Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2012/285/08

    Konkursikutse – EACEA/30/12 – Jean Monnet’ programm, 3. põhitegevus – Toetus Euroopa integratsiooni alal ning hariduse ja koolituse valdkonnas Euroopa tasandil tegutsevatele Euroopa ühingutele – Iga-aastased tegevustoetused 2013. aastaks

    ELT C 285, 21.9.2012, p. 11–13 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    21.9.2012   

    ET

    Euroopa Liidu Teataja

    C 285/11


    KONKURSIKUTSE – EACEA/30/12

    Jean Monnet’ programm, 3. põhitegevus – Toetus Euroopa integratsiooni alal ning hariduse ja koolituse valdkonnas Euroopa tasandil tegutsevatele Euroopa ühingutele

    Iga-aastased tegevustoetused 2013. aastaks

    2012/C 285/08

    1.   Eesmärgid ja kirjeldus

    Konkursikutse eesmärk on valida välja organisatsioonid, kellega sõlmitakse aastane tegevustoetuse leping, mis hõlmab 2013. eelarveaastat. Konkursikutse ei hõlma organisatsioone, kes on sõlminud Hariduse, Audiovisuaalvaldkonna ja Kultuuri Täitevasutusega (edaspidi „täitevasutus”) partnerluse raamlepingu aastateks 2011–2013.

    Käesoleva konkursikutse eesmärk on toetada Euroopa haridus- ja koolitusvaldkonna ühinguid, kes tegutsevad

    Euroopa integratsiooni alal ja/või

    Euroopa haridus- ja koolituspoliitika eesmärkide saavutamise nimel.

    Konkursikutse õiguslik alus on elukestva õppe tegevusprogramm (1) ning eelkõige Jean Monnet’ allprogramm.

    Konkursikutse erieesmärgid Jean Monnet’ programmi 3. põhitegevuse rakendamisel on

    toetada kõrgetasemelisi Euroopa ühinguid, kes aitavad hariduse ja koolituse abil suurendada teadmisi ja teadlikkust Euroopa integratsiooniprotsessist;

    toetada kõrgetasemelisi Euroopa ühinguid, kes aitavad kaasa hariduse ja koolituse alase Euroopalise koostöö strateegilise raamistiku („ET 2020”) (2) vähemalt ühe strateegilise eesmärgi rakendamisele.

    Käesoleva konkursikutse haldamise eest vastutab täitevasutus, keda on selleks volitanud Euroopa Komisjon (edaspidi „komisjon”).

    2.   Abikõlblikud taotlejad

    Abikõlblikud taotlejad on Euroopa haridus- ja koolitusvaldkonna ühingud, kes tegutsevad

    Euroopa integratsiooni alal ja/või

    Euroopa haridus- ja koolituspoliitika eesmärkide saavutamise nimel.

    Euroopa ühingud peavad vastama järgmistele tingimustele:

    on mittetulundus- ja mitteavalikud ühendused;

    on registreeritud ühes või mitmes elukestva õppe programmi abikõlblikus riigis (3) (27 ELi liikmesriiki ning Island, Liechtenstein, Norra, Türgi, Horvaatia, Šveits, Serbia ja endine Jugoslaavia Makedoonia vabariik) ning on olnud seal juriidilise isiku staatuses järjepidevalt rohkem kui kaks aastat (konkursi tähtpäeva seisuga);

    enamik nende tegevustest toimub Euroopa Liidu liikmesriikides ja/või muudes elukestva õppe programmi abikõlblikes riikides;

    on Euroopa üldistes huvides tegutsevad asutused, nagu on määratletud komisjoni määruses (EÜ, Euratom) nr 2342/2002 (4) (hiljem muudetud) sätestatud finantsmääruse rakenduseeskirjade artiklis 162.

    Selleks et Euroopa ühingud oleksid käesoleva konkursikutse raames abikõlblikud, peab nende liikmeskonna struktuur vastama ühele järgmisest kahest kategooriast:

    Kas: Euroopa ühing hõlmab eranditult liikmeskondadega ühendusi (st liikmed on ise riikidevahelise, riikliku, piirkondliku või kohaliku tasandi katusorganisatsioonid). Euroopa ühingutel, mis koosnevad eranditult liikmeskondadega ühendustest, peavad olema liikmed vähemalt kuues ELi liikmesriigis (5).

    Euroopa ühingu liikmesühendustel peab olema täisliikme staatus (assotsieerunud liikmesühendusi ja vaatlejaid ei loeta täisliikmeteks). Liikmetel peab olema juriidilise isiku staatus, nad peavad olema mittetulundusühendused ning tegutsema haridus- ja koolitusvaldkonnas. Üksikisikuid ja tulundusühendusi ei käsitata abikõlblike liikmesühendustena.

    Või: Euroopa ühing koosneb liikmetest, millest mitte kõigil ei ole liikmeskonda. Seetõttu võib Euroopa ühing koosneda kas osaliselt või täielikult haridus- ja koolitusvaldkonnas tegutsevatest asutustest ja organisatsioonidest, millel ei ole liikmeskonda (näiteks põhi- ja keskkoolid ning kõrgharidusasutused). Euroopa ühingutel, millesse kuuluvad liikmeskonnata asutused ja organisatsioonid, peavad olema liikmed vähemalt üheksas ELi liikmesriigis.

    Liikmesasutustel ja -organisatsioonidel, kellel ei ole liikmesühendusi, peab olema täisliikme staatus (assotsieerunud liikmesühendusi ja vaatlejaid ei loeta täisliikmeteks). Liikmed peavad olema mittetulundusühendused ning tegutsema haridus- ja koolitusvaldkonnas vastavalt eespool öeldule. Üksikisikuid ei käsitata abikõlblike liikmesühendustena.

