Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52008XC0613(03)

    Értesítés az Amerikai Egyesült Államokból származó biodízel behozatalára vonatkozóan szubvencióellenes eljárás megindításáról

    HL C 147., 2008.6.13, p. 10–14 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    13.6.2008   

    HU

    Az Európai Unió Hivatalos Lapja

    C 147/10


    Értesítés az Amerikai Egyesült Államokból származó biodízel behozatalára vonatkozóan szubvencióellenes eljárás megindításáról

    (2008/C 147/05)

    Az Európai Közösségben tagsággal nem rendelkező országokból érkező támogatott behozatallal szembeni védelemről szóló 2026/97/EK tanácsi rendelet (a továbbiakban: az alaprendelet) (1) 10. cikke értelmében a Bizottsághoz panasz érkezett, amely szerint az Amerikai Egyesült Államokból (a továbbiakban: érintett ország) származó biodízel-behozatalt támogatásban részesítették, ennélfogva a behozatal jelentős kárt okoz a közösségi gazdasági ágazatnak.

    1.   A panasz

    A panaszt 2008. április 29-én az Európai Biodízel Tanács (a továbbiakban: panaszos) nyújtotta be a gyártók jelentős részének megbízása alapján, amely ebben az esetben a Közösség teljes biodízel-termelésének több mint 25 %-át képviseli.

    2.   A termék

    Az állítólagosan támogatásban részesített termék szintézissel és/vagy hidrogénezéssel előállított, nem fosszilis eredetű zsírsav-monoalkil-észterek és/vagy paraffin gázolaj (közismert nevén „biodízel”) tisztán vagy kevert formában, amely az Amerikai Egyesült Államokból származik, elsősorban de nem kizárólag megújuló üzemanyagként alkalmazandó (a továbbiakban: érintett termék), és általában a 3824 90 91, ex 3824 90 97, ex 2710 19 41, ex 1516 20 98, ex 1518 00 91, ex 1518 00 99 KN-kód alá sorolandó. Ezek a KN-kódok csak tájékoztató jellegűek.

    3.   Az állítólagos támogatás

    Az Amerikai Egyesült Államokból származó érintett termék gyártói állítólag az Amerikai Egyesült Államok kormánya részéről szövetségi támogatásokban, illetve az Amerikai Egyesült Államok több államának kormányzata részéről állami szintű támogatásban részesülnek. A szövetségi támogatások típusai a következők: a biodízel-termelés és -értékesítés i. a dízelolaj jövedékiadó-jóváírása és ii. jövedelmiadó-jóváírás formájában történő adójóváírása, valamint az Amerikai Egyesült Államok Mezőgazdasági Minisztériumának bioenergia-programja. Az állami szintű programok a következők: Illinois államban biodízelre vonatkozó adómentesség; Florida államban a megújuló energia technológiai támogatási programja, a hidrogénre és a bioüzemanyagokra igénybe vehető adómentesség, a hidrogénre és a bioüzemanyagokra irányuló beruházások adójóváírása; Iowa államban az alternatív energiára irányuló feltöltődő hitel program, a hozzáadott értéket képviselő mezőgazdasági termékek és eljárások pénzügyi támogatási programja, a vállalkozási zóna program és a jóminőségűmunkahely-teremtési program; Texas államban az új technológiai kutatási és fejlesztési program, az etanol- és biodízelkeverékre irányuló adómentesség; Missouri államban a minősített biodízelgyártói ösztönző alap; Washington államban a bioüzemanyagokra vonatkozó adócsökkentés, bioüzemanyag-kiskereskedői és -gyártói adómentesség, energiaszabadság program; Alabama államban az alternatív üzemanyag és kutatási fejlesztési alap; Észak-Dakota államban a közösségi terjeszkedési hitelprogramot támogató bioüzemanyag-partnerség, a biodízel értékesítéséhez és termeléséhez szükséges berendezések adómentessége, jövedelemadó-jóváírás, a biodízelberendezések adómentessége, Indiana államban a biodízeltermelés és a biodízelhozzákeverés adójóváírása; Kentucky államban az alternatív üzemanyagtermelés adóösztönző visszatérítés, az alternatív üzemanyag-termelési adójóváírás; Nebraska államban a biodízeltermelésbe való befektetés adójóváírása, az alternatív üzemanyaggal működő járművekre és üzemanyagtöltés infrastruktúrájára szánt hitelek, és az etán és a biodízel adómentessége.

