EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2013/342/05

Pályázati felhívás – EACEA/18/13 – Erasmus Mundus 2009–2013 cselekvési program – Végrehajtás 2014-ben

HL C 342., 2013.11.22, p. 5–7 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

22.11.2013   

HU

Az Európai Unió Hivatalos Lapja

C 342/5


PÁLYÁZATI FELHÍVÁS – EACEA/18/13

Erasmus Mundus 2009–2013 cselekvési program

Végrehajtás 2014-ben

2013/C 342/05

A program célkitűzései

Az Erasmus Mundus 2009–2013 cselekvési programot a 2008. december 16-i 1298/2008/EK európai parlamenti és tanácsi határozat (1) hozta létre. Az Erasmus Mundus program átfogó célja, hogy támogassa az európai felsőoktatást, hozzájáruljon a diákok karrierlehetőségeinek bővítéséhez és javításához és elősegítse a kultúrák közötti megértést a harmadik országokkal folytatott együttműködés révén, az Európai Unió külpolitikai céljaival összhangban, a harmadik országok felsőoktatás terén való fenntartható fejlődésének támogatása érdekében.

A program egyedi célkitűzései a következők:

felsőoktatási intézmények közötti strukturált együttműködés előmozdítása, valamint a minőségi felsőoktatási kínálat elősegítése, amely valóban európai többletértékkel bír, és egyszerre vonzó az Európai Unión belül és azon kívül, kiválósági központok kialakítása érdekében,

hozzájárulás a társadalmak kölcsönös gazdagításához a nők és férfiak képesítéseinek fejlesztése révén, hogy ezáltal megfelelő készségekkel rendelkezzenek (különösen ami a munkaerő-piaci igényeket illeti), nyitottak legyenek és nemzetközi tapasztalattal rendelkezzenek – mindezt a program azáltal valósítja meg, hogy támogatja egyrészt a harmadik országokból származó legtehetségesebb diákok és felsőoktatásban tevékenykedő oktatók mobilitását, amelynek célja, hogy képesítést és/vagy tapasztalatot szerezzenek az Európai Unióban, másrészt pedig a legtehetségesebb európai diákok és felsőoktatásban tevékenykedő oktatók harmadik országokba irányuló mobilitását,

a harmadik országok felsőoktatási intézményeiben a humánerőforrás és a nemzetközi együttműködési kapacitás fejlődéséhez való hozzájárulás az Európai Unió és a harmadik országok közötti mobilitás növelésével,

az európai felsőoktatáshoz való hozzáférés javítása, arculatának és ismertségének erősítése a világban, továbbá vonzerejének növelése a harmadik országok és az uniós polgárok szemében.

Az Erasmus Mundus programútmutató és az érintett alprogramokhoz kapcsolódó pályázati űrlapok a következő internetes oldalon érhetők el:

http://eacea.ec.europa.eu/erasmus_mundus/funding/higher_education_institutions_en.php

A.   2. Alprogram – Erasmus Mundus partnerségek

Megjegyzés

A pályázati felhívást felfüggesztő záradékkal teszik közzé a 10. csoport (Dél-Afrika) teljes, valamint a 7. és 8. csoport (latin-amerikai térség) részfinanszírozását illetően; e finanszírozásokat a harmadik országokba irányuló uniós mobilitásra irányozzák elő. A 10. csoportnál a projekttámogatások odaítélése, valamint a 7. és 8. csoport szerinti uniós típusú mobilitás támogatása az Európai Bizottság vonatkozó határozatainak elfogadásától függ.

Ezen alprogram célja, hogy támogassa az európai és a harmadik országbeli felsőoktatási intézmények közötti strukturált együttműködést azáltal, hogy valamennyi tanulmányi szinten segíti a mobilitás megvalósulását az alap- és mesterképzésben részt vevő diákok, doktorjelöltek és posztdoktori jelöltek, kutatók, valamint a tudományos és adminisztratív személyzet tagjai számára (nem minden régióban és országban valósul meg valamennyi típusú mobilitás).

A 2. alprogram – Erasmus Mundus partnerségek (EMA2) – két területből áll:

Erasmus Mundus 2. alprogram – 1. TERÜLET – az ESZPE, DCI, IPA és ICI (ICI +) (2) által érintett országokkal kialakított partnerségek,

Erasmus Mundus 2. alprogram – 2. TERÜLET – az iparosodott országokkal folytatott együttműködést szabályozó eszköz (ICI) által érintett országokkal és területekkel kialakított partnerségek.

A.1.   Támogatható résztvevők, országok és a partnerségek összetétele

A támogatható résztvevőkre és a partnerségek összetételére vonatkozó feltételeket az EMA2-1. TERÜLET tekintetében a programútmutató 6.1.2.a. pontja, az EMA2-2. TERÜLET tekintetében pedig a 6.2.2.a. pont tartalmazza, illetve az EACEA/18/13 ajánlattételi felhívásra vonatkozó iránymutatásokban az EMA2-1. TERÜLET tekintetében az 5.4.1. pont, az EMA2-2. TERÜLET tekintetében pedig az 5.4.2. pont tartalmazza.

