EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52021PC0104

Javaslat A TANÁCS VÉGREHAJTÁSI HATÁROZATA a Covid19-járvány miatt felmerülő szükséghelyzeti munkanélküliségi kockázatok mérséklése érdekében az (EU) 2020/672 rendelet alapján Észtországnak nyújtandó ideiglenes támogatásról

COM/2021/104 final

Brüsszel, 2021.2.26.

COM(2021) 104 final

2021/0052(NLE)

Javaslat

A TANÁCS VÉGREHAJTÁSI HATÁROZATA

a Covid19-járvány miatt felmerülő szükséghelyzeti munkanélküliségi kockázatok mérséklése érdekében az (EU) 2020/672 rendelet alapján Észtországnak nyújtandó ideiglenes támogatásról


INDOKOLÁS

1.A JAVASLAT HÁTTERE

A javaslat indokai és céljai

Az (EU) 2020/672 tanácsi rendelet (a továbbiakban: SURE-rendelet) meghatározza a Covid19-járvány okozta súlyos gazdasági zavarral küzdő, vagy annak komoly veszélyével fenyegetett tagállamoknak nyújtandó uniós pénzügyi támogatás jogi keretét. A SURE keretében nyújtott támogatás elsősorban a csökkentett munkaidős foglalkoztatás vagy a munkavállalók és az önfoglalkoztatók védelmét célzó hasonló intézkedések finanszírozását, és ezáltal a munkanélkülivé válás és a jövedelemkiesés előfordulásának csökkentését, valamint az említettekhez kapcsolódóan bizonyos – különösen a munkahelyeken bevezetett – egészségügyi vonatkozású intézkedések finanszírozását szolgálja.

2021. február 4-én Észtország a SURE-rendelet szerinti uniós pénzügyi támogatást kért. A SURE-rendelet 6. cikkének (2) bekezdésével összhangban a Bizottság konzultált az észt hatóságokkal, hogy ellenőrizze a tényleges és tervezett kiadások Covid19-világjárvány miatti hirtelen és nagymértékű növekedését, amely közvetlenül kapcsolódik a rövid távú munkaerőpiaci programokhoz és hasonló intézkedésekhez, továbbá az egészségügyi vonatkozású intézkedésekhez. Konkrétan a következőkről van szó:

a) a munkahelyek megőrzését szolgáló rövid távú munkaerőpiaci program. Célja azon magánszektorbeli munkavállalók támogatása, akiknek fizetését/bérét vagy munkaidejét csökkentették a szükséghelyzet jelentős hatása miatt. A munkavállalók havi átlagfizetésük vagy -bérük legfeljebb 70 %-ának, munkavállalónként legfeljebb havi 1000 EUR-nak megfelelő összeget kapnak. A program a 2020. márciustól májusig tartó szükséghelyzeti időszakra vonatkozó ideiglenes intézkedés. Tekintettel arra, hogy a szükséghelyzet továbbra is hatással van a foglalkoztatásra, a kényszerszabadságolt munkavállalók támogatására irányuló program alkalmazását 2020 júniusában meghosszabbították, és a programra vonatkozó feltételeket kiigazították oly módon, hogy a munkavállalónak nyújtott állami támogatás a munkavállaló átlagos havi fizetésének vagy bérének 50 %-ára, munkavállalónként legfeljebb 800 EUR-ra csökkent. Ahhoz, hogy megkapják a munkavállalók után az állami támogatást, a vállalkozásoknak munkavállalónként havonta legalább (bruttó) 150 EUR-t kellett fizetniük, hogy minden munkavállaló legalább – a minimálbér összegének megfelelő – 584 EUR havi jövedelemben részesüljön.

b) jövedelemmegőrzési támogatás azon szülők számára, akiknek sajátos nevelési igényű gyermekük gondozása céljából a szükséghelyzetben fel kellett függeszteniük a munkavégzést. A támogatás a 2020. március 12-től május 17-ig tartó szükséghelyzeti időszakra vonatkozó ideiglenes intézkedés formájában történt, amelynek kiszámítása az érintett szülő 2019. évi fizetése vagy bére után fizetett szociális adó alapján történt. A támogatás az egyik szülő átlagos napi fizetése vagy bére 70 %-ának megfelelő összeg volt.

