Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62015CN0130

    Kohtuasi C-130/15: Eelotsusetaotlus, mille on esitanud Upper Tribunal (Tax and Chancery Chamber) (Ühendkuningriik) 13. märtsil 2015 – Commissioners for Her Majesty's Revenue and Customs versus National Exhibition Centre Limited

    Information about publishing Official Journal not found, p. 2–3 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    8.6.2015   

    ET

    Euroopa Liidu Teataja

    C 190/2


    Eelotsusetaotlus, mille on esitanud Upper Tribunal (Tax and Chancery Chamber) (Ühendkuningriik) 13. märtsil 2015 – Commissioners for Her Majesty's Revenue and Customs versus National Exhibition Centre Limited

    (Kohtuasi C-130/15)

    (2015/C 190/02)

    Kohtumenetluse keel: inglise

    Eelotsusetaotluse esitanud kohus

    Upper Tribunal (Tax and Chancery Chamber)

    Põhikohtuasja pooled

    Apellant: Commissioners for Her Majesty's Revenue and Customs

    Vastustaja: National Exhibition Centre Limited

    Eelotsuse küsimused

    1.

    Milliseid asjakohaseid põhimõtteid tuleb seoses nõukogu 17. mai 1977. aasta kuuenda direktiivi 77/388/EMÜ kumuleeruvate käibemaksudega seotud liikmesriikide õigusaktide ühtlustamise kohta – ühine käibemaksusüsteem: ühtne maksubaas (1) artikli 13 B osa punkti d alapunktis 3 sätestatud käibemaksuvabastusega, nagu Euroopa Kohus on seda tõlgendanud kohtuotsuses SDC, C-2/95, EU:C:1997:278, kohaldada selle kindlaksmääramisel, kas teenuse tulemusel „toimu[b] raha ülekandmine ning sellega kaasne[b] õigusliku ja finantsolukorra muutumine” nimetatud kohtuotsuse punkti 66 tähenduses? Sealhulgas:

    1.1.

    Kas seda maksuvabastust kohaldatakse sellisele teenