Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52014PC0628

Pasiūlymas TARYBOS ĮGYVENDINIMO SPRENDIMAS kuriuo iš dalies keičiamas trečiųjų šalių, nebendradarbiaujančių kovojant su NNN žvejyba, sąrašas pagal Reglamentą (EB) Nr. 1005/2008, nustatantį Bendrijos sistemą, kuria siekiama užkirsti kelią neteisėtai, nedeklaruojamai ir nereglamentuojamai žvejybai, atgrasyti nuo jos ir ją panaikinti

/* COM/2014/0628 final - 2014/0294 (NLE) */

52014PC0628

Pasiūlymas TARYBOS ĮGYVENDINIMO SPRENDIMAS kuriuo iš dalies keičiamas trečiųjų šalių, nebendradarbiaujančių kovojant su NNN žvejyba, sąrašas pagal Reglamentą (EB) Nr. 1005/2008, nustatantį Bendrijos sistemą, kuria siekiama užkirsti kelią neteisėtai, nedeklaruojamai ir nereglamentuojamai žvejybai, atgrasyti nuo jos ir ją panaikinti /* COM/2014/0628 final - 2014/0294 (NLE) */


AIŠKINAMASIS MEMORANDUMAS

1.           PASIŪLYMO APLINKYBĖS

Pasiūlymo pagrindas ir tikslai

Šis pasiūlymas susijęs su 2008 m. rugsėjo 29 d. Tarybos reglamento (EB) Nr. 1005/2008, nustatančio Bendrijos sistemą, kuria siekiama užkirsti kelią neteisėtai, nedeklaruojamai ir nereglamentuojamai žvejybai, atgrasyti nuo jos ir ją panaikinti, iš dalies keičiančio reglamentus (EEB) Nr. 2847/93, (EB) Nr. 1936/2001 ir (EB) Nr. 601/2004 bei panaikinančio reglamentus (EB) Nr. 1093/94 ir (EB) Nr. 1447/1999[1], (toliau –NNN reglamentas) taikymu.

Bendrosios aplinkybės

Šis pasiūlymas pateikiamas atsižvelgiant į NNN reglamento įgyvendinimą ir yra parengtas remiantis tyrimo ir dialogo procedūromis, atliktomis pagal NNN reglamente nustatytus esminius ir procedūrinius reikalavimus; šiuo reglamentu, inter alia, numatoma, kad visos šalys turėtų vykdyti pagal tarptautinę teisę joms, kaip vėliavos, uosto, pakrantės ar rinkos valstybėms, tenkančias pareigas siekiant užkirsti kelią NNN žvejybai, atgrasyti nuo jos ar ją panaikinti.

Pasiūlymo srityje galiojančios nuostatos

2012 m. lapkričio 15 d. Komisijos sprendimas (OL C 354, 2012 11 17, p. 1–47) dėl pranešimo trečiosioms šalims, kad Komisija svarsto galimybę jas pripažinti nebendradarbiaujančiomis trečiosiomis šalimis pagal Tarybos reglamentą (EB) Nr. 1005/2008, kuriuo nustatoma Bendrijos sistema, kuria siekiama užkirsti kelią neteisėtai, nedeklaruojamai ir nereglamentuojamai žvejybai, atgrasyti nuo jos ir ją panaikinti.

2014 m. MĖNUO DIENA Komisijos įgyvendinimo sprendimas (OL C XXXX, 2014 XX XX, p. …), kuriuo trečiosios šalys pripažįstamos trečiosiomis šalimis, kurias Komisija laiko nebendradarbiaujančiomis trečiosiomis šalimis pagal Tarybos reglamentą (EB) Nr. 1005/2008, kuriuo nustatoma sistema, kuria siekiama užkirsti kelią neteisėtai, nedeklaruojamai ir nereglamentuojamai žvejybai, atgrasyti nuo jos ir ją panaikinti.

Derėjimas su kitomis Sąjungos politikos sritimis ir tikslais

Netaikoma.

