EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52022PC0645

Javaslat A TANÁCS RENDELETE az egyes mezőgazdasági és ipari termékekre vonatkozó uniós autonóm vámkontingensek megnyitásáról és kezeléséről szóló (EU) 2021/2283 rendelet módosításáról

COM/2022/645 final

Brüsszel, 2022.11.16.

COM(2022) 645 final

2022/0381(NLE)

Javaslat

A TANÁCS RENDELETE

az egyes mezőgazdasági és ipari termékekre vonatkozó uniós autonóm vámkontingensek megnyitásáról és kezeléséről szóló (EU) 2021/2283 rendelet módosításáról


INDOKOLÁS

1.A JAVASLAT HÁTTERE

A javaslat indokai és céljai

Uniós autonóm vámkontingenseket olyan termékek esetében szükséges alkalmazni, amelyekből egy adott kontingensidőszak folyamán nem fognak az Unióban akkora mennyiséget előállítani, amekkorára a szóban forgó terméket felhasználó uniós iparágnak szüksége lenne. A megfelelő mennyiségek vonatkozásában ezért nulla vagy csökkentett vámtétel mellett kell uniós vámkontingenseket megnyitni oly módon, hogy az a szóban forgó termékek piacán ne okozzon zavart.

2021. december 20-án az Európai Unió Tanácsa elfogadta az egyes mezőgazdasági és ipari termékekre vonatkozó uniós autonóm vámkontingensek megnyitásáról és kezeléséről szóló (EU) 2021/2283 rendeletet 1 annak érdekében, hogy a szóban forgó termékek iránt az Unióban mutatkozó keresletet a lehető legkedvezőbb feltételekkel lehessen kielégíteni.

Az uniós ipar szükségleteihez való igazodás érdekében az említett rendelet hathavonta aktualizálásra kerül.

A Bizottság a gazdasági vámkérdésekkel foglalkozó csoport közreműködésével megvizsgálta a tagállamok által az autonóm vámkontingensekhez kapcsolódó vámokra vonatkozóan benyújtott valamennyi kérelmet.

E vizsgálat alapján a Bizottság úgy ítéli meg, hogy egyes, az (EU) 2021/2283 tanácsi rendelet mellékletében jelenleg nem szereplő új termékek tekintetében indokolt autonóm vámkontingenst megnyitni. Néhány egyéb termék esetében módosítani kell az árumegnevezés szövegezését, új TARIC-kódot kell a termékhez rendelni, vagy meg kell növelni az eredeti kontingensmennyiséget. Törölni kell azon termékeket, amelyek esetében a vámkontingens fenntartása már nem szolgálja az Unió gazdasági érdekét.

Az egyértelműség érdekében célszerű közzétenni az (EU) 2021/2283 tanácsi rendelet mellékletének egységes szerkezetbe foglalt változatát, amely teljes egészében felváltja a korábbi mellékletet.

Összhang a szabályozási terület jelenlegi rendelkezéseivel

Ez a javaslat nem érinti azokat az országokat, amelyek preferenciális kereskedelmi megállapodást kötöttek az EU-val, sem pedig az EU-val kötendő preferenciális megállapodásokban való részvételre jelölt vagy potenciálisan jelölt országokat (például az általános vámkedvezmény-rendszerbe bevont országokat, az afrikai, karibi és csendes-óceáni államokat, illetve azon országokat, amelyek szabadkereskedelmi megállapodást kötöttek az EU-val).

Összhang az Unió egyéb szakpolitikáival

A javaslat összhangban áll az EU mezőgazdasági, kereskedelmi, vállalkozás-, fejlesztési, környezetvédelmi és külkapcsolati politikájával.

Az e javaslatban foglalt kereskedelemliberalizációs intézkedések célja annak biztosítása, hogy az Unió Közös Vámtarifája szerinti vámok ideiglenes felfüggesztése összhangban legyen az Unió külső tevékenységének az EUSZ 21. cikkében foglalt alapelveivel és céljaival, és az Unió külső tevékenységének különböző területein, illetve a külső tevékenység és más uniós szakpolitikák viszonylatában kellő következetesség érvényesüljön. Következésképpen az Unió által az ukrajnai orosz invázió nyomán Oroszországgal és Belarusszal szemben bevezetett korlátozó intézkedésekkel összhangban helyénvaló kizárni a vámcsökkentés alkalmazási köréből több, Oroszországból és Belaruszból származó terméket. A megfelelő ellátás biztosítása és egyes uniós piacok súlyos zavarainak elkerülése érdekében azonban bizonyos, Oroszországból származó termékek esetében szükség van a vámkontingensek fenntartására.

2.JOGALAP, SZUBSZIDIARITÁS ÉS ARÁNYOSSÁG

Jogalap

E javaslat jogalapja az Európai Unió működéséről szóló szerződés (EUMSZ) 31. cikke.

Szubszidiaritás (nem kizárólagos hatáskör esetén)

A javaslat az Unió kizárólagos hatáskörébe tartozik, ezért a szubszidiaritás elve nem alkalmazható.

Arányosság

A javaslat megfelel az arányosság elvének. A tervezett intézkedések összhangban vannak a külkereskedelemben részt vevő gazdasági szereplőkre vonatkozó eljárások egyszerűsítésével kapcsolatos, az autonóm vámtételek felfüggesztéséről és az autonóm vámkontingensekről szóló bizottsági közleményben 2 meghatározott alapelvekkel. Ez a rendelet az Európai Unióról szóló szerződés (EUSZ) 5. cikke (4) bekezdésének megfelelően nem lépi túl a kitűzött cél eléréséhez szükséges mértéket.

A jogi aktus típusának megválasztása

Az EUMSZ 31. cikke értelmében „[a] közös vámtarifa vámtételeit a Tanács a Bizottság javaslata alapján állapítja meg”. Következésképpen a tanácsi rendelet a megfelelő eszköz.

3.AZ UTÓLAGOS ÉRTÉKELÉSEK, AZ ÉRDEKELT FELEKKEL FOLYTATOTT KONZULTÁCIÓK ÉS A HATÁSVIZSGÁLATOK EREDMÉNYEI

A jelenleg hatályban lévő jogszabályok utólagos értékelése / célravezetőségi vizsgálata

Az autonóm vámtételek felfüggesztéséről 2013-ban készült értékelő tanulmány 3 kitért az autonóm vámkontingensek rendszerére is.

Ennek az az oka, hogy a két intézkedéstípus hasonló, eltekintve attól, hogy az autonóm vámkontingensek korlátozzák a behozatal volumenét, míg az autonóm vámtételek felfüggesztése révén egyes árukból korlátlan mennyiség hozható be teljesen vagy részben vámmentesen az Unióba. Az értékelésből az derült ki, hogy a rendszer létjogosultságát megalapozó tényezők továbbra is fennállnak. A rendszer keretében árukat importáló uniós vállalkozások jelentős mértékű költségmegtakarításokat érhetnek el. E megtakarítások pedig – az érintett terméktől, vállalattól és ágazattól függően – további előnyök széles körét vonhatják maguk után, úgymint a versenyképesség javulását, a termelési módszerek hatékonyabbá válását, új uniós munkahelyek teremtését vagy a meglévők megőrzését. Az e rendeletből eredő megtakarítások részleteit a 4. pont és a csatolt pénzügyi kimutatás ismerteti részletesebben.

Az érdekelt felekkel folytatott konzultációk

E javaslat kidolgozásában a Bizottságot a gazdasági vámkérdésekkel foglalkozó csoport segítette, amely a tagállamok és Törökország küldöttségeiből áll.

