Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52013TA1213(04)

    Jelentés az Európai Szakképzés-fejlesztési Központ 2012-es pénzügyi évre vonatkozó éves beszámolójáról a Központ válaszaival együtt

    HL C 365., 2013.12.13, p. 21–28 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    13.12.2013   

    HU

    Az Európai Unió Hivatalos Lapja

    C 365/21


    JELENTÉS

    az Európai Szakképzés-fejlesztési Központ 2012-es pénzügyi évre vonatkozó éves beszámolójáról a Központ válaszaival együtt

    2013/C 365/04

    BEVEZETÉS

    1.

    A szaloniki székhelyű Európai Szakképzés-fejlesztési Központot (a továbbiakban: a Központ, más néven CEDEFOP) a 337/75/EGK tanácsi rendelet (1) hozta létre. Legfontosabb feladata a szakképzés uniós szinten történő fejlesztése. E cél megvalósítása érdekében a Központ szakképzési rendszerekről szóló dokumentációkat állít össze és terjeszt (2).

    A MEGBÍZHATÓSÁGI NYILATKOZATOT ALÁTÁMASZTÓ INFORMÁCIÓK

    2.

    A Számvevőszék ellenőrzési koncepciója analitikus ellenőrzési eljárásokat, tranzakciók közvetlen tesztelését, valamint a Központ felügyeleti és kontrollrendszereiben alkalmazott fő kontrollmechanizmusok értékelését foglalja magában. Mindez kiegészül (adott esetben) még más ellenőrök munkájából származó bizonyítékokkal, valamint a vezetői teljességi nyilatkozatok elemzésével.

    MEGBÍZHATÓSÁGI NYILATKOZAT

    3.

    Az Európai Unió működéséről szóló szerződés 287. cikke alapján a Számvevőszék ellenőrizte a következőket:

    a)

    a Központ éves beszámolója, amely a 2012. december 31-én véget ért pénzügyi évre vonatkozó pénzügyi kimutatásokból (3) és a költségvetés végrehajtásáról szóló jelentésekből (4) áll, és

    b)

    a beszámoló alapjául szolgáló tranzakciók jogszerűsége és szabályszerűsége.

    A vezetés felelőssége

    4.

    A 2343/2002/EK, Euratom bizottsági rendelet (5) 33. és 43. cikke szerint a vezetés felelőssége a Központ éves beszámolójának elkészítése és valós bemutatása, valamint a beszámoló alapjául szolgáló tranzakciók jogszerűsége és szabályszerűsége:

    a)

    A Központ éves beszámolója tekintetében a vezetés felelősségi körébe tartozik: az – akár csalásból, akár tévedésből eredő lényeges hibáktól mentes – pénzügyi kimutatások elkészítését és valós bemutatását lehetővé tévő belső kontrollrendszer kialakítása, megvalósítása és fenntartása; a Bizottság számvitelért felelős tisztviselője által elfogadott számviteli szabályok (6) alapján megfelelő számviteli politika megválasztása és alkalmazása; és a körülményeknek megfelelően ésszerű számviteli becslések készítése. Az igazgató hagyja jóvá a Központ éves beszámolóját azután, hogy a számvitelért felelős tisztviselő az összes rendelkezésre álló információ alapján egy olyan kísérő nyilatkozattal egyetemben elkészítette azt, amelyben a tisztviselő többek között kijelenti, hogy ésszerű bizonyossággal rendelkezik afelől, hogy a beszámoló minden lényeges szempontból valós és hű képet ad a Központ pénzügyi helyzetéről.

    b)

    A vezetés felelőssége a mögöttes tranzakciók jogszerűsége és szabályszerűsége, illetve a gondos pénzgazdálkodás elveinek követése tekintetében abban áll, hogy ki kell alakítania, meg kell valósítania és fenn kell tartania egy olyan eredményes és hatékony belső kontrollrendszert, amely megfelelő felügyelettel és alkalmas intézkedésekkel képes megakadályozni a szabálytalanságokat és csalásokat, illetve szükség esetén jogi eljárásokkal képes visszaszerezni a tévesen kifizetett vagy felhasznált pénzösszegeket.

