EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52017DC0745

IZVJEŠĆE KOMISIJE EUROPSKOM PARLAMENTU I VIJEĆU o radu sustava agencija za plaćanja u poljoprivrednom sektoru

COM/2017/0745 final

Bruxelles, 12.12.2017.

COM(2017) 745 final

IZVJEŠĆE KOMISIJE EUROPSKOM PARLAMENTU I VIJEĆU

o radu sustava agencija za plaćanja u poljoprivrednom sektoru


SADRŽAJ

1.Cilj izvješća

2.Osnovne informacije

3.Stanje u pogledu poslovanja agencija za plaćanja

4.Nadzor akreditacije agencija za plaćanja

5.Zaključci i daljnje mjere

Prilog I.

Prilog II.

Popis agencija za plaćanja u poljoprivredi za EFJP i EPFRR u EU-u

Rashodi za posljednje tri financijske godine za svaku agenciju za plaćanja i svaki fond 

1.Cilj izvješća

Člankom 7. stavkom 2. Uredbe (EU) br. 1306/2013 od Komisije se zahtijeva da predstavi izvješće Europskom parlamentu i Vijeću o radu sustava agencija za plaćanja u Uniji, popraćeno, prema potrebi, zakonodavnim prijedlozima.

Nadležno tijelo ima obvezu izvijestiti Komisiju o nadzoru i praćenju aktivnosti agencija za plaćanja. Izvješće sadržava provjeru trajne sukladnosti agencija za plaćanja s akreditacijskim kriterijima te sažetak mjera poduzetih radi ispravljanja nedostataka (članak 2. stavak 1. Provedbene uredbe Komisije (EU) br. 908/2014). To se izvješćivanje obavlja svake tri godine.

U ovom se izvješću sažimaju rezultati analize izvješća nadležnih tijela primljenih u lipnju 2016. i moguće daljnje mjere.

2.Osnovne informacije

Europski fond za jamstva u poljoprivredi (EFJP) i Europski poljoprivredni fond za ruralni razvoj (EPFRR) provode se u okviru zajedničkog sustava upravljanja između država članica i Unije, pri čemu su države članice zadužene za provedbu, dok Komisija zadržava konačnu odgovornost.

Države članice obvezne su poduzeti sve potrebne mjere kako bi osigurale da se mjere koje se financiraju iz proračuna EU-a provode pravilno i učinkovito te u skladu s pravilima EU-a. Obvezne su uspostaviti sustave kojima se sprječavaju, otkrivaju i ispravljaju nepravilnosti i prijevare, zbog čega države članice u skladu s člankom 7. stavkom 2. Uredbe (EU) br. 1306/2013 Europskog parlamenta i Vijeća akreditiraju kao agencije za plaćanja odjele ili tijela koji imaju upravnu organizaciju i sustav unutarnje kontrole koji osiguravaju dostatno jamstvo da su plaćanja zakonita i redovita i da se ispravno obračunavaju. Agencije za plaćanja moraju zadovoljavati minimalne uvjete za akreditaciju s obzirom na unutarnje okruženje kontrole, kontrolne aktivnosti, informiranje i komuniciranje te praćenje koje propisuje Komisija.

Svaka država članica ograničava broj akreditiranih agencija za plaćanja na najviše jednu na nacionalnoj razini ili, ako je primjenjivo, na jednu po regiji. Međutim, države članice iznimno mogu zadržati one agencije za plaćanja koje su akreditirane prije 20. prosinca 2013.

Komisija nadoknađuje samo rashode koje su ostvarile akreditirane agencije za plaćanja.

Ako akreditirana agencija za plaćanja ne ispunjava ili više ne ispunjava jedan od uvjeta za akreditaciju ili više njih, država članica u skladu s člankom 7. stavkom 5. Uredbe (EU) br. 1306/2013 oduzima tu akreditaciju, osim ako agencija za plaćanja provede potrebne promjene u razdoblju koje se određuje ovisno o ozbiljnosti problema.

U skladu s člankom 1. stavkom 2. Provedbene uredbe Komisije (EU) br. 908/2014 nadležno tijelo koje je imenovala država članica odlučuje o izdavanju ili oduzimanju akreditacije agenciji za plaćanja na temelju provjere ispunjavanja akreditacijskih kriterija. Nadležno tijelo obvezno je držati agencije za plaćanja pod stalnim nadzorom te prati sve utvrđene nedostatke.

