EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32007E0528

2007 m. liepos 23 d. Tarybos bendrieji veiksmai 2007/528/BUSP dėl paramos Konvencijai dėl tam tikrų įprastinių ginklų, kurie gali būti laikomi pernelyg žalojančiais arba veikia nesirinktinai, naudojimo uždraudimo arba apribojimo, atsižvelgiant į Europos saugumo strategiją

OL L 194, 2007 7 26, p. 11–17 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Legal status of the document In force

ELI: http://data.europa.eu/eli/joint_action/2007/528/oj

26.7.2007   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

L 194/11


TARYBOS BENDRIEJI VEIKSMAI 2007/528/BUSP

2007 m. liepos 23 d.

dėl paramos Konvencijai dėl tam tikrų įprastinių ginklų, kurie gali būti laikomi pernelyg žalojančiais arba veikia nesirinktinai, naudojimo uždraudimo arba apribojimo, atsižvelgiant į Europos saugumo strategiją

EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,

atsižvelgdama į Europos Sąjungos sutartį, ypač į jos 14 straipsnį ir 2 straipsnio 1 dalį,

kadangi:

(1)

2003 m. gruodžio 12 d. Europos Vadovų Taryba priėmė Europos saugumo strategiją, kuria raginama kurti tarptautinę tvarką, paremtą veiksmingu daugiašališkumu. Pasaulinių grėsmių, pasaulinių rinkų ir pasaulinės žiniasklaidos akivaizdoje ES saugumas ir klestėjimas vis labiau priklauso nuo veiksmingos daugiašališkumo sistemos. ES tikslas yra stipresnės tarptautinės visuomenės formavimas, geras tarptautinių institucijų funkcionavimas ir taisyklėmis pagrįsta tarptautinė tvarka.

(2)

Europos saugumo strategijoje Jungtinių Tautų chartija pripažįstama kaip esminis pagrindas tarptautiniams santykiams. Europos prioritetas yra Jungtinių Tautų stiprinimas, jų parengimas vykdyti savo įsipareigojimus ir efektyviai veikti.

(3)

1980 m. spalio 10 d. Ženevoje priimta 1980 m. Jungtinių Tautų Konvencija dėl tam tikrų įprastinių ginklų, kurie gali būti laikomi pernelyg žalojančiais arba veikia nesirinktinai, naudojimo uždraudimo arba apribojimo, su pakeitimais, padarytais 2001 m. gruodžio 21 d., kuri taip pat žinoma, kaip Konvencija dėl tam tikrų įprastinių ginklų (toliau – KTĮG), reglamentuoja tam tikrų įprastinių ginklų, kurie gali būti laikomi sukeliančiais pernelyg dideles kančias kovotojams arba nesirinktinai darančiais žalą civiliams gyventojams, naudojimą ginkluotame konflikte. KTĮG yra pagrįsta tarptautinės teisės principu, kad ginkluoto konflikto pusių teisė rinktis karo veiksmų vykdymo būdus ar priemones nėra neribota, ir principu, kuriuo draudžiama ginkluotuose konfliktuose naudoti ar dislokuoti ginklus, sviedinius ir medžiagas bei karo veiksmų vykdymo metodus, kurių pobūdis gali sukelti nereikalingus sužalojimus ar nebūtinas kančias.

(4)

2006 m. gruodžio 6 d. Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja priėmė rezoliuciją dėl KTĮG, kurioje ragina visas valstybes, kurios dar to nepadarė, imtis visų priemonių kuo greičiau tapti KTĮG ir prie jos pridėtų protokolų šalimis, siekiant, kad kiek įmanoma daugiau šalių kuo anksčiau prisijungtų prie tų dokumentų, kol galų gale būtų pasiektas jų visuotinumas.

(5)

Naujausias prie KTĮG pridėtas protokolas, V protokolas dėl likusių nuo karo sprogmenų, buvo priimtas 2003 m. lapkričio 28 d. valstybių, kurios yra KTĮG šalys, susitikime (toliau – V protokolas). V protokolu, kuris yra pirmas dokumentas, dėl kurio derybų keliu susitarė daug šalių, skirtas spręsti nesprogusios ir paliktos amunicijos problemą numatoma pašalinti kasdieninę grėsmę, kurią toks karų palikimas kelia pokyčių laukiantiems gyventojams ir jiems padedantiems vietoje dirbantiems humanitarinės pagalbos darbuotojams. Nuo V protokolo priėmimo 32 valstybės pranešė JT Generaliniam Sekretoriui, kaip KTĮG depozitarui, apie savo sutikimą laikytis V protokolo. Pagal KTĮG 5 straipsnio 3 dalį V protokolas įsigaliojo 2006 m. lapkričio 12 d. V protokolo įsigaliojimas akivaizdžiai rodo, kad KTĮG turi galimybių būti dinamišku dokumentu, kuriuo galima reaguoti į ginklų technologijos pažangą bei į ginkluoto konflikto pobūdžio ir jo vedimo būdų pokyčius.