    Az ellenőr felelőssége

    5.

    A Számvevőszék feladata, hogy ellenőrzései alapján megbízhatósági nyilatkozatot készítsen az Európai Parlament és a Tanács számára (7) az éves beszámoló megbízhatóságára és a mögöttes tranzakciók jogszerűségére és szabályszerűségére vonatkozóan. A Számvevőszék az IFAC nemzetközi ellenőrzési standardjai és etikai kódexe, valamint a legfőbb ellenőrzési intézmények nemzetközi standardjai (INTOSAI) szerint végzi ellenőrzését. Ezek a standardok megkövetelik, hogy a Számvevőszék az ellenőrzést úgy tervezze meg és végezze el, hogy kellő bizonyosságot szerezhessen arra nézve, hogy a Központ éves beszámolója nem tartalmaz lényeges hibákat és az alapjául szolgáló tranzakciók jogszerűek és szabályszerűek.

    6.

    Az ellenőrzés olyan eljárásokat foglal magában, amelyek révén ellenőrzési bizonyíték szerezhető a beszámolóban szereplő összegekről és információkról, valamint a mögöttes tranzakciók jogszerűségéről és szabályszerűségéről. Az eljárások kiválasztása az ellenőrnek egy arra irányuló kockázatelemzés alapján kialakított szakmai megítélésétől függ, hogy milyen valószínűséggel fordulhat elő – akár csalás, akár tévedés okozta – lényeges hiba a beszámolóban, illetve lényeges szabályszerűtlenség az annak alapjául szolgáló tranzakciókban. Az említett kockázatértékeléskor az ellenőr mérlegeli a szervezetnek a beszámoló elkészítése és valós bemutatása szempontjából releváns belső kontrollmechanizmusait, valamint a beszámoló alapjául szolgáló tranzakciók jogszerűségének és szabályszerűségének biztosítása céljából alkalmazott felügyeleti és kontrollrendszereit, és a körülményeknek megfelelő ellenőrzési eljárásokat alakít ki. Az ellenőrzés része továbbá az alkalmazott számviteli politika megfelelőségének, a számviteli becslések ésszerűségének és a beszámoló általános bemutatásának értékelése.

    7.

    A Számvevőszék megítélése szerint a rendelkezésére álló ellenőrzési bizonyítékok elégséges és megfelelő alapot nyújtanak a megbízhatósági nyilatkozat elkészítéséhez.

    Vélemény a beszámoló megbízhatóságáról

    8.

    A Számvevőszék véleménye szerint a Központ éves beszámolója minden lényeges szempontból híven és pénzügyi szabályzata előírásainak, valamint a Bizottság számvitelért felelős tisztviselője által elfogadott számviteli szabályoknak megfelelően tükrözi a 2012. december 31-i pénzügyi helyzetet, illetve a tárgyévben lezajlott gazdasági és pénzforgalmi események eredményét.

    Vélemény a beszámoló alapjául szolgáló tranzakciók jogszerűségéről és szabályszerűségéről

    9.

    A Számvevőszék véleménye szerint a 2012. december 31-én véget ért évre vonatkozó éves beszámoló alapjául szolgáló tranzakciók minden lényeges szempontból jogszerűek és szabályszerűek.

    10.

    Az alábbi megjegyzések nem kérdőjelezik meg a Számvevőszék véleményeinek érvényét.

    MEGJEGYZÉSEK A BELSŐ KONTROLLMECHANIZMUSOKRÓL

    11.