    3.   Abikõlblikud tegevused

    Euroopa Liidu rahastamine käesoleva konkursikutse raames toimub tegevustoetustena. Kõnealuste toetustega kaetakse valitud toetusesaajate teatud kulusid, mis on tekkinud seoses Euroopa-alase tegevusega, mis toimub vastavalt lepingus ette nähtud tööprogrammile.

    Kavandatud tööprogrammi tegevustega tuleb kaasa aidata

    hariduse ja koolituse abil teadmiste ja teadlikkuse suurendamisele Euroopa integratsiooniprotsessist; ja/või

    raamistiku „ET 2020” vähemalt ühe järgmise strateegilise eesmärgi rakendamisele:

    1)

    elukestva õppe ja liikuvuse reaalsuseks muutmine;

    2)

    hariduse ja koolituse kvaliteedi ja tõhususe parandamine;

    3)

    võrdsete võimaluste, sotsiaalse ühtekuuluvuse ja kodanikuaktiivsuse edendamine;

    4)

    innovaatilisuse ja loovuse, sealhulgas ettevõtlikkuse suurendamine kõikidel haridus- ja koolitustasanditel.

    4.   Toetuse andmise kriteeriumid

    12 kuu üksikasjaliku tööprogrammi kvaliteeti hinnatakse järgmise kolme kriteeriumi alusel:

    1)

    lühiajaliste (12 kuud) eesmärkide asjakohasus, selgus ja sidusus;

    2)

    tööprogrammi juhtimise kvaliteet (eesmärkide saavutamiseks kavandatavate tegevuste ja eelarvete selgus ja sidusus, ajakava);

    3)

    tegevuste eeldatav mõju haridusele ja/või koolitusele Euroopa tasandil

    Kolm toetuse andmise kriteeriumi on sama kaaluga; täpsem kirjeldus selle kohta, missugust teavet taotleja iga kriteeriumi jaoks peab andma, on esitatud taotluste esitamise juhiste lisas 1.

    5.   Eelarve

    Euroopa ühingute kaasrahastamiseks käesoleva kutse raames on ELi eelarvest kavas eraldada 748 400 eurot.

    Tegevustoetuse ülemmäär 12 kuu pikkusele (ehk 2013. eelarveaasta) aastasele tööprogrammile ühingu kohta on 100 000 eurot.

    Euroopa Liidu rahaline toetus ei tohi ületada 75 % Euroopa ühingu hinnangulisest abikõlblikust aastaeelarvest.

    6.   Taotluste esitamise kord ja tähtaeg

    Elektrooniliste taotluste (e-vorm) esitamise tähtaeg on

    15. november 2012 kell 12.00 Brüsseli aja järgi.

    Taotlused tuleb esitada elektroonilisel taotlusvormil (e-vormil). Elektrooniline vorm loetakse põhieksemplariks.

    Ametlik elektrooniline taotlusvorm on avaldatud veebilehel

    http://eacea.ec.europa.eu/llp/funding/2013/call_jm_ka3_structural_support_2012_en.php inglise, prantsuse ja saksa keeles ning see tuleb nõuetekohaselt täita ühes Euroopa Liidu ametlikus keeles.

    Nõutava lisateabe esitamiseks tuleb taotlustoimiku täielik eksemplar (elektroonilise vormi elektrooniline eksemplar koos lisadokumentidega – vt taotlemisjuhendi 13. jagu) saata täitevasutusele e-postiga tähtpäevaks (15. november 2012 kell 12.00) järgmisel aadressil:

    EACEA-P2-ASSOC-EUR@EC.EUROPA.EU

    7.   Üksikasjad

    Taotluse esitamise juhend ning elektrooniline taotlusvorm ja selle lisad on avaldatud veebilehel

    http://eacea.ec.europa.eu/llp/funding/2013/call_jm_ka3_structural_support_2012_en.php


    (1)  Vt Euroopa Parlamendi ja nõukogu 15. novembri 2006. aasta otsus nr 1720/2006/EÜ, millega luuakse programm elukestva õppe alal (ELT L 327, 24.11.2006, lk 45)

    http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2006:327:0045:0068:ET:PDF

    (2)  http://ec.europa.eu/education/lifelong-learning-policy/doc1120_en.htm

    (3)  Albaania, Bosnia ja Hertsegoviina ja Montenegro käesolevas konkursikutses osalemise eelduseks on komisjoni ja iga vastava riigi pädeva asutuse vahel allkirjastatav vastastikuse mõistmise memorandum. Kui vastastikuse mõistmise memorandumit ei ole allkirjastatud selle kuu esimeseks kuupäevaks, kui tehakse otsus toetuse andmise kohta, ei rahastata kõnealuse riigi osalejaid ning neid ei võeta arvesse konsortsiumide/partnerluste minimaalse suuruse puhul.

    (4)  Selle määratluse kohaselt on Euroopa üldistes huvides tegutsev asutus:

    Euroopa asutus, kes tegeleb hariduse, koolituse, teabe või Euroopa poliitikat käsitlevate teadusuuringutega, või Euroopa standardiasutus; või

    Euroopa võrgustik, kes esindab liikmesriikide või kandidaatriikide aktiivselt tegutsevaid mittetulundusühinguid ja edendab asutamislepingute eesmärkidega kooskõlas olevaid põhimõtteid ja poliitikat.

    (5)  Samuti võib Euroopa ühing hõlmata muudes ELi liikmesriikides või muudes riikides asuvaid liikmesühinguid.


    Top