A csoport minden egyes (akár új, akár módosításra irányuló) kérelmet alaposan megvizsgált. Az egyes esetek vizsgálata közben különös figyelmet fordított arra, hogy az uniós termelőket ne érje kár, valamint arra, hogy biztosítva legyen az uniós termelés versenyképességének megerősítése és megszilárdítása. Az említett vizsgálatokra a gazdasági vámkérdésekkel foglalkozó csoporton belül folytatott megbeszélések keretében került sor, a tagállamok pedig konzultációt folytattak az érintett ágazatokkal, szövetségekkel, kereskedelmi kamarákkal és egyéb bevont érdekelt felekkel.

Az összes felsorolt vámkontingens a gazdasági vámkérdésekkel foglalkozó csoport ülésein folytatott megbeszélések során létrejött megállapodások, illetve kompromisszumok eredménye. Nem merült fel, hogy a javaslat visszafordíthatatlan káros következményekkel járhatna.

Hatásvizsgálat

A javasolt módosítás pusztán technikai jellegű, és csupán az (EU) 2021/2283 rendelet mellékletében felsorolt vámkontingensek alkalmazási körét érinti. Hatásvizsgálatra azért nem került sor, mert a Közös Vámtarifa szerinti autonóm vámkontingensek keretében behozható termékek listájának javasolt módosításai várhatóan nem járnak jelentős hatással.

Alapjogok

A javaslat nem jár következményekkel az alapjogokra nézve.

4.KÖLTSÉGVETÉSI VONZATOK

A javaslatnak nincs pénzügyi hatása a kiadásokra, viszont van pénzügyi hatása a bevételekre. A melléklet nyolc új terméket tartalmaz. A vonatkozó vámkontingenseknek megfelelő, be nem szedett vámok kiszámítása a kérelmező tagállamok 2021-re vonatkozó előrejelzésein alapul. Mindazonáltal tizenöt vámkontingens törlése és a kapcsolódó vámok újbóli bevezetése miatt a vámbevételekre gyakorolt hatás a becslések szerint évi 14 millió EUR többletet jelent. Az uniós költségvetés tradicionális saját forrásaira gyakorolt, összességében kedvező hatás a becslések szerint éves szinten 10,5 millió EUR (azaz a teljes összeg 75 %-a). A javaslat költségvetési vonzatait részletesebben a pénzügyi kimutatás ismerteti.

5.EGYÉB ELEMEK

Végrehajtási tervek, valamint a nyomon követés, az értékelés és a jelentéstétel szabályai

A javasolt intézkedések kezelése az Európai Unió integrált vámtarifájának (TARIC) keretében (a QUOTA adatbázis segítségével) történik, végrehajtásukért pedig a tagállamok vámigazgatási szervei felelősek.

2022/0381 (NLE)

Javaslat

A TANÁCS RENDELETE

az egyes mezőgazdasági és ipari termékekre vonatkozó uniós autonóm vámkontingensek megnyitásáról és kezeléséről szóló (EU) 2021/2283 rendelet módosításáról

AZ EURÓPAI UNIÓ TANÁCSA,

tekintettel az Európai Unió működéséről szóló szerződésre és különösen annak 31. cikkére,

tekintettel az Európai Bizottság javaslatára,

mivel:

(1)Annak érdekében, hogy egyes, az Unióban elégtelen mennyiségben termelt mezőgazdasági és ipari termékekből kielégítő és folyamatos ellátást lehessen biztosítani, és az ilyen termékek tekintetében elkerülhetők legyenek a piaci zavarok, az (EU) 2021/2283 tanácsi rendelet 4 autonóm vámkontingenseket nyitott meg. E vámkontingenseken belül a termékek csökkentett vagy nulla vámtétellel hozhatók be az Unióba.

(2)Mivel az Uniónak érdekében áll a bizonyos ipari termékekkel való megfelelő ellátás biztosítása, és figyelemmel arra, hogy azonos, egyenértékű vagy helyettesítő termékeket az Unióban nem állítanak elő elegendő mennyiségben, az érintett termékek megfelelő mennyiségei számára új, nulla vámtételű vámkontingenseket kell megnyitni 09.2921, 09.2922, 09.2923, 09.2924, 09.2925, 09.2926, 09.2927 és 09.2931 rendelésszámon.

(3)A 09.2723 és a 09.2763 rendelésszámú vámkontingens alkalmazási köre alkalmatlanná vált az uniós gazdasági szereplők igényeinek kielégítésére, ezért az e kontingensekhez tartozó termékek árumegnevezését – és ebből kifolyólag a szóban forgó termékekre vonatkozó TARIC-kódokat is – módosítani kell.

(4)Mivel az Uniónak érdekében áll a bizonyos ipari termékekkel való megfelelő ellátás biztosítása, a 09.2563, a 09.2682, a 09.2828 és a 09.2854 rendelésszámú vámkontingensekhez tartozó mennyiséget meg kell növelni.

(5)Mivel egyes ipari termékek esetében nőtt az uniós termelési kapacitás, a 09.2575 és a 09.2913 rendelésszámú vámkontingensekhez tartozó mennyiséget csökkenteni kell.

(6)A 09.2583, a 09.2819, a 09.2839 és a 09.2855 rendelésszámú vámkontingens esetében a kontingensidőszakot meg kell hosszabbítani, és a kontingensmennyiséget évente ki kell igazítani, mivel a vámkontingenseket csak egy hat hónapos időszakra nyitották meg, és az Uniónak továbbra is érdekében áll azok fenntartása.

(7)Az Uniónak már nem érdeke a 09.2003, 09.2576, 09.2577, 09.2592, 09.2650, 09.2673, 09.2688, 09.2694, 09.2708, 09.2710, 09.2734, 09.2799, 09.2829, 09.2866 és 09.2880 rendelésszámú vámkontingensek fenntartása, ezért azokat le kell zárni.

(8)Ugyanakkor az elmúlt években megromlott a kapcsolat az Unió és Oroszország között, különösen amiatt, hogy Oroszország figyelmen kívül hagyta a nemzetközi jogot, és provokáció nélkül, indokolatlanul inváziót indított Ukrajnával szemben. 2022. október 6-án a Tanács – az ukrajnai orosz agressziós háború folytatása és az orosz fegyveres erők által Ukrajnában elkövetett atrocitások nyomán – elfogadta az Oroszországgal szembeni szankciókat tartalmazó nyolcadik intézkedéscsomagot 5 .

(9)Noha Oroszország tagja a Kereskedelmi Világszervezetnek, az Unió hivatkozhat a Kereskedelmi Világszervezetet létrehozó egyezmény és különösen az 1994. évi Általános Vám- és Kereskedelmi Egyezmény XXI. cikke alapján alkalmazható kivételekre, többek között azon kötelezettség tekintetében, miszerint az Oroszországból behozott termékeknek is biztosítani kell a más országokból behozott hasonló termékeket megillető kedvezményeket (legnagyobb kedvezményes elbánás).

(10)Tekintettel az Unió és Oroszország közötti kapcsolatok megromlására, valamint az Unió külső tevékenységeivel kapcsolatos uniós fellépésekkel és elvekkel való összhang szükségességére, nem lenne helyénvaló lehetővé tenni, hogy az Oroszországból érkező import az e rendelet hatálya alá tartozó termékek esetében vámmentességben, illetve a legnagyobb kedvezményes elbánásban részesüljön. Ezért a konkrétan az említett termékekre vonatkozó vámkontingenseket meg kell szüntetni.

(11)Az Unió és Belarusz közötti kapcsolatok szintén romlottak az elmúlt években, mivel a belarusz rezsim nem vette figyelembe a nemzetközi jogot, az alapjogokat és az emberi jogokat. Emellett Belarusz a kezdetektől fogva széles körű támogatást nyújtott az Ukrajna elleni orosz katonai agresszióhoz.

