Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2015/372A/01

    CONS/AD/119 álláshirdetés

    HL C 372A., 2015.11.10, p. 1–18 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, GA, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    10.11.2015   

    HU

    Az Európai Unió Hivatalos Lapja

    CA 372/1


    CONS/AD/119 álláshirdetés

    (2015/C 372 A/01)

    ÁLTALÁNOS INFORMÁCIÓK

    Szervezeti egység

    A. Főigazgatóság, Biztonsági Hivatal

    Munkavégzés helye

    Brüsszel

    Beosztás

    Biztonsági igazgató

    Tisztségcsoport és besorolási fokozat

    AD 14

    Személyi biztonsági ellenőrzés szintje

    TRES SECRET UE/EU TOP SECRET

    A PÁLYÁZATBENYÚJTÁS HATÁRIDEJE

    2015. december 8.

    MAGUNKRÓL

    A Tanács Főtitkársága segítséget nyújt az Európai Unió Tanácsa és az Európai Tanács által végzett munkához. Az Adminisztrációs Főigazgatósághoz tartozó Biztonsági Hivatal felügyeli és igazgatja a Tanács és az Európai Tanács belső és külső biztonsági ügyeit, ez utóbbiakat a belga hatóságokkal szoros együttműködésben. Feladata annak biztosítása, hogy a személyek, eszközök és információk megfelelő védelemben részesüljenek a biztonsági kockázatokkal szemben, valamint hogy a Tanács Főtitkársága teljesítse gondossági kötelezettségét a személyzet és a látogatók felé.

    A Biztonsági Hivatal gondoskodik az Unió állam-, illetve kormányfőinek, az Európai Tanács elnökének, a tagállamok minisztereinek és harmadik országok idelátogató vezetőinek a védelméről, valamint felügyeli a Tanács épületeinek őrzését. Irányítja az éjjel-nappali reagálási képességet, gondoskodik a személyzet és a küldöttek biztonságtudatosságának növeléséről, valamint elvégzi a biztonsági ellenőrzéseket. Kidolgozza az EU-minősített adatok – többek között a minősített informatikai rendszereken történő – védelmére vonatkozó jogszabályokat és szakpolitikákat. Felügyeletet gyakorol és tanácsadást biztosít az Európai Tanács és a Tanács működését fenyegető biztonsági kockázatok, egyebek között a kémkedés kezelésével kapcsolatban. Ezenfelül a Biztonsági Hivatal dolgozza ki és koordinálja a Tanács Főtitkárságának üzletmenet-folytonossági politikáját.

    AZ IDEÁLIS JELÖLT

    Olyan dinamikus, jó vezetői és döntéshozói képességekkel rendelkező vezetőt keresünk, aki nagy nyomás alatt is képes irányítani, inspirálni és motiválni egy kb. 160 főből álló, munkáját három osztályon végző, nemzetközi, multikulturális és soknyelvű csapatot.

    Az ideális jelölt kiváló kommunikációs készségekkel rendelkezik, jól ismeri az uniós politikát és szakpolitikákat és képes kidolgozni és kommunikálni a biztonságnak a jelenlegi uniós helyzetben betöltött szerepére vonatkozó stratégiai jövőképet.

    Az ideális jelölt magas szintű, lehetőleg nemzetközi környezetben szerzett vezetői tapasztalattal rendelkezik a következő területek legalább egyikén: biztonság, diplomácia, protokoll, illetve magas szintű politikai rendezvények szervezése. Előnyt jelent a következők terén szerzett tapasztalat: biztonsági kockázatok kezelése, átfogó biztonsági programok irányítása, üzletmenet-folytonossági tervezés, minősített adatok védelmére vonatkozó stratégiák kidolgozása, valamint minősített informatikai rendszerek akkreditációja. A jelöltnek alapos ismeretekkel kell rendelkeznie az újonnan kialakuló biztonsági kockázatokról, valamint arról, hogy mire van szükség egy átfogó biztonsági program végrehajtásához és a biztonsági kockázatok eredményes kezeléséhez.