3.Stanje u pogledu poslovanja agencija za plaćanja

Od 1. listopada 2017. u EU-u djeluje 79 agencija za plaćanja, koje izvršavaju plaćanja za EFJP i EPFRR. U većini slučajeva agencija za plaćanja izvršava plaćanja za oba fonda, iako u nekim slučajevima 1 agencija za plaćanja posluje samo s jednim fondom.

U većini država članica postoji samo jedna agencija za plaćanja. Neke države imaju više od jedne agencije za plaćanja: Austrija (dvije agencije za plaćanja), Belgija (dvije agencije za plaćanja), Njemačka (16 agencija za plaćanja), Španjolska (18 agencija za plaćanja), Francuska (četiri agencije za plaćanja), Italija (11 agencija za plaćanja), Rumunjska (dvije agencije za plaćanja) i Ujedinjena Kraljevina (četiri agencije za plaćanja). Popis svih agencija za plaćanja za EFJP i EPFRR u EU-u naveden je u Prilogu I.

Treba napomenuti da je od 2013. broj agencija za plaćanja smanjen na trenutačnih 79 agencija. Aktivnosti agencije za plaćanja BIRB (BE01) preuzele su dvije regionalne agencije za plaćanja u Belgiji, a dvije agencije za plaćanja u Nizozemskoj, Dienst Landelijk Gebied (NL01) i Dienst Regelingen (NL03), spojile su se u jedinstvenu agenciju za plaćanja Ondernemend Nederland, RVO (NL04). Od 1. rujna 2017. postoji samo jedna agencija za plaćanja u Poljskoj jer je Agencija za poljoprivredno tržište (PL02) prestala poslovati kao agencija za plaćanja.

Razine rashoda za svaku agenciju za plaćanja u EU-u uvelike se razlikuju. U financijskoj godini 2016. francuska agencija za plaćanja Agence de services et de paiement (FR19) ostvarila je najveće troškove (6,6 milijardi EUR), dok su njemačke agencije za plaćanja Hamburg-Jonas (DE02) i SAISA (IT02) ostvarile samo povrate. Talijanska agencija za plaćanja ENR (IT03) nije imala rashode tijekom posljednjih triju financijskih godina. Austrijska agencija za plaćanja Zollamt Salzburg (AT03) gotovo nije imala rashode za posljednje tri godine. Razina rashoda ovisi o tome sudjeluje li agencija za plaćanja u velikom broj programa/mjera ili samo u vrlo specifičnim programima (npr. rashodi za javno skladištenje) pa stoga obavlja užu funkciju. Rashodi za posljednje tri financijske godine za svaku agenciju za plaćanja i svaki fond navode se u Prilogu II.

Nedavni događaji povezani s brojem agencija za plaćanja:

1)Austrija: tijela razmatraju zatvaranje agencije za plaćanja Zollamt Salzburg (AT03), vjerojatno na kraju financijske godine 2017.;

2)Njemačka: njemačka tijela odlučila su zatvoriti agenciju za plaćanja Hamburg (DE09) čim se dovrši zaključivanje programa EPFRR-a za 2007.–2013. i poravnanje računa za EFJP za financijsku godinu 2016. Njemačka tijela tvrde da je uzrok tomu stalan porast troškova te agencije za plaćanja, dok se istovremeno obujam potpore koja se isplaćuje smanjio.

O agencijama za plaćanja mogu se donijeti sljedeći zaključci:

1)broj akreditiranih agencija za plaćanja u državama članicama: Člankom 7. Uredbe (EU) br. 1306/2013 zahtijeva se da svaka država članica ograniči broj akreditiranih agencija za plaćanja na najviše jednu na nacionalnoj razini ili, ako je primjenjivo, na jednu po regiji. Poljska i Rumunjska imaju po dvije agencije za plaćanja, iako nisu povezane s određenom regijom. Poljska tijela poduzela su mjere da bi spojila svoje dvije agencije za plaćanja. Kad je riječ o Rumunjskoj, svaka agencija za plaćanja upravlja jednim fondom, jedna EFJP-om, a druga EPFRR-om; jedinstvena primjena i integrirani administrativni i kontrolni sustav (IAKS) za oba fonda upućivali bi na postojanje samo jedne agencije za plaćanja;

2)razlozi za postojanje malih ili neaktivnih agencija za plaćanja: u skladu s člankom 7. Uredbe (EU) br. 1306/2013 države članice moraju ograničiti broj agencija za plaćanja. Ako država članica zatvori agenciju za plaćanja, u budućnosti neće biti moguće otvoriti novu. Zbog toga sadašnje zakonodavstvo, koje bi trebalo poticati smanjenje broja agencija za plaćanja u svakoj državi članici, u nekim slučajevima ima obrnuti učinak kad je riječ o agencijama s malim rashodima ili čak neaktivnim agencijama koje i dalje postoje;