c) rövid távú munkaerőpiaci támogatás szabadúszó művészek, sportedzők, kórusvezetők és tánccsoportok számára. A támogatás a 2020. március 1-jétől május 31-ig tartó szükséghelyzeti időszakra vonatkozó ideiglenes támogatás formájában történt. A szabadúszó művészek két hónapig a minimálbérnek megfelelő összegű támogatásban részesültek. A kórusvezetők, néptánccsoportok és sportedzők a 2019 októbere és 2020 februárja közötti időszakban átlagfizetésük vagy bérük 70 %-ának megfelelő, munkavállalónként legfeljebb havi 1000 EUR kormányzati támogatásban részesültek. A sportedzők a szokásos fizetésük/bérük 50 %-ának megfelelő támogatást kaptak, a másik 50 %-ot pedig a sportszervezetek fizették.

d) egyéni védőeszközökre, valamint kiegészítő általános felszerelésekre és fogyóeszközökre fordított közkiadásokból álló egészségügyi intézkedés.

e) rövid távú támogatási program kórházak számára a Covid19-betegeket ellátó kórházi egységek és intenzív osztályok ideiglenes személyzetének felvételével, valamint az orvosok, ápolók és egyéb alkalmazottak hosszabb munkaidejének kifizetésével összefüggő költségek ellentételezésére. A program a Covid19-betegeket ellátó kórházi egységek és intenzív osztályok megnövekedett személyzeti igényének költségeit fedezte. A szóban forgó további személyzetet magasabb (2,0 együtthatóval kiigazított) fizetéssel vették fel, hogy fenntartsák a személyzet motivációját a szükséghelyzet idején.

f) munkavállalói jövedelem a betegszabadság első három napjára a 2020. március 13-tól május 17-ig tartó szükséghelyzet idejére. A betegszabadságok és gondozási szabadságok Covid19-járvány miatti megnövekedett igénybevételének kompenzációja az észt egészségbiztosítási pénztár által biztosítottak esetében a betegség első három napjára (amelyet rendszerint a munkavállaló fizet).

Észtország benyújtotta a Bizottságnak a megfelelő információkat.

A rendelkezésre álló bizonyítékok alapján a Bizottság javaslatot tesz a Tanácsnak arra, hogy fogadjon el végrehajtási határozatot a fent említett intézkedések támogatása céljából a SURE-rendelet keretében Észtországnak nyújtandó pénzügyi támogatásról.

Összhang a szabályozási terület jelenlegi rendelkezéseivel

E javaslat teljes mértékben összhangban van az alapját képező (EU) 2020/672 tanácsi rendelettel.

E javaslat kiegészít egy másik, a tagállamok számára szükséghelyzet esetén támogatást biztosító uniós jogi eszközt, nevezetesen az Európai Unió Szolidaritási Alapjának (EUSZA) létrehozásáról szóló, 2002. november 11-i 2012/2002/EK tanácsi rendeletet (a továbbiakban: 2012/2002/EK rendelet). 2020. március 30-án elfogadásra került az (EU) 2020/461 európai parlamenti és tanácsi rendelet, amely az említett jogi eszközt módosítja abból a célból, hogy annak hatálya kiterjedjen a jelentős népegészségügyi szükséghelyzetekre, valamint meghatározza a finanszírozásra jogosult konkrét műveleteket.

Összhang az Unió egyéb szakpolitikáival

E javaslat a jelenlegi Covid19-világjárványra válaszul hozott intézkedések közé tartozik, mint amilyen például a koronavírusra való reagálást célzó beruházási kezdeményezés, és kiegészíti a foglalkoztatást támogató egyéb eszközöket, így az Európai Szociális Alapot és az Európai Stratégiai Beruházási Alapot (ESBA)/InvestEU-t. Azáltal, hogy a hitelfelvételt és a hitelnyújtást kihasználva támogatja a tagállamokat a Covid19-járvány sajátos esetében, e javaslat második védelmi vonalat hoz létre a csökkentett munkaidős foglalkoztatás és más hasonló intézkedések finanszírozására, elősegítve a munkahelyek megőrzését, és ezáltal védelmet nyújtva az alkalmazottaknak és az önfoglalkoztatóknak a munkanélküliség kockázatával szemben.