(6)

Nepaisant sparčios pažangos siekiant visuotinio prisijungimo, beveik pusė JT valstybių narių dar neratifikavo KTĮG ir prie jos pridėtų protokolų ar kitokiu būdu prie jų neprisijungė. Afrikoje, Azijoje, ypač pietryčių Azijoje, ir Artimuosiuose Rytuose prisijungusių šalių procentas lieka žemas. Tačiau pusė tų valstybių, kurios dar nėra KTĮG šalys, kenčia nuo minų ir likusių nuo karo sprogmenų. KTĮG ir visų prie jos pridedamų protokolų visuotinumas lieka valstybių, kurios yra KTĮG šalys, prioritetinis tikslas 2006–2011 m.

(7)

Valstybių, kurios yra KTĮG šalys, trečioje peržiūros konferencijoje, įvykusioje 2006 m. lapkričio 7–17 d. Ženevoje, buvo priimtas Veiksmų siekiant KTĮG visuotinumo planas, kuriame nustatyti tikslai, kuriais siekiama stiprinti KTĮG ir prie jos pridedamų protokolų įgyvendinimą, skatinti visuotinumą ir stiprinti valstybių, kurios yra KTĮG šalys, bendradarbiavimą, o taip pat ir rėmimo programa.

(8)

Veiksmų siekiant KTĮG visuotinumo plane nurodoma, kad svarbų vaidmenį turi atlikti JT regioniniai taikos ir nusiginklavimo centrai, taip pat tam tikrais atvejais regioninės organizacijos, koordinuodamos regioninius veiksmus atsižvelgiant į kiekvieno regiono ypatybes, daugiausia tuose, kur KTĮG lieka mažai pripažįstama.

(9)

Finansiniame ir administraciniame pagrindų susitarime, kurį sudarė Europos bendrija ir JT, nustatoma JT ir Bendrijai skirta sistema, siekiant sustiprinti jų bendradarbiavimą, įskaitant programavimo partnerystę,

PRIĖMĖ ŠIUOS BENDRUOSIUS VEIKSMUS:

1 straipsnis

1.   Siekdama paremti trečioje peržiūros konferencijoje valstybių, kurios yra KTĮG šalys, priimtą Veiksmų siekiant KTĮG visuotinumo planą, Europos Sąjunga palaiko KTĮG siekiant šių tikslų:

i)

KTĮG ir prie jos pridėtų protokolų visuotinumo skatinimas;

ii)

parama valstybių, kurios yra KTĮG narės, vykdomam KTĮG įgyvendinimui.

2.   Kad pasiektų 1 dalyje nurodytus tikslus, ES imsis tokių veiksmų:

a)

organizuos pradinį seminarą, ne daugiau kaip septynis regioninius seminarus ir baigiamąjį susitikimą, kuriais bus siekiama gausinti narystę KTĮG, įskaitant informacinių leidinių visomis JT oficialiomis kalbomis bei prireikus bet kuria kita kalba parengimą;

b)

finansiškai prisidės prie trečioje peržiūros konferencijoje valstybių, kurios yra KTĮG šalys, priimtos rėmimo programos.

2 dalyje nurodytų veiksmų išsamus aprašymas pateikiamas jų priede.

2 straipsnis

1.   Pirmininkaujanti valstybė narė, kuriai padeda Generalinis sekretorius-vyriausiasis įgaliotinis, atsako už šių bendrųjų veiksmų įgyvendinimą. Komisija visokeriopai tame dalyvauja.

2.   1 straipsnio 2 dalyje nurodytų veiksmų techninį įgyvendinimą atlieka:

a)

Jungtinių Tautų Nusiginklavimo reikalų biuras (JT NRB) (pradinis seminaras, baigiamasis susitikimas, regioniniai seminarai ir leidiniai);

b)

Ženevos tarptautiniam humanitarinio išminavimo centras (ŽTHIC) (įnašas į rėmimo programą laikantis valstybių, kurios yra KTĮG šalys, trečios peržiūros konferencijos sprendimo).

