Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32023R0372

    A Bizottság (EU) 2023/372 végrehajtási rendelete (2023. február 17.) az állatszállító hajókon végzett hatósági ellenőrzésekről készült írásos feljegyzések nyilvántartására, tárolására és megosztására, az állatszállító hajókkal kapcsolatos, vészhelyzetek esetére vonatkozó vészhelyzeti intézkedési tervekre, az állatszállító hajók jóváhagyására, valamint a kilépési helyekre alkalmazandó minimumkövetelményekre vonatkozó szabályok megállapításáról (EGT-vonatkozású szöveg)

    C/2023/801

    HL L 51., 2023.2.20, p. 32–39 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, GA, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Legal status of the document In force

    ELI: http://data.europa.eu/eli/reg_impl/2023/372/oj

    2023.2.20.   

    HU

    Az Európai Unió Hivatalos Lapja

    L 51/32


    A BIZOTTSÁG (EU) 2023/372 VÉGREHAJTÁSI RENDELETE

    (2023. február 17.)

    az állatszállító hajókon végzett hatósági ellenőrzésekről készült írásos feljegyzések nyilvántartására, tárolására és megosztására, az állatszállító hajókkal kapcsolatos, vészhelyzetek esetére vonatkozó vészhelyzeti intézkedési tervekre, az állatszállító hajók jóváhagyására, valamint a kilépési helyekre alkalmazandó minimumkövetelményekre vonatkozó szabályok megállapításáról

    (EGT-vonatkozású szöveg)

    AZ EURÓPAI BIZOTTSÁG,

    tekintettel az Európai Unió működéséről szóló szerződésre,

    tekintettel az állatoknak a szállítás és kapcsolódó műveletek közbeni védelméről, valamint a 64/432/EGK és a 93/119/EK irányelv és az 1255/97/EK rendelet módosításáról szóló, 2004. december 22-i 2005/1/EK tanácsi rendeletre (1) és különösen annak 30. cikke (2) bekezdésére,

    mivel:

    (1)

    A 2005/1/EK rendelet 20. cikkének (1) bekezdése az állatszállító hajóknak a háziállatok berakodását megelőző átvizsgálására kötelezi az illetékes tagállami hatóságokat. Az illetékes hatóságoknak így különösen azt kell ellenőrizniük, hogy a hajókat a szállítandó állatok számának és fajtájának megfelelő módon építették és szerelték-e fel, valamint hogy az említett rendelet I. mellékletének IV. fejezete szerinti berendezés megfelelően működik-e.

    (2)

    Az illetékes tagállami hatóságok jelenleg saját elektronikus adatbázisaikban tartják nyilván az állatszállító járművek jóváhagyási igazolásait, amelyekhez más tagállamok illetékes hatóságai nem férnek hozzá. Bár az okmányellenőrzés nem helyettesítheti magának a hajónak a fizikai vizsgálatát, a hajó jóváhagyási igazolásában szereplő tanúsítási adatoknak a hatósági ellenőrzések keretében történő vizsgálata szolgálhat némi információval arról, hogy a hajó megfelel-e a 2005/1/EK rendelet I. melléklete IV. fejezetének 1. szakaszában foglalt követelményeknek. Ezért ha megvalósul a jóváhagyási igazolásoknak a tanúsítási adatokkal együtt egy közös elektronikus adatbázisba való feltöltése és abban történő tárolása, az illetékes hatóságok hozzáférhetnek ezekhez az információkhoz, ami csökkenti az adminisztratív terheket, valamint megkönnyíti a hatósági ellenőrzés során végzett munkájukat.

    (3)

    Az illetékes tagállami hatóságok által az egységes elektronikus adatbázisban nyilvántartott tanúsítási adatok között szerepelnie kell az igazolások lejárati idejének, valamint az állatok számára rendelkezésre álló maximális területre és a hajó által szállítható állatok fajtájára vonatkozó információknak. Ez várhatóan lehetővé teszi a hatósági ellenőrzéseket végző illetékes hatóságok számára annak értékelését, hogy a jóváhagyás az ellenőrzés időpontjában érvényes-e, valamint hogy a hajó alkalmas-e a szóban forgó állatok szállítására.