    A Tanács Főtitkársága ösztönzi a vezetői szintű mobilitást, ezért a jelöltek esetében elvárás, hogy széles körű tapasztalatokkal rendelkezzenek, illetve hogy főtitkársági pályafutásuk során különböző területeken is képesek és hajlandók legyenek feladatokat vállalni.

    A MUNKAKÖR ÁLTALÁNOS LEÍRÁSA

    Az igazgató a főigazgató-helyettes, illetve a főigazgató irányítása alatt vezeti az igazgatóságot, és tanácsadást nyújt az igazgatóság hatáskörébe tartozó területeken.

    Az igazgató magas szintű szakpolitikai és eljárási tanácsadást nyújt, továbbá elemzéseket készít és ajánlásokat fogalmaz meg szóban vagy írásban a felső vezetésnek, a Tanács főtitkárának, valamint az Európai Tanács és a Tanács elnökségének az igazgatóság hatáskörébe tartozó valamennyi üggyel kapcsolatosan.

    Az igazgató stratégiai vezető szerepet tölt be, továbbá szakpolitikákat, koncepciókat és innovatív megoldásokat dolgoz ki az igazgatóság hatáskörébe tartozó valamennyi üggyel kapcsolatosan.

    FELADATOK

    A főigazgató-helyettes, illetve a főigazgató irányítása alatt vezeti az igazgatóságot, megszervezi annak tevékenységeit, valamint támogatja és motiválja a személyzetet a munkavégzés során.

    A biztonság és az üzletmenet-folytonosság terén a legmagasabb szintű szakmai tanácsadással szolgál a főigazgatónak, a főigazgató-helyettesnek, a főtitkárnak, valamint szükség esetén az elnökségnek, a Tanácsnak és az Európai Tanács elnökének.

    Meghatározza az elérendő célokat és hozzájárul azok eléréséhez, és ennek érdekében kialakítja az igazgatóság munkaprogramját, illetve biztosítja végrehajtásának megfelelő nyomon követését.

    Igazgatói szinten képviseli az igazgatóságot a Tanács Főtitkárságán belül és azon kívül is, mindenekelőtt a soros elnökséggel, illetve az egyéb intézményekkel fennálló kapcsolatokban.

    Biztosítja az igazgatóság által nyújtott szolgáltatásoknak és az igazgatóságon végzett munka eredményeinek a minőségét.

    Biztosítja az igazgatóság erőforrásaival való szakszerű gazdálkodást.

    Biztosítja az igazgatóságon belüli, illetve a Tanács Főtitkárságának egyéb szolgálataival folytatott hatékony kommunikációt és együttműködést.

    Biztosítja az igazgatóság hatáskörébe tartozó területeken alkalmazandó szabályok és eljárások tiszteletben tartását.

    MUNKAKÖRÜLMÉNYEK

    A szolgálat igényei megkövetelhetik a rendes munkaidőn kívüli jelenlétet, különösen az Európai Tanács üléseivel és egyéb magas szintű találkozókkal összefüggésben

    Külföldi kiküldetések: alkalmanként, jellemzően az Unió tagállamaiba

    A munkavégzés helye: a Justus Lipsius épület, valamint a Tanács és az Európai Tanács épületei

    ELVÁRT KÉSZSÉGEK

    Szakmai alkalmasság

    Mivel a Tanács Főtitkárságának munkanyelve az angol és a francia, a munkakör betöltéséhez elengedhetetlen a jó francia és angol nyelvismeret, valamint a kommunikációs képesség mindkét nyelven. Az Európai Unió további hivatalos nyelveinek (1) ismerete előnyt jelent.

