Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52013TA1213(20)

    Ataskaita dėl Europos inovacijos ir technologijos instituto 2012 finansinių metų metinių finansinių ataskaitų su Instituto atsakymais

    OL C 365, 2013 12 13, p. 142–149 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    13.12.2013   

    LT

    Europos Sąjungos oficialusis leidinys

    C 365/142


    ATASKAITA

    dėl Europos inovacijos ir technologijos instituto 2012 finansinių metų metinių finansinių ataskaitų su Instituto atsakymais

    2013/C 365/20

    ĮVADAS

    1.

    Budapešte įsikūręs Europos inovacijos ir technologijos institutas (toliau – Institutas, taip pat vadinamas EIT) įsteigtas Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (EB) Nr. 294/2008 (1). Instituto tikslas – prisidėti prie tvaraus Europos ekonominio augimo ir konkurencingumo stiprinant valstybių narių ir Europos Sąjungos inovacinius gebėjimus. Institutas teikia dotacijas „žinių ir inovacijos bendruomenėms“ (ŽIB), susiejančioms aukštojo mokslo, mokslinių tyrimų verslo sritis ir per tai skatinančioms inovaciją ir verslumą (2). ŽIB koordinuoja šimtų partnerių veiklą. Iš EIT skiriamų dotacijų kompensuojamos partnerių išlaidos ir išlaidos ŽIB koordinacijos veiklai.

    PATIKINIMO PAREIŠKIMĄ PATVIRTINANTI INFORMACIJA

    2.

    Audito Rūmų taikomas audito metodas apima analitines audito procedūras, tiesioginį operacijų testavimą ir pagrindinių Instituto priežiūros ir kontrolės sistemų kontrolės priemonių vertinimą. Be to, prireikus, naudojami iš kitų auditorių darbų gauti įrodymai ir atliekama vadovybės pareiškimų analizė.

    PATIKINIMO PAREIŠKIMAS

    3.

    Atsižvelgiant į Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo (SESV) 287 straipsnio nuostatas, Audito Rūmai audito metu tikrino:

    a)

    Instituto metines finansines ataskaitas, kurias sudaro 2012 m. gruodžio 31 d. pasibaigusių finansinių metų finansinės atskaitomybės (3) ir biudžeto vykdymo ataskaitos (4), ir

    b)

    šiose finansinėse ataskaitose atspindimų operacijų teisėtumą ir tvarkingumą.

    Vadovybės atsakomybė

    4.

    Pagal Komisijos reglamento (EB, Euratomas) Nr. 2343/2002 (5) 33 ir 43 straipsnius vadovybė yra atsakinga už Instituto metinių finansinių ataskaitų rengimą ir sąžiningą jų pateikimą bei atspindimų operacijų teisėtumą ir tvarkingumą:

    a)

    Su Instituto metinėmis finansinėmis ataskaitomis susijusi vadovybės atsakomybė apima vidaus kontrolės sistemos, – susijusios su finansinės atskaitomybės, kurioje nėra reikšmingų dėl sukčiavimo ar klaidų atsiradusių netikslumų, parengimu ir sąžiningu pateikimu, – nustatymą, taikymą ir priežiūrą; tinkamų apskaitos metodų, remiantis Komisijos apskaitos pareigūno patvirtintomis apskaitos taisyklėmis (6), pasirinkimą ir taikymą; apskaitinių įvertinimų, kurie yra pagrįsti esamomis aplinkybėmis, atlikimą; Direktorius Instituto metines finansines ataskaitas patvirtina po to, kai jo apskaitos pareigūnas jas parengė remdamasis visa turima informacija ir pateikė su finansinėmis ataskaitomis susijusį raštą, kuriame, be kita ko nurodo, kad jis turi pakankamą patikinimą, kad jos visais reikšmingais aspektais tikrai ir teisingai atspindi Instituto finansinę būklę.

    b)

    Su atspindimų operacijų teisėtumu ir tvarkingumu bei patikimo finansų valdymo atitiktimi susijusi vadovybės atsakomybė apima veiksmingos ir efektyvios vidaus kontrolės, – apimančios pakankamą priežiūrą ir tinkamas priemones, siekiant išvengti pažeidimų ir sukčiavimo bei, prireikus, teismines procedūras, susigrąžinant neteisingai išmokėtas ar panaudotas lėšas, – nustatymą, taikymą ir priežiūrą.

