Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 02009L0042-20120101

    Consolidated text: Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2009/42/EB 2009 m. gegužės 6 d. dėl krovinių ir keleivių vežimo jūra statistinių ataskaitų (nauja redakcija) (Tekstas svarbus EEE)

    ELI: http://data.europa.eu/eli/dir/2009/42/2012-01-01

    2009L0042 — LT — 01.01.2012 — 003.002


    Šis dokumentas yra skirtas tik informacijai, ir institucijos nėra teisiškai atsakingos už jo turinį

    ►B

    EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVA 2009/42/EB

    2009 m. gegužės 6 d.

    dėl krovinių ir keleivių vežimo jūra statistinių ataskaitų

    (nauja redakcija)

    (Tekstas svarbus EEE)

    (OL L 141, 6.6.2009, p.29)

    iš dalies keičiamas:

     

     

    Oficialusis leidinys

      No

    page

    date

    ►M1

    KOMISIJOS SPRENDIMAS 2010 m. balandžio 14 d.

      L 94

    33

    15.4.2010

    ►M2

    EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTAS (ES) Nr. 1090/2010 2010 m. lapkričio 24 d.

      L 325

    1

    9.12.2010

    ►M3

    KOMISIJOS DELEGUOTASIS SPRENDIMAS 2012 m. vasario 3 d.

      L 101

    5

    11.4.2012


    pataisytas:

    ►C1

    Klaidų ištaisymas, OL L 113, 25.4.2012, p. 14  (186/2012)




    ▼B

    EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVA 2009/42/EB

    2009 m. gegužės 6 d.

    dėl krovinių ir keleivių vežimo jūra statistinių ataskaitų

    (nauja redakcija)

    (Tekstas svarbus EEE)



    EUROPOS PARLAMENTAS IR EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,

    atsižvelgdami į Europos bendrijos steigimo sutartį, ypač į jos 285 straipsnio 1 dalį,

    atsižvelgdami į Komisijos pasiūlymą,

    laikydamiesi Sutarties 251 straipsnyje nustatytos tvarkos ( 1 ),

    kadangi:

    (1)

    1995 m. gruodžio 8 d. Tarybos direktyva 95/64/EB dėl krovinių ir keleivių vežimo jūra statistinių ataskaitų ( 2 ) buvo keletą kartų iš esmės pakeista ( 3 ). Kadangi ši direktyva turėtų būti vėl keičiama, siekiant aiškumo ji turėtų būti išdėstyta nauja redakcija.

    (2)

    Tam, kad galėtų atlikti jai patikėtus uždavinius vykdydama bendrą jūrų transporto politiką, Komisija (Eurostatas) turėtų turėti palyginamus, patikimus, suderintus ir reguliariai pateikiamus statistinius duomenis apie krovinių ir keleivių vežimo jūra į Bendriją ir iš jos, tarp valstybių narių ir vietiniu jūrų transportu apimtis bei plėtrą.

    (3)

    Valstybėms narėms ir ekonominės veiklos vykdytojams taip pat svarbu gerai žinoti jūrų transporto rinką.

    (4)

    Palyginamumo ar suderinamumo principu grindžiamas Bendrijos statistinių duomenų rinkimas leidžia sukurti integruotą sistemą, teikiančią patikimą, nuoseklią ir naujausią informaciją.

    (5)

    Turi būti galima palyginti duomenis apie krovinių ir keleivių vežimą jūra pagal valstybes nares ir skirtingas transporto rūšis.

    (6)

    Remiantis subsidiarumo principu, bendrus statistikos standartus, kurie leistų veiksmingai rengti suderintą informaciją, galima sukurti tik Bendrijos lygiu. Už oficialios statistikos rengimą atsakingos įstaigos ir institucijos kiekvienoje valstybėje narėje prižiūrės, kaip renkami duomenys.

    (7)

    Priemonės, būtinos šiai direktyvai įgyvendinti, turėtų būti tvirtinamos laikantis 1999 m. birželio 28 d. Tarybos sprendimo 1999/468/EB, nustatančio Komisijos naudojimosi jai suteiktais įgyvendinimo įgaliojimais tvarką ( 4 ).

    (8)

    Visų pirma Komisijai turėtų būti suteikti įgaliojimai priimti tam tikras išsamias šios direktyvos įgyvendinimo taisykles. Kadangi šios priemonės yra bendro pobūdžio ir skirtos iš dalies pakeisti naujomis neesmines šios direktyvos nuostatas, inter alia, ją papildant, jos turi būti patvirtintos taikant Sprendimo 1999/468/EB 5a straipsnyje numatytą reguliavimo procedūrą su tikrinimu.

    (9)

    Naujos į šią direktyvą įtrauktos nuostatos susijusios tik su komiteto procedūromis. Todėl valstybėms narėms nereikia jų perkelti į nacionalinę teisę.

    (10)

    Ši direktyva neturėtų daryti poveikio valstybių narių pareigoms, susijusioms su direktyvos perkėlimo į nacionalinę teisę terminais, numatytais IX priedo B dalyje,

    PRIĖMĖ ŠIĄ DIREKTYVĄ:



    1 straipsnis

    Statistinių duomenų rinkimas

    Valstybės narės renka Bendrijos statistinius duomenis apie krovinių ir keleivių vežimą į jų teritorijos uostus įplaukiančiais jūrų laivais.

    2 straipsnis

    Sąvokos

    Šios direktyvos tikslais:

    a)

    „krovinių ir keleivių vežimas jūra“ –

    krovinių ir keleivių judėjimas jūrų laivais, kai visa kelionė arba jos dalis vyksta jūra.

    Ši direktyva taip pat taikoma kroviniams:

    i) pristatytiems į jūrinius įrenginius;

    ii) iškeltiems paskendusiems kroviniams, kurie iškraunami uostuose.

    Ši direktyva netaikoma į laivus tiekiamam bunkeriniam kurui ir atsargoms;

    b)

    „jūrų laivai“ –

    laivai, išskyrus tuos, kurie plaukioja tik vidaus vandenimis arba uždarais ar greta esančiais vandenimis ar vandens plotais, kuriems taikomos uosto taisyklės.

    Ši direktyva netaikoma žvejybos laivams, žuvų apdorojimo laivams, gręžybos ir žvalgomiesiems laivams, vilkikams, stūmikams, tyrinėjimo ir hidrografiniams laivams, žemsiurbėms, kariniams laivams arba tik nekomercinėms reikmėms naudojamiems laivams;

    c)

    „uostas“ – vieta, įrengta prekybiniams laivams švartuotis, pakrauti ar iškrauti krovinį, įlaipinti arba išlaipinti keleivius;

    d)

    „jūrų transporto operatoriaus valstybė“ – šalis, kurioje yra jūrų transporto operatoriaus komercinės veiklos faktinis centras;

    e)

    „jūrų transporto operatorius“ – bet kuris asmuo, kuris su krovinio siuntėju arba keleiviu sudaro prekių ar keleivių vežimo jūra sutartį arba kurio vardu sudaroma tokia sutartis.

    3 straipsnis

    Duomenų rinkimo charakteristikos

    1.  Valstybės narės renka duomenis, susijusius su:

    a) informacija apie krovinius ir keleivius;

    b) informacija apie laivą.

    Duomenys apie laivus, kurių bendroji talpa yra mažesnė nei 100 t, gali būti nerenkami.

    2.  Duomenų rinkimo charakteristikos, būtent kiekvienos srities statistiniai kintamieji rodikliai ir jų klasifikacijos nomenklatūros, taip pat jų stebėjimo periodiškumas pateikti I–VIII prieduose.