    A Tanács és az Európai Tanács szerkezetének és működésének, valamint a többi uniós intézménnyel fennálló kapcsolatainak alapos ismerete

    Az uniós intézmények politikai és biztonsági helyzetének alapos ismerete

    Az információk bizalmas kezelésének képessége

    Kiváló írásbeli kommunikációs készség

    A feladatok elvégzése és eredmények felmutatása

    Kiváló munkaszervezési és -tervezési képesség, valamint eredmények felmutatásának képessége (kulcskompetencia)

    Innovációs képesség és az ügymenet egyszerűsítésének képessége

    Személyes tulajdonságok

    Nagy felelősségtudat (kulcskompetencia)

    Potenciális problémák előrejelzésének és azonosításának, valamint megoldásának képessége

    Képesség a különböző területeken való munkavégzésre a főtitkársági pályafutás alatt

    Interperszonális készségek

    A belső és külső érdekelt felekkel, valamint a nyilvánossággal való hatékony és meggyőző kommunikáció képessége

    Bizalmon alapuló munkakapcsolatok kialakításának képessége az érintett belső és külső partnerek vezető képviselőivel

    Vezetői képességek

    Munkaszervezési és erőforrás-gazdálkodási készség, szervezeti tudatosság, döntéshozatali képesség, vezetői készség és csapatépítési készség

    JELENTKEZÉSI FELTÉTELEK

    A pályázóknak a jelentkezés időpontjában az alábbi jelentkezési feltételeknek kell megfelelniük:

    a)

    Általános feltételek

    az Európai Unió valamelyik tagállamának állampolgára,

    állampolgári jogaival maradéktalanul élhet,

    a katonai szolgálatra vonatkozó jogszabályi kötelezettségeinek eleget tett.

    b)

    Különös feltételek

    oklevéllel igazolt, befejezett egyetemi tanulmányokkal rendelkezik (2),

    legalább 15 éves szakmai tapasztalattal rendelkezik, amelyből legalább 5 évet igazgatási szervezet vezetőjeként töltött, tényleges igazgatási és szervezési feladatokat ellátva.

    MEGJEGYZÉSEK

    A Tanács Főtitkársága olyan munkahely, ahol az esélyegyenlőség elve érvényesül, így nők és férfiak pályázatait egyaránt szívesen fogadjuk minden uniós tagállamból, a lehető legszélesebb földrajzi eloszlás elve alapján. A Tanács Főtitkársága intézkedéseket vezetett be a munka és a magánélet összeegyeztetése érdekében, valamint biztosítja a munkakörülmények hozzáigazítását a fogyatékossággal élő személyek igényeihez (további részletek az I. mellékletben találhatók). Tekintettel arra, hogy a felsővezetői szinteken alacsony a nők aránya, különösen üdvözölné női pályázók jelentkezését erre a munkakörre.

    E munkakör betöltéséhez a minősített dokumentumokhoz való hozzáférést lehetővé tevő személyi biztonsági tanúsítvány szükséges (TRES SECRET EU/EU TOP SECRET szint). A pályázók a pályázatuk benyújtásával kinyilvánítják, hogy hajlandóak alávetni magukat a 2013/488/EU tanácsi határozat (3) szerinti biztonsági ellenőrzésnek. A munkakörbe történő tényleges kinevezésre csak akkor kerülhet sor, ha a kiválasztott jelölt érvényes biztonsági tanúsítványt szerzett. Azon jelöltek számára, akiknek a biztonsági ellenőrzésére még nem került sor, a Főtitkárság ideiglenes szerződést ajánl fel arra az időtartamra, amíg a biztonsági ellenőrzési eljárás eredményesen le nem zárul.

    A kiválasztási tanácsadó bizottságot értékelőközpont segíti munkájában. Az értékelőközpont által készített jelentés két évig marad érvényben.

