EUR-Lex Juurdepääs Euroopa Liidu õigusaktidele

Tagasi EUR-Lexi avalehele

See dokument on väljavõte EUR-Lexi veebisaidilt.

Dokument C2011/155A/01

Teade avaliku konkursi korraldamise kohta — EPSO/AD/215/11 — Kommunikatsiooni valdkonna administraatorid (EN/ES/ET/FR/NL/PL/PT/SK/SL/SV)

HL C 155A., 2011.5.25, lk 1—7 (ES, ET, EN, FR, NL, PL, PT, SK, SL, SV)

25.5.2011   

ET

Euroopa Liidu Teataja

CA 155/1


TEADE AVALIKU KONKURSI KORRALDAMISE KOHTA

EPSO/AD/215/11

Kommunikatsiooni valdkonna administraatorid (EN/ES/ET/FR/NL/PL/PT/SK/SL/SV)

(2011/C 155 A/01)

Teid huvitavad töövõimalused Euroopa Liidu institutsioonides?

Te olete veendunud, et täidate konkursitingimused?

Siis registreeruge!

Ärge jätke konkursil osalemise võimalust kasutamata!

Euroopa Personalivaliku Talitus (EPSO) korraldab kvalifikatsioonil ja katsetel põhineva avaliku konkursi, mille põhjal koostatakse reservnimekiri administraatorite töölevõtmiseks.

EPSO/AD/215/11 — KOMMUNIKATSIOONI valdkonna administraatorid (AD 5)

kelle esimeseks keeleks on inglise (EN), hispaania (ES), eesti (ET), prantsuse (FR), hollandi (NL), poola (PL), portugali (PT), slovaki (SK), sloveeni (SL) VÕI rootsi keel (SV)

Konkursi eesmärk on koostada reservnimekirjad, mille alusel täidetakse vabad töökohad Euroopa Liidu institutsioonides, eelkõige Euroopa Parlamendis, nõukogus ja Regioonide Komitees.

Enne kandideerimist lugege tähelepanelikult läbi 8. juuli 2010. aasta Euroopa Liidu Teatajas C 184 A ja EPSO veebisaidil avaldatud avaliku konkursi juhend.

Kõnealune juhend on konkursiteate lahutamatu osa ja aitab teil mõista konkursi eeskirju ja registreerumistingimusi.

SISUKORD

I.

ÜLDTEAVE

II.

AMETIÜLESANNETE KIRJELDUS

III.

OSALEMISTINGIMUSED

IV.

EELVALIKUTESTID

V.

KONKURSIL OSALEMINE JA KVALIFIKATSIOONI HINDAMINE

VI.

AVALIK KONKURSS

VII.

RESERVNIMEKIRJAD

VIII.

KUIDAS KANDIDEERIDA

I.   ÜLDTEAVE

1.

Reservnimekirja kantavate kandidaatide arv keelte kaupa

EN = 15

ES = 7

ET = 3

FR = 9

NL = 5

PL = 5

PT = 7

SK = 5

SL = 3

SV = 5

2.

Märkused

Registreerumisel saab valida ainult ühe konkursi keele.

Valik tuleb teha elektroonilisel registreerumisel ja seda ei saa pärast elektroonilise kandideerimistaotluse kinnitamist ja esitamist muuta.

Konkursil osalemiseks peab kandidaadil olema laitmatu suulise ja kirjaliku väljenduse oskus konkursi keeles (emakeel või samaväärne). Nõutava keeleoskuse puudumisel soovitame tungivalt jätta konkursile registreerumata.

II.   AMETIÜLESANNETE KIRJELDUS

Ametnike ametiülesanded hõlmavad ühte või mitut järgmist valdkonda:

välissuhtlus erinevate asutustega ja üldsusega laiemalt, sealhulgas meedia ja külalistega;

kirjalik ja suuline teave meedia esindajatele; suhted meediaga — suhtlus Internetis;

strateegiline teabevahetus ja teabevahetus kriisiolukorras.