(12)2020 októbere óta az Unió fokozatosan korlátozó intézkedéseket vezetett be Belarusszal szemben az emberi jogok folytatódó megsértése, a migránsok eszközként való felhasználása és Belarusznak az Ukrajna elleni orosz katonai agresszióban való részvétele miatt. Mivel Belarusz nem tagja a Kereskedelmi Világszervezetnek, az Unió a Kereskedelmi Világszervezetet létrehozó egyezmény értelmében nem köteles a legnagyobb kedvezményes elbánásban részesíteni a Belaruszból származó termékeket. Emellett a kereskedelmi megállapodások lehetőséget adnak a kivételeket meghatározó rendelkezések, különösen pedig a biztonsági jellegű kivételek alapján történő fellépésre.

(13)Tekintettel a Belarusz és az Unió közötti kapcsolatok megromlására, valamint az Unió külső tevékenységeivel kapcsolatos uniós fellépésekkel és elvekkel való összhang szükségességére, nem lenne helyénvaló lehetővé tenni, hogy a Belaruszból érkező import az e rendelet hatálya alá tartozó termékek esetében vámmentességben, illetve a legnagyobb kedvezményes elbánásban részesüljön.

(14)A megfelelő ellátás biztosítása és egyes uniós piacok súlyos zavarainak elkerülése érdekében azonban bizonyos, a 2712 90 39 10, a 2926 10 00 10, a 3204 17 00 30 és a 7604 29 10 30 TARIC-kód alá tartozó, Oroszországból származó termékekre vonatkozóan fenn kell tartani a 09.2600, a 09.2742, a 09.2698 és a 09.2835 rendelésszámú vámkontingenseket. Ezek a termékek az összértéket tekintve a 2019-től 2021-ig tartó időszakban az Unióba irányuló behozatal több mint 50 %-át tették ki, és nem, vagy csak korlátozott mértékben álltak rendelkezésre más harmadik országbeli alternatív beszállítók. A szóban forgó behozatalok értéke azt jelzi, hogy az érintett uniós ágazatokban tevékenykedő gazdasági szereplők nagymértékben függenek e behozataloktól, és a vámkontingensek megszüntetése aránytalanul nagy nehézségeket okozna e gazdasági szereplők számára.

(15)Ezért – a fenti körülményeket figyelembe véve – a 2658/87/EGK tanácsi rendelet 6 I. mellékletében és különösen annak első része I. szakasza B. részének 1. pontjában a vámtételekre vonatkozóan meghatározott általános szabályok alkalmazásában bizonyos, Oroszországból és Belaruszból származó termékek esetében helyénvaló és megengedett megszüntetni a Közös Vámtarifa szerinti vámtételek felfüggesztését.

(16)Mivel az autonóm vámkontingensek biztosítása kivételt jelent a Közös Vámtarifa szerinti vámok alkalmazása alól, e Közös Vámtarifa szerinti vámoknak a Belaruszból és Oroszországból származó behozatalra történő újbóli bevezetése a főszabály szerinti helyzethez való visszatérést jelenti (lásd az autonóm vámtételek felfüggesztéséről és az autonóm vámkontingensekről szóló bizottsági közlemény 2.1.2. és 2.2.1. pontját). Következésképpen a bizonyos, Oroszországból és Belaruszból származó termékekre vonatkozó vámkontingensek korlátozott megszüntetése nem korlátozó vagy tiltó intézkedés, hanem egyfelől annak megakadályozására szolgál, hogy az említett országok közvetett módon részesüljenek egy egyoldalú uniós intézkedés előnyeiből, másfelől az uniós fellépések általános koherenciájának biztosítására hivatott.

(17)Ezért az (EU) 2021/2283 rendeletet ennek megfelelően módosítani kell.

(18)A vámkontingensrendszer fennakadások nélküli alkalmazása, valamint az autonóm vámtételek felfüggesztéséről és az autonóm vámkontingensekről szóló bizottsági közleményben foglalt iránymutatásoknak való megfelelés érdekében az érintett termékekhez kapcsolódó vámkontingensek e rendelet szerinti módosításait 2023. január 1-jétől indokolt alkalmazni. E rendeletnek ezért sürgősen hatályba kell lépnie,

ELFOGADTA EZT A RENDELETET:

1. cikk

Az (EU) 2021/2283 rendelet a következőképpen módosul:

1.Az 1. cikk szövege a következő bekezdéssel egészül ki:

„(4) A (2) bekezdésben megállapított felfüggesztés nem alkalmazandó a Belaruszból és Oroszországból származó termékekre, a 09.2600, a 09.2742, a 09.2698 és a 09.2835 rendelésszámú kontingensek kivételével.”

2.A melléklet helyébe az e rendelet mellékletében szereplő szöveg lép.

2. cikk

Ez a rendelet az Európai Unió Hivatalos Lapjában való kihirdetését követő napon lép hatályba.

Ezt a rendeletet 2023. január 1-jétől kell alkalmazni.

Ez a rendelet teljes egészében kötelező és közvetlenül alkalmazandó valamennyi tagállamban.

Kelt Brüsszelben, -án/-én.

   a Tanács részéről

   az elnök

PÉNZÜGYI KIMUTATÁS

1.    A JAVASLAT CÍME

A Tanács rendelete az egyes mezőgazdasági és ipari termékekre vonatkozó uniós autonóm vámkontingensek megnyitásáról és kezeléséről szóló (EU) 2021/2283 rendelet módosításáról

2.    KÖLTSÉGVETÉSI TÉTELEK

Alcím és jogcímcsoport: 12. alcím, 120. jogcímcsoport.

A költségvetésben 2023-ra előirányzott összeg: 21 590 300 000

3.    PÉNZÜGYI HATÁS

   A javaslatnak nincs pénzügyi hatása

X    A javaslatnak nincs pénzügyi hatása a kiadásokra, viszont van pénzügyi hatása a bevételekre. A hatás a következő:

(millió EUR egy tizedesjegyig)

Költségvetési sor

Bevételek 7

éééé/hh/nn-án/-én kezdődő 12 hónapos időszak

[2023. év]

120. jogcímcsoport

Saját forrásokra gyakorolt hatás

2023.1.1.

+10,5

A melléklet nyolc új terméket tartalmaz. Az e vámkontingenseknek megfelelő, be nem szedett vámok összege a kérelmező tagállamok 2021-re vonatkozó előrejelzései alapján számítva évi 5 073 751 EUR-t tesz ki.

A vámok visszaállítása következtében 15 termék törlésre került e rendelet mellékletéből. Ez a vámbevételek évi 19 156 708 EUR mértékű növekedését eredményezi.

A fentiek alapján az e rendelet által az uniós költségvetésben szereplő bevételekre gyakorolt pozitív hatás becsült összege: −5 073 751 EUR + 19 156 708 EUR = +14 082 957 EUR (bruttó összeg, amely tartalmazza a beszedési költségeket) x 0,75 = évi +10 562 218 EUR (nettó összeg).

4.    CSALÁS ELLENI INTÉZKEDÉSEK

Az e tanácsi rendeletben szereplő bizonyos termékek esetében az Uniós Vámkódex létrehozásáról szóló, 2013. október 9-i 952/2013/EU európai parlamenti és tanácsi rendelet 254. cikkének megfelelően ellenőrzésre kerül a meghatározott célra történő felhasználás.

Emellett a tagállamok az általuk végzett kockázatkezelés körében elvégezhetnek bármilyen, általuk megfelelőnek tartott vámellenőrzést, ahogyan azt a 952/2013/EU rendelet 46. cikke előírja.

