This document is an excerpt from the EUR-Lex website
Document C2009/308/11
Call for proposals — EACEA/30/09 — EU-Canada Programme for Co-operation in Higher Education, Training and Youth — Call for proposals 2010 — Transatlantic Exchange Partnerships — Transatlantic Degree Partnerships
Konkursikutse – EACEA/30/09 – Euroopa Liidu ja Kanada koostöö kõrghariduse, koolituse ja noorsoo valdkonnas – Konkursikutse 2010 – Atlandi-ülene vahetuspartnerlus – Atlandi-ülene kraadiõppe partnerlus
Konkursikutse – EACEA/30/09 – Euroopa Liidu ja Kanada koostöö kõrghariduse, koolituse ja noorsoo valdkonnas – Konkursikutse 2010 – Atlandi-ülene vahetuspartnerlus – Atlandi-ülene kraadiõppe partnerlus
ELT C 308, 18.12.2009, p. 42–43
(BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)
18.12.2009 |
ET |
Euroopa Liidu Teataja |
C 308/42 |
Konkursikutse – EACEA/30/09
Euroopa Liidu ja Kanada koostöö kõrghariduse, koolituse ja noorsoo valdkonnas – Konkursikutse 2010
Atlandi-ülene vahetuspartnerlus
Atlandi-ülene kraadiõppe partnerlus
2009/C 308/11
1. EESMÄRGID JA KIRJELDUS
Programmi ja käesoleva konkursikutse üldeesmärk on edendada Euroopa Liidu ja Kanada rahva vastastikust mõistmist, sealhulgas üksteise keelte, kultuuride ja asutuste põhjalikumat tundmist, ning parandada inimressursside kvaliteeti nii Euroopa Liidus kui ka Kanadas.
2. ABIKÕLBLIKUD KANDIDAADID
Käesoleva konkursikutse raames võivad taotlusi esitada kõrg- ja kutseharidust andvad asutused ning koolitusasutused. Abikõlblikud taotlejad peavad olema registreeritud ühes Euroopa Liidu 27 liikmesriigist.
Igal projektil peab olema juhtasutus nii Euroopa Liidus kui ka Kanadas, kes vastutab ühisettepaneku esitamise ja projektijuhtimise eest. Juhtasutus peab olema kõrg- või kutseharidust andev asutus.
Projektipartnerite liit peab koosnema kokku vähemalt neljast asutusest: kaks EList ja kaks Kanadast. Asutused võivad olla olenevalt projektist kas kõrg- või kutseharidust andvad asutused, nagu sätestatud eelpool või kõrg- ja kutseharidust andvad asutused.
Asutused peavad asuma kahes eri ELi riigis ja kahes eri Kanada provintsis/territooriumil.
3. ABIKÕLBLIKUD MEETMED
Käesoleva konkursikutse hõlmab kaht liiki tegevusi: Atlandi-ülene vahetuspartnerlus ja Atlandi-ülene kraadiõppe partnerlus.
Atlandi-ülese vahetuspartnerluse (TEP) raames toetatakse Euroopa Liidu ja Kanada kõrgharidusasutuste ja koolitusasutuste liite ühiste õppe- ja/või koolitusprogrammide korraldamisel, samuti üliõpilaste ja kõrgharidustöötajate liikuvuse rakendamisel. Toetus hõlmab üliõpilaste ning akadeemiliste ja haldustöötajate haldustegevuse toetamise abirahasid. Altandi-ülese vahetuspartnerluse maksimaalne kestus on 36 kuud.
Tegevuste täpne kirjeldus on programmijuhendi 5. jaotises.
Atlandi-ülese kraadiõppe partnerluse (TDP) raames toetatakse projekte topelt- või ühise teaduskraadi programmide väljatöötamist ja rakendamist. Toetus hõlmab üliõpilaste ning akadeemiliste ja haldustöötajate haldustegevuse ja programmide arendamise toetamise abirahasid. Altandi-ülese kraadiõppepartnerluse maksimaalne kestus on 48 kuud.
Tegevuste täpne kirjeldus on programmijuhendi 6. jaotises.
Tegevuste kavandatud algus on vahemikus 1.9.2010 ja 31.12.2010 ning lõpp 31.12.2014.
4. TOETUSE MÄÄRAMISE KRITEERIUMID
Iga abikõlbliku taotluse üldist kvaliteeti hinnatakse järgmise kahe kriteeriumi alusel:
4.1. Projekti asjakohasus
Projekti asjakohasuse kriteerium annab 30 % üldise kvaliteedi punktidest.
4.2. Projekti ülesehituse ja korralduse kvaliteet
Kvaliteedikriteerium annab 70 % üldise kvaliteedi punktidest. Toetuse määramise kriteeriumid on jagatud kolme gruppi: projekti innovatiivsus ja meetodid (25 %), projektipartnerite liit (25 %) ja liikuvus (20 %).
Üksikasjalik teave toetuse määramise kriteeriumite kohta on programmijuhendi 7. jaotises.
Lõpliku otsuse tegemisel pööratakse üldist tähelepanu sellele, et toetada eri laadi asutusi, valdkondi ning Euroopa Liidu ja Kanada geograafilisi piirkondi.
5. EELARVE
ELi kaasrahastatavate projektide eelarve on hinnanguliselt 1 974 000 eurot. 2010. aastal loodetakse rahastada 3 Atlandi-ülese kraadiõppe partnerluse ja 5 Atlandi-ülese vahetuspartnerluse projekti. Viiest Atlandi-ülesest vahetuspartnerluse projektist kaks peaksid keskenduma kutseõppele (kui on piisava kvaliteediga). ELi rahastamise maksimumsumma on 428 000 eurot 4aastasele Atlandi-ülese kraadiõppe partnerluse projektile ja 138 000 eurot 3aastasele Atlandi-ülesest vahetuspartnerluse projektile.
6. TÄHTPÄEV
Taotlused tuleb saata nii Euroopa Liidule kui ka Kanadale. Euroopa Liidu juhtasutuse nimel esitatavad taotlused tuleb saata Hariduse, Audiovisuaalvaldkonna ja Kultuuri Täitevasutusele hiljemalt 24. märtsiks 2010. Hilisema postitempliga taotlusi ei arvestata.
Taotlused tuleb kohale toimetada järgmisel aadressil:
The Education, Audiovisual and Culture Executive Agency |
EU-CANADA Call 2010 |
Avenue du Bourget 1 — BOUR 02/17 |
1140 Bruxelles/Brussel |
BELGIQUE/BELGIË |
Euroopa Liidu juhtasutuse nimel esitatav taotlus tuleb esitada nõuetekohaselt täidetud, kõiki nõutavaid andmeid sisaldaval vormil, mille on alla kirjutanud toetust taotleva organisatsiooni nimel õiguslikult siduvaid kohustusi võtma volitatud isik ja millel on kuupäev.
Kanada taotleja peab saatma taotlused järgmisel Kanada aadressil:
Canada-EU Programme for Cooperation in Higher Education, Training and Youth |
International Academic Mobility |
Learning Branch |
Human Resources and Skills Development Canada |
200 Montcalm Street, Tower 2, Ground Floor |
Gatineau, Québec |
K1A OJ9 |
CANADA |
7. TÄIENDAV TEAVE
Programmijuhend ja taotlusvormid on järgmisel veebilehel: http://eacea.ec.europa.eu/extcoop/canada/index_en.htm Taotlused tuleb esitada ettenähtud vormil ja need peavad sisaldama kõiki nõutud lisasid ning andmeid.