    3.  Renkant duomenis kiek įmanoma remiamasi esamais šaltiniais ribojant respondentams tenkančias prievoles.

    4.  Komisija suderina duomenų rinkimo charakteristikas ir I–VIII priedų turinį su ekonomikos ir technikos raida, jeigu dėl tokio derinimo smarkiai nepadidėja valstybių narių sąnaudos ir (arba) respondentams tenkančios prievolės.

    ▼M2

    Komisija, naudodamasi teise priimti deleguotus teisės aktus pagal 10a straipsnį bei laikydamasi 10b ir 10c straipsniuose nustatytų sąlygų, gali patvirtinti tas priemones.

    ▼B

    4 straipsnis

    Uostai

    1.  Šios direktyvos taikymo tikslais, Komisija sudaro uostų sąrašą, kuriame uostai koduojami ir klasifikuojami pagal šalis ir jūrų pakrantės zonas.

    ▼M2

    Komisija, naudodamasi teise priimti deleguotus teisės aktus pagal 10a straipsnį bei laikydamasi 10b ir 10c straipsniuose nustatytų sąlygų, gali patvirtinti tas priemones.

    ▼B

    2.  Kiekviena valstybė narė iš sąrašo, nurodyto 1 dalyje, išsirenka visus uostus, kuriuose pakraunama arba iškraunama daugiau nei 1 milijonas tonų krovinių arba registruojama daugiau kaip 200 000 keleivių per metus.

    Kiekvienam pasirinktam uostui vadovaujantis VIII priedu pateikiami išsamūs duomenys apie tas sritis (susijusias su kroviniais ir keleiviais), pagal kurias tas uostas atitinka atrankos kriterijus, ir tam tikrais atvejais – suvestiniai duomenys apie kitą sritį.

    3.  Apie uostus, kurie nėra išsirenkami iš sąrašo, suvestiniai duomenys turi būti pateikiami laikantis reikalavimų, taikomų VIII priedo duomenų grupei A3.

    5 straipsnis

    Statistikos tikslumas

    Duomenų rinkimo metodai turi užtikrinti, kad Bendrijos jūrų transporto statistika būtų tokio tikslumo, koks yra privalomas VIII priede pateiktoms statistinių duomenų grupėms.

    Komisija parengia tikslumo standartus.

    ▼M2

    Komisija, naudodamasi teise priimti deleguotus teisės aktus pagal 10a straipsnį bei laikydamasi 10b ir 10c straipsniuose nustatytų sąlygų, gali patvirtinti tas priemones.

    ▼B

    6 straipsnis

    Duomenų rinkimo rezultatų apdorojimas

    Valstybės narės apdoroja pagal 3 straipsnį surinktus statistinius duomenis, kad gautų palyginamus statistinius duomenis, atitinkančius 5 straipsnyje nurodytus tikslumo standartus.

    7 straipsnis

    Duomenų rinkimo rezultatų perdavimas

    1.  Valstybės narės Komisijai (Eurostatui) perduoda 3 straipsnyje nurodytus duomenų rinkimo rezultatus, įskaitant duomenis, kurie pagal valstybių narių statistinių duomenų konfidencialumą reglamentuojančius nacionalinės teisės aktus ar nusistovėjusią tvarką paskelbiami konfidencialiais laikantis 2009 m. kovo 11 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 233/2009 ( 5 ).

    2.  Rezultatai perduodami pagal VIII priede pateiktą statistinių duomenų grupių struktūrą. Rezultatų perdavimo techniniai reikalavimai yra apibrėžiami laikantis 10 straipsnio 2 dalyje nurodytos valdymo tvarkos.

    3.  Ketvirtinio periodiškumo duomenys perduodami per penkis mėnesius nuo ataskaitinio laikotarpio pabaigos, o metinio periodiškumo duomenys perduodami per aštuonis mėnesius nuo ataskaitinio laikotarpio pabaigos.

    Pirmą kartą perduodami 1997 metų pirmojo ketvirčio duomenys.

    8 straipsnis

    Ataskaitos

    Valstybės narės teikia visą reikiamą informaciją Komisijai (Eurostatui) apie taikomus duomenų rinkimo metodus. Jos taip pat išsamiai informuoja apie duomenų rinkimo metodų esminius pakeitimus.

    9 straipsnis

    Statistinių duomenų platinimas

    Komisija (Eurostatas) atitinkamus statistinius duomenis platina tokiu periodiškumu, kokiu perduodami rezultatai.

    Komisijos (Eurostato) vykdomo statistinių duomenų skelbimo ar platinimo tvarka tvirtinama laikantis 10 straipsnio 2 dalyje nurodytos valdymo tvarkos.

    10 straipsnis

    Komiteto procedūra

    1.  Komisijai padeda Reglamentu (EB) Nr. 233/2009 įsteigtas Europos statistikos sistemų komitetas.

    2.  Jei yra nuoroda į šią dalį, taikomi Sprendimo 1999/468/EB 4 ir 7 straipsniai, atsižvelgiant į jo 8 straipsnio nuostatas.

    Sprendimo 1999/468/EB 4 straipsnio 3 dalyje nustatytas terminas – trys mėnesiai.

    ▼M2 —————

    ▼M2

    10a straipsnis

    Delegavimas

    1.  Komisijai suteikiami įgaliojimai priimti 3 straipsnio 4 dalyje, 4 straipsnio 1 dalyje ir 5 straipsnio trečioje pastraipoje nurodytus deleguotus teisės aktus penkerių metų laikotarpiui nuo 2010 m. gruodžio 29 d. Komisija pateikia ataskaitą dėl deleguotų įgaliojimų ne vėliau kaip likus šešiems mėnesiams iki penkerių metų laikotarpio pabaigos. Įgaliojimų delegavimas automatiškai pratęsiamas tokios pačios trukmės laikotarpiams, išskyrus atvejus, kai Europos Parlamentas ar Taryba jį atšaukia pagal 10b straipsnį.

    2.  Kai tik Komisija priima deleguotą teisės aktą, apie tai ji tuo pačiu metu praneša Europos Parlamentui ir Tarybai.

    3.  Įgaliojimai priimti deleguotus teisės aktus Komisijai suteikiami laikantis 10b ir 10c straipsniuose nustatytų sąlygų.

    10b straipsnis

    Delegavimo atšaukimas

    1.  Europos Parlamentas arba Taryba gali bet kuriuo metu atšaukti 3 straipsnio 4 dalyje, 4 straipsnio 1 dalyje ir 5 straipsnio trečioje pastraipoje nurodytą įgaliojimų delegavimą.

    2.  Institucija, pradėjusi vidaus procedūrą, kad nuspręstų, ar atšaukti įgaliojimų delegavimą, stengiasi informuoti kitą instituciją ir Komisiją per protingą terminą iki galutinio sprendimo priėmimo dienos, nurodydama perduotus įgaliojimus, kurie galėtų būti atšaukti, ir galimas atšaukimo priežastis.

    3.  Sprendimu dėl įgaliojimų atšaukimo nutraukiamas tame sprendime nurodytų įgaliojimų delegavimas. Sprendimas įsigalioja nedelsiant arba vėlesnę jame nurodytą dieną. Jis neturi poveikio jau galiojančių deleguotų teisės aktų galiojimui. Jis skelbiamas Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

    10c straipsnis

    Prieštaravimai dėl deleguotų teisės aktų

    1.  Europos Parlamentas arba Taryba gali pareikšti prieštaravimus dėl deleguoto teisės akto per du mėnesius nuo pranešimo dienos.