    (4)

    Az (EU) 2017/625 európai parlamenti és tanácsi rendelet (2) egységes jogi keretbe foglalja az állatokon az agrár-élelmiszeripari láncra vonatkozó uniós jogszabályoknak való megfelelés vizsgálata céljából végzett hatósági ellenőrzésekre alkalmazandó szabályokat.

    (5)

    Az (EU) 2017/625 rendelet 13. cikkének (1) bekezdése értelmében az illetékes hatóságoknak papíron vagy elektronikus formában feljegyzést kell készíteniük valamennyi általuk végrehajtott hatósági ellenőrzésről. Az említett bekezdés felsorolja továbbá azokat az információkat, amelyeket ezeknek a feljegyzéseknek tartalmazniuk kell. A 2005/1/EK rendelet 20. cikkének (1) bekezdésében előírt, a háziló-félék és a házi szarvasmarha-, juh-, kecske- és sertésfélék állatszállító hajókra történő berakodása előtt végzett vizsgálatokról ezért feljegyzéseket kell készíteni.

    (6)

    Az (EU) 2017/625 rendelet 9. cikkének (1) bekezdése alapján az illetékes hatóságoknak többek között a vállalkozókat érintő korábbi hatósági ellenőrzések eredményeit és a vállalkozók uniós szabályoknak – köztük a 2005/1/EK rendeletben foglaltaknak – való megfelelését figyelembe véve kell hatósági ellenőrzéseket végezniük. Az illetékes hatóságok nem férnek hozzá a más tagállamok illetékes hatóságai által végzett hatósági ellenőrzések eredményeihez. Ezekre a feljegyzésekre azonban szükség van ahhoz, hogy a 2005/1/EK rendelet 20. cikke (1) bekezdésének alkalmazásában végzett vizsgálatok során megalapozott döntéseket hozhassanak. A 2005/1/EK rendelet 20. cikke (1) bekezdésének megfelelő végrehajtása érdekében ezért létre kell hozni egy közös elektronikus adatbázist, amelynek révén összegyűjthetők és megoszthatók az állatszállító hajók jóváhagyási igazolásainak adatai, valamint e hajók korábbi ellenőrzéseinek eredményei. Ez várhatóan gyors hozzáférést biztosít az illetékes hatóságok számára ezekhez az információkhoz, továbbá csökkenti az adminisztratív terheket és megkönnyíti a hatósági ellenőrzés során végzett munkát.

    (7)

    A 2009/16/EK európai parlamenti és tanácsi irányelv (3) értelmében a tengeri kikötőkkel rendelkező tagállamok mindegyikének el kell végeznie a kikötőibe befutó hajók kikötő szerint illetékes állam általi ellenőrzését. A kikötő szerint illetékes állam általi ellenőrzések eredményei objektívek és ellenőrizhetők, és relevánsak lehetnek a 2005/1/EK rendelet 20. cikkének (1) bekezdésében előírt vizsgálatok, például a vízzárósággal, a szellőzéssel, az úszóképességgel vagy a tűzoltó berendezésekkel kapcsolatban feltárt hiányosságok szempontjából. Ezért a kikötő szerint illetékes állam általi ellenőrzések releváns, nyilvánosan hozzáférhető eredményeit fel kell venni a közös elektronikus adatbázisba.

    (8)

    A Bizottság számos ellenőrzést végzett az állatok jólétének a harmadik országokba történő tengeri szállítás közbeni védelmét szolgáló tagállami hatósági ellenőrzési rendszerek tekintetében. Mivel ezek az ellenőrzések a tengeri fuvarozók engedélyezésére vonatkozó tagállami hatósági ellenőrzési rendszerekben fennálló hiányosságokat tártak fel, az illetékes hatóságoknak gondoskodniuk kell arról, hogy a szállítmányozók oly módon igazítsák ki a 2005/1/EK rendelet 11. cikke (1) bekezdése b) pontjának iv. alpontja szerint benyújtott vészhelyzeti intézkedési terveket, hogy azok alkalmasak legyenek az érintett szállítás során esetlegesen felmerülő főbb vészhelyzetek kezelésére.

