EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52013TA1213(01)

Ataskaita dėl Energetikos reguliavimo institucijų bendradarbiavimo agentūros 2012 finansinių metų metinių finansinių ataskaitų su Agentūros atsakymais

OL C 365, 2013 12 13, p. 1–8 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

13.12.2013   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

C 365/1


ATASKAITA

dėl Energetikos reguliavimo institucijų bendradarbiavimo agentūros 2012 finansinių metų metinių finansinių ataskaitų su Agentūros atsakymais

2013/C 365/01

ĮVADAS

1.

Liublianoje įsikūrusi Energetikos reguliavimo institucijų bendradarbiavimo agentūra (toliau – Agentūra, taip pat vadinama ACER) įsteigta Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (EB) Nr. 713/2009 (1). Pagrindinė Agentūros užduotis – padėti nacionalinėms reguliavimo institucijoms vykdyti Sąjungos lygmeniu reguliavimo užduotis, kurias jos vykdo valstybėse narėse, ir, jei prireikia, koordinuoti jų veiksmus. Pagal REMIT reglamentą (2) Agentūrai buvo suteikti nauji įpareigojimai kartu su nacionalinėmis valdžios institucijomis stebint Europos didmeninę energijos rinką (3).

PATIKINIMO PAREIŠKIMĄ PATVIRTINANTI INFORMACIJA

2.

Audito Rūmų taikomas audito metodas apima analitines audito procedūras, tiesioginį operacijų testavimą ir Agentūros priežiūros ir kontrolės sistemų pagrindinių kontrolės priemonių įvertinimą. Be to, prireikus, naudojami iš kitų auditorių darbų gauti įrodymai ir atliekama vadovybės pareiškimų analizė.

PATIKINIMO PAREIŠKIMAS

3.

Atsižvelgiant į Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo (SESV) 287 straipsnio nuostatas, Audito Rūmai audito metu tikrino:

a)

Agentūros metines finansines ataskaitas, kurias sudaro 2012 m. gruodžio 31 d. pasibaigusių finansinių metų finansinės atskaitomybės (4) ir biudžeto vykdymo ataskaitos (5), ir

b)

šiose finansinėse ataskaitose atspindimų operacijų teisėtumą ir tvarkingumą.

Vadovybės atsakomybė

4.

Pagal Komisijos reglamento (EB, Euratomas) Nr. 2343/2002 (6) 33 ir 43 straipsnius vadovybė yra atsakinga už Agentūros metinių finansinių ataskaitų rengimą ir sąžiningą jų pateikimą bei atspindimų operacijų teisėtumą ir tvarkingumą:

a)

su Agentūros metinėmis finansinėmis ataskaitomis susijusi vadovybės atsakomybė apima vidaus kontrolės sistemos, susijusios su finansinės atskaitomybės, kurioje nėra reikšmingų dėl sukčiavimo ar klaidų atsiradusių iškraipymų, parengimu ir sąžiningu pateikimu, nustatymą, taikymą ir priežiūrą; tinkamų apskaitos metodų, remiantis Komisijos apskaitos pareigūno patvirtintomis apskaitos taisyklėmis (7), pasirinkimą ir taikymą; apskaitinių įvertinimų, kurie yra pagrįsti esamomis aplinkybėmis, atlikimą. Direktorius Agentūros metines finansines ataskaitas patvirtina po to, kai jos apskaitos pareigūnas jas parengė remdamasis visa turima informacija ir pateikė su finansinėmis ataskaitomis susijusį raštą, kuriame, be kita ko, nurodo, kad jis turi pakankamą patikinimą, kad jos visais reikšmingais aspektais tikrai ir teisingai atspindi Agentūros finansinę būklę.

b)

Su atspindimų operacijų teisėtumu ir tvarkingumu bei patikimo finansų valdymo atitiktimi susijusi vadovybės atsakomybė apima veiksmingos ir efektyvios vidaus kontrolės, – apimančios pakankamą priežiūrą ir tinkamas priemones, siekiant išvengti pažeidimų ir sukčiavimo bei, prireikus, teismines procedūras, susigrąžinant neteisingai išmokėtas ar panaudotas lėšas, – nustatymą, taikymą ir priežiūrą.

Auditoriaus atsakomybė

5.

