Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2005/205/49

    Kohtuasi T-224/05: Olivier Chassagne'i 10. juuni 2005. aasta hagi Euroopa Ühenduste Komisjoni vastu

    ELT C 205, 20.8.2005, p. 27–27 (ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, NL, PL, PT, SK, SL, FI, SV)

    20.8.2005   

    ET

    Euroopa Liidu Teataja

    C 205/27


    Olivier Chassagne'i 10. juuni 2005. aasta hagi Euroopa Ühenduste Komisjoni vastu

    (Kohtuasi T-224/05)

    (2005/C 205/49)

    Kohtumenetluse keel: prantsuse

    Olivier Chassagne, elukoht Brüssel, esitas 10. juunil 2005 Euroopa Ühenduste Esimese Astme Kohtule hagi Euroopa Ühenduste Komisjoni vastu. Hageja esindajad on advokaadid Stéphane Rodrigues ja Yola Minatchy.

    Hageja palub esimese astme kohtul:

    tunnistada õigusvastaseks ja seetõttu hageja suhtes mittekohaldatavaks Euroopa Ühenduse ametnike uute personalieeskirjade VII lisa artikkel 8;

    mõista hagejale tekitatud moraalse kahju eest välja sümboolselt üks (1) euro ja materiaalse kahju hüvitamiseks 7372 eurot;

    mõista kõik kohtukulud välja kostjalt.

    Õiguslikud alused ja peamised argumendid

    Hageja, komisjoni ametnik, on pärit Prantsusmaa ülemeredepartemangust Réunioni saarelt. Ta esitas käesoleva hagi, kuna tema kaebus 2004. aasta augusti igaaastaseid sõidukulusid sisaldava palgakviitungi peale jäeti rahuldamata.

    Oma hagi toetuseks osutab hageja ametnike igaaastaste päritolukohta sõitmise kulude hüvitamist reguleeriva personalieeskirjade VII lisa artikli 8 õigusvastasusele. Hageja väidab, et see säte on vastuolus ühenduse õigusega, kuna ta toob kaasa ebavõrdse kohtlemise sõltuvalt ametnike päritolukohast, samuti EÜ asutamislepingu artiklitega 12 ja 229 keelatud Prantsusmaa ülemeredepartemangudest pärit ametnike diskrimineerimise, aga ka diskrimineerimise kodakondsuse, keelelisse vähemusse kuulumise, etnilise päritolu ja rassi tõttu.

    Lisaks sellele väidab hageja, et antud säte rikub ka teisi ühenduse õiguse üldpõhimõtteid, nagu näiteks põhjendamiskohustust, proportsionaalsuse, läbipaistvuse, hea halduse, õiguspärase ootuse ja õiguskindluse põhimõtteid.


    Top