Jie abu atlieka savo atitinkamas užduotis prižiūrint Generaliniam sekretoriui-vyriausiajam įgaliotiniui, kuris padeda pirmininkaujančiai valstybei narei. Šiuo tikslu Generalinis sekretorius-vyriausiasis įgaliotinis sudaro būtinus susitarimus su JT NRB ir ŽTHIC.

3.   Pirmininkaujanti valstybė narė, Generalinis sekretorius-vyriausiasis įgaliotinis ir Komisija reguliariai informuoja vienas kitą apie šių bendrųjų veiksmų įgyvendinimą pagal atitinkamą jų kompetenciją.

3 straipsnis

1.   1 straipsnio 2 dalyje nurodytiems veiksmams įgyvendinti skirta finansinė orientacinė suma, kuri finansuojama iš 2007 m. Europos Bendrijų bendrojo biudžeto, yra 828 000 EUR.

2.   1 dalyje nurodytos išlaidos tvarkomos pagal Bendrijos procedūras ir taisykles, taikomas Europos Bendrijų bendrajam biudžetui.

3.   Komisija prižiūri 2 dalyje nurodytų išlaidų, kurios bus teikiamos dotacijos forma, tinkamą valdymą. Tuo tikslu Komisija sudaro finansinius susitarimus su JT NRB ir ŽTHIC. Finansiniuose susitarimuose numatoma, kad JT NRB ir ŽTHIC turi užtikrinti ES įnašų matomumą, atitinkantį jų dydį.

4.   Komisija įsipareigoja kuo greičiau po šių bendrųjų veiksmų įsigaliojimo sudaryti finansinius susitarimus, nurodytus 3 dalyje. Ji informuoja Tarybą apie bet kokius sunkumus to proceso metu ir apie finansinių susitarimų sudarymo datą.

4 straipsnis

Pirmininkaujanti valstybė narė, kuriai padeda Generalinis sekretorius-vyriausiasis įgaliotinis, praneša Tarybai apie šių bendrųjų veiksmų įgyvendinimą du kartus per mėnesį pateikdama atitinkamai JT NRB ir ŽTHIC parengtas ataskaitas. Šios ataskaitos yra pagrindas Tarybos atliekamam vertinimui. Komisija visokeriopai dalyvauja atliekamame darbe. Ji praneša apie šių bendrųjų veiksmų įgyvendinimo finansinius aspektus.

5 straipsnis

Šie bendrieji veiksmai įsigalioja jų priėmimo dieną.

Jie netenka galios po 18 mėnesių nuo 3 straipsnio 3 dalyje nurodytų dviejų paskutinių finansinių susitarimų sudarymo dienos arba po 12 mėnesių nuo jų priėmimo dienos, jeigu per tą laikotarpį nebuvo sudaryti finansiniai susitarimai.

6 straipsnis

Šie bendrieji veiksmai skelbiami Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

Priimta Briuselyje, 2007 m. liepos 23 d.

Tarybos vardu

Pirmininkas

L. AMADO


PRIEDAS

1.   Tikslas

Bendras šių bendrųjų veiksmų tikslas yra paremti KTĮG visuotinumo siekimą skatinant prie KTĮG prisijungti valstybes, kurios dar nėra jos šalys, ir sustiprinti KTĮG įgyvendinimą.

ES pagalba KTĮG bus visų pirma nukreipta į trečioje peržiūros konferencijoje, įvykusioje 2006 m. lapkričio 7–17 d. Ženevoje, valstybių, kurios yra KTĮG šalys, priimtame Veiksmų siekiant KTĮG visuotinumo plane ir rėmimo programoje nustatytas sritis.

2.   Projektas

Projekto tikslas

Didinti KTĮG narių skaičių rengiant regioninius ir subregioninius seminarus ir stiprinti KTĮG bei prie KTĮG pridedamų protokolų įgyvendinimą prisidedant prie rėmimo programos.

Pradiniu seminaru ir regioniniais seminarais bus siekiama paskatinti daugiau šalių prisijungti prie KTĮG ir parengti nacionalinį KTĮG įgyvendinimą tuose regionuose. Pradiniu seminaru ir kitais seminarais bus siekiama išaiškinti prisijungimo prie KTĮG naudą bei reikšmę ir išsiaiškinti valstybių, kurios nėra KTĮG šalys, poreikius.