2.           KONSULTACIJŲ SU SUINTERESUOTOSIOMIS ŠALIMIS IR POVEIKIO VERTINIMO REZULTATAI

Konsultacijos su suinteresuotosiomis šalimis

Atliekant tyrimo ir dialogo procedūras, susijusios suinteresuotosios šalys turėjo galimybę ginti savo interesus, remdamosi NNN reglamento nuostatomis.

Tiriamųjų duomenų rinkimas ir naudojimas

Nepriklausomo tyrimo neprireikė.

Poveikio vertinimas

Šis pasiūlymas parengtas įgyvendinant NNN reglamentą.

NNN reglamente nėra nuostatų dėl bendro poveikio vertinimo, tačiau jame pateikiamas išsamus įvertintinų sąlygų sąrašas.

3.           TEISINIAI PASIŪLYMO ASPEKTAI

Siūlomų veiksmų santrauka

2012 m. lapkričio 15 d. Komisijos sprendimu Komisija informavo aštuonias trečiąsias šalis (Belizą, Kambodžos Karalystę, Fidžio Respubliką, Gvinėjos Respubliką, Panamos Respubliką, Šri Lankos Demokratinę Socialistinę Respubliką, Togo Respubliką ir Vanuatu Respubliką), kad pagal NNN reglamentą Komisija svarsto galimybę pripažinti jas nebendradarbiaujančiomis šalimis.

Komisija šių aštuonių šalių atžvilgiu ėmėsi veiksmų. Tai, inter alia, veiksmai, kuriais išdėstomos jos veiksmų priežastys, šalims suteikiama galimybė atsakyti ir pateikti paneigiančius įrodymus, teisė paprašyti papildomos informacijos ir ją pateikti, siūlomi veiksmų planai padėčiai ištaisyti, taip pat suteikiama pakankamai laiko atsakyti ir pagrįstas laikotarpis padėčiai ištaisyti.

2014 m. MĖNUO DIENA Komisijos įgyvendinimo sprendimu Komisija pripažino Šri Lanką trečiąja šalimi, kurią Komisija laiko nebendradarbiaujančia trečiąja šalimi pagal NNN reglamentą.

Pridedamas Tarybos įgyvendinimo sprendimo pasiūlymas grindžiamas išvadomis, kuriomis patvirtinta, kad Šri Lanka nevykdo pagal tarptautinę teisę jai, kaip vėliavos, uosto, pakrantės ar rinkos valstybei, tenkančių pareigų.

Todėl Tarybai siūloma priimti pridedamą sprendimo pasiūlymą.

Teisinis pagrindas

2008 m. rugsėjo 29 d. Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1005/2008, nustatantis Bendrijos sistemą, kuria siekiama užkirsti kelią NNN žvejybai, atgrasyti nuo jos ir ją panaikinti.

Subsidiarumo principas

Pasiūlymas priklauso išimtinei Europos Sąjungos kompetencijai. Todėl subsidiarumo principas netaikomas.

Proporcingumo principas

Pasiūlymas atitinka proporcingumo principą dėl toliau nurodytų priežasčių.

Veiksmų pobūdis yra aprašytas NNN reglamente, nesuteikiant galimybės taikyti nacionalinį sprendimą.

Nuoroda apie Sąjungai, šalių vyriausybėms, regionų ir vietos valdžios institucijoms, ekonominės veiklos vykdytojams ir piliečiams tenkančios finansinės bei administracinės naštos mažinimą ir jos proporcingumą pasiūlymo tikslui netaikoma.

Pasirinkta priemonė

Siūloma priemonė – sprendimas.

Kitos priemonės būtų netinkamos dėl toliau nurodytos priežasties.

Kitos priemonės būtų netinkamos, nes NNN reglamente alternatyvių galimybių nenumatyta.

4.           POVEIKIS BIUDŽETUI

Pasiūlymas neturi poveikio Sąjungos biudžetui.