    Europos Parlamento arba Tarybos iniciatyva tas laikotarpis pratęsiamas dviem mėnesiams.

    2.  Jeigu praėjus 1 dalyje nurodytam laikotarpiui nei Europos Parlamentas, nei Taryba nepareiškė prieštaravimų dėl deleguoto teisės akto, jis skelbiamas Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje ir įsigalioja jo nuostatose nurodytą dieną.

    Deleguotas teisės aktas gali būti skelbiamas Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje ir įsigalioti iki to laikotarpio pabaigos, jeigu tiek Europos Parlamentas, tiek Taryba informavo Komisiją, kad nepareikš prieštaravimų.

    3.  Jei Europos Parlamentas arba Taryba pareiškia prieštaravimų dėl deleguoto teisės akto per 1 dalyje nurodytą laikotarpį, jis neįsigalioja. Prieštaravimus pareiškusi institucija nurodo prieštaravimų dėl deleguoto teisės akto priežastis.

    ▼B

    11 straipsnis

    Nacionalinių nuostatų pateikimas

    Valstybės narės pateikia Komisijai šios direktyvos taikymo srityje priimtų nacionalinės teisės aktų nuostatų tekstus.

    12 straipsnis

    Panaikinimas

    Direktyva 95/64/EB su pakeitimais, padarytais IX priedo A dalyje nurodytais teisės aktais, panaikinama, nedarant poveikio valstybių narių pareigoms, susijusioms su direktyvos perkėlimo į nacionalinę teisę terminais, numatytais IX priedo B dalyje.

    Nuorodos į panaikintą direktyvą laikomos nuorodomis į šią direktyvą ir skaitomos pagal X priede pateiktą koreliacijos lentelę.

    13 straipsnis

    Įsigaliojimas

    Ši direktyva įsigalioja dvidešimtą dieną nuo jos paskelbimo dienos Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

    14 straipsnis

    Adresatai

    Ši direktyva skirta valstybėms narėms.

    ▼M3




    I PRIEDAS

    KINTAMIEJI RODIKLIAI IR APIBRĖŽTYS

    1.    Statistiniai kintamieji rodikliai

    a)    Informacija apie krovinius ir keleivius

     bendrasis krovinių svoris tonomis,

     krovinio tipas pagal II priede pateiktą nomenklatūrą,

     krovinių apibūdinimas pagal III priede pateiktą nomenklatūrą,

     duomenis teikiantis uostas,

     judėjimo kryptis (įvežimas arba išvežimas),

    ▼C1

     atitiktinis pakrovimo uostas: pakrovimo uostas (t. y. uostas, kuriame krovinys buvo pakrautas į laivą, kuriuo jis buvo įvežtas į duomenis teikiantį uostą), vartojant atskirų uostų, esančių Europos ekonominėje erdvėje (EEE) ir išvardytų uostų sąraše, pavadinimus ir jūrų pakrantės zonų, esančių už EEE ribų ir išvardytų IV priede, pavadinimus,

     atitiktinis iškrovimo uostas: iškrovimo uostas (t. y. uostas, kuriame krovinys turi būti iškrautas iš laivo, kuriuo jis buvo išvežtas iš duomenis teikiančio uosto), vartojant atskirų uostų, esančių Europos ekonominėje erdvėje (EEE) ir išvardytų uostų sąraše, pavadinimus ir jūrų pakrantės zonų, esančių už EEE ribų ir išvardytų IV priede, pavadinimus,

    ▼M3

     keleivių skaičius kelionės pradžioje arba pabaigoje ir kruizinio laivo keleivių, dalyvaujančių ekskursijoje, skaičius,

    ▼C1

     atitiktinis įlaipinimo uostas: įlaipinimo uostas (t. y. uostas, kuriame keleivis buvo įlaipintas į laivą, kuriuo jis atvyko į duomenis teikiantį uostą), vartojant atskirų uostų, esančių Europos ekonominėje erdvėje (EEE) ir išvardytų uostų sąraše, pavadinimus ir jūrų pakrantės zonų, esančių už EEE ribų ir išvardytų IV priede, pavadinimus,

     atitiktinis išlaipinimo uostas: išlaipinimo uostas (t. y. uostas, kuriame keleivis turi būti išlaipintas iš laivo, kuriuo jis išvyko iš duomenis teikiančio uosto), vartojant atskirų uostų, esančių Europos ekonominėje erdvėje (EEE) ir išvardytų uostų sąraše, pavadinimus ir jūrų pakrantės zonų, esančių už EEE ribų ir išvardytų IV priede, pavadinimus.

    ▼M3

    Teikiami šie papildomi konteineriuose arba ro-ro transporto priemonėmis vežamų krovinių duomenys:

     bendras konteinerių skaičius (su kroviniu ir be krovinio),

     konteinerių be krovinio skaičius,

     bendras mobiliųjų (ro-ro) transporto priemonių su kroviniu ir be krovinio skaičius,

     mobiliųjų (ro-ro) transporto priemonių be krovinio skaičius.

    b)    Informacija apie laivą

     laivų skaičius,

     laivų dedveitas arba bendroji talpa,

     laivų registravimo šalis arba teritorija pagal V priede pateiktą nomenklatūrą,

     laivų tipas pagal VI priede pateiktą klasifikaciją,

     laivų dydis pagal VII priede pateiktą klasifikaciją.

    2.    Apibrėžtys

    a)

    Krovinių konteineris –

    transportavimo įrenginys:

    1) skirtas nuolatiniam naudojimui ir todėl pakankamai atsparus pakartotiniam naudojimui;

    2) specialiai sukonstruotas palengvinti krovinių vežimą viena arba keliomis transporto priemonėmis be tarpinio jų perkrovimo;

    3) turintis įtaisus, kurie leidžia lengvai jį pakrauti ir iškrauti, ypač iš vienos transporto priemonės į kitą;

    4) sukonstruotas taip, kad būtų galima lengvai pripildyti ir ištuštinti;

    5) 20 pėdų ar ilgesnis.

    b)

    Ro-ro transporto priemonė – ratinė krovinių vežimo priemonė, pvz., krovininis automobilis, priekaba arba puspriekabė, kuri gali užvažiuoti arba būti užvilkta ant laivo. Ši apibrėžtis taip pat taikoma uostų arba laivų priekaboms. Klasifikuojant turėtų būti vadovaujamasi Jungtinių Tautų Europos ekonominės komisijos rekomendacija Nr. 21 „Krovinių, pakuočių ir pakavimo medžiagų rūšių kodai“.

    c)

    Konteinerių krovinys – konteineriai su kroviniu arba be jo, užkeliami arba nukeliami nuo jūra juos vežančių laivų.

    d)

    ►C1  Ro-ro krovinys – ro-ro transporto priemonėse esantys kroviniai konteineriuose arba ne konteineriuose ir ro-ro transporto priemonės, kurios gali užvažiuoti arba būti užvilktos į laivus ir nuvažiuoti arba būti nuvelkamos iš laivų, kurie juos veža jūra. ◄

    e)

    Bendrasis krovinių svoris – vežamų krovinių svoris tonomis, įskaitant pakuotės svorį, bet išskyrus pačių konteinerių arba ro-ro transporto priemonių svorį.

    f)

    Dedveitas (DWT) – tonomis išreikštas skirtumas tarp laivo, iki vasaros krovos linijos panirusio į vandenį, kurio savitasis svoris – 1,025, vandentalpos ir viso laivo svorio, t. y. tonomis išreikšta laivo vandentalpa be krovinio, talpyklose esančio kuro, tepalų, balastinio vandens, gėlo ir geriamojo vandens, naudojamų atsargų, taip pat ir keleivių, įgulos bei jų daiktų.