Ametniku ametiülesannete hulka võivad kuuluda mõned järgmistest kohustustest:

pressiteadete, aruannete ning erinevate meedialiikide jaoks tekstide koostamine konkursi- ja/või prantsuse või inglise keeles (Internet, audiovisuaalne meedia, raadio, trükiväljaanded jne).

suhete loomine ja hoidmine meediaga ning ajakirjanike teavitamine Euroopa Liidu institutsioonide poliitilisest ja õigusloomega seotud tegevusest;

ELi jaoks aktuaalsete teemade kohta teabe avaldamine;

meediamõju seire, sellest teavitamine ja analüüs, et lihtsustada vigade parandust ning sisu paremat kavandamist;

ELi esindatuse haldamine ja säilitamine kõikidel Interneti-platvormidel, sealhulgas originaalsisu ettevalmistamine ja avaldamine ning kolmandate isikute koostatud materjalide üle järelevalve teostamine ja vahendamine;

ELi Internetis esindatusega seotud väljaandeid käsitlevate projektide kavandamine, rakendamine ja haldamine;

multimeediasisu loomise, haldamise ja avaldamise toetamine elektroonilises meedias ning erinevate tekstide ja nende tõlgete Internetis avaldamise järelevalve;

üksik- ja/või rühmakülastuste korraldamise ja haldamise toetamine ning virtuaalkülastusprogrammide kontseptsiooni väljatöötamine;

seminaride või muude koolituskavade korraldamine ajakirjanikele ja külastajatele;

pressikonverentside ja kohtumiste korraldamine ja juhtimine.

Institutsioonidele sobivatele kandidaatidele kehtivad üldnõuded on esitatud avalike konkursside juhendi punktis 1.2.

III.   OSALEMISTINGIMUSED

Elektroonilise registreerumise kindlaksmääratud lõpptähtajaks peab kandidaat vastama kõikidele järgmistele üld- ja eritingimustele:

1.

Üldtingimused

a)

Kandidaat peab olema Euroopa Liidu liikmesriigi kodanik.

b)

Kandidaadil peavad olema kõik kodanikuõigused.

c)

Kandidaat peab olema täitnud kõik sõjaväeteenistust reguleerivate seadustega ette nähtud kohustused.

d)

Kandidaadil peavad olema töökohustuste täitmiseks vajalikud isikuomadused.

2.

Eritingimused

2.1.

Kvalifikatsioon

Kas a)

Haridustase, mis vastab diplomiga tõendatud vähemalt kolmeaastasele ülikoolikursusele ühel järgmistest erialadest: kommunikatsioon, meedia, ajakirjandus või avalikud suhted.

või b)

Haridustase, mis vastab diplomiga tõendatud vähemalt kolmeaastasele ülikoolikursusele, ning vähemalt 2aastane asjaomane töökogemus ühes järgmistest valdkondadest: uudisteagentuur, avalike suhete agentuur, ajakirjandus, kommunikatsiooninõunik, veebi- ja/või sisekommunikatsioon avalik-õiguslikes ja/või eraõiguslikes asutustes.

2.2.

Erialane töökogemus

Töökogemust ei nõuta.

2.3.

Keelteoskus

a)

1. keel

Esimene keel

konkursikeele (inglise, hispaania, eesti, prantsuse, hollandi, poola, portugali, slovaki, sloveeni või rootsi keel) laitmatu oskus

ja

 

b)

2. keel

Teine keel (muu kui esimene keel)

inglise, prantsuse või saksa keel väga heal tasemel

IV.   EELVALIKUTESTID

Eelvalikutestid korraldatakse ainult siis, kui registreerunud kandidaatide arv keele kohta ületab 600 inimese künnise. Sellisel juhul teavitatakse kandidaati tema EPSO kasutajakonto kaudu.

1.

Kutse testidele

Kandidaat kutsutakse testidele juhul, kui ta on kinnitanud oma kandidatuuri õigeaegselt (vt VIII jagu).

Tähelepanu:

1.

oma kandidatuuri kinnitades teatab kandidaat, et täidab III jaos esitatud üld- ja eritingimused;

2.

testidel osalemiseks peab kandidaat kindlaks määrama kuupäeva; kuupäev tuleb tingimata kindlaks määrata tähtaja jooksul, mis täpsustatakse EPSO kasutajakonto kaudu.