(1)    HL L 458., 2021.12.22., 33. o.
(2)    HL C 363., 2011.12.13., 6. o.
(3)     http://ec.europa.eu/taxation_customs/common/publications/studies/index_hu.htm
(4)    A Tanács (EU) 2021/2283 rendelete (2021. december 20.) egyes mezőgazdasági és ipari termékekre vonatkozó uniós autonóm vámkontingensek megnyitásáról és kezeléséről, valamint az 1388/2013/EU rendelet hatályon kívül helyezéséről (HL L 458., 2021.12.22., 33. o.).
(5)    A Tanács (EU) 2022/1903 rendelete (HL L 259I, 2022.10.6., 1. o.)A Tanács (EU) 2022/1904 rendelete (HL L 259I, 2022.10.6., 3. o.)A Tanács (EU) 2022/1905 rendelete (HL L 259I, 2022.10.6., 76. o.)A Tanács (EU) 2022/1906 rendelete (HL L 259I, 2022.10.6., 79. o.)
(6)    A Tanács 2658/87/EGK rendelete (1987. július 23.) a vám- és a statisztikai nómenklatúráról, valamint a Közös Vámtarifáról (HL L 256., 1987.9.7., 1. o.).
(7)    A tradicionális saját források (vámok, cukorilletékek) esetében nettó összeget kell megadni (azaz a 25 %-os beszedési költségekkel csökkentett bruttó összeget).
Top

Brüsszel, 2022.11.16.

COM(2022) 645 final

MELLÉKLET

a következőhöz:

Javaslat
A Tanács rendelete

az egyes mezőgazdasági és ipari termékekre vonatkozó uniós autonóm vámkontingensek megnyitásáról és kezeléséről szóló (EU) 2021/2283 rendelet módosításáról











MELLÉKLET

„MELLÉKLET

Rendelési szám

KN-kód

TARIC

Árumegnevezés

Kontingensidőszak

Kontingens mennyiség

Kontingens vámtétele (%)

09.2849

ex 0710 80 69

10

Auricularia polytricha fajtájú gomba, (nyersen vagy gőzöléssel vagy forrázással főzve is), fagyasztva, készételek előállításához

 (1)(2)

1.1.-31.12.

700 tonna

0 %

09.2664

ex 2008 60 39

30

Cseresznye, alkohol hozzáadásával, legfeljebb 9 tömegszázalék cukortartalommal, legfeljebb 19,9 mm-es átmerővel, maggal, csokoládéipari termékek gyártásához

 (1)

1.1.-31.12.

1 000 tonna

10 %

09.2925

ex 2309 90 31

ex 2309 90 31

ex 2309 90 96

ex 2309 90 96

41

49

41

49

Takarmány adalék, amely szárazanyagra számítva a következőkből áll:

legalább 68 %, de legfeljebb 80 % L-lizin-szulfát, valamint

legfeljebb 32 % más összetevő, például szénhidrát és más aminosavak

1.1.-31.12.

100 000 tonna

0 %

09.2913

ex 2401 10 35

ex 2401 10 70

ex 2401 10 95

ex 2401 10 95

ex 2401 10 95

ex 2401 20 35

ex 2401 20 70

ex 2401 20 95

ex 2401 20 95

ex 2401 20 95

91

10

11

21

91

91

10

11

21

91

Természetes feldolgozatlan dohány, szabályos formára vágva is, legalább 450 EUR/100 kg nettó súly vámértékkel, a 2402 10 00 alszám alá tartozó áruk gyártásánál belső szivarburokként vagy szivarburkolóként történő felhasználásra

 (1)

1.1.-31.12.

3 000 tonna

0 %

09.2828

2712 20 90

Paraffinviasz 0,75 tömegszázaléknál kevesebb olajtartalommal

1.1.-31.12.

140 000 tonna

0 %

09.2600

ex 2712 90 39

10

Paraffinviasz (CAS RN 64742-61-6)

1.1.-31.12.

100 000 tonna

0 %

09.2578

ex 2811 19 80

50

Szulfamidsav (CAS RN 5329-14-6), legalább 95 tömegszázalék tisztaságú, legfeljebb 5 % csomósodásgátló szerként szilícium-dioxiddal (CAS RN 112926-00-8) is

1.1.-31.12.

27 000 tonna

0 %

09.2928

ex 2811 22 00

40

Szilika töltőanyag, granulátum formájában, legalább 97 tömegszázalék szilícium-dioxid tartalommal

1.1.-31.12.

1 700 tonna

0 %

09.2806

ex 2825 90 40

30

Volfrám-trioxid, beleértve a kék volfrám-oxidot is (CAS RN 1314-35-8 vagy CAS RN 39318-18-8)

1.1.-31.12.

12 000 tonna

0 %

09.2819

ex 2833 25 00

30

Réz-hidroxid-szulfát (Cu4(OH)6(SO4)), hidrát (CAS RN 12527-76-3), legalább 98 tömegszázalék tisztaságú

1.1.-31.12.

240 000 kg

0 %

09.2872

ex 2833 29 80

40

Cézium-szulfát (CAS RN 10294-54-9) szilárd formában vagy olyan vizes oldatként, amely legalább 48 tömegszázalék, de legfeljebb 52 tömegszázalék cézium-szulfátot tartalmaz

1.1.-31.12.

400 tonna

0 %

09.2567

ex 2903 22 00

10

Triklóretilén (CAS RN 79-01-6), legalább 99 tömegszázalék tisztaságú

1.1.-31.12.

11 885 000 kg

0 %

09.2837

ex 2903 79 30

20

Brómklór-metán (CAS RN 74-97-5)

1.1.-31.12.

600 tonna

0 %

09.2933

ex 2903 99 80

30

1,3-Diklór-benzol (CAS RN 541-73-1)

1.1.-31.12.

2 600 tonna

0 %

09.2700

ex 2905 12 00

10

Propán-1-ol (propil-alkohol) (CAS RN 71-23-8)

1.1.-31.12.

15 000 tonna

0 %

09.2830

ex 2906 19 00

40

Ciklopropil-metanol (CAS RN 2516-33-8)

1.1.-31.12.

20 tonna

0 %

09.2851

ex 2907 12 00

10

O-krezol (CAS RN 95-48-7), legalább 98,5 tömegszázalék tisztaságú

1.1.-31.12.

20 000 tonna

0 %

09.2704

ex 2909 49 80

20

2,2,2',2'-Tetrakisz(hidroxi-metil)-3,3'-oxidipropán-1-ol (CAS RN 126-58-9)

 

1.1.-31.12.

500 tonna

0 %

09.2565

ex 2914 19 90

70

Kalcium-acetilacetonát (CAS RN 19372-44-2), legalább 95 tömegszázalék tisztaságú

1.1.-31.12.

400 tonna

0 %

09.2852

ex 2914 29 00

60

Ciklopropil-metil-keton (CAS RN 765-43-5)

1.1.-31.12.

300 tonna

0 %

09.2638

ex 2915 21 00

10

Ecetsav (CAS RN 64-19-7), legalább 99 tömegszázalék tisztaságú

1.1.-31.12.

1 000 000 tonna

0 %

09.2679

2915 32 00

Vinil-acetát (CAS RN 108-05-4)

1.1.-31.12.

450 000 tonna

0 %

09.2728

ex 2915 90 70

85

Etil-trifluor-acetát (CAS RN 383-63-1)

1.1.-31.12.

400 tonna

0 %

09.2665

ex 2916 19 95

30

Kálium-(E,E)-hexa-2,4-dienoát (CAS RN 24634-61-5)

1.1.-31.12.

8 250 tonna

0 %

09.2684

ex 2916 39 90

28

2,5-Dimetil-fenil-acetil-klorid (CAS RN 55312-97-5)

1.1.-31.12.

700 tonna

0 %

09.2599

ex 2917 11 00

40

Dietil-oxalát (CAS RN 95-92-1)

1.1.-31.12.

500 tonna

0 %

09.2769

ex 2917 13 90

10

Dimetil-szebacát (CAS RN 106-79-6)

1.1.-31.12.

