Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2013/143A/01

    Nyílt versenyvizsga-felhívás – EPSO/AD/254/13

    HL C 143A., 2013.5.23, p. 1–9 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, GA, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    23.5.2013   

    HU

    Az Európai Unió Hivatalos Lapja

    CA 143/1


    NYÍLT VERSENYVIZSGA-FELHÍVÁS

    EPSO/AD/254/13

    (2013/C 143 A/01)

    Az Európai Személyzeti Felvételi Hivatal (EPSO) felvételi tartaléklista összeállítása céljából képzettségen és vizsgákon alapuló nyílt versenyvizsgát hirdet a következő munkakörökre.

    EGYSÉGVEZETŐ (AD 12)

    „Nukleáris létesítmények üzemen kívül helyezése és irányítása” egység (Ispra, Olaszország)

    Közös Kutatóközpont, Európai Bizottság

    A versenyvizsga célja az Európai Bizottság üres álláshelyeinek betöltésére szolgáló tartaléklisták összeállítása.

    Jelentkezés előtt olvassa el figyelmesen a Hivatalos Lap 2012. szeptember 7-i C 270 A számában, valamint az EPSO honlapján közzétett útmutatót a 4., az 5.3., az 5.4., a 6.2. és a 6.3. pont kivételével. Az 5.3., az 5.4. és a 6.2. pont helyébe a melléklet szövege lép.

    Az útmutató a versenyvizsga-felhívás szerves részét képezi, és a versenyvizsga-eljárásra vonatkozó szabályokat, valamint a jelentkezés módját ismerteti.

    TARTALOMJEGYZÉK

    I.

    ÁLTALÁNOS KERET

    II.

    A MUNKAKÖRÖK JELLEGE

    III.

    A VERSENYVIZSGÁRA BOCSÁTÁS KÖVETELMÉNYEI

    IV.

    VERSENYVIZSGÁRA BOCSÁTÁS ÉS KÉPZETTSÉG SZERINTI KIVÁLASZTÁS

    V.

    ÉRTÉKELŐKÖZPONT (ASSESSMENT CENTER) ÉS ÉRTÉKELŐ FELADATOK

    VI.

    TARTALÉKLISTÁK

    VII.

    A PÁLYÁZAT BENYÚJTÁSÁNAK MÓDJA

    MELLÉKLET

    I.   ÁLTALÁNOS KERET

    A sikeres pályázók száma: 3

    II.   A MUNKAKÖRÖK JELLEGE

    A nukleáris létesítmények üzemen kívül helyezése és irányítása elnevezésű egység felel az isprai helyszínen található valamennyi nukleáris létesítmény üzemen kívül helyezéséért (ideértve a biztonságos megőrzést) irányításáért, valamint a radioaktívhulladék-tárolási létesítmények üzemeltetéséért, a hatályos engedélyezési követelmények tiszteletben tartása mellett. A leszerelési és hulladékkezelési program több mint két évtizedre terjed ki, és jelenleg főként a hulladékkezelésre és a leszerelés előkészítésére helyezi a hangsúlyt. A későbbiekben a nukleáris létesítmények üzemen kívül helyezése és irányítása elnevezésű egység hajtja majd végre a létesítmények üzemen kívül helyezéséhez és az infrastruktúra üzemeltetéséhez szükséges valamennyi intézkedést annak érdekében, hogy megfelelően kezeljék, szétválogassák, feldolgozzák, és tárolják a helyszínen található szilárd/folyékony hulladékot. A végső cél az összes nukleáris teher megszüntetése, lehetővé téve az épületek és a terület újrahasznosítását.

    A nukleáris létesítmények üzemen kívül helyezése és irányítása elnevezésű egység vezetője felel a létesítmények és az engedélyek olasz törvényeknek megfelelő kezeléséért. Következtetésképpen a pályázóknak teljesíteniük kel az olasz jogszabályokban megállapított követelményeket ahhoz, hogy az „1970.12.30-i Decreto Presidente della Repubblica, n. 1450” legutóbbi módosításnak megfelelő változata értelmében kiadhassák számukra az „Attestato di idoneita alla Direzione tecnica degli impianti nucleari” elnevezésű tanúsítványt.