    A Központ egy tagállami partnerhálózat számára éves támogatást nyújt (8) (megállapodásonként a támogatás összege 23 615 euró és 43 620 euró között mozog). 2012-ben a támogatási kiadás 695 337 millió euró (9) volt (amely összeg elsősorban a kedvezményezettek személyzeti költségeire vonatkozik), ez az összes működési kiadás 4 %-a. A Központ által a támogatások előzetes ellenőrzése a támogatás kedvezményezettei által benyújtott költségtérítési igények átfogó adminisztratív elemzéséből és a kedvezményezettekkel szerződött külső ellenőrök által vagy független köztisztviselők által kiállított igazolások értékeléséből áll. A Központ azonban általában nem ellenőrzi eredeti alátámasztó dokumentumok alapján a kedvezményezettek által igényelt személyzeti költségeket. Erre vonatkozóan utólagos ellenőrzésekre legutóbb 2009-ben került sor. Emiatt az előzetes ellenőrzések csak korlátozott bizonyosságot nyújtanak.

    MEGJEGYZÉSEK A KÖLTSÉGVETÉSI GAZDÁLKODÁSRÓL

    12.

    A költségvetés felhasználási aránya nagy volt, 100 % az I. és III. cím esetében, és 98 % a II. cím esetében. Eközben a II. cím esetében a lekötött előirányzatok átvitele nagy volt, 39 % (673 392 euró), ami főleg a Központon kívülálló okokból adódott, mint például a görög hatóságok által a Központ székhelyén történő javítási munkák késedelmes elvégzése. Ez ahhoz vezetett, hogy a székhely vonatkozó karbantartási, javítási és felszerelési munkáit (mintegy 124 000 euró) elhalasztották, és a Központ konferenciatermeibe való eszközök beszerzése (mintegy 242 000 euró) is késett. Az átvitelek egy része az informatikai eszközbeszerzés késedelmének tudható be (mintegy 172 000 euró).

    TOVÁBBI MEGJEGYZÉSEK

    13.

    A Központ igazgatói pozíciójának betöltésére 2010-ben, majd 2011-ben indított felvételi eljárásokat sikertelennek minősítették (10). Egy harmadik felvételi eljárást indították 2012 végén, ez még folyamatban van. A Számvevőszék megállapította, hogy az első két munkaerő-felvételi eljárás során az előszűrő bizottság tagjai nem írtak alá összeférhetetlenségi nyilatkozatot, és a felvételi meghallatások kérdéseit, azok súlyozását és a megfelelő jelöltek listájára való felkerüléshez szükséges felvételi ponthatárokat csak a jelöltek szűrését követően határozták meg.

    AZ ELŐZŐ ÉVI MEGJEGYZÉSEK HASZNOSULÁSA

    14.

    Az I. melléklet áttekintést ad a Számvevőszék előző évi megjegyzései nyomán tett helyesbítő intézkedésekről.

    Ezt a jelentést dr. Louis GALEA számvevőszéki tag elnökletével a IV. kamara a 2013. július 9-i ülésén, Luxembourgban fogadta el.

    a Számvevőszék nevében

    Vítor Manuel da SILVA CALDEIRA

    elnök


    (1)  HL L 39., 1975.2.13., 1. o.

    (2)  A Központ hatáskörét és tevékenységeit a tájékoztató jellegű II. melléklet foglalja össze.

    (3)  Ezek a következőkből állnak: a mérleg, az eredménykimutatás, a cash-flow kimutatás, a nettó eszközök változását feltüntető kimutatás, és a számviteli politika meghatározó alapelveit és további magyarázatokat tartalmazó összegzés.

    (4)  Ezek a költségvetési eredménykimutatásból és a költségvetési eredménykimutatás mellékletéből állnak.

    (5)  HL L 357., 2002.12.31., 72. o.

    (6)  A Bizottság számvitelért felelős tisztviselője által elfogadott számviteli szabályok a Könyvvizsgálók Nemzetközi Szövetsége (IFAC) által kibocsátott Nemzetközi Költségvetési Számviteli Standardokra (IPSAS), illetve adott esetben a Nemzetközi Számviteli Standard Testület (IASB) által kibocsátott Nemzetközi Számviteli Standardokra (IAS)/Nemzetközi Pénzügyi Beszámolási Standardokra (IFRS) támaszkodnak.