    A kiválasztási tanácsadó bizottság először megvizsgálja a pályázók végzettségét, szakmai tapasztalatát és jelentkezésük indokát, majd összeállítja azon pályázók listáját, akiket meghív egy első személyes elbeszélgetésre. Az elbeszélgetést követően a kiválasztási tanácsadó bizottság kiválasztja azokat a pályázókat, akik meghívást kapnak egy külső személyzeti felvételi tanácsadók által lebonyolított fordulóra az értékelőközpontba, valamint a kiválasztási tanácsadó bizottsággal sorra kerülő második elbeszélgetésre.

    A kiválasztási eljárás tervezett menetrendje a következő:

    A személyes meghallgatásra kiválasztott jelöltek várhatóan december közepén kapnak értesítést;

    Az első elbeszélgetésre a tervek szerint 2016. január elején kerül majd sor;

    Az értékelőközpontban megrendezendő forduló 2016. január közepére várható;

    Az elbeszélgetések második körére várhatóan 2016. január végén kerül sor.

    Az állás meghirdetésére a személyzeti szabályzat 29. cikke (2) bekezdésével összhangban (rangidős tisztviselői pozíció) kerül sor.

    A JELENTKEZÉS MÓDJA

    A jelentkezési határidő: 2015. december 8.

    A jelentkezéseket legkésőbb a jelentkezési határidő napján, a következő e-mail címre kell elküldeni: Selection.of.Officials-Applications.Management.Posts@consilium.europa.eu

    Kizárólag azokat a jelentkezéseket fogadjuk el, amelyek tartalmazzák az alábbiakat:

    a)

    megfelelően kitöltött és dátummal ellátott jelentkezési lap (IV. melléklet); a jelentkezési lap elektronikus formában megtalálható a Tanács honlapján, a következő címen: http://www.consilium.europa.eu/en/general-secretariat/jobs/job-opportunities/

    b)

    részletes önéletrajzzal ellátott, angol vagy francia nyelvű motivációs levél, lehetőség szerint Europass-formátumban (http://europass.cedefop.europa.eu), amely kiterjed a pályázó teljes szakmai pályafutására, és ismerteti többek között a pályázó okleveleit, illetve diplomáit, nyelvismeretét, szakmai tapasztalatait és jelenlegi munkakörét, valamint

    c)

    fénymásolat a végzettséget igazoló oklevelekről, valamint a szakmai tapasztalatot igazoló dokumentumokról. Az igazoló dokumentumok kizárólag harmadik féltől származhatnak, a b) pontban említett önéletrajz beküldése nem elegendő.

    A jelentkezéshez mellékelt minden igazoló dokumentumot word, pdf vagy jpg formátumban kell benyújtani, angol vagy francia nyelven meg kell nevezni és sorszámmal kell ellátni (1. melléklet, 2. melléklet stb.). Csatolni kell a mellékletek jegyzékét is. A felhőalapú adattárolási megoldáson vagy fájlmegosztási platformokon keresztül érkező jelentkezéseket nem áll módunkban figyelembe venni.

    A kiválasztott jelöltnek be kell mutatnia a fent felsorolt dokumentumok eredeti példányát.

    A PÁLYÁZATOK FELÜLVIZSGÁLATA

    A felülvizsgálati kérelmekkel, a jogorvoslati lehetőségekkel és az európai ombudsmannál való panasztétellel kapcsolatos eljárásokat ezen álláshirdetés II. melléklete ismerteti.

    ADATVÉDELEM

    A személyes adatok kezelésére vonatkozó szabályokat ezen álláshirdetés III. melléklete ismerteti.


    (1)  Az EU hivatalos nyelvei a következők: angol, bolgár, cseh, dán, észt, finn, francia, holland, horvát, görög, ír, lengyel, lett, litván, magyar, máltai, német, olasz, portugál, román, spanyol, svéd, szlovák és szlovén.