    Auditoriaus atsakomybė

    5.

    Audito Rūmai, remdamiesi savo audito rezultatais, privalo pateikti Europos Parlamentui ir Tarybai (7) metinių finansinių ataskaitų patikimumo bei jose atspindimų operacijų teisėtumo ir tvarkingumo patikinimo pareiškimą. Audito Rūmai savo auditą atlieka vadovaudamiesi IFAC tarptautiniais audito standartais ir etikos kodeksais bei INTOSAI tarptautiniais aukščiausiųjų audito institucijų standartais. Pagal šiuos standartus reikalaujama, kad Audito Rūmai planuotų ir atliktų auditą tokiu būdu, kad būtų gautas pakankamas patikinimas dėl to, ar Instituto metinėse finansinėse ataskaitose nėra reikšmingų iškraipymų, o jose atspindimos operacijos yra teisėtos ir tvarkingos.

    6.

    Atliekant auditą, taikomos procedūros, skirtos gauti audito įrodymus apie sumas ir kitą informaciją finansinėse ataskaitose bei apie jose atspindimų operacijų teisėtumą ir tvarkingumą. Procedūros pasirenkamos auditoriaus nuožiūra, remiantis dėl sukčiavimo ar klaidų atsiradusių finansinių ataskaitų reikšmingų iškraipymų ar susijusių operacijų reikšmingos neatitikties Europos Sąjungos teisinio pagrindo reikalavimams rizikos vertinimu. Atlikdamas šiuos rizikos vertinimus, auditorius atsižvelgia į visas vidaus kontrolės priemones, susijusias su finansinių ataskaitų rengimu ir sąžiningu jų pateikimu, taip pat į operacijų teisėtumui ir tvarkingumui užtikrinti įdiegtas priežiūros ir kontrolės sistemas, ir nustato esamomis aplinkybėmis tinkamas audito procedūras. Atliekant auditą taip pat įvertinamas apskaitos metodų tinkamumas, atliktų apskaitinių vertinimų pagrįstumas ir bendras finansinių ataskaitų pateikimas.

    7.

    Audito Rūmai mano, kad gauti audito įrodymai yra pakankami ir tinkami jų patikinimo pareiškimui pagrįsti.

    Nuomonė dėl finansinių ataskaitų patikimumo

    8.

    Audito Rūmų nuomone Instituto metinėse finansinėse ataskaitose Instituto finansinė būklė 2012 m. gruodžio 31 d. ir su tą dieną pasibaigusiais finansiniais metais susijusių operacijų ir pinigų srautų rezultatai visais reikšmingais aspektais yra pateikti teisingai, kaip to reikalauja jo finansinis reglamentas ir Komisijos apskaitos pareigūno priimtos apskaitos taisyklės.

    Sąlyginės nuomonės dėl atspindimų operacijų teisėtumo ir tvarkingumo pagrindas

    9.

    2012 m. Instituto atlikti galutiniai mokėjimai ir išankstinių mokėjimų (operacijų) pagal dotacijas patvirtinimai sudarė 11,3 milijono eurų (2010 m. veikla) ir 48,6 milijono eurų (2011 m. veikla).

    10.

    Prieš EIT suteikiant leidimą, Komisija turi peržiūrėti visas dotacijų operacijas. Pats Institutas dėjo dideles pastangas, kad būtų įgyvendintos veiksmingos ex ante patikros, kurių tikslas – suteikti pagrįstą patikinimą dėl su dotacijomis susijusių 2012 m. operacijų teisėtumo ir tvarkingumo. Apie 80 % ŽIB deklaruotų dotacijų išlaidų yra patvirtintos ŽIB ir jų partnerių pasamdytų nepriklausomų audito įmonių išduotais sertifikatais. Pats EIT atliko ex ante patikrinimus, kuriuos sudarė išsamios dokumentų patikros. EIT iš pradžių tikrino iš ŽIB ir jų partnerių gautus patvirtinamuosius dokumentus tik nustačius ypatingą riziką.