    (7)  Az 1605/2002/EK, Euratom tanácsi rendelet 185. cikkének (2) bekezdése (HL L 248., 2002.9.16., 1. o.).

    (8)  Főleg tagállami ügynökségek és kutatóintézetek.

    (9)  A korábbi évek támogatási megállapodásaihoz kapcsolódó előfinanszírozásokból és végső elszámolásokból adódóan. A 2012-es támogatási megállapodások tekintetében csak olyan előfinanszírozás történt 2012-ben, amely még nem eredményezett kiadásokat.

    (10)  Az első felvételi eljárásban a Központ igazgatótanácsa által a jelöltlistára felvett pályázók egyikét sem nevezte ki az Európai Bizottság. A második felvételi eljárásban az előszűrő bizottság úgy vélte, hogy a javasolt pályázók egyike sem felel meg a jelöltlistára való felkerülés követelményeinek és így az Igazgatótanács részére nem nyújtott be listát az alkalmas pályázókról.


    I. MELLÉKLET

    Az előző évi megjegyzések hasznosulása

    Év

    A Számvevőszék megjegyzése

    A helyesbítő intézkedés állapota

    (végrehajtva/folyamatban/végrehajtandó/n.a.)

    2011

    A II. cím alatti áthozatalok túlzott mértéke ellentmond az évenkéntiség költségvetési alapelvének.

    folyamatban

    2011

    Számos költségvetési átcsoportosítás történt, és azok leginkább az év végére összpontosultak (1). E költségvetési átcsoportosításokat nem megfelelően indokolták, mivel az igényekről nem készült becslés. Ez a helyzet a költségvetés-tervezés, illetve -programozás hiányosságaira utal, és nem egyeztethető össze az egyediség költségvetési elvével.

    folyamatban

    (a transzferek indoklása végrehajtva)

    2011

    A Központ évente 1 millió eurót (2) költ támogatásra a szakoktatás és -képzés (3) területén. A 2010-es év támogatásainak lezárását jelentős késedelmek jellemezték, mert egyes kedvezményezettek záró tevékenységi jelentésüket késve nyújtották be. A Központ így maga is késve ellenőrizte a jelentéseket, és a zárókifizetéseket szintén késedelmesen dolgozta fel (4).

    végrehajtva


    (1)  Összesen 77 költségvetési átcsoportosításra került sor, ezek összege 1,5 millió EUR volt. Ezekből 67 átcsoportosítás (1,3 millió EUR) 2011 novemberében és decemberében történt.

    (2)  2011 és 2010: 0,9 millió EUR.

    (3)  A Központ a ReferNet (európai referencia- és szakértői hálózat a szakoktatás és szakképzés területén) számára is nyújt támogatásokat, amelynek feladata, hogy információt nyújtson a tagállamok, valamint Norvégia és Izland által alkalmazott nemzeti szakoktatási és szakképzési rendszerekről és szakpolitikákról.

    (4)  A zárókifizetésekre átlagosan 50 napos késéssel került sor.


    II. MELLÉKLET

    Európai Szakképzés-fejlesztési Központ (Szaloniki)

    Hatáskör és tevékenységek

    A Szerződésből eredő uniós hatáskör

    (az Európai Unió működéséről szóló szerződés 166. cikkének (1) bekezdése)

    Információgyűjtés

    Az Unió olyan szakképzési politikát folytat, amely támogatja és kiegészíti a tagállamok ez irányú tevékenységét, ugyanakkor teljes mértékben tiszteletben tartja a tagállamoknak a szakképzés tartalmára és szervezeti felépítésére vonatkozó hatáskörét.

    A CEDEFOP hatásköre

    a 337/75/EGK, Euratom tanácsi rendelet 2. és 3 cikke.