A.2.   Támogatható tevékenységek

A támogatható tevékenységeket a programútmutató tartalmazza az EMA2-1. TERÜLET tekintetében a 6.1.2.b. pontban, az EMA2-2. TERÜLET tekintetében pedig a 6.2.2.b. pontban, illetve az „EACEA/18/13 ajánlattételi felhívásra vonatkozó iránymutatások” című dokumentum az EMA2-1. TERÜLET tekintetében az 5.4.1. pontban, az EMA2-2. TERÜLET tekintetében pedig az 5.4.2. pontban.

A.3.   Elbírálási szempontok

Az EMA2-1. TERÜLET tekintetében benyújtott pályázatokat az alábbi elbírálási szempontok szerint értékelik:

Feltételek

Mérték

1.

Relevancia

25 %

2.

Minőség

65 %

2.1.

A partnerség összetétele és az együttműködési mechanizmusok

20 %

2.2.

A mobilitás megszervezése és megvalósítása

25 %

2.3.

A hallgatók és a személyzet rendelkezésére álló létesítmények és szolgáltatások, nyomon követés

20 %

3.

Fenntarthatóság

10 %

Összesen

100 %

Az EMA2-2. TERÜLET tekintetében benyújtott pályázatokat az alábbi elbírálási szempontok szerint értékelik:

Feltételek

Mérték

1.

Relevancia

25 %

2.

Mennyiben járul hozzá a kiválósághoz

25 %

3.

Minőség

50 %

3.1.

A partnerség összetétele és az együttműködési mechanizmusok

15 %

3.2.

A mobilitás megszervezése és megvalósítása

20 %

3.3.

A hallgatók és a személyzet rendelkezésére álló létesítmények és szolgáltatások, nyomon követés

15 %

Összesen

100 %

A.4.   Költségvetés

Az ajánlattételi felhívás keretében rendelkezésre álló teljes összeg megközelítőleg 78 657 500 EUR, amellyel minimálisan 2 808 egyén számára kell mobilitást biztosítani.

Az EMA2-1. TERÜLET szerinti valamennyi együttműködési eszközre rendelkezésre álló költségvetés 73 457 500 EUR, amellyel minimálisan 2 696 egyén mobilitását kell biztosítani, beleértve a Fejlesztési Együttműködési Eszköz által érintett harmadik országokba irányuló uniós mobilitás előmozdítását célzó ICI + eszköz szerinti 12 300 000 EUR költségvetést is, amellyel minimálisan 381 egyén mobilitását kell támogatni.

Az EMA2-2. TERÜLET tekintetében 5 200 000 EUR összegű költségvetés biztosított, amellyel minimálisan 112 egyén mobilitását kell biztosítani.

A.5.   A pályázatok benyújtásának határideje

A pályázatok benyújtásának határideje a 2. alprogramba tartozó Erasmus Mundus partnerségek tekintetében 2014. március 3., közép-európai idő szerinti déli 12 óra.

Az Ügynökség az összes pályázat elektronikus benyújtására szolgáló rendszert alakított ki. Erre a pályázati felhívásra a pályázóknak egy 2014. februártól rendelkezésre álló elektronikus formanyomtatványon kell beküldeniük pályázatukat.

Kizárólag az elektronikus jelentkezés (a mellékletekkel együtt) tekinthető hivatalosan érvényes pályázatnak.

Ezenkívül a pályázatok benyújtásának határidejéig egy, az elektronikusan elküldött pályázattal (a mellékletekkel együtt) megegyező nyomtatott példányt is el kell küldeni ajánlott levélben, postai úton a következő címre:

Education, Audiovisual and Culture Executive Agency

Call for proposals EACEA/18/13 — Action 2

BOU 02/029

Avenue du Bourget/Bourgetlaan 1

1049 Bruxelles/Brussel

BELGIQUE/BELGIË

Csak a határidőre benyújtott és a vonatkozó pályázati űrlapon meghatározott követelményeknek megfelelő pályázatokat fogadják el. A csak papíralapon, faxon vagy közvetlenül e-mailben benyújtott pályázatokat nem vizsgálják meg.


(1)  HL L 340., 2008.12.19., 83. o.

(2)  ESZPE: Európai Szomszédsági és Partnerségi Támogatási Eszköz

DCI: Fejlesztési Együttműködési Eszköz

IPA: Előcsatlakozási Támogatási Eszköz

ICI: az iparosodott és egyéb, magas jövedelmű országokkal és területekkel folytatott együttműködés finanszírozási eszköze. Ez az Erasmus Mundus 2. alprogramjának kiegészítése érdekében a személyes kapcsolatok támogatását foglalja magában, és az ICI 2011. decemberi felülvizsgálatát követően az Európai Unió hallgatóinak és egyetemi személyzetének harmadik országokba irányuló mobilitását is támogatja (a vonatkozó csoportokban ICI +).


Top