovybės atsakomybė apima vidaus kontrolės sistemos, susijusios su finansinės atskaitomybės, kurioje nėra reikšmingų dėl sukčiavimo ar klaidų atsiradusių netikslumų, parengimu ir sąžiningu pateikimu, nustatymą, taikymą ir priežiūrą; tinkamų apskaitos metodų, remiantis Komisijos apskaitos pareigūno patvirtintomis apskaitos taisyklėmis (6), atranką ir taikymą; apskaitinių įvertinimų, kurie yra pagrįsti esamomis aplinkybėmis, atlikimą. Direktorius Institucijos metines finansines ataskaitas patvirtina po to, kai jos apskaitos pareigūnas jas parengė remdamasis visa turima informacija ir pateikė su finansinėmis ataskaitomis susijusį raštą, kuriame, be kita ko nurodo, kad jis turi pakankamą patikinimą, kad jos visais reikšmingais aspektais tikrai ir teisingai atspindi Institucijos finansinę būklę;

    b)

    su atspindimų operacijų teisėtumu ir tvarkingumu bei patikimo finansų valdymo atitiktimi susijusi vadovybės atsakomybė apima veiksmingos ir efektyvios vidaus kontrolės, – apimančios pakankamą priežiūrą ir tinkamas priemones, siekiant išvengti pažeidimų ir sukčiavimo bei, prireikus, teismines procedūras, susigrąžinant neteisingai išmokėtas ar panaudotas lėšas, – nustatymą, taikymą ir priežiūrą.

    Auditoriaus atsakomybė

    5.

    Audito Rūmai, remdamiesi savo audito rezultatais, privalo pateikti Europos Parlamentui ir Tarybai (7) metinių finansinių ataskaitų patikimumo bei jose atspindimų operacijų teisėtumo ir tvarkingumo patikinimo pareiškimą. Audito Rūmai savo auditą atlieka vadovaudamiesi IFAC tarptautiniais audito standartais ir etikos kodeksais bei INTOSAI tarptautiniais aukščiausiųjų audito institucijų standartais. Pagal šiuos standartus reikalaujama, kad Audito Rūmai planuotų ir atliktų auditą tokiu būdu, kad būtų gautas pakankamas patikinimas dėl to, ar Institucijos metinėse finansinėse ataskaitose nėra reikšmingų iškraipymų, o jose atspindimos operacijos yra teisėtos ir tvarkingos.

    6.

    Atliekant auditą, taikomos procedūros, skirtos gauti audito įrodymus apie sumas ir kitą informaciją finansinėse ataskaitose bei apie jose atspindimų operacijų teisėtumą ir tvarkingumą. Procedūros pasirenkamos auditoriaus nuožiūra, remiantis dėl sukčiavimo ar klaidų atsiradusių finansinių ataskaitų reikšmingų iškraipymų ar susijusių operacijų reikšmingos neatitikties Europos Sąjungos teisinio pagrindo reikalavimams rizikos vertinimu. Atlikdamas šiuos rizikos vertinimus, auditorius atsižvelgia į visas vidaus kontrolės priemones, susijusias su finansinių ataskaitų rengimu ir sąžiningu jų pateikimu, taip pat į operacijų teisėtumui ir tvarkingumui užtikrinti įdiegtas priežiūros ir kontrolės sistemas, ir nustato esamomis aplinkybėmis tinkamas audito procedūras. Atliekant auditą taip pat įvertinamas apskaitos metodų tinkamumas, atliktų apskaitinių vertinimų pagrįstumas ir bendras finansinių ataskaitų pateikimas.

    7.

    Audito Rūmai mano, kad gauti audito įrodymai yra pakankami ir tinkami jų patikinimo pareiškimui pagrįsti.

    Nuomonė dėl finansinių ataskaitų patikimumo

    8.

    Audito Rūmų nuomone Institucijos metinėse finansinėse ataskaitose Institucijos finansinė būklė 2013 m. gruodžio 31 d. ir su tą dieną pasibaigusiais finansiniais metais susijusių operacijų ir pinigų srautų rezultatai visais reikšmingais aspektais yra pateikti teisingai, kaip to reikalauja jos finansinis reglamentas ir Komisijos apskaitos pareigūno priimtos apskaitos taisyklės.

