EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52020PC0671

Javaslat A TANÁCS HATÁROZATA az Európai Unió által a Nemzetközi Cukortanácsban az Egyesült Királyságnak az 1992. évi nemzetközi cukormegállapodáshoz való csatlakozásával kapcsolatban képviselendő álláspontról

COM/2020/671 final

Brüsszel, 2020.10.30.

COM(2020) 671 final

2020/0303(NLE)

Javaslat

A TANÁCS HATÁROZATA

az Európai Unió által a Nemzetközi Cukortanácsban az Egyesült Királyságnak az 1992. évi nemzetközi cukormegállapodáshoz való csatlakozásával kapcsolatban képviselendő álláspontról


INDOKOLÁS

1.A javaslat tárgya

E javaslat tárgya az Unió által a Nemzetközi Cukortanácsban az Egyesült Királyságnak az 1992. évi nemzetközi cukormegállapodáshoz való csatlakozásával kapcsolatban képviselendő álláspont meghatározásáról szóló határozat.

2.A javaslat háttere

2.1.Az 1992. évi nemzetközi cukormegállapodás

A cukorról szóló 1992. évi nemzetközi megállapodás 1 (a továbbiakban: megállapodás) célja, hogy megerősítse a nemzetközi együttműködést a cukorral kapcsolatos, az egész világot érintő kérdésekben és a kapcsolódó területeken, fórumot biztosítson a cukorról és a globális cukorágazat helyzetének javításáról folytatott kormányközi konzultációkhoz, a globális cukorpiac és más édesítőszerek helyzetére vonatkozóan gyűjtött és szolgáltatott információk révén segítse a kereskedelmet, valamint ösztönözze a cukor iránti kereslet növekedését, különösen a nem hagyományos felhasználások tekintetében.

A megállapodás 1993. január 1-jén lépett hatályba.

Az Európai Unió a megállapodás részes fele 2 .

2.2.A Nemzetközi Cukorszervezet

A megállapodás végrehajtásáért felelős Nemzetközi Cukorszervezet egy londoni székhelyű kormányközi szervezet, amely a megállapodás 1. cikkében meghatározott célkitűzések megvalósítására törekszik.

Ezek a célkitűzések a piac átláthatóságának javításával érhetők el, a globális cukortermelésről, -árakról, -exportról és- importról, -fogyasztásról és -készletekről szóló statisztikai információk és tanulmányok gyűjtése és közzététele révén.

A Nemzetközi Cukorszervezetnek jelenleg 87 tagja van; számos, a világ legnagyobb cukortermelői és -importőrei közé tartozó ország is részt vesz a munkájában. Az Unió mellett tagja többek között Brazília, India, Thaiföld, Ausztrália, az Orosz Föderáció és Kuba. A Nemzetközi Cukorszervezethez utoljára a Srí Lanka csatlakozott, amely 2013. augusztus 6-án vált a szervezet tagjává. A Nemzetközi Cukorszervezet 87 tagja összesen 2 000 szavazattal rendelkezik.

A költségvetési eljárások (lásd a megállapodás 25. cikkét) és ezeken belül a tagok éves pénzügyi hozzájárulásainak meghatározása tekintetében az Unió a 2020-as pénzügyi évben 3 538 szavazattal rendelkezik. A szavazatok számát a 25. cikknek megfelelően határozzák meg, és évente kiigazítják annak alapján, hogy miként alakul az egyes tagok részesedése az összes tagra jutó, tonnában kifejezett összesített mennyiségen belül az előző évi részesedéshez képest. Az tonnában kifejezett összesített mennyiség kiszámítása a következőképpen történik: az adott tag szabadpiacra irányuló exportjának 35 %-a plusz az adott tag különleges rendelkezések hatálya alá tartozó összes exportjának 15 %-a plusz az adott tag szabadpiaci importjának 35 %-a plusz az adott tag különleges rendelkezések hatálya alá tartozó összes importjának 15 %-a. Az egyes tagok tonnában kifejezett összesített alapmennyiség kiszámításához minden fenti kategória esetében a szervezet cukorágazati évkönyvének legutóbbi kiadásában az adott kategória tekintetében közzétett, az utolsó négy évre vonatkozó átlagértékek közül a három legmagasabb átlagértéket kell használni.

