EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2004/251/01

Kohtuasi C-234/04: Eelotsusetaotlus, mille esitas Landesgericht Innsbruck 26. mai 2004. aasta kohtuotsusega kohtuasjas Rosmarie Kapferer v. Schlank & GmbH

ELT C 251, 9.10.2004, p. 1–2 (ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, NL, PL, PT, SK, SL, FI, SV)

9.10.2004   

ET

Euroopa Liidu Teataja

C 251/1


Eelotsusetaotlus, mille esitas Landesgericht Innsbruck 26. mai 2004. aasta kohtuotsusega kohtuasjas Rosmarie Kapferer v. Schlank & GmbH

(Kohtuasi C-234/04)

(2004/C 251/01)

Euroopa Ühenduste Kohus on saanud Landesgericht Innsbruck'i 26. mai 2004. aasta kohtuotsusega otsustatud eelotsusetaotluse kohtuasjas Rosmarie Kapferer v. Schlank & GmbH, mis saabus kohtukantseleisse 3. juunil 2004.

Landesgericht Innsbruck küsib Euroopa Kohtult eelotsust järgmistes küsimustes:

A.

Seoses esimese astme kohtu kohtualluvuse otsusega:

1.

Kas EÜ asutamislepingu artiklis 10 sätestatud koostööpõhimõtet tuleb tõlgendada selliselt, et ka siseriiklik kohus on kohustatud kontrollima ja tühistama Euroopa Kohtu otsusest kohtuasjas Kühne & Heitz tulenevate tingimuste alusel jõustunud kohtuotsust, kui see on vastuolus ühenduse õigusega? Kas võrreldes haldusotsusega tuleb kohtuotsusel silmas pidada lisatingimusi?

2.

Kui vastus esimesele küsimusele on jaatav, siis:

kas Zivilprozessordnung'i artiklis 534 sätestatud ühenduse õigusega vastuolus oleva kohtuotsuse tühistamise tähtaeg on kooskõlas ühenduse õiguse tõhususe põhimõttega?

3.

Kui vastus esimesele küsimusele on jaatav, siis:

Kas tegemist on ühenduse õiguse rikkumisega, mis kõnealuseid põhimõtteid arvesse võttes saab tühistada kohtuotsuse õigusjõu, kui puudub rahvusvaheline (või kohalik) pädevus nõukogu 20. detsembri 2000. aasta määruse (EÜ) nr 44/2001 (1) artikli 24 kohaselt?

Kui vastus kolmandale küsimusele on jaatav, siis:

4.

kas tulenevalt määrusest (EÜ) nr 44/2001 peab apellatsioonikohus kontrollima rahvusvahelist (või kohalikku) pädevust juhul, kui esimese astme kohtu otsus pädevuse kohta, kuid mitte veel otsus põhiasjas on omandanud õigusjõu? Kui vastus on jaatav, siis kas sellisel juhul peab kohus teostama kontrolli ametikohustustest tulenevalt või ainult menetluspoole nõudel?

B.

Seoses määruse (EÜ) nr 44/2001 neljanda jao “Kohtualluvus tarbijalepingute puhul” artikli 15 lõike 1 punktiga c:

1.

Kas lepingu sõlmimist ning seega ka lepingu ettevalmistamist ajendav eksitav kasumi lubadus on piisavalt seotud kavatsetava tarbijalepingu sõlmimisega, et sellest tulenevad nõuded allutada tarbijalepingute kohtualluvuse regulatsioonile vastavalt määruse (EÜ) 44/2001 artikli 15, lõike 1 punktile c?

Kui vastus esimesele küsimusele on eitav, siis:

2.

kas tarbijalepingu kohta käivat kohtualluvuse regulatsiooni kohaldatakse lepingueelsest võlasuhtest tulenevatele nõuetele ning kas lepingu ettevalmistamist ajendaval eksitaval kasumi lubadusel on piisavalt tihe seos lubadusest põhjustatud lepingueelse võlasuhtega, et kohaldada tarbijalepingu kohta käivaid kohtualluvuse sätteid?

3.

kas tarbijalepingu kohta käivat kohtualluvuse regulatsiooni kohaldatakse ainult juhul, kui on täidetud ettevõtja poolt ettenähtud auhinnamängus osalemisetingimused, isegi kui kõnealuste tingimuste olemasolu ei ole Konsumentenschutzgesetz'i artiklist 5j tuleneva materiaalse nõude seisukohalt oluline?

Kui vastused esimesele ja teisele küsimusele on negatiivsed, siis:

4.

kas tarbijalepingu kohta käivat kohtualluvuse regulatsiooni kohaldatakse erilise seadusega sätestatud sui generis lepingutäitmise nõudele või fiktiivse lepingusarnase sui generis täitmise nõudele, mis on tingitud ettevõtja poolt lubatud rahalisest kasumist ning tarbija rahalise kasumi nõudest?


(1)  EÜT L 12, 2001, lk 1.


Top