This document is an excerpt from the EUR-Lex website
Document C2015/424/02
Minutes of the sitting of 21 October 2014
2014. október 21-i ülés jegyzőkönyve
2014. október 21-i ülés jegyzőkönyve
HL C 424., 2015.12.17, p. 31–54
(BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)
17.12.2015 |
HU |
Az Európai Unió Hivatalos Lapja |
C 424/31 |
2014. október 21-i
2014. OKTÓBER 21-I ÜLÉS JEGYZŐKÖNYVE
(2015/C 424/02)
Tartalom
1. |
Az ülés megnyitása | 33 |
2. |
A Parlament tagjai | 33 |
3. |
Dokumentumok benyújtása | 33 |
4. |
Viták az emberi jogok, a demokrácia és a jogállamiság megsértésének eseteiről (a benyújtott állásfoglalásra irányuló indítványok kihirdetése) | 34 |
5. |
Az európai foglalkoztatásról szóló magas szintű konferencia eredményei (Milánó, október 8.) (vita) | 35 |
6. |
A gazdaságpolitikai koordináció európai szemesztere: a 2014. év prioritásainak végrehajtása (vita) | 36 |
7. |
Képviselőcsoport megalakítása | 37 |
8. |
Szavazások órája | 37 |
8.1. |
Az Európai Globalizációs Alkalmazkodási Alap igénybevétele – az „EGF/2014/004 ES/Comunidad Valenciana – Metal” referenciaszámú kérelem (az eljárási szabályzat 150. cikke) (szavazás) | 37 |
8.2. |
Az Európai Globalizációs Alkalmazkodási Alap igénybevétele – az „EGF/2013/012 BE/Ford Genk” referenciaszámú kérelem (az eljárási szabályzat 150. cikke) (szavazás) | 37 |
8.3. |
Az Európai Globalizációs Alkalmazkodási Alap igénybevétele – az „EGF/2013/002 BE/Carsid” referenciaszámú kérelem (az eljárási szabályzat 150. cikke) (szavazás) | 38 |
8.4. |
Az Európai Globalizációs Alkalmazkodási Alap igénybevétele – az „EGF/2014/006 FR/PSA” referenciaszámú kérelem (az eljárási szabályzat 150. cikke) (szavazás) | 38 |
9. |
A szavazáshoz fűzött indokolások | 38 |
10. |
Szavazathelyesbítések és szavazási szándékok | 38 |
11. |
Az előző ülés jegyzőkönyvének elfogadása | 39 |
12. |
A második Barroso vezette Bizottság értékelése (vita) | 39 |
13. |
A 2014. október 23–24-i Európai Tanács előkészítése (vita) | 39 |
14. |
Helyesbítések (az eljárási szabályzat 231. cikke) | 40 |
15. |
2/2014. sz. költségvetés-módosítási tervezet – A 2013. évi költségvetés végrehajtásából eredő többlet (vita) | 40 |
16. |
Az Európai Unió 2015-ös pénzügyi évre vonatkozó általános költségvetése – összes szakasz (vita) | 41 |
17. |
Demokrácia, jogállamiság és alapvető jogok Magyarországon (vita) | 42 |
18. |
Az Ukrajnából származó árukra vonatkozó vámok ***I (vita) | 42 |
19. |
A következő ülésnap napirendje | 43 |
20. |
Az ülés berekesztése | 43 |
JELENLÉTI ÍV | 44 |
I. MELLÉKLET
A SZAVAZÁSOK EREDMÉNYE | 46 |
1. |
Az Európai Globalizációs Alkalmazkodási Alap felhasználása az „EGF/2014/004 ES/Comunidad Valenciana – Metal” referenciaszámú kérelem | 46 |
2. |
Az Európai Globalizációs Alkalmazkodási Alap felhasználása: az „EGF/2013/012 BE/Ford Genk” referenciaszámú kérelem | 46 |
3. |
Az Európai Globalizációs Alkalmazkodási Alap felhasználása: az „EGF/2013/002 BE/Carsid” referenciaszámú kérelem | 47 |
4. |
Az Európai Globalizációs Alkalmazkodási Alap felhasználása: az „EGF/2014/006 FR/PSA” referenciaszámú kérelem | 47 |
II. MELLÉKLET
A NÉV SZERINTI SZAVAZÁSOK EREDMÉNYE | 48 |
1. |
A8-0013/2014 – Patricija Šulin – Egyetlen szavazás | 48 |
2. |
A8-0015/2014 – Paul Rübig – Egyetlen szavazás | 49 |
3. |
A8-0017/2014 – Petri Sarvamaa – Egyetlen szavazás | 51 |
4. |
A8-0016/2014 – Isabelle Thomas – Egyetlen szavazás | 52 |
2014. október 21-i ülés jegyzőkönyve
ELNÖKÖL: Mairead McGUINNESS
alelnök
1. Az ülés megnyitása
Az ülést 09.00-kor nyitják meg.
2. A Parlament tagjai
Az illetékes belga hatóságok bejelentették Sander Loones kinevezését Johan van Overtveldt helyére, parlamenti képviselői minőségben, kinevezésének első napja: 2014. október 14.
A Parlament az Európai Parlament tagjainak közvetlen és általános választójog alapján történő választásáról szóló, 1976. szeptember 20-i okmány 7. cikke (1) bekezdésének, valamint a Parlament eljárási szabályzata 4. cikke (1) és (4) bekezdésének alapján tudomásul veszi a kinevezést.
Az eljárási szabályzat 3. cikkének (2) bekezdése értelmében a képviselői mandátum vizsgálatának befejezéséig, illetve az esetleges vitatása tárgyában történő határozathozatalig Sander Loones elfoglalhatja a helyét a Parlamentben és annak szerveiben, és minden ehhez kapcsolódó jog megilleti őt, azzal a feltétellel, hogy előzetesen nyilatkozatot tesz, amely szerint nem folytat az európai parlamenti képviselői tisztséggel összeférhetetlen tevékenységet.
3. Dokumentumok benyújtása
Az alábbi dokumentumokat nyújtották be:
1) |
a Tanács
|
2) |
a parlamenti bizottságok, jelentések
|
4. Viták az emberi jogok, a demokrácia és a jogállamiság megsértésének eseteiről (a benyújtott állásfoglalásra irányuló indítványok kihirdetése)
A következő képviselők vagy képviselőcsoportok nyújtottak be az eljárási szabályzat 135. cikkének értelmében vitaindítványt, az alábbi állásfoglalásra irányuló indítványokkal kapcsolatban:
I. |
A (2009. évi Szaharov-díjjal kitüntetett) Memorial nevű szervezet feloszlatása Oroszországban (2014/2903(RSP))
|
II. |
Emberi jogok Üzbegisztánban (2014/2904(RSP))
|
III. |
43 tanárképzős diák eltűnése Mexikóban (2014/2905(RSP))
A felszólalási időkeretet az eljárási szabályzat 162. cikkének megfelelően osztják fel. |
5. Az európai foglalkoztatásról szóló magas szintű konferencia eredményei (Milánó, október 8.) (vita)
A Tanács és a Bizottság nyilatkozatai: Az európai foglalkoztatásról szóló magas szintű konferencia eredményei (Milánó, október 8.) (2014/2898(RSP))
Benedetto Della Vedova (a Tanács soros elnöke) és Andor László (a Bizottság tagja) nyilatkozatot tesz.