    (9)

    Annak érdekében, hogy elegendő idő álljon rendelkezésre a 2005/1/EK rendelet 19. cikkének (1) bekezdésében előírt jóváhagyási igazolás kérelmezőjétől kapott dokumentációban szereplő információk értékelésére, az állatszállító hajók alapos fizikai vizsgálatára való felkészülésre, valamint annak ellenőrzésére, hogy az állatszállító hajó megfelel-e a jóváhagyási igazolás kiállításához szükséges követelményeknek, a kérelmezőnek legalább 20 nappal az állatszállító hajó vizsgálatának időpontja előtt be kell nyújtania az illetékes hatóságokhoz a jóváhagyás iránti kérelmet.

    (10)

    Az állatok állatszállító hajókon történő szállításával kapcsolatos tapasztalataik alapján a tagállami szakértők – köztük az állatok szállítás közbeni védelmével foglalkozó nemzeti kapcsolattartók – 2014-ben kidolgoztak egy hálózati dokumentumot (4), amely a 2005/1/EK rendeletben előírtaknak megfelelően iránymutatást nyújt az állatok állatszállító hajókon történő exportja esetében végzett, állatjóléttel kapcsolatos hatósági ellenőrzéséhez (a továbbiakban: hálózati dokumentum). A hálózati dokumentumban foglalt iránymutatásokat 2020 januárjában aktualizálták a hálózati dokumentum alkalmazása során szerzett tapasztalatok és a Bizottság ellenőrzései alapján.

    (11)

    Az illetékes hatóságok állatszállító hajókon ellenőrzéseket végző ellenőrei többnyire hatósági állatorvosok. Az állatorvosi kompetencia önmagában nem elegendő az állatszállító hajókon alkalmazott azon mechanikus és irányítási rendszerek működésének ellenőrzéséhez, amelyek hatással lehetnek a szállított állatok jólétére. A hálózati dokumentumban javasoltaknak megfelelően a 2005/1/EK rendelet 19. cikkében előírt, jóváhagyási igazolás kiállítása céljából végrehajtott vizsgálatokat végző csoportoknak olyan hatósági állatorvosokból és tengerészeti szakértőkből kell állniuk, akik megfelelő szakértelemmel rendelkeznek az említett mechanikus és irányítási rendszerek terén, valamint gyakorlati tapasztalattal rendelkeznek az állatszállító hajók üzemeltetésében.

    (12)

    Az állatszállító hajók 2005/1/EK rendelet 19. cikkének (1) bekezdése szerinti jóváhagyását vagy a jóváhagyás megújítását a hatósági állatorvos által az állatszállítmányok első szállítása során annak ellenőrzése céljából végzett fedélzeti vizsgálat eredményeitől kell függővé tenni, hogy az állatszállító hajó mechanikus és irányítási rendszerei nem károsak-e a fedélzeten lévő állatok jólétére a szállítás során.

    (13)

    Annak biztosítása érdekében, hogy a más tagállamokból szállított vagy az indulási helytől a tengeri kikötőkben található kilépési helyekig nagy távolságon közúton szállított állatokat biztonságosan lehessen kirakodni, valamint etetni, itatni és pihentetni lehessen őket, legalább egy, az 1255/97/EK tanácsi rendelet (5) 1. cikkének (1) bekezdésében említett ellenőrző állomásnak rendelkezésre kell állnia a tengeri kikötőkben található kilépési helyeken vagy az érintett kilépési helytől kétórányi közúti távolságon belül.