    Az egységvezető támogatást nyújt minden olyan tevékenységhez, amely szükséges ahhoz, hogy az isprai telephely megfeleljen a sugárvédelmi és környezetvédelmi követelményeknek.

    A feladatok lényegében felölelik a nukleáris létesítmények üzemen kívül helyezésével kapcsolatos valamennyi tevékenységet, és kiterjednek az alábbiakra:

    az egység megfelelő működésének programozása és szervezése, ideértve a műszaki, pénzügyi és humán erőforrásokkal összefüggő aspektusokat,

    az erőforrások lehető leghatékonyabb, eredményesebb és gazdaságosabb felhasználásának biztosítása,

    az egység programjának végrehajtására vonatkozó stratégiának a Közös Kutatóközpont megbízatásának megfelelő meghatározása azzal a végső céllal, hogy a telephely ismét elnyerje az építmények és/vagy a terület újrahasznosítását lehetővé tévő státust,

    a tevékenységek végzése során a megfelelő jogi kötelezettségek, az alkalmazandó biztonsági és engedélyezési követelmények tiszteletben tartásának biztosítása,

    a létesítmények biztonságos működtetése, ideértve a baleset-megelőzést és -felderítést, valamint – adott esetben – a beavatkozások irányítását,

    a radioaktív hulladékok kezelése (szállítás, tárolás, nyilvántartás stb.),

    az engedélyezési eljárások koordinálása.

    Az irányítási/adminisztratív feladatkör alapvetően az alábbi három kategóriára bontható:

    Üzemeltetés:

    a Közös Kutatóközpont célkitűzéseivel és operatív munkaprogramjával összhangban az egység stratégiai célkitűzéseinek meghatározása és operatív munkaprogramjának jóváhagyása,

    a kívánt eredmények elérése érdekében az egység munkájának megszervezése és nyomon követése, valamint a feladatok hatékony elosztásának biztosítása,

    a célkitűzések megvalósításának értékelése a megfelelő mutatók segítségével, és vezetői jelentés készítése az elért eredményekről,

    annak ellenőrzése, hogy a döntések és műveletek megfelelnek-e a jogszabályi előírásoknak és a hivatalos eljárásoknak.

    Erőforrás-gazdálkodás:

    a személyzet hatékony igazgatása az erős együttműködési szellemben eredményesen teljesítő egység kialakításának céljával, összhangban az intézmény humánerőforrás-politikájával. Az egységvezetőnek képesnek kell lennie arra, hogy a legmegfelelőbben fejlessze és kiaknázza munkatársai készségeit, valamint felmérje és kezelje a csapaton belüli esetleges konfliktusokat,

    a pénzügyi szükségletek meghatározása és az egység rendelkezésére álló éves költségvetési források kezelése.

    Kommunikáció és képviselet:

    az egységen belüli interaktív párbeszéd kialakítása és fenntartása, annak érdekében, hogy a személyzet megfelelően értesüljön a fontos szakpolitikai és stratégiai szempontokról, és munkájáról megfelelő visszajelzést kapjon,

    tanácsadói, koordinációs és/vagy tárgyalói feladatok ellátása a többi szolgálattal vagy intézménnyel szemben az egység munkájával kapcsolatos ügyekben,

    az egység bizottságokon, munkacsoportokon, illetve egyéb szerveken belüli képviselete intézményen belül és azon kívül.

    A fent leírt feladatkör betöltéséhez szükséges, hogy a pályázók rendelkezzenek a következő tulajdonságokkal: kötelességtudat, kezdeményezőkészség, valamint a változás iránti nyitottság.

    A szóban forgó álláshely körülményeire és sajátos szükségleteire tekintettel elengedhetetlen az olasz nyelv szóbeli és írásbeli ismerete.

    A pályázónak legalább 15 éves, több területre kiterjedő szakmai tapasztalattal kell rendelkeznie a nukleáris üzemeltetés területén, a projektek és szerződések kezelését is ideértve.

    Szintén előfeltétel, hogy öt éves tapasztalattal rendelkezzen multidiszciplináris és több nemzetiségű műszaki csoportok irányítása és koordinálása terén, és igazoltan képes legyen a munkatársak irányítására, motiválására és mentorálására.

    Az egységvezető adminisztratív és operatív feladatokat lát el az isprai (Olaszország) székhelyű, az isprai telephely kezelése elnevezésű igazgatóság igazgatójának felügyelete alatt. Az isprai telephely az Európai Bizottság Közös Kutatóközpontja létesítményeinek egyike.