Felszólal: Elisabeth Morin-Chartier, a PPE képviselőcsoport nevében, Jutta Steinruck, az S&D képviselőcsoport nevében, Hans-Olaf Henkel, az ECR képviselőcsoport nevében, Marian Harkin, az ALDE képviselőcsoport nevében, Inês Cristina Zuber, a GUE/NGL képviselőcsoport nevében, Terry Reintke, a Verts/ALE képviselőcsoport nevében, Dominique Martin, független, Siegfried Mureșan, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Victor Negrescu, Maria João Rodrigues, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Maria Grapini, Richard Sulík, Martina Dlabajová, Paloma López Bermejo, Ernest Urtasun, Laura Agea, Eva Paunova, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Liisa Jaakonsaari, Evelyn Regner, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Bronis Ropė, Nathalie Griesbeck, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Bill Etheridge, Tania González Peñas, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Jérôme Lavrilleux, Lampros Fountoulis, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Richard Sulík, Agnes Jongerius, Mara Bizzotto, Brando Benifei, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Tiziana Beghin, Javi López, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Janice Atkinson, Maria Arena, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Jonathan Arnott, és Eva Kaili, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: James Carver.
Felszólal a „catch the eye” eljárás szerint: Kósa Ádám, Szanyi Tibor, Notis Marias, Ivan Jakovčić, Lidia Senra Rodríguez, Morvai Krisztina, Danuta Jazłowiecka és Milan Zver.
Felszólal: Andor László és Benedetto Della Vedova.
ELNÖKÖL: Ryszard CZARNECKI
alelnök
A vitát berekesztik.
6. A gazdaságpolitikai koordináció európai szemesztere: a 2014. év prioritásainak végrehajtása (vita)
Jelentés a gazdaságpolitikai koordinációra vonatkozó európai szemeszterről: a 2014. évi prioritások végrehajtása [2014/2059(INI)] – Gazdasági és Monetáris Bizottság. Előadó: Philippe De Backer (A8-0019/2014)
Philippe De Backer előterjeszti a jelentést.
Felszólal: Benedetto Della Vedova (a Tanács soros elnöke) és Jyrki Katainen (a Bizottság alelnöke).
Felszólal: Nils Torvalds (a BUDG bizottság véleményének előadója), Sergio Gutiérrez Prieto (az EMPL bizottság véleményének előadója), Nils Torvalds (az ENVI bizottság véleményének előadója), Sergio Gaetano Cofferati (az IMCO bizottság véleményének előadója), Dariusz Rosati, a PPE képviselőcsoport nevében, Szanyi Tibor, az S&D képviselőcsoport nevében, Sampo Terho, az ECR képviselőcsoport nevében, Richard Sulík, Szanyi Tibor, Sylvie Goulard, az ALDE képviselőcsoport nevében, aki válaszol az alábbi képviselők két kékkártyás kérdésére is: Maria Grapini és Bernd Lucke, Marisa Matias, a GUE/NGL képviselőcsoport nevében, Bas Eickhout, a Verts/ALE képviselőcsoport nevében, Steven Woolfe, független, Burkhard Balz, Jutta Steinruck, Kay Swinburne, Antanas Guoga, Matt Carthy, Jean Lambert, Bernard Monot, Pablo Zalba Bidegain, Roberto Gualtieri, Stanisław Ożóg, Martina Dlabajová, Dimitrios Papadimoulis, Ernest Urtasun, Sotirios Zarianopoulos, Fulvio Martusciello, Isabelle Thomas, Bernd Lucke, Davor Škrlec, Marco Zanni, Markus Ferber, Vilija Blinkevičiūtė, Sander Loones, Gerolf Annemans, Gunnar Hökmark, Pervenche Berès, Notis Marias, Barbara Kappel, Georgios Kyrtsos, Hugues Bayet, Beatrix von Storch (aki felveti a jelentés különböző nyelvi változatai rendelkezésre állásának ügyét is), Marco Valli, Danuta Maria Hübner, Neena Gill, Werner Langen, Siôn Simon, Ivana Maletić, Olle Ludvigsson, Andreas Schwab, Jonás Fernández, Siegfried Mureșan, Alfred Sant, Verónica Lope Fontagné, Georgi Pirinski és Gáll-Pelcz Ildikó.
Felszólal a „catch the eye” eljárás szerint: Othmar Karas, Monika Flašíková Beňová, Emmanouil Glezos és Bill Etheridge.
Felszólal: Jyrki Katainen, Benedetto Della Vedova és Philippe De Backer.
A vitát berekesztik.
Szavazás: 2014.10.22-i jegyzőkönyv, 4.5. pont.
7. Képviselőcsoport megalakítása
Az elnök bejelenti, hogy a Parlament elnökét tájékoztatták az alábbi képviselőcsoport megalakításáról az eljárási szabályzat 32. cikke (2) bekezdésének megfelelően:
— |
Szabadság és Közvetlen Demokrácia Európája (EFDD): 48 képviselő. |
8. Szavazások órája
A szavazások eredménye részletesen (módosítások, külön szavazások, részenkénti szavazások stb.) a jegyzőkönyvhöz csatolt, „A szavazások eredménye” című mellékletben található.
A név szerinti szavazások eredménye a jegyzőkönyvhöz csatolva, csupán elektronikus formában áll rendelkezésre, és az Europarl oldalon tekinthető meg.
8.1. Az Európai Globalizációs Alkalmazkodási Alap igénybevétele – az „EGF/2014/004 ES/Comunidad Valenciana – Metal” referenciaszámú kérelem (az eljárási szabályzat 150. cikke) (szavazás)
Jelentés az Európai Globalizációs Alkalmazkodási Alapnak az Európai Parlament, a Tanács és a Bizottság közötti, a költségvetési fegyelemről, a költségvetési ügyekben való együttműködésről és a hatékony és eredményes pénzgazdálkodásról szóló, 2013. december 2-i intézményközi megállapodás 13. pontja alapján történő igénybevételéről szóló európai parlamenti és tanácsi határozatra irányuló javaslatról (Spanyolország „EGF/2014/004 ES/Comunidad Valenciana metal” referenciaszámú kérelme) [COM(2014)0515 – C8-0125/2014 – 2014/2064(BUD)] – Költségvetési Bizottság. Előadó: Patricija Šulin (A8-0013/2014)
(Minősített többség és a leadott szavazatok háromötöde szükséges.) (A szavazás eredménye: „A szavazások eredménye” melléklet, 1. pont)
ÁLLÁSFOGLALÁSRA IRÁNYULÓ INDÍTVÁNY
Egyetlen szavazással elfogadva. (P8_TA(2014)0030)
8.2. Az Európai Globalizációs Alkalmazkodási Alap igénybevétele – az „EGF/2013/012 BE/Ford Genk” referenciaszámú kérelem (az eljárási szabályzat 150. cikke) (szavazás)
Jelentés az Európai Globalizációs Alkalmazkodási Alapnak az Európai Parlament, a Tanács és a Bizottság között létrejött, a költségvetési fegyelemről, a költségvetési ügyekben való együttműködésről és a hatékony és eredményes pénzgazdálkodásról szóló, 2013. december 2-i intézményközi megállapodás 13. pontjával összhangban történő igénybevételéről szóló európai parlamenti és tanácsi határozatra irányuló javaslatról (Belgium „EGF/2013/012 BE/Ford Genk” referenciaszámú kérelme) [COM(2014)0532 – C8-0126/2014 – 2014/2065(BUD)] – Költségvetési Bizottság. Előadó: Paul Rübig (A8-0015/2014)