    Nuomonė dėl finansinėse ataskaitose atspindimų operacijų teisėtumo ir tvarkingumo

    9.

    Audito Rūmų nuomone, 2013 m. gruodžio 31 d. pasibaigusių finansinių metų metinėse finansinėse ataskaitose atspindimos operacijos visais reikšmingais aspektais yra teisėtos ir tvarkingos.

    10.

    Toliau pateiktos pastabos šių Audito Rūmų nuomonių nekeičia.

    PASTABOS DĖL BIUDŽETO VALDYMO

    11.

    2013 m. visų įsipareigotų asignavimų lygis sudarė 90 % palyginti su 89 % 2012 m., iš kurių I antraštinės dalies (išlaidos darbuotojams) atveju jis sudarė 87 %, II antraštinės dalies (administracinės išlaidos) atveju – 98 %, o III antraštinės dalies (veiklos išlaidos) atveju – 92 %. I antraštinės dalies įsipareigojimų lygį neigiamai paveikė Teisingumo Teismo sprendimas neindeksuoti darbuotojų atlyginimo laikotarpiu nuo 2011 m. liepos 1 d. iki 2013 m. birželio 30 d. (1,8 milijono eurų).

    12.

    Nors bendras perkėlimų lygis reikšmingai sumažėjo iki 3 8 76  564 eurų (17 %) palyginti su 6 5 47  808 eurais (36 %) ankstesniais metais, įsipareigotų asignavimų perkėlimų lygis išliko palyginti aukštas II antraštinėje dalyje – 1 9 74  511 eurai (35 %) ir III antraštinėje dalyje – 1 6 51  203 eurai (36 %). Šiuos perkėlimus iš esmės sąlygojo planuoti IT infrastruktūros ir IT paslaugų viešieji pirkimai, dėl kurių, kaip ir buvo planuota, 2013 m. gruodžio mėn. buvo sudarytos sutartys ir 2014 m. bus suteiktos susijusios paslaugos.

    ATSIŽVELGIMAS Į PRAĖJUSIŲ METŲ PASTABAS

    13.

    Taisomųjų veiksmų atsižvelgiant į Audito Rūmų praėjusių metų pastabas apžvalga pateikta I priede.

    Šią ataskaitą priėmė IV kolegija, vadovaujama Audito Rūmų nario Milan Martin CVIKL, 2014 m. liepos 1 d. Liuksemburge įvykusiame posėdyje.

    Audito Rūmų vardu

    Pirmininkas

    Vítor Manuel da SILVA CALDEIRA


    (1)  OL L 331, 2010 12 15, p. 12.

    (2)  II priede apibendrinta Institucijos kompetencija ir veikla. Šis priedas pateiktas susipažinti.

    (3)  Finansinę atskaitomybę sudaro balansas ir ekonominių rezultatų ataskaita, pinigų srautų lentelė, grynojo turto pokyčių ataskaita bei svarbių apskaitos metodų suvestinė ir kita aiškinamoji informacija.

    (4)  Jas sudaro biudžeto rezultatų ataskaita ir jos priedas.

    (5)  Komisijos deleguotojo reglamento (ES) Nr. 1271/2013 39 ir 50 straipsniai (OL L 328, 2013 12 7, p. 42).

    (6)  Komisijos apskaitos pareigūno patvirtintos apskaitos taisyklės yra pagrįstos Tarptautinės buhalterių federacijos paskelbtais Tarptautiniais viešojo sektoriaus apskaitos standartais (TVSAS) arba, prireikus, – Tarptautinės apskaitos standartų valdybos paskelbtais Tarptautiniais apskaitos standartais (TAS)/Tarptautiniais finansinės atskaitomybės standartais (TFAS).

    (7)  Reglamento (ES) Nr. 1271/2013 107 straipsnis.


    I PRIEDAS

    Atsižvelgimas į praėjusių metų pastabas

    Metai

    Audito Rūmų pastaba

    Taisomojo veiksmo būklė

    (užbaigtas/vykdomas/neįvykdytas/n.d.)

    2011

    Maži biudžeto įvykdymo lygiai atspindi biudžeto planavimo ir vykdymo sunkumus.