    (14)

    Annak érdekében, hogy a tagállamok személyzetet és erőforrásokat csoportosíthassanak át az e rendeletben meghatározott új feladatok ellátására és kötelezettségek teljesítésére, biztosított legyen az új szabályokhoz való gördülékeny és zökkenőmentes alkalmazkodás, továbbá a tagállamoknak elegendő idejük legyen arra, hogy szükség esetén ellenőrző állomásokat építsenek ki a kilépési helyeken, indokolt úgy rendelkezni, hogy e rendeletnek az állatorvos fedélzeten való jelenlétére vonatkozó 10. cikke, valamint a kilépési helyeken található ellenőrző állomásokra vonatkozó 11. cikke csak 2024. január 1-jétől legyen alkalmazandó.

    (15)

    Az e rendeletben előírt intézkedések összhangban vannak a Növények, Állatok, Élelmiszerek és Takarmányok Állandó Bizottságának véleményével,

    ELFOGADTA EZT A RENDELETET:

    1. cikk

    Tárgy és hatály

    Ez a rendelet

    a)

    meghatározza a 2005/1/EK rendelet 20. cikkének (1) bekezdésében előírt vizsgálatok elvégzéséhez szükséges részletes szabályokat;

    b)

    meghatározza a 2005/1/EK rendelet 11. cikke (1) bekezdése b) pontjának iv. alpontjában említett vészhelyzeti intézkedési tervek tartalmát, amennyiben azok állatszállító hajókra vonatkoznak;

    c)

    meghatározza a tengeri kikötőkben található kilépési helyekre vonatkozó minimumkövetelményeket.

    2. cikk

    Fogalommeghatározások

    E rendelet alkalmazásában „a kikötő szerint illetékes állam általi ellenőrzés” a kikötő szerinti állam illetékes hatóságai által a 2009/16/EK irányelvvel összhangban végzett ellenőrzést jelenti.

    3. cikk

    Elektronikus adatbázis

    (1)   A Bizottság elektronikus adatbázist fejleszt ki, és biztosítja annak működését, karbantartását, támogatását és minden szükséges frissítését vagy továbbfejlesztését.

    (2)   Az elektronikus adatbázis tartalmazza a 2005/1/EK rendelet 20. cikkének (1) bekezdésében előírt vizsgálatokhoz szükséges információkat, beleértve a következőket:

    a)

    az állatszállító hajók jóváhagyási igazolásainak tanúsítási adatai olyan formában, amely lehetővé teszi az illetékes tagállami hatóságok számára az állatszállító hajók gyors azonosítását;

    b)

    az illetékes tagállami hatóságok által az állatszállító hajókon a 2005/1/EK rendelet 20. cikke (1) bekezdésének alkalmazásában végzett korábbi vizsgálatok nyilvántartása;

    c)

    nyilvánosan hozzáférhető információk a kikötő szerint illetékes állam általi ellenőrzések eredményéről.

    (3)   A Bizottság a 4., az 5. és a 6. cikk alkalmazásában hozzáférést biztosít az illetékes tagállami hatóságok számára az elektronikus adatbázishoz.

    (4)   Minden illetékes tagállami hatóság kijelöl legalább egy nemzeti tisztviselőt, és közli a Bizottsággal a kijelölést és a tisztviselő elérhetőségeit. Az illetékes tagállami hatóságok a nemzeti tisztviselőket érintő minden változásról haladéktalanul tájékoztatják a Bizottságot.

    (5)   Az illetékes tagállami hatóságok felelősek az általuk az adatbázisba bevitt vagy abban előállított adatokért és dokumentumokért.

    4. cikk

    Az állatszállító hajók jóváhagyási igazolásainak nyilvántartása

    (1)   Az illetékes tagállami hatóságok az állatszállító hajók 2005/1/EK rendelet 19. cikkének (4) bekezdésében említett jóváhagyási igazolásait nyilvántartják az e rendelet 3. cikkében említett elektronikus adatbázisban.

    (2)   Az (1) bekezdésben említett igazolások tartalmazzák az igazolás lejárati idejét, valamint az állatok számára fedélzetenként rendelkezésre álló maximális területre és a hajó által szállítható állatok fajtájára vonatkozó információkat.