(Minősített többség és a leadott szavazatok háromötöde szükséges.) (A szavazás eredménye: „A szavazások eredménye” melléklet, 2. pont)
ÁLLÁSFOGLALÁSRA IRÁNYULÓ INDÍTVÁNY
Egyetlen szavazással elfogadva. (P8_TA(2014)0031)
8.3. Az Európai Globalizációs Alkalmazkodási Alap igénybevétele – az „EGF/2013/002 BE/Carsid” referenciaszámú kérelem (az eljárási szabályzat 150. cikke) (szavazás)
Jelentés az Európai Globalizációs Alkalmazkodási Alapnak az Európai Parlament, a Tanács és a Bizottság közötti, a költségvetési fegyelemről, a költségvetési ügyekben való együttműködésről és a hatékony és eredményes pénzgazdálkodásról szóló, 2013. december 2-i intézményközi megállapodás 13. pontja alapján történő igénybevételéről szóló európai parlamenti és tanácsi határozatra irányuló javaslatról (Belgium „EGF/2013/002 BE/Carsid” referenciaszámú kérelme) [COM(2014)0553 – C8-0136/2014 – 2014/2071(BUD)] – Költségvetési Bizottság. Előadó: Petri Sarvamaa (A8-0017/2014)
(Minősített többség és a leadott szavazatok háromötöde szükséges.) (A szavazás eredménye: „A szavazások eredménye” melléklet, 3. pont)
ÁLLÁSFOGLALÁSRA IRÁNYULÓ INDÍTVÁNY
Egyetlen szavazással elfogadva. (P8_TA(2014)0032)
8.4. Az Európai Globalizációs Alkalmazkodási Alap igénybevétele – az „EGF/2014/006 FR/PSA” referenciaszámú kérelem (az eljárási szabályzat 150. cikke) (szavazás)
Jelentés az Európai Globalizációs Alkalmazkodási Alapnak az Európai Parlament, a Tanács és a Bizottság közötti, a költségvetési fegyelemről, a költségvetési ügyekben való együttműködésről és a hatékony és eredményes pénzgazdálkodásról szóló, 2013. december 2-i intézményközi megállapodás 13. pontja alapján történő igénybevételéről szóló európai parlamenti és tanácsi határozatra irányuló javaslatról (Franciaország „EGF/2014/006 FR/PSA” referenciaszámú kérelme) [COM(2014)0560 – C8-0141/2014 – 2014/2076(BUD)] – Költségvetési Bizottság. Előadó: Isabelle Thomas (A8-0016/2014)
(Minősített többség és a leadott szavazatok háromötöde szükséges.) (A szavazás eredménye: „A szavazások eredménye” melléklet, 4. pont)
ÁLLÁSFOGLALÁSRA IRÁNYULÓ INDÍTVÁNY
Egyetlen szavazással elfogadva. (P8_TA(2014)0033)
Felszólalások:
A szavazás előtt Isabelle Thomas (előadó) az eljárási szabályzat 150. cikke (4) bekezdése alapján nyilatkozatot tesz.
9. A szavazáshoz fűzött indokolások
A szavazáshoz fűzött írásbeli indokolások:
A szavazáshoz fűzött írásbeli indokolásokat az eljárási szabályzat 183. cikke értelmében az ülésről készült szó szerinti jegyzőkönyvek tartalmazzák.
10. Szavazathelyesbítések és szavazási szándékok
A szavazathelyesbítések és a szavazási szándékok az Europarl weboldalon találhatók: „Plenáris ülés”, „Szavazások”, „A szavazások eredménye” (Név szerinti szavazások eredménye), valamint „A név szerinti szavazások eredménye” című melléklet nyomtatott változatában.
Az Europarl weboldalon található elektronikus változat frissítése naponta történik a szavazás napját követő legfeljebb kéthetes időszakban.
A szavazathelyesbítések és a szavazási szándékok listáját ezt követően lezárják, lefordítják és a Hivatalos Lapban közzéteszik.
(A 13.00-kor megszakított ülést 15.00-kor folytatják.)
ELNÖKÖL: Martin SCHULZ
elnök
11. Az előző ülés jegyzőkönyvének elfogadása
Az előző ülés jegyzőkönyvét elfogadják.
12. A második Barroso vezette Bizottság értékelése (vita)
A Bizottság elnökének nyilatkozata: A második Barroso vezette Bizottság értékelése (2014/2812(RSP))
Felszólal: Bernd Lucke.
José Manuel Barroso (a Bizottság elnöke) nyilatkozatot tesz.
Felszólal: Manfred Weber, a PPE képviselőcsoport nevében, Gianni Pittella, az S&D képviselőcsoport nevében, Syed Kamall, az ECR képviselőcsoport nevében, Pavel Telička, az ALDE képviselőcsoport nevében, Patrick Le Hyaric, a GUE/NGL képviselőcsoport nevében, Philippe Lamberts, a Verts/ALE képviselőcsoport nevében, Nigel Farage, az EFDD képviselőcsoport nevében, Gianluca Buonanno, független, és Steven Woolfe, aki kéri, hogy a vitát az eljárási szabályzat 123. cikke alapján állásfoglalásra irányuló javaslattal zárják le (az elnök megállapítja, hogy a napirend módosítására irányuló javaslat elkésett).
Felszólal: José Manuel Barroso és az elnök, aki az Európai Parlament nevében köszönetet mond José Manuel Barrosonak.
A vitát berekesztik.
Az elnök elmagyarázza a napirend módosításához szükséges eljárást.
Felszólal: Bernd Lucke.
13. A 2014. október 23–24-i Európai Tanács előkészítése (vita)
A Tanács és a Bizottság nyilatkozatai: A 2014. október 23–24-i Európai Tanács előkészítése (2013/2705(RSP))
ELNÖKÖL: Antonio TAJANI
alelnök
Benedetto Della Vedova (a Tanács soros elnöke) és Jyrki Katainen (a Bizottság alelnöke) nyilatkozatot tesz.
Felszólal: Françoise Grossetête, a PPE képviselőcsoport nevében, Enrique Guerrero Salom, az S&D képviselőcsoport nevében, Syed Kamall, az ECR képviselőcsoport nevében, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Philippe Lamberts, José Inácio Faria, az ALDE képviselőcsoport nevében, Neoklis Sylikiotis, a GUE/NGL képviselőcsoport nevében, Philippe Lamberts, a Verts/ALE képviselőcsoport nevében, aki válaszol az alábbi képviselők két kékkártyás kérdésére is: Bill Etheridge és Paul Rübig, Dario Tamburrano, az EFDD képviselőcsoport nevében, Franz Obermayr, független, Andrzej Grzyb, Maria João Rodrigues, Zdzisław Krasnodębski, Dimitrios Papadimoulis, Peter Eriksson, Robert Jarosław Iwaszkiewicz, Elisabetta Gardini, Kathleen Van Brempt, Ulrike Trebesius, Barbara Spinelli, Yannick Jadot, Massimiliano Salini, Matthias Groote, Evžen Tošenovský, Adina-Ioana Vălean, Roberto Gualtieri, Jadwiga Wiśniewska, Gyürk András, Mirosław Piotrowski, Milan Zver, Miriam Dalli, Gunnar Hökmark, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Edouard Ferrand, Paul Tang, Tunne Kelam, Elisa Ferreira, Krišjānis Kariņš, Jo Leinen, Jeppe Kofod és Linda McAvan.
Felszólal a „catch the eye” eljárás szerint: Ivan Jakovčić, Costas Mavrides és Kazimierz Michał Ujazdowski.
Felszólal: Jyrki Katainen és Benedetto Della Vedova.
ELNÖKÖL: GÁLL-PELCZ Ildikó
alelnök
A vitát berekesztik.
14. Helyesbítések (az eljárási szabályzat 231. cikke)
A P8_TA-PROV(2014)0357(COR01) és P8_TA-PROV(2014)0451(COR01) helyesbítéseket a tegnapi plenáris ülésen jelentették be (2014.10.20-i jegyzőkönyv, 9. pont).
Mivel sem valamelyik képviselőcsoport, sem legalább 40 képviselő nem nyújtott be kérelmet szavazásra bocsátásukra, az eljárási szabályzat 231. cikkének (4) bekezdése értelmében a helyesbítések elfogadottnak tekintendők.