2014/0294 (NLE)

Pasiūlymas

TARYBOS ĮGYVENDINIMO SPRENDIMAS

kuriuo iš dalies keičiamas trečiųjų šalių, nebendradarbiaujančių kovojant su NNN žvejyba, sąrašas pagal Reglamentą (EB) Nr. 1005/2008, nustatantį Bendrijos sistemą, kuria siekiama užkirsti kelią neteisėtai, nedeklaruojamai ir nereglamentuojamai žvejybai, atgrasyti nuo jos ir ją panaikinti

EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,

atsižvelgdama į Sutartį dėl Europos Sąjungos veikimo,

atsižvelgdama į 2008 m. rugsėjo 29 d. Tarybos Reglamentą (EB) Nr. 1005/2008, nustatantį Bendrijos sistemą, kuria siekiama užkirsti kelią neteisėtai, nedeklaruojamai ir nereglamentuojamai žvejybai, atgrasyti nuo jos ir ją panaikinti, iš dalies keičiantį reglamentus (EEB) Nr. 2847/93, (EB) Nr. 1936/2001 ir (EB) Nr. 601/2004 bei panaikinantį reglamentus (EB) Nr. 1093/94 ir (EB) Nr. 1447/1999[2], visų pirma į jo 33 straipsnį,

atsižvelgdama į Europos Komisijos pateiktą pasiūlymą,

kadangi:

1.           ĮVADAS

(1)       Reglamentu (EB) Nr. 1005/2008 (NNN reglamentu) nustatoma Sąjungos sistema, kuria siekiama užkirsti kelią neteisėtai, nedeklaruojamai ir nereglamentuojamai (NNN) žvejybai, atgrasyti nuo jos ir ją panaikinti.

(2)       NNN reglamento VI skyriuje nustatyta tvarka, pagal kurią nustatomos nebendradarbiaujančios trečiosios šalys, imamasi veiksmų šalių, pripažintų nebendradarbiaujančiomis trečiosiomis šalimis, atžvilgiu, sudaromas nebendradarbiaujančių šalių sąrašas, išbraukiama iš nebendradarbiaujančių šalių sąrašo, nebendradarbiaujančių šalių sąrašas viešinamas ir imamasi neatidėliotinų priemonių.

(3)       Pagal NNN reglamento 32 straipsnį Komisija informavo 2012 m. lapkričio 15 d. sprendimu[3] (2012 m. lapkričio 15 d. sprendimas) aštuonias trečiąsias šalis apie tai, kad Komisija jas gali pripažinti nebendradarbiaujančiomis trečiosiomis šalimis.

(4)       2012 m. lapkričio 15 d. sprendime Komisija išdėstė šią galimybę pagrindžiančius esminius faktus ir svarstymus.

(5)       Be to, 2012 m. lapkričio 15 d. Komisija atskirais raštais informavo aštuonias trečiąsias šalis, kad svarsto galimybę pripažinti jas nebendradarbiaujančiomis trečiosiomis šalimis.

(6)       Tuose raštuose Komisija pabrėžė, kad siekiant išvengti pripažinimo nebendradarbiaujančiomis trečiosiomis šalimis ir įtraukimo į oficialų tokių šalių sąrašą, kaip numatyta NNN reglamento 31 ir 33 straipsniuose, susijusios trečiosios šalys raginamos glaudžiai bendradarbiaujant su Komisija parengti veiksmų planą 2012 m. lapkričio 15 d. sprendime nustatytiems trūkumams pašalinti.

(7)       Todėl Komisija paragino šias aštuonias trečiąsias šalis: i) imtis visų reikiamų priemonių Komisijos pasiūlytų veiksmų planų priemonėms įgyvendinti; ii) įvertinti Komisijos pasiūlytų veiksmų planų priemonių įgyvendinimą; iii) kas šešis mėnesius pateikti Komisijai išsamią ataskaitą, kurioje vertinamas kiekvienos priemonės įgyvendinimas, be kita ko, atsižvelgiant į tos priemonės ir (arba) bendrą priemonių veiksmingumą užtikrinant visiškai reikalavimus atitinkančią žuvininkystės kontrolės sistemą.