    g)

    Bendroji talpa – bendras laivo dydžio matas, nustatytas pagal 1969 m. Tarptautinę konvenciją dėl laivų matmenų nustatymo.

    h)

    Kruizinio laivo keleivis – keleivis, keliaujantis jūra kruiziniu laivu. Ši apibrėžtis netaikoma į vienos dienos ekskursiją vykstantiems keleiviams.

    i)

    Kruizinis laivas – keleivinis laivas, skirtas teikti keleiviams įvairias turistines paslaugas. Visi keleiviai apgyvendinami kajutėse. Laive yra pramogoms skirtos patalpos. Kruiziniams laivams nepriskiriami įprastas kelto paslaugas teikiantys laivai, net jei kai kurie keleiviai laiko šią paslaugą kruizu. Be to, kruiziniais laivais nelaikomi laivai, vežantys krovinius ir kajutėse galintys vežti labai nedaug keleivių. Taip pat jiems nepriskiriami laivai, vykstantys tik į vienos dienos ekskursijas.

    j)

    Kruizinio laivo keleivio ekskursija – trumpas kruizinio laivo keleivio apsilankymas šalia uosto esančioje turistų lankomoje vietoje vėliau grįžtant į savo kajutę laive.

    k)

    ►C1  Ro-ro konteinerių krovinys – konteineriai su kroviniu arba be krovinio, esantys ro-ro transporto priemonėse, kurios gali užvažiuoti arba būti užvilktos į laivus ir nuvažioti arba būti nuvelkamos iš laivų, kurie juos veža jūra. ◄

    l)

    Laivais nuo uosto iki uosto vežama priekaba – priekaba, skirta kroviniams (įskaitant konteinerius) tarp dviejų uostų vežti ro-ro laivais. Pirmiausia tokios priekabos yra skirtos naudoti ro-ro laivuose arba uosto administracijos kontroliuojamoje sausumos teritorijoje.

    m)

    Ro-ro laivas – ro-ro transporto priemonėms gabenti skirtas laivas.




    II PRIEDAS



    Krovinių klasifikacija pagal tipus

    Kategorija (1)

    1 ženklo

    kodas

    2 ženklų

    kodas

    Apibūdinimas

    Svoris tonomis

    Vienetų skaičius

    Skysti piltiniai

    1

    1X

    Skysti piltiniai kroviniai (be krovinio vieneto)

    X

     

    11

    Suskystintosios dujos

    X

     

    12

    Žalia nafta

    X

     

    13

    Naftos produktai

    X

     

    19

    Kiti skysti piltiniai kroviniai

    X

     

    Sausi birūs

    2

    2X

    Sausi birūs kroviniai (be krovinio vieneto)

    X

     

    21

    Rūdos

    X

     

    22

    Anglys

    X

     

    23

    Žemės ūkio produktai (pvz., grūdai, soja, maniokas)

    X

     

    29

    Kiti sausi birūs kroviniai

    X

     

    Konteineriai

    3

    3X

    Didieji konteineriai

    (2)

    X

    31

    20 pėdų krovinio vienetai

    (2)

    X

    32

    40 pėdų krovinio vienetai

    (2)

    X

    33

    > 20 ir < 40 pėdų krovinio vienetai

     (2)

    X

    34

    > 40 pėdų krovinio vienetai

    (2)

    X

    Ro-ro

    (savaeigiai)

    5

    5X

    Mobiliosios savaeigės priemonės

    X

    X

    51

    Krovininės kelių transporto priemonės su priekabomis ar be jų

    (2)

    X

    52

    ►C1  Lengvieji automobiliai ir motociklai su priekabomis / priekabiniais nameliais ar be jų ◄

     

    (3)

    53

    Keleiviniai autobusai

     

    (3)

    54

    Parduoti skirtos transporto priemonės (įskaitant importuojamas / eksportuojamas variklines transporto priemones)

    X

    (3)

    56

    Gyvi gyvūnai

    X

    (3)

    59

    Kitos mobiliosios savaeigės priemonės

    X

    X

    Ro-ro

    (nesavaeigiai)

    6

    6X

    Mobiliosios nesavaeigės priemonės

    X

    X

    61

    Atskirai vežamos krovininių kelių transporto priemonių priekabos ir puspriekabės

    (2)

    X

    62

    Atskirai vežami priekabiniai nameliai ir kitos kelių, žemės ūkio ir pramoninės priekabos

    X

    (3)

    64

    Prekiniai geležinkelio vagonai

    (2)

    X

    65

    Laivais nuo uosto iki uosto vežamos krovininės priekabos

    (2)

    X

    66

    Laivais vežamos krovininės baržos

    (2)

    X

    69

    Kitos mobiliosios nesavaeigės priemonės

    X

    X

    Kiti bendrieji kroviniai

    (įskaitant mažuosius konteinerius)

    9

    9X

    Kitur nenurodyti kiti kroviniai

    X

     

    91

    Miškininkystės produktai

    X

     

    92

    Geležies ir plieno gaminiai

    X

     

    99

    Kiti bendrieji kroviniai

    X

     



    Krovinių klasifikacijos pagal tipus papildymas ro-ro konteineriais

    Kategorija (1)

    1 ženklo

    kodas

    2 ženklų

    kodas

    Apibūdinimas

    Svoris tonomis

    Vienetų skaičius

    Didieji ro-ro konteineriai

    R

    RX

    Didieji ro-ro konteineriai

     

    X

    R1

    20 pėdų krovinio vienetai

     

    X

    R2

    40 pėdų krovinio vienetai

     

    X

    R3

    > 20 ir < 40 pėdų krovinio vienetai

     

    X

    R4

    > 40 pėdų krovinio vienetai

     

    X

    (1)   Šios kategorijos atitinka Jungtinių Tautų Europos ekonominės komisijos rekomendaciją Nr. 21.

    (2)   Registruojamas kiekis yra bendrasis krovinių svoris, įskaitant pakuotės svorį, bet išskyrus pačių konteinerių arba ro-ro transporto priemonių svorį.

    (3)   Tik visas vienetų skaičius.

    ▼B




    III PRIEDAS



    NST 2007

    Skyrius

    Apibūdinimas

    01

    Žemės ūkio, medžioklės ir miškininkystės produktai; žuvis ir kiti žuvininkystės produktai

    02

    Akmens anglys ir rusvosios anglys; žalia nafta ir gamtinės dujos

    03

    Metalų rūdos ir kiti kasybos bei karjerų eksploatavimo produktai: durpės; uranas ir toris

    04

    Maisto produktai, gėrimai ir tabakas

    05

    Tekstilė ir tekstilės gaminiai; oda ir jos dirbiniai

    06

    Mediena ir medienos bei kamštienos gaminiai bei dirbiniai (išskyrus baldus); gaminiai bei dirbiniai iš šiaudų ir pynimo medžiagų; plaušiena, popierius ir popieriaus gaminiai; spaudiniai ir įrašytos laikmenos

    07

    Koksas ir rafinuoti naftos produktai

    08

    Chemikalai, chemijos produktai ir cheminiai pluoštai; guminiai ir plastikiniai gaminiai; branduolinis kuras