3)smanjenje broja agencija za plaćanja: neke države članice (Austrija, Njemačka i Poljska) poduzele su mjere za smanjenje broja agencija za plaćanja;

4)troškovi kontrola uključenih u upravljanje sredstvima EU-a i njihovo kontroliranje: države članice izvješćuju Komisiju o troškovima kontrola, a u jednom slučaju (Hamburg (DE09)) prijavljeni troškovi kontrole, uključujući administrativne troškove, viši su od iznosa sredstava EU-a kojima upravlja agencija za plaćanja zbog čega se postavlja pitanje je li sustav upravljanja i kontrole u državi članici primjeren. Kako je prethodno navedeno, visoki troškovi u odnosu na razinu sredstava kojima se upravlja razlog je koji njemačka tijela navode za zatvaranje agencije za plaćanja u Hamburgu.

4.Nadzor akreditacije agencija za plaćanja

Nadležno tijelo koje je imenovala svaka država članica zaduženo je za izdavanje, preispitivanje i oduzimanje akreditacije agencija za plaćanja. Nadležno tijelo obvezno je i držati agencije za plaćanja pod stalnim nadzorom te prati sve utvrđene nedostatke. U skladu s člankom 2. stavkom 1. Provedbene uredbe Komisije (EU) br. 908/2014 nadležno tijelo ima obvezu izvijestiti Komisiju o nadzoru i praćenju aktivnosti agencija za plaćanja. Izvješće sadržava provjeru trajne sukladnosti agencija za plaćanja s akreditacijskim kriterijima te sažetak mjera poduzetih radi ispravljanja nedostataka.

Posljednja izvješća nadležnih tijela odnosila su se na financijske godine 2013.–2015. i trebalo ih je podnijeti Komisiji 30. lipnja 2016. Sve države članice dostavile su potrebne podatke, ali dvije su države članice izvješća podnijele nakon roka. U izvješću su navedene nadzorne aktivnosti nadležnog tijela koje su u ime nadležnog tijela izravno ili neizravno proveli tijelo za ovjeravanje ili druga vanjska tijela neovisna o agencijama za plaćanja. Svako je nadležno tijelo dostavilo i svoje mišljenje o tome je li broj agencija za plaćanja dostatan.

Trenutačno stanje ne upućuje na veće probleme u pogledu sukladnosti. O trajnoj sukladnosti mogu se donijeti sljedeći zaključci:

1)ispunjavanje akreditacijskih kriterija: u svim je slučajevima nadležno tijelo navelo da agencija za plaćanja ispunjava akreditacijske kriterije. Za 66 agencija za plaćanja (od njih 80 za koje su izvješća dostavljena 2016.) sukladnost s akreditacijskim kriterijima ocijenjena je kao vrlo visoka.

2)procjena provedbe nadzora: nadležno tijelo donosi zaključke o akreditacijskim kriterijima na temelju rada tijela za ovjeravanje. U nekim je slučajevima poglavlje o akreditaciji u cijelosti preuzeto iz izvješća tijela za ovjeravanje, čime se dovodi u pitanje je li se cilj tog postupka shvatio na odgovarajući način.

3)Provjerom komunikacija dobivenih od nadležnih tijela o trajnom nadzoru otkrilo se da nadzor često nije kontinuiran. Naprotiv, riječ je o ad hoc postupku koji se provodi jednom svake tri godine. Nadležno tijelo često samo za provjeru zaduži drugo tijelo ili privatno društvo i kasnije proslijedi izvješće Komisiji. U drugim slučajevima izvješće o trajnoj sukladnosti sadržava samo daljnje mjere ili ažurirani status neispunjenih preporuka koje je tijelo za ovjeravanje iznijelo u posljednjem godišnjem izvješću. U tim slučajevima nema naznaka da su u tijeku kontinuirani nadzor ili praćenje koji su se trebali provoditi.

4)U slučaju neaktivnih agencija za plaćanja nadležnom tijelu nije lako utvrditi ispunjava li agencija za plaćanja akreditacijske kriterije ako agencija za plaćanja nije izvršavala nikakva plaćanja nekoliko godina zaredom. Postavlja se i pitanje koliko bi brzo neaktivna agencija za plaćanja mogla postati operativna zbog različitih praktičnih razloga, kao što su zastarjeli postupci, informacijski sustavi i nedostatak iskusnog osoblja.