    Užbaigtas

    2011

    2011 finansinių metų Institucijos biudžetas sudarė 12,7 milijono eurų. Pagal Institucijos steigiamąjį reglamentą (1), 60 % 2011 m. biudžeto buvo finansuota iš valstybių narių ir Europos laisvosios prekybos asociacijos (ELPA) šalių įnašų ir 40 % – iš Sąjungos biudžeto. 2011 m. pabaigoje Institucija užregistravo teigiamą 3,6 milijono eurų biudžeto rezultatą. Remiantis jos finansinio reglamento 15 straipsnio 4 dalimi ir 16 straipsnio 1 dalimi, visa suma į sąskaitas tuo metu buvo įrašyta kaip įsipareigojimas Europos Komisijai.

    Užbaigtas

    2011

    Institucija privalo pagerinti įdarbinimo procedūrų skaidrumą: prieš nagrinėjant paraiškas, nebuvo nustatyti atrankos kriterijų svoriniai koeficientai ir kandidatams privalomas balų skaičius, būtinas jiems pakviesti į interviu ar jiems įtraukti į tinkamų kandidatų sąrašą.

    Užbaigtas

    2012

    Siekdama kompensuoti didesnius mokyklų mokesčius, Institucija darbuotojams, kurių vaikai lanko pradinę ar vidurinę mokyklą, be Tarnybos nuostatuose nustatytų švietimo išmokų išmoka papildomas išmokas (2). Visi 2012 m. švietimo įnašai sudarė apie 76  000 eurų. Tarnybos nuostatuose jos nėra numatytos ir dėl to yra netvarkingos.

    Vykdomas (3)

    2012

    Remiantis Institucijos IT strategija, kurią parengė jos pirmtakė organizacija (4), pagrindines EBI IT programines sistemas iki 2013 m. gruodžio mėn. buvo pavesta tvarkyti išorės IT tiekėjui (5). Todėl iškyla rizika dėl ribotos Institucijos IT sistemų kontrolės ir priežiūros.

    Užbaigtas

    2012

    Visų įsipareigotų asignavimų lygis sudarė 89 %, iš kurių I antraštinės dalies (išlaidos darbuotojams) atveju jis sudarė 84 %, II antraštinės dalies (administracinės išlaidos) atveju – 86 %, o III antraštinės dalies (veiklos išlaidos) atveju – 100 % (6). II antraštinės dalies atveju įsipareigotų asignavimų perkėlimai buvo dideli (45 %) daugiausia dėl Institucijos nekontroliuojamų priežasčių, kaip antai nepavykęs bandymas surasti naujas patalpas ir kai kurių IT projektų, kuriems buvo būtina gauti duomenis iš pirmtakės organizacijos, įgyvendinimo vėlavimas. III antraštinės dalies atveju įsipareigotų asignavimų perkėlimai buvo dideli (85 %) daugiausia dėl dviejų sudėtingų ir ilgos trukmės IT viešųjų pirkimų procedūrų, nepaisant to, kad jos buvo vykdomos pagal planą, dėl vėlavimo pradėti ir įgyvendinti kitus tris IT projektus ir dėl pavėluoto tiekėjų sąskaitų faktūrų už kai kurias IT paslaugas pateikimo.

    n. d.

    2012

    Audito Rūmai nustatė šiuos audito metu tikrintų įdarbinimo procedūrų trūkumus, kurie paveikė skaidrumą ir vienodas galimybes: kandidatai buvo įvertinti bendru balu, o ne atskirais su kiekvienu atrankos kriterijumi susijusiais balais, taip pat nebuvo įrodymų, kad pokalbių ir testų raštu klausimai buvo nustatyti prieš nagrinėjant paraiškas.

    Užbaigtas


    (1)  2010 m. lapkričio 24 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 1093/2010 62 straipsnio 1 dalis.

    (2)  VII priedo 3 straipsnyje nustatytos dukart už bazines 252,81 euro išmokas didesnės – 505,62 euro – išmokos.

    (3)  3 iš 9 susijusių mokyklų atveju sutartys dar turėjo būti sudarytos 2013 m.

    (4)  Europos bankininkystės priežiūros institucijų komitetas.

    (5)  Banque de France.

    (6)  Atlikus poreikių likusią metų dalį analizę, 2012 m. rugsėjo mėn. buvo peržiūrėtas biudžetas ir 8,9 % sumažinti asignavimai.