15. 2/2014. sz. költségvetés-módosítási tervezet – A 2013. évi költségvetés végrehajtásából eredő többlet (vita)
Jelentés az Európai Unió 2014-es pénzügyi évre vonatkozó, 2/2014. számú költségvetés-módosítási tervezetéről (III. szakasz – Bizottság) szóló tanácsi álláspontról [12300/2014 – C8-0160/2014 – 2014/2035(BUD)] – Költségvetési Bizottság. Előadó: Gérard Deprez (A8-0018/2014)
Gérard Deprez előterjeszti a jelentést.
Felszólal: Enrico Zanetti (a Tanács soros elnöke) és Jacek Dominik (a Bizottság tagja).
Felszólal: José Manuel Fernandes, a PPE képviselőcsoport nevében, Eider Gardiazabal Rubial, az S&D képviselőcsoport nevében, Jean Arthuis, az ALDE képviselőcsoport nevében, Liadh Ní Riada, a GUE/NGL képviselőcsoport nevében, Indrek Tarand, a Verts/ALE képviselőcsoport nevében, Marco Zanni, az EFDD képviselőcsoport nevében, Janusz Lewandowski, Isabelle Thomas, Tomáš Zdechovský, Jens Geier és Jean-Paul Denanot.
Felszólal a „catch the eye” eljárás szerint: Jan Olbrycht és Janusz Zemke.
Felszólal: Jacek Dominik, Enrico Zanetti és Gérard Deprez.
A vitát berekesztik.
Szavazás: 2014.10.22-i jegyzőkönyv, 4.1. pont.
16. Az Európai Unió 2015-ös pénzügyi évre vonatkozó általános költségvetése – összes szakasz (vita)
Jelentés az Európai Unió 2015-ös pénzügyi évre szóló általános költségvetésének tervezetéről szóló tanácsi álláspontról [12608/2014 – C8-0144/2014 – 2014/2040(BUD)] – Költségvetési Bizottság. Előadók: Eider Gardiazabal Rubial és Monika Hohlmeier (A8-0014/2014)
Eider Gardiazabal Rubial és Monika Hohlmeier előterjeszti a jelentést.
ELNÖKÖL: David-Maria SASSOLI
alelnök
Felszólal: Enrico Zanetti (a Tanács soros elnöke) és Jacek Dominik (a Bizottság tagja).
Felszólal: Zigmantas Balčytis (az AFET bizottság véleményének előadója), Reimer Böge (az INTA bizottság véleményének előadója), Markus Pieper (a CONT bizottság véleményének előadója), Nils Torvalds (az ECON bizottság véleményének előadója), Maria Arena (az EMPL bizottság véleményének előadója), Giovanni La Via (az ENVI bizottság véleményének előadója), Jerzy Buzek (az ITRE bizottság véleményének előadója), Catherine Stihler (az IMCO bizottság véleményének előadója), Roberts Zīle (a TRAN bizottság véleményének előadója), Derek Vaughan (a REGI bizottság véleményének előadója), Peter Jahr (az AGRI bizottság véleményének előadója), aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Ulrike Müller, Silvia Costa (a CULT bizottság véleményének előadója), Tomáš Zdechovský (a LIBE bizottság véleményének előadója), Danuta Maria Hübner (az AFCO bizottság véleményének előadója), Paul Rübig (a DEVE bizottság véleményének előadója), José Manuel Fernandes, a PPE képviselőcsoport nevében, Isabelle Thomas, az S&D képviselőcsoport nevében, Bernd Kölmel, az ECR képviselőcsoport nevében, Kaja Kallas, az ALDE képviselőcsoport nevében, Liadh Ní Riada, a GUE/NGL képviselőcsoport nevében, Indrek Tarand, a Verts/ALE képviselőcsoport nevében, Marco Valli, az EFDD képviselőcsoport nevében, Eleftherios Synadinos, független, Jan Olbrycht, Jens Geier, Anders Primdahl Vistisen, Pablo Echenique, Monika Vana, Jonathan Arnott, Sophie Montel, Marian-Jean Marinescu, Daniele Viotti, Christian Ehler, aki kékkártyás kérdést tesz fel Jacek Dominiknek (az elnök emlékezteti, hogy az érvényben lévő szabályzat szerint a képviselők nem tehetnek fel kékkártyás kérdést a Bizottság tagjainak), Richard Ashworth, Miguel Viegas, Marco Zanni, Edouard Ferrand, Ingeborg Gräßle, Paul Tang, Zbigniew Kuźmiuk, Siegfried Mureșan, Victor Negrescu, Patricija Šulin, Vladimír Maňka, Ivan Štefanec, Pina Picierno, Janusz Lewandowski, Iratxe García Pérez és Georgios Kyrtsos.
ELNÖKÖL: Sylvie GUILLAUME
alelnök
Felszólal: Bogusław Liberadzki, Deutsch Tamás és Dariusz Rosati.
Felszólal a „catch the eye” eljárás szerint: Krzysztof Hetman, Clara Eugenia Aguilera García, Marijana Petir, Balczó Zoltán, Angélique Delahaye, Nicola Caputo és Michel Dantin.
Felszólal: Jacek Dominik, Enrico Zanetti, Eider Gardiazabal Rubial és Monika Hohlmeier.
A vitát berekesztik.
Szavazás: 2014.10.22-i jegyzőkönyv, 4.2. pont.
17. Demokrácia, jogállamiság és alapvető jogok Magyarországon (vita)
A Tanács és a Bizottság nyilatkozatai: Demokrácia, jogállamiság és alapvető jogok Magyarországon (2014/2852(RSP))
Benedetto Della Vedova (a Tanács soros elnöke) és Martine Reicherts (a Bizottság tagja) nyilatkozatot tesz.
Felszólal: Esteban González Pons, a PPE képviselőcsoport nevében, Tanja Fajon, az S&D képviselőcsoport nevében, Timothy Kirkhope, az ECR képviselőcsoport nevében, Sophia in 't Veld, az ALDE képviselőcsoport nevében, Marie-Christine Vergiat, a GUE/NGL képviselőcsoport nevében, aki válaszol az alábbi képviselők két kékkártyás kérdésére is: Balczó Zoltán és Jean-Luc Schaffhauser, Judith Sargentini, a Verts/ALE képviselőcsoport nevében, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Hölvényi György, Ignazio Corrao, az EFDD képviselőcsoport nevében, aki válaszol az alábbi képviselők két kékkártyás kérdésére is: Gál Kinga és Udo Voigt, és Morvai Krisztina, független.
ELNÖKÖL: Mairead McGUINNESS
alelnök
Felszólal: Sophia in 't Veld aki kékkártyás kérdést intéz a következő képviselőhöz: Morvai Krisztina, aki válaszol a kérdésre, Sophia in 't Veld, aki személyes észrevételt tesz, Szájer József, Birgit Sippel, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Kósa Ádám, Marek Jurek, Cecilia Wikström, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Marek Jurek, Jávor Benedek, Georg Mayer, Frank Engel, Ujhelyi István, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Schöpflin György, Nathalie Griesbeck, Gyürk András, Niedermüller Péter, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Monika Hohlmeier, és Kati Piri, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Szájer József.
Felszólal a „catch the eye” eljárás szerint: Gál Kinga, Szanyi Tibor, Javier Couso Permuy, Gáll-Pelcz Ildikó és Tőkés László.
Felszólal: Martine Reicherts és Benedetto Della Vedova.
A vitát berekesztik.