    5. cikk

    A vizsgálatok nyilvántartása

    (1)   Az illetékes tagállami hatóságok az állatszállító hajókon a 2005/1/EK rendelet 20. cikkének (1) bekezdése alapján elvégzett vizsgálatokat a vizsgálatot követően indokolatlan késedelem nélkül rögzítik az e rendelet 3. cikkében említett elektronikus adatbázisban.

    (2)   Az e cikk (1) bekezdésében említett vizsgálatok nyilvántartásainak tartalmazniuk kell az (EU) 2017/625 rendelet 13. cikke (1) bekezdésének második albekezdésében meghatározott elemeket.

    6. cikk

    Az állatszállító hajók jóváhagyási igazolásaihoz és a korábbi vizsgálatok nyilvántartásaihoz való hozzáférés

    (1)   A Bizottság gondoskodik arról, hogy az e rendelet 3. cikkében említett elektronikus adatbázis lehetővé tegye azoknak az illetékes tagállami hatóságok által nyilvántartott releváns adatoknak a lehívását, amelyekre a 2005/1/EK rendelet 19. és 20. cikke végrehajtásának nyomon követéséhez szükség van.

    (2)   Az illetékes tagállami hatóságok hozzáféréssel rendelkeznek az elektronikus adatbázisban nyilvántartott minden olyan információhoz, amely a következőkhöz szükséges:

    a)

    annak ellenőrzése, hogy az állatszállító hajók rendelkeznek-e érvényes jóváhagyási igazolással;

    b)

    megalapozott döntések meghozatala az állatszállító hajók 2005/1/EK rendelet 20. cikke szerinti, berakodáskor való átvizsgálásakor.

    7. cikk

    Az állatszállító hajókkal kapcsolatos, vészhelyzetek esetére vonatkozó vészhelyzeti intézkedési tervek

    A 2005/1/EK rendelet 11. cikke (1) bekezdése b) pontjának iv. alpontja értelmében az állatokat állatszállító hajókon tengeri úton szállítani szándékozó szállítók által benyújtott, vészhelyzetek esetére vonatkozó vészhelyzeti intézkedési terveknek tartalmazniuk kell az ilyen szállításokhoz kapcsolódó legvalószínűbb állatjóléti veszélyek kockázatelemzését.

    8. cikk

    Állatszállító hajók jóváhagyása iránti kérelmek

    A kérelmező a 2005/1/EK rendelet 19. cikkének (1) bekezdése szerinti, az állatszállító hajó jóváhagyási igazolására irányuló kérelmet legalább 20 munkanappal a szóban forgó rendelet 19. cikke (1) bekezdésének c) pontjában említett vizsgálat időpontja előtt megküldi a tagállam által kijelölt megfelelő illetékes hatóságoknak vagy szervnek.

    9. cikk

    Állatszállító hajók ellenőreinek csoportjai

    (1)   Az illetékes hatóságok biztosítják, hogy a 2005/1/EK rendelet 19. cikkében előírt jóváhagyási igazolás kiállítása céljából végzett vizsgálatokat ellenőrök csoportja végezze.

    (2)   Az ellenőrök csoportját legalább a következők alkotják:

    a)

    egy hatósági állatorvos; valamint

    b)

    egy, a tagállam tengerészeti hatóságai által felhatalmazott tengerészeti szakértő.

    (3)   A (2) bekezdés b) pontjában említett tengerészeti szakértőnek teljesítenie kell legalább a következő követelmények egyikét:

    a)

    egy, a tagállamok által elismert tengeri vagy hajózási intézmény megfelelő képesítésével bír, rendelkezik tengeren szerzett hajóstiszti tapasztalattal és a tengerészek képzéséről, képesítéséről és az őrszolgálat ellátásáról szóló nemzetközi egyezmény (STCW) szerinti érvényes STCW II/2-es vagy III/2-es bizonyítvánnyal, amelyre nem vonatkozik korlátozás a működési terület, a főgépteljesítmény vagy a raksúly alapján;

    b)

    rendelkezik az illetékes tengerészeti hatóságok által elismert hajóépítő-mérnöki, gépészmérnöki vagy a hajózás terén szerzett mérnöki vizsgával és ilyen minőségben legalább ötéves szakmai tapasztalattal; vagy

    c)

    rendelkezik valamely, a tagállam által elismert, releváns mérnöki vagy tudományos területen szerzett kapcsolódó egyetemi vagy annak megfelelő felsőoktatási végzettséggel.