A döntéshozatal során a szavazati jogokat a nemzetközi cukormegállapodás 11. cikke alapján osztják el, amely figyelembe veszi azon tagok szavazatainak újraelosztását, akiknek szavazati jogát az igazgatási költségvetéshez való hozzájárulásuk meg nem fizetése miatt felfüggesztették. A 11. cikk szerinti legutóbbi szavazatelosztás szerint az Európai Unió 697 szavazattal rendelkezik.

A Nemzetközi Cukorszervezet értekezletein az Uniót az Európai Unióról szóló szerződés 17. cikke értelmében a Bizottság képviseli. A tagállamok részt vehetnek a Nemzetközi Cukorszervezet értekezletein, különösen a tanácsi üléseken.

2.3.A Nemzetközi Cukortanács tervezett jogi aktusa

2020. október 2-án az Egyesült Királyság hivatalosan kérelmezte, hogy csatlakozhasson a megállapodáshoz 4 . 2020. október 9-én a Nemzetközi Cukorszervezet titkársága tájékoztatta a tagokat az Egyesült Királyság kérelméről. Az Egyesült Királyság 2021. január 1-jétől, azaz az Egyesült Királyságnak az Európai Unióból való kilépését követő átmeneti időszak lejárta után kíván a Nemzetközi Cukorszervezet tagjává válni.

A megállapodás 8. cikke értelmében a Nemzetközi Cukortanács ellátja a megállapodás rendelkezéseinek végrehajtásához szükséges valamennyi feladatot, vagy gondoskodik ezen feladatok ellátásáról.

A megállapodás 41. cikke értelmében a megállapodáshoz bármely állam kormánya csatlakozhat a Nemzetközi Cukortanács által megfelelőnek ítélt feltételek mellett. A megállapodás 25. cikkének (4) bekezdése értelmében abban az esetben, ha egy tag e megállapodás hatálybalépését követően csatlakozik, és ha a csatlakozó tag nem szerepel a megállapodás mellékletében, a Nemzetközi Cukortanács dönt az adott tagnak juttatandó szavazatok számáról. Miután a csatlakozó tag elfogadta a Nemzetközi Cukortanács által kiosztott szavazatok számát, a meglévő tagok szavazatait úgy kell újra kiszámítani, hogy az összes szavazat száma 2000 maradjon. Az Egyesült Királyság számára kiosztott szavazatok a szavazatok jelenlegi elosztása alapján 55 szavazatot tesznek ki, és azokat a megállapodás 25. cikkével összhangban le kell vonni az Európai Unió számára kiosztott szavazatok számából. Következésképpen az Európai Unió pénzügyi hozzájárulása ennek megfelelően csökkenne a 2021-es pénzügyi évre vonatkozóan.

A Nagy-Britannia és Észak-Írország Egyesült Királysága kormányának 2020. október 2-i levelére vonatkozó, a Nemzetközi Cukorszervezet titkársága által közzétett 2020. október 9-i értesítést 5 megelőzően sem a Nemzetközi Cukorszervezet igazgatási bizottságában, sem a Nemzetközi Cukortanács ülésein nem került sor hivatalos vitára az Egyesült Királyság kérelméről. A Nemzetközi Cukortanács 2020. november 27-i 57. ülésén a megállapodás 41. cikkével összhangban meghatározza Nagy-Britannia és Észak-Írország Egyesült Királysága csatlakozásának feltételeit.

A kilépésről rendelkező megállapodás

A Nagy-Britannia és Észak-Írország Egyesült Királyságának az Európai Unióból és az Európai Atomenergia-közösségből történő kilépéséről szóló megállapodás 6 (a továbbiakban: a kilépésről rendelkező megállapodás) 129. cikkének (2) bekezdésével összhangban az átmeneti időszakban továbbra is az Unió képviseli az Egyesült Királyságot az Unió által megkötött nemzetközi megállapodásokkal létrehozott szervek munkájában. Az Egyesült Királyságnak az átmeneti időszak alatt tartózkodnia kell minden olyan cselekedettől vagy kezdeményezéstől, amely valószínűsíthetően sérti az Unió érdekeit. Mindazonáltal a kilépésről rendelkező megállapodás 129. cikkének (4) bekezdésében foglaltak szerint az Egyesült Királyság a saját nevében tárgyalásokat folytathat az Unió kizárólagos hatáskörébe tartozó területeken megkötendő nemzetközi megállapodásokról, illetve aláírhat vagy megerősíthet ilyeneket, feltéve, hogy ezek a megállapodások nem lépnek hatályba vagy alkalmazandók az átmeneti időszak alatt.