(8)       Aštuonioms susijusioms trečiosioms šalims buvo suteikta galimybė raštu pateikti pastabas tais klausimais, kurie aiškiai nurodyti 2012 m. lapkričio 15 d. sprendime, taip pat pateikti kitą svarbią informaciją, taip leidžiant joms pateikti įrodymų 2012 m. lapkričio 15 d. sprendime išdėstytiems faktams paneigti ar papildyti arba prireikus priimti veiksmų planą ir imtis priemonių padėčiai ištaisyti. Buvo užtikrinta šių aštuonių šalių teisė paprašyti papildomos informacijos ar ją pateikti.

(9)       2012 m. lapkričio 15 d. Komisiją pradėjo dialogą su šiomis aštuoniomis trečiosiomis šalimis ir nurodė, kad, jos nuomone, šešių mėnesių laikotarpio iš esmės pakanka susitarti.

(10)     Komisija toliau rinko ir tikrino visą, jos nuomone, būtiną informaciją. Remiantis 2012 m. lapkričio 15 d. sprendimu aštuonių šalių žodžiu ir raštu pateiktos pastabos buvo apsvarstytos ir į jas atsižvelgta. Aštuonios šalys apie Komisijos svarstymus buvo nuolat informuojamos žodžiu ar raštu.

(11)     2014 m. kovo 24 d. priimtas Tarybos įgyvendinimo sprendimas 2014/170/ES, kuriuo sudaromas trečiųjų šalių, nebendradarbiaujančių kovojant su NNN žvejyba, sąrašas pagal Reglamentą (EB) Nr. 1005/2008, nustatantį Bendrijos sistemą, kuria siekiama užkirsti kelią neteisėtai, nedeklaruojamai ir nereglamentuojamai žvejybai, atgrasyti nuo jos ir ją panaikinti[4]. Trys iš aštuonių 2012 m. lapkričio 15 d. sprendime minėtų šalių buvo įtrauktos į nebendradarbiaujančių šalių sąrašą, kadangi, nepaisant kai kurių vykdytų priemonių, jos vis tiek nevykdė pagal tarptautinę teisę joms, kaip vėliavos, uosto, pakrantės ar rinkos valstybėms, tenkančių pareigų imtis veiksmų siekiant užkirsti kelią NNN žvejybai, atgrasyti nuo jos ar ją panaikinti.

(12)     2014 m. MĖNUO DIENA Įgyvendinimo sprendimu[5] Komisija Šri Lankos Demokratinę Socialistinę Respubliką (toliau – Šri Lanka) pripažino trečiąja šalimi, nebendradarbiaujančia kovojant su NNN žvejyba. Remiantis NNN reglamentu, Komisija išdėstė priežastis, dėl kurių ji manė, kad Šri Lanka nevykdė pagal tarptautinę teisę jai, kaip vėliavos, uosto, pakrantės ar rinkos valstybei, tenkančių pareigų imtis veiksmų siekiant užkirsti kelią NNN žvejybai, atgrasyti nuo jos ar ją panaikinti.

(13)     Todėl Tarybos įgyvendinimo sprendimas, kuriuo Šri Lanka įtraukiama į trečiųjų šalių, nebendradarbiaujančių kovojant su NNN žvejyba, sąrašą, turėtų būti pateikiamas atsižvelgiant į NNN reglamento įgyvendinimą, kaip parengtas remiantis tyrimo ir dialogo procedūromis, atliktomis pagal NNN reglamente nustatytus esminius ir procedūrinius reikalavimus. Tos tyrimo ir dialogo procedūros, įskaitant susirašinėjimą ir surengtus susitikimus, taip pat 2012 m. lapkričio 15 d. sprendimas ir 2014 m. MĖNUO DIENA sprendimas sudaro šio sprendimo pagrindą ir yra neatsiejama jo dalis. Minėtas procedūras ir teisės aktus pagrindžiančios priežastys ir šį sprendimą pagrindžiančios priežastys yra tos pačios. Šis sprendimas, kuriuo Šri Lanka įtraukiama į trečiųjų šalių, nebendradarbiaujančių kovojant su NNN žvejyba, sąrašą, turėtų turėti padarinius, išdėstytus NNN reglamento 38 straipsnyje.