    10. cikk

    A hatósági állatorvos által az állatszállító hajók fedélzetén végzett hatósági ellenőrzések

    (1)   A hatósági állatorvos hatósági ellenőrzéseket végez az állatszállító hajó fedélzetén az állatszállító hajóval a 2005/1/EK rendelet 19. cikkének (1) bekezdésében előírt jóváhagyást követően végzett első állatszállítás teljes időtartama alatt, valamint a jóváhagyás megújítása előtt.

    (2)   Az állatszállító hajó jóváhagyását fel kell függeszteni, kivéve, ha:

    a)

    az (1) bekezdésben említett ellenőrzések azt mutatják, hogy az állatszállító hajó kialakítása és felszereltsége nem káros a fedélzeten lévő állatok jólétére; valamint

    b)

    a szállítmányozó hatékony korrekciós intézkedéseket hoz, amennyiben az (1) bekezdésben említett ellenőrzések bármilyen egyéb hiányosságot feltárnak.

    (3)   Az (1) bekezdésben említett ellenőrzések elvégzése tekintetében a hatósági állatorvos a mellékletben meghatározott mintának megfelelően jelentést készít a szállítás során a fedélzeten végzett ellenőrzésekről.

    11. cikk

    A tengeri kikötőkben lévő kilépési helyeken található ellenőrző állomásokra vonatkozó minimumkövetelmények

    Amennyiben a műveletek állatok más tagállamokból történő közúti szállításával vagy az indulási helytől a tengeri kikötőkig történő, nagy távolságokon való közúti szállítással járnak, az illetékes hatóságok biztosítják, hogy az állatok érintett kategóriái tekintetében az 1255/97/EK rendelet 3. cikke (1) bekezdésének első albekezdésével összhangban jóváhagyott ellenőrző állomások álljanak rendelkezésre a tengeri kikötőkben található kilépési helyeken vagy az érintett kilépési helytől kétórányi közúti távolságon belül.

    12. cikk

    Hatálybalépés

    Ez a rendelet az Európai Unió Hivatalos Lapjában való kihirdetését követő huszadik napon lép hatályba.

    A 10. és a 11. cikket 2024. január 1-jétől kell alkalmazni.

    Ez a rendelet teljes egészében kötelező és közvetlenül alkalmazandó valamennyi tagállamban.

    Kelt Brüsszelben, 2023. február 17-én.

    a Bizottság részéről

    az elnök

    Ursula VON DER LEYEN


    (1)  HL L 3., 2005.1.5., 1. o.

    (2)  Az Európai Parlament és a Tanács (EU) 2017/625 rendelete (2017. március 15.) az élelmiszer- és takarmányjog, valamint az állategészségügyi és állatjóléti szabályok, a növényegészségügyi szabályok, és a növényvédő szerekre vonatkozó szabályok alkalmazásának biztosítása céljából végzett hatósági ellenőrzésekről és más hatósági tevékenységekről, továbbá a 999/2001/EK, a 396/2005/EK, az 1069/2009/EK, az 1107/2009/EK, az 1151/2012/EU, a 652/2014/EU, az (EU) 2016/429 és az (EU) 2016/2031 európai parlamenti és tanácsi rendelet, az 1/2005/EK és az 1099/2009/EK tanácsi rendelet, valamint a 98/58/EK, az 1999/74/EK, a 2007/43/EK, a 2008/119/EK és a 2008/120/EK tanácsi irányelv módosításáról, és a 854/2004/EK és a 882/2004/EK európai parlamenti és tanácsi rendelet, a 89/608/EGK, a 89/662/EGK, a 90/425/EGK, a 91/496/EGK, a 96/23/EK, a 96/93/EK és a 97/78/EK tanácsi irányelv és a 92/438/EGK tanácsi határozat hatályon kívül helyezéséről (a hatósági ellenőrzésekről szóló rendelet) (HL L 95., 2017.4.7., 1. o.).