3.Az Unió által képviselendő álláspont

Az 1992. évi nemzetközi cukormegállapodást az Unió a 92/580/EGK tanácsi határozattal 7 kötötte meg 1995. december 31-ig terjedő hatállyal. A megállapodás 45. cikke (2) bekezdésének megfelelően a megállapodás hatálya annak minden meghosszabbításakor legfeljebb két évvel hosszabbodik meg. 2019. július 19-én a Nemzetközi Cukortanács határozatot hozott a megállapodás két évvel, 2021. december 31-ig történő meghosszabbításáról 8 .

Az Unió mindig is aktív tagja volt a Nemzetközi Cukorszervezetnek és támogatta a szervezet kibővítését.

Az Egyesült Királyság jelentős mennyiségű mezőgazdasági terméket állít elő, többek között cukrot, amely a Nemzetközi Cukorszervezet tevékenysége által érintett legfontosabb termék. Uniós tagsága alatt az Egyesült Királyság jelentős volumenű cukor- és cukortermék-kereskedelmet folytatott más uniós tagállamokkal.

Az Egyesült Királyságnak az Unióból való kilépését követő átmeneti időszak alatt az Egyesült Királyságot továbbra is kötik az Unió nemzetközi megállapodásai, és továbbra is az Unió képviseli az Egyesült Királyságot a Nemzetközi Cukorszervezetben.

A megállapodás 26. cikkének (1) bekezdésével összhangban a tagok éves pénzügyi hozzájárulása a pénzügyi év első napján válik esedékessé, míg a tagok azon évre vonatkozó hozzájárulása, amelyben csatlakoznak a Nemzetközi Cukorszervezethez, azon a napon válik esedékessé, amikor taggá válnak. Az Unió ezért a Nemzetközi Cukorszervezet számára folyósítandó éves hozzájárulásait január elején fizeti be a teljes érintett pénzügyi évre, amely januárban kezdődik és decemberben ér véget. Az Unió a 2020-as pénzügyi évre esedékes hozzájárulását a 2020. évi uniós költségvetésből fizette be, amelyhez az Egyesült Királyság is hozzájárul. Következésképpen az Unió által a Nemzetközi Cukorszervezet számára fizetett hozzájárulás a teljes 2020-as pénzügyi év tekintetében fedezi az Egyesült Királyság hozzájárulását is. Mivel az Egyesült Királyság 2021. január 1-jén csatlakozik a Nemzetközi Cukorszervezethez, az Unió 2021-es pénzügyi évre vonatkozó hozzájárulása már nem terjed ki az Egyesült Királyságra.

E javaslat célja az Unió által a Nemzetközi Cukorszervezetben az Egyesült Királyságnak a megállapodáshoz 2021. január 1-jétől kezdődően történő csatlakozásával kapcsolatban képviselendő álláspont meghatározása. Tekintettel arra, hogy a megállapodás rendelkezései szerint a csatlakozási eljárásról a Nemzetközi Cukortanács határoz, az Unió álláspontját az Európai Unió működéséről szóló szerződés (EUMSZ) 218. cikkének (9) bekezdése alapján kell meghatározni.

4.Jogalap

4.1.Eljárási jogalap

4.1.1.Általános elvek

Az Európai Unió működéséről szóló szerződés (a továbbiakban: EUMSZ) 218. cikkének (9) bekezdése határozatok elfogadásáról rendelkezik „a megállapodásokkal létrehozott szervekben az Unió által képviselendő álláspontok kialakítására vonatkozóan, amennyiben az ilyen szervnek joghatással bíró jogi aktust kell elfogadnia, kivéve a megállapodás intézményi kereteit kiegészítő vagy módosító jogi aktusokat”.

A „joghatással bíró jogi aktus” fogalmába beletartoznak a nemzetközi jognak a kérdéses szervet szabályozó szabályai szerint joghatással bíró jogi aktusok.