    (2)  Az Európai Unió tisztviselőinek személyzeti szabályzata (a továbbiakban: a személyzeti szabályzat) 5. cikkének (3) bekezdése előírja, hogy a pályázó rendelkezzen legalább a következőkkel:

    i.

    oklevéllel igazolt, befejezett egyetemi tanulmányoknak megfelelő végzettség, ha az egyetemi képzés szokásos ideje négy év vagy annál hosszabb, vagy

    ii.

    oklevéllel igazolt, befejezett egyetemi tanulmányoknak megfelelő végzettség és legalább egyéves megfelelő szakmai tapasztalat, ha az egyetemi képzés szokásos ideje legalább három év.

    (3)  HL L 274., 2013.10.15., 1. o.


    I. MELLÉKLET

    Esélyegyenlőség a Tanács Főtitkárságán

    Munkáltatóként a Tanács Főtitkársága felelős azért, hogy biztosítsa a nők és férfiak esélyegyenlőségét, valamint hogy megakadályozza a megkülönböztetés minden formáját.

    Esélyegyenlőségi politikájának fő céljai a következők:

    annak biztosítása, hogy a humánerőforrás- és a személyzet-gazdálkodással kapcsolatos politikája tiszteletben tartsa az egyenlőség és a megkülönböztetésmentesség elvét,

    a nők és a férfiak kiegyensúlyozott képviseletének megvalósítása, különösen a vezetői munkakörökben,

    a fogyatékossággal élők helyzetének javítása az épületei megközelíthetősége és olyan munkakörnyezet biztosítása révén, amely lehetővé teszi a fogyatékossággal élők jelenlétét és igazodik az igényeikhez:

    A fogyatékossággal élők igényei szerinti kialakítás („az ésszerűség határain belüli átalakítás”) magában foglalhatja a feladatok vagy felelősségi körök átszervezését, műszaki segédeszközök rendelkezésre bocsátását és a munkakörnyezet egyéb kiigazítását. Ilyen intézkedések megtételére csak abban az esetben nem kerül sor, ha az indokolatlanul nagy terhet róna az intézmény erőforrásaira.

    a személyzet megvédése a munkahelyi zaklatástól,

    a személyzet azzal kapcsolatos igényeinek figyelembevétele, hogy megfelelő egyensúlyt alakítsanak ki a munkahelyi és a családi kötelezettségek között, és ebből a célból olyan családbarát intézkedéscsomag biztosítása, amelyben helyet kapott többek között a rugalmas munkaidő, a távmunka és a megosztott foglalkoztatás lehetősége.

    A munka és a magánélet közötti egyensúlyt célzó intézkedések

    A Tanács Főtitkárságának egészében 40 órás munkahét és rugalmas munkaidő rendszer van érvényben, melynek keretében a nem vezető beosztású alkalmazottak a teljesített túlórák után szabadidőt vehetnek igénybe. Számos munkakörnyezetben lehetséges az egyéni munkaidő-beosztás szerinti munkavégzés, melynek keretében a munkaidő 7.00 és 20.00 óra közé eshet.

    Részmunkaidős munkavégzés engedélyezhető például eltartott gyermek gondozása érdekében a gyermek 12 éves koráig, illetve ha a tisztviselő egyedülálló szülő, a gyermek 14 éves koráig.

    A személyzeti szabályzatban biztosított szülési szabadság időtartama húsz hét, és a nők számára a munkába való visszatérésüket követően naponta két óra felmentés engedélyezhető anyatejes táplálás céljából. Az apák tíz nap fizetett apasági szabadságra jogosultak. Gyermekenként legfeljebb hat hónap, gyermeküket egyedül nevelő szülők esetében legfeljebb tizenkét hónap szülői szabadság engedélyezhető, melynek során átalányösszegű juttatás jár. Súlyos betegséggel vagy fogyatékossággal élő gyermekek szülei esetében a szülési, az apasági és a szülői szabadság időtartama hosszabb. Súlyos betegséggel vagy fogyatékossággal élő családtagok esetében családi okokkal indokolt szabadságot is igénybe lehet venni, melynek során átalányösszegű juttatás jár. Külön szabadság engedélyezhető például házasságkötés, gyermek születése vagy örökbefogadása, vagy valamely családtag halála vagy súlyos betegsége esetén. Rendkívüli körülmények esetén személyes okokkal indokolt fizetés nélküli szabadság (CCP) engedélyezhető.

