EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62020TN0293

T-293/20. sz. ügy: 2020. május 18-án benyújtott kereset – Ruiz-Ruiz kontra Bizottság

HL C 222., 2020.7.6, p. 43–44 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

6.7.2020   

HU

Az Európai Unió Hivatalos Lapja

C 222/43


2020. május 18-án benyújtott kereset – Ruiz-Ruiz kontra Bizottság

(T-293/20. sz. ügy)

(2020/C 222/47)

Az eljárás nyelve: olasz

Felek

Felperes: Vanesa Ruiz-Ruiz (Alkmaar, Hollandia) (képviselő: M. Velardo ügyvéd)

Alperes: Európai Bizottság

Kérelmek

A felperes azt kéri, hogy a Törvényszék semmisítse meg a következőket:

a 2019. május 23-i határozat, amellyel a szakmai tapasztalat hiánya miatt kizárták az EPSO/AD/371/19. számú versenyvizsgából;

a 2019. szeptember 20-i határozat, amellyel elutasították az EPSO/A/371/19. számú versenyvizsgából való kizárás felülvizsgálata iránti kérelmet;

a 2020. február 7-i határozat, amellyel elutasították a személyzeti szabályzat 90. cikkének (2) bekezdése alapján benyújtott igazgatási panaszát.

A felperes emellett azt kéri, hogy a Törvényszék az alperest kötelezze a költségek viselésére.

Jogalapok és fontosabb érvek

Keresete alátámasztása érdekében a felperes három jogalapra hivatkozik/hivatkoznak.

1.

Az első, egy nyilvánvaló értékelési hibára és a versenyvizsga-felhívás megsértésére alapított jogalap

A felperes e tekintetben azzal érvel, hogy az általa kimerített két belső jogorvoslat ellenére (a vizsgabizottsághoz intézett felülvizsgálati kérelem és a 90. cikk 2. bekezdése szerinti igazgatási panasz) továbbra sem világos, hogy a felperes szakmai tapasztalatából milyen konkrét követelmény hiányzott.

2.

A második, az egyenlőség elvének a megsértésére alapított jogalap

A felperes e tekintetben azzal érvel, hogy a versenyvizsga vizsgabizottsága köteles biztosítani, hogy a jelöltekre vonatkozó értékeléseket egyenlő és objektív módon végezzék el, valamint hogy az értékelési kritériumok egységesek legyenek és hogy azokat valamennyi jelölt esetében koherens módon alkalmazzák. Ebben az esetben a vizsgabizottság – eltérve a versenyvizsga-kiírástól – nem biztosította a konkrét feltételek értékelésével kapcsolatban az objektivitást és a pártatlanságot, amely értékelésre a versenyvizsgára vonatkozó különös szabályok megsértésével került sor.

3.

A harmadik, az indokolási kötelezettség megsértésére és az eljárás felei közötti egyenlőség ehhez kapcsolódó elvének (az Alapjogi Charta 47. cikke) a megsértésére alapított jogalap

A felperes e tekintetben azzal érvel, hogy a versenyvizsga vizsgabizottsága igen szűkszavúan indokolta a felperes által benyújtott felülvizsgálati kérelmet elutasító megtámadott határozatot. Ugyanis általános megállapításokon és a kiválasztási szempontokat – az e szempontok tartalmának konkrét meghatározása nélkül – megállapító információkon túlmenően ugyanis semmiféle olyan pontos magyarázatot nem nyújtottak, amely alapján a felperes megérthette volna azokat az okokat, amelyek alapján vele szemben döntést hoztak. Ennélfogva a felperes szerint azt a következtetést lehet levonni, hogy a felülvizsgálatra nem került sor, ezzel pedig megsértették a védelemhez való jogát és magát a versenyvizsga-kiírást, amely a jelöltek védelmét szolgáló eszközként előírta a felülvizsgálatot.

Ugyanígy nem tartalmaz semmiféle indokolást a kinevezésre jogosult hatóság 2019. szeptember 20-i határozata, amely szintén nem fejti ki a vizsgabizottság által meghatározott, a versenyvizsga-kiírást kiegészítő további kritériumokat, továbbá amely – a pályázati dokumentációban szereplő pontos leírás ellenére – egyáltalán nem hivatkozik a felperes konkrét szakmai tapasztalatára. A kinevezésre jogosult hatóság emellett nem a teljes ténybeli és jogi keretre támaszkodott, mert kizárólag a 2019. május 23-i első határozatot vette figyelembe, ekként pedig figyelmen kívül hagyta a felülvizsgálattal kapcsolatos minden elemzést és értékelést.


Top