4.1.2.A jelen esetre történő alkalmazás

A Nemzetközi Cukortanács tervezett jogi aktusa az 1992. évi nemzetközi cukormegállapodás tagságának kibővítését vonja maga után. A Nemzetközi Cukortanács tervezett jogi aktusa joghatással bír, mivel meghatározza a szóban forgó csatlakozás feltételeit, és különösen mivel kihat a döntéshozatali egyensúlyra a tanácson belül, amelynek határozatait és ajánlásait főszabályként konszenzussal kell meghozni. Egyhangú szavazat hiányában a határozatokat és ajánlásokat egyszerű többséggel kell meghozni, kivéve, ha a megállapodás minősített szavazást 9 ír elő, és ezek a megállapodás 13. cikkében foglaltak értelmében a tagokra nézve kötelező érvényűek. Az 1992. évi nemzetközi cukormegállapodás tagságának bővülése a tagok pénzügyi hozzájárulásait is befolyásolja. Következésképpen meg kell határozni az uniós álláspontot.

A tervezett jogi aktus nem egészíti ki és nem módosítja a megállapodás intézményi keretét.

Ezért a javasolt határozat eljárási jogalapja az EUMSZ 218. cikkének (9) bekezdése.

4.2.Anyagi jogalap

4.2.1.Általános elvek

Az EUMSZ 218. cikkének (9) bekezdése szerinti határozat anyagi jogalapja elsősorban azon tervezett jogi aktus célkitűzésétől és tartalmától függ, amellyel kapcsolatban az Unió által képviselendő álláspont meghatározásra kerül. Amennyiben a tervezett jogi aktus kettős célkitűzést követ, vagy két összetevőből áll, és ezek egyike elsődlegesként vagy döntő jellegűként azonosítható, míg a másik pusztán járulékos jellegű, az EUMSZ 218. cikkének (9) bekezdése szerinti határozatot egyetlen jogalapra, azaz az elsődleges, illetve döntő jellegű célkitűzés vagy összetevő által megkövetelt jogalapra kell alapítani.

4.2.2.A jelen esetre történő alkalmazás

A tervezett jogi aktus elsődleges célkitűzése és tartalma a mezőgazdasági termékek kereskedelméhez kapcsolódik.

Ezért a javasolt határozat anyagi jogalapja az EUMSZ 207. cikke (4) bekezdésének első albekezdése.

4.3.Következtetés

A javasolt határozat jogalapja ezért az EUMSZ 207. cikke (4) bekezdésének első albekezdése, összefüggésben az EUMSZ 218. cikkének (9) bekezdésével.

2020/0303 (NLE)

Javaslat

A TANÁCS HATÁROZATA

az Európai Unió által a Nemzetközi Cukortanácsban az Egyesült Királyságnak az 1992. évi nemzetközi cukormegállapodáshoz való csatlakozásával kapcsolatban képviselendő álláspontról

AZ EURÓPAI UNIÓ TANÁCSA,

tekintettel az Európai Unió működéséről szóló szerződésre és különösen annak 207. cikke (4) bekezdésének első albekezdésére, összefüggésben 218. cikkének (9) bekezdésével,

tekintettel az Európai Bizottság javaslatára,

mivel:

(1)Az 1992. évi nemzetközi cukormegállapodást (a továbbiakban: megállapodás) az Unió a 92/580/EGK tanácsi határozat 10 révén megkötötte, és a megállapodás 1993. január 1-jén hatályba lépett. A megállapodást a részes felek eredetileg három évre kötötték meg.

(2)A megállapodás 45. cikkének (2) bekezdése értelmében a Nemzetközi Cukortanács alkalmanként két évet meg nem haladó, egymást követő időszakokra meghosszabbíthatja a megállapodást. A tanács a megállapodást annak megkötése óta rendszeresen meghosszabbította további kétéves időszakokra. A Nemzetközi Cukortanács legutóbb a 2019. július 10-én hozott határozatában 11 hosszabbította meg a megállapodást, így az 2021. december 31-ig marad hatályban.

(3)A megállapodás 41. cikke értelmében a megállapodáshoz bármely állam kormánya csatlakozhat a Nemzetközi Cukortanács által megfelelőnek ítélt feltételek mellett.

(4)2020. október 2-án az Egyesült Királyság hivatalosan kérelmezte, hogy 2021. január 1-jétől csatlakozhasson a megállapodáshoz.

(5)A Nemzetközi Cukortanács 2020. november 27-re tervezett 57. ülésén a Nemzetközi Cukortanács a megállapodás 41. cikkével összhangban megállapítja Nagy-Britannia és Észak-Írország Egyesült Királysága csatlakozásának feltételeit.