2.

Testide laad ja hindamine

Valikvastustega testide eesmärk on hinnata kandidaatide üldvõimeid järgmistes valdkondades:

Test a

verbaalne mõtlemine

punktiskaala: 0–20 punkti

minimaalne nõutav punktisumma: 10 punkti

Test b

matemaatiline mõtlemine

punktiskaala: 0–10 punkti

Test c

abstraktne mõtlemine

punktiskaala: 0–10 punkti

 

Minimaalne nõutav punktisumma on 10 punkti testide b ja c peale kokku.

3.

Testide keel

1. keel

V.   KONKURSIL OSALEMINE JA KVALIFIKATSIOONI HINDAMINE

1.   Menetlus

Vastavust üld- ja eritingimustele ning kvalifikatsiooninõuetele hinnatakse esmalt Teie kandideerimistaotluses esitatud andmete alusel.

a)

Vaadatakse läbi Teie üld- ja eritingimustega seotud küsimustele antud vastused, et teha kindlaks, kas vastate kõikidele osalemistingimustele.

Juhul kui eelnevalt korraldatakse eelvalikutestid, kontrollitakse vastavust üld- ja eritingimustele eelvalikutestidel kandidaatidele antud punktide järgi kahanevas järjestuses, kuni keele kaupa on saadud kokku 600 kandidaati, kes:

kogusid eelvalikutestidel vähemalt minimaalse nõutava punktisumma ja said kõige rohkem punkte, ning

vastavad konkursil osalemise tingimustele

Juhul kui viimasena edasi pääsemist võimaldava punktisumma saavad mitu kandidaati, hinnatakse kõikide nende kvalifikatsiooni. Künnisest allapoole jäävate kandidaatide elektroonilisi kandideerimistaotlusi läbi ei vaadata.

b)

Konkursil osalemise üld- ja eritingimusi täitvate kandidaatide puhul selgitab valimiskomisjon kvalifikatsiooni alusel välja, milliste kandidaatide kvalifikatsioon (diplomid ja tööalane kogemus) vastab kõige paremini konkursiteates kirjeldatud ametiülesannete laadile ja valikukriteeriumidele. Valiku aluseks on üksnes need vastused, mis on märgitud kandideerimistaotluse sakis „Võimete sõel” (évaluateur de talent), ning see toimub kahes järgus:

kõigepealt võetakse kvalifikatsiooni hindamisel aluseks üksnes need vastused, mis on märgitud kandideerimistaotluse sakis „Võimete sõel” (évaluateur de talent), ning arvestatakse iga seal märgitud vastuse kaalu. Sõltuvalt käesoleva teate lisa punktis 3 esitatud kriteeriumide olulisusest määrab kaalu (1–3) valimiskomisjon. Kõige enam punkte kogunud kandidaatide elektroonilised kandideerimistaotlused pääsevad seejärel teise hindamisvooru;

teise hindamisvooru käigus läbi vaadatavate taotluste arv on ligikaudu 3 korda suurem, kui iga keele puhul hindamiskeskusesse kutsutavate kandidaatide arv. Valimiskomisjon hindab kandidaatide vastuseid ning annab igale vastusele 0–4 punkti, mis korrutatakse vastavalt iga vastuse kaaluga.

Seejärel koostab valimiskomisjon kandidaatide järjestuse neile antud hinnete põhjal. Hindamiskeskusesse kutsutavate (1) kandidaatide arv on keele kaupa maksimaalselt kolm korda suurem kui käesolevas konkursiteates esitatud edukate kandidaatide arv. See arv avaldatakse EPSO veebisaidil (www.eu-careers.eu) enne osalemistingimustele vastavuse kontrolli.