Regioniniai seminarai taip pat bus forumai, kuriuose bus aptariami nusiginklavimo ir neplatinimo, įskaitant šaulių ir lengvųjų ginklų neplatinimą, klausimai: šaudmenys, tarpininkavimas, žymėjimas ir paieška. Juose taip pat bus aptariami kai kurie konkretūs Tarptautinės humanitarinės teisės klausimai.

ES, prisidėdama prie rėmimo programos, parems, inter alia, KTĮG pasirašiusias valstybes ir valstybes, kurios dar nėra KTĮG ir prie jos pridėtų protokolų šalys, kad jos pasinaudotų galimybe dalyvauti KTĮG veikloje ir susipažintų su darbu, susijusiu su KTĮG. ES rems visus rėmimo programoje apibūdintus veiklos tikslus.

Projekto rezultatai

i)

padidintas KTĮG narių visuose geografiniuose regionuose skaičius (Vidurinėje Azijoje, Vakarų ir Rytų Afrikoje, Afrikos Kyšulyje, Didžiųjų Ežerų regione ir Pietų Afrikoje; Pietryčių Azijoje, Artimuosiuose Rytuose ir Viduržemio jūros regione, Lotynų Amerikoje ir Karibų bei Ramiojo vandenyno salose);

ii)

sustiprintas KTĮG ir prie jos pridedamų protokolų įgyvendinimas;

iii)

sustiprinti regioniniai tinklai, įskaitant subregionines organizacijas ir tinklus KTĮG svarbiose srityse;

iv)

informacinis leidinys, kuris turi būti išleistas JT oficialiomis kalbomis ir prireikus kitomis kalbomis, apimantis visų seminarų rezultatus, padarytus pristatymus, įgautą patirtį ir rekomendacijas dėl tolesnių veiksmų.

Projekto aprašymas

Projekte numatoma organizuoti vieną pradinį seminarą Niujorke, ne daugiau kaip septynis regioninius seminarus ir baigiamąjį susirinkimą Ženevoje, paskelbti medžiagą ir prisidėti prie rėmimo programos.

i)   Pradinis seminaras

Niujorke bus surengtas pradinis seminaras visoms valstybėms, kurios nėra KTĮG šalys, ypač toms valstybėms, dėl kurių Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujanti Vokietija neseniai ėmėsi demaršų (1). Ekspertai, įskaitant ES institucijų, valstybių narių ir Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus Komiteto (TRKK) ekspertus, pristatys KTĮG teisinius pagrindus ir prisijungimo prie KTĮG naudą bei reikšmę. Šiuo pradiniu seminaru bus siekiama tikslinėse valstybėse padidinti informuotumą apie KTĮG, taip pat apie šiuos bendruosius veiksmus ir su tuo susijusius organizuojamus regioninius seminarus. Taip pat ES jame užmegs naudingus komunikacijai skirtus ryšius.

Pradinio seminaro ir baigiamojo susirinkimo numatomos išlaidos – 22 184 EUR.

ii)   Regioniniai seminarai

AFRIKA

a)

KTĮG skirtas seminaras KTĮG pasirašiusioms valstybėms ir valstybėms, kurios nėra KTĮG šalys, Rytų ir Vakarų Afrikoje, siekiant paskatinti sprendimą priimančių asmenų ir regioninių organizacijų dalyvavimą. Bus pakviesti Bisau Gvinėjos, Čado, Gambijos, Ganos, Gvinėjos, Dramblio Kaulo Kranto, Gabono, Kamerūno, Kenijos, Mauritanijos, Nigerijos (2), Pusiaujo Gvinėjos, San Tomė ir Prinsipės, Sudano ir Tanzanijos atstovai.

Keli pranešėjai, įskaitant pranešėjus iš TRKK, trumpai informuos dalyvius apie KTĮG teisinius pagrindus ir apie prisijungimo prie KTĮG svarbą. Taip pat viena ar dvi šio regiono valstybės, kurios yra KTĮG šalys, bus pakviestos dalyvauti seminare remiantis jų svarba ir interesais visuotinumo siekimo procese.