(6)Helyénvaló ezért meghatározni az Unió által a Nemzetközi Cukortanácsban képviselendő álláspontot.

(7)Az Egyesült Királyság jelentős cukortermelő. Az Egyesült Királyság megállapodáshoz való csatlakozásának jóváhagyása az e határozatban meghatározott feltételek mellett az Unió érdekében áll.

(8)Az Egyesült Királyság számára a megállapodáshoz való csatlakozásának időpontjától kiosztott szavazatokat le kell vonni az Unió számára kiosztott szavazatokból a megállapodás 25. cikkével összhangban. Következésképpen az Európai Unió pénzügyi hozzájárulását ennek megfelelően csökkenteni kell a 2021-es pénzügyi évtől kezdődően.

(9)Az Egyesült Királyságnak a megállapodáshoz való csatlakozása csak a Nagy-Britannia és Észak-Írország Egyesült Királyságának az Európai Unióból és az Európai Atomenergia-közösségből történő kilépéséről szóló megállapodás 126. cikkében említett átmeneti időszak végét követően léphet hatályba, és a megállapodás az Egyesült Királyság tekintetében ezen időszak vége előtt nem alkalmazandó ideiglenesen,

ELFOGADTA EZT A HATÁROZATOT:

1. cikk

(1)A Nemzetközi Cukortanács 2020. november 27-i 57. ülésén az Unió nevében képviselendő álláspont az, hogy jóvá kell hagyni az Egyesült Királyságnak az 1992. évi nemzetközi cukormegállapodáshoz (a továbbiakban: megállapodás) való csatlakozását a (2), a (3) és a (4) bekezdésben megállapított feltételekre is figyelemmel.

(2)A Nagy-Britannia és Észak-Írország Egyesült Királyságának az Európai Unióból és az Európai Atomenergia-közösségből történő kilépéséről szóló megállapodás 126. cikkében említett átmeneti időszak vége előtt a csatlakozás nem lép hatályba, és a megállapodás nem alkalmazandó ideiglenesen az Egyesült Királyság tekintetében.

(3)Az Egyesült Királyság a megállapodáshoz való csatlakozásának időpontjától a megállapodás 25. cikkével összhangban a Nemzetközi Cukortanács 2020. november 27-i 57. ülésén meghatározott számú szavazatot kap, amelyet le kell vonni az Európai Unió számára kiosztott szavazatok számából.

(4)Az Unió pénzügyi hozzájárulása ennek megfelelően a megállapodás 25. cikkével összhangban csökken.

2. cikk

Ennek a határozatnak a Bizottság a címzettje.

Kelt Brüsszelben, -án/-én.

   a Tanács részéről

   az elnök

PÉNZÜGYI KIMUTATÁS

Fin Stat/20/PSHMK/pl/62220293413793

agri.ddg3.g.4(2020) 6175239

6.22.2020

DÁTUM: 2020. október 13.

1.

KÖLTSÉGVETÉSI TÉTEL:

15 20. alcím – KÍSÉRLETI PROJEKTEK, ELŐKÉSZÍTŐ INTÉZKEDÉSEK, ELŐJOGOK ÉS EGYÉB FELLÉPÉSEK

15 20 03 06. Nemzetközi szervezetek és megállapodások    

ELŐIRÁNYZATOK:

2021. évi költségvetés: 15 605 027 EUR

2.

CÍM:
Javaslat: A Tanács határozata az Európai Unió által a Nemzetközi Cukortanácsban az Egyesült Királyságnak az 1992. évi nemzetközi cukormegállapodáshoz való csatlakozásával kapcsolatban képviselendő álláspontról

3.

JOGALAP: E javaslat jogalapja az Európai Unió működéséről szóló szerződés (EUMSZ) 207. cikkének (4) bekezdése, összefüggésben az EUMSZ 218. cikkének (9) bekezdésével.

4.

CÉLKITŰZÉSEK:

Annak jóváhagyása, hogy az Egyesült Királyság csatlakozzon az 1992. évi nemzetközi cukormegállapodáshoz.

5.

PÉNZÜGYI HATÁSOK

12 HÓNAPOS IDŐSZAK

(EUR)

FOLYÓ PÉNZÜGYI ÉV: 2020

(EUR)

KÖVETKEZŐ PÉNZÜGYI ÉV: 2021

(EUR)

5.0.