    A fenti rendszerek állítólagosan támogatások, mivel az Amerikai Egyesült Államok kormányától vagy egyéb állami szintű hatóságtól származó pénzügyi hozzájárulást foglalnak magukban, valamint a kedvezményezettek, pl. a biodízel exportőrei/gyártói számára előnyöket biztosítanak. Állítólag adott vállalatokra korlátozódnak, ezért egyediek és kiegyenlíthetőek.

    4.   Az állítólagos kár

    A panaszos bizonyítékkal szolgált azt illetően, hogy az Amerikai Egyesült Államokból származó érintett termék behozatala abszolút értelemben és piaci részesedésben kifejezve is összességében megnövekedett.

    Állítása szerint az érintett termék behozatali mennyisége és árai – egyéb következmények mellett – kedvezőtlenül hatnak a közösségi gazdasági ágazat piaci részesedésére és árszintjére, és ezáltal jelentős mértékben rontják a közösségi gazdasági ágazat általános teljesítményét és pénzügyi helyzetét.

    Azt állítja továbbá, hogy az Amerikai Egyesült Államok által előidézett tisztességtelen verseny jelentősen hátráltatja a közösségi gazdasági ágazat kialakulását, amely még a fejlődés korai szakaszánál tart.

    5.   Az eljárás

    Miután a tanácsadó bizottsággal folytatott konzultációt követően megállapítást nyert, hogy a panaszt a közösségi gazdasági ágazat részéről vagy nevében nyújtották be, és elegendő bizonyíték áll rendelkezésre az eljárás megindításához, a Bizottság az alaprendelet 10. cikke alapján vizsgálatot indít.

    5.1.   A támogatás és a kár meghatározásának eljárása

    A vizsgálat meg fogja állapítani, hogy az Amerikai Egyesült Államokból származó érintett termék behozatala támogatásban részesül-e, és ha igen, a támogatás okozott-e kárt.

    a)   Mintavétel

    Tekintettel az eljárásban érintett felek nyilvánvalóan nagy számára, a Bizottság dönthet úgy, hogy az alaprendelet 27. cikkével összhangban mintavételt alkalmaz.

    i.   Az exportőrök/gyártók mintavételezése az Amerikai Egyesült Államokban

    A Bizottság – annak érdekében, hogy eldönthesse, szükséges-e a mintavétel, és ha igen, kiválaszthassa a mintát – felkér valamennyi exportőrt/gyártót, illetve a nevükben eljáró képviselőiket, hogy jelentkezzenek, és vállalatukról vagy vállalataikról a 6. b) pont i. alpontjában megállapított határidőn belül és a 7. pontban ismertetett formában bocsássák rendelkezésére az alábbi adatokat:

    név, cím, e-mail cím, telefon- és faxszám és kapcsolattartó személy,

    az érintett termék Közösségbe irányuló kivitelre történő értékesítésének helyi pénznemben kifejezett forgalma (2) és metrikus tonnában megadott értékesítési mennyisége 2007. április 1. és 2008. március 31. között,

    az érintett termék hazai piacon történő értékesítésének helyi pénznemben kifejezett forgalma és metrikus tonnában megadott mennyisége az időszak folyamán (2007. április 1. és 2008. március 31. között),

    az érintett termék tekintetében a vállalat pontos tevékenységei (kérjük, tüntesse fel, hogy vállalata a biodízelt termeli-e és/vagy keveri-e),

    az érintett termék előállításában és/vagy (exportra történő és/vagy belföldi) értékesítésében érintett, a vállalattal kapcsolatban álló valamennyi vállalat neve és pontos tevékenységei (3),

    bármely olyan egyéb információ, mely segítheti a Bizottságot a minta kiválasztásában.