    (3)  Az Európai Parlament és a Tanács 2009/16/EK irányelve (2009. április 23.) a kikötő szerint illetékes állam általi ellenőrzésről (HL L 131., 2009.5.28., 57. o.).

    (4)  Az állatszállító hajókra vonatkozó hálózati dokumentum, elérhető a következő címen: https://circabc.europa.eu/ui/group/f41c4e1d-22a1-4e7b-aa31-cd16f126037d/library/d1bdd5a7-2e73-4f9a-97e2-c0975fc713a1/details

    (5)  A Tanács 1255/97/EK rendelete (1997. június 25.) az ellenőrző állomásokra vonatkozó közösségi kritériumokról, valamint a 91/628/EGK irányelv mellékletében említett útvonalterv módosításáról (HL L 174., 1997.7.2., 1. o.).


    MELLÉKLET

    JELENTÉS A SZÁLLÍTÁS SORÁN A FEDÉLZETEN VÉGZETT FIZIKAI ELLENŐRZÉSEKRŐL

    (a 10. cikkben említettek szerint)

    1.

    Általános

    A hajó neve

    A hajó IMO-száma

    A jóváhagyás/jóváhagyás megújításának helye szerinti ország

    A jóváhagyás/jóváhagyás megújításának dátuma

    A kapitány neve

    A jóváhagyási igazolás száma

    2.

    A szállítás típusa

    Jóváhagyás utáni első szállítás

    Jóváhagyás megújítása utáni első szállítás

    3.

    Indulási és rendeltetési hely

    3.1.

    Kilépési hely és INDULÁSI ország

    3.2.

    RENDELTETÉSI hely és ország

    3.1.1.

    Dátum

    3.1.2.

    Időpont

    3.2.1.

    Dátum

    3.2.2.

    Időpont

    3.1.3.

    Fajok és kategóriák

    3.1.4.

    Az állatok száma fajonként

    3.1.5.

    A szállítmány becsült összsúlya (kg-ban)

    4.

    Az állatokat érintő fedélzeti körülmények a szállítás során

    4.1.

    A legmagasabb mért hőmérséklet

    4.2.

    A legmagasabb mért relatív páratartalom

    4.3.

    A legmagasabb mért ammóniaszint

    5.

    Az állatok jólétét befolyásoló rendszerek működése

    5.1.

    Szellőztetés

    Igen

    Nem

    Feltárt rendellenességek

    Korrekciós intézkedések (adott esetben)

    5.2.

    Vízelvezetés

    Igen

    Nem

    Feltárt rendellenességek

    Korrekciós intézkedések (adott esetben)

    5.3.

    Elegendő megvilágítás az állatok vizsgálatához

    Igen

    Nem

    Feltárt rendellenességek

    Korrekciós intézkedések (adott esetben)

    5.4.

    Adott esetben édesvíz-előállítás

    Igen

    Nem

    Feltárt rendellenességek

    Korrekciós intézkedések (adott esetben)

    5.5.

    Takarmány és víz

    Igen

    Nem

    Feltárt rendellenességek:

    Korrekciós intézkedések (adott esetben):

    5.6.

    Beteg/sérült állatok száma a szállítás során

    Feltárt rendellenességek:

    Korrekciós intézkedések (adott esetben):

    5.7.

    A szállítás során elhullott és az eutanizált állatok száma

    Feltárt rendellenességek:

    Korrekciós intézkedések (adott esetben):

    5.8.

    Egyéb

    Feltárt rendellenességek:

    Korrekciós intézkedések (adott esetben):

    6.

    A jelentést kibocsátó hatóság

    6.1.

    A hatóság neve

    6.2.

    A hatóság címe

    6.3.

    A hatóság telefonszáma

    6.4.

    A hatóság e-mail-címe

    6.5.

    Dátum

    6.6.

    Hely

    6.7.

    A hatósági állatorvos neve és aláírása

    6.8.

    Bélyegző


    Top