Audito Rūmai, remdamiesi savo audito rezultatais, privalo pateikti Europos Parlamentui ir Tarybai (8) metinių finansinių ataskaitų patikimumo bei jose atspindimų operacijų teisėtumo ir tvarkingumo patikinimo pareiškimą. Audito Rūmai savo auditą atlieka vadovaudamiesi IFAC tarptautiniais audito standartais ir etikos kodeksais bei INTOSAI tarptautiniais aukščiausiųjų audito institucijų standartais. Pagal šiuos standartus reikalaujama, kad Audito Rūmai planuotų ir atliktų auditą tokiu būdu, kad būtų gautas pakankamas patikinimas dėl to, ar Agentūros metinėse finansinėse ataskaitose nėra reikšmingų iškraipymų, o jose atspindimos operacijos yra teisėtos ir tvarkingos.

6.

Atliekant auditą, taikomos procedūros, skirtos gauti audito įrodymus apie sumas ir kitą informaciją finansinėse ataskaitose bei apie jose atspindimų operacijų teisėtumą ir tvarkingumą. Procedūros pasirenkamos auditoriaus nuožiūra, remiantis dėl sukčiavimo ar klaidų atsiradusių finansinių ataskaitų reikšmingų iškraipymų ar susijusių operacijų reikšmingos neatitikties Europos Sąjungos teisinio pagrindo reikalavimams rizikos vertinimu. Atlikdamas šiuos rizikos vertinimus, auditorius atsižvelgia į visas vidaus kontrolės priemones, susijusias su finansinių ataskaitų rengimu ir sąžiningu jų pateikimu, taip pat į operacijų teisėtumui ir tvarkingumui užtikrinti įdiegtas priežiūros ir kontrolės sistemas, ir nustato esamomis aplinkybėmis tinkamas audito procedūras. Atliekant auditą taip pat įvertinamas apskaitos metodų tinkamumas, atliktų apskaitinių vertinimų pagrįstumas ir bendras finansinių ataskaitų pateikimas.

7.

Audito Rūmai mano, kad gauti audito įrodymai yra pakankami ir tinkami jų patikinimo pareiškimui pagrįsti.

Nuomonė dėl finansinių ataskaitų patikimumo

8.

Audito Rūmų nuomone Agentūros metinėse finansinėse ataskaitose Agentūros finansinė būklė 2012 m. gruodžio 31 d. ir su tą dieną pasibaigusiais finansiniais metais susijusių operacijų ir pinigų srautų rezultatai visais reikšmingais aspektais yra pateikti teisingai, kaip to reikalauja jos finansinis reglamentas ir Komisijos apskaitos pareigūno priimtos apskaitos taisyklės.

Nuomonė dėl finansinėse ataskaitose atspindimų operacijų teisėtumo ir tvarkingumo

9.

Audito Rūmų nuomone, 2012 m. gruodžio 31 d. pasibaigusių finansinių metų metinėse finansinėse ataskaitose atspindimos operacijos visais reikšmingais aspektais yra teisėtos ir tvarkingos.

10.

Toliau pateiktos pastabos šių Audito Rūmų nuomonių nekeičia.

PASTABOS DĖL OPERACIJŲ TEISĖTUMO IR TVARKINGUMO

11.

Siekdama kompensuoti padidėjusius mokyklų mokesčius, Agentūra darbuotojams, kurių vaikai lanko pradinę ar vidurinę mokyklą, be Tarnybos nuostatuose nustatytų švietimo išmokų išmoka papildomas išmokas (9). 2012 m. šios papildomos išmokos iš viso sudarė 23 000 eurų. Tarnybos nuostatuose jos nėra numatytos ir dėl to yra netvarkingos.

PASTABOS DĖL BIUDŽETO VALDYMO

12.

2012 m. Agentūra perkėlė į kitus metus 1,7 milijono eurų įsipareigotų asignavimų pagal jos biudžeto II antraštinę dalį (Agentūros statybos ir susijusios išlaidos), kurie sudarė 81 % visų II antraštinės dalies įsipareigotų asignavimų. Didžioji šių perkėlimų dalis susijusi su šiuo metu įgyvendinamu REMIT reglamentu. Kadangi reglamento įgyvendinimas susijęs su Agentūros pagrindine veikla, jos išlaidos turėtų būti registruojamos III antraštinėje dalyje.

13.

2012 m. Agentūra atliko 20 biudžetinių perskirstymų, kurie sudarė apie 1 milijoną eurų ir paveikė 43 biudžeto eilutes. Ši padėtis parodo biudžeto planavimo trūkumus.