    09

    Kiti ne metalo mineraliniai produktai

    10

    Pagrindiniai metalai; metalo gaminiai, išskyrus mašinas ir įrenginius

    11

    Niekur kitur nepriskirtos mašinos ir įranga; įstaigos mašinos ir kompiuteriai; niekur kitur nepriskirtos elektros mašinos ir aparatūra; radijo, televizijos ir ryšių įranga bei aparatūra; medicinos, tikslieji ir optiniai prietaisai; įvairių tipų laikrodžiai

    12

    Transporto įranga

    13

    Baldai; kiti, niekur kitur nepriskirti pramonės gaminiai

    14

    Antrinės žaliavos; komunalinės atliekos ir kitos atliekos

    15

    Laiškai, siuntos

    16

    Krovinių vežimui naudojama įranga ir medžiagos

    17

    Privačių ir tarnybinių persikraustymų metu vežami kroviniai; atskirai nuo keleivių vežamas bagažas; remontui vežamos variklinės transporto priemonės; kiti, niekur kitur nepriskirti, ne rinkai skirti kroviniai

    18

    Mišrūs kroviniai: kartu vežami įvairių rūšių kroviniai

    19

    Kroviniai, kurių negalima įvardyti: kroviniai, kurių dėl kokių nors priežasčių negalima įvardyti ir todėl negalima priskirti 01–16 grupėms

    20

    Kiti, niekur kitur nepriskirti kroviniai

    ▼M3




    IV PRIEDAS

    JŪRŲ PAKRANTĖS ZONOS

    Naudotina nomenklatūra yra Geonomenklatūra (šalių ir teritorijų nomenklatūra, taikoma Bendrijos užsienio prekybos statistikai ir valstybių narių tarpusavio prekybos statistikai) ( 9 ), galiojanti tais metais, kurių duomenys pateikiami.

    Kodą sudaro keturi ženklai: kiekvienos minėtos nomenklatūros šalies standartinis ISO 2 raidžių kodas, paskui – du nuliai (pvz., Graikijos kodas – GR00), išskyrus šalis, skirstomas į dvi arba daugiau jūrų pakrantės zonų, kurios žymimos ketvirtu skaitmeniu, išskyrus 0 (nuo 1 iki 7), kaip toliau nurodyta:



    Kodas

    Jūrų pakrantės zonos

    FR01

    Prancūzija. Atlanto vandenynas ir Šiaurės jūra

    FR02

    Prancūzija. Viduržemio jūra

    FR03

    Prancūzijos užjūrio departamentai. Prancūzijos Gviana

    FR04

    Prancūzijos užjūrio departamentai. Martinika ir Gvadelupa

    FR05

    Prancūzijos užjūrio departamentai. Reunjonas

    DE01

    Vokietija. Šiaurės jūra

    DE02

    Vokietija. Baltijos jūra

    DE03

    Vokietija. Teritorijos giluma

    GB01

    Jungtinė Karalystė

    GB02

    Meno Sala

    GB03

    Normandijos salos

    ES01

    Ispanija. Atlanto vandenynas (šiaurė)

    ES02

    Ispanija. Viduržemio jūra ir Atlanto vandenynas (pietūs), įskaitant Balearų ir Kanarų salas

    SE01

    Švedija. Baltijos jūra

    SE02

    Švedija. Šiaurės jūra

    TR01

    Turkija. Juodoji jūra

    TR02

    Turkija. Viduržemio jūra

    RU01

    Rusija. Juodoji jūra

    RU03

    Rusija. Azija

    RU04

    Rusija. Barenco jūra ir Baltoji jūra

    RU05

    Rusija. Baltijos jūra, tik Suomijos įlanka

    RU06

    Rusija. Baltijos jūra, išskyrus Suomijos įlanką

    RU07

    Rusija. Europos vidaus vandenų keliai, įskaitant Kaspijos jūrą

    MA01

    Marokas. Viduržemio jūra

    MA02

    Marokas. Vakarų Afrika

    EG01

    Egiptas. Viduržemio jūra

    EG02

    Egiptas. Raudonoji jūra

    IL01

    Izraelis. Viduržemio jūra

    IL02

    Izraelis. Raudonoji jūra

    SA01

    Saudo Arabija. Raudonoji jūra

    SA02

    Saudo Arabija. Persų įlanka

    US01

    Jungtinės Amerikos Valstijos. Atlanto vandenynas (šiaurė)

    US02

    Jungtinės Amerikos Valstijos. Atlanto vandenynas (pietūs)

    US03

    Jungtinės Amerikos Valstijos. Meksikos įlanka

    US04

    Jungtinės Amerikos Valstijos. Ramusis vandenynas (pietūs)

    US05

    Jungtinės Amerikos Valstijos. Ramusis vandenynas (šiaurė)

    US06

    Jungtinės Amerikos Valstijos. Didžiųjų ežerų regionas

    US07

    Puerto Rikas

    CA01

    Kanada. Atlanto vandenynas

    CA02

    Kanada. Didieji ežerai, Šv. Lauryno aukštupys

    CA03

    Kanada. Vakarų pakrantė

    CO01

    Kolumbija. Šiaurės pakrantė

    CO02

    Kolumbija. Vakarų pakrantė

    MX01

    Meksika. Atlanto vandenynas

    MX02

    Meksika. Ramusis vandenynas

    Su papildomais kodais

    ZZ01

    Kitur nenurodyti jūriniai įrenginiai

    ZZ02

    Suvestiniai ir kitose vietose nenurodyti duomenys

    ▼M1




    V PRIEDAS

    LAIVŲ REGISTRAVIMO VALSTYBĖ

    Naudotina nomenklatūra yra Geonomenklatūra (šalių ir teritorijų nomenklatūra, taikoma Bendrijos užsienio prekybos statistikai ir valstybių narių tarpusavio prekybos statistikai ( 10 ), galiojanti tais metais, kurių duomenys pateikiami.

    Kodą sudaro keturi ženklai: ISO standartinis 2 raidžių kodas kiekvienai minėtos nomenklatūros šaliai, po to – du nuliai (pvz., Graikijos kodas – GR00), išskyrus šalis, turinčias daugiau nei vieną registrą, kurie žymimi ketvirtu skaitmeniu, išskyrus 0, kaip toliau nurodyta:



    FR01

    Prancūzija

    FR02

    Prancūzijos Antarkties teritorija (įskaitant Kergeleno Salas) [registras nebenaudojamas nuo 2007 m. balandžio mėn.]

    FR03

    Prancūzija (RIF) [naujas registras, pradėtas naudoti 2007 m. gegužės mėn.]