2.   Kandidaatide esitatud andmete kontroll

Pärast hindamiskeskuse etappi ja selle tulemusi arvesse võttes kontrollib EPSO kandidaatide elektroonilises kandideerimistaotluses esitatud andmete vastavust üldtingimustele. Valimiskomisjon kontrollib seoses eritingimustega esitatud andmeid. Kvalifikatsiooni hindamisel arvestatakse tõendavaid dokumente vaid sakis „Võimete sõel” (évaluateur de talent) esitatud vastuste kontrollimiseks. Kui kontrollimisel selgub, et kandidaat ei ole andmeid dokumentidega tõendanud, arvatakse ta konkursilt välja.

Neid kandidaate, kes vastavad miinimumnõuetele ja on saanud hindamiskeskuse testide d, e, f, g ja h eest kokku kõige rohkem punkte, kontrollitakse punktide kahanevas järjestuses. Need kandidaadid peavad olema saanud ka minimaalse nõutava punktisumma eelvalikutestide a, b ja c eest. Kontrolli teostatakse seni, kuni on saadud reservnimekirja kantaval arvul kandidaate, kes vastavad kõikidele nimekirja kandmise tingimustele. Ülejäänud kandidaatide tõendavaid dokumente läbi ei vaadata.

3.   Valikukriteeriumid

Kvalifikatsiooni hindamisel võtab valimiskomisjon arvesse järgmiseid kriteeriume.

1.

Täiendav koolitus (magistrikraadiga tõendatud) käesoleva konkursiga seotud valdkonnas.

2.

Pressiteadete ja artiklite koostamiskogemus.

3.

Kogemus meediavaldkonnas ajakirjanikuna (kirjutav või audiovisuaalne ajakirjandus, Internet).

4.

Seminaride või konverentside korraldamise kogemus.

5.

Kogemus avalikul esinejana või debattide ja konverentside juhina.

6.

Kogemus avalik-õigusliku või eraõigusliku organisatsiooni pressiesindaja või avalike suhete esindajana.

7.

Kogemus sotsiaalse meedia veebikoordinaatorina.

8.

Kogemus meediamonitooringu või -analüüsi valdkonnas.

9.

Tööalane või koolituskogemus konkursiga seotud valdkonnas, mis hõlmab rohkem kui ühte ELi liikmesriiki.

10.

ELi küsimustega seotud tööalane kogemus (avalik-õiguslikus või eraõiguslikus asutuses).

VI.   AVALIK KONKURSS

1.

Hindamiskeskusesse kutsumine

Kui Te kuulute kandidaatide hulka (2),

kes on saanud eelvalikutestidel kõige rohkem punkte (juhul, kui need korraldati, vt IV jagu) ja kogunud nendel testidel vähemalt minimaalse nõutava punktisumma

ja

kes elektroonilisel registreerumisel esitatud andmete alusel täidavad III jaos esitatud üld- ja eritingimused

ja

kes on saanud kõige rohkem punkte kvalifikatsiooni hindamisel,

kutsutakse Teid testidele (3), mis toimuvad üldjuhul Brüsselis asuvas hindamiskeskuses ja kestavad üks kuni kaks päeva.

2.

Hindamiskeskus

Hindamiskeskuses hinnatakse Teie mõtlemisoskust, juhul kui seda ei ole juba eelvalikutestidega tehtud. Hindamine toimub järgmiste osade kaupa:

a)

verbaalse mõtlemise test,

b)

matemaatilise mõtlemise test,

c)

abstraktse mõtlemise test.

Lisaks hinnatakse kandidaadi erioskusi asjaomases valdkonnas ja ka järgmisi üldvõimeid ja -oskusi:

analüüsivõime ja probleemide lahendamise oskus,

suhtlemisoskus,

kvaliteedi ja tulemuste tagamise oskus,

õppimis- ja enesearendamisvõime,

prioriteetide seadmise ja organiseerimise oskus,

pingetaluvus,

teistega koos töötamise oskus,

juhtimisoskus.

Kõnealuste võimete ja oskuste üksikasjalik kirjeldus on esitatud avalike konkursside juhendi punktis 1.2.