    A fenti információk megadásával a vállalat hozzájárul a mintába való esetleges felvételéhez. A mintába való felvétel esetén a vállalatnak kérdőívet kell kitöltenie, és hozzá kell járulnia ahhoz, hogy válaszának hitelességét helyszíni vizsgálat keretében ellenőrizzék. Ha a vállalat jelzi, nem járul hozzá ahhoz, hogy a mintavétel esetlegesen rá is kiterjedjen, azt úgy kell tekinteni, hogy nem működött együtt a vizsgálat során. Az együttműködés hiányának következményeit az alábbiakban a 8. pont ismerteti.

    Az exportőrök/gyártók mintájának kiválasztásához szükségesnek tartott információk beszerzése érdekében a Bizottság emellett kapcsolatba lép az exportáló ország hatóságaival és az exportőrök/gyártók ismert szervezeteivel.

    Mivel a vállalat nem lehet biztos abban, hogy a mintavétel rá is kiterjed majd, az alaprendelet 27. cikke (3) bekezdése értelmében az egyedi összegű kiegyenlíthető támogatást igényelni kívánó exportőrök/gyártók számára ajánlatos az ezen értesítés 6.a) pontjának i. alpontjában megállapított határidőn belül kérdőívet kérni, amelyet az ezen értesítés 6. a) pontja ii. alpontjának első bekezdésében előírt határidőn belül be kell nyújtaniuk. Felhívjuk azonban a figyelmet ezen értesítés 5. b) pontjának utolsó mondatára.

    ii.   Mintavétel az importőrök esetében

    A Bizottság – annak érdekében, hogy eldönthesse, szükséges-e a mintavétel, és ha igen, kiválaszthassa a mintát – felkér valamennyi importőrt, illetve a nevükben eljáró képviselőiket, hogy jelentkezzenek, és vállalatukról vagy vállalataikról a 6. b) pont i. alpontjában megállapított határidőn belül és a 7. pontban ismertetett formában bocsássák rendelkezésére az alábbi információkat:

    név, cím, e-mail cím, telefon- és faxszám és kapcsolattartó személy,

    a vállalat teljes forgalma euróban a 2007. április 1. és 2008. március 31. közötti időszakban,

    az alkalmazottak összlétszáma,

    a vállalat pontos tevékenysége az érintett termék vonatkozásában,

    a 2007. április 1. és 2008. március 31. közötti időszakban az Amerikai Egyesült Államokból származó importált érintett termék közösségi piacra irányuló behozatalának mennyisége metrikus tonnában és értéke euróban,

    az érintett termék előállításában és/vagy értékesítésében érintett és a vállalattal kapcsolatban álló valamennyi vállalat neve és tevékenységének pontos leírása (3),

    bármely olyan egyéb információ, amely segítheti a Bizottságot a minta kiválasztásában.

    A fenti információk megadásával a vállalat hozzájárul a mintába való esetleges felvételéhez. A mintába való felvétel esetén a vállalatnak kérdőívet kell kitöltenie, és hozzá kell járulnia ahhoz, hogy válaszának hitelességét helyszíni vizsgálat keretében ellenőrizzék. Ha a vállalat jelzi, nem járul hozzá ahhoz, hogy a mintavétel esetlegesen rá is kiterjedjen, azt úgy kell tekinteni, hogy nem működött együtt a vizsgálat során. Az együttműködés hiányának következményeit az alábbiakban a 8. pont ismerteti.

