Vyberte pokusně zaváděné prvky, které byste chtěli vyzkoušet

Tento dokument je výňatkem z internetových stránek EUR-Lex

Dokument C2006/075/11

    Ajánlatkérés – e Tanulás ( e Learning) program – EACEA/01/06

    HL C 75., 2006.3.28, s. 20—21 (ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, NL, PL, PT, SK, SL, FI, SV)

    28.3.2006   

    HU

    Az Európai Unió Hivatalos Lapja

    C 75/20


    AJÁNLATKÉRÉS – ETANULÁS (ELEARNING) PROGRAM – EACEA/01/06

    (2006/C 75/11)

    1.   Hatály

    Ez a pályázati felhívás az eTanulási program négy célterülete közül háromra kíván összpontosítani: A digitális szakismeretek elterjesztése, Európai virtuális egyetemek és Keresztirányú kezdeményezések.

    2.   Általános prioritások

    A pályázati felhívás az európai oktatás, képzés és élethosszig tartó tanulás területén felhasznált információ- és kommunikáció-technológia alkalmazása révén elért eredmények, legjobban bevált gyakorlatok és előrelépések népszerűsítésére, terjesztésére és kiaknázására („értékre váltására”) vonatkozik.

    Az ajánlatoknak más eTanulás-kezdeményezésekre vagy programprojektekre (befejezett vagy jelenleg is zajló), illetve a Bizottság, tagállamok, regionális és helyi önkormányzatok, állami vagy magán szervezetek által támogatott más akcióprogramokra kell épülniük.

    A program végső célja, hogy a termékek, eredmények és kimeneti elemek a maximális hatást érjék el a szélesebb értelemben vett oktatási és szakképzési közösség megcélzásával. A pályázati anyagoknak gondoskodniuk kell arról, hogy az eredmények és kimeneti elemek elsősorban a nyilvánosság érdekét szolgálják (pl. nyílt forráskódú szoftverek, shareware-ek, stb.), ne pedig kifejezetten kereskedelmi céllal jöjjenek létre, illetve normál üzletfejlesztés részeit képezzék.

    Két fő projekttípus kapcsán várnak ajánlatot:

    Értékkihasználó projektek, amelyek segítenek az eredmények és tapasztalatok kritikai elemzésében, összehasonlító elemzések elvégzésében és a levont tanulságok szélesebb elterjesztésében.

    Hálózati projektek, amelyek az eredmények lehető legszélesebb körű kihasználását és terjesztését lehetővé tevő alapvető szolgáltatásokat biztosítják.

    3.   Specifikus prioritások

    a)   A digitális szakismeretek elterjesztése

    Az ajánlatoknak a már létező digitális szakismereti projektek, akciók vagy eszközök elért eredményeinek hatékony és fenntartható terjesztésére és kiaknázására kell koncentrálniuk. Különösen hangsúlyos területek: a célcsoportok és szükségleteik világos azonosítása, közbülső szereplők (önkéntes szektor, akadémiai és tanári közösségek, önkormányzatok, stb.), a végfelhasználók elérését segítő eszközök, a kvalitatív és kvantitatív mutatókat is magukba foglaló projekteredmények terjesztésének konkrét részletezése. Az ajánlatokban az elvárások alapján a következőknek kell szerepelniük: világos hosszútávú stratégia, a lehetséges problémák azonosítása és elemzése, ezek leküzdésükre irányuló célkitűzések és intézkedések.

    b)   Európai virtuális egyetemek

    Az első prioritási terület: a létező virtuális egyetemi projektek vagy ilyen téren szerzett tapasztalatok rendszeres kritikai felülvizsgálata, beleértve az értékkihasználás a szakismeretek megosztásának és átadásának vonatkozásában, az európai szintű fejlesztési stratégiák támogatásának tekintetében.

    A második prioritási terület: lemásolható megoldások terjesztése az európai szintű virtuális egyetemek alapításához nyújtott segítségként és döntéshozói közösség létrehozásához.

    c)   Keresztirányú kezdeményezések:

    A felhívásnak erre a részére vonatkozó ajánlatoknak elsősorban az eTanulás kezdeményezésből és programból származó eredmények és ismeretek elemzéséhez, terjesztéséhez és kihasználásához kell támogatást nyújtaniuk. A program végső célja, hogy a maximális hatást érjék el a szélesebb értelemben vett oktatási és szakképzési közösség megcélzásával.

    A negyedik célterület – európai e-testvériskolák és a tanárképzés támogatása – külön korlátozott ajánlattételi felhívások tárgyát fogja képezni.

    4.   Pályázók köre

    A koordináló/támogató intézménynek és az egyéb érintett szervezeteknek jogi személyiséggel kell rendelkezniük. Mind a koordináló/támogató szervezetnek, mind a partner szervezeteknek a következő államok valamelyikében kell székhellyel rendelkezniük: a 25 EU-tagállam valamelyike, Izland, Liechtenstein, Norvégia vagy Bulgária.

    Az EGT-államok és Bulgária részvételének feltételeit és részletes szabályait a Közösség és az ezen országok közötti kapcsolatokat szabályozó eszközök vonatkozó rendelkezéseinek megfelelően kell meghatározni.

    5.   Költségvetés és a pályázatok időtartama

    Cím

    Rendelkezésre álló költségvetési keret

    A támogatás aránya a teljes támogatható összeghez képest

    Maximális közösségi támogatás

    Digitális szakismeretek

    1,2 millió EUR

    Maximum 80 %

    300 000 EUR

    Európai virtuális egyetemek

    3,5 millió EUR

    1 000 000 EUR

    Keresztirányú kezdeményezések

    0,88 millió EUR

    500 000 EUR

    A finanszírozás az eszköz, szoftver vagy tartalom-fejlesztés helyett elsősorban az eredmények és tapasztalatok értékkihasználására fog koncentrálódni (ezek alapján az előbbiek finanszírozása nem haladhatja meg az összköltségvetés 20 %-át).

    Az egyes pályázatok időtartama 12–24 hónap lesz. A projektek megvalósítási költségeinek támogathatósága 2006. december elsejével kezdődik.

    6.   A pályázatok benyújtásának végső határideje:

    2006. május 19.

    7.   A pályázatok benyújtása

    A pályázati felhívás teljes dokumentációja és további részletek a következő internetes oldalon találhatók meg:

    http://eacea.cec.eu.int


    Nahoru