Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2022/039A/01

    Teade vaba ametikoha kohta: direktor — Euroopa Koolitusfond (ETF) (Ajutine teenistuja – palgaaste AD 14) — COM/2022/20071

    PUB/2021/1025

    ELT C 39A, 26.1.2022, p. 1–5 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, GA, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    26.1.2022   

    ET

    Euroopa Liidu Teataja

    CA 39/1


    Teade vaba ametikoha kohta: direktor — Euroopa Koolitusfond (ETF)

    (Ajutine teenistuja – palgaaste AD 14)

    COM/2022/20071

    (2022/C 39 A/01)

     

    Euroopa Koolitusfond

    Euroopa Koolitusfond (ETF) on Euroopa Liidu amet, mis loodi nõukogu 7. mai 1990. aasta määrusega (EMÜ) nr 1360/90 (uuesti sõnastatud 2008. aastal) (1). Fond pakub liidu välispoliitika raames ELi liikmesriikidele ja partnerriikidele ning Euroopa Komisjonile inimkapitali arendamise alast teavet, nõuandeid ja tuge.

    Alates 1994. aastast on Euroopa Koolitusfond elukestva õppe perspektiivist lähtuva kutsehariduse ja -koolituse arendamise ja reformimise eksperdikeskus, edendades inimkapitali arendamist ning toetades seeläbi kestlikku majanduskasvu ja sotsiaalset kaasatust. Koolitusfond tegutseb peamiselt kandidaatriikides, naaberriikides ja Kesk-Aasias ning toetab ELi ja Aafrika Liidu algatust.

    Koolitusfondi eesmärke ja tegevust on üksikasjalikult kirjeldatud eespool nimetatud määruses. Lisateavet saab koolitusfondi veebisaidilt http://etf.europa.eu/.

    Koolitusfond asub Itaalias Torinos ja sellel on ligikaudu 130 töötajat.

    Pakutav ametikoht

    Direktor on koolitusfondi seadusjärgne esindaja ning esindab seda ka avalikkuse ees. Ta on vastutav fondi juhatuse ees. Tema kohustuste ja ülesannete hulka kuuluvad:

    strateegiliste eesmärkide seadmine ja saavutamine vastavalt koolitusfondi ülesannetele ja kooskõlas määruses sätestatud menetlustega;

    iga-aastaste ja mitmeaastaste tööprogrammide ettevalmistamine ja rakendamine koolitusfondi 2027. aasta strateegia raames;

    koolitusfondi personali igapäevane juhtimine, sealhulgas töötajate värbamine;

    juhatuse koosolekute ettevalmistamine ja korraldamine ning juhatuse otsuste rakendamine;

    koolitusfondi eelarve ettevalmistamine ja täitmine ning selle tõhus haldamine vastavalt usaldusväärse finantsjuhtimise põhimõtetele;

    koolitusfondi, Euroopa institutsioonide, liikmesriikide ja sidusrühmade vahelise koostöö edendamine;

    suhtlemine avalikkusega kõigis koolitusfondi tööga seotud küsimustes.

    Neid ülesandeid kirjeldatakse koolitusfondi asutamismääruses, eelkõige selle artiklis 10.

    Sobiv kandidaat (valikukriteeriumid)

    Edukal kandidaadil peaks olema:

    Juhtimisoskused

    tõendatud suutlikkus juhtida organisatsiooni nii strateegilisel kui ka juhtkonna tasandil Euroopa, mitmekultuurilises ja mitmekeelses keskkonnas;

    suurepärane võime töötada välja, tutvustada ja rakendada koolitusfondi strateegiat, tagades selle ülesannete eduka täitmise;

    tõendatud kogemused algatada ja läbi viia muutusi suures organisatsioonis, kui selle vahendid ei suurene, vaid pigem vähenevad;

    Erioskused ja kogemused

    tõendatud finants- ja personalijuhtimise kogemus riiklikul, Euroopa ja/või rahvusvahelisel tasandil;

    teadmised ELi personali- ja finantseeskirjadest ning ELi institutsioonide toimimisest või kogemused sarnaste õigusraamistikega riiklikes või rahvusvahelistes organisatsioonides;

    teadmised ja kogemused koolitusfondi tegevusega seotud ELi poliitikast ja rahvusvahelisest tegevusest, eelkõige seoses poliitika väljatöötamisega ning suutlikkusega järgida terviklikku lähenemisviisi kutsehariduse ja -koolituse, oskuste ja kvalifikatsioonide, tööturu ja/või välissuhete osas koolitusfondi partnerriikidega (kandidaatriigid, Euroopa naabruskond, Kesk-Aasia) ning ELi ja Aafrika Liidu partnerluse kontekstis;

    Isikuomadused

    oskus suhelda sujuvalt ja tõhusalt ning luua häid töösuhteid erinevate sisemiste ja väliste sidusrühmadega (Euroopa, rahvusvahelised, riiklikud ja kohalikud ametiasutused, rahvusvahelised organisatsioonid, sotsiaalpartnerid jne) ning esindada koolitusfondi rahvusvahelistel foorumitel;

    suurepärane suhtlemisoskus ja kogemus võrgustike loomisel.