    Az importőrök mintájának kiválasztásához szükségesnek tartott információk beszerzése érdekében a Bizottság emellett kapcsolatba lép az importőrök ismert szervezeteivel.

    iii.   Mintavétel a közösségi gyártók esetében

    Tekintettel a panaszt támogató közösségi gyártók nagy számára, a Bizottság mintavétel alkalmazásával szándékozik megvizsgálni a közösségi gazdasági ágazatot érő kárt.

    A Bizottság – annak érdekében, hogy eldönthesse, szükséges-e a mintavétel, és ha igen, kiválaszthassa a mintát – felkéri valamennyi közösségi gyártót, illetve a nevükben eljáró képviselőiket, hogy jelentkezzenek, és vállalatukról vagy vállalataikról a 6. b) pont i. alpontjában megállapított határidőn belül és a 7. pontban említett formában bocsássák rendelkezésére az alábbi adatokat:

    név, cím, e-mail cím, telefon- és faxszám és kapcsolattartó személy,

    a vállalat teljes forgalma euróban a 2007. április 1. és 2008. március 31. közötti időszakban,

    az érintett termék tekintetében a vállalat pontos tevékenységei (kérjük, tüntesse fel, hogy vállalata a biodízelt termeli-e és/vagy keveri-e),

    az érintett termék közösségi piacon történő értékesítésének értéke euróban (2) a 2007. április 1. és 2008. március 31. közötti időszakban,

    az érintett termék közösségi piacon való értékesítésének metrikus tonnában kifejezett mennyisége a 2007. április 1. és 2008. március 31. közötti időszakban,

    az érintett termék 2007. április 1. és 2008. március 31. között előállított mennyisége metrikus tonnában kifejezve,

    az érintett termék előállításában és/vagy értékesítésében érintett, a vállalattal kapcsolatban álló valamennyi vállalat neve és tevékenységének pontos leírása (3),

    bármely olyan egyéb információ, amely segítheti a Bizottságot a minta kiválasztásában.

    A fenti információk megadásával a vállalat hozzájárul a mintába való esetleges felvételéhez. A mintába való felvétel esetén a vállalatnak kérdőívet kell kitöltenie, és hozzá kell járulnia ahhoz, hogy válaszának hitelességét helyszíni vizsgálat keretében ellenőrizzék. Ha a vállalat jelzi, nem járul hozzá ahhoz, hogy a mintavétel esetlegesen rá is kiterjedjen, azt úgy kell tekinteni, hogy nem működött együtt a vizsgálat során. Az együttműködés hiányának következményeit az alábbiakban a 8. pont ismerteti.

    iv.   A minták végleges kiválasztása

    Amennyiben az érdekelt felek a minta kiválasztásával kapcsolatban releváns információt kívánnak benyújtani, azt a 6. b) pont ii. alpontjában megállapított határidőn belül kell megtenniük.

    A Bizottság a mintákat a mintavételi eljárásban részt venni szándékozó érintett felekkel folytatott konzultációt követően kívánja véglegesen kiválasztani.

    A mintába felvett vállalatoknak a 6. b) pont iii. alpontjában meghatározott határidőn belül kérdőívet kell kitölteniük, és a vizsgálat során együtt kell működniük.

    Kellő együttműködés hiányában a Bizottságnak lehetősége van arra, hogy megállapításait – az alaprendelet 27. cikkének (4) bekezdésével és 28. cikkével összhangban – a rendelkezésre álló tényekre alapozza. A rendelkezésre álló tények alapján tett megállapítások a 8. pontban ismertetett okoknál fogva kedvezőtlenebbnek is bizonyulhatnak az érintett fél számára.

    b)   Kérdőívek

    A vizsgálathoz szükséges információk megszerzése érdekében a Bizottság kérdőíveket küld a közösségi gazdasági ágazatnak és a gyártók összes Közösségen belüli szövetségének, az Amerikai Egyesült Államok mintaként kiválasztott exportőreinek/gyártóinak, valamint az exportőrök/gyártók minden szövetségének, a mintába bekerült importőröknek, valamennyi ismert importőrszövetségnek és az érintett exportáló ország hatóságainak.