    Célok

    A CEDEFOP, mint az Európai Unió szakoktatási és -képzési referenciaközpontja, az aktuális tendenciákkal kapcsolatos információkkal látja el a politikai döntéshozókat, kutatókat és szakembereket annak érdekében, hogy azok megalapozott döntéseket hozhassanak, illetve intézkedéseket tehessenek. A CEDEFOP segíti az Európai Bizottságot a szakoktatás és szakképzés uniós szintű ösztönzésében és fejlesztésében.

    Feladatok

    a témához kapcsolódó dokumentáció összeállítása és az adatok elemzése,

    közreműködés a kutatás fejlesztésében és összehangolásában,

    megfelelő információk hasznosítása és terjesztése,

    a szakképzés fejlesztésének kérdéseivel kapcsolatos egyeztetett koncepciók előmozdítása és támogatása,

    fórum biztosítása a sokszínű és széles körű nyilvánosság számára.

    Irányítás

    Igazgatótanács

    Összetétel

    Minden tagállamból:

    a)

    a kormány egy képviselője;

    b)

    a munkáltatói szervezetek egy képviselője;

    c)

    a munkavállalói szervezetek egy képviselője.

    Európai Bizottság: három tag.

    Az a), b) és c) pontokban felsorolt tagokat a Tanács nevezi ki. A Bizottságot képviselő tagokat a Bizottság nevezi ki.

    Az igazgatótanács és az elnökség ülésein az európai szintű munkáltatói, illetve munkavállalói szervezetek koordinátorai, valamint az EGT országokból érkező megfigyelők is részt vesznek.

    Feladatok

    A költségvetés, a középtávú prioritások (a CEDEFOP többéves tervezése keretében) és a munkaprogramok elfogadása, valamint az éves tevékenységi jelentés és az éves beszámoló értékelése és elemzése. A végleges költségvetés és a létszámterv elfogadása.

    Elnökség

    Összetétel

    Az igazgatótanács elnöke és három alelnöke, csoportonként egy koordinátor, valamint a Bizottság egy képviselője.

    Igazgató

    A Bizottság nevezi ki az igazgatótanács által benyújtott jelöltlista alapján, feladata a CEDEFOP irányítása, valamint az igazgatótanács és az Elnökség döntéseinek végrehajtása.

    Belső ellenőrzés

    A Bizottság Belső Ellenőrzési Szolgálata.

    Külső ellenőrzés

    Európai Számvevőszék.

    A zárszámadás elfogadásáért felelős hatóság

    A Tanács javaslata alapján eljáró Európai Parlament.

    A Központ rendelkezésére bocsátott erőforrások 2012-ben (zárójelben a 2011-es adat)

    Végleges költségvetés

    19,22 (18,83) millió EUR

    uniós hozzájárulás (1): 97,6 % (97,5 %)

    Létszám 2012. december 31-én:

    A létszámtervben szereplő állások száma: 101 (101)

    Ebből betöltött: 98 (2) (97)

    Egyéb alkalmazottak:

    szerződéses alkalmazottak: 23 (3) (25)

    kirendelt nemzeti szakértők 3 (3)

    Teljes létszám 124 (125)

    operatív létszám: 90 (90)

    adminisztratív létszám: 34 (35)

    Termékek és szolgáltatások 2012-ben (zárójelben a 2011-es adat)

    Szakpolitikai elemzés és jelentés

    CEDEFOP: Tendenciák az európai szakoktatási és szakképzési politikában, 2010–2012: Haladás a Bruges-i közlemény felé – a jelentést a szakképzési főigazgatók ciprusi ülésére adták ki, és ott mutatták be. CEDEFOP naprakész tájékoztatást nyújtott a szakoktatási és szakképzési rendszerekről, és beszámolt a tagállamokban történt kezdeményezésekről és szakpolitikai fejleményekről. Több, Európa minden részéről adatokat közlő „havi statisztikai jelentés” is a válság hatásainak értékelésére koncentrált. Az Európai Bizottság rendszeres országelemzéseket kért szakoktatási és -képzési fejleményekről az „Európai szemeszter”-re, így a CEDEFOP újraszervezte munkáját és minden tagországra vonatkozóan bevezetett egy az adott ország szakképzését bemutató kiadványt (Spotlights on VET). A dán és ciprusi elnökség alatt megrendezett szakképzési főigazgatói ülésekre készített egy összefoglalót a szakképzés és a vállalatok együttműködésének fejleményeiről, és egy tájékoztató jegyzetet: Átjárható oktatási és képzési rendszerekA korlátok lebontása és növekvő esélyek.