Nimetatud võimeid ja oskusi hinnatakse järgmiste osade kaupa:

d)

ametiülesandeid käsitleva dokumendi koostamine;

e)

valdkonda käsitlev pädevuspõhine intervjuu, mille aluseks on kandideerimistaotluse sakis „Võimete sõel” (évaluateur de talent) esitatud vastused;

f)

juhtuuring;

g)

rühmatöö;

h)

üldpädevuspõhine intervjuu.

3.

Hindamiskeskuse testide keel

1. keel testide a, b, c ja d puhul.

2. keel testide e, f, g ja h puhul.

4.

Hindamine

Mõtlemisoskus

a)

verbaalne mõtlemine: 0–20 punkti

minimaalne nõutav punktisumma: 10 punkti

b)

matemaatiline mõtlemine: 0–10 punkti

c)

abstraktne mõtlemine 0–10 punkti

minimaalne nõutav punktisumma b ja c testide peale kokku: 10 punkti

Testide a, b ja c alusel arvatakse kandidaate konkursist välja, kuid nende testide punkte ei lisata muudele hindamiskeskuse testide punktidele.

Erioskused

d)

dokumentide koostamine: 0–50 punkti

minimaalne nõutav punktisumma: 25 punkti

e)

valdkonda käsitlev pädevuspõhine intervjuu, mille aluseks on kandideerimistaotluse sakis „Võimete sõel” (évaluateur de talent) esitatud vastused

0–50 punkti

minimaalne nõutav punktisumma: 25 punkti

punktide kaal: 50 % punktide kogusummast

Üldvõimed ja -oskused

0–80 punkti üldoskuste peale kokku (10 punkti oskuse eest)

minimaalne nõutav punktisumma:

 

3 punkti iga oskuse eest ja

 

40 punkti 8 üldoskuse peale kokku.

punktide kaal: 50 % punktide kogusummast

VII.   RESERVNIMEKIRJAD

1.

Reservnimekirja kandmine

Valimiskomisjon kannab reservnimekirja (4) (edukate kandidaatide arv on esitatud I jao punktis 1) nende kandidaatide nimed, kes vastavad kõikidele V jaos esitatud tingimustele.

2.

Järjestus

Iga keele kohta koostatakse eraldi nimekiri, milles kandidaadid järjestatakse kuni nelja tulemusrühma ning iga tulemusrühma sees tähestiku alusel.

VIII.   KUIDAS KANDIDEERIDA

1.

Elektrooniline registreerumine

Registreeruda tuleb elektrooniliselt, järgides EPSO veebisaidil esitatud registreerumise juhendis esitatud korda.

Tähtpäev (kaasa arvatud kandideerimistaotluse kinnitamine): 28. juuni 2011 kell 12.00 keskpäeval Brüsseli aja järgi.

2.

Kandideerimistaotluse esitamine

Hilisemas etapis, kui kandidaat on kutsutud hindamiskeskusesse, palutakse tal esitada täielik kandideerimistaotlus (allakirjutatud elektrooniline kandideerimistaotlus ja tõendavad dokumendid).

Tähtpäev: tähtpäev teatatakse kandidaadile aegsasti üksnes tema EPSO kasutajakonto kaudu.

Nõuded: vt avalike konkursside juhendi punkt 2.2.


(1)  Kandidaadid, keda hindamiskeskusesse ei kutsutud, võivad taotluse korral saada oma hindamistulemused ning kaalu, mille valimiskomisjon andis igale vastusele. Selleks peavad nad esitama avalduse 10 kalendripäeva jooksul pärast seda, kui neile on teatatud, et nad ei pääse edasi.

(2)  Juhul kui viimasena edasi pääsemist võimaldava punktisumma saavad mitu kandidaati, kutsutakse nad kõik hindamiskeskusesse.

(3)  Korralduslikel põhjustel võidakse mõtlemisoskuse teste ning teste d ja f korraldada liikmesriikides ja/või Brüsselis asuvates keskustes, teistest hindamiskeskustes toimuvatest testidest eraldi.

(4)  Juhul kui viimasena nimekirja kandmist võimaldava punktisumma saavad mitu kandidaati, kantakse nad kõik reservnimekirja.


Üles