    III.   A VERSENYVIZSGÁRA BOCSÁTÁS KÖVETELMÉNYEI

    Az elektronikus jelentkezés benyújtási határidejének időpontjában a pályázónak az alábbi általános és speciális követelményeknek kell megfelelnie:

    1.

    Általános követelmények

    a)

    Az Európai Unió valamely tagállamának állampolgára.

    b)

    Állampolgári jogai maradéktalanul megilletik.

    c)

    A katonai szolgálatra vonatkozó jogszabályokban előírt kötelezettségeinek maradéktalanul eleget tett.

    d)

    Megfelel a betöltendő munkakör ellátásához szükséges erkölcsi követelményeknek.

    2.

    Speciális követelmények

    2.1.

    Végzettség

     

    Oklevéllel igazolt, legalább négyéves befejezett felsőoktatási tanulmányoknak megfelelő szakirányú (mérnöki, fizikusi vagy kémikusi) végzettség,

    vagy

    Oklevéllel igazolt, legalább hároméves befejezett felsőoktatási tanulmányoknak megfelelő szakirányú (mérnöki, fizikusi vagy kémikusi) végzettség és legalább egyéves megfelelő szakmai tapasztalat.

    Megjegyzés: A legalább egyéves szakmai tapasztalat az oklevél szerves részét képezi, és az alább megkövetelt szakmai tapasztalat éveinek számába nem számítható bele.

    vagy

    Oklevéllel igazolt, befejezett felsőoktatási tanulmányoknak megfelelő végzettség, valamint oklevéllel igazolt szakirányú (mérnöki, fizikusi vagy kémikusi) posztgraduális képzettség.

    2.2.

    Szakmai tapasztalat

     

    Legalább 15 éves szakirányú szakmai tapasztalat, amelyből a pályázó 5 évet tényleges személyzetirányítási felelősséggel járó, a jelen versenyvizsga-felhívásban leírtakhoz (lásd II. cím) hasonló vezetői és/vagy személyzeti koordinációs beosztásban töltött.

    A vezetői munkakörben szerzett tapasztalat értékelése céljából, a vizsgabizottság a pályázók által megadott alábbi tényezőket mérlegeli:

    1.

    a betöltött beosztások megnevezése és az ezekhez tartozó munkakör, és azok beöltésének időtartama;

    2.

    az e munkakörökben felügyelt személyzet jelentősége;

    3.

    a hierarchiában alattuk és felettük lévő szintek száma, valamint a velük azonos beosztásban lévő munkatársak száma.

    Az ilyen szakmai tapasztalat csak akkor vehető figyelembe, ha azt a pályázó a versenyvizsgában való részvételre jogosító oklevél kézhezvétele után szerezte.

    2.3.

    Nyelvismeret

    Első nyelv

    fő nyelv:

    az Európai Unió valamely hivatalos nyelvének alapos ismerete

    Második nyelv

    második nyelv (a közös európai nyelvi referenciakeretet (CECRL) – (http://europass.cedefop.europa.eu/europass/home/hornav/Downloads/CEF/LanguageSelfAssessmentGrid.csp) szerinti B2 szint

    az angol, a francia vagy a német nyelv (az első nyelvtől kötelezően eltérő) kielégítő ismerete

    A munkakör ellátásához elengedhetetlen az olasz nyelv kielégítő ismerete (B2 szint).

    Az Európai Unió Bírósága (Nagytanács) által a C-566/10 P. sz. Olasz Köztársaság kontra Európai Bizottság ügyben hozott ítélettel összhangban az uniós intézmények kötelesek megindokolni, hogy e versenyvizsga tekintetében miért korlátozzák a választható második nyelvet az EU hivatalos nyelvei közül egy meghatározott számú nyelvre.

    Erre tekintettel tájékoztatjuk a pályázókat, hogy az ezen versenyvizsga keretében választható második nyelveket a szolgálatok érdekeinek megfelelően határoztuk meg, amelyeknek értelmében az újonnan felvett munkatársaknak azonnal képesnek kell lenniük feladataik ellátására és a mindennapos munkavégzéshez szükséges hatékony kommunikációra. Ellenkező esetben az intézmények megfelelő működése súlyosan sérülhetne.