    II PRIEDAS

    Europos bankininkystės institucija (Londonas)

    Kompetencija ir veikla

    Sutartyje numatytos Sąjungos kompetencijos sritys

    (Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 26 ir 114 straipsniai)

    26 straipsnis:

    „1.

    Sąjunga, siekdama sukurti vidaus rinką ar užtikrinti jos veikimą, imasi priemonių pagal atitinkamas Sutarčių nuostatas.

    2.

    Vidaus rinką sudaro vidaus sienų neturinti erdvė, kurioje pagal Sutarčių nuostatas užtikrinamas laisvas prekių, asmenų, paslaugų ir kapitalo judėjimas.

    3.

    Taryba remdamasi Komisijos pasiūlymu nustato gaires ir sąlygas, reikalingas tolydžiai pažangai visuose atitinkamuose sektoriuose užtikrinti.“

    114 straipsnis:

    „1.

    Išskyrus tuos atvejus, kai Sutartyse nustatyta kitaip, 26 straipsnyje iškeltiems tikslams pasiekti taikomos toliau dėstomos nuostatos. Europos Parlamentas ir Taryba, spręsdami pagal įprastą teisėkūros procedūrą, pasikonsultavę su Ekonomikos ir socialinių reikalų komitetu, nustato priemones valstybių narių įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatoms, skirtoms vidaus rinkos sukūrimui ir veikimui, suderinti.“

    Institucijos kompetencijos sritys

    (Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 1093/2010)

    (Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 1022/2013, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (ES) Nr. 1093/2010)

    Tikslai

    a)

    Gerinti vidaus rinkos veikimą, visų pirma užtikrinant aukštą, veiksmingą ir nuoseklų reglamentavimo ir priežiūros lygį;

    b)

    užtikrinti finansinių rinkų sąžiningumą, skaidrumą, efektyvumą ir sklandų veikimą;

    c)

    stiprinti tarptautinės priežiūros koordinavimą;

    d)

    išvengti reguliuojamojo arbitražo ir prisidėti prie vienodų konkurencijos sąlygų;

    e)

    užtikrinti, kad paskolų ėmimas ir kitos rizikos būtų tinkamai reguliuojamos ir prižiūrimos;

    f)

    gerinti vartotojų apsaugą.

    Užduotys

    a)

    Prisidėti rengiant aukštos kokybės bendruosius reglamentavimo ir priežiūros standartus bei praktiką;

    b)

    parengti ir atnaujinti Europos priežiūros vadovą, skirtą visos Sąjungos finansinių institucijų priežiūrai;

    c)

    padėti nuosekliai taikyti Sąjungos teisės aktus;

    d)

    palengvinti užduočių ir pareigų perdavimą tarp kompetentingų institucijų;

    e)

    glaudžiai bendradarbiauti su ESRV (1);

    f)

    organizuoti ir atlikti kompetentingų institucijų tarpusavio vertinimo analizę;

    g)

    stebėti ir vertinti rinkos pokyčius savo kompetencijos srityje;

    h)

    atlikti ekonomines rinkų analizes siekiant pateikti informaciją apie Institucijos pareigų vykdymą;

    i)

    stiprinti indėlininkų ir investuotojų apsaugą;

    j)

    skatinti nuoseklų ir darnų priežiūros institucijų kolegijų veikimą, stebėti, vertinti ir matuoti sisteminę riziką, rengti ir koordinuoti gaivinimo ir bankų problemų sprendimo planus, suteikiant aukšto lygio apsaugą indėlininkams ir investuotojams visoje Sąjungoje bei kurti bankrutuojančių finansų įstaigų problemų sprendimo metodus ir vertinti tinkamų finansinių priemonių poreikį;

    k)

    vykdyti kitas specifines užduotis, nustatytas šiame reglamente arba kituose įstatymo galią turinčiuose teisės aktuose;

    l)

    savo interneto svetainėje skelbti ir reguliariai atnaujinti su jos veiklos sritimi susijusią informaciją.

    Valdymas

    Priežiūros taryba

    Ją sudaro pirmininkas, po vieną atstovą iš kiekvienos valstybės narės (NPI vadovas (2), Komisijos, ECB (3), ESRV, EDPPI (4) ir EVPRI (5).