KIADÁSOK

   AZ EU-KÖLTSÉGVETÉS TERHÉRE
(VISSZATÉRÍTÉSEK/BEAVATKOZÁSOK)

   NEMZETI HATÓSÁGOK

   EGYÉB

− 42 937

5.1.

BEVÉTELEK

   AZ EU SAJÁT FORRÁSAI
(LEFÖLÖZÉSEK/VÁMOK)

   NEMZETI SZINTŰ BEVÉTELEK

5.0.1.

KIADÁSI ELŐIRÁNYZAT

5.1.1.

BEVÉTELI ELŐIRÁNYZAT

5.2.

SZÁMÍTÁSI MÓDSZER: 55 szavazattal kevesebb az EU-nak, 686 GBP / szavazat

6.0.

FINANSZÍROZHATÓ-E A PROJEKT A FOLYÓ KÖLTSÉGVETÉS VONATKOZÓ ALCÍMÉBEN SZEREPLŐ ELŐIRÁNYZATOKBÓL?

N.A.

6.1.

FINANSZÍROZHATÓ-E A PROJEKT A FOLYÓ KÖLTSÉGVETÉS ALCÍMEI KÖZÖTTI ÁTCSOPORTOSÍTÁSSAL?

N.A.

6.2.

SZÜKSÉG LESZ-E PÓTKÖLTSÉGVETÉSRE?

NEM

6.3.

SZÜKSÉG LESZ-E ELŐIRÁNYZATOK BEVEZETÉSÉRE A JÖVŐBENI KÖLTSÉGVETÉSEKBE?

NEM

A határozatnak pozitív hatása lesz az EU költségvetésére a 2021. évi költségvetéstől kezdve. Az EU hozzájárulásának összege várhatóan 42 937 EUR-val csökken, mivel az Egyesült Királyság maga fizeti a saját tagdíját. A csökkenés összege a szavazatonként GBP-ben fizetendő összegtől és az EUR/GBP átváltási árfolyamtól függően változhat. Ez a becslés az EKB 2020.10.12-i GBP/EUR átváltási árfolyamán alapul (1 GBP = 1,1380 EUR).

(1)    Az 1992. évi nemzetközi cukormegállapodás (HL L 379., 1992.12.23., 16. o.)
(2)    A Tanács 92/580/EGK határozata (1992. november 13.) az 1992. évi nemzetközi cukormegállapodás aláírásáról és megkötéséről (HL L 379., 1992.12.23., 15. o.).
(3)    A Nemzetközi Cukorszervezet pénzügyi év alapján működik, amely január 1-jétől december 31-ig tart.
(4)    Az Környezetvédelmi, Élelmiszer- és Vidékügyi Minisztérium (Department for Food, Environment and Rural Affairs) parlamenti helyettes államtitkárának levele.
(5)    Memo (20)68.
(6)    Megállapodás Nagy-Britannia és Észak-Írország Egyesült Királyságának az Európai Unióból és az Európai Atomenergia-közösségből történő kilépéséről.
(7)    HL L 379., 1992.12.23., 15. o.
(8)    Javaslat – A Tanács határozata az 1992. évi nemzetközi cukormegállapodás meghosszabbítása tekintetében az Európai Unió nevében a Nemzetközi Cukortanácsban képviselendő álláspontról – COM(2019) 286 final – A Tanács által az Általános Ügyek Tanácsának 2017. szeptember 25-i ülésén jóváhagyva.
(9)    A megállapodás 2. cikkének (4) bekezdése szerint a minősített szavazás olyan szavazás, amelyhez a jelenlévő és szavazó tagok szavazatainak legalább kétharmada szükséges, azzal a feltétellel, hogy ezeket a szavazatokat a jelenlévő és szavazó tagok legalább kétharmada leadja.
(10)    A Tanács 92/580/EGK határozata (1992. november 13.) az 1992. évi nemzetközi cukormegállapodás aláírásáról és megkötéséről (HL L 379., 1992.12.23., 15. o.).
(11)    Javaslat – A Tanács határozata az 1992. évi nemzetközi cukormegállapodás meghosszabbítása tekintetében az Európai Unió nevében a Nemzetközi Cukortanácsban képviselendő álláspontról – COM(2019) 286 final – A Tanács által az Általános Ügyek Tanácsának 2019. szeptember 25-i ülésén jóváhagyva.
Top