    Az uniós intézmények által a belső kommunikációban régóta használatos nyelvek, valamint a külső kommunikációhoz és az iratkezeléshez szükséges nyelvek vonatkozásában elmondható, hogy az angol, a francia és a német nyelv a legelterjedtebb. Továbbá a versenyvizsgákon részt vevő pályázók – amennyiben választási lehetőségük van – messze az angol, a francia és a német nyelvet választják leggyakrabban második nyelvként. Mindez összhangban áll az uniós intézmények álláshelyeire pályázóktól jelenleg elvárható iskolai végzettséggel és szakmai készségszinttel, amely szerint az említett nyelvek közül legalább egyet kell ismerni. Ezért a szolgálatok érdekei és a pályázók szükségletei és képességei között egyensúlyt teremtve és egyúttal a versenyvizsga különleges szakterületét figyelembe véve indokolt a vizsgákat e három nyelven megszervezni annak érdekében, hogy valamennyi pályázó – függetlenül attól, hogy melyik az első hivatalos nyelve – képes legyen e három hivatalos nyelv közül legalább egyet munkanyelv szintjén használni.

    Ezenfelül annak érdekében, hogy valamennyi pályázó egyenlő bánásmódban részesüljön, minden pályázó – beleértve azokat is, akiknek első hivatalos nyelve e három nyelv közül kerül ki – köteles a vizsgát az e három nyelv közül választott második nyelven letenni. A speciális készségek ily módon történő értékelése lehetővé teszi az uniós intézmények számára, hogy felmérjék a pályázók azon képességét, hogy a leendő munkakörükhöz hasonló körülmények között el tudják-e azonnal látni feladataikat. Ez a rendelkezés nem érinti a harmadik munkanyelv későbbi elsajátítását a személyzeti szabályzat 45. cikkének (2) bekezdésével összhangban.

    IV.   VERSENYVIZSGÁRA BOCSÁTÁS ÉS KÉPZETTSÉG SZERINTI KIVÁLASZTÁS

    1.   Eljárás

    Az általános és speciális követelmények vizsgálata, valamint a képzettség alapján történő kiválasztás először a pályázó által a pályázati adatlapon megadott nyilatkozatok alapján történik.

    a)

    Az általános és speciális követelményekkel kapcsolatos kérdésekre adott válaszok alapján megállapítjuk, hogy az adott pályázó megfelel-e a versenyvizsgára bocsátás valamennyi követelményének.

    b)

    Ezt követően a versenyvizsgára bocsátás követelményeinek megfelelő pályázók közül a vizsgabizottság kiválasztja azokat, akiknek a képzettsége (különösen oklevelei és szakmai tapasztalata) leginkább megfelel a versenyvizsga-felhívásban leírt munkakörök jellegének és a kiválasztási szempontoknak. Erre a kiválasztásra kizárólag a pályázati adatlap „tehetségszűrő” részében (Talent Screener/évaluateur de talent/Talentfilter) megjelölt válaszok alapján, két szakaszban kerül sor:

    a képzettség szerinti kiválasztás az első fordulóban kizárólag a pályázati adatlap „tehetségszűrő” részében (Talent Screener/évaluateur de talent/Talentfilter) megjelölt válaszok és az egyes kérdések súlya alapján történik. Az alábbi 3. pontjában felsorolt kritériumok fontossága szerint a vizsgabizottság minden kérdést súlyoz (1-től 3-ig), majd megvizsgálja a pályázatokat. A legtöbb pontot kapott pályázók elektronikus pályázati adatlapja második kiválasztási fordulón vesz részt,

    a második fordulóban körülbelül kilencszer annyi pályázati anyagot vizsgálunk meg, mint amennyi a versenyvizsga-felhívásban meghatározott sikeres pályázók száma. A vizsgabizottság megvizsgálja a pályázók válaszait, és válaszonként 0–4 pontot ad rájuk. Az egyes válaszokra adott pontszámot megszorozza az adott kérdés súlyával, majd az eredményeket összesíti – az így kapott érték alkotja a pályázó összpontszámát.

