Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62013TN0539

    T-539/13. sz. ügy: 2013. október 2-án benyújtott kereset — Inclusion Alliance for Europe kontra Bizottság

    HL C 15., 2014.1.18, p. 19–20 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    18.1.2014   

    HU

    Az Európai Unió Hivatalos Lapja

    C 15/19


    2013. október 2-án benyújtott kereset — Inclusion Alliance for Europe kontra Bizottság

    (T-539/13. sz. ügy)

    2014/C 15/29

    Az eljárás nyelve: olasz

    Felek

    Felperes: Inclusion Alliance for Europe GEIE (Bukarest, Románia) (képviselő: S. Famiani ügyvéd)

    Alperes: Európai Bizottság

    Kérelmek

    A felperes azt kéri, hogy a Törvényszék:

    semmisítse meg az Európai Bizottság 2013. július 17-i határozatát, amellyel az Európai Bizottság összesen 212 411,89 euró összeg visszatérítését rendelte el a 224482. sz., MARE elnevezésű projekt (80 352,07 euró), a 216820. sz., SENIOR elnevezésű projekt (53 138,40 euró) és a 225010. sz., ECRN elnevezésű projekt (78 231,42 euró) tekintetében; és

    kötelezze az Európai Bizottságot a keletkezett, összesen 3 000 000 euró összegű vagyoni és nem vagyoni kárnak, vagy az eljárás folyamán számszerűsítendő, kamatokkal és az inflációra tekintettel növelt összegnek, valamint az eljárás költségeinek a megtérítésére.

    Jogalapok és fontosabb érvek

    A jelen ügyben felperes társaság, amely az Európai Kutatási Térség létrehozásához és az innovációhoz hozzájáruló kutatási, technológiai fejlesztési és demonstrációs tevékenységére vonatkozó hetedik keretprogram (2007–2013) körében jóváhagyott három projektben vesz részt, vitatja a nyújtott támogatás részleges visszatérítését elrendelő bizottsági határozatot.

    A felperes keresete alátámasztásául nyolc jogalapra hivatkozik.

    1.

    A 2010. évi pénzügyi útmutatónak a MARE és a SENIOR projektek tekintetében fennálló alkalmazhatatlanságára és hatályának hiányára alapított első jogalap.

    E tekintetben a felperes a 2010. évi pénzügyi útmutató visszaható hatályának hiányára hivatkozik, amennyiben a szerződések aláírásának idején hatályos 2007. évi útmutatókat kellett volna alkalmazni.

    2.

    A felperes meghallgatáshoz való jogának az Európai Bizottság és a könyvvizsgálatért felelős társaság részéről történt megtagadására alapított második jogalap.

    E tekintetben a felperes azt állítja, hogy az Európai Bizottság tévesen alkalmazta a szerződés II. mellékletében foglalt szabályokat mind a meghallgatáshoz való jog, mind a jelentések benyújtására előírt határidők benyújtása tekintetében.

    3.

    Az együttműködés elvének és a kölcsönös bizalom elvének az Európai Bizottság részéről a felperessel szemben történt megsértésére, közelebbről a helytelen gazdálkodásra, valamint a gyaníthatóan sérelmet okozó magatartásra alapított harmadik jogalap.

    4.

    A kis-és középvállalkozások tekintetében a projekt költségeinek elismerése céljából alkalmazott szabályok bizonytalan jellegére alapított negyedik jogalap.

    E tekintetben a felperes arra hivatkozik, hogy az Európai Bizottság nem emeli ki a számviteli rendszer hibamechanizmusaihoz kapcsolódó azon kockázatokat, amelyek valamely projekt teljes költségének elutasításához vezethetnek.

    5.

    A Könyvvizsgálók Nemzetközi Szövetsége normái és a kis- és középvállalkozások könyvvizsgálata tárgyában alkalmazandó európai szabályozás alkalmazásának elmulasztására alapított ötödik jogalap.

    6.

    A projekt költségeinek támogathatóságára és a könyvvizsgálat értékelésének mulasztásaira alapított hatodik jogalap.

    7.

    A hetedik, arra alapított jogalap, hogy a könyvvizsgálattal megbízott társaság a költségek elutasításával kapcsolatos megállapításait főként a jelenléti ívek kizárólagos használatára vonatkozó körülményre alapította.

    E tekintetben a felperes arra hivatkozik, hogy a könyvvizsgálók elutasítottak bizonyos utazási költségeket, amiért azok nem szerepeltek az eredeti tervdokumentációban (Dow), miközben megszokott, hogy a projektek munkatervei évről évre kerülnek részletezésre.

    8.

    A felperesnek a megfelelő módon végrehajtott tevékenységek tekintetében való visszatérítéshez való jogszerű jogára, valamint az Európai Bizottság jogalap nélküli gazdagodásra vonatkozó nyolcadik jogalap.

    E tekintetben a felperes arra hivatkozik, hogy a MARE, SENIOR és ECNR projekt értékeit az előírt határidőn belül elküldték az Európai Bizottságnak. Az Európai Bizottság fenntartás nélkül elfogadta az elért kitűnő eredményeket, és azokat az ágazatért felelős európai biztos jóváhagyta és aláírta. Az elvégzett munka kiváló minőségére tekintettel az ECNR projektet hat hónappal meghosszabbították. A projektek teljes költségének az elutasítása tehát ellentétes az elvégzett munka díjazására vonatkozó jogszerű jog elvével, ami az Európai Bizottság jogalap nélküli gazdagodásához vezet.


    Top