18. Az Ukrajnából származó árukra vonatkozó vámok ***I (vita)
Jelentés az Ukrajnából származó árukra vonatkozó vámok csökkentéséről vagy eltörléséről szóló 374/2014/EU rendelet módosításáról szóló európai parlamenti és tanácsi rendeletre irányuló javaslatról [COM(2014)0597 – C8-0165/2014 – 2014/0279(COD)] – Nemzetközi Kereskedelmi Bizottság. Előadó: Gabrielius Landsbergis (A8-0021/2014)
Gabrielius Landsbergis előterjeszti a jelentést.
Felszólal: Martine Reicherts (a Bizottság tagja).
Felszólal: Salvatore Cicu, a PPE képviselőcsoport nevében, David Martin, az S&D képviselőcsoport nevében, Marietje Schaake, az ALDE képviselőcsoport nevében, Helmut Scholz, a GUE/NGL képviselőcsoport nevében, Bronis Ropė, a Verts/ALE képviselőcsoport nevében, Giulia Moi, az EFDD képviselőcsoport nevében, Udo Voigt, független, Alessia Maria Mosca, Kaja Kallas, Jean-Luc Schaffhauser, Johannes Cornelis van Baalen és Janusz Korwin-Mikke.
Felszólal a „catch the eye” eljárás szerint: Adam Szejnfeld, Miguel Viegas és Jarosław Wałęsa.
Felszólal: Martine Reicherts és Gabrielius Landsbergis.
A vitát berekesztik.
Szavazás: 2014.10.23-i jegyzőkönyv, 7.4. pont.
19. A következő ülésnap napirendje
A következő napi ülés napirendjét megállapítják („Napirend” dokumentum, PE 538.918/OJME).
20. Az ülés berekesztése
Az ülést 22.45-kor berekesztik.
Klaus Welle
főtitkár
Rainer Wieland
alelnök
2014. október 21-i
JELENLÉTI ÍV
Jelenlévők:
Adaktusson, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aguilera García, Aiuto, Aker, Albrecht, Ali, Aliot, Alliot-Marie, Anderson Lucy, Anderson Martina, Andersson, Andrieu, Androulakis, Annemans, Ansip, Arena, Arias Cañete, Arimont, Arnautu, Arnott, Arthuis, Ashworth, Assis, Atkinson, Auken, Auštrevičius, Ayala Sender, Ayuso, van Baalen, Bach, Balas, Balčytis, Balczó, Balz, Barekov, Bashir, Batten, Bay, Bayet, Bearder, Becerra Basterrechea, Becker, Beghin, Belder, Belet, Bendtsen, Benifei, Berès, Bergeron, Bettini, Bilbao Barandica, Bilde, Bizzotto, Björk, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bocskor, Böge, Bogovič, Bonafè, Boni, Borghezio, Borrelli, Borzan, Boștinaru, Boutonnet, Bové, Boylan, Brannen, Bresso, Briano, Briois, Brok, Buchner, Buda, Bullmann, Buonanno, Bușoi, Bütikofer, Buzek, Cabezón Ruiz, Cadec, van de Camp, Campbell Bannerman, Caputo, Carthy, Carver, Casa, Caspary, Castaldo, del Castillo Vera, Cavada, Ceballos, Charanzová, Chauprade, Childers, Chinnici, Christensen, Chrysogonos, Cicu, Cirio, Clune, Coburn, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Collins, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Corbett, Corrao, Costa, Couso Permuy, Cozzolino, Cramer, Crețu, Cristea, Csáky, Czarnecki, van Dalen, Dalli, D'Amato, Dance, Dăncilă, Danjean, Danti, Dantin, (The Earl of) Dartmouth, Dati, De Backer, De Castro, Delahaye, Deli, Delli, Delvaux, De Masi, Demesmaeker, De Monte, Denanot, Deprez, de Sarnez, Deß, Deutsch, Deva, Diaconu, Díaz de Mera García Consuegra, Dlabajová, Dodds Anneliese, Dodds Diane, Dohrmann, Dombrovskis, Donchev, Dorfmann, D'Ornano, Drăghici, Duda, Duncan, Durand, Dzhambazki, Echenique, Eck, Ehler, Eickhout, Engel, Engström, Epitideios, Erdős, Eriksson, Ernst, Ertug, Estaràs Ferragut, Etheridge, Evans, Evi, Fajon, Farage, Faria, Federley, Ferber, Fernandes, Fernández, Ferrand, Ferrara, Ferreira Elisa, Ferreira João, Finch, Fisas Ayxelà, Fitto, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Fontana, Ford, Forenza, Foster, Fotyga, Fountoulis, Fox, Freund, Frunzulică, Gabriel, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gardini, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gerbrandy, Gericke, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gieseke, Gill Nathan, Gill Neena, Girauta Vidal, Girling, Giuffrida, Glezos, Goddyn, Goerens, Gollnisch, Gomes, González Peñas, González Pons, Gosiewska, Goulard, de Graaff, Grammatikakis, de Grandes Pascual, Grapini, Gräßle, Griesbeck, Griffin, Grigule, Gróbarczyk, Groote, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guoga, Guteland, Gutiérrez Prieto, Gyürk, Hadjigeorgiou, Halla-aho, Hannan, Harkin, Häusling, Hautala, Hayes, Hazekamp, Hedh, Hellvig, Helmer, Henkel, Herranz García, Hetman, Heubuch, Hoffmann, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Honeyball, Hookem, Hortefeux, Howitt, Hübner, Hudghton, Huitema, Hyusmenova, Ide, Iglesias, in 't Veld, Iotova, Iwaszkiewicz, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jackiewicz, Jadot, Jahr, Jakovčić, Jalkh, James, Jansen, Jáuregui Atondo, Jávor, Jazłowiecka, Ježek, Jiménez-Becerril Barrio, Joly, Jongerius, Joulaud, Juaristi Abaunz, Jurek, Juvin, Kadenbach, Kaili, Kalinowski, Kallas, Kalniete, Kamall, Kammerevert, Kappel, Karas, Karim, Kariņš, Karlsson, Karski, Katrougkalos, Kaufmann, Kefalogiannis, Kelam, Keller Jan, Keller Ska, Kelly, Khan, Kirkhope, Kirton-Darling, Koch, Kofod, Kölmel, Konečná, Korwin-Mikke, Kósa, Köster, Köstinger, Kovács, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Krasnodębski, Krehl, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kumpula-Natri, Kuźmiuk, Kyenge, Kyllönen, Kyrkos, Kyrtsos, Kyuchyuk, Lamassoure, Lambert, Lamberts, Lambsdorff, Landsbergis, Lange, Langen, Lauristin, La Via, Lavrilleux, Lebreton, Le Grip, Legutko, Le Hyaric, Leichtfried, Leinen, Lenaers, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Lewandowski, Lewer, Liberadzki, Liese, Lietz, Lins, Lochbihler, Loiseau, Loones, Lope Fontagné, López, López Aguilar, López Bermejo, López-Istúriz White, Lösing, Lucke, Ludvigsson, Łukacijewska, Lunacek, Lundgren, Łybacka, McAllister, McAvan, McClarkin, McGuinness, Mach, McIntyre, Maeijer, Maletić, Malinov, Maltese, Mamikins, Mănescu, Maňka, Mann, Manscour, Maragall, Marias, Marinescu, Martin David, Martin Dominique, Martin Edouard, Martusciello, Marusik, Maštálka, Matera, Matias, Mato, Maura Barandiarán, Maurel, Mavrides, Mayer, Mazuronis, Meissner, Mélenchon, Mélin, Melior, Melo, Messerschmidt, Meszerics, Metsola, Michel, Mihaylova, Mikolášik, Millán Mon, van Miltenburg, Mineur, Mizzi, Mlinar, Moi, Moisă, Molnár, Monot, Montel, Moody, Moraes, Morano, Moretti, Morgano, Morin-Chartier, Morvai, Mosca, Müller, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Nart, Negrescu, Nekov, Neuser, Neyts-Uyttebroeck, Nica, Nicholson, Nicolai, Niebler, Niedermayer, Niedermüller, van Nieuwenhuizen, Nilsson, Ní Riada, van Nistelrooij, Noichl, Nuttall, Obermayr, O'Flynn, Olbrycht, Omarjee, Ożóg, Pabriks, Pagazaurtundúa Ruiz, Paksas, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Papadakis Konstantinos, Papadimoulis, Pargneaux, Parker, Pașcu, Patriciello, Paulsen, Paunova, Pedicini, Peillon, Peterle, Petersen, Petir, Philippot, Picierno, Picula, Piecha, Pieper, Pietikäinen, Piotrowski, Piri, Pirinski, Pitera, Pittella, Plenković, Plura, Poc, Poche, Pogliese, Polčák, Ponga, Poręba, Pospíšil, Post, Preda, Pretzell, Preuß, Proust, Radev, Radoš, Rangel, Ransdorf, Reda, Reding, Regner, Rehn, Reid, Reimon, Reintke, Reul, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Ribeiro, Ries, Riquet, Rivasi, Rochefort, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodriguez-Rubio, Rodust, Rohde, Rolin, Ropė, Rosati, Rozière, Ruas, Rübig, Saïfi, Sakorafa, Salini, Salvini, Sánchez Caldentey, Sander, Sant, Sargentini, Sarvamaa, Sassoli, Saudargas, Schaake, Schaffhauser, Schaldemose, Schlein, Schmidt, Scholz, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulz, Schulze, Schuster, Schwab, Scott Cato, Sebastià, Sehnalová, Senra Rodríguez, Sernagiotto, Seymour, Siekierski, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Škripek, Škrlec, Smith, Smolková, Sógor, Šojdrová, Šoltes, Soru, Spinelli, Spyraki, Staes, Stanishev, Starbatty, Štefanec, Steinruck, Štětina, Stevens, Stier, Stihler, Stolojan, von Storch, Stuger, Stylianides, Šuica, Sulík, Šulin, Svoboda, Swinburne, Sylikiotis, Synadinos, Szájer, Szanyi, Szejnfeld, Tajani, Tamburrano, Tănăsescu, Tang, Tannock, Tapardel, Tarabella, Tarand, Telička, Terho, Terricabras, Theocharous, Theurer, Thomas, Thun und Hohenstein, Thyssen, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tomašić, Tomc, Toom, Tørnæs, Torvalds, Tošenovský, Toti, Trebesius, Tremosa i Balcells, Troszczynski, Trüpel, Turmes, Ujazdowski, Ujhelyi, Ulvskog, Urtasun, Urutchev, Vajgl, Valcárcel, Vălean, Valenciano, Valli, Vallina, Vana, Van Brempt, Van Orden, Vaughan, Väyrynen, Vergiat, Verheyen, Viegas, Vilimsky, Viotti, Virkkunen, Vistisen, Voigt, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Ward, Weber Manfred, Weber Renate, Weidenholzer, von Weizsäcker, Wenta, Werner, Westphal, Wieland, Wikström, Willmott, Winberg, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wiśniewska, Woolfe, Záborská, Zagorakis, Zahradil, Zala, Zalba Bidegain, Zanni, Zanonato, Zarianopoulos, Ždanoka, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zemke, Zīle, Zimmer, Žitňanská, Złotowski, Zorrinho, Zuber, Zullo, Zver