KITOS PASTABOS

14.

Metų pabaigoje Agentūra laikė 4,2 milijono eurų grynųjų pinigų, įskaitant 2011 m. biudžeto perviršį (1,6 milijono eurų), kuris susidarė dėl pernelyg didelio lėšų pareikalavimo 2011 m. ir 2013 m. sausio mėn. buvo Komisijos susigrąžintas. Tai pažeidžia griežto iždo valdymo principą.

15.

Audituotose įdarbinimo procedūrose buvo nustatyta skaidrumą ir vienodų sąlygų kandidatams taikymą paveikiančių trūkumų: prieš paraiškų nagrinėjimą nebuvo nustatyti klausimai, naudoti per testą raštu ir pokalbius. Nebuvo pakankamai išsamiai išdėstytos sąlygos, kurias kandidatai turėjo atitikti, kad būtų pakviesti į testus raštu ar pokalbius ir kad būtų įtraukti į tinkamų kandidatų sąrašą, taip pat per testus raštu buvo taikytos nepakankamos kandidatų anonimiškumą užtikrinti turėjusios priemonės.

ATSIŽVELGIMAS Į PRAĖJUSIŲ METŲ PASTABAS

16.

Taisomųjų veiksmų atsižvelgiant į Audito Rūmų praėjusių metų pastabas apžvalga pateikta I priede.

Šią ataskaitą priėmė IV kolegija, vadovaujama Audito Rūmų nario dr. Louis GALEA, 2013 m. rugsėjo 10 d. Liuksemburge įvykusiame posėdyje.

Audito Rūmų vardu

Pirmininkas

Vítor Manuel da SILVA CALDEIRA


(1)  OL L 211, 2009 8 14, p. 1.

(2)  2011 m. spalio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 1227/2011 (OL L 326, 2011 12 8, p. 1), suteikiantis Agentūrai svarbų vaidmenį prižiūrint prekybą didmeninėse Europos energijos rinkose.

(3)  II priede apibendrinta Agentūros kompetencija ir veikla. Šis priedas pateiktas susipažinti.

(4)  Finansinę atskaitomybę sudaro balansas ir ekonominių rezultatų ataskaita, pinigų srautų lentelė, grynojo turto pokyčių ataskaita bei svarbių apskaitos metodų suvestinė ir kita aiškinamoji informacija.

(5)  Jas sudaro biudžeto rezultatų ataskaita ir jos priedas.

(6)  OL L 357, 2002 12 31, p. 72.

(7)  Komisijos apskaitos pareigūno patvirtintos apskaitos taisyklės yra pagrįstos Tarptautinės buhalterių federacijos paskelbtais Tarptautiniais viešojo sektoriaus apskaitos standartais (TVSAS) arba, prireikus, – Tarptautinės apskaitos standartų valdybos paskelbtais Tarptautiniais apskaitos standartais (TAS) / Tarptautiniais finansinės atskaitomybės standartais (TFAS).

(8)  Tarybos reglamento (EB, Euratomas) Nr. 1605/2002 185 straipsnio 2 dalis (OL L 248, 2002 9 16, p. 1).

(9)  VII priedo 3 straipsnyje nustatytos dukart už bazines 252,81 euro išmokas didesnės – 505,62 euro – išmokos.


I PRIEDAS

Atsižvelgimas į praėjusių metų pastabas

Metai

Audito Rūmų pastaba

Taisomojo veiksmo būklė

(užbaigtas / vykdomas / neįvykdytas / n.d.)

2011

Didelis nepanaudotų asignavimų ir perkėlimų lygis, taip pat mažas mokėjimų lygis rodo biudžeto planavimo ir vykdymo trūkumus ir prieštarauja biudžeto metinio periodiškumo principui.

Vykdomas

2011

Agentūra galėtų pagerinti įdarbinimo procedūrų skaidrumą. Pavyzdžiui, pranešime apie laisvą darbo vietą nebuvo nurodytas maksimalus į rezervo sąrašą įtrauktinų kandidatų skaičius ir nebuvo nurodyta apeliacijos galimybė. Be to, prieš nagrinėjant paraiškas, nebuvo parengti testų raštu ir interviu klausimai bei nenurodytas už juos skiriamų balų skaičius.