    Nõuded kandidaadile (osalemistingimused)

    Kandidaat, kes soovib valikumenetluses osaleda, peab avalduse esitamise tähtpäeval vastama järgmistele vormilistele tingimustele.

    Kodakondsus: kandidaadil peab olema ühe Euroopa Liidu liikmesriigi kodakondsus.

    Akadeemiline kraad või diplom: kandidaadil peab olema

    lõpetatud ülikooliõppele vastav haridustase, mida tõendab diplom ja mille omandamiseks vajaliku ülikooliõppe kestus on tavapäraselt vähemalt neli aastat,

    või lõpetatud ülikooliõppele vastav haridustase, mida tõendab diplom, ning vähemalt üheaastane erialane töökogemus asjaomases valdkonnas, juhul kui ülikooliõpingute kestus on tavapäraselt vähemalt kolm aastat (nimetatud üheaastast erialast töökogemust ei arvestata allpool nõutud ülikoolijärgse töökogemuse hulka).

    Erialane töökogemus: kandidaadil peab olema vähemalt 15-aastane ülikoolijärgne erialane töökogemus (2) tasemel, mis vastab eespool osutatud kvalifikatsioonile. Vähemalt viis aastat nimetatud erialasest töökogemusest peab olema saadud koolitusfondi tegevusvaldkonnas.

    Juhtimiskogemus: vähemalt viis aastat ülikoolijärgsest erialasest töökogemusest peab olema saadud kõrgel juhtival ametikohal (3) valdkonnas, millega kandidaat tegeleks pakutaval ametikohal.

    Keelteoskus: kandidaat peab oskama üht Euroopa Liidu ametlikku keelt väga heal tasemel (4) ja teist ametlikku keelt rahuldaval tasemel. Valikukomisjon kontrollib vestlus(t)e käigus, kas kandidaat vastab nõudele osata rahuldaval tasemel mõnda teist ELi ametlikku keelt. Selleks võib vestlus (osaliselt) toimuda nimetatud teises keeles.

    Vanusepiir: kandidaat peab avalduse esitamise tähtpäeval olema vanuses, mis võimaldab tal töötada enne pensioniea saabumist 5-aastase ametiaja lõpuni. Euroopa Liidu ajutiste töötajate pensioniiga saabub selle kuu lõpus, mil nad saavad 66-aastaseks (vt Euroopa Liidu muude teenistujate teenistustingimuste artikkel 47) (5).

    Valikumenetlus ja ametisse nimetamine

    Direktori nimetab ametisse koolitusfondi juhatus Euroopa Komisjoni esitatud nimekirja alusel.

    Nimekirja koostamiseks korraldab Euroopa Komisjon valikumenetluse personalivaliku- ja värbamismenetluse kohaselt (vt dokument, mis käsitleb kõrgemate ametnike suhtes kohaldatavat poliitikat) (6).

    Valikumenetluse raames moodustab Euroopa Komisjon eelvalikukomisjoni. Eelvalikukomisjon analüüsib kõiki kandideerimisavaldusi. Kõigepealt kontrollib ta osalemistingimuste täitmist ja teeb kindlaks kandidaadid, kellel on eespool nimetatud valikukriteeriumide põhjal parim profiil ja kes võidakse kutsuda vestlusele eelvalikukomisjoniga.

    Pärast neid vestlusi teeb eelvalikukomisjon oma otsuse ja koostab nimekirja kandidaatidest, kes kutsutakse vestlusele ametisse nimetamise küsimustega tegelevasse Euroopa Komisjoni nõuandekomiteesse. Nõuandekomitee otsustab eelvalikukomisjoni otsuse põhjal, millised kandidaadid kutsutakse vestlusele.