    IT01

    Italija – pirmasis registras

    IT02

    Italija – tarptautinis registras

    GB01

    Jungtinė Karalystė

    GB02

    Meno Sala

    GB03

    Normandijos Salos

    GB04

    Gibraltaras

    DK01

    Danija

    DK02

    Danija (DIS)

    PT01

    Portugalija

    PT02

    Portugalija (MAR)

    ES01

    Ispanija

    ES02

    Ispanija (Rebeka)

    NO01

    Norvegija

    NO02

    Norvegija (NIS)

    US01

    Jungtinės Amerikos Valstijos

    US02

    Puerto Rikas

    ▼B




    VI PRIEDAS



    LAIVŲ TIPŲ KLASIFIKACIJA (ICST-COM)

     

    Tipas

    Apima laivų kategorijas

    10

    Skystas piltinis

    Naftos tanklaivis

    Chemikalų tanklaivis

    Skystų dujų tanklaivis

    Nesavaeigė skystų krovinių barža

    Kiti tanklaiviai

    20

    Sausas birus

    Biriųjų krovinių/naftos tanklaivis

    Biriųjų krovinių laivas

    31

    Konteinervežis

    Specializuotas konteinervežis

    32

    Specializuotas

    Baržovežis

    Laivas chemikalams vežti

    Laivas spinduliuojančiam kurui vežti

    Laivas gyvuliams vežti

    Laivas transporto priemonėms vežti

    Kitokie specializuoti

    33

    Bendrųjų krovinių, ne specializuotas

    Refrižeratorinis laivas

    Ro-ro keleivinis

    Ro-ro konteinerių

    Kitų ro-ro krovinių

    Kombinuotas bendrųjų krovinių/keleivių vežimo

    Kombinuotas bendrųjų krovinių/konteinerių vežimo

    Vienadenis laivas

    Daugiadenis laivas

    34

    Sausakrūvė barža

    Deninė barža

    Gruntovežė barža

    Vandenyninė baržovežė barža

    Sausakrūvė bedenė barža

    Sausakrūvė deninė barža

    Kitos, kitur nenurodytos, sausakrūvės baržos

    35

    Keleivinis

    Keleivinis (išskyrus keleivinius kruizinius laivus)

    36

    Keleivinis kruizinis

    Tik kruiziniai laivai

    41

    Žvejybinis

    Žvejybiniai (1)

    Žuvų apdorojimo laivai (1)

    42

    Veiklos atviroje jūroje

    Gręžybos ir žvalgomieji laivai (1)

    Pagalbiniai jūrinių įrenginių aprūpinimo laivai (1)

    43

    Vilkikas

    Laivai vilkikai (1)

    Laivai stūmikai (1)

    49

    Įvairūs

    Žemsiurbės (1)

    Tyrinėjimo ir hidrografiniai laivai (1)

    Kiti, kitur nenurodyti, laivai (1)

    XX

    Nežinomi

    Nežinomo tipo laivai

    (1)   Ši direktyva netaikoma.




    VII PRIEDAS

    LAIVŲ TALPOS KLASĖS

    pagal dedveitą (DWT – deadweight) arba bendrąją talpą (GT – gross tonnage)

    Ši klasifikacija taikoma tik tiems laivams, kurių bendroji talpa yra 100 arba daugiau tonų.



    Klasė

    Apatinė riba

    Viršutinė riba

    DWT

    GT

    DWT

    GT

    01

    100

    iki 499

    iki 499

    02

    500

    500

    999

    999

    03

    1 000

    1 000

    1 999

    1 999

    04

    2 000

    2 000

    2 999

    2 999

    05

    3 000

    3 000

    3 999

    3 999

    06

    4 000

    4 000

    4 999

    4 999

    07

    5 000

    5 000

    5 999

    5 999

    08

    6 000

    6 000

    6 999

    6 999

    09

    7 000

    7 000

    7 999

    7 999

    10

    8 000

    8 000

    8 999

    8 999

    11

    9 000

    9 000

    9 999

    9 999

    12

    10 000

    10 000

    19 999

    19 999

    13

    20 000

    20 000

    29 999

    29 999

    14

    30 000

    30 000

    39 999

    39 999

    15

    40 000

    40 000

    49 999

    49 999

    16

    50 000

    50 000

    79 999

    79 999

    17

    80 000

    80 000

    99 999

    99 999

    18

    100 000

    100 000

    149 999

    149 999

    19

    150 000

    150 000

    199 999

    199 999

    20

    200 000

    200 000

    249 999

    249 999

    21

    250 000

    250 000

    299 999

    299 999

    22

    ≥ 300 000

    ≥ 300 000

    NB: Jeigu pagal šią direktyvą būtų įtraukiami laivai, kurių bendroji talpa yra mažesnė nei 100 t, jiems būtų suteikiamas 99 klasės kodas.

    ▼M3




    VIII PRIEDAS

    STATISTINIŲ DUOMENŲ GRUPIŲ STRUKTŪRA

    Pagal šiame priede nurodomas duomenų grupes nustatomas Bendrijos reikalaujamos jūrų transporto statistikos periodiškumas. Kiekviena duomenų grupė yra tam tikros kategorijų grupės skirtingų nomenklatūrų lygmenų kryžminė klasifikacija, sujungianti visas kitas kategorijas, kurių kokybiškus statistinius duomenis būtina teikti.

    SUVESTINĖ IR IŠSAMI STATISTIKA

     Teiktinos duomenų grupės, susijusios su kroviniais ir keleiviais atrinktuose uostuose, yra šios: A1, A2, A3, B1, C1, C2, D1, E1, F1 ir F2.

     Teiktinos duomenų grupės, susijusios su kroviniais, bet ne su keleiviais atrinktuose uostuose, yra šios: A1, A2, A3, B1, C1, C2, E1, F1 ir F2.

     Teiktinos duomenų grupės, susijusios su keleiviais, bet ne su kroviniais atrinktuose uostuose, yra šios: A3, D1, F1 ir F2.

     Teiktina duomenų grupė, susijusi su neatrinktais uostais (susijusi su kroviniais arba keleiviais), yra A3.

    TEISINIS DUOMENŲ GRUPIŲ STATUSAS

     A1, A2, A3, B1, C1, D1, E1 ir F2 duomenų grupės yra privalomos.

     C2 ir F1 duomenų grupės teikiamos savanoriškai.



     

    Kintamieji rodikliai

    Kodavimas

    Nomenklatūra

    Kategorijos

    Duomenų grupė

    Dviženklis raidinis skaitmeninis

    A1

    Ataskaitiniai metai

    Keturženklis raidinis skaitmeninis

    (pvz., 1997 m.)

    Ataskaitinis ketvirtis

    Vienaženklis raidinis skaitmeninis

    (1, 2, 3, 4)

    Duomenis teikiantis uostas

    Penkiaženklis raidinis skaitmeninis

    Iš uostų sąrašo atrinkti EEE uostai

    Kryptis

    Vienaženklis raidinis skaitmeninis

    Įvežimas, išvežimas (1, 2)

    Pakrovimo arba iškrovimo uostas

    Penkiaženklis raidinis skaitmeninis

    EEE uostai iš uostų sąrašo

    Jūrų pakrantės zona

    Keturženklis raidinis skaitmeninis

    Jūrų pakrantės zonos, IV priedas

    Krovinio tipas

    Vienaženklis raidinis skaitmeninis

    Krovinio tipas, II priedas

    Duomenys:  bendrasis krovinių svoris tonomis.



     

    Kintamieji rodikliai

    Kodavimas

    Nomenklatūra

    Kategorijos

    Duomenų grupė

    Dviženklis raidinis skaitmeninis

    A2

    Ataskaitiniai metai

    Keturženklis raidinis skaitmeninis

    (pvz., 1997 m.)

    Ataskaitinis ketvirtis

    Vienaženklis raidinis skaitmeninis

    (1, 2, 3, 4)

    Duomenis teikiantis uostas

    Penkiaženklis raidinis skaitmeninis

    Iš uostų sąrašo atrinkti EEE uostai

    Kryptis

    Vienaženklis raidinis skaitmeninis

    Įvežimas, išvežimas (1, 2)

    Pakrovimo arba iškrovimo uostas

    Penkiaženklis raidinis skaitmeninis

    EEE uostai iš uostų sąrašo

    Jūrų pakrantės zona

    Keturženklis raidinis skaitmeninis

    Jūrų pakrantės zonos, IV priedas

    Krovinio tipas

    Dviženklis raidinis skaitmeninis

    Krovinio tipas (tik nevienetiniai kroviniai), II priedas (1X, 11, 12, 13, 19, 2X, 21, 22, 23, 29, 9X, 91, 92 ir 99 subkategorijos)

    Duomenys:  bendrasis krovinių svoris tonomis.