Vykdomas

2011

2011 m. Agentūra išmokėjo 10 839 eurų dienpinigių komandiruotiems ekspertams, kurie buvo valstybės, kurioje Agentūra įsikūrusi, piliečiai. Šis mokėjimas prieštarauja Agentūros administracinės valdybos priimtoms nacionalinių ekspertų komandiravimo taisyklėms, kuriose nustatyta, kad tokie dienpinigiai skiriami tik laikiniesiems darbuotojams, kurie nėra valstybės narės, kurioje jie įdarbinti, piliečiai; tokie mokėjimai yra netvarkingi.

Užbaigtas


II PRIEDAS

Energetikos reguliavimo institucijų bendradarbiavimo agentūra (Liubliana)

Kompetencija ir veikla

Sutartyje numatytos Sąjungos kompetencijos sritys

(Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 114 straipsnis (buvęs EB sutarties 95 straipsnis) ir 194 straipsnis)

Europos Parlamentas ir Taryba, spręsdami pagal įprastą teisėkūros procedūrą, pasikonsultavę su Ekonomikos ir socialinių reikalų komitetu, nustato priemones valstybių narių įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatoms, skirtoms vidaus rinkos sukūrimui ir veikimui, suderinti.

Kuriant vidaus rinką ar jai veikiant ir atsižvelgiant į poreikį išsaugoti ir gerinti aplinką, Sąjungos energetikos politika, vadovaujantis valstybių narių solidarumu, siekiama:

a)

užtikrinti energijos rinkos veikimą;

b)

užtikrinti energijos tiekimo saugumą Sąjungoje;

c)

skatinti energijos vartojimo efektyvumą bei taupymą ir naujų bei atsinaujinančių energijos formų plėtojimą;

d)

skatinti energetikos tinklų sujungimą.

Europos Parlamentas ir Taryba, spręsdami pagal įprastą teisėkūros procedūrą, priima šiems tikslams pasiekti būtinas priemones. Tokios priemonės priimamos pasikonsultavus su Ekonomikos ir socialinių reikalų komitetu bei Regionų komitetu.

Agentūros kompetencijos sritys

(Kaip nustatyta Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (EB) Nr. 713/2009; Komisijos reglamente (ES) Nr. 838/2010; Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (ES) Nr. 1227/2011)

Tikslai

Agentūros tikslas – padėti nacionalinėms reguliavimo institucijoms atlikti Sąjungos lygmeniu reguliavimo užduotis, kurias jos atlieka valstybėse narėse ir, prireikus, koordinuoti jų veiksmus.

Užduotys

papildyti ir koordinuoti nacionalinių reguliavimo institucijų darbą,

dalyvauti kuriant Europos tinklo taisykles,

esant tam tikroms sąlygoms, priimti privalomus individualius sprendimus dėl tarpvalstybinės infrastruktūros naudojimo ir veiklos saugumo nuostatų bei sąlygų,

konsultuoti Europos institucijas įvairiais su energija susijusiais klausimais,

stebėti energijos rinkų pokyčius ir pranešti stebėjimo rezultatus,

parengti pasiūlymą ES Komisijai dėl tarpvalstybinės infrastruktūros metinės kompensacijos sumos PTK mechanizmui,

siekiant stebėti didmenines energetikos rinkas, bendradarbiauti su nacionalinėmis reguliavimo institucijomis, Europos pažangiojo skaičiavimo asociacija (angl. ESMA), kompetentingomis valstybių narių finansinėmis institucijomis ir, prireikus, su nacionalinėmis konkurencijos institucijomis,

vertinti įvairių kategorijų rinkų ir prekybos būdų veikimą ir skaidrumą,

teikti rekomendacijas Komisijai dėl rinkos taisyklių, sandorių registravimo, pavedimų prekiauti, standartų ir procedūrų, galinčių pagerinti rinkos vientisumą ir vidaus rinkos veikimą.

Valdymas

Administracinė valdyba

Sudėtis

Du Europos Parlamento paskirti nariai, du Komisijos paskirti nariai ir penki Tarybos paskirti nariai. Visi nariai turi po pakaitinį narį.

Užduotys

Administracinė valdyba priima Agentūros metinę programą ir biudžetą bei prižiūri jų vykdymą.

Direktorius

Gavusi teigiamą reguliavimo valdybos nuomonę, jį skiria Administracinė valdyba iš Komisijos pasiūlyto kandidatų sąrašo.