Numatomos išlaidos – 106 036 EUR.

b)

KTĮG skirtas seminaras valstybėms, kurios nėra KTĮG šalys, Afrikos Kyšulyje, Didžiųjų Ežerų regione ir Pietų Afrikoje, siekiant paskatinti sprendimą priimančių asmenų ir regioninių organizacijų dalyvavimą. Bus pakviesti Angolos, Botsvanos, Burundžio, Centrinės Afrikos Respublikos, Eritrėjos, Etiopijos, Komorų, Kongo, Kongo Demokratinės Respublikos, Madagaskaro, Malavio, Mozambiko, Namibijos, Ruandos, Somalio, Svazilando, Zambijos ir Zimbabvės atstovai.

Keli pranešėjai, įskaitant pranešėjus iš TRKK, trumpai informuos dalyvius apie KTĮG teisinius pagrindus ir apie prisijungimo prie KTĮG svarbą. Taip pat viena ar dvi šio regiono valstybės, kurios yra KTĮG šalys, bus pakviestos dalyvauti remiantis jų svarba ir interesais visuotinumo siekimo procese.

Numatomos išlaidos – 61 685 EUR.

LOTYNŲ AMERIKA IR KARIBŲ JŪROS REGIONAS

c)

KTĮG skirtas seminaras valstybėms, kurios nėra KTĮG šalys, Lotynų Amerikoje ir Karibų jūroje, siekiant paskatinti sprendimą priimančių asmenų ir regioninių organizacijų dalyvavimą. Bus pakviesti Argentinos, Antigvos ir Barbudo, Bahamų, Barbadoso, Belizo, Dominikos, Dominikos Respublikos, Grenados, Gajanos, Haičio, Jamaikos, Meksikos, Sent Kitso ir Nevio, Sent Lusijos, Sent Vinsento ir Grenadinų, Surinamo, Trinidado ir Tobago atstovai.

Keli pranešėjai, įskaitant pranešėjus iš TRKK, trumpai informuos dalyvius apie KTĮG teisinius pagrindus ir apie prisijungimo prie KTĮG svarbą. Taip pat viena ar dvi šio regiono valstybės, kurios yra KTĮG šalys, bus pakviestos dalyvauti remiantis jų svarba ir interesais visuotinumo siekimo procese.

Numatomos išlaidos – 55 769 EUR.

RAMIOJO VANDENYNO SALOS

d)

KTĮG skirtas seminaras valstybėms, kurios nėra KTĮG šalys, Ramiojo vandenyno salų regione, siekiant paskatinti sprendimą priimančių asmenų ir regioninių organizacijų dalyvavimą. Bus pakviesti Fidžio, Kiribačio, Maršalo Salų, Mikronezijos, Niujės, Palau, Papua Naujosios Gvinėjos, Samoa, Saliamono Salų, Tongos, Tuvalu ir Vanuatu atstovai.

Keli pranešėjai, įskaitant pranešėjus iš TRKK, trumpai informuos dalyvius apie KTĮG teisinius pagrindus ir apie prisijungimo prie KTĮG svarbą. Taip pat viena ar dvi šio regiono valstybės, kurios yra KTĮG šalys, bus pakviestos dalyvauti remiantis jų svarba ir interesais visuotinumo siekimo procese.

Numatomos išlaidos – 129 781 (3) EUR.

VIDURINĖ AZIJA

e)

KTĮG skirtas seminaras KTĮG pasirašiusioms valstybėms ir valstybėms, kurios nėra KTĮG šalys, Vidurinėje Azijoje, siekiant paskatinti sprendimą priimančių asmenų ir regioninių organizacijų dalyvavimą. Bus pakviesti Afganistano (4), Armėnijos, Azerbaidžano, Kazachstano, Kirgizijos ir Tadžikistano atstovai.

Keli pranešėjai, įskaitant pranešėjus iš TRKK, trumpai informuos dalyvius apie KTĮG teisinius pagrindus ir apie prisijungimo prie KTĮG svarbą. Taip pat viena ar dvi šio regiono valstybės, kurios yra KTĮG šalys, bus pakviestos dalyvauti remiantis jų svarba ir interesais visuotinumo siekimo procese.

Numatomos išlaidos – 72 174 EUR.

PIETRYČIŲ AZIJA

f)

KTĮG skirtas seminaras KTĮG pasirašiusioms valstybėms ir valstybėms, kurios nėra KTĮG šalys, Pietryčių Azijoje, siekiant paskatinti sprendimą priimančių asmenų ir regioninių organizacijų dalyvavimą. Bus pakviesti Butano, Brunėjaus Darusalamo, Korėjos Liaudies Demokratinės Respublikos, Indonezijos, Malaizijos, Mianmaro, Nepalo, Singapūro, Rytų Timoro, Tailando ir Vietnamo (5) atstovai.