1 000 tonna

0 %

09.2634

ex 2917 19 80

40

Dodekándionsav (CAS RN 693-23-2), több mint 98,5 tömegszázalék tisztaságú

1.1.-31.12.

8 000 tonna

0 %

09.2808

ex 2918 22 00

10

O-acetil-szalicilsav (CAS RN 50-78-2)

1.1.-31.12.

120 tonna

0 %

09.2646

ex 2918 29 00

75

Oktadecil-3-(3,5-di-terc-butil-4-hidroxifenil)propionát (CAS RN 2082-79-3):

több mint 99 tömegszázalékos, 500 μm lyukméretű szitán átférő frakcióval, és

legalább 49 °C-os, de legfeljebb 54 °C-os olvadásponttal,

porkeverék alapú (por vagy préselt granulátum) PVC-feldolgozási stabilizátor-egyes csomagok gyártásához

 (1)

1.1.-31.12.

380 tonna

0 %

09.2647

ex 2918 29 00

80

Pentaeritrit-tetrakisz(3-(3,5-di-terc-butil-4-hidroxifenil)-propionát) (CAS RN 6683-19-8):

több mint 75 tömegszázalékos, 250 μm lyukméretű szitán átférő frakcióval és több mint 99 tömegszázalékos, 500 μm lyukméretű szitán átférő frakcióval, és

legalább 110 °C-os, de legfeljebb 125 °C-os olvadásponttal,

porkeverék alapú (por vagy préselt granulátum), PVC-feldolgozási stabilizátor-egyes csomagok gyártásához

 (1)

1.1.-31.12.

140 tonna

0 %

09.2975

ex 2918 30 00

10

Benzofenon-3,3’,4,4’-tetra-karboxil-dianhidrid (CAS RN 2421-28-5)

1.1.-31.12.

1 000 tonna

0 %

09.2598

ex 2921 19 99

75

Oktadecilamin (CAS RN 124-30-1)

1.1.-31.12.

400 tonna

0 %

09.2649

ex 2921 29 00

60

Bisz(2-dimetil-aminoetil)(metil)amin (CAS RN 3030-47-5)

1.1.-31.12.

1 700 tonna

0 %

09.2682

ex 2921 41 00

10

Anilin (CAS RN 62-53-3), legalább 99 tömegszázalék tisztaságú

1.1.-31.12.

220 000 tonna

0 %

09.2617

ex 2921 42 00

89

4-Fluor-N-(1-metiletil)benzolamin (CAS RN 70441-63-3)

1.1.-31.12.

500 tonna

0 %

09.2602

ex 2921 51 19

10

o-feniléndiamin (CAS RN 95-54-5)

1.1.-31.12.

1 800 tonna

0 %

09.2921

ex 2922 19 00

22

2-(dimetil-amino)-etil-akrilát (CAS RN 2439-35-2), legalább 99 tömegszázalékos tisztaságú

1.1.-31.12.

14 000 tonna

0 %

09.2563

ex 2922 41 00

20

L-Lizin-hidroklorid (CAS RN 657-27-2) vagy L-lizin vizes oldata (CAS RN 56-87-1), legalább 50 tömegszázalék L-lizin tartalmú

1.1.-31.12.

300 000 tonna

0 %

09.2575

ex 2923 90 00

87

(3-Klór-2-hidroxi-propil)trimetil-ammónium-klorid (CAS RN 3327-22-8) vizes oldat formájában, amely legalább 65 tömegszázalék, de legfeljebb 71 tömegszázalék (3-klór-2-hidroxi-propil)trimetil-ammónium-kloridot tartalmaz

1.1.-31.12.

12 000 tonna

0 %

09.2922

ex 2923 90 00

88

Legalább 78 tömegszázalék, de legfeljebb 82 tömegszázalék [2-(akriloiloxi)-etil]trimetil-ammónium-kloridot (CAS RN 44992–01–0) tartalmazó vizes oldat

1.1.-31.12.

10 000 tonna

0 %

09.2854

ex 2924 19 00

85

3-Jód-2-yn-1-il-butil-karbamát (CAS RN 55406-53-6)

1.1.-31.12.

450 tonna

0 %

09.2874

ex 2924 29 70

87

Paracetamol (INN) (CAS RN 103-90-2)

1.1.-31.12.

20 000 tonna

0 %

09.2742

ex 2926 10 00

10

Akrilnitril (CAS RN 107-13-1) az 55. árucsoportba és a 6815 vtsz. alá tartozó áruk gyártásához

 (1)

1.1.-31.12.

60 000 tonna

0 %

09.2583

ex 2926 10 00

30

Akrilnitril (CAS RN 107-13-1) a 2921, a 2924, a 3903, a 3906, a 3908, a 3911 és a 4002 vtsz. alá tartozó áruk gyártásához

 (1)

1.1.-31.12.

40 000 tonna

0 %

09.2856

ex 2926 90 70

84

2-Nitro-4-(trifluor-metil)benzonitril (CAS RN 778-94-9)

1.1.-31.12.

900 tonna

0 %

09.2581

ex 2929 10 00

25

1,5-Naftilén-diizocianát (CAS RN 3173-72-6), legalább 90 tömegszázalék tisztaságú

1.1.-31.12.

300 tonna

0 %

09.2685

ex 2929 90 00

30

Nitro-guanidin (CAS RN 556-88-7)

1.1.-31.12.

6 500 tonna

0 %

09.2597

ex 2930 90 98

94

Bisz-[3-(trietoxiszilil)propil]diszulfid (CAS RN 56706-10-6)

1.1.-31.12.

6 000 tonna

0 %

09.2596

ex 2930 90 98

96

2-Klór-4-(metil-szulfonil)-3-((2,2,2-trifluoretoxi)metil)-benzoesav (CAS RN 120100-77-8)

1.1.-31.12.

300 tonna

0 %

09.2580

ex 2931 90 00

75

Hexadeciltrimetoxiszilán (CAS RN 16415-12-6), legalább 95 tömegszázalék tisztaságú, polietilén gyártásához

 (1)

1.1.-31.12.

165 tonna

0 %

09.2842

2932 12 00

2-Furaldehid (furfuraldehid)

 

1.1.-31.12.

10 000 tonna

0 %

09.2696

ex 2932 20 90

25

Dekán-5-olid (CAS RN 705-86-2)

1.1.-31.12.

6 000 kg

0 %

09.2697

ex 2932 20 90

30

Dodekán-5-olid (CAS RN 713-95-1)

1.1.-31.12.

6 000 kg

0 %

09.2812

ex 2932 20 90

77

Hexán-6-olid (CAS RN 502-44-3)

1.1.-31.12.

4 000 tonna

0 %

09.2858

2932 93 00

 Piperonal (CAS RN 120-57-0)

1.1.-31.12.

220 tonna

0 %

09.2839

ex 2933 39 99

09

2-(2-Piridil)etanol (CAS RN 103-74-2), legalább 99 tömegszázalékos tisztaságú

1.1.-31.12.

700 tonna

0 %

09.2860

ex 2933 69 80

30

1,3,5-Trisz[3-(dimetilamino)propil]hexahidro-1,3,5-triazin (CAS RN 15875-13-5)

1.1.-31.12.

600 tonna

0 %

09.2566

ex 2933 99 80

05

1,4,7,10-Tetraazaciklododekán (CAS RN 294-90-6), legalább 96 tömegszázalék tisztaságú

1.1.-31.12.

60 tonna

0 %

09.2658

ex 2933 99 80

73

5-(Acetoacetilamino)benzimidazolon (CAS RN 26576-46-5)

1.1.-31.12.

400 tonna

0 %

09.2593

ex 2934 99 90

67

5-Klór-tiofén-2-karboxilsav (CAS RN 24065-33-6)

1.1.-31.12.