5.Zaključci i daljnje mjere

Komisija pozdravlja mjere koje su određene države članice poduzele kako bi smanjile broj agencija za plaćanja.

Nakon analize stanja u pogledu poslovanja sustava agencija za plaćanja u EU-u u poljoprivrednom sektoru Komisija namjerava poduzeti sljedeće mjere:

1)iako postoji odstupanje za agencije za plaćanja koje su postojale prije 20. prosinca 2013., Komisija može pokrenuti rasprave s dotičnim državama članicama o tome je li uspostavljena struktura prikladna te trebaju li agencije za plaćanja koje imaju male ili nikakve rashode nastaviti postojati;

2)provodit će se praćenje relevantnih nadležnih tijela kako bi se osiguralo da se nadzor provodi pravilno i redovito;

3)u ovoj se fazi neće predlagati izmjene trenutačnih pravnih akata u pogledu ustroja, broja i poslovanja agencija za plaćanje.

(1)      Zollamt Salzburg (AT03), Hamburg-Jonas (DE02), Etablissement national des produits de l'agriculture et de la mer (FR05), Office du Développement Agricole et Rural de Corse (FR18), Etablissement national des produits de l'agriculture et de la mer (FR20), Servizio Autonomo Interventi Settore Agricolo (IT02), Agencija za financiranje ulaganja u ruralna područja (RO01) i Agencija za plaćanja i intervencije u poljoprivredi (RO02).
Top

Bruxelles, 12.12.2017.

COM(2017) 745 final

PRILOZI

IZVJEŠĆU KOMISIJE EUROPSKOM PARLAMENTU I VIJEĆU

o radu sustava agencija za plaćanja u poljoprivrednom sektoru


PRILOG I. 

POPIS AGENCIJA ZA PLAĆANJA U POLJOPRIVREDI ZA EFJP I EPFRR U EU-U

Oznaka agencije za plaćanja

Naziv agencije za plaćanja

AT01

Agrarmarkt Austria

AT03

Zollamt Salzburg, Zahlstelle Ausfuhrerstattungen (ZOSA) [Carinski ured u Salzburgu, Agencija za plaćanja izvoznih subvencija]

BE02

Departement Landbouw en Visserij [Odjel za poljoprivredu i ribarstvo]

BE03

Département des Aides de la Direction générale opérationnelle Agriculture, Resources naturelles et Environnement

BG01

Državni fond za poljoprivredu

CY01

Κυπριακός Οργανισμός Αγροτικών Πληρωμών [Ciparska organizacija za plaćanja u poljoprivredi]

CZ01

Státní zemědělský intervenční fond [Državni fond za intervencije u poljoprivredi]

DE01

Bundesanstalt für Landwirtschaft und Ernährung [Njemački savezni ured za poljoprivredu i prehranu]

DE02

Hauptzollamt Hamburg-Jonas [Glavni carinski ured Hamburg-Jonas]

DE03

Baden-Württemberg

DE04

Abteilung Ρ „Förderung und Zahlstelle” im Bayerischen Staatsministerium für Ernährung, Landwirtschaft und Forsten

DE07

Brandenburg und Berlin

DE09

EU-Zahlstelle der Freien und Hansestadt Hamburg

DE11

Mecklenburg-Vorpommern

DE12

EU-Zahlstelle Niedersachsen/Bremen

DE15

Der Direktor der Landwirtschaftskammer Nordrhein-Westfalen als Landesbeauftragter [voditelj Poljoprivredne komore savezne pokrajine Sjeverna Rajna-Vestfalija kao ovlašteni predstavnik savezne pokrajine]

DE17

EGFL- und ELER-Zahlstelle Rheinland-Pfalz

DE18

Zahlstelle ELER/EGFL des Saarlandes

DE19

Zahlstelle des Sächsischen Staatsministeriums für Umwelt und Landwirtschaft

DE20

Zahlstelle des Landes Sachsen-Anhalt [Agencija za plaćanja savezne pokrajine Saska-Anhalt]

DE21

Ministerium für Energiewende, Landwirtschaft, Umwelt und ländliche Räume (MELUR) des Landes Schleswig-Holstein

DE23

Freistaat Thüringen [Slobodna država Tiringija]

DE26

Landesbank Hessen-Thüringen Girozentrale (WIBank) – Geschäftsbereich „Wirtschafts- und Infrastrukturbank Hessen”

DK02

Landbrugsstyrelsen [Danska agencija za poljoprivredu i ribarstvo (DAFA)]