    11.

    Tačiau Audito Rūmai nustatė, kad audito sertifikatų kokybė daugeliu atvejų yra netinkama (8). Siekiant gauti antrą patikinimo dėl dotacijų operacijų teisėtumo ir tvarkingumo pagrindą, 2012 m. pabaigoje Institutas įvedė papildomus, su dotacijomis 2011 m. veiklai susijusius ex post patikrinimus. Juos atliko EIT samdytos ir kaip patikimos vertinamos nepriklausomos audito įmonės. Ex post patikrinimų rezultatai patvirtino, kad ex ante patikrinimai nėra visiškai veiksmingi. Vis dėlto Institutas susigrąžino nustatytus neteisėtus mokėjimus, tad 2011 m. likutinis klaidų lygis nėra reikšmingas.

    12.

    Iki šiol nebuvo atlikti operacijų, susijusių su dotacijomis 2010 m. veiklai (11,3 milijono eurų), ex post patikrinimai,. Be to, atsižvelgiant į tai, kad iš ex ante patikrų galima gauti tik ribotą patikinimą, nėra pagrįsto patikinimo dėl šių operacijų teisėtumo ir tvarkingumo. Audito Rūmai negalėjo gauti pakankamų ir tinkamų audito įrodymų dėl audituotų dotacijų operacijų, susijusių su 2010 m. veikla teisėtumo ir tvarkingumo.

    Sąlyginė nuomonė dėl finansinėse ataskaitose atspindimų operacijų teisėtumo ir tvarkingumo

    13.

    Audito Rūmų nuomone, išskyrus galimą poveikį pagrindo sąlyginei nuomonei 9–12 dalyse aprašytiems dalykams, 2012 m. gruodžio 31 d. pasibaigusių metų finansinėse ataskaitose atspindimos operacijos visais reikšmingais aspektais yra teisėtos ir tvarkingos.

    14.

    Toliau pateiktos pastabos nekeičia Audito Rūmų nuomonės dėl finansinių ataskaitų patikimumo arba jų sąlyginės nuomonės dėl atspindimų operacijų teisėtumo ir tvarkingumo.

    PASTABOS DĖL VIDAUS KONTROLĖS

    15.

    Be 9–13 dalyse aprašytų dalykų, 2010 ir 2011 m. pasirašytų susitarimų dėl dotacijų biudžetai, pagal kuriuos buvo atliekami 2012 m. mokėjimai nebuvo pakankamai konkretūs. Nebuvo ryšio tarp patvirtintų lėšų ir įgyvendinamos veiklos. Susitarimuose dėl dotacijų nebuvo nustatytos individualios ribos konkrečioms išlaidų kategorijoms (kaip antai personalo išlaidoms, subrangai, teisinėms paslaugoms ir pan.) ir jose nebuvo ŽIB ir jų partneriams skirtų prekių ir paslaugų pirkimo taisyklių.

    16.

    EIT taip pat atliko ex ante patikroms priklausančius visų finansuojamų projektų techninius vertinimus. Tačiau kadangi trūko kiekybiškai vertinamų tikslų, nebuvo galima veiksmingai įvertinti projekto veiklos ir rezultatų. Veiklos planuose nebuvo išsamiai nurodyta, kokias veiklas reikia įgyvendinti; taip pat juose nebuvo nustatytos aiškios gairės, kiekvienos veiklos rezultatai ir kokybės kriterijai.

    PASTABA DĖL BIUDŽETO VALDYMO

    17.