    Az Amerikai Egyesült Államok azon exportőreinek/gyártóinak, amelyek az alaprendelet 27. cikkének (3) bekezdése és 15. cikkének (3) bekezdése alapján a kiegyenlíthető támogatás egyedi összegének kiszámítását kérték, kérdőívet kell kitölteniük és benyújtaniuk a jelen értesítés 6. a) pontjának ii. alpontjában meghatározott határidőn belül. Ehhez a 6. a) pont i. alpontjában megállapított határidőn belül kérdőívet kell igényelniük. Ugyanakkor a feleknek tisztában kell lenniük azzal, hogy az exportőrökre/gyártókra alkalmazott mintavétel esetében a Bizottság dönthet úgy, hogy ha az exportőrök/gyártók száma annyira magas, hogy az egyéni vizsgálat túl nagy terhet jelentene, és késleltetné a vizsgálat lezárását, ezért nem számítja ki számukra a kiegyenlíthető támogatás egyéni összegét.

    c)   Információgyűjtés és meghallgatások

    A Bizottság felkéri az érdekelt feleket, hogy ismertessék álláspontjukat, a kérdőívre adott válaszokon kívül szolgáltassanak további információkat, állításaikat pedig támasszák alá bizonyítékokkal. Az információknak és az ezeket alátámasztó bizonyítékoknak a 6. a) pont ii. alpontjában megállapított határidőn belül kell beérkezniük a Bizottsághoz.

    A Bizottság továbbá meg is hallgathatja az érdekelt feleket, amennyiben olyan kérelmet nyújtanak be, amelyből kitűnik, hogy meghallgatásukat különleges okok indokolják. A kérelmet a 6. a) pont iii. alpontjában megállapított határidőn belül kell benyújtani.

    5.2.   A közösségi érdek vizsgálatára irányuló eljárás

    Az alaprendelet 31. cikkével összhangban és abban az esetben, ha a támogatásra és az ezáltal okozott kárra vonatkozó állítások bizonyítást nyernek, döntést kell hozni arról, hogy a kiegyenlítő intézkedések elfogadása nem lenne-e ellentétes a közösségi érdekkel. A Bizottság ezért az ismert közösségi gazdasági ágazatnak, az importőröknek és képviseleti szövetségeiknek, továbbá a reprezentatív felhasználóknak és a reprezentatív fogyasztói szervezeteknek kérdőíveket küldhet. Amennyiben a felek – köztük azok is, amelyeket a Bizottság nem ismer – bizonyítani tudják, hogy tevékenységük és az érintett termék között objektív kapcsolat áll fenn, a 6. a) pont ii. alpontjában megállapított határidőn belül jelentkezhetnek a Bizottságnál, és információkat szolgáltathatnak. Az előző mondattal összhangban cselekvő felek a 6. a) pont iii. alpontjában megállapított határidőn belül meghallgatást kérhetnek, ismertetve azokat a különleges okokat, amelyek ezt indokolják. Meg kell jegyezni, hogy az alaprendelet 31. cikke alapján közölt információk csak akkor vehetők figyelembe, ha benyújtásukkor tényszerű bizonyítékokkal támasztják őket alá.

    6.   Határidők

    a)   Általános határidők

    i.   Kérdőív igénylése

    Minden érdekelt félnek a lehető leghamarabb, de legkésőbb ezen értesítésnek az Európai Unió Hivatalos Lapjában való közzétételét követő 15 napon belül be kell nyújtania kérdőív iránti kérelmét.