EE01

Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet [Estonski odbor za poljoprivredne registre i informacije]

ES01

Dirección General de Fondos Agrarios de la Consejería de Agricultura, Pesca y Medio Ambiente de la Junta de Andalucía

ES02

Departamento de Agricultura, Ganadería y Medio Ambiente del Gobierno de Aragón

ES03

Organismo Pagador de la Comunidad Autónoma del Principado de Asturias

ES04

Fondo de Garantía Agraria y Pesquera de las Islas Baleares (FOGAIBA)

ES05

Organismo Pagador de Fondos Agrícolas Europeos de la Comunidad Autónoma de Canarias

ES06

Organismo Pagador de la Comunidad Autónoma de Cantabria

ES07

Consejería de Agricultura de la Junta de Comunidades de Castilla-La Mancha

ES08

Consejería de Agricultura y Ganadería de la Junta de Castilla y León

ES09

Departamento de Agricultura, Ganadería, Pesca, Alimentación y Medio Natural de la Generalidad de Cataluña

ES10

Consejería de Agricultura, Desarrollo Rural, Medio Ambiente y Energía de la Junta de Extremadura

ES11

Fondo Galego de Garantía Agraria (FOGGA)

ES12

Consejería de Medio Ambiente y Ordenación del Territorio de la Comunidad de Madrid

ES13

Consejería de Agricultura y Agua de la Región de Murcia

ES14

Departamento de Desarrollo Rural, Medio Ambiente y Administración Local del Gobierno de Navarra (DRMAyAL)

ES15

Departamento de Desarrollo Económico y Competitividad del Gobierno Vasco

ES16

Consejería de Agricultura, Ganadería y Medio Ambiente del Gobierno de la Rioja

ES17

Agencia Valenciana de Fomento y Garantía Agraria (AVFGA)

ES18

Fondo Español de Garantía Agraria

FI01

Maaseutuvirasto [Agencija za ruralna pitanja]

FR05

Office de Développement de l'Economie Agricole des Départements d'Outre-Mer

FR18

Office du Développement Agricole et Rural de Corse

FR19

Agence de services et de paiement

FR20

Etablissement national des produits de l'agriculture et de la mer

GB05

The Department of Agriculture and Rural Development [Odjel za poljoprivredu i ruralni razvoj]

GB06

The Scottish Government Rural Payments and Inspectorate Directorate [Škotska državna služba za ruralna plaćanja i inspekcije]

GB07

The Welsh Government [vlada Walesa]

GB09

The Rural Payments Agency [Agencija za ruralna plaćanja]

GR01

Payment and Control Agency for Guidance and Guarantee Community Aids [Agencija za plaćanja i nadzor potpora Zajednice za smjernice i jamstva]

HR01

Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju

HU02

Mađarska državna riznica

IE01

Department of Agriculture, Food and the Marine [Odjel za poljoprivredu, prehranu i pomorstvo]

IT01

Agenzia per le Erogazioni in Agricoltura

IT02

Servizio Autonomo Interventi Settore Agricolo

IT03

Ente Nazionale Risi

IT05

Agenzia Veneta per i Pagamenti in Agricoltura

IT07

Agenzia Regionale Toscana per le Erogazioni in Agricoltura

IT08

Agenzia Regionale per le Erogazioni in Agricoltura per l'Emilia-Romagna

IT10

Agenzia Regionale Piemontese per l'Erogazione in Agricoltura

IT23

Organismo Pagatore Regionale Regione Lombardia

IT24

Organismo Pagatore della Provincia Autonoma di Bolzano

IT25

Agenzia Provinciale Pagamenti della Provincia di Trento

IT26

Agenzia della regione Calabria per le Erogazioni in Agricoltura

LT01

Nacionalinė mokėjimo agentūra [Nacionalna agencija za plaćanja]

LU01

Ministère de l'Agriculture, de la Viticulture et de la Protection des consommateurs

LV01

Služba za ruralnu potporu

MT01

Agencija za poljoprivredna i ruralna plaćanja

NL04

Rijksdienst voor Ondernemend Nederland [Nizozemska poduzetnička agencija]

PL01

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa [Agencija za restrukturiranje i modernizaciju poljoprivrede]

PL02

Agencja Rynku Rolnego [Agencija za poljoprivredno tržište] do 1. rujna 2017.