Igazoltan távol lévők:
Bradbourn, Cesa, Crowley, Händel, Michels, Monteiro de Aguiar, Taylor, Wojciechowski, Żółtek
2014. október 21-i
I. MELLÉKLET
A SZAVAZÁSOK EREDMÉNYE
Rövidítések és jelek magyarázata
+ |
elfogadva |
- |
elutasítva |
↓ |
tárgytalan |
V |
visszavonva |
NSz (…, …, …) |
név szerinti szavazás (mellette, ellene, tartózkodás) |
ESz (…, …, …) |
elektronikus szavazás (mellette, ellene, tartózkodás) |
rész. |
részenkénti szavazás |
kül. |
külön szavazás |
mód. |
módosítás |
MM |
megegyezéses módosítás |
MR |
megfelelő rész |
T |
törlő módosítás |
= |
azonos módosítások |
bek. |
bekezdés |
fr. bek. |
francia bekezdés |
preb. |
preambulumbekezdés |
ÁLL. IND. |
állásfoglalásra irányuló indítvány |
KÖZ. ÁLL. IND. |
közös állásfoglalásra irányuló indítvány |
TITK. |
titkos szavazás |
1. Az Európai Globalizációs Alkalmazkodási Alap felhasználása az „EGF/2014/004 ES/Comunidad Valenciana – Metal” referenciaszámú kérelem
Jelentés: Patricija Šulin (A8-0013/2014) (minősített többség és a leadott szavazatok háromötöde szükséges)
Tárgy |
NSz stb. |
Szavazat |
NSz/ESz – észrevételek |
egyetlen szavazás |
NSz |
+ |
589, 72, 10 |
2. Az Európai Globalizációs Alkalmazkodási Alap felhasználása: az „EGF/2013/012 BE/Ford Genk” referenciaszámú kérelem
Jelentés: Paul Rübig (A8-0015/2014) (minősített többség és a leadott szavazatok háromötöde szükséges)
Tárgy |
NSz stb. |
Szavazat |
NSz/ESz – észrevételek |
egyetlen szavazás |
NSz |
+ |
593, 84, 10 |
3. Az Európai Globalizációs Alkalmazkodási Alap felhasználása: az „EGF/2013/002 BE/Carsid” referenciaszámú kérelem
Jelentés: Petri Sarvamaa (A8-0017/2014) (minősített többség és a leadott szavazatok háromötöde szükséges)
Tárgy |
NSz stb. |
Szavazat |
NSz/ESz – észrevételek |
egyetlen szavazás |
NSz |
+ |
595, 84, 9 |
4. Az Európai Globalizációs Alkalmazkodási Alap felhasználása: az „EGF/2014/006 FR/PSA” referenciaszámú kérelem
Jelentés: Isabelle Thomas (A8-0016/2014) (minősített többség és a leadott szavazatok háromötöde szükséges)
Tárgy |
NSz stb. |
Szavazat |
NSz/ESz – észrevételek |
egyetlen szavazás |
NSz |
+ |
579, 81, 9 |
2014. október 21-i
II. MELLÉKLET
A NÉV SZERINTI SZAVAZÁSOK EREDMÉNYE
1. A8-0013/2014 – Patricija Šulin – Egyetlen szavazás
Mellette 589
ALDE : : Ali, Ansip, Arthuis, Auštrevičius, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, Jakovčić, Ježek, Jäätteenmäki, Kallas, Kyuchyuk, Maura Barandiarán, Mihaylova, Mlinar, Müller, Nart, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Rehn, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Toom, Torvalds, Tremosa i Balcells, Tørnæs, Vajgl, Verhofstadt, Väyrynen, Wikström, de Sarnez, in 't Veld, van Baalen, van Miltenburg, van Nieuwenhuizen
ECR : : Belder, Czarnecki, Demesmaeker, Fotyga, Gosiewska, Gróbarczyk, Jackiewicz, Jurek, Karski, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Marias, Nicholson, Ożóg, Piecha, Poręba, Stevens, Tomaševski, Ujazdowski, Wiśniewska, Złotowski
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Borrelli, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Mazuronis, Moi, Paksas, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, Echenique, Eck, Ernst, Ferreira João, Forenza, Glezos, González Peñas, Hazekamp, Iglesias, Juaristi Abaunz, Konečná, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Matias, Maštálka, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Rodriguez-Rubio, Sakorafa, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Sánchez Caldentey, Vallina, Viegas, Zimmer, Zuber
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Jansen, Kappel, Kovács, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Loiseau, Martin Dominique, Mayer, Monot, Montel, Morvai, Mélin, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos, de Graaff
PPE : : Alliot-Marie, Arias Cañete, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Boni, Brok, Buda, Buzek, Bușoi, Böge, Cadec, Casa, Caspary, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Csáky, Danjean, Dati, Delahaye, Deli, Deutsch, Deß, Dombrovskis, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fitto, Gahler, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, McAllister, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Mănescu, Nagy, Niebler, Niedermayer, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schmidt, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Schöpflin, Sernagiotto, Spyraki, Stier, Stolojan, Stylianides, Svoboda, Szejnfeld, Szájer, Sógor, Tajani, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tomc, Toti, Tőkés, Urutchev, Valcárcel, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Vălean, Wałęsa, Weber Manfred, Weber Renate, Wenta, Wieland, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Záborská, de Grandes Pascual, van Nistelrooij, van de Camp, Łukacijewska, Šojdrová, Štefanec, Štětina, Šuica, Šulin
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Costa, Cozzolino, Crețu, Cristea, Dalli, Dance, Danti, De Castro, De Monte, Delvaux, Denanot, Drăghici, Dăncilă, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Jaakonsaari, Jongerius, Jáuregui Atondo, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Kirton-Darling, Kofod, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Köster, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lietz, Ludvigsson, López, Mamikins, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Maňka, McAvan, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Moretti, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Picula, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Preuß, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Tănăsescu, Ujhelyi, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho, von Weizsäcker, Łybacka
Verts/ALE : : Albrecht, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Eriksson, Evans, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Häusling, Jadot, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Smith, Staes, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Vana, Škrlec, Šoltes, Ždanoka
Ellene 72
ECR : : Ashworth, Barekov, Campbell Bannerman, Deva, Dohrmann, Duda, Duncan, Dzhambazki, Foster, Fox, Girling, Halla-aho, Hannan, Henkel, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Lewer, Lucke, McClarkin, McIntyre, Messerschmidt, Piotrowski, Pretzell, Starbatty, Sulík, Swinburne, Tannock, Terho, Tošenovský, Trebesius, Van Orden, Vistisen, Zahradil, Zīle, van Dalen, von Storch, Škripek
EFDD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Bashir, Batten, Bergeron, Carver, Coburn, Collins, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, James, Lundgren, Nuttall, O'Flynn, Parker, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