Keli pranešėjai, įskaitant pranešėjus iš TRKK, trumpai informuos dalyvius apie KTĮG teisinius pagrindus ir apie prisijungimo prie KTĮG svarbą. Taip pat viena ar dvi šio regiono valstybės, kurios yra KTĮG šalys, bus pakviestos dalyvauti remiantis jų svarba ir interesais visuotinumo siekimo procese.

ARTIMIEJI RYTAI IR VIDURŽEMIO JŪROS REGIONAS

g)

KTĮG skirtas seminaras konvenciją pasirašiusioms valstybėms ir valstybėms, kurios nėra KTĮG šalys, Artimuosiuose Rytuose ir Viduržemio jūros regione, siekiant paskatinti sprendimą priimančių asmenų ir regioninių organizacijų dalyvavimą. Bus pakviesti Alžyro, Bahreino, Egipto (6), Irano, Irako, Jemeno, Jungtinių Arabų Emyratų, Kataro, Kuveito, Libano, Libijos, Omano, Saudo Arabijos ir Sirijos Arabų Respublikos atstovai.

Keli pranešėjai, įskaitant pranešėjus iš TRKK, trumpai informuos dalyvius apie KTĮG teisinius pagrindus ir apie prisijungimo prie KTĮG svarbą. Taip pat viena ar dvi šio regiono valstybės, kurios yra KTĮG šalys, bus pakviestos dalyvauti remiantis jų svarba ir interesais visuotinumo siekimo procese.

Numatomos išlaidos – 47 677 EUR.

iii)   Baigiamasis susitikimas

Įvykus pirmiau minėtiems seminarams Ženevoje bus surengtas baigiamasis susitikimas, kuriame bus aptarta įgauta patirtis ir nustatyti konkretūs būdai, kaip padėti KTĮG ratifikuoti pasirengusioms valstybėms. Jame dalyvaus ES pirmininkaujanti valstybė narė ir ES institucijos, taip pat JT nusiginklavimo reikalų biuro, įskaitant atitinkamai KTĮG sekretoriatą, JT NRB, TRKK ir ŽTHIC ekspertai.

iv)   Leidiniai

JT oficialiomis kalbomis ir prireikus kitomis kalbomis bus parengtas ir išleistas bukletas, kuriame bus pateikta pradinio ir regioninių seminarų darbinė medžiaga, rezultatai bei įgauta patirtis. Šiame buklete bus pateiktos rekomendacijos dėl tolesnių veiksmų. Ypač bus pabrėžta TRKK patirtis ir pastangos šioje srityje.

Numatomos išlaidos – 29 851 EUR.

v)   Parama rėmimo programai

ES prisidės prie valstybių, kurios yra KTĮG šalys, trečioje peržiūros konferencijoje priimtos rėmimo programos.

ES įnašas rėmimo programai rems pagrindinius tos programos tikslus:

stiprinti KTĮG ir prie jos pridedamų protokolų įgyvendinimą,

skatinti visuotinį KTĮG ir prie jos pridedamuose protokoluose įtvirtintų normų ir principų laikymąsi,

remti KTĮG ir prie jos pridedamų protokolų visuotinumo siekimą,

stiprinti, valstybių, kurios yra KTĮG šalys, bendradarbiavimą, gerinti pasikeitimą informacija ir aktyvinti konsultacijas dėl klausimų, susijusių su KTĮG ir prie jos pridedamais protokolais.

Rėmimo programa gali sudaryti galimybes teikti suinteresuotoms valstybėms jų prašymu konsultacijas ir techninę pagalbą įgyvendinant KTĮG (rėmimo programos 4 dalis, iv punktas).

Trečioje peržiūros konferencijoje valstybės, kurios yra KTĮG šalys, rėmimo programos techninį valdymą patikėjo ŽTHIC.

Numatomos išlaidos – 250 000 EUR.

3.   Trukmė

Numatoma visa šių bendrųjų veiksmų įgyvendinimo trukmė yra 18 mėnesių.

4.   Naudos gavėjai

Su visuotinumu susijusios veiklos naudos gavėjai yra valstybės, nesančios KTĮG šalimis (tiek pasirašiusios valstybės, tiek nepasirašiusios valstybės).