    Ezt követően a vizsgabizottság a kapott összpontszámok alapján rangsorolja a pályázókat. Az értékelőközpontba, valamint a szóbeli és írásbeli vizsgára legfeljebb háromszor annyi pályázót hívunk meg (1), mint amennyi sikeres pályázók száma (2). Az EPSO a meghívott pályázók számát közzéteszi a honlapján (http://blogs.ec.europa.eu/eu-careers.info/).

    2.   A pályázók által megadott adatok ellenőrzése

    A szóbeli és írásbeli vizsgán való részvételt követően és az azokon elért eredményektől függően az EPSO az általános követelmények, a vizsgabizottság pedig a speciális követelmények tekintetében ellenőrzi a pályázók által benyújtott igazoló dokumentumok alapján az elektronikus pályázati adatlapon megadott adatok helytállóságát. A képzettség szerinti értékeléskor az igazoló dokumentumokat csak a „tehetségszűrő” (Talent Screener/évaluateur de talent/Talentfilter) részben adott válaszok megerősítése céljából vesszük figyelembe. Amennyiben az ellenőrzés során megállapítást nyer (3), hogy a megadott adatok nem támaszthatók alá megfelelő igazoló dokumentumokkal, az érintett pályázót kizárjuk a versenyvizsgából.

    Az ellenőrzést az elért eredmény alapján csökkenő sorrendben végezzük el azon pályázók esetében, akik a szóbeli és írásbeli vizsgán megszerezték a minimálisan elérendő pontszámot, és a vizsgázók közül a legmagasabb összpontszámokat érték el. Az igazoló dokumentumok ellenőrzését mindaddig folytatjuk, amíg el nem értük a tartaléklistára vehető és a versenyvizsgára bocsátás valamennyi követelményének ténylegesen megfelelő pályázók számát. E létszám betöltése után a további pályázók igazoló dokumentumait nem vizsgáljuk meg.

    3.   A kiválasztás kritériumai

    A képzettség alapján történő kiválasztás során a vizsgabizottság a következő kritériumokat veszi számításba:

    1.

    nukleáris létesítmények irányítása terén szerzett, legalább 5 éves szakmai tapasztalat;

    2.

    a nukleáris létesítmények üzemen kívül helyezése terén szerzett szakmai tapasztalat;

    3.

    nukleáris anyagok szállítása terén szerzett szakmai tapasztalat;

    4.

    nukleáris hulladék kezelése terén szerzett szakmai tapasztalat;

    5.

    nagy volumenű projektek és szerződések irányítása terén szerzett szakmai tapasztalat;

    6.

    multidiszciplináris és soknemzetiségű műszaki csoportok irányítása és koordinálása terén szerzett szakmai tapasztalat;

    7.

    a nukleáris terület nemzetközi, európai és olasz jogszabályainak, valamint az ionizáló sugárzásra vonatkozó olasz szabályozásnak a kiváló ismerete;

    8.

    a munkahelyi egészségvédelemre és biztonságra vonatkozó uniós jog ismerete;

    9.

    az egység (a Munkakörök jellege elnevezésű II. címben meghatározottak szerinti) fő tevékenységi területeinek egyikén szerzett, a III. cím 2.1. pontjában előírttól eltérő bármely egyéb, bizonyítvánnyal, tanúsítvánnyal, oklevéllel igazolt képzettség;

    10.

    az olasz nyelv kielégítő ismerete (a közös európai nyelvi referenciakeret szerinti minimum B2 szint).

    V.   ÉRTÉKELŐKÖZPONT (ASSESSMENT CENTER) ÉS ÉRTÉKELŐ FELADATOK

    A pályázó előtt álló feladatok a következők:

    értékelőközpontban végzett teszteken való részvétel

    szóbeli vizsga

    írásbeli vizsga

    Az értékelőközpont által szervezett tesztekre, valamint a szóbeli és írásbeli vizsgára – szervezési okokból – Brüsszelben, elvileg egymást követő napokon kerül sor.

    1.

    Értékelőközpont

    Az értékelőközpontban végzett tesztekre kizárólag a pályázó második nyelvén kerül sor. A tesztek eredményéről a döntéshozatali folyamathoz hozzájáruló szakértői vélemény formájában tájékoztatják a vizsgabizottságot.

    A tesztek az alábbiakra terjednek ki:

    a pályázó irányítási képességének értékelésére irányuló gyakorlat,

    a pályázó kompetenciaprofiljának értékelésére irányuló, humánerőforrás-szakértővel folytatott interjú.