    Valdyba

    Ją sudaro pirmininkas ir šeši priežiūros tarybos nariai.

    Pirmininkas

    Jį skiria priežiūros taryba.

    Vykdomasis direktorius

    Jį skiria priežiūros taryba.

    Apeliacinė taryba

    Tai jungtinis trijų Europos priežiūros institucijų organas.

    Išorės auditas

    Europos Audito Rūmai.

    Biudžeto įvykdymą tvirtinanti institucija

    Europos Parlamentas.

    2013 m. (2012 m.) Institucijai skirti ištekliai

    2013 m. biudžetas

    26,0 (20,7) milijono eurų

    iš kurių:

    Europos Sąjungos subsidija: 10,4 (8,3) milijono eurų

    Valstybių narių įnašai: 15,2 (12,1) milijono eurų

    Stebėtojų įnašai: 0,4 (0,3) milijono eurų

    Užimtos darbo vietos 2013 m. gruodžio 31 d.

    93 laikinieji darbuotojai (68)iš kurių yra septyni, kuriems buvo nusiųsti darbo pasiūlymai ir kurie juos priėmė prieš 2013 m. gruodžio 31 d.

    14 (12) sutartininkų

    17 (14) deleguotų nacionalinių ekspertų

    2013 m. rezultatai ir suteiktos paslaugos

    Atliktos 56 konsultacijos (daugiausia dėl reglamentavimo ir įgyvendinimo techninių standartų projektų, parengtų DKP IV/RKP teisinio pagrindo kontekste), organizuoti 34 vieši klausymai.

    Europos Komisijai galutiniam tvirtinimui pateikti 36 reglamentavimo techninių standartų projektai ir 21 įgyvendinimo techninių standartų projektas (parengti remiantis i) DKP IV/RKP teisiniu pagrindu, ir susiję su bankų nuosavų lėšų, kredito rizikos, rinkos rizikos, likvidumo ir atlygio sritimis, ir ii) atkūrimo po krizės ir pertvarkymo teisiniu pagrindu).

    Paskelbti du gairių dokumentai (dėl kapitalo priemonių skolinant užsienio valiuta ir dėl mažmeninių indėlių, kurių išeinantys pinigų srautai yra skirtingi – likvidumo ataskaitų teikimo tikslu) ir keturių rekomendacijų nacionalinėms kompetentingoms institucijoms (dėl bankų dalyvavimo Euribor, dėl atkūrimo planų rengimo, dėl CT1 kapitalo išsaugojimo pereinant prie DKP IV/RKP teisinio pagrindo ir dėl bankų turto kokybės peržiūros).

    Pateiktos šešios nuomonės Komisijai, Europos Parlamentui ir Tarybai, viena techninė konsultacija Europos Komisijai, keturi raštai su pastabomis dėl apskaitos Tarptautinių apskaitos standartų valdybai ir du raštai su pastabomis Tarptautinių audito ir patikinimo standartų valdybai.

    Atlikta viena tarpusavio peržiūra, susijusi su nacionalinių kompetentingų institucijų testavimo nepalankiausiomis sąlygomis gairių parengimu.

    EBI svetainėje pateikta taisyklių sąvado klausimų ir atsakymų priemonė institucijoms, priežiūros tarnyboms ir kitoms suinteresuotosioms šalims.

    Paskelbta daug teminių ataskaitų įvairiose EBI kompetencijos srityse (pavyzdžiui, bankų sektoriaus ir tarpsektorinės rizikos analizės ataskaitos, ataskaitos dėl bankų pagal riziką įvertinto turto nuoseklumo, vartotojų tendencijų ataskaita, ataskaita dėl Bazelio II stebėjimo procedūros rezultatų, Bankininkystės suinteresuotųjų subjektų grupės laikotarpio pabaigos ataskaita, ataskaitos dėl bankų likvidumo, ataskaita dėl likvidumo padengimo koeficiento poveikio, ataskaita dėl duomenų apie daug uždirbančius asmenis ES bankuose, ataskaita dėl priežiūros taisyklių ir praktikos palyginamumo, ataskaita dėl bankų kapitalo reikalavimų procikliškumo, ataskaitos pagal riziką įvertinto turto palyginamumo srityje ir kt.).