    A feladatoktól és a munkakörülményektől függően lehetőség van távmunkára rendszeres távmunka (a munkaidő 60 %-a otthon, 40 %-a az irodában) vagy alkalmi távmunka (legfeljebb évi 20 nap) keretében.

    A következő, prioritási kritériumok szerint igénybe vehető gyermekgondozási létesítmények állnak a személyzet gyermeket nevelő tagjainak a rendelkezésére: a Tanács Főtitkárságának bölcsődéje 0–4 éves korú gyermekek számára, az Európai Bizottság által szervezett napközi és szünidős tevékenységek, valamint az Európai Iskolákban szervezett tanórán kívüli tevékenységek.

    További információk e-mailben kérhetők a következő címen: egalite-des-chances@consilium.europa.eu


    II. MELLÉKLET

    FELÜLVIZSGÁLATI KÉRELMEK – JOGORVOSLATI ELJÁRÁSOK PANASZTÉTEL AZ EURÓPAI OMBUDSMANNÁL

    Amennyiben a kiválasztási eljárás bármely szakaszában a pályázó úgy véli, hogy olyan döntés született, amely őt hátrányosan érinti, az alábbi eljárásokhoz folyamodhat:

    Kérelem a kiválasztási tanácsadó bizottság döntéseinek felülvizsgálatára

    A kiválasztási tanácsadó bizottság döntéséről szóló értesítés dátumát követő tíz napon belül az e döntésre vonatkozó, indokolással ellátott írásbeli felülvizsgálati kérelmet nyújthat be a következő címre:

    Council of the European Union

    Office for Selection of Officials

    Rue de la Loi/Wetstraat 175

    1048 BRUXELLES/BRUSSEL

    BELGIQUE/BELGIË

    E-mail cím: Selection.of.officials@consilium.europa.eu

    Fellebbezési eljárás

    Az Európai Unió tisztviselőinek személyzeti szabályzata 90. cikke (2) bekezdésének értelmében a döntésről való értesítés dátumától számított három hónapon belül jogorvoslati kérelmet nyújthat be a következő címre:

    Council of the European Union

    Advisers Unit, DGA 1

    Rue de la Loi/Wetstraat 175

    1048 BRUXELLES/BRUSSEL

    BELGIQUE/BELGIË

    A személyzeti szabályzat 91. cikke alapján bírósági jogorvoslati kérelemmel fordulhat az alábbi bírósághoz:

    European Union Civil Service Tribunal

    Rue du Fort Niedergrünewald

    2925 Luxembourg

    LUXEMBURG

    Panasztétel az európai ombudsmannál

    Az Európai Unió valamennyi polgárához hasonlóan a pályázók is panaszt tehetnek az európai ombudsmannál, a következő címen:

    The European Ombudsman

    1, avenue du Président Robert Schuman – BP 403

    67001 Strasbourg Cedex

    FRANCE

    az Európai Unió működéséről szóló szerződés 228. cikke (1) bekezdésének, valamint az ombudsman feladatainak ellátására vonatkozó szabályokról és általános feltételekről szóló, 1994. március 9-i 94/262/ESZAK, EK, Euratom európai parlamenti határozatban (1) megállapított feltételeknek megfelelően.

    Felhívjuk a pályázók figyelmét arra, hogy az európai ombudsmannál tett panaszok nem bírnak halasztó hatállyal a személyzeti szabályzat 90. cikkének (2) bekezdése értelmében a kinevezésre jogosult hatóságnál, illetve a személyzeti szabályzat 91. cikkének és az Európai Unió működéséről szóló szerződés 270. cikkének értelmében az Európai Unió Közszolgálati Törvényszékénél panasz vagy jogorvoslati kereset benyújtása tekintetében előírt határidőket illetően.