NI : : Dodds Diane, Epitideios, Fountoulis, Marusik, Synadinos
PPE : : Adaktusson, Winkler Hermann
Tartózkodás 10
ALDE : : Federley, Lambsdorff, Meissner
ECR : : Tomašić, Žitňanská
GUE/NGL : : Mélenchon, Vergiat
NI : : Grigule
PPE : : Corazza Bildt, Hökmark
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Mellette : Afzal Khan, Juan Fernando López Aguilar, Pina Picierno
Ellene : Vicky Maeijer, Olaf Stuger
2. A8-0015/2014 – Paul Rübig – Egyetlen szavazás
Mellette 593
ALDE : : Ali, Ansip, Arthuis, Auštrevičius, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, Jakovčić, Ježek, Jäätteenmäki, Kallas, Kyuchyuk, Maura Barandiarán, Michel, Mihaylova, Mlinar, Müller, Nart, Nicolai, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Rehn, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Toom, Torvalds, Tremosa i Balcells, Tørnæs, Vajgl, Verhofstadt, Väyrynen, Wikström, de Sarnez, in 't Veld, van Baalen, van Miltenburg, van Nieuwenhuizen
ECR : : Belder, Czarnecki, Demesmaeker, Fotyga, Gosiewska, Gróbarczyk, Jackiewicz, Jurek, Karski, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Loones, Marias, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Stevens, Tomaševski, Ujazdowski, Wiśniewska, Złotowski
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Borrelli, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Mazuronis, Moi, Paksas, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, Echenique, Eck, Ernst, Ferreira João, Forenza, González Peñas, Hadjigeorgiou, Hazekamp, Iglesias, Juaristi Abaunz, Konečná, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Maštálka, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Ransdorf, Rodriguez-Rubio, Sakorafa, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Sánchez Caldentey, Vallina, Viegas, Zimmer, Zuber
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Grigule, Jalkh, Jansen, Kappel, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Loiseau, Martin Dominique, Mayer, Monot, Montel, Mélin, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos
PPE : : Alliot-Marie, Arias Cañete, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Boni, Brok, Buda, Buzek, Bușoi, Böge, Cadec, Casa, Caspary, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Csáky, Danjean, Dati, Delahaye, Deli, Deutsch, Deß, Dombrovskis, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fitto, Gahler, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Mănescu, Nagy, Niebler, Niedermayer, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schmidt, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Schöpflin, Sernagiotto, Siekierski, Spyraki, Stier, Stolojan, Stylianides, Svoboda, Szejnfeld, Szájer, Sógor, Tajani, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tomc, Toti, Tőkés, Urutchev, Valcárcel, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Vălean, Wałęsa, Weber Manfred, Weber Renate, Wenta, Wieland, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zver, Záborská, de Grandes Pascual, van Nistelrooij, van de Camp, Łukacijewska, Šojdrová, Štefanec, Štětina, Šuica, Šulin
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Costa, Cozzolino, Crețu, Cristea, Dalli, Dance, Danti, De Castro, De Monte, Delvaux, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Dăncilă, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Jaakonsaari, Jongerius, Jáuregui Atondo, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Kirton-Darling, Kofod, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Köster, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lietz, Ludvigsson, López, Mamikins, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Maňka, McAvan, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Moretti, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Picierno, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Preuß, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Tănăsescu, Ujhelyi, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho, von Weizsäcker, Łybacka
Verts/ALE : : Albrecht, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Eriksson, Evans, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Häusling, Jadot, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Smith, Staes, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Vana, Škrlec, Šoltes, Ždanoka
Ellene 84
ALDE : : Neyts-Uyttebroeck
ECR : : Ashworth, Barekov, Campbell Bannerman, Deva, Dohrmann, Duda, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Halla-aho, Hannan, Henkel, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Kölmel, Lewer, Lucke, McClarkin, McIntyre, Messerschmidt, Pretzell, Starbatty, Sulík, Swinburne, Tannock, Terho, Tošenovský, Trebesius, Van Orden, Vistisen, Zahradil, van Dalen, von Storch, Škripek
EFDD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Bashir, Batten, Bergeron, Carver, Coburn, Collins, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, Nuttall, O'Flynn, Parker, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
GUE/NGL : : Mélenchon, Vergiat
NI : : Balczó, Dodds Diane, Epitideios, Fountoulis, Korwin-Mikke, Kovács, Maeijer, Marusik, Morvai, Stuger, Synadinos, de Graaff
PPE : : Adaktusson, Winkler Hermann
Tartózkodás 10
ALDE : : Federley, Lambsdorff, Meissner
ECR : : Tomašić, Zīle, Žitňanská
PPE : : Corazza Bildt, Hökmark, Pieper, Zeller
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Mellette : Afzal Khan, Juan Fernando López Aguilar
3. A8-0017/2014 – Petri Sarvamaa – Egyetlen szavazás
Mellette 595
ALDE : : Ali, Ansip, Arthuis, Auštrevičius, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, Jakovčić, Ježek, Jäätteenmäki, Kallas, Kyuchyuk, Maura Barandiarán, Michel, Mihaylova, Mlinar, Müller, Nart, Nicolai, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Rehn, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Toom, Torvalds, Tremosa i Balcells, Tørnæs, Vajgl, Verhofstadt, Väyrynen, Wikström, de Sarnez, in 't Veld, van Baalen, van Miltenburg, van Nieuwenhuizen
ECR : : Belder, Czarnecki, Demesmaeker, Fotyga, Gosiewska, Gróbarczyk, Jackiewicz, Jurek, Karski, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Loones, Marias, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Stevens, Tomaševski, Ujazdowski, Wiśniewska, Złotowski
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Borrelli, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Mazuronis, Moi, Paksas, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, Echenique, Eck, Ernst, Ferreira João, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Hazekamp, Iglesias, Juaristi Abaunz, Konečná, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Maštálka, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Rodriguez-Rubio, Sakorafa, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Sánchez Caldentey, Vallina, Viegas, Zimmer, Zuber
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Grigule, Jalkh, Kappel, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Loiseau, Martin Dominique, Mayer, Monot, Montel, Mélin, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos
PPE : : Alliot-Marie, Arias Cañete, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Boni, Brok, Buda, Buzek, Bușoi, Böge, Cadec, Casa, Caspary, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Csáky, Danjean, Dati, Delahaye, Deli, Deutsch, Deß, Dombrovskis, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fitto, Gahler, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hayes, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, McAllister, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Mănescu, Nagy, Niebler, Niedermayer, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schmidt, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Schöpflin, Sernagiotto, Siekierski, Spyraki, Stier, Stolojan, Stylianides, Svoboda, Szejnfeld, Szájer, Sógor, Tajani, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tomc, Toti, Tőkés, Urutchev, Valcárcel, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Vălean, Wałęsa, Weber Manfred, Weber Renate, Wenta, Wieland, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zver, Záborská, de Grandes Pascual, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Łukacijewska, Šojdrová, Štefanec, Štětina, Šuica, Šulin