45 000 kg

0 %

09.2675

ex 2935 90 90

79

4-[[(2-Metoxibenzoil)amino]szulfonil]benzoil klorid (CAS RN 816431-72-8)

1.1.-31.12.

1 000 tonna

0 %

09.2945

ex 2940 00 00

20

D-xilóz (CAS RN 58-86-6)

1.1.-31.12.

400 tonna

0 %

09.2686

ex 3204 11 00

75

C.I. Disperse Yellow 54 színezék (CAS RN 7576-65-0 ) és azon alapuló készítmények legalább 99 tömegszázalék C.I. Disperse Yellow 54  színezéktartalommal 

1.1.-31.12.

250 tonna

0 %

09.2676

ex 3204 17 00

14

C.I. Pigment Red 48:2 (CAS RN 7023-61-2)  színezéken alapuló készítmények legalább 60, de kevesebb, mint 85 tömegszázalék ilyen színezéktartalommal

1.1.-31.12.

50 tonna

0 %

09.2698

ex 3204 17 00

30

C.I. Pigment Red 4 színezék (CAS RN 2814-77-9) és azon alapuló készítmények legalább 60 tömegszázalék C.I. Pigment Red 4 színezéktartalommal

1.1.-31.12.

150 tonna

0 %

09.2659

ex 3802 90 00

19

Nátrium-karbonáttal flux-kalcinált kovaföld

1.1.-31.12.

35 000 tonna

0 %

09.2908

ex 3804 00 00

10

Nátrium-lignoszulfonát (CAS RN 8061-51-6)

1.1.-31.12.

40 000 tonna

0 %

09.2889

3805 10 90

Szulfátterpentin

1.1.-31.12.

25 000 tonna

0 %

09.2935

ex 3806 10 00

10

Friss oleogyantákból nyert fenyőgyanta és gyantasavak

1.1.-31.12.

280 000 tonna

0 %

09.2832

ex 3808 92 90

40

Készítmény, legalább 38, de legfeljebb 50 tömegszázalék pirition-cink-tartalommal (INN) (CAS RN 13463-41-7), vizes diszperzióban

1.1.-31.12.

500 tonna

0 %

09.2923

ex 3808 94 20

40

Vizes oldat, mely tömegszázalákban tartalmaz:

legalább 10,0 %, de legfeljebb 11,3 % 5-kloro-2-metil-2H-izotiazol-3-ont,

legalább 3,0 %, de legfeljebb 4,1 % 2-metil-2H-izotiazol-3-ont,

legalább 13,0 %, de legfeljebb 15,4 % izotiazolonok (CAS RN 55965–84–9) együttes koncentrációját,

legalább 18 %, de legfeljebb 22 % nitrátot, nátrium-nitrátban számolva, valamint

legalább 5 %, de legfeljebb 8 % kloridot, nátrium-kloridban számolva

1.1.-31.12.

3 000 tonna

0 %

09.2926

ex 3811 21 00

31

Adalékanyag, amely alapvetően a következőkből áll:

foszforditiosav, kevert O,O-bisz-(izobutil és pentil)-észterek, cinksók (CAS RN 68457-79-4),

legalább 8 tömegszázalék, de legfeljebb 15 tömegszázalék ásványolaj,

kenőolaj-adalékanyagok keverékeinek gyártásához.

 (1)

1.1.-31.12.

700 tonna

0 %

09.2876

ex 3811 29 00

57

Adalékanyagok, amelyek a difenilaminnak és elágazó láncú nonéneknek a következőkkel képzett reakciótermékeiből állnak:

több mint 20 tömegszázalék, de legfeljebb 50 tömegszázalék 4-monononildifenilamin, és

több mint 50 tömegszázalék, de legfeljebb 80 tömegszázalék 4,4’-dinonildifenilamin, és

összesen legfeljebb 15 tömegszázalék 2,4-dinonildifenilamin és 2,4’-dinonildifenilamin

kenőolajok gyártásához

 (1)

1.1.-31.12.

900 tonna

0 %

09.2927

ex 3811 29 00

80

Adalékanyagok, amelyek:

több mint 70 tömegszázalék 2,5-bis(terc-nonilditio)-[1,3,4]-tiadiazolt (CAS RN 89347-09-1), és

több mint 15 tömegszázalék 5-(terc-nonilditio)- 1,3,4-tiadiazol-2(3H)-tiont (CAS RN 97503-12-3) tartalmaznak,

kenőolajok gyártásához

 (1)

1.1.-31.12.

500 tonna

0 %

09.2814

ex 3815 90 90

76

Titán-dioxidból és volfrám-trioxidból álló katalizátor

1.1.-31.12.

3 000 tonna

0 %

09.2644

ex 3824 99 92

77

Készítmény:

legalább 55, de legfeljebb 78 tömegszázalék dimetil-glutarát-tartalommal (CAS RN 1119-40-0),

legalább 10, de legfeljebb 30 tömegszázalék dimetil-adipát-tartalommal, és (CAS RN 627-93-0)

legfeljebb 35 tömegszázalék dimetil-szukcinát-tartalommal (CAS RN 106-65-0)

1.1.-31.12.

10 000 tonna

0 %

09.2681

ex 3824 99 92

85

Bisz[3-(trietoxiszilil)propil]szulfidok keveréke (CAS RN 211519-85-6)

1.1.-31.12.

9 000 tonna

0 %

09.2907

ex 3824 99 93

67

Fitoszterinek keveréke, porított formában, amely:

legalább 75 tömegszázalékban szterineket,

legfeljebb 25 tömegszázalékban sztanolokat

tartalmaz, sztanolok/szterinek vagy sztanol-/szterinészterek gyártásához

 (1)

1.1.-31.12.

2 500 tonna

0 %

09.2568

ex 3824 99 96

91

Keverék pellet formában, amely:

legalább 49 tömegszázalék, de legfeljebb 50 tömegszázalék bisz[3-(trietoxiszilil)propil] poliszulfidot (CAS RN 211519-85-6), és

legalább 50 tömegszázalék, de legfeljebb 51 tömegszázalék kormot (CAS RN 1333-86-4) tartalmaz,

amelyből legalább 75 tömegszázalék átjut a 0,60 mm nyílású szitán, de legfeljebb 10 % átjut a 0,25 mm nyílású szitán (az ASTM D1511 módszer szerint meghatározva)

1.1.-31.12.

1 500 tonna

0 %

09.2820

ex 3827 90 00

10

Keverékek, amelyek:

legalább 60 tömegszázalék, de legfeljebb 90 tömegszázalék 2-klór-propént (CAS RN 557-98-2),

legalább 8 tömegszázalék, de legfeljebb 14 tömegszázalék (Z)-1-klór-propént (CAS RN 16136-84-8),

legalább 5 tömegszázalék, de legfeljebb 23 tömegszázalék 2-klór-propánt (CAS RN 75-29-6),

legfeljebb 6 tömegszázalék 3-klór-propánt (CAS RN 107-05-1), és

legfeljebb 1 tömegszázalék etil-kloridot (CAS RN 75-00-3) tartalmaznak

1.1.-31.12.

6 000 tonna

0 %

09.2671

ex 3905 99 90

81

Poli(vinil-butirál) (CAS RN 63148-65-2):

legalább 17,5 tömegszázalék, de legfeljebb 20 tömegszázalék hidroxilcsoportokkal, és

0,6 mm-nél nagyobb átlagos részecskemérettel (D50)

1.1.-31.12.

12 500 tonna

0 %

09.2846

ex 3907 40 00

25

Polimerelegy polikarbonátból és poli(metil-metakrilátból) legalább 98,5 tömegszázalék polikarbonát-tartalommal, labdacsok (pellet) vagy granulátum formájában, legalább 88,5 % fényáteresztéssel, egy 4,0 mm vastagságú vizsgálati mintán, λ = 400 nm hullámhossznál végzett mérés alapján (az ISO 13468-2 szabvány szerint)

1.1.-31.12.