     

    Kintamieji rodikliai

    Kodavimas

    Nomenklatūra

    Kategorijos

    Duomenų grupė

    Dviženklis raidinis skaitmeninis

    A3

    Ataskaitiniai metai

    Keturženklis raidinis skaitmeninis

    (pvz., 1997 m.)

    Ataskaitinis ketvirtis

    Vienaženklis raidinis skaitmeninis

    (0)

    Duomenis teikiantis uostas

    Penkiaženklis raidinis skaitmeninis

    Visi uostai iš uostų sąrašo

    Kryptis

    Vienaženklis raidinis skaitmeninis

    Įvežimas, išvežimas (1, 2)

    Duomenys:  bendrasis krovinių svoris tonomis.

    Keleivių skaičius (neįskaitant kruizinių laivų keleivių).

    Kruizinių laivų keleivių skaičius kelionės pradžioje ir pabaigoje.

    Ekskursijoje dalyvaujančių kruizinių laivų keleivių skaičius: kryptis: tik įvežimas (1) – (neprivaloma).



     

    Kintamieji rodikliai

    Kodavimas

    Nomenklatūra

    Kategorijos

    Duomenų grupė

    Dviženklis raidinis skaitmeninis

    B1

    Ataskaitiniai metai

    Keturženklis raidinis skaitmeninis

    (pvz., 1997 m.)

    Ataskaitinis ketvirtis

    Vienaženklis raidinis skaitmeninis

    (0)

    Duomenis teikiantis uostas

    Penkiaženklis raidinis skaitmeninis

    Iš uostų sąrašo atrinkti EEE uostai

    Kryptis

    Vienaženklis raidinis skaitmeninis

    Įvežimas, išvežimas (1, 2)

    Pakrovimo arba iškrovimo uostas

    Penkiaženklis raidinis skaitmeninis

    EEE uostai iš uostų sąrašo

    Jūrų pakrantės zona

    Keturženklis raidinis skaitmeninis

    Jūrų pakrantės zonos, IV priedas

    Krovinio tipas

    Vienaženklis raidinis skaitmeninis

    Krovinio tipas, II priedas

    Krovinys

    Dviženklis raidinis skaitmeninis

    Krovinių nomenklatūra, III priedas

    Duomenys:  bendrasis krovinių svoris tonomis.



     

    Kintamieji rodikliai

    Kodavimas

    Nomenklatūra

    Kategorijos

    Duomenų grupė

    Dviženklis raidinis skaitmeninis

    C1

    Ataskaitiniai metai

    Keturženklis raidinis skaitmeninis

    (pvz., 1997 m.)

    Ataskaitinis ketvirtis

    Vienaženklis raidinis skaitmeninis

    (1, 2, 3, 4)

    Duomenis teikiantis uostas

    Penkiaženklis raidinis skaitmeninis

    Iš uostų sąrašo atrinkti EEE uostai

    Kryptis

    Vienaženklis raidinis skaitmeninis

    Įvežimas, išvežimas (1, 2)

    Pakrovimo arba iškrovimo uostas

    Penkiaženklis raidinis skaitmeninis

    EEE uostai iš uostų sąrašo

    Jūrų pakrantės zona

    Keturženklis raidinis skaitmeninis

    Jūrų pakrantės zonos, IV priedas

    Krovinio tipas

    Dviženklis raidinis skaitmeninis

    Krovinio tipas (tik konteineriai, ro-ro), II priedas (3X, 31, 32, 33, 34, 5X, 51, 52, 53, 54, 56, 59, 6X, 61, 62, 64, 65, 66 ir 69 subkategorijos)

    Duomenys:  bendrasis krovinių svoris tonomis (krovinio tipas: 3X, 31, 32, 33, 34, 5X, 51, 54, 56, 59, 6X, 61, 62, 64, 65, 66 ir 69 subkategorijos).

    Bendras vienetų skaičius (krovinio tipas: 3X, 31, 32, 33, 34, 5X, 51, 52, 53, 54, 56, 59, 6X, 61, 62, 64, 65, 66 ir 69 subkategorijos).

    Vienetų skaičius be krovinio (krovinio tipas: 3X, 31, 32, 33, 34, 5X, 51, 59, 6X, 61, 64, 65, 66 ir 69 subkategorijos).



     

    Kintamieji rodikliai

    Kodavimas

    Nomenklatūra

    Kategorijos

    Duomenų grupė

    Dviženklis raidinis skaitmeninis

    C2

    Ataskaitiniai metai

    Keturženklis raidinis skaitmeninis

    (pvz., 1997 m.)

    Ataskaitinis ketvirtis

    Vienaženklis raidinis skaitmeninis

    (0)

    Duomenis teikiantis uostas

    Penkiaženklis raidinis skaitmeninis

    Iš uostų sąrašo atrinkti EEE uostai

    Kryptis

    Vienaženklis raidinis skaitmeninis

    Įvežimas, išvežimas (1, 2)

    Pakrovimo arba iškrovimo uostas (neprivaloma)

    Penkiaženklis raidinis skaitmeninis

    EEE uostai iš uostų sąrašo

    Jūrų pakrantės zona (neprivaloma)

    Keturženklis raidinis skaitmeninis

    Jūrų pakrantės zonos, IV priedas

    Krovinio tipas

    Dviženklis raidinis skaitmeninis

    Krovinio tipas (tik ro-ro konteineriai, II priedas (RX, R1, R2, R3, R4 subkategorijos)

    Duomenys:  bendras vienetų skaičius (krovinio tipas: RX, R1, R2, R3, R4 subkategorijos).

    Vienetų skaičius be krovinio (krovinio tipas: RX, R1, R2, R3, R4 subkategorijos) (neprivaloma).



     

    Kintamieji rodikliai

    Kodavimas

    Nomenklatūra

    Kategorijos

    Duomenų grupė

    Dviženklis raidinis skaitmeninis

    D1

    Ataskaitiniai metai

    Keturženklis raidinis skaitmeninis

    (pvz., 1997 m.)

    Ataskaitinis ketvirtis

    Vienaženklis raidinis skaitmeninis

    (1, 2, 3, 4)

    Duomenis teikiantis uostas

    Penkiaženklis raidinis skaitmeninis

    Iš uostų sąrašo atrinkti EEE uostai

    Kryptis

    Vienaženklis raidinis skaitmeninis

    Įvežimas, išvežimas (1, 2)

    Įlaipinimo arba išlaipinimo uostas

    Penkiaženklis raidinis skaitmeninis

    EEE uostai iš uostų sąrašo

    Jūrų pakrantės zona

    Keturženklis raidinis skaitmeninis

    Jūrų pakrantės zonos, IV priedas

    Laivo registravimo valstybė (neprivaloma)

    Keturženklis raidinis skaitmeninis

    Laivo registravimo valstybė, V priedas

    Duomenys:  keleivių skaičius, išskyrus kruizinio laivo keleivius kelionės pradžioje ir pabaigoje bei ekskursijoje dalyvaujančius kruizinio laivo keleivius.



     

    Kintamieji rodikliai

    Kodavimas

    Nomenklatūra

    Kategorijos

    Duomenų grupė

    Dviženklis raidinis skaitmeninis

    E1

    Ataskaitiniai metai

    Keturženklis raidinis skaitmeninis

    (pvz., 1997 m.)