    Közös Európai eszközök, képesítések és tanulási eredmények

    A Központ az Európai Bizottsággal közösen koordinálta az Európai Képesítési Keretrendszer (EQF) tanácsadó csoportját és 23, szakpolitikai vitákról tájékoztató háttéranyag kidolgozásában működött közre. Az egyik tájékoztató jegyzet (A képesítési keretrendszerek Európában egy átláthatóságot és változást biztosító eszköz) a szakképzési főigazgatók ciprusi ülésére készült és a CEDEFOP nemzeti képesítési keretrendszereinek kidolgozásával foglalkozó negyedik éves jelentés eredményeit foglalta össze. A CEDEFOP 10 ország jelentéseit is elemezte, melyekben azok arról számolnak be, hogy hogyan rendelik hozzá tagállami képesítéseiket az európai képesítési keretrendszerhez. A harmadik ECVET monitoringjelentés eredményeit a szakképzési főigazgatók ciprusi ülésén mutatták be. Az EQAVET támogatása folytatódott. A CEDEFOPáltal kezelt Europass honlapot egyre növekvő számban használják az európai fiatalok. A honlap beindítása óta majdnem 60 millió látogatót jegyeztek (2012: 14,8 millió, 2011: 12,9 millió) és a felhasználók 25 millió internetes önéletrajzot hoztak létre (2012: 8,3 millió, 2011: 5,8 millió) A Tantervreform Európában – a tanulási eredmények hatása című tanulmányt egy nemzetközi műhelyfoglalkozáson adták ki és vitatták meg. 2011—12-ben a CEDEFOP 215 tanulmányutat koordinált, amelyeken összesen 33 ország 2 448 szakértője vett részt. A hatástanulmányok nagy megelégedettségi arányt mutattak ki (96 %).

    Felnőttképzés és átalakulások

    Felnőttképzés a munkahelyen - A Készségfejlesztés a vállalati innováció növeléséért című kiadványt egy erről a témáról szóló műhelyfoglalkozásra adták ki. A tevékeny időskor európai éve alkalmából, a CEDEFOP műhelyfoglalkozást tartott a tanulás által fenntartható foglalkoztathatóságról az Oktatásügyi és Kulturális Főigazgatóság „Egy lépést előre a későbbi életbe” konferenciáján. Munka és idősödés – Az idősödő munkaerőbe való befektetés előnyei címmel is kiadványt jelentetett meg. Három kiadvány foglalkozott a szakmai továbbképzés finanszírozásával és egyéb ösztönzőkkel. A fiatalok munkaerőpiaci integrációjának támogatása céljából a CEDEFOP hozzájárult azon, Németország által kezdeményezett rendezvényhez, melynek célja több országgal együttműködési megállapodások kötése a „tanulószerződéses gyakorlati képzés európai szövetsége” részeként. E hozzájárulás támaszkodott továbbá az Oktatásból a munka világába – a szakképzés munkapiaci hatásai című jelentésben szereplő információkra.