Įnašo į rėmimo programą naudos gavėjai yra valstybės, kurios yra KTĮG šalys, ir valstybės, kurios nėra KTĮG šalys, atsižvelgiant į pirmiau apibrėžtus pagrindinius programos tikslus. Pirmenybė bus teikiama valstybės, kurios kenčia nuo minų ir likusių nuo karo sprogmenų.

5.   Įgyvendinantis subjektas

Pirmininkaujanti valstybė narė, kuriai padeda Generalinis sekretorius-vyriausiasis įgaliotinis, atsako už šių bendrųjų veiksmų politinį įgyvendinimą ir priežiūrą. Pirmininkaujanti valstybė narė techninį įgyvendinimą patiki:

JT NRB (pradinis seminaras, baigiamasis susitikimas, regioniniai seminarai ir leidiniai).

Regioniniai seminarai bus surengti remiant JT taikos ir nusiginklavimo regioniniams centrams. Vykdydamas savo veiklą JT NRB bendradarbiauja atitinkamai su valstybių narių ir Komisijos vietos atstovybėmis. Visose numatytos veiklos srityse bus pasinaudota TRKK, KTĮG sekretoriato ir UNIDIR patirtimi. Pirmininkaujanti valstybė narė, kuriai padės Generalinis sekretorius-vyriausiasis įgaliotinis, glaudžiai bendradarbiaus organizuojant pradinį seminarą ir baigiamąjį susitikimą.

JT NRB, laikantis valstybių, kurios yra KTĮG šalys, trečios peržiūros konferencijos sprendimo (įnašas į rėmimo programą). Neoficialiame valdymo komitete, kuris nustatytas trečios peržiūros konferencijos sprendimu dėl rėmimo programos sudarymo, ES atstovaus pirmininkaujanti valstybė narė, kuriai padės Generalinis sekretorius-vyriausiasis įgaliotinis. Atitinkamas neoficialaus valdymo komiteto ir Ženevos ŽTHIC vaidmuo bus apibrėžtas sprendimu, kurį priims valstybės, kurios yra KTĮG šalys, trečioje peržiūros konferencijoje.

6.   Numatomos reikalingos lėšos

ES įnašas 100 % padengs šiame priede aprašytų veiksmų įgyvendinimą. Numatomos išlaidos:

EUR

Pradinis seminaras ir baigiamasis susitikimas

22 184

—   

Regioniniai seminarai

Rytų ir Vakarų Afrika

106 036

Afrikos Kyšulys, Didžiųjų Ežerų regionas ir Pietų Afrika

61 685

Lotynų Amerika ir Karibų jūros regionas

55 769

Ramiojo vandenyno salos ir Pietryčių Azija

129 781

Vidurinė Azija

72 174

Artimieji Rytai ir Viduržemio jūros regionas

47 677

Leidiniai

29 851

Administracinės išlaidos

36 671

Nenumatyti atvejai

16 082

Parama rėmimo programai

250 000

VISO IŠLAIDOS:

828 000

7.   Orientacinė finansinė suma projektų išlaidoms padengti

Visos projektų išlaidos yra 828 000 EUR.


(1)  1 grupė: KTĮG nepasirašiusios valstybės, kurios kenčia nuo minų ir nuo likusių nuo karo sprogmenų: Angola, Azerbaidžanas, Burundis, Čadas, Eritrėja, Etiopija, Bisau Gvinėja, Irakas, Jemenas, Kongo Demokratinė Respublika, Kuveitas, Libanas, Mauritanija, Mozambikas, Nepalas, Saudo Arabija, Sirija ir Zambija. 2 grupė: KTĮG pasirašiusios valstybės, kurios kenčia nuo minų ir nuo likusių nuo karo sprogmenų: Afganistanas, Sudanas, Vietnamas. 3 grupė: KTĮG pasirašiusios valstybės, kurios nekenčia (nelabai kenčia) nuo minų ir nuo likusių nuo karo sprogmenų: Egiptas, Islandija ir Nigerija. 4 grupė: kitos atitinkamos valstybės (± 65).

(2)  KTĮG pasirašiusi valstybė.

(3)  Numatomos išlaidos kartu Ramiojo vandenyno saloms ir Pietryčių Azijos seminarui.

(4)  KTĮG pasirašiusi valstybė.

(5)  KTĮG pasirašiusi valstybė.

(6)  KTĮG pasirašiusi valstybė.


Top