2.JOGALAP, SZUBSZIDIARITÁS ÉS ARÁNYOSSÁG

Jogalap

A szóban forgó eszköz jogalapja az (EU) 2020/672 tanácsi rendelet.

Szubszidiaritás (nem kizárólagos hatáskör esetén)

A javaslat a tagállam kérelmén alapul és az európai szolidaritás szellemében ideiglenes hitel formájában uniós pénzügyi támogatást biztosít a Covid19-járvány által érintett tagállamnak. Második védelmi vonalként az ilyen pénzügyi támogatás ideiglenes alapon segítséget nyújt a kormányzatok számára a csökkentett munkaidős rendszerek és egyéb hasonló intézkedések miatt megnövekedett közkiadásaik fedezéséhez, elősegítve azt, hogy megőrizzék a munkahelyeket, és ezáltal védelmet nyújtsanak az alkalmazottaknak és az önfoglalkoztatóknak a munkanélküliség és a jövedelemkiesés kockázatával szemben.

A támogatás segíteni fogja az érintett lakosságot, és hozzájárul a Covid19-válság okozta közvetlen társadalmi és gazdasági hatások enyhítéséhez.

Arányosság

A javaslat tiszteletben tartja az arányosság elvét. Nem lépi túl az eszköz kitűzött céljainak eléréséhez szükséges mértéket.

3.AZ UTÓLAGOS ÉRTÉKELÉSEK, AZ ÉRDEKELT FELEKKEL FOLYTATOTT KONZULTÁCIÓK ÉS A HATÁSVIZSGÁLATOK EREDMÉNYEI

Az érdekelt felekkel folytatott konzultációk

Annak érdekében, hogy a Tanács időben el tudja fogadni a javaslatot, azt rövid idő alatt kellett előkészíteni, ezért nem került sor konzultációra az érdekelt felekkel.

Hatásvizsgálat

A javaslat sürgős jellegére tekintettel nem került sor hatásvizsgálatra.

4.KÖLTSÉGVETÉSI VONZATOK

A Bizottság számára lehetővé kell tenni a pénzügyi piacokon történő hitelfelvételt azzal a céllal, hogy a szóban forgó forrásokat továbbhitelezze a SURE eszköz keretében pénzügyi támogatást kérő tagállamnak.

A rendszer pénzügyi stabilitásának biztosítása érdekében a tagállami garanciákon kívül egyéb biztosítékok is beépülnek a keretbe, melyek a következők:

·szigorú és konzervatív pénzgazdálkodási megközelítés,

·a hitelportfólió olyan kialakítása, amely korlátozza a koncentrációs kockázatot, az éves kitettséget és az egyes tagállamokkal szembeni túlzott kitettséget, ugyanakkor elegendő forrást biztosít a leginkább rászoruló tagállamok számára, valamint

·lehetőségek az adósság átütemezésére.

2021/0052 (NLE)

Javaslat

A TANÁCS VÉGREHAJTÁSI HATÁROZATA

a Covid19-járvány miatt felmerülő szükséghelyzeti munkanélküliségi kockázatok mérséklése érdekében az (EU) 2020/672 rendelet alapján Észtországnak nyújtandó ideiglenes támogatásról

AZ EURÓPAI UNIÓ TANÁCSA,

tekintettel az Európai Unió működéséről szóló szerződésre,

tekintettel a Covid19-világjárvány miatt felmerülő szükséghelyzeti munkanélküliségi kockázatokat mérséklő ideiglenes támogatást nyújtó európai eszköz (SURE) létrehozásáról szóló, 2020. május 19-i (EU) 2020/672 tanácsi rendeletre  1 és különösen annak 6. cikke (1) bekezdésére,

tekintettel az Európai Bizottság javaslatára,

mivel:

(1)2021. február 4-én Észtország pénzügyi támogatást kért az Uniótól annak érdekében, hogy kiegészítse a Covid19-járvány hatásának, valamint a munkavállalókat és önfoglalkoztatókat érintő társadalmi-gazdasági következményeinek kezelésére irányuló nemzeti erőfeszítéseit.