(14)     Priėmus Tarybos įgyvendinimo sprendimą, kuriuo Šri Lanka įtraukiama į nebendradarbiaujančių trečiųjų šalių sąrašą pagal NNN reglamento 33 straipsnį, 2014 m. MĖNUO DIENA sprendimas, kuriuo Šri Lanka pripažįstama nebendradarbiaujančia trečiąja šalimi, bus nebereikalingas.

(15)     Pagal NNN reglamento 34 straipsnio 1 dalį Komisijos siūlymu Taryba kvalifikuota balsų dauguma turi išbraukti trečiąją šalį iš nebendradarbiaujančių trečiųjų šalių sąrašo, jeigu ta šalis įrodo, kad jos įtraukimą į sąrašą lėmusi padėtis yra ištaisyta. Priimant sprendimą dėl išbraukimo taip pat turi būti atsižvelgiama į tai, ar atitinkamos į sąrašą įtrauktos trečiosios šalys ėmėsi konkrečių priemonių, kuriomis būtų galima užtikrinti ilgalaikį padėties pagerėjimą.

2.           ŠRI LANKAI TAIKOMA TVARKA

(16)     Pagal NNN reglamento 32 straipsnį 2012 m. lapkričio 15 d. Komisija informavo Šri Lanką, kad svarsto galimybę pripažinti Šri Lanką nebendradarbiaujančia trečiąja šalimi, ir paragino Šri Lanką glaudžiai bendradarbiaujant su Komisijos tarnybomis parengti veiksmų planą 2012 m. lapkričio 15 d. sprendime nurodytiems trūkumams pašalinti. 2012 m. gruodžio mėn. – 2014 m. birželio mėn. laikotarpiu Šri Lanka pateikė savo nuomonę raštu ir susitiko su Komisijos atstovais aptarti atitinkamų klausimų. Komisija Šri Lankai raštu pateikė svarbią informaciją. Komisija toliau rinko ir tikrino visą, jos nuomone, būtiną informaciją. Pagal 2012 m. lapkričio 15 d. Komisijos sprendimą Šri Lankos žodžiu ir raštu pateiktos pastabos buvo apsvarstytos ir į jas atsižvelgta, apie Komisijos svarstymus Šri Lanka nuolat buvo informuojama raštu ar žodžiu. Komisijos nuomone, Šri Lanka 2012 m. lapkričio 15 d. sprendime nurodytų susirūpinimą keliančių klausimų pakankamai neišsprendė ir visų trūkumų nepašalino. Be to, Komisija padarė išvadą, kad veiksmų plane pasiūlytos priemonės nebuvo visiškai įgyvendintos.

3.           ŠRI LANKOS PRIPAŽINIMAS NEBENDRADARBIAUJANČIA TREČIĄJA ŠALIMI

(17)     2012 m. lapkričio 15 d. sprendime Komisija nagrinėjo Šri Lankos pareigas ir įvertino, ar Šri Lanka, kaip vėliavos, uosto, pakrantės ar rinkos valstybė, laikosi savo tarptautinių įsipareigojimų. Atlikdama tą peržiūrą, Komisija atsižvelgė į NNN reglamento 31 straipsnio 4–7 dalyse nurodytus kriterijus.

(18)     Atsižvelgdama į 2012 m. lapkričio 15 d. sprendime nustatytus faktus, Šri Lankos pateiktą su jais susijusią svarbią informaciją, pasiūlytą veiksmų planą ir priemones, kurių imtasi padėčiai ištaisyti, Komisija išnagrinėjo, ar Šri Lanka laikosi įsipareigojimų.