    Ataskaitinis ketvirtis

    Vienaženklis raidinis skaitmeninis

    (0)

    Duomenis teikiantis uostas

    Penkiaženklis raidinis skaitmeninis

    Iš uostų sąrašo atrinkti EEE uostai

    Kryptis

    Vienaženklis raidinis skaitmeninis

    Įvežimas, išvežimas (1, 2)

    Pakrovimo arba iškrovimo uostas

    Penkiaženklis raidinis skaitmeninis

    EEE uostai iš uostų sąrašo

    Jūrų pakrantės zona

    Keturženklis raidinis skaitmeninis

    Jūrų pakrantės zonos, IV priedas

    Krovinio tipas

    Vienaženklis raidinis skaitmeninis

    Krovinio tipas, II priedas

    Laivo registravimo valstybė

    Keturženklis raidinis skaitmeninis

    Laivo registravimo valstybė, V priedas

    Duomenys:  bendrasis krovinių svoris tonomis.



     

    Kintamieji rodikliai

    Kodavimas

    Nomenklatūra

    Kategorijos

    Duomenų grupė

    Dviženklis raidinis skaitmeninis

    F1

    Ataskaitiniai metai

    Keturženklis raidinis skaitmeninis

    (pvz., 1997 m.)

    Ataskaitinis ketvirtis

    Vienaženklis raidinis skaitmeninis

    (1, 2, 3, 4)

    Duomenis teikiantis uostas

    Penkiaženklis raidinis skaitmeninis

    Iš uostų sąrašo atrinkti EEE uostai

    Kryptis

    Vienaženklis raidinis skaitmeninis

    Tik įvežimas (1)

    Laivo tipas

    Dviženklis raidinis skaitmeninis

    Laivo tipas, VI priedas

    Laivo dydis pagal dedveitą

    Dviženklis raidinis skaitmeninis

    Talpos klasės pagal dedveitą, VII priedas

    Duomenys:  laivų skaičius.

    Laivų dedveitas tonomis.



     

    Kintamieji rodikliai

    Kodavimas

    Nomenklatūra

    Kategorijos

    Duomenų grupė

    Dviženklis raidinis skaitmeninis

    F2

    Ataskaitiniai metai

    Keturženklis raidinis skaitmeninis

    (pvz., 1997 m.)

    Ataskaitinis ketvirtis

    Vienaženklis raidinis skaitmeninis

    (1, 2, 3, 4)

    Duomenis teikiantis uostas

    Penkiaženklis raidinis skaitmeninis

    Iš uostų sąrašo atrinkti EEE uostai

    Kryptis

    Vienaženklis raidinis skaitmeninis

    Tik įvežimas (1)

    Laivo tipas

    Dviženklis raidinis skaitmeninis

    Laivo tipas, VI priedas

    Laivo dydis (BT)

    Dviženklis raidinis skaitmeninis

    Talpos klasės pagal bendrąją talpą, VII priedas

    Duomenys:  laivų skaičius.

    Bendroji laivų talpa.

    ▼B




    IX PRIEDAS

    A    DALIS



    Panaikinama direktyva ir jos vėlesni pakeitimai

    (nurodyta 12 straipsnyje)

    Tarybos direktyva 95/64/EB

    (OL L 320, 1995 12 30, p. 25).

     

    Komisijos sprendimas 98/385/EB

    (OL L 174, 1998 6 18, p. 1).

    tik 3 straipsnis

    Komisijos sprendimas 2000/363/EB

    (OL L 132, 2000 6 5, p. 1).

    tik 1 straipsnis

    Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas Nr. 1882/2003

    (OL L 284, 2003 10 31, p. 1).

    tik II priedo 20 punktas

    Komisijos sprendimas 2005/366/EB

    (OL L 123, 2005 5 17, p. 1).

    tik 1 straipsnis

    Komisijos reglamentas (EB) Nr. 1304/2007

    (OL L 290, 2007 11 8, p. 14)

    tik 1 straipsnis

    B    DALIS



    Perkėlimo į nacionalinę teisę terminai

    (nurodytas 12 straipsnyje)

    Direktyva

    Perkėlimo terminas

    95/64/EB

    1996 m. gruodžio 31 d.




    X PRIEDAS



    KORELIACIJOS LENTELĖ

    Direktyva 95/64/EB

    Ši direktyva

    1 straipsnis

    1 straipsnis

    2 straipsnio 1 punkto pirma pastraipa

    2 straipsnio a punkto pirma pastraipa

    2 straipsnio 1 punkto antros pastraipos a ir b punktai

    2 straipsnio a punkto antros pastraipos i ir ii papunkčiai

    2 straipsnio 1 punkto trečia pastraipa

    2 straipsnio a punkto trečia pastraipa

    2 straipsnio 2–5 punktai

    2 straipsnio b–e punktai

    3 straipsnis

    3 straipsnis

    4 straipsnio 1 dalis

    4 straipsnio 1 dalis

    4 straipsnio 2 dalies pirma pastraipa

    4 straipsnio 2 dalies pirma pastraipa

    4 straipsnio 2 dalies antra pastraipa

    4 straipsnio 2 dalies trečia pastraipa

    4 straipsnio 2 dalies antra pastraipa

    4 straipsnio 3 dalis

    4 straipsnio 3 dalis

    5, 6 ir 7 straipsniai

    5, 6 ir 7 straipsniai

    8 straipsnio 1 dalis

    8 straipsnis

    8 straipsnio 2 dalis

    9 straipsnis

    9 straipsnis

    10 straipsnis

    11 straipsnis

    12 straipsnis

    13 straipsnio 1 ir 2 dalys

    10 straipsnio 1 ir 2 dalys

    10 straipsnio 3 dalis

    13 straipsnio trečia dalis

    14 straipsnio 1 dalis

    14 straipsnio 2 dalis

    11 straipsnis

    12 straipsnis

    15 straipsnis

    13 straipsnis

    16 straipsnis

    14 straipsnis

    I–VIII priedai

    I–VIII priedai

    IX priedas

    X priedas



    ( 1 ) 2008 m. spalio 21 d. Europos Parlamento nuomonė (dar nepaskelbta Oficialiajame leidinyje) ir 2009 m. balandžio 23 d. Tarybos sprendimas.

    ( 2 ) OL L 320, 1995 12 30, p. 25.

    ( 3 ) Žr. IX priedo A dalį.

    ( 4 ) OL L 184, 1999 7 17, p. 23.

    ( 5 ) OL L 87, 2009 3 31, p. 164.

    ( 6 ) Šios kategorijos atitinka Jungtinių Tautų Europos ekonominės komisijos rekomendaciją Nr. 21.

    ( 7 ) Registruojamas kiekis yra bendrasis krovinių svoris, įskaitant pakuotės svorį, bet išskyrus pačių konteinerių arba ro-ro transporto priemonių svorį.

    ( 8 ) Tik visas vienetų skaičius.

    ( 9 ) Galiojanti versija nustatyta 2006 m. gruodžio 13 d. Komisijos reglamente (EB) Nr. 1833/2006 dėl Bendrijos užsienio prekybos ir valstybių narių prekybos statistiniams duomenims skirtos šalių ir teritorijų nomenklatūros, OL L 354, 2006 12 14, p. 19.

    ( 10 ) Galiojanti versija nustatyta 2006 m. gruodžio 13 d. Komisijos reglamente (EB) Nr. 1833/2006 dėl Bendrijos užsienio prekybos ir valstybių narių prekybos statistiniams duomenims skirtos šalių ir teritorijų nomenklatūros (OL L 354, 2006 12 14, p. 19).

    Top