This document is an excerpt from the EUR-Lex website
Document 12012E002
Consolidated version of the Treaty on the Functioning of the European Union - PART ONE#PRINCIPLES - TITLE I#CATEGORIES AND AREAS OF UNION COMPETENCE - Article 2
Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo suvestinė redakcija
PIRMOJI DALIS - PRINCIPAI
I ANTRAŠTINĖ DALIS - SĄJUNGOS KOMPETENCIJOS KATEGORIJOS IR SRITYS
2 straipsnis
Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo suvestinė redakcija
PIRMOJI DALIS - PRINCIPAI
I ANTRAŠTINĖ DALIS - SĄJUNGOS KOMPETENCIJOS KATEGORIJOS IR SRITYS
2 straipsnis
OL C 326, 2012 10 26, p. 50–50
(BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)
In force
26.10.2012 |
LT |
Europos Sąjungos oficialusis leidinys |
C 326/1 |
SUTARTIES DĖL EUROPOS SĄJUNGOS VEIKIMO SUVESTINĖ REDAKCIJA
PIRMOJI DALIS
PRINCIPAI
I ANTRAŠTINĖ DALIS
SĄJUNGOS KOMPETENCIJOS KATEGORIJOS IR SRITYS
2 straipsnis
1. Kai Sutartys konkrečioje srityje suteikia Sąjungai išimtinę kompetenciją, tik Sąjunga gali priimti teisiškai privalomus aktus, o valstybės narės pačios tai daryti gali tik Sąjungai įgaliojus arba jei to reikia Sąjungos aktams įgyvendinti.
2. Kai Sutartys konkrečioje srityje suteikia Sąjungai kompetenciją, kurią ji dalijasi su valstybėmis narėmis, Sąjunga ir valstybės narės gali toje srityje priimti teisiškai privalomus aktus. Valstybės narės naudojasi savo kompetencija tiek, kiek Sąjunga nepasinaudojo savo kompetencija. Valstybės narės vėl naudojasi savo kompetencija tiek, kiek Sąjunga nusprendė nesinaudoti savo kompetencija.
3. Valstybės narės koordinuoja savo ekonominę ir užimtumo politiką pagal šioje Sutartyje numatytas sąlygas, kurių apibrėžimas priklauso Sąjungos kompetencijai.
4. Pagal Europos Sąjungos sutarties nuostatas Sąjungos kompetencijai priklauso apibrėžti ir įgyvendinti bendrą užsienio ir saugumo politiką, įskaitant laipsnišką bendros gynybos politikos formavimą.
5. Sutartyse nustatytose tam tikrose srityse ir jose nustatytomis sąlygomis Sąjungos kompetencijai priklauso atlikti veiksmus siekiant paremti, koordinuoti ar papildyti valstybių narių veiksmus nepanaikinant jų kompetencijos tose srityse.
Sąjungos teisiškai privalomi aktai, priimami remiantis su šiomis sritimis susijusiomis Sutarčių nuostatomis, negali apimti valstybių narių įstatymų ir kitų teisės aktų suderinimo.
6. Naudojimosi Sąjungos kompetencija apimtį ir būdus nustato Sutarčių nuostatos, skirtos kiekvienai konkrečiai sričiai.