2 000 tonna

0 %

09.2585

ex 3907 99 80

70

Poli(etilén-tereftalát) és ciklohexán-dimetanol kopolimere, több mint 10 tömegszázalék ciklohexán-dimetanollal

1.1.-31.12.

60 000 tonna

2 %

09.2855

ex 3910 00 00

10

Folyékony poli(metilhidrosziloxán) terminális trimetilszilil-csoportokkal (CAS RN 63148-57-2), legalább 99,9 tömegszázalékos tisztaságú

1.1.-31.12.

500 tonna

0 %

09.2931

ex 3911 90 11

10

Poli(oxi-1,4-fenilén-szulfonil-1,4-fenilénoxi-1,4-fenilén-izopropilidén-1,4-fenilén) (CAS RN 25135–51–7 és CAS RN 25154–01–2), az ezen árucsoporthoz tartozó Megjegyzés 6. b) pontjában említett valamelyik formában, legfeljebb 20 tömegszázalék adaléktartalommal

1.1.-31.12.

6 300 tonna

0 %

09.2723

ex 3911 90 19

35

Poli(oxi-1,4-fenilénszulfonil-1,4-fenilénoxi-4,4’-bifenilén) (CAS RN 25608–64–4 és 25839–81–0) legfeljebb 20 tömegszázalék adaléktartalommal

1.1.-31.12.

5 000 tonna

0 %

09.2816

ex 3912 11 00

20

Cellulóz-acetát pelyhek

1.1.-31.12.

75 000 tonna

0 %

09.2573

ex 3913 10 00

20

Nátrium-alginát tengeri barnamoszatból kivonva(CAS RN 9005-38-3):

legfeljebb 15 tömegszázalék szárítási veszteséggel (4 óra 105 °C-on),

száraz tömegre számítva legfeljebb 2 tömegszázalék vízben nem oldódó frakcióval

1.1.-31.12.

2 000 tonna

0 %

09.2641

ex 3913 90 00

87

Nátrium-hialuronát, nem steril:

legfeljebb 900 000 átlagos molekulatömeggel (Mw),

legfeljebb 0,008 Endotoxin egység (EU)/mg endotoxinszinttel,

legfeljebb 1 tömegszázalék etanol-tartalommal,

legfeljebb 0,5 tömegszázalék izopropanol-tartalommal 

1.1.-31.12.

300 kg

0 %

09.2661

ex 3920 51 00

50

Poli(metil-metakrilát) lemezek, amelyek megfelelnek az alábbi szabványoknak:

EN 4364 (MIL-P-5425E) és DTD5592A, vagy

EN 4365 (MIL-P-8184) és DTD5592A

1.1.-31.12.

100 tonna

0 %

09.2645

ex 3921 14 00

20

Porózus tömb regenerált cellulózból, magnézium-kloridot és kvaterner ammónium-vegyületeket tartalmazó vízzel impregnálva, 100 cm (±10 cm) x 100 cm (±10 cm) x  40 cm (±5 cm) méretben

1.1.-31.12.

1 700 tonna

0 %

09.2572

ex 5205 26 00

ex 5205 27 00

10

10

Nyers fehér egyágú pamutfonal:

fésült rostból,

legalább 36,5 mm átlagos szálhosszúsággal,

pneumatikus tömörítést alkalmazó kompakt gyűrűs fonási eljárással előállítva,

legalább 26,5 cN/tex szakítószilárdsággal (az ISO 2062:2009 szabvány szerint, 5000 mm/perc sebességnél)

1.1.-31.12.

50 000 tonna

0 %

09.2848

ex 5505 10 10

10

Szintetikus szálak hulladékai (beleértve a kóchulladékot [fésűskóc], a fonalhulladékot és a foszlatott anyagot is) nejlonból vagy más poliamidokból (PA6 és PA66)

 

1.1.-31.12.

10 000 tonna

0 %

09.2721

ex 5906 99 90

20

Szőtt és laminált gumizott textilszövet az alábbi jellemzőkkel:

három rétegű,

az egyik külső réteg összetevője akril szövet,

a másik külső réteg összetevője poliészter szövet,

a középső réteg összetevője klór-butil gumi,

a középső réteg súlya legalább 452 g/m2, de legfeljebb 569 g/m2,

a textilszövet teljes súlya legalább 952 g/m2, de legfeljebb 1159 g/m2 és

a textilszövet teljes vastagsága legalább 0,8 mm, de legfeljebb 4 mm,

felhasználása: gépjárművek nyitható tetejének előállításhoz

 

 (1)

1.1.-31.12.

375 000 m²

0 %

09.2628

ex 7019 66 00

10

Üveg hálószövet műanyaggal bevont üvegrostból, 120 g/m²(± 10 g/m²) súllyal, rögzített kerettel ellátott, görgethető rovarhálókban történő felhasználásra

1.1.-31.12.

3 000 000 m²

0 %

09.2652

ex 7409 11 00

ex 7410 11 00

30

40

Finomított rézfólia és -szalag, elektrolitikus úton előállított, legalább 0,015 mm vastagságú

1.1.-31.12.

1 020 tonna

0 %

09.2662

ex 7410 21 00

55

Lemezek:

amelyek legalább egy réteg, epoxigyantával impregnált üvegszál szövetből állnak,

amelyek egyik vagy mindkét oldalukon legfeljebb 0,15 mm vastagságú rézfóliával bevontak,

amelyeknek az IPC-TM-650 2.5.5.2. szerint mérve 1 MHz-nél dielektromos állandójuk (DK) 5,4-nél kisebb,

amelyeknek az IPC-TM-650 2.5.5.2. szerint mérve 1 MHz-nél veszteségi tényezőjük 0,035-nél kisebb,

amelyek kúszóáram-szilárdsági indexe (CTI) legalább 600

1.1.-31.12.

80 000 m²

0 %

09.2835

ex 7604 29 10

30

Alumíniumötvözet rúd legalább 300,1 mm, de legfeljebb 533,4 mm átmérővel

1.1.-31.12.

1 000 tonna

0 %

09.2736

ex 7607 11 90

ex 7607 11 90

ex 7607 11 90

ex 7607 11 90

75

77

78

79

Alumínium-magnézium ötvözet szalag vagy fólia:

az 5182-H19 vagy az 5052-H19 szabványnak megfelelő ötvözetből,

legalább 1 250 mm, de legfeljebb 1 350 mm külső átmérőjű tekercsekben,

0,15 mm, 0,16 mm, 0,18 mm vagy 0,20 mm vastagsággal (tűréshatár: – 0,006 mm),

12,5 mm, 15,0 mm, 16,0 mm, 25,0 mm, 35,0 mm, 50,0 mm vagy 356 mm szélességgel (tűréshatár: ± 0,3 mm), 

legfeljebb 0,4 mm/750 mm görbületi toleranciával,

± 4 I-egység mértékű simasággal,

(5182-H19) 365 MPa-t vagy (5052-H19) 320 MPa-t meghaladó szakítószilárdsággal és

(5182-H19) 3 %-ot vagy (5052-H19) 2,5 %-ot meghaladó A50 nyújthatósággal,

reluxa lamella gyártásához

 (1)

1.1.-31.12.

600 tonna

0 %

09.2722

8104 11 00

Megmunkálatlan magnézium, legalább 99,8  tömegszázalék magnézium-tartalommal

1.1.-31.12.

120 000 tonna

0 %

09.2840

ex 8104 30 00

20

Magnézium por: 

 legalább 98, de legfeljebb 99,5 tömegszázalék tisztaságú, és

 legalább 0,2 mm, de legfeljebb 0,8 mm részecskemérettel 

 

1.1.-31.12.