(19)     Pagrindiniai Komisijos nustatyti pasiūlyto veiksmų plano trūkumai buvo nepakankamai vykdomi tarptautiniai teisiniai įsipareigojimai, ypač susiję su patvirtintos tinkamos teisinės sistemos trūkumu, tinkamos ir veiksmingos stebėsenos sistemos trūkumas, stebėtojų programos bei atgrasomųjų sankcijų sistemos trūkumas ir netinkamas sužvejotų žuvų kiekio sertifikavimo sistemos įgyvendinimas. Kiti nustatyti trūkumai apskritai susiję su tarptautinių įsipareigojimų, įskaitant regioninių žuvininkystės valdymo organizacijų (RŽVO) rekomendacijas bei rezoliucijas ir laivų registravimo pagal tarptautinę teisę sąlygas, laikymusi. Taip pat nustatyta, kad nesilaikoma atitinkamų institucijų rekomendacijų ir rezoliucijų, pavyzdžiui, Jungtinių Tautų tarptautinio neteisėtos, nedeklaruojamos ir nereglamentuojamos žvejybos prevencijos veiksmų plano (angl. IPOA-IUUN). Tačiau tai, kad nesilaikoma neprivalomų rekomendacijų ir rezoliucijų, buvo laikoma tik papildomu įrodymu, o ne pagrindu pripažinti nebendradarbiaujančia šalimi.

(20)     2014 m. MĖNUO DIENA įgyvendinimo sprendimu Komisija pripažino Šri Lanką nebendradarbiaujančia trečiąja šalimi pagal NNN reglamentą.

(21)     Dėl galimų Šri Lankos, kaip besivystančios šalies, apribojimų pažymima, kad Šri Lankos specialiam išsivystymo statusui ir apskritai su žvejyba susijusiai jos veiklai šalies bendras išsivystymo lygis nekenkia.

(22)     Atsižvelgiant į 2012 m. lapkričio 15 d. sprendimą ir 2014 m. MĖNUO DIENA sprendimą bei į Komisijos palaikomą dialogą su Šri Lanka ir jo rezultatus, galima daryti išvadą, kad Šri Lankos veiksmai, atsižvelgiant į jos, kaip vėliavos valstybės, įsipareigojimus, yra nepakankami, kad būtų laikomasi Jungtinių Tautų jūrų teisės konvencijos (UNCLOS) 94, 117 ir 118 straipsnių ir Jungtinių Tautų susitarimo dėl žuvų išteklių (UNFSA) 18, 19 ir 20 straipsnių.

(23)     Taigi, Šri Lanka nevykdo pagal tarptautinę teisę jai, kaip vėliavos valstybei, tenkančių pareigų imtis priemonių siekiant užkirsti kelią NNN žvejybai, atgrasyti nuo jos ar ją panaikinti, todėl šalis turėtų būti įtraukta į nebendradarbiaujančių trečiųjų šalių Sąjungos sąrašą.

4.           NEBENDRADARBIAUJANČIŲ TREČIŲJŲ ŠALIŲ SĄRAŠO SUDARYMAS

(24)     Remiantis išdėstytomis išvadomis dėl Šri Lankos, ta šalis turėtų būti įtraukta į nebendradarbiaujančių trečiųjų šalių sąrašą, sudarytą 2014 m. kovo 24 d. sprendimu pagal NNN reglamento 33 straipsnį. Todėl Įgyvendinimo sprendimo 2014/170/ES priedas turėtų būti atitinkamai iš dalies pakeistas.

(25)     Veiksmai (priemonės), kurie turėtų būti taikomi Šri Lankai, nurodyti NNN reglamento 38 straipsnyje. Draudžiama importuoti visus žvejybos produktus, kaip nustatyta NNN reglamento 2 straipsnio 8 punkte, nes nebendradarbiaujančia trečiąja šalimi pripažinta ne dėl to, kad nepakanka patvirtintų kovos su NNN žvejyba, turinčia poveikio konkretiems žuvų ištekliams arba žuvų rūšims, priemonių.