    Kandidaadid, kes on kutsutud vestlusele nõuandekomiteesse, osalevad ka juhtimisalases hindamiskeskuses väliste personalikonsultantide korraldataval hindamisel, mis kestab terve päeva. Vestluse ja hindamiskeskuse aruande põhjal koostab ametisse nimetamise küsimustega tegelev nõuandekomitee nimekirja kandidaatidest, keda ta peab koolitusfondi direktori ametikohale sobivaks.

    Nõuandekomitee koostatud nimekirja kuuluvad kandidaadid vestlevad komisjoni liikmega (liikmetega), kes vastutab (vastutavad) selle peadirektoraadi eest, kes haldab suhteid koolitusfondiga (7).

    Pärast neid vestlusi kinnitab Euroopa Komisjon vähemalt kolmest kõige sobivamast kandidaadist koosneva nimekirja, mis esitatakse juhatuse liikmetele. Enne kui keskuse nõukogu määrab komisjoni nimekirja kandidaatide seast direktori, võib ta kandidaatidega vestelda. Nimekirja kandmine ei taga ametisse nimetamist.

    Vastavalt koolitusfondi loomist käsitleva määruse (EÜ) nr 1339/2008 artiklile 10 kutsutakse juhatuse valitud kandidaat esinema Euroopa Parlamendi pädeva(te) komisjoni(de) ette ja vastama selle/nende liikmete küsimustele.

    Võrdsed võimalused

    Euroopa Komisjon ja koolitusfond kohaldavad võrdsete võimaluste ja mittediskrimineerimise poliitikat kooskõlas personalieeskirjade (8) artikliga 1d.

    Teenistustingimused

    Palk ja teenistustingimused on sätestatud Euroopa Liidu muude teenistujate teenistustingimustes.

    Edukas kandidaat võetakse tööle koolitusfondis ajutise teenistujana palgaastmel AD 14 (9). Talle määratakse sõltuvalt tema eelnevast erialasest töökogemusest selle palgaastme 1. või 2. järk.

    Esialgse ametiaja kestus on viis aastat, mida on võimalik pikendada kuni kolme aasta võrra vastavalt ametisse nimetamise ajal kohaldatavale agentuuri asutamismäärusele.

    Juhime kandidaatide tähelepanu sellele, et muude teenistujate teenistustingimuste kohaselt peavad kõik uued töötajad läbima üheksakuulise katseaja.

    Töökoht on Itaalias Torinos, kus koolitusfond asub.

    Sõltumatus ja huvide deklaratsioon

    Enne ametikohale asumist peab direktor kinnitama, et ta kohustub tegutsema sõltumatult avalikes huvides, ja deklareerima huvid, mis võivad tema sõltumatust kahjustada.

    Avalduse esitamise kord

    Kontrollige enne kandideerimisavalduse esitamist hoolikalt, kas Te täidate kõik osalemistingimused („Nõuded kandidaadile“), eriti diplomi, kõrgel juhtival ametikohal töötamise kogemuse ning keelteoskuse kohta kehtestatud nõuded. Kandidaadid, kes osalemistingimusi ei täida, langevad valikumenetlusest automaatselt välja.

    Kandideerimisavalduse esitamiseks tuleb registreeruda internetis järgmisel veebisaidil ja järgida valikumenetluse eri etappe käsitlevaid juhiseid:

    https://ec.europa.eu/dgs/human-resources/seniormanagementvacancies/

    Teil peab olema toimiv e-posti aadress. Seda kasutatakse Teie registreerumise kinnitamiseks ja Teiega ühenduse pidamiseks valikumenetluse kõikides etappides. Seepärast palume Teil Euroopa Komisjoni teavitada, kui Teie e-posti aadress muutub.

    Avaldusele tuleb lisada PDF-vormingus, eelistatavalt Europass CV formaadis (10) elulookirjeldus ja täita veebis motivatsioonikiri (kuni 8 000 tähemärki). Elulookirjelduse ja motivatsioonikirja võib esitada ükskõik millises Euroopa Liidu ametlikus keeles.

    Veebipõhise registreerumise lõpetamisel saate e-kirja, milles kinnitatakse, et Teie avaldus on registreeritud. Kui Te e-kirjaga kinnitust ei saa, siis avalduse esitamine ebaõnnestus!

    Juhime Teie tähelepanu sellele, et avalduse läbivaatamise käiku ei saa veebis jälgida. Euroopa Komisjon võtab Teiega kandideerimisavalduse asjus ise ühendust.