(2)A Covid19-világjárvány és az Észtország által a járvány megfékezése érdekében végrehajtott rendkívüli intézkedések, valamint a járvány társadalmi-gazdasági és egészségügyi következményei várhatóan drámai hatást gyakorolnak az államháztartásra. A Bizottság 2020. őszi előrejelzése azzal számolt, hogy Észtország államháztartási hiánya és államadóssága 2020 végére a bruttó hazai termék (GDP) 5,9 %-a, illetve 17,2 %-a lesz. A Bizottság 2021. téli időközi előrejelzése szerint Észtország GDP-je a becslések szerint 2020-ban 2,9 %-kal esett vissza.

(3)A Covid19-világjárvány következtében Észtországban a gazdaságilag aktív népesség jelentős része nem tudta folytatni tevékenységét. Mindez a (4)–(9) preambulumbekezdésekben foglaltaknak megfelelően a Covid19-világjárványhoz kapcsolódó, megfelelő rövid távú munkaerőpiaci és más hasonló intézkedések, továbbá a releváns egészségügyi vonatkozású intézkedések tekintetében Észtország közkiadásainak hirtelen és nagymértékű növekedését eredményezte.

(4)Az Észtország 2021. február 4-i kérelmében említett, 2020-ban módosított 2 , 2016. november 17-i 130. sz., „Tööhõiveprogramm 2017–2020” kormányrendelet a munkahelyek megőrzését szolgáló rövid távú munkaerőpiaci programot vezetett be (2020. március 23-i hatállyal). Célja azon magánszektorbeli munkavállalók támogatása, akiknek fizetését vagy munkaidejét ideiglenesen csökkentették a szükséghelyzet jelentős hatása miatt. A munkavállalók havi átlagfizetésük vagy -bérük legfeljebb 70 %-ának, munkavállalónként legfeljebb havi 1000 EUR-nak megfelelő összeget kaptak. A program 2020. márciustól májusig tartó szükséghelyzeti időszakra vonatkozó ideiglenes program formájában valósult meg. Tekintettel arra, hogy a szükséghelyzet hatása továbbra is fennállt, a rendeletet ismét módosították 3 , és azt 2020 júniusában alkalmazták. A kényszerszabadságolt munkavállalók támogatására irányuló programra vonatkozó feltételeket kiigazították oly módon, hogy a munkavállalónak nyújtott állami támogatás a munkavállaló átlagos havi fizetésének vagy bérének 50 %-ára, munkavállalónként legfeljebb 800 EUR-ra csökkent. Ahhoz, hogy megkapják a munkavállalók után az állami támogatást, a vállalkozásoknak munkavállalónként havonta legalább (bruttó) 150 EUR-t kellett fizetniük, hogy minden munkavállaló legalább – a minimálbér összegének megfelelő – 584 EUR havi jövedelemben részesüljön.

(5) Az Észtország 2021. február 4-i kérelmében említett, 2020. április 9-i 26. sz., „Erivajadusega lapse vanema toetuse saamise ja maksmise tingimused ning toetuse arvutamise alused” kormányrendelet 4 jövedelemmegőrzési támogatást vezetett be azon szülők számára, akiknek sajátos nevelési igényű gyermekük gondozása céljából a szükséghelyzetben fel kellett függeszteniük a munkavégzést. A támogatás a 2020. március 12-től május 17-ig tartó szükséghelyzeti időszakra vonatkozó ideiglenes intézkedés formájában történt, amelynek kiszámítása az érintett szülő 2019. évi fizetése vagy bére után fizetett szociális adó alapján történt. A támogatás az egyik szülő átlagos napi fizetése vagy bére 70 %-ának megfelelő összeg volt.