    Mivel a vizsgabizottság munkájának titkossága az értékelőközpontban kiállított értékelésre nem vonatkozik, az értékelést a szóbeli vizsga után a pályázók rendelkezésére bocsátják.

    2.

    Szóbeli vizsga

    A vizsgabizottsággal folytatott interjú az alábbiak felmérésére irányul:

    a pályázó szóban forgó szakterületen szerzett szakmai ismeretei (a pályázó második nyelvén),

    a pályázó szakmai tapasztalata, egy igazgatási egység munkájának megszervezésére és a koordinálására való készsége, valamint alkalmazkodó-, tárgyaló- és döntéshozatali képessége, továbbá általánosabban az egységvezetőre háruló feladatok ellátásával kapcsolatos képességei (a pályázó második nyelvén),

    pályázó általános ismeretei az Európai Unióról, annak intézményeiről és szakpolitikáiról (a pályázó második nyelvén),

    az olasz nyelv ismerete,

    a fő nyelv (első nyelv) ismerete.

    Erre a vizsgára 0–100 pont kapható (minimálisan elérendő pontszám: 60).

    3.

    Írásbeli vizsga (4)

    A vizsga jellege és pontozása

    Az írásbeli vizsga a pályázó olasznyelv- és szakismeretének felmérésére irányul. A pályázónak feljegyzést kell készítenie, amelynek során – a nukleáris ágazatot érintő olasz jogszabályok és/vagy a sugárvédelemmel kapcsolatos olasz szabályok kivonatainak tanulmányozását követően – különböző dokumentumokat kell feldolgoznia.

    Erre a vizsgára 0–60 pont kapható (minimálisan elérendő pontszám: 30).

    A vizsga időtartama előreláthatólag: 1 óra 30 perc

    Csak azon pályázók írásbeli vizsgája kerül kijavításra, akik a vizsgabizottsággal folytatott interjún megszerezték a minimálisan elérendő pontszámot.

    VI.   TARTALÉKLISTA

    1.

    Tartaléklistára vétel

    A vizsgabizottság azon pályázók nevét veszi tartaléklistára (5), akik a szóbeli és írásbeli vizsgán elérték az előírt minimális pontszámot és a legjobb pontszámok egyikét.

    2.

    Sorrend

    A listán a jelöltek neve betűrendben szerepel.

    VII.   A PÁLYÁZAT BENYÚJTÁSÁNAK MÓDJA

    1.

    Elektronikus jelentkezés

    A versenyvizsgára a pályázóknak elektronikus úton kell jelentkezniük az EPSO honlapján és különösen a jelentkezési útmutatóban ismertetett eljárás szerint.

    Határidő (érvényesítéssel együtt): 2013. június 25., déli 12 óra, brüsszeli idő szerint

    2.

    Pályázati anyag

    Az elektronikus jelentkezéssel párhuzamosan nyomtassák ki érvényesített elektronikus pályázati adatlapjuk egy példányát, majd aláírva, a megfelelő igazoló dokumentumokkal együtt küldjék el a következő címre:

    Európai Személyzeti Felvételi Hivatal (EPSO)

    C-25

    Concours général EPSO/AD/254/13 [nyílt versenyvizsga]

    1049 Bruxelles/Brussel

    BELGIQUE/BELGIË

    Határidő: 2013. június 25., amelyet a postai bélyegzőn szereplő dátum hitelesít.

    A beküldés módja: lásd a nyílt versenyvizsgákhoz készült útmutató 6.1. pontját.


    (1)  Azokat a pályázókat, akik nem kaptak meghívást az értékelőközpontba, valamint a szóbeli és írásbeli vizsgára, tájékoztatjuk az értékelésen elért eredményükről, valamint az egyes kérdések vizsgabizottság általi súlyozásáról.

    (2)  Amennyiben az utolsó helyen több pályázó is azonos pontszámot ér el, e pályázók valamennyien meghívást kapnak az értékelőközpontba, valamint a szóbeli és írásbeli vizsgára.

    (3)  Ezek az adatok a tartaléklista összeállítása előtt az igazoló dokumentumok alapján ellenőrzésre kerülnek (lásd a VI. cím 1. pontját és a VII. cím 2. pontját).

