Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62018CJ0310

A Bíróság ítélete (első tanács), 2018. szeptember 19.
Emil Milev elleni büntetőeljárás.
Előzetes döntéshozatal – Sürgősségi előzetes döntéshozatali eljárás – Büntetőügyekben folytatott igazságügyi együttműködés – (EU) 2016/343 irányelv – Az ártatlanság vélelme – A bűnösségre történő nyilvános utalások – Jogorvoslati lehetőségek – Az előzetes letartóztatás törvényességének felülvizsgálatára irányuló eljárás.
C-310/18. PPU. sz. ügy.

C‑310/18. PPU. sz. ügy

Emil Milev

ellen folytatott büntető eljárás

(a Spetsializiran nakazatelen sad [Bulgária] által benyújtott előzetes döntéshozatal iránti kérelem)

„Előzetes döntéshozatal – Sürgősségi előzetes döntéshozatali eljárás – Büntetőügyekben folytatott igazságügyi együttműködés – (EU) 2016/343 irányelv – Az ártatlanság vélelme – A bűnösségre történő nyilvános utalások – Jogorvoslati lehetőségek – Az előzetes letartóztatás törvényességének felülvizsgálatára irányuló eljárás”

Összefoglaló – A Bíróság ítélete (első tanács), 2018. szeptember 19.

  1. Előzetes döntéshozatalra előterjesztett kérdések–Sürgősségi előzetes döntéshozatali eljárás–Feltételek–Szabadságától megfosztott személy–A jogvita olyan megoldása, amely e fogva tartásra hatással lehet

    (A Bíróság alapokmánya, 23a. cikk; a Bíróság eljárási szabályzata, 107. cikk)

  2. Büntetőügyekben folytatott igazságügyi együttműködés–A büntetőeljárás során az ártatlanság vélelme egyes vonatkozásainak és a tárgyaláson való jelenlét jogának megerősítése–2016/343 irányelv–Hatály–Az előzetes letartóztatásra vonatkozó határozatok elfogadási feltételei–Kizártság

    (2016/343 európai parlamenti és tanácsi irányelv, 3. cikk, és 4. cikk, (1) bekezdés)

  1.  Lásd a határozat szövegét.

    (lásd: 35–37. pont)

  2.  A büntetőeljárás során az ártatlanság vélelme egyes vonatkozásainak és a tárgyaláson való jelenlét jogának megerősítéséről szóló, 2016. március 9‑i (EU) 2016/343 európai parlamenti és tanácsi irányelv 3. cikkét és 4. cikkének (1) bekezdését akként kell értelmezni, hogy azokkal nem ellentétes az előzetes letartóztatás intézkedés fenntartására vonatkozóan valamely igazságügyi hatóság által hozott határozathoz hasonló olyan eljárási természetű előzetes határozatok elfogadása, amelyek gyanún vagy terhelő bizonyítékokon alapulnak, feltéve, hogy ezek a határozatok nem utalnak bűnösként a fogva tartott személyre. Ez az irányelv ugyanakkor nem szabályozza azokat a feltételeket, amelyek mellett az előzetes letartóztatásra vonatkozó határozatokat el lehet fogadni.

    (lásd: 49. pont és a rendelkező rész)

Top