    ii.   Jelentkezés, kitöltött kérdőívek benyújtása és egyéb információk közlése

    Ahhoz, hogy az érdekelt felek előterjesztéseit a vizsgálat során figyelembe lehessen venni, a feleknek – eltérő rendelkezés hiányában – az ezen értesítésnek az Európai Unió Hivatalos Lapjában való közzétételét követő 40 napon belül jelentkezniük kell a Bizottságnál, ki kell fejteniük álláspontjukat, be kell nyújtaniuk kitöltött kérdőíveiket, illetve a Bizottság rendelkezésére kell bocsátaniuk a birtokukban lévő egyéb információkat. Az ezen eljárásban érintett minden olyan exportőrnek/gyártónak, amely az alaprendelet 27. cikkének (3) bekezdésével összhangban egyéni vizsgálatot kérelmez, eltérő rendelkezés hiányában az ezen értesítésnek az Európai Unió Hivatalos Lapjában való közzétételét követő 40 napon belül szintén kitöltött kérdőívet kell benyújtania. A Bizottság felhívja a figyelmet arra, hogy az alaprendeletben megállapított eljárási jogok többsége csak akkor gyakorolható, ha a felek a fent említett határidőn belül jelentkeznek a Bizottságnál.

    A mintába felvett vállalatoknak kitöltött kérdőíveiket a 6. b) pont iii. alpontjában megállapított határidőn belül kell benyújtaniuk.

    iii.   Meghallgatások

    Az érdekelt felek ugyanezen 40 napos határidőn belül kérhetik a Bizottság előtti meghallgatásukat.

    b)   A mintavétellel kapcsolatos különleges határidő

    i.

    Az 5.1. a) pont i. alpontjában, az 5.1. a) pont ii. alpontjában és az 5.1. a) pont iii. alpontjában ismertetett információknak az ezen értesítésnek az Európai Unió Hivatalos Lapjában való közzétételét követő 15 napon belül be kell érkezniük a Bizottsághoz, mivel a Bizottság ezen értesítésnek az Európai Unió Hivatalos Lapjában való közzétételét követő 21 napon belül konzultálni kíván azokkal az érintett felekkel, akik hozzájárultak, hogy a mintavétel során bekerüljenek a végső mintába.

    ii.

    Minden más, a minta kiválasztásához fontos, az 5.1. bekezdés a) pontjának iv. alpontja szerinti információnak ennek az értesítésnek az Európai Unió Hivatalos Lapjában való megjelenésétől számított 21 napon belül el kell jutnia a Bizottsághoz.

    iii.

    A mintába felvett felek kitöltött kérdőíveinek a mintába való felvételükről szóló értesítést követő 37 napon belül kell beérkezniük a Bizottsághoz.

    7.   Írásbeli beadványok, kitöltött kérdőívek és levelezés

    Az érdekelt feleknek minden beadványukat és kérelmüket írásban kell benyújtaniuk (eltérő rendelkezés hiányában nem elektronikus formátumban), és fel kell tüntetniük rajtuk nevüket, címüket, e-mail címüket, telefon- és faxszámukat. Az érdekelt felek valamennyi bizalmas írásos beadványát – beleértve az ezen értesítésben kért információkat, a kérdőívekre adott válaszokat és a leveleket – „Limited” („Korlátozott hozzáférésű”) (4) jelöléssel kell ellátni, és az alaprendelet 29. cikke (2) bekezdésének megfelelően ezekhez nem bizalmas jellegű változatot is mellékelni kell, melyet „For inspection by interested parties” („Az érdekelt feleknek betekintésre”) jelöléssel kell ellátni.

    A Bizottság levelezési címe:

    European Commission

    Directorate General for Trade

    Directorate H

    Office: J-79 4/23

    B-1049 Brussels

    Fax: (32-2) 295 65 05

    8.   Az együttműködés hiánya

    Abban az esetben, ha az érdekelt felek valamelyike megtagadja a szükséges információkhoz való hozzáférést, vagy nem szolgáltat információkat a határidőn belül, illetve ha a vizsgálatot jelentősen hátráltatja, a rendelet 28. cikkével összhangban a rendelkezésre álló tények alapján átmeneti vagy végleges, megerősítő vagy negatív megállapítások tehetők.