    Atlikta rizikos analizė, vykdytas pagrindinių rizikos rūšių ES bankų sektoriuje vertinimas ir stebėjimas, įskaitant pagal riziką įvertinto turto rezultatų nuoseklumo analizę, bankų verslo modelių tvarumą ir bankų turto kokybės peržiūras.

    Pusmetinių bankų sektoriaus ir tarpsektorinių rizikos ataskaitų, ketvirtinių rizikos suvestinių, savaitinių ataskaitų dėl Europos bankų likvidumo ir finansavimo sąlygų ir dėl banko rinkos rodiklių parengimas, reguliarių naujienų apie riziką ir pažeidžiamumą pranešimų ES institucijoms ir įstaigoms teikimas .

    Išsamus darbas bankų balanso tvarkymo ir bankų turto kokybės peržiūros srityje (rekomendacijų dėl kapitalo išsaugojimo ir dėl turto kokybės peržiūros, trijų tarpinių ataskaitų dėl pagal riziką įvertinto turto nuoseklumo, kitų keturių ataskaitų dėl įvairių klausimų, susijusių su pagal riziką įvertinto turto palyginamumo paskelbimas, neveiksnių paskolų ir toleravimo bendrų apibrėžčių nustatymas, taip pat pasirengimas turto kokybės peržiūroms ir išsamiam bendro priežiūros mechanizmo (BPM) įvertinimui).

    ES mastu vykdyta skaidrumo procedūra pateikiant informaciją apie ES bankus, kurie 2012 m. dalyvavo rekapitalizacijos procedūroje.

    Pasirengimas vykdyti ES bankų 2014 m. testavimą nepalankiausiomis sąlygomis (metodikos, scenarijų ir pagrindinių testavimo nepalankiausiomis sąlygomis prielaidų plėtojimo darbas), prisidėjo – kaip Komisijos konsultantas – prie testavimo nepalankiausiomis sąlygomis kai kuriose programoje dalyvaujančiose šalyse.

    Bendrų ataskaitų teikimo sistemų, susijusių su finansinės atskaitomybės teikimu (FINREP), bendrų mokumo ataskaitų teikimu (COREP), ir XBRL taksonomijos antro lygmens priežiūros ataskaitų teikimui parengimas ir pagalba jas įgyvendinant.

    Aktyvus dalyvavimas nacionalinių priežiūros institucijų kolegijų posėdžiuose ir veikloje, priežiūros vykdytojų bendradarbiavimo kolegijose skatinimas ir stebėjimas.

    Su Euribor ir lyginamųjų standartų klausimais susijęs darbas, kuris buvo atliekamas kartu su EVPRI, įskaitant lyginamųjų standartų nustatymo procesų principų paskelbimą ir darbą, susijusį su Euribor-EBF ir nacionalinėms institucijoms skirtų rekomendacijų vykdymo tolesne priežiūra.

    Metinis įvertinimas dėl bankų 3 ramsčio atskleidimo reikalavimų įgyvendinimo.

    Indėlis į Bazelio komiteto reguliavimo nuoseklumo įvertinimo programą (RCAP).

    Vartotojų apsaugos srityje, paskelbti du įspėjimai vartotojams (dėl virtualių valiutų ir dėl sutarčių dėl skirtumo), vienas bendras Europos priežiūros institucijų pozicijos dokumentas dėl produktų priežiūros ir valdysenos, bendrai organizuota 2013 m. Europos priežiūros institucijų bendra vartotojų diena ir – kaip jau buvo minėta pirmiau – paskelbtos trys nuomonės nacionalinėms kompetentingoms institucijoms dėl geros praktikos (susijusios su hipotekomis ir biržose dalyvaujančiais fondais), viena vartotojų tendencijų ataskaita ir pradėta viena konsultacija dėl reguliavimo techninių standartų, susijusių su hipotekų tarpininkais, projekto ir viena konsultacija dėl bendrų skundų nagrinėjimo gairių.

    Kartu su kitomis EPI, indėlis ir pagalba Europos finansų priežiūros institucijų sistemos peržiūros procesui EBI reglamento 81 straipsnio kontekste (kiekybinių ir kokybinių duomenų Komisijai, ataskaitos dėl Europos priežiūros institucijų pasiekimų ir iššūkių Tarybai teikimas, dalyvavimas Komisijos viešame klausyme dėl EFPIS peržiūros ir ECON viešame klausyme, Europos priežiūros institucijų nuomonės dėl ESRV peržiūros pateikimas).