Reguliavimo valdyba

Sudėtis

Po vieną atstovą iš kiekvienos valstybės narės reguliavimo institucijos ir vienas balso teisės neturintis Komisijos atstovas. Kiekvienas narys turi pakaitinį narį, kurį skiria atitinkamos valstybės narės nacionalinė reguliavimo institucija.

Užduotys

valdyba teikia nuomones direktoriui dėl priimti teikiamų nuomonių, rekomendacijų ir sprendimų.

teikia patarimus direktoriui šiam atliekant savo užduotis,

teikia Administracinei valdybai nuomonę apie kandidatą užimti direktoriaus pareigas,

tvirtina Agentūros darbo programą.

Išorės auditas

Europos Audito Rūmai.

Biudžeto įvykdymą tvirtinanti institucija

Europos Parlamentas, veikiantis rekomendavus Tarybai.

2012 m. (2011 m.) Agentūrai skirti ištekliai

2012 m. (2011 m.) biudžetas

7,2 (4,8) milijono eurų

Darbuotojų skaičius 2012 (2011)m. gruodžio 31 d.

Personalo plane numatytos darbo vietos: 43 (40)

Gruodžio 31 d. užimtos darbo vietos: 42 (39)

Kiti darbuotojai: 14 (12)

Iš viso darbuotojų: 57 (39), iš kurių užsiima:

pagrindine veikla: 34 (28)

administracine veikla: 23 (11)

2012 m. rezultatai ir suteiktos paslaugos

Dvi bendro pobūdžio rekomendacijos (Elektra: bendros rekomendacijos dėl subalansavimo; Dujos: bendros rekomendacijos dėl sąveikumo. Surengtos viešos konsultacijos, kaip nustatyta Reglamento (EB) Nr. 713/2009 10 straipsnyje, įskaitant pratybas;

Tinklo kodeksai

a)

Trys gerai pagrįstos nuomonės apie tinklo kodeksus (Elektra: visiems generatoriams taikomas tinklų susijungimo reikalavimų tinklo kodeksas ir pajėgumų skyrimo ir perkrovos valdymo tinklo kodeksas; Dujos: pajėgumų paskirstymo mechanizmo tinklo kodeksas).

b)

Dvi kvalifikuotos rekomendacijos dėl tinklo kodeksų (taikytinos ir Dujų tinklo kodeksui, ir pajėgumų paskirstymo mechanizmo tinklo kodeksui).

Nuomonė dėl ENTSOG 2012 m. darbo programos.

Nuomonė dėl ENTSOG 2011–2012 m. Winter Supply Outlook programos.

Nuomonė dėl ENTSOG 2012 m. Summer Supply Outlook programos.

Nuomonė dėl ENTSOG 2013 m. metinės darbo programos.

Nuomonė dėl ENTSO-E TYNDP 2012.

Nuomonė dėl ENTSO-E 2012 m. Summer Outlook ataskaitos ir 2011–2012 m. ir Winter peržiūros.

Nuomonė dėl ENTSO-E 2011 m. metinės ataskaitos.

Lapkričio 29 d. paskelbta Bendra ACER-CEER rinkos stebėjimo ataskaita (Reglamento (EB) Nr. 713/2009 11 straipsnis); Briuselyje surengtas jos pristatymas.

Rekomendacija dėl Komisijos pasiūlymo dėl Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos dėl finansinių priemonių rinkų, kuria panaikinama Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2004/39/EB (COM(2011) 656 final), 2 straipsnio 1 pastraipos n punkto.

Priimtos rekomendacijos dėl Reglamento (ES) Nr. 1227/2011(REMIT) operacijų sąrašų.

Priimtas sprendimas dėl registracijos formato pagal Reglamento (ES) Nr. 1227/2011 9 straipsnio 3 dalį.

2012 m. rugsėjo 28 d. paskelbtas praktinių nurodymų kaip taikyti REMIT reglamento 2 straipsnyje pateiktas apibrėžtis antrasis leidimas.

Sėkmingai sudarytos trys bendrosios sutartys dėl REMIT įgyvendinimo.

Kovo mėnesį paskelbta 2011 m. Regioninių iniciatyvų būklės peržiūra.

Paskelbtos trys internetinės dujų regioninės iniciatyvos (GRI) ir keturios internetinės elektros regioninės iniciatyvos (ERI).

Įsteigtos dvi Agentūros darbo grupės (Įgyvendinimo, stebėjimo ir procedūrų darbo grupė (AIMPWG) ir Rinkos integralumo ir skaidrumo darbo grupė (AMITWG) bei atnaujintos darbo grupių veiklos taisyklės.