    (1)  HL L 113., 1994.5.4., 15. o.


    III. MELLÉKLET

    ADATVÉDELEM

    A Tanács Főtitkársága a kiválasztási eljárásért felelős intézményként biztosítja, hogy a pályázók személyes adatainak feldolgozása a személyes adatok közösségi intézmények és szervek által történő feldolgozása tekintetében az egyének védelméről, valamint az ilyen adatok szabad áramlásáról szóló, 2000. december 18-i 45/2001/EK európai parlamenti és tanácsi rendeletnek (1) megfelelően történjen.

    A kiválasztási eljárás jogalapját az Európai Unió tisztviselőinek személyzeti szabályzata és az EU-minősített adatok védelmét szolgáló biztonsági szabályokról szóló, 2013. szeptember 23-i 2013/488/EU tanácsi határozat képezi. A kiválasztási eljárás a Humánerőforrás-igazgatóság (A. Főigazgatóság, 1. Igazgatóság) Munkaerő- és Mobilitási Osztályának felelőssége és az osztályvezető ellenőrzése mellett zajlik. A pályázók által szolgáltatott információkat a Személyzeti Felvételi Iroda (Office for Selection of Officials) tagjai és vezetősége, a kiválasztási tanácsadó bizottság tagjai, valamint – szükség esetén – a Jogi Tanácsadói Osztály számára tesszük hozzáférhetővé. A pályázók azonosítását és/vagy a kiválasztási eljárás gyakorlati megszervezését lehetővé tevő adminisztratív információkat megkaphatja az értékelőközpont is.

    Az adatfeldolgozás célja olyan adatok gyűjtése, amelyek egyrészt lehetővé teszik a Tanács Főtitkárságának álláshirdetéseire jelentkező valamennyi pályázó azonosítását, másrészt pedig a kiválasztási eljárás lebonyolítását.

    A feldolgozásra kerülő adatok a következők:

    a pályázók azonosítását lehetővé tevő személyes adatok (vezetéknév, utónév/utónevek, születési dátum, nem, állampolgárság),

    a pályázók által a kiválasztási eljárás gyakorlati megszervezésének lehetővé tétele érdekében szolgáltatott adatok (postai cím, e-mail cím, telefonszám),

    a pályázók által annak eldöntése céljából nyújtott információk, hogy megfelelnek-e az álláshirdetésben szereplő jelentkezési feltételeknek (állampolgárság; nyelvismeret; oklevél/diploma a következő adatokkal: a megszerzés éve, a képesítés megnevezése, a kibocsátó intézmény neve; szakmai tapasztalat),

    adott esetben a pályázó személyi biztonsági tanúsítványának típusa és érvényességi ideje,

    azoknak a kiválasztási teszteknek az eredményei, amelyeken a pályázóknak részt kell venniük, beleértve az értékelőközpont konzultánsai által a kiválasztási bizottság részére készített értékeléseket is.

    Az adatfeldolgozás kezdete a pályázati dokumentáció kézhezvételének időpontja. A pályázati anyagokat nyilvántartásba vételüket követően két évig őrzik meg az irattárban.

    Minden pályázó gyakorolhatja a személyes adataihoz való hozzáférésre és a személyes adatai helyesbítésére vonatkozó jogát. Az indokolással ellátott kérelmeket a Személyzeti Felvételi Irodának kell elküldeni a Selection.of.officials@consilium.europa.eu e-mail címre.

    A pályázóknak bármikor jogában áll az európai adatvédelmi biztoshoz fordulni (edps@edps.europa.eu).


    (1)  HL L 8., 2001.1.12., 1. o.


    IV. MELLÉKLET

    Image

    Image

    Image

    Image

    Image

    Image

    Image

    Image

    Image

    Image


    Top