    20 seminarų ir mokymo kursų EBI ir nacionalinių priežiūros institucijų darbuotojams teikimas ir koordinavimas (iš jų aštuoni buvo teikiami kartu su kitomis EPI).

    10 Priežiūros tarybos posėdžių (šeši fiziniai posėdžiai, keturios nuotolinės. konferencijos), septyni Valdybos posėdžiai (penki fiziniai posėdžiai, dvi nuotolinės konferencijos), septyni Bankininkystės suinteresuotųjų subjektų grupės posėdžiai (iš jų du kartu su Priežiūros taryba).

    Įvykdytas personalo planas (2013 m. organizuota 61 atrankos procedūra ir surengti 153 kandidatų interviu, dėl kurių nebuvo pateikta skundų duomenų priežiūros pareigūnui ar Ombudsmenui).

    Toliau buvo gerinamas įdarbinimo administravimas ir skaidrumas, įvestas įvadinis mokymas naujai įdarbintiems darbuotojams.

    EBI mokymo įnašo administravimo naujos procedūros apibrėžtis ir įgyvendinimas (sutartys su mokyklomis).

    Vykdant viešųjų pirkimų procedūrą atrinktas naujas medicininių paslaugų teikėjas (bendri viešieji pirkimai su Europos vaistų agentūra) ir naujas pavaduojančių darbuotojų teikėjas.

    Dėl Allegro, pradėtas su eRecruitment kūrimu susijęs darbas, pereita prie IBM platformos, Allegro pritaikyta prie naujų Tarnybos nuostatų.

    Sutvarkytas 421 finansinis įsipareigojimas ir 2  335 mokėjimo pavedimai

    Įdiegtos geresnės biudžeto stebėjimo priemonės ir įgyvendinti vidaus kontrolės standartų pagerinimai.

    Sėkmingai užbaigtos devynios viešųjų pirkimų procedūros visapusiškai laikantis ES viešųjų pirkimų taisyklių.

    Atnaujintos 20 sutarčių, kurios iš pradžių buvo pasirašytos 2012 m. 12 mėnesių laikotarpiui.

    Peržiūrėtos keturių sutarčių sąnaudų nustatymo lentelės, remiantis JK Mažmeninių kainų indeksais.

    Prisijungta prie naujų Komisijos procedūrų, susijusių su biuro baldų tiekimu, draudimo paslaugomis, IT paslaugomis, kompiuterių programų licencijomis ir Microsoft licencijomis, ir kartu su Europos vaistų agentūra vykdytos dvi tarpinstitucinės viešųjų pirkimų procedūros, susijusios su medicininių paslaugų ir pavaduojančių darbuotojų (turinčių teisinį profilį) teikimu.


    (1)  Europos sisteminės rizikos valdyba.

    (2)  Nacionalinė priežiūros institucija.

    (3)  Europos Centrinis Bankas.

    (4)  Europos draudimo ir profesinių pensijų institucija.

    (5)  Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija.

    Šaltinis. Institucijos pateiktas priedas.


    INSTITUCIJOS ATSAKYMAI

    11.

    EBI išmintingai atliko 2011–2012 m. darbo užmokesčių koregavimus ir, laikantis Teisingumo Teismo sprendime nurodytų formos ir termino, buvo įvykdyta šiek tiek daugiau nei 90 % šių įsipareigojimų. 2014 m. institucija tikisi daug geriau vykdyti biudžetą, kadangi atliekami biudžeto valdymo patobulinimai, taip pat siekiama skaidriau koreguoti užmokesčius.

    12.

    EBI pripažįsta, kad nors bendras perkėlimų lygis labai sumažėjo, esamą padėtį bus galima dar labiau pagerinti. Kadangi daugiausia perkėlimų yra susiję su įvairių kasmet pratęsiamų IT sutarčių terminais, EBI ketina per kalendorinius metus ieškoti galimybių taisyti sutartis su tiekėjais, kad galėtų keisti sutarčių pratęsimo laikotarpius ir taip sumažinti perkėlimų lygį.


    Top