    Iš 2011 m. perkeltų 22 milijono eurų įsipareigotų asignavimų, apie 10 milijonai eurų (45 %) 2012 m. buvo panaikinti. Aukštą panaikinimų lygį visų pirma lėmė tai, kad pagal 2011 m. susitarimus dėl dotacijų naudos gavėjai deklaravo mažesnes, nei buvo įvertinta, išlaidas (9,2 milijono eurų, arba 92 % panaikintų perkėlimų).

    ATSIŽVELGIMAS Į PRAĖJUSIŲ METŲ PASTABAS

    18.

    Taisomųjų veiksmų atsižvelgiant į Audito Rūmų praėjusių metų pastabas apžvalga pateikta I priede.

    Šią ataskaitą priėmė IV kolegija, vadovaujama Audito Rūmų nario dr. Louis GALEA, 2013 m. rugsėjo 10 d. Liuksemburge įvykusiame posėdyje.

    Audito Rūmų vardu

    Pirmininkas

    Vítor Manuel da SILVA CALDEIRA


    (1)  OL L 97, 2008 4 9, p. 1.

    (2)  II priede apibendrinta Instituto kompetencija ir veikla. Šis priedas pateiktas susipažinti.

    (3)  Finansinę atskaitomybę sudaro balansas ir ekonominių rezultatų ataskaita, pinigų srautų lentelė, grynojo turto pokyčių ataskaita bei svarbių apskaitos metodų suvestinė ir kita aiškinamoji informacija.

    (4)  Jas sudaro biudžeto rezultatų ataskaita ir jos priedas.

    (5)  OL L 357, 2002 12 31, p. 72.

    (6)  Komisijos apskaitos pareigūno patvirtintos apskaitos taisyklės yra pagrįstos Tarptautinės buhalterių federacijos paskelbtais Tarptautiniais viešojo sektoriaus apskaitos standartais (TVSAS) arba, prireikus, – Tarptautinės apskaitos standartų valdybos paskelbtais Tarptautiniais apskaitos standartais (TAS) / Tarptautiniais finansinės atskaitomybės standartais (TFAS).

    (7)  Tarybos reglamento (EB, Euratomas) Nr. 1605/2002 185 straipsnio 2 dalis (OL L 248, 2002 9 16, p. 1).

    (8)  Pvz., audito sertifikatuose ne visada buvo nurodyta audituota išlaidų deklaracija. Ne visos išlaidų kategorijos turėjo būti audituojamos pakankamai detaliai (pvz., faktinės netiesioginės išlaidos, kurios gali būti deklaruotos be apribojimų, nebuvo tikrinamos pagal pradinius patvirtinamuosius įrodymus. Nebuvo nuodugniai patikrinta dvigubo įrangos finansavimo, deklaruoto kaip išlaidos, rizika. Daugumoje audito sertifikatų nebuvo nurodyta audituotų išlaidų aprėptis ir nebuvo bendros metodikos, leidžiančios nustatyti bendrą klaidų lygį išlaidų deklaracijose.


    I PRIEDAS

    Atsižvelgimas į praėjusių metų pastabas

    Metai

    Audito Rūmų pastaba

    Taisomojo veiksmo būklė

    (užbaigtas / vykdomas / neįvykdytas / n.d.)

    2011

    Instituto biudžeto vykdymo lygis audituotu finansinės autonomijos laikotarpiu (žr. 2 dalį) buvo žemas. Palyginus mokėjimus su įsipareigotais asignavimais, jis sudarė 56 % I antraštinės dalies (darbuotojų išlaidos), 30 % II antraštinės dalies (administracinės išlaidos) ir 11 % III antraštinės dalies (veiklos išlaidos) atveju.

    Užbaigtas

    2011

    Visus su 2011 m. atliktais mokėjimais susijusius susitarimus dėl dotacijų Europos Komisija (Švietimo ir kultūros generalinis direktoratas) ir Institutas pasirašė po to, kai didžioji veiksmų dalis jau buvo įgyvendinta. 2011 m. rugsėjo–gruodžio mėn. Institutas atliko galutinius mokėjimus (1), jie sudarė 4,2 milijono eurų, susijusius su trimis susitarimais dėl dotacijų, kurie buvo pasirašyti gerokai po to, kai buvo pradėta veikla (2). Todėl iškyla klausimas dėl tinkamo finansų valdymo.