(26)     Dėl NNN žvejybos, be kita ko, išeikvojami žuvų ištekliai, nyksta jūrų buveinės, kenkiama jūros išteklių apsaugai ir tausiam naudojimui, iškreipiama konkurencija, kyla pavojus apsirūpinimo maistu saugumui, nepalankioje padėtyje atsiduria sąžiningi žvejai ir silpnėja pakrančių bendruomenės. Atsižvelgiant į su NNN žvejyba susijusių problemų mastą būtina, kad Sąjunga kuo greičiau įgyvendintų veiksmus Šri Lankos, kaip nebendradarbiaujančios šalies, atžvilgiu. Todėl šis sprendimas turėtų įsigalioti kitą dieną po jo paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

(27)     Jeigu Šri Lanka įrodys, kad padėtis, dėl kurios ji buvo pateko į sąrašą, ištaisyta, Komisijos siūlymu Taryba kvalifikuota balsų dauguma išbrauks Šri Lanką iš nebendradarbiaujančių trečiųjų šalių sąrašo, remiantis NNN reglamento 34 straipsnio 1 dalimi. Priimant sprendimą dėl išbraukimo taip pat atsižvelgiama į tai, ar Šri Lanka ėmėsi konkrečių priemonių, kuriomis būtų galima užtikrinti ilgalaikį padėties pagerėjimą,

NUSPRENDŽIA:

1 straipsnis

Įgyvendinimo sprendimo 2014/170/ES priedas keičiamas šio sprendimo priedo tekstu.

2 straipsnis

Šis sprendimas įsigalioja kitą dieną po jo paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

Priimta Briuselyje

                                                                       Tarybos vardu

                                                                       Pirmininkas

[1]               OL L 286, 2008 10 29, p. 1.

[2]               OL L 286, 2008 10 29, p. 1.

[3]               2012 m. lapkričio 15 d. Komisijos sprendimas dėl pranešimo trečiosioms šalims, kad Komisija svarsto galimybę jas pripažinti nebendradarbiaujančiomis trečiosiomis šalimis pagal Tarybos reglamentą (EB) Nr. 1005/2008, kuriuo nustatoma Bendrijos sistema, kuria siekiama užkirsti kelią neteisėtai, nedeklaruojamai ir nereglamentuojamai žvejybai, atgrasyti nuo jos ir ją panaikinti (OL C 354, 2012 11 17, p. 1).

[4]               OL L 91, 2014 3 27, p. 43.

[5]               2014 m. MĖNUO DIENA Komisijos įgyvendinimo sprendimas, kuriuo nustatomos trečiosios šalys, kurias Komisija pagal Tarybos reglamentą (EB) Nr. 1005/2008, nustatantį Bendrijos sistemą, kuria siekiama užkirsti kelią neteisėtai, nedeklaruojamai ir nereglamentuojamai žvejybai, atgrasyti nuo jos ir ją panaikinti, laiko nebendradarbiaujančiomis trečiosiomis šalimis (OL C XX, 2014 mm dd, p. X).

PRIEDAS

Trečiųjų šalių, nebendradarbiaujančių kovojant su neteisėta, nedeklaruojama ir nereglamentuojama (NNN) žvejyba, sąrašas

prie

pasiūlymo dėl TARYBOS ĮGYVENDINIMO SPRENDIMO

kuriuo iš dalies keičiamas trečiųjų šalių, nebendradarbiaujančių kovojant su NNN žvejyba, sąrašas pagal Reglamentą (EB) Nr. 1005/2008, nustatantį Bendrijos sistemą, kuria siekiama užkirsti kelią neteisėtai, nedeklaruojamai ir nereglamentuojamai žvejybai, atgrasyti nuo jos ir ją panaikinti

Belizas

Kambodžos Karalystė

Gvinėjos Respublika

Šri Lankos Demokratinė Socialistinė Respublika

Top