    Kui vajate lisateavet ja/või kui esineb tehnilisi probleeme, saatke e-kiri aadressil HR-MANAGEMENT-ONLINE@ec.europa.eu

    Avalduse esitamise tähtpäev

    Avalduse esitamise tähtpäev on 23. veebruar 2022 kell 12.00 päeval Brüsseli aja järgi. Hiljem ei ole kandideerimisavaldust enam võimalik esitada.

    Õigeaegse veebis registreerumise eest vastutab kandidaat ise. Soovitame tungivalt mitte oodata avalduse esitamisega viimaste päevadeni, sest avalduse täitmine veebilehel võib interneti koormatuse või internetiühenduse häire tõttu enne täitmise lõpetamist katkeda ja sel juhul tuleb Teil kogu protsessi korrata. Pärast avalduse esitamise tähtpäeva möödumist andmeid enam lisada ei saa. Hilinenud kandideerimisavaldusi vastu ei võeta.

    Oluline teave kandidaatidele

    Tuletame kandidaatidele meelde, et valikukomisjonide töö on konfidentsiaalne. Kandidaadil on keelatud võtta otse või kaudselt, isiklikult või kellegi vahendusel ühendust valikukomisjonide liikmetega. Kõik järelepärimised tuleb saata vastava valikukomisjoni sekretariaadile.

    Isikuandmete kaitse

    Komisjon tagab, et kandidaatide isikuandmeid töödeldakse vastavalt Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusele (EL) 2018/1725 (11). Eriti pööratakse tähelepanu isikuandmete konfidentsiaalsusele ja turvalisusele.


    (1)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu 16. detsembri 2008. aasta määrus (EÜ) nr 1339/2008, millega luuakse Euroopa Koolitusfond (uuesti sõnastamine) (ELT L 354, 31.12.2008, lk 82).

    (2)  Erialast töökogemust võetakse arvesse üksnes juhul, kui see on saadud tegeliku töösuhte raames, mis kujutab endast tegelikku tasustatud tööd töövõtjana (mis tahes liiki tööleping) või teenusepakkujana. Osaajatööd arvestatakse protsendina tõendatud töötatud täistööajast. Emapuhkust/vanemapuhkust/lapsendamispuhkust võetakse arvesse, kui seda võeti töölepingu kehtivusajal. Doktoriõpet (ka tasustamata) käsitatakse erialase töökogemusena (maksimaalselt kolm aastat), tingimusel et see on edukalt läbitud. Ühte ja sama ajavahemikku arvestatakse ainult üks kord.

    (3)  Elulookirjelduses peaks kandidaat kõigi nende aastate kohta, mille jooksul ta töötas juhtival ametikohal, esitama järgmised andmed: 1) ametinimetus ja -ülesanded; 2) alluvate arv ametikohal/-kohtadel; 3) hallatud eelarvete suurus; 4) kõrgemate ja madalamate juhtimistasandite arv ja 5) sama tasandi kolleegide arv.

    (4)  https://eur-lex.europa.eu/legal-content/ET/TXT/?uri=CELEX%3A01958R0001-20130701

    (5)  https://eur-lex.europa.eu/legal-content/ET/TXT/?uri=CELEX%3A01962R0031-20140701

    (6)  https://ec.europa.eu/info/sites/info/files/compilation-of-the-senior-official-policy-at-the-european-commission_en.pdf (ainult inglise keeles).

    (7)  Välja arvatud juhul, kui volinik on komisjoni 5. detsembri 2007. aasta otsuse (PV(2007) 1811) ja 30. septembri 2020. aasta otsuse (PV(2020) 2351) kohaselt andnud selle ülesande kellelegi teisele.

    (8)  https://eur-lex.europa.eu/legal-content/ET/TXT/?uri=CELEX%3A01962R0031-20140701

    (9)  Euroopa Liidu ametnike ja muude teenistujate töötasu ja pensionide suhtes kohaldatav paranduskoefitsient koolitusfondi puhul on alates 2021. aasta 1. juulist 95 %. Kõnealune koefitsient vaadatakse igal aastal läbi.

    (10)  Europassi CV vormi kohase elulookirjelduse koostamise õpetuse leiate veebiaadressilt https://europa.eu/europass/et/create-europass-cv.

    (11)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu 23. oktoobri 2018. aasta määrus (EL) 2018/1725, mis käsitleb füüsiliste isikute kaitset isikuandmete töötlemisel liidu institutsioonides, organites ja asutustes ning isikuandmete vaba liikumist, ning millega tunnistatakse kehtetuks määrus (EÜ) nr 45/2001 ja otsus nr 1247/2002/EÜ (ELT L 295, 21.11.2018, lk 39).


    Top