PT03

Instituto de Financiamento da Agricultura, Desenvolvimento Rural e Pescas

RO01

Agenţia pentru Finanțarea Investițiilor Rurale [Agencija za financiranje ulaganja u ruralna područja]

RO02

Agencija za plaćanja i intervencije u poljoprivredi

SE01

Statens jordbruksverk [Švedski odbor za poljoprivredu]

SI01

Agencija Republike Slovenije za kmetijske trge in razvoj podeželja [Agencija Republike Slovenije za poljoprivredna tržišta i ruralni razvoj]

SK01

Pôdohospodárska platobná agentúra [Agencija za plaćanja u poljoprivredi]

PRILOG II.

RASHODI ZA FINANCIJSKE GODINE OD 2014. DO 2016. ZA SVAKU AGENCIJU ZA PLAĆANJA I SVAKI FOND

 

 

 

Financijska godina 2014.

Financijska godina 2015.

Financijska godina 2016.

Država članica

Oznaka

Agencija za plaćanja

EFJP

EPFRR

EFJP

EPFRR

EFJP

EPFRR

AU

AT01

AMA

676 286 055,94

544 468 367,78

696 081 917,41

558 793 313,42

675 728 274,74

394 613 682,01

AU

AT03

Zollamt Salzburg

2 620,24

0,00

28 731,06

0,00

560 013,80

0,00

BE

BE01

BIRB

6 963 761,86

0,00

 N/P

 N/P

N/P 

 N/P

BE

BE02

ALV

310 855 276,06

16 783 607,72

327 544 428,74

31 457 011,90

284 260 592,01

11 217 225,24

BE

BE03

Rég  Wallonne

291 915 752,60

16 654 745,89

292 483 900,29

59 681 791,21

281 539 701,39

23 512 531,26

BG

BG01

Državni fond za poljoprivredu

599 955 628,56

395 493 074,51

659 650 091,29

412 810 551,59

726 576 063,42

128 659 829,66

CY

CY01

CAPO

56 158 531,84

22 567 015,08

57 276 537,11

22 958 412,01

56 082 868,30

7 177 698,67

CZ

CZ01

SAIF

893 292 195,64

326 067 553,26

895 742 857,33

395 051 377,98

851 003 406,06

203 695 541,97

DE

DE01

BLE

5 247 331,86

499 599,12

6 440 798,11

348 854,00

78 573 772,24

729 267,40

DE

DE02

Hamburg-Jonas

– 6 466 834,33

0,00

– 161 814 782,85

0,00

– 238 347 962,14

0,00

DE

DE03

Baden-Württemberg

412 157 529,58

49 053 471,60

421 846 750,72

95 637 635,66

423 684 519,31

62 322 120,75

DE

DE04

Bayern StMLF

1 042 667 232,18

63 035 454,95

1 068 468 152,00

183 967 224,91

1 005 992 371,88

172 856 431,53

DE

DE07

Brandenburg MLUV

349 772 824,57

151 333 451,42

341 483 908,01

135 339 643,99

344 124 320,06

57 190 495,80

DE

DE09

Hamburg

63 526,06

1 756 006,08

99 697,95

1 750 067,73

0,00

0,00

DE

DE11

Mecklenburg-Vorpommern

387 870 907,90

132 709 585,60

380 419 915,66

131 321 073,18

362 394 448,14

32 907 654,46

DE

DE12

Niedersachsen

863 584 716,32

129 627 838,13

874 377 150,71

92 532 194,32

807 450 458,36

76 820 996,40

DE

DE15

Nordrhein-Westfalen

498 472 118,61

44 569 423,98

509 372 321,91

43 925 013,49

480 397 884,65

25 364 258,93

DE

DE17

Rheinland-Pfalz

191 594 981,94

32 302 560,60

199 700 255,45

36 804 461,06

214 866 572,26

15 188 966,33

DE

DE18

Saarland AAL

20 609 334,13

2 742 462,33

21 193 388,76

3 323 950,58

21 101 322,38

1 122 058,90

DE

DE19

Sachsen

279 592 928,51

161 853 097,22

276 996 362,08

159 246 090,64

255 747 417,20

46 901 778,47

DE

DE20

Sachsen-Anhalt

358 072 210,78

124 731 223,27

351 662 694,72

131 649 357,19

323 673 875,75

22 191 251,75

DE

DE21

Schleswig-Holstein

328 201 858,33

40 589 272,39

328 056 433,84

53 673 348,20

305 840 723,21

33 053 627,56

DE

DE23

Thüringen

235 245 109,84

79 390 804,77