    Készségelemzés

    A CEDEFOP bemutatta legfrissebb, a 2010—2020-as időszakra vonatkozó, uniós készségek iránti kereslet- és kínálat-előrejelzését az Európa készségekkel kapcsolatos kíhívása – A készségek iránti lanyha kereslet növeli a rendelkezésre álló készségek és az állások közötti egyensúlytalanság című tájékoztató jegyzetét, valamint a Készségek iránti kínálat és kereslet a jövő Európájában – 2012-es előrejelzés című kiadványát. A CEDEFOP hozzájárult az uniós készségkörképhez és kiadott két kiadványt a környezetbarát készségekről. A Foglalkoztatási és szociális fejlemények Európában, 2012 című bizottsági jelentésbe a CEDEFOP írt egy fejezetet a rendelkezésre álló készségek és az állások közötti egyensúlytalanságról. A rendelkezésre álló készségek és az állások közötti egyensúlytalanság – a vállalatok szerepe című jelentést megvitatták a műhelyfoglalkozáson. Kiadtak továbbá egy A szakismeretek elavulásának megelőzése című tájékoztató jegyzetet. A regionális készség-előrejelzési monitoringeszköz létrehozását célzó kezdeményezése jegyében a CEDEFOP tanácsadást nyújtott a szaloniki önkormányzatnak.

    A CEDEFOP által gyakorolt hatás

    A fő teljesítménymutatók arról tanúskodnak, hogy jelentős a CEDEFOP által gyakorolt hatás: Idézet jelent meg 169 uniós és 68 nemzetközi szakpolitikai dokumentumban, közülük néhány kimondottan támaszkodik a CEDEFOP munkájára; hozzájárulás 26 uniós szakpolitikai dokumentumhoz, 158 elnökségi és egyéb uniós szintű rendezvényhez, 150 CEDEFOP által szervezett rendezvény, 120 publikáció, 525 újságcikk számolt be a CEDEFOP munkájáról (+ 38 %); 636 000 publikációt töltöttek le (+ 33 %); 415 idézet került be szakirodalomba, a közösségi médiában jelentősen növekedett a CEDEFOP jelenléte (+ 127 % Facebook; + 170 % Twitter). Költségkímélés végett, nagyobb hangsúlyt kaptak a videókonferenciák, és kísérleti jelleggel használták a Skype-ot a felvételi eljárások szóbeli meghallgatásai során.

    További információk: www.cedefop.europa.eu (2012-es éves jelentés és éves tevékenységi jelentés).

    Forrás: a Központtól származó adatok.


    (1)  

    Megjegyzés:

    az uniós hozzájárulás uniós támogatásból és költségvetés-módosításból áll.

    (2)  Ez 92 ténylegesen betöltött állásból és 6 megüresedett helyre kiírt állásajánlatból áll (a többéves humánpolitikai terv koncepciójával összhangban).

    (3)  22 szerződéses alkalmazottból, és 1 kiírt állásajánlatból áll.

    Forrás: a Központtól származó adatok.


    A KÖZPONT VÁLASZAI

    11.

    A Központ a támogatási kérelmek elbírálásakor részletesen megvizsgálja a pályázatokat és a költségbecsléseket. Az ellenőrzési folyamat során a benyújtandó dokumentumok minősége és teljessége részletes vizsgálat tárgyát képezi.

    A Számvevőszék aggályaira reagálva az idei évtől a Cedefop a könyvvizsgálói igazolások mellett bevezeti a személyi jellegű költségek és a munkaidő-nyilvántartások részletes ellenőrzését a 26–29 folyósított támogatás közül három véletlenszerűen kiválasztott támogatás esetében.

    12.

    Tudomásul vesszük a II. címhez kapcsolódó átvitelekre vonatkozó észrevételt, és megerősítjük, hogy ezentúl is törekszünk az ilyen jellegű átvitelek csökkentésére.

    13.

    A Központ jelezni kívánja, hogy bár az előszűrő bizottság részére támogatást nyújt, nincs ráhatása az előszűrő bizottság vagy az Európai Bizottság eljárására, illetve döntéseire.

    A bizonyítékok alapján a bizottság tagjai tudatában vannak annak, hogy esetükben nem állhat fenn összeférhetetlenség. Mindazonáltal a Számvevőszék javaslatát követően az előszűrő bizottság tagjai időközben formális nyilatkozatokat is aláírtak.


    Top