    Vykdomas


    (1)  Avansinius mokėjimus atliko Europos Komisija.

    (2)  Vienu atveju sutartis buvo pasirašyta likus 14 dienų iki 13 mėnesių įgyvendinimo laikotarpio pabaigos.


    II PRIEDAS

    Europos inovacijos ir technologijos institutas (Budapeštas)

    Kompetencija ir veikla

    Sutartyje numatytos Sąjungos kompetencijos sritys

    (Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 173 straipsnis)

    Sąjunga ir valstybės narės užtikrina, kad būtų sudarytos Sąjungos pramonės konkurencingumui reikalingos sąlygos.

    Tuo tikslu pagal atvirų ir konkurencingų rinkų sistemą jų veikla yra siekiama:

    spartinti pramonės prisitaikymą prie struktūrinių pokyčių,

    skatinti palankios aplinkos, įmonių, ypač mažųjų ir vidutinių, iniciatyvai ir plėtrai visoje Sąjungoje kūrimą,

    skatinti įmonių bendradarbiavimui palankios aplinkos kūrimą,

    siekti geriau panaudoti inovacijų, mokslinių tyrimų ir technologijų plėtros politikos sukuriamą pramonės potencialą.

    Instituto kompetencijos sritys

    (Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 294/2008

    Tikslai

    Instituto tikslas – prisidėti prie tvaraus Europos ekonominio augimo ir konkurencingumo stiprinant valstybių narių ir Bendrijos inovacinius gebėjimus. Jis to siekia remdamas ir integruodamas aukščiausių standartų veiklą aukštojo mokslo, mokslinių tyrimų ir inovacijos srityse.

    Užduotys

    Siekdamas savo tikslų, Institutas:

    a)

    nustato savo prioritetines sritis;

    b)

    didina potencialių organizacijų partnerių informuotumą ir skatina jų dalyvavimą savo veikloje;

    c)

    prioritetinėse srityse atrenka ir paskiria žinių ir inovacijos bendrijas (ŽIB), susitarimu nustato jų teises ir pareigas; teikia joms tinkamą paramą; taiko tinkamas kokybės kontrolės priemones; nuolat stebi ir reguliariai vertina jų veiklą; taip pat užtikrina atitinkamą jų koordinavimo lygį;

    d)

    kaupia finansavimą iš viešųjų ir privačių šaltinių bei naudoja savo išteklius pagal šį reglamentą. Jis ypač siekia sukaupti didelę ir vis didėjančią savo biudžeto dalį iš privačių šaltinių ir pajamų iš savo veiklos;

    e)

    skatina valstybes nares pripažinti aukštojo mokslo įstaigų, kurios yra organizacijos-partnerės, suteiktus laipsnius ir diplomus, kurie gali turėti Instituto laipsnių ir diplomų žymą;

    f)

    skatina geros praktikos skleidimą žinių trikampio integravimo tikslais, kad būtų plėtojama bendra inovacijos ir žinių perdavimo kultūra;

    g)

    siekia tapti pasaulinio lygio aukščiausios kompetencijos įstaiga aukštojo mokslo, mokslinių tyrimų ir inovacijos srityse;

    h)

    užtikrina savo veiklos ir kitų Bendrijos programų papildomumą ir sinergiją.

    Valdymas

    Administracinė valdyba

    Sudėtis

    Instituto valdybą sudaro 18 paskirtų narių, kad būtų sukurta pusiausvyra tarp įgytos patirties ir kompetencijos įmonių, aukštojo mokslo ir mokslinių tyrimų srityje, ir keturi ŽIB pasiūlyti atstovaujantys nariai. Europos Komisija turi stebėtojos statusą.