230 544 272,17

89 916 505,72

211 621 316,28

59 151 936,46

DE

DE26

Helaba

211 075 249,68

30 449 586,72

216 457 524,98

24 827 961,58

216 721 879,65

24 377 087,84

DK

DK02

DAFA

920 737 426,76

82 998 289,85

907 649 247,35

84 507 779,53

851 575 318,10

73 344 445,33

EE

EE01

PRIA

99 973 102,75

107 441 165,78

118 570 682,91

68 334 452,69

119 781 045,31

83 763 325,16

ES

ES01

Andalucia FAGA

1 593 787 112,07

205 999 762,70

1 594 417 323,68

312 464 904,95

1 535 696 982,88

5 496 839,18

ES

ES02

Aragón

439 320 891,25

52 921 899,62

449 662 170,83

64 881 788,22

442 072 634,11

37 077 404,25

ES

ES03

Asturias

62 096 839,80

23 124 915,85

61 221 693,62

19 695 337,51

66 346 023,43

20 156 350,32

ES

ES04

FOGAIBA

25 647 393,48

6 760 223,26

26 761 953,01

6 534 269,26

34 742 807,51

0,00

ES

ES05

Islas Canarias

266 679 031,24

28 014 055,89

271 656 991,38

20 799 943,51

273 464 706,22

0,00

ES

ES06

Cantabria

40 156 373,86

11 673 899,78

40 085 331,68

12 429 430,51

44 256 136,20

11 977 164,85

ES

ES07

Castilla La Mancha

754 966 244,08

180 347 367,42

748 367 866,97

193 521 247,07

717 330 278,53

63 042 503,15

ES

ES08

Castilla y Léon

891 939 318,57

73 969 728,51

904 034 493,08

118 138 971,93

930 966 887,44

104 694 374,06

ES

ES09

Cataluña

294 970 256,06

52 139 699,74

309 532 463,43

47 872 695,93

316 964 960,63

18 159 285,51

ES

ES10

Extremadura

517 077 948,73

156 843 297,22

532 779 063,91

143 171 238,15

539 962 163,39

69 712 131,94

ES

ES11

Galicia

165 786 499,22

91 565 221,37

165 067 369,23

119 722 206,98

180 358 665,00

8 968 366,63

ES

ES12

Madrid

40 271 778,34

4 476 595,43

40 324 804,49

7 328 004,74

40 034 462,66

0,00

ES

ES13

Murcia

108 116 073,07

31 893 803,19

110 080 993,94

33 524 634,85

125 136 985,76

600 105,24

ES

ES14

Navarra

107 376 260,46

7 001 783,06

110 068 370,39

10 631 590,26

112 847 274,39

10 158 590,26

ES

ES15

País Vasco

55 124 170,18

11 360 172,72

55 625 383,91

4 693 283,04

57 489 532,56

1 396 864,03

ES

ES16

La Rioja

45 358 766,12

8 838 843,37

47 165 852,91

9 023 346,62

47 424 148,83

10 831 079,13

ES

ES17

Comunidad Valenciana

157 584 096,46

31 857 532,37

155 189 513,23

21 675 218,51

171 706 636,93

572 742,76

ES

ES18

FEGA

5 173 265,61

5 773 319,62

4 011 726,00

3 069 601,66

3 765 294,56

1 679 171,19

FI

FI01

MAVI

518 402 172,26

183 584 907,11

538 369 644,43

513 022 798,18

537 722 597,80

279 152 074,39

FR

FR05

ODEADOM

259 286 348,19

0,00

266 404 270,97

0,00

263 276 363,14

0,00

FR

FR18

ODARC

0,00

13 637 663,26

0,00

15 711 107,01

0,00

1 000 586,91

FR

FR19

ASP

7 243 090 190,40

785 215 811,35

7 097 744 580,73

1 223 078 283,80

6 375 463 212,30

209 027 212,63

FR

FR20

France Agrimer

445 759 187,26

 0,00

384 026 913,52

0,00

428 224 348,15

0,00

GB

GB05

DARD

318 359 403,01

61 921 949,43

320 190 585,69

50 082 832,52

320 472 920,26

28 130 955,88

GB

GB06

SGRPID

565 116 111,36

118 605 393,99

532 509 021,09

150 090 538,14

520 767 825,58

26 493 385,20

GB

GB07

WAG

300 628 826,06

53 920 344,45

268 630 388,83

49 334 363,68

258 870 588,36

41 128 704,54

GB

GB09

RPA

2 035 548 939,53

562 657 447,24

1 936 661 789,41

459 926 554,95