(6)Az Észtország 2021. február 4-i kérelmében említett, 2020. április 30-i 7. sz., „COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse levikuga seotud kriisi leevendamiseks ette nähtud toetusmeede laulu- ja tantsupeo liikumises osalevatele kollektiividele” kulturális miniszteri rendelet 5 , a 2020. április 30-i 9. sz. „COVID-19 puhangust tingitud erakorraline abi kultuuri- ja spordivaldkonnale” (2020. május 3-tól szeptember 11-ig hatályos) kulturális miniszteri rendelet 6 , valamint a 2020-ban módosított 7 , 2014. november 26-i „Treeneri tööjõukulu toetuse määramise tingimused, sealhulgas nõuded spordialaliidule, spordiklubile ja spordikoolile ning selle omaosalusele, treeningrühmale ja treenerile, ning toetuse suuruse, jaotamise, tagasimaksmise ja tagasinõudmise kord” kulturális miniszteri rendelet rövid távú támogatást vezetett be szabadúszó művészek, sportedzők, kórusvezetők és tánccsoportok számára. A program a Covid19-járvány miatti szükséghelyzeti időszakra vonatkozó ideiglenes intézkedés formájában valósult meg. A szabadúszó művészek két hónapig a minimálbérnek megfelelő összegű fizetésben részesültek. A kórusvezetők, néptánccsoportok és sportedzők a 2019 októbere és 2020 februárja közötti időszakban átlagfizetésük vagy bérük 70 %-ának megfelelő, munkavállalónként legfeljebb havi 1000 EUR kormányzati jövedelemtámogatásban részesültek. A sportedzők a szokásos fizetésük/bérük 50 %-ának megfelelő támogatást kaptak, a másik 50 %-ot pedig a sportszervezetek fizették.

(7) Észtország számos egészségügyi vonatkozású intézkedést is bevezetett a Covid19-világjárvány kezelésére. Az Észtország 2021. február 4-i kérelmében említett, 2020. április 15-én elfogadott „Riigi 2020. aasta lisaeelarve seadus” törvény 8 értelmében bevezetett egészségügyi vonatkozású intézkedésnek köszönhetően a kormány egyéni védőeszközöket és kiegészítő általános felszereléseket és fogyóeszközöket szerzett be.

(8) Az Észtország 2021. február 4-i kérelmében említett, 2020. április 23-i 28. sz., „Eriolukorras Eesti Haigekassa kaudu hüvitiste ja teenuste eest maksmise tingimused ja kord” kormányrendelet 9 rövid távú támogatási programot vezetett be kórházak számára a Covid19-betegeket ellátó kórházi egységek és intenzív osztályok ideiglenes személyzetének felvételével, valamint az orvosok, ápolók és egyéb alkalmazottak hosszabb munkaidejének kifizetésével összefüggő költségek ellentételezésére. A program a Covid19-betegeket ellátó kórházi egységek és intenzív osztályok megnövekedett személyzeti igényének költségeit fedezte. A szóban forgó további személyzetet magasabb (2,0 együtthatóval kiigazított) fizetéssel vették fel, hogy fenntartsák a személyzet motivációját a szükséghelyzet idején.

(9)Végezetül az Észtország 2021. február 4-i kérelmében említett, 2020. április 23-i 28. sz. „Eriolukorras Eesti Haigekassa kaudu hüvitiste ja teenuste eest maksmise tingimused ja kord” kormányrendelet 10  munkavállalói jövedelmet vezetett be a betegszabadság első három napjára. A támogatásra a 2020. március 13-tól május 17-ig tartó szükséghelyzeti időszakra vonatkozó ideiglenes intézkedés formájában került sor, és kompenzálta a betegszabadságok és gondozási szabadságok Covid19-járvány miatti megnövekedett igénybevételét az észt egészségbiztosítási pénztár által biztosítottak esetében a betegség első három napjára, amelyet rendszerint a munkavállaló fizet.