2 000 tonna

0 %

09.2629

ex 8302 49 00

91

Alumínium teleszkópos fogantyú bőröndök gyártásához

 (1)

1.1.-31.12.

1 500 000 darab

0 %

09.2720

ex 8413 91 00

50

Szivattyúfej kéthengeres nagynyomású szivattyúhoz, kovácsolt acélból:

legalább 10 mm, de legfeljebb 36,8 mm átmérőjű maratott csavarmenetes szerelvényekkel, és

legalább 3,5 mm, de legfeljebb 10 mm átmérőjű fúrt üzemanyag-csatornákkal,

dízelbefecskendező rendszerekben használatos

1.1.-31.12.

65 000 darab

0 %

09.2569

ex 8414 90 00

80

Turbófeltöltő kerékház öntött alumíniumötvözetből vagy öntöttvasból:

 legfeljebb 400 °C hőállósággal,

 legalább 30 mm, de legfeljebb 300 mm-es átmérőjű nyílással a kompresszorkerék beillesztéséhez,

gépjárműipari felhasználásra

 (1)

1.1.-31.12.

4 000 000 darab

0 %

09.2570

ex 8482 91 90

10

Logaritmikus profilú görgők, legalább 25 mm, de legfeljebb 70 mm átmérőjűek, vagy 30 mm, de legfeljebb 100 mm átmérőjű golyók:

100Cr6 acélból vagy 100CrMnSi6-4 acélból (ISO 3290),

legfeljebb 0,5 mm eltéréssel az FBH-módszerrel meghatározva

szélturbina-ipari felhasználásra

 (1)

1.1.-31.12.

600 000 darab

0 %

09.2738

ex 8482 99 00

30

Sárgaréz kosarak az alábbi jellemzőkkel:

folyamatosan vagy centrifugálisan öntöttek,

esztergáltak,

legalább 35 tömegszázalék, de legfeljebb 38 tömegszázalék cinktartalommal,

legalább 0,75 tömegszázalék, de legfeljebb 1,25 tömegszázalék ólomtartalommal,

legalább 1,0 tömegszázalék, de legfeljebb 1,4 tömegszázalék alumíniumtartalommal, valamint

legalább 415 Pa szakítószilárdsággal,

golyóscsapágyak gyártásához használatos

1.1.-31.12.

50 000 darab

0 %

09.2857

ex 8482 99 00

50

Belső és külső, nem köszörült acél gyűrűk, a külső gyűrű belső pályával/pályákkal, a belső gyűrű külső pályával/pályákkal, melyek külső átmérője:

legalább 14 mm, de legfeljebb 77 mm a belső gyűrűhöz, és

legalább 26 mm, de legfeljebb 101 mm a külső gyűrűhöz

csapágyak gyártásához felhasználásra

 (1)

1.1.-30.6.

12 000 000 kg

0 %

09.2924

ex 8501 31 00

80

Elektronikus működtetőszerkezet, az alábbiakból:

600 W-nál kisebb teljesítményű egyenáramú (DC) motor,

12 V és 48 V közötti tápfeszültségű használatra,

motoros csatlakozással (hálózati aljzat csatlakozó),

érintésmentes pozícióérzékelővel,

legfeljebb 100 mm széles és 150 mm-nél rövidebb téglalap alakú házba építve, a motor hajtótengelyéhez csatlakoztatott fordulatszám-csökkentő áttétellel és karral, vagy

150 mm-nél rövidebb és 100 mm-nél kisebb átmérőjű hengeres házba építve, a beépített szabályozórúd lineáris mozgása céljából a motor forgórészébe menettel integrálva

1.1.-31.12.

650 000 darab

0 %

09.2763

ex 8501 40 20

ex 8501 40 80

65

60

Elektormos, egyfázisú, váltóáramú (AC) elektromos motor, kommutátorral is,

legalább 180 W névleges kimenő teljesítménnyel,

legalább 150 W, de legfeljebb 2 700 W bemeneti teljesítménnyel,

több mint 120 mm (± 0,2 mm), de legfeljebb 135 mm (± 0,2 mm) külső átmérővel,

több mint 10 000 rpm, de legfeljebb 50 000 rpm névleges fordulatszámmal,

levegőbeszívó ventilátorral felszerelve vagy anélkül,

mechanikus szerkezettel (fogaskerékkel, csavarokkal, fogaskerék-csatlakozással stb.) a tengelyen vagy anélkül,

háztartási készülékek gyártásához

 (1)

1.1.-31.12.

2 000 000 darab

0 %

09.2672

ex 8529 90 92

ex 9405 42 31

75

70

Nyomtatott áramköri kártya fénykibocsátó diódákkal (LED):

prizmákkal/lencsékkel felszerelve is, és

csatlakozókkal  is

a 8528 vtsz. alá tartozó áruk háttérvilágító egységének gyártásához 

 (1)

1.1.-31.12.

115 000 000 darab

0 %

09.2574

ex 8537 10 91

73

Többfunkciós eszköz (műszerfal)

érintésérzékeny felületekkel rendelkező, ívelt (750 mm sugarú) TFT LCD kijelzővel,

mikroprocesszorokkal és memóriacsipekkel,

akusztikai modullal és hangszóróval,

CAN-, 3x LIN busz-, LVDS- és Ethernet-bementekkel,

különböző funkciók (pl. alváz, világítás) működtetésére, valamint

a jármű- és navigációs adatok helyzetfüggő megjelenítéséhez (pl. sebesség, kilométer-számláló, a meghajtást biztosító akkumulátor töltöttségi szintje),

a 8703 80 HR-alszám alá tartozó, kizárólag villanymotorral meghajtott személygépkocsik gyártásához

 (1)

1.1.-31.12.

66 900 darab

0 %

09.2910

ex 8708 99 97

75

Alumíniumötvözetből készült tartókonzol rögzítőlyukakkal, rögzítő anyákkal is, a sebességváltónak a karosszériával való közvetetett összekapcsolására, a 87. árucsoportba tartozó áruk gyártásához

 (1)

1.1.-31.12.

200 000 darab

0 %

09.2668

ex 8714 91 10

ex 8714 91 10

ex 8714 91 10

21

31

75

Kerékpárváz szénszálakból és műgyantából előállítva, kerékpárok (beleértve az elektromos kerékpárokat is) gyártásához

 (1)

1.1.-31.12.

600 000 darab

0 %

09.2564

ex 8714 91 10

ex 8714 91 10

ex 8714 91 10

25

35

77

Váz alumíniumból vagy alumíniumból, szénszálakból és műgyantából előállítva, kerékpárok gyártásához (beleértve az elektromos kerékpárokat)

 (1)

1.1.-31.12.

9 600 000 darab

0 %

09.2579

ex 9029 20 31

ex 9029 90 00

40

40

Csoportosított műszerfal:

léptetőmotorokkal,

analóg mutatókkal és számlapokkal,

mikroprocesszoros vezérlőkártyával is

LED jelzőkkel vagy LCD kijelzővel is,

amelyek legalább a következőket mutatják:

a sebesség,

a motor fordulatszáma,

a motor hőmérséklete,

az üzemanyagszint,

CAN-BUS és/vagy K-LINE protokollok útján zajló kommunikációval,

a 87. árucsoportba tartozó áruk gyártásához

 (1)

1.1.-31.12.

160 000 darab

0 %

(1)

A vámok felfüggesztése a meghatározott célú felhasználás vámfelügyeletétől függ a 952/2013/EU rendelet 254. cikkének megfelelően.

(2)

A vámtételek felfüggesztése nem alkalmazandó azonban, ha a feldolgozást kiskereskedelmi vagy vendéglátóipari vállalkozás végzi.”

Top