    Užduotys

    Administracinė valdyba yra atsakinga už vadovavimą Instituto veiklai, ŽIB atranką, paskyrimus, dotacijų skyrimą ir ŽIB vertinimą bei už visus kitus strateginius sprendimus.

    Vykdomasis komitetas

    Sudėtis

    Vykdomąjį komitetą sudaro penki Administracinės valdybos nariai, įskaitant pirmininką ir jo pavaduotoją. Jam pirmininkauja Administracinės valdybos pirmininkas.

    Užduotys

    Vykdomasis komitetas prižiūri Instituto veiklą ir priima būtinus sprendimus tarp valdybos posėdžių.

    Direktorius

    Paskirtas valdybos ir jai atskaitingas už Instituto administracinį ir finansų valdymą; Instituto teisinis atstovas;

    Išorės auditas

    Europos Audito Rūmai.

    Biudžeto įvykdymą tvirtinanti institucija

    Europos Parlamentas, veikiantis rekomendavus Tarybai.

    2012 m. (2011 m.) Institutui skirti ištekliai

    Galutinis biudžetas

    95,30 milijono eurų įsipareigojimų asignavimams ir 77,09 milijono eurų mokėjimų asignavimams.

    Darbuotojų skaičius 2012 m. gruodžio 31 d.

    Patvirtintos darbo vietos: 52 (52)

    Užimtos darbo vietos: 47 (40)

    Kiti darbuotojai: 0 (0)

    Iš viso darbuotojų: 47 (40), iš kurių užsiima:

    pagrindine veikla: 26(19)

    administracine ir pagalbine veikla: 21 (21)

    2012 m. veiklos rezultatai ir suteiktos paslaugos

    Surengti trys Instituto ir ŽIB susitikimai (sukurta platforma, skirta Instituto direktoriaus ir ŽIB generalinių direktorių nuolatiniam dialogui palaikyti).

    2012 m. gruodžio mėn. Administracinės valdybos sprendimas 2013 metais skirti 120 milijonų eurų trijų ŽIB pridėtinę vertę kuriančioms veikloms, po to kai pirmą kartą bus įgyvendintas konkurencinio finansavimo procesas, kuriam skiriamas trečdalis viso biudžeto.

    2012 m. trys ŽIB iš viso valdė 89 814 878 eurų biudžetą, kurį EIT skyrė ŽIB pridėtinę vertę kuriančioms veikloms finansuoti, ir 300 009 659 eurų biudžetą, skirtą ne EIT finansuojamai KAVA veiklai ir papildomoms veikloms.

    Pirmą kartą ŽIB pateikė konsoliduotus pridėtinę vertę kuriančios inovacinės veiklos pagrindinių veiklos rodiklių (PVR) duomenis ir atgaline data 2010 ir 2011 metų įverčius 2012 metams.

    2012 m. bendras trijose ŽIB dalyvaujančių partnerių skaičius apėmė 293 įstaigas, susijusias su EIT ICT Labs (87), Climate KIC (100) ir KIC InnoEnergy (106).

    Joint contribution by the Chairman of the Institute's Governing Board, the Institute's Director and Head of Unit KIC Operations and KIC CEOs at the Cyprus Presidency of the European Union. 2012 m. lapkričio 8 ir 9 d. Europos Komisija Larnakoje surengė EIT suinteresuotųjų šalių konferenciją.

    Daugybė sėkmingų projektų po ŽIB veiksmų įgyvendinimo.

    Šaltinis: Instituto pateikta informacija.


    INSTITUTO ATSAKYMAI

    10.

    EIT džiaugiasi, kad Audito Rūmai pripažįsta, jog jis labai stengėsi įgyvendinti veiksmingas ex ante patikras, kurių tikslas – suteikti pagrįstą patikinimą dėl su dotacijomis susijusių operacijų teisėtumo ir tvarkingumo.

    11.