(10) Észtország teljesíti az (EU) 2020/672 rendelet 3. cikkében a pénzügyi támogatás igénylésére vonatkozóan meghatározott feltételeket. Észtország megfelelő bizonyítékot nyújtott be a Bizottságnak arra vonatkozóan, hogy a Covid19-járvány társadalmi-gazdasági hatásainak kezelése érdekében hozott nemzeti intézkedések következtében 2020. február 1. óta a tényleges közkiadások 230 000 000 EUR-val emelkedtek. Ez hirtelen bekövetkezett és nagymértékű növekedést jelent, mivel olyan új intézkedésekre, illetve meglévő intézkedések iránti megnövekedett igényre vonatkozik, amelyek az észt munkaerő jelentős hányadát érintik.

(11)Az (EU) 2020/672 rendelet 6. cikkének megfelelően a Bizottság konzultált az észt hatóságokkal, és ellenőrizte a 2021. február 4-i kérelemben említett csökkentett munkaidős foglalkoztatáshoz és hasonló intézkedésekhez, valamint a Covid19-világjárvánnyal összefüggő releváns egészségügyi vonatkozású intézkedések bevezetéséhez közvetlenül kapcsolódó tényleges kiadások hirtelen és nagymértékű növekedését.

(12)Következésképpen pénzügyi támogatást kell nyújtani annak érdekében, hogy Észtország segítséget kapjon a Covid19-járvány okozta súlyos gazdasági zavarok társadalmi-gazdasági hatásainak kezeléséhez. A Bizottságnak – a nemzeti hatóságokkal szoros együttműködésben – meg kell hoznia a részletek és részfolyósítások futamidejére, nagyságára és rendelkezésre bocsátására vonatkozó döntéseket.

(13)E határozat nem sértheti az egységes piac működésének torzulásaira vonatkozó bármely, különösen a Szerződés 107. és 108. cikke alapján lefolytatható eljárás eredményét. E határozat nem szünteti meg a tagállamokkal szembeni azon követelményt, hogy a Szerződés 108. cikke alapján értesítsék a Bizottságot a potenciális állami támogatás eseteiről.

(14)A pénzügyi támogatás nyújtására vonatkozó határozat elfogadása során a Tanács – az egyenlő bánásmód, a szolidaritás, az arányosság és az átláthatóság elvének alkalmazása mellett – figyelembe vette Észtország meglévő és várható szükségleteit, valamint az (EU) 2020/672 rendelet alapján más tagállamok által már benyújtott vagy benyújtani tervezett pénzügyi támogatás iránti kérelmeket,

ELFOGADTA EZT A HATÁROZATOT:

1. cikk

Észtország teljesíti az (EU) 2020/672 rendelet 3. cikkében meghatározott feltételeket.

2. cikk

(1)Az Unió Észtország rendelkezésére bocsát legfeljebb 230 000 000 EUR összegű hitelt. A hitel maximális átlagos futamideje 15 év.

(2)Az e határozat által nyújtott pénzügyi támogatás rendelkezésre állásának időtartama az e határozat hatálybalépését követő első naptól számított 18 hónap.

(3)A Bizottság az uniós pénzügyi támogatást legfeljebb nyolc részletben bocsátja Észtország rendelkezésére. Egy-egy részlet kifizetése egy vagy több részfolyósítással történhet. Az első részlet keretében végrehajtott részfolyósítások futamideje meghaladhatja az (1) bekezdésben említett maximális átlagos futamidőt. Ebben az esetben a további részfolyósítások futamidejét úgy kell megállapítani, hogy az (1) bekezdésben említett maximális átlagos futamidő teljesüljön, mihelyt az összes részlet kifizetésre került.

(4)Az első részletet az (EU) 2020/672 rendelet 8. cikkének (2) bekezdésében előírt hitelmegállapodás hatálybalépésétől függően kell rendelkezésre bocsátani.