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Costa, Cozzolino, Crețu, Cristea, Dalli, Dance, Danti, De Castro, De Monte, Delvaux, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Dăncilă, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Jaakonsaari, Jongerius, Jáuregui Atondo, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Kirton-Darling, Kofod, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Köster, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lietz, Ludvigsson, López, Mamikins, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Maňka, McAvan, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Moretti, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Picierno, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Preuß, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Tănăsescu, Ujhelyi, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho, von Weizsäcker, Łybacka
Verts/ALE : : Albrecht, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Eriksson, Evans, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Häusling, Jadot, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Smith, Staes, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Vana, Škrlec, Šoltes, Ždanoka
Ellene 84
ALDE : : Neyts-Uyttebroeck
ECR : : Ashworth, Barekov, Campbell Bannerman, Deva, Dohrmann, Duda, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Halla-aho, Hannan, Henkel, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Kölmel, Lewer, Lucke, McClarkin, McIntyre, Messerschmidt, Pretzell, Starbatty, Sulík, Swinburne, Tannock, Terho, Tošenovský, Trebesius, Van Orden, Vistisen, Zahradil, Zīle, van Dalen, von Storch, Škripek
EFDD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Bashir, Batten, Bergeron, Carver, Coburn, Collins, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, Nuttall, O'Flynn, Parker, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
NI : : Balczó, Dodds Diane, Epitideios, Fountoulis, Jansen, Korwin-Mikke, Kovács, Maeijer, Marusik, Morvai, Stuger, Synadinos, de Graaff
PPE : : Adaktusson, Winkler Hermann
Tartózkodás 9
ALDE : : Federley, Lambsdorff, Meissner
ECR : : Tomašić, Žitňanská
GUE/NGL : : Vergiat
PPE : : Corazza Bildt, Hökmark, Zeller
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Mellette : Afzal Khan, Juan Fernando López Aguilar
Tartózkodás : Jean-Luc Mélenchon
4. A8-0016/2014 – Isabelle Thomas – Egyetlen szavazás
Mellette 579
ALDE : : Ali, Ansip, Arthuis, Auštrevičius, Bearder, Bilbao Barandica, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, Jakovčić, Jäätteenmäki, Kallas, Kyuchyuk, Maura Barandiarán, Mihaylova, Mlinar, Müller, Nart, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Rehn, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Telička, Toom, Torvalds, Tremosa i Balcells, Vajgl, Verhofstadt, Wikström, de Sarnez, in 't Veld, van Baalen, van Miltenburg
ECR : : Belder, Czarnecki, Demesmaeker, Duda, Fotyga, Gosiewska, Gróbarczyk, Jackiewicz, Jurek, Karski, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Loones, Marias, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Stevens, Tomaševski, Ujazdowski, Złotowski
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Bergeron, Borrelli, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Mazuronis, Moi, Paksas, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, Echenique, Eck, Ernst, Ferreira João, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Hazekamp, Iglesias, Juaristi Abaunz, Konečná, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Maštálka, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Rodriguez-Rubio, Sakorafa, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Sánchez Caldentey, Vallina, Viegas, Zimmer, Zuber
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Bay, Bizzotto, Borghezio, Briois, Buonanno, D'Ornano, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Le Pen Jean-Marie, Loiseau, Martin Dominique, Mayer, Monot, Montel, Mélin, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Salvini, Schaffhauser, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos
PPE : : Alliot-Marie, Arias Cañete, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Boni, Brok, Buda, Buzek, Bușoi, Cadec, Casa, Caspary, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Csáky, Danjean, Dati, Delahaye, Deli, Deutsch, Deß, Dombrovskis, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fitto, Gahler, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, Maletić, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, McAllister, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Mănescu, Nagy, Niebler, Niedermayer, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Preda, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schmidt, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Schöpflin, Sernagiotto, Siekierski, Spyraki, Stier, Stolojan, Stylianides, Svoboda, Szejnfeld, Szájer, Sógor, Tajani, Thun und Hohenstein, Tomc, Toti, Urutchev, Valcárcel, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Vălean, Wałęsa, Weber Manfred, Weber Renate, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zver, Záborská, de Grandes Pascual, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Łukacijewska, Šojdrová, Štefanec, Štětina, Šuica, Šulin
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Costa, Cozzolino, Crețu, Cristea, Dalli, Dance, Danti, De Castro, De Monte, Delvaux, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Dăncilă, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Jaakonsaari, Jongerius, Jáuregui Atondo, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Köster, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lietz, Ludvigsson, López, López Aguilar, Mamikins, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Maňka, McAvan, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Moretti, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Picierno, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Preuß, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Tănăsescu, Ujhelyi, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho, von Weizsäcker, Łybacka
Verts/ALE : : Albrecht, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Ceballos, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Smith, Staes, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Vana, Škrlec, Šoltes, Ždanoka
Ellene 81
ECR : : Ashworth, Barekov, Campbell Bannerman, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Halla-aho, Hannan, Henkel, Kamall, Karim, Kirkhope, Kölmel, Lewer, Lucke, McClarkin, McIntyre, Messerschmidt, Pretzell, Starbatty, Sulík, Swinburne, Tannock, Terho, Tošenovský, Trebesius, Van Orden, Vistisen, Zahradil, Zīle, van Dalen, von Storch, Škripek
EFDD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Bashir, Batten, Carver, Coburn, Collins, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, Nuttall, O'Flynn, Parker, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
GUE/NGL : : Mélenchon, Vergiat
NI : : Balczó, Dodds Diane, Epitideios, Fountoulis, Jansen, Korwin-Mikke, Kovács, Maeijer, Marusik, Morvai, Stuger, Synadinos, de Graaff
PPE : : Adaktusson
Tartózkodás 9
ALDE : : Federley, Lambsdorff, Meissner
ECR : : Tomašić, Žitňanská
PPE : : Corazza Bildt, Ferber, Hökmark, Zeller
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Mellette : Marine Le Pen, Franck Proust