1 849 426 417,78

513 071 267,07

GR

GR01

OPEKEPE

2 073 942 293,84

552 785 544,73

2 026 923 435,50

377 142 003,83

1 931 266 283,90

230 990 348,26

HR

HR01

PAAFRD

96 423 778,67

0,00

165 210 965,71

54 740 205,68

189 069 655,09

130 642 964,35

HU

HU01

ARDA

1 330 785 197,64

550 321 317,91

1 311 850 189,94

596 879 874,27

1 317 869 300,83

208 468 099,99

IE

IE01

DAFM

1 224 363 225,59

179 326 161,10

1 215 973 716,18

412 628 841,98

1 100 232 600,17

203 978 965,76

IT

IT01

AGEA

2 272 891 654,23

766 614 763,43

2 263 111 913,38

943 374 743,62

2 257 178 649,57

244 238 660,42

IT

IT02

SAISA

3 069 536,61

0,00

– 5 896,46

0,00

– 481 951,86

0,00

IT

IT03

ENR

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

IT

IT05

Veneto (AVEPA)

435 199 673,30

81 528 911,04

442 048 248,16

84 374 154,07

413 840 694,48

44 056 725,37

IT

IT07

Toscana (ARTEA)

187 189 422,71

58 921 922,19

191 339 059,15

75 016 759,24

180 496 350,92

15 473 747,31

IT

IT08

Emilia-Romagna (AGREA)

448 184 231,55

79 515 358,43

466 320 938,61

100 035 064,76

451 588 738,22

18 415 132,14

IT

IT10

ARPEA

336 773 700,62

58 633 519,29

352 408 463,56

66 446 622,59

365 719 554,24

5 113 543,78

IT

IT23

OPR Lombardia

507 876 246,99

64 999 720,96

525 874 650,92

51 167 885,83

518 417 304,27

15 958 139,98

IT

IT24

OPPAB

21 818 416,77

13 819 039,14

21 806 112,66

4 965 106,24

23 004 055,19

23 598 305,44

IT

IT25

APPAG

16 258 035,17

8 167 143,75

15 893 039,09

15 668 704,06

12 376 349,75

6 334 019,37

IT

IT26

ARCEA

272 405 330,25

77 467 416,73

261 090 512,51

104 912 640,50

253 817 999,87

35 281 803,08

LT

LT01

NMA

378 900 765,84

232 441 651,12

395 421 448,46

214 239 524,66

438 683 340,62

172 813 966,78

LU

LU01

Min Agric

33 194 729,35

6 858 402,21

32 275 082,07

15 298 674,93

28 963 594,31

6 945 887,80

LV

LV01

RSS

146 454 429,42

127 288 585,55

166 200 825,05

107 779 063,88

189 060 513,30

106 305 810,49

MT

MT01

MRRA

5 531 245,86

11 410 779,98

5 615 099,49

9 901 232,62

5 317 207,11

589 447,61

NL

NL01

DLG

745 838 491,67

24 836 169,23

N/P 

N/P 

N/P 

N/P 

NL

NL03

Dienst Regelingen

73 926 561,05

86 263 250,90

N/P 

N/P 

N/P 

N/P 

NL

NL04

RVO

 N/P 

N/P  

741 369 266,22

80 325 050,94

618 414 657,81

33 528 096,93

PL

PL01

ARMA

3 171 476 743,93

1 700 780 302,65

3 390 670 949,94

2 148 129 123,67

3 399 880 615,91

454 725 264,81

PL

PL02

AMA

34 774 139,80

0,00

65 608 744,29

0,00

39 306 318,78

0,00

PT

PT03

IFAP

703 127 972,12

684 032 589,15

676 657 210,74

706 828 274,25

668 951 357,46

501 094 406,80

RO

RO01

PARDF

0,00

824 627 668,09

0,00

1 314 400 054,83

0,00

556 145 121,60

RO

RO02

PIAA

1 328 304 517,53

0,00

1 420 132 557,71

0,00

1 510 255 741,41

0,00

SE

SE01

SJV

689 891 887,12

264 374 589,77

696 399 384,16

257 643 681,60

677 120 048,81

190 974 384,34

SL

SI01

AAMRD

144 306 816,72

129 408 871,46

139 556 508,94

121 684 127,67

140 789 748,39

76 080 128,11

SK

SK01

APA

379 797 357,10

148 343 717,70

436 709 901,57

230 587 102,62

430 776 343,03

105 008 846,90

 

 

Ukupno:

43 354 231 276,34

12 053 990 692,51

43 417 386 125,62

14 522 450 782,90

42 017 656 128,34

6 405 451 188,42

Top