    Ha megállapítást nyer, hogy az érdekelt felek valamelyike hamis vagy félrevezető adatokat szolgáltatott, ezeket az információkat figyelmen kívül kell hagyni, és a rendelkezésre álló tényekre lehet támaszkodni. Ha valamelyik érdekelt fél nem, vagy csak részben működik együtt, és ezért a megállapítások alapjául a rendelet 28. cikkével összhangban álló tények szolgálnak, az eredmény kedvezőtlenebb lehet e fél számára, mintha együttműködött volna.

    9.   A vizsgálat ütemterve

    A vizsgálat az alaprendelet 11. cikke (9) bekezdésének megfelelően ezen értesítésnek az Európai Unió Hivatalos Lapjában való közzétételétől számított 13 hónapon belül lezárul. Az alaprendelet 12. cikkének (1) bekezdése értelmében ideiglenes intézkedéseket ezen értesítésnek az Európai Unió Hivatalos Lapjában való közzétételétől számított 9 hónapon belül lehet elrendelni.

    10.   A személyes adatok feldolgozása

    A Bizottság felhívja a figyelmet arra, hogy a vizsgálat során gyűjtött valamennyi személyes adatot az Európai Parlament és a Tanács a személyes adatok közösségi intézmények és szervek által történő feldolgozása tekintetében az egyének védelméről, valamint az ilyen adatok szabad áramlásáról szóló 45/2001/EK európai parlamenti és tanácsi rendeletének megfelelően fogja kezelni (5).

    11.   Meghallgató tisztviselő

    Megjegyzendő, hogy ha az érdekelt felek úgy ítélik meg, hogy védelemhez való joguk gyakorlása során nehézségekbe ütköznek, kérhetik a Kereskedelmi Főigazgatóság meghallgató tisztviselőjének közbenjárását. A meghallgató tisztviselő összekötő az érdekelt felek és a Bizottság szolgálatai között: szükség esetén közvetít az említett felek érdekeinek védelmét érintő eljárási kérdésekben, különös tekintettel az aktákhoz való hozzáférésre, az adatok bizalmas kezelésére, a határidők meghosszabbítására vonatkozó, valamint az írásban és/vagy szóban kifejtett álláspontok kezelésére. További információk, valamint a meghallgató tisztviselő elérhetősége és weboldala megtalálható a Kereskedelmi Főigazgatóság webhelyén (http://ec.europa.eu/trade).


    (1)  HL L 288., 1997.10.21., 1. o. A legutóbb a 461/2004/EK rendelettel (HL L 77., 2004.3.13., 12. o.) módosított rendelet.

    (2)  Megjegyzendő, hogy az érintett termék tiszta biodízel és keverékben lévő biodízel. A keverékekben értékesített biodízel esetében csak a biodízel arányát kell jelenteni, pl. 100 tonna olyan kevert terméknél, amely 50 % biodízelből és 50 % ásványi dízelből áll az érintett termék 50 tonnájáról kell jelentést tenni.

    (3)  A kapcsolatban álló vállalatok jelentésének tekintetében a Közösségi Vámkódex létrehozásáról szóló 2913/92/EGK tanácsi rendelet végrehajtására vonatkozó rendelkezések megállapításáról szóló 2454/93/EGK bizottsági rendelet (HL L 253., 1993.10.11., 1. o.) 143. cikke az irányadó.

    (4)  Ez azt jelenti, hogy a dokumentum csak belső használatra szolgál. A dokumentum az Európai Parlament, a Tanács és a Bizottság dokumentumaihoz való nyilvános hozzáférésről szóló 1049/2001/EK európai parlamenti és tanácsi rendelet (HL L 145., 2001.5.31., 43. o.) 4. cikke értelmében védelmet élvez. Az alaprendelet 29. cikke szerint, illetve a támogatásokról és kiegyenlítő intézkedésekről szóló WTO-megállapodás (ASCM) 12. cikke értelmében bizalmas dokumentumnak minősül.

    (5)  HL L 8., 2001.1.12., 1. o.


    Top