    (4)  A vizsgarész tartalmát a vizsgabizottság hagyja jóvá.

    (5)  Amennyiben az utolsó helyen több pályázó is azonos pontszámot ér el, e pályázók valamennyien felkerülnek a tartaléklistára.


    MELLÉKLET

    Felhívjuk a figyelmét, hogy a Hivatalos Lap 2012. szeptember 7-i C 270 A számában közzétett, nyílt versenyvizsgákhoz készült útmutató

    5.3.,

    5.4. és

    6.2. pontja

    nem vonatkozik erre a versenyvizsgára.

    AZ 5.3. – „ÉRTÉKELŐKÖZPONT (ASSESSMENT CENTER)” – PONT HELYÉBE A KÖVETKEZŐ SZÖVEG LÉP:

    „5.3.   Értékelőközpont és szóbeli vizsga

    Amennyiben a versenyvizsga-felhívás a szóbeli vizsgát megelőzően értékelőközpontban végzett teszteken való részvételt ír elő, azok eredményeit kizárólag abból a célból továbbítjuk a vizsgabizottság felé, hogy utóbbit a döntéshozatali eljárásban segítsék. Ezeket a teszteket nem pontozzuk, és az eredményeket a szóbeli vizsga végén ismertetjük a pályázóval.

    Elháríthatatlan akadály esetén kivételesen lehetőség nyílhat a szóbeli vizsga időpontjának megváltoztatására, amennyiben ilyen irányú kérését megfelelő indoklással támasztja alá. Az indoklás megalapozottságának elbírálására a vizsgabizottság jogosult. Mindazonáltal a halasztásról szóló döntést oly módon hozzuk meg, hogy az ne akadályozza a pályázók szóbeli vizsgán nyújtott teljesítményének egységes értékelését, illetve ne gátolja a versenyvizsga zökkenőmentes lefolytatását, és ne sértse a szolgálat érdekeit.”

    AZ 5.4. – „TARTALÉKLISTA” – PONT HELYÉBE A KÖVETKEZŐ SZÖVEG LÉP:

    „A versenyvizsga-eljárás lezárultával a vizsgabizottság tartaléklistára veszi az adott versenyvizsgán sikeres pályázók nevét. Ezt a listát a későbbiekben továbbítjuk a felvétel tekintetében kizárólagos hatáskörrel rendelkező intézményeknek.

    A tartaléklistát – érvényességi idejének feltüntetésével– az Európai Unió Hivatalos Lapjában és az EPSO honlapján tesszük közzé (1). Bizonyos esetekben a tartaléklista érvényességi ideje meghosszabbítható. A meghosszabbításról szóló döntést kizárólag az EPSO honlapján tesszük közzé.

    A 6.2. – „INFORMÁCIÓKHOZ VALÓ HOZZÁFÉRÉS” – PONT HELYÉBE A KÖVETKEZŐ SZÖVEG LÉP:

    „Miután a vizsgabizottság a tartaléklistát összeállította:

    Ha Ön szerepel a tartaléklistán, értesítést kap a versenyvizsga sikeres teljesítéséről, és kifejezett kérésére közöljük Önnel a szóbeli vizsgán szerzett pontszámait.

    Ha a neve nem került fel a tartaléklistára, automatikusan közöljük Önnel a szóbeli vizsgán szerzett pontszámait. Kérheti ezenkívül a szóbeli vizsgájáról a vizsgabizottság által kiállított egyéni értékelőlap másolatát is.

    A tájékoztatás iránti kérelmeket az EPSO kapcsolattartási oldalán, a versenyvizsgán elért eredmény közlését követő 10 naptári napon belül lehet benyújtani.

    A kérelmeket a vizsgabizottság eljárásának – a tisztviselők személyzeti szabályzatában (III. melléklet 6. cikke) előírt – nem nyilvános jellegének figyelembevételével, és a személyes adatok feldolgozása tekintetében az egyének védelméről szóló rendelet tiszteletben tartása mellett teljesítjük.”


    (1)  A pályázó kifejezett kérésére nevének közlésétől eltekintünk. Erre vonatkozó kérelmét úgy kell benyújtania, hogy az legkésőbb az eredmény közlésétől számított két héten belül megérkezzen az EPSO-hoz.”


    Top