(5)Az (EU) 2020/672 rendelet 4. cikkében említett uniós finanszírozás költségeit az egyes részletek tekintetében, valamint az e cikk (1) bekezdése alapján nyújtott hitelhez kapcsolódó finanszírozásból adódóan az Unió részéről felmerült díjakat, költségeket és kiadásokat Észtország viseli.

(6)A részletek nagyságáról és rendelkezésre bocsátásáról, valamint a részfolyósítások összegéről a Bizottság dönt.

3. cikk

Észtország a következő intézkedéseket finanszírozhatja:

a)a munkahelyek megőrzését szolgáló rövid távú munkaerőpiaci programot a 2020-ban módosított, 2016. november 17-i 130. sz. „Tööhõiveprogramm 2017–2020” kormányrendelet szerint;

b)jövedelemmegőrzési támogatást azon szülők számára, akiknek sajátos nevelési igényű gyermekük gondozása céljából a szükséghelyzetben fel kellett függeszteniük a munkavégzést, a 2020. április 9-i 26. sz., „Erivajadusega lapse vanema toetuse saamise ja maksmise tingimused ning toetuse arvutamise alused” kormányrendelet szerint;

c)rövid távú munkaerőpiaci támogatást szabadúszó művészek, sportedzők, kórusvezetők és tánccsoportok számára a 2020. április 30-i 7. sz., „COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse levikuga seotud kriisi leevendamiseks ette nähtud toetusmeede laulu- ja tantsupeo liikumises osalevatele kollektiividele” kulturális miniszteri rendelet, a 2020. április 30-i 9. sz. „COVID-19 puhangust tingitud erakorraline abi kultuuri- ja spordivaldkonnale” kulturális miniszteri rendelet, valamint a 2020-ban módosított, 2014. november 26-i „Treeneri tööjõukulu toetuse määramise tingimused, sealhulgas nõuded spordialaliidule, spordiklubile ja spordikoolile ning selle omaosalusele, treeningrühmale ja treenerile, ning toetuse suuruse, jaotamise, tagasimaksmise ja tagasinõudmise kord” kulturális miniszteri rendelet szerint;

d)egyéni védőeszközökre, valamint kiegészítő általános felszerelésekre és fogyóeszközökre fordított közkiadásokból álló egészségügyi intézkedést a 2020. április 15-i „Riigi 2020. aasta lisaeelarve seadus” törvény szerint;

e)rövid távú támogatási programot kórházak számára a Covid19-betegeket ellátó kórházi egységek és intenzív osztályok ideiglenes személyzetének felvételével, valamint az orvosok, ápolók és egyéb alkalmazottak hosszabb munkaidejének kifizetésével összefüggő költségek ellentételezésére, a 2020. április 23-i 28. sz., „Eriolukorras Eesti Haigekassa kaudu hüvitiste ja teenuste eest maksmise tingimused ja kord” kormányrendelet szerint;

f)munkavállalói jövedelmet a betegszabadság első három napjára, a 2020. április 23-i 28. sz., „Eriolukorras Eesti Haigekassa kaudu hüvitiste ja teenuste eest maksmise tingimused ja kord” kormányrendelet szerint.

4. cikk

Ennek a határozatnak az Észt Köztársaság a címzettje.

Ez a határozat azon a napon lép hatályba, amelyen a címzettet e határozatról értesítették.

5. cikk

Ezt a határozatot az Európai Unió Hivatalos Lapjában ki kell hirdetni.

Kelt Brüsszelben, -án/-én.

   a Tanács részéről

   az elnök

(1)    HL L 159., 2020.5.20., 1. o.
(2)    Riigi Teataja (a továbbiakban: RT) I, 2020. március 20., 3. o. 
(3)    RT I, 2020. május 30., 4. o.
(4)

   RT I, 2020. április 10., 5. o.

(5)    RT I, 2020. április 30., 28. o.
(6)

   RT I, 2020. szeptember 9., 4. o.

(7)    RT I, 2020. május 5., 21. o.
(8)    RT I, 2020. április 21., 2. o.
(9)    RT I, 2020. április 24., 13. o.
(10)    RT I, 2020. április 24., 13. o.
Top