    EIT džiaugiasi, kad Audito Rūmai pripažįsta jo 2011 m. veiklos dotacijų ex ante patikrų patikimumą. Dėl sertifikatų reikia pasakyti, kad sertifikuojantys auditoriai turėjo patikrinti faktines netiesiogines išlaidas, nurodytas pagal Finansinių ataskaitų sertifikatų techninę užduotį. Be to, sertifikuojantys auditoriai didžiąją dalį išlaidų patikrino analizuodami atrinktas pavienes išlaidų kategorijas. Galiausiai prieš sudarant 2012 m. susitarimus dėl dotacijų atnaujinta ir patobulinta techninė užduotis.

    12.

    Kalbant apie patikinimą, kurį galima gauti iš sandorių, susijusių su 2010 m. dotacijomis, ex ante patikrų, reikia pasakyti, kad EIT numatė, jog reikia sustiprinti ex ante patikrą ir taip sumažinti riziką, susijusią su pirmaisiais ŽIB veiklos metais. Norėdamas gauti pakankamą patikinimą EIT ne tik pareikalavo audito sertifikatų iš ŽIB, bet ir patikrino atsitiktinai pasirinktus patvirtinamuosius dokumentus, susijusius su didele išlaidų suma. Taip netinkamos išlaidų sumos buvo ištaisytos prieš galutinius mokėjimus. Manyta, kad sudėtinio patikinimo iš sertifikatų ir EIT sustiprintų patikrų pakanka norint išvengti reikšmingų klaidų atliekant galutinius mokėjimus pagal 2010 m. susitarimą dėl dotacijų. Galiausiai EIT pradėjo 2010 m. susitarimo dėl dotacijų ex post patikras. Jų rezultatų laukiama 2013 m. spalio mėn. Visi nustatyti netikslumai bus ištaisyti ir neteisėtai išmokėtos sumos bus susigrąžintos 2013 m.

    15.

    Ryšys tarp dotacijų ir įgyvendintinos veiklos nustatytas strateginiu lygiu, susitelkiant į rezultatus ir poveikį, ir veiklos lygiu – per ŽIB veiklos sudėtį. Ši metodika visiškai atitinka EIT reglamento nuostatas ir leido išbandyti naujus supaprastintus metodus padidinti ŽIB lankstumą ir veiksmingumą. Individualios ribos konkrečioms išlaidų kategorijoms (kaip antai personalo išlaidoms, subrangai, teisinėms paslaugoms ir pan.) nėra nustatytos, kadangi Finansinis reglamentas neįpareigoja jų nustatyti, ir, be to, jos nepadeda siekti EIT/ŽIB tikslų ir neatitinka jų veiklos poreikių. Dėl subrangos reikia pasakyti, kad susitarimuose dėl dotacijų nustatyta, jog sutartims sudaryti turi būti pasirenkami ekonomiškiausi pasiūlymai ir jog privaloma vengti interesų konflikto. Tai atitinka atitinkamas Finansinio reglamento nuostatas.

    16.

    Kalbant apie kiekybiškai vertinamus tikslus ŽIB veiklos planuose, reikia pasakyti, kad 2012 m. kovo mėn. EIT parengė ŽIB veiklos planų rengimo gaires ir pareikalavo pateikti 2010 m. ir 2011 m. pagrindinių veiklos rodiklių duomenis. Šios gairės 2013 m. pataisytos ir pritaikytos 2014 m. veiklos planams rengti, kad ŽIB planai ir ataskaitos ir EIT atliekamas jų veiklos vertinimas būtų dar kokybiškesni.

    17.

    EIT pritaria Audito rūmų pastabai. 2012 m. ŽIB baigė savo pradinį veiklos etapą, tai atspindi ir dotacijų panaudojimo lygis (taip pat žr. 15 punkto paaiškinimą). Nors perkėlimų iš 2012 m. į 2013 m. lygis yra aukštas, tikimasi, kad padėtis gerokai pagerės, kadangi panaikinamų perkėlimų lygis bus gerokai sumažintas nuo 45 % (2011 m. perkėlimų) iki numatomų 13 % (2012 m. perkėlimų). EIT atidžiai stebės visus pokyčius.


    Top