2012 m. kovo 14 d. Agentūra surengė metinę konferenciją „Vidaus energijos rinką padaryti tikrove? Koks ACER vaidmuo?“; kuri susilaukė 220 dalyvių.

Šaltinis: Agentūros pateikta informacija.


AGENTŪROS ATSAKYMAI

11.

Kadangi Slovėnijoje nėra Europos mokyklos ir reikia imtis socialinio pobūdžio priemonių, kad būtų panaikinta darbo sąlygų nelygybė (remiantis Tarnybos nuostatų 1 straipsnio e punktu), kurią patiria Agentūros darbuotojai, palyginti su kitų Europos Sąjungos institucijų darbuotojais, kurie turi galimybę naudotis Europos mokyklos paslaugomis, Administracinė valdyba 2011 m. vasario 11 d. priėmė sprendimą Nr. 01/2011 dėl ACER darbuotojų, kurių vaikai lanko darželius ir mokyklas, rėmimo. Maksimali paramos suma, kuri skiriama reikalavimus atitinkantiems darbuotojams už kiekvieną reikalavimus atitinkantį vaiką, neviršija už mokslą Briuselio Europos mokykloje mokamų mokesčių.

12.

Komisija Agentūrai patarė REMIT projektui naudoti II antraštinės dalies lėšas, kadangi didžioji dalis projekto pradžios išlaidų susijusios su IT taikomosiomis programomis. Agentūra nusprendė su REMIT projektu susijusias išlaidas III antraštinėje dalyje registruoti nuo 2014 m., kai Agentūra turėtų pradėti stebėti energetikos rinką.

13.

Atlikusi išsamų vertinimą, Agentūra suprato, kad REMIT reglamento finansinėje ataskaitoje numatytas biudžetas yra nepakankamas veiksmingai Reglamento (ES) Nr. 1227/2011 įgyvendinimui skirtai IT sistemai sukurti. Todėl jau 2012 m. Agentūra bandė nustatyti, kur biudžete galima būtų gauti papildomų išteklių REMIT projektui. Kadangi Agentūros biudžetas jau ir taip buvo menkas, tik mažos sumos galėjo būti pervestos iš kitų biudžeto eilučių. Perkėlimai buvo atlikti sistemiškai ir dėl to mažų sumų perkėlimų skaičius žymiai padidėjo.

14.

Agentūros banko sąskaitoje laikytas 4,2 mln. eurų grynųjų pinigų likutis apėmė 2011 m. biudžeto perviršį, t. y. 1,6 mln. eurų, kurie 2013 m. sausio mėn. sugrąžinti Komisijai. Kadangi prašymą grąžinti perviršį Komisija pateikė tik 2013 m. sausio 8 d., 2012 m. pabaigoje Agentūra į šią sumą įtraukė Komisijai grąžintiną 2012 m. biudžeto perviršį (0,6mln. eurų) ir 1,9 mln. eurų sumą teisiniams įsipareigojimams padengti. Visa ši suma perkelta į 2013 m. biudžetą. Agentūros grynųjų pinigų valdymo politikos tikslas yra užtikrinti, kad lėšos būtų prieinamos, kai jų reikia nesumokėtiems įsipareigojimams padengti.

15.

Agentūra nuodugniai laikosi pokalbių ir testų raštu procedūrų, kaip nustatyta direktoriaus sprendime Nr. 2012-17 dėl įdarbinimo procedūrų gairių ir 2012 m. kovo mėn. sprendime dėl atrankos komisijų darbo, taip užtikrindama, kad klausimai ir vertinimo kriterijai būtų nustatyti prieš testų ir pokalbių pradžią. Norėdama atsižvelgti į auditoriaus pastabas, Agentūra sutinka peržiūrėti dabar taikomą procedūrą. Ji mano, kad testų užduočių anonimiškumas nėra pagrindinis dalykas siekiant užtikrinti visuotinį objektyvumą per atrankos procedūrą. Siekdama užtikrinti testų raštu vertinimo objektyvumą, atrankos komisija vertinimo kriterijus nustato iš anksto. Be to, kai kurie testai negali būti anonimiški, kadangi kandidatai atsakymuose turi išdėstyti savo darbo patirtį arba interviu pradžioje atrankos komisijai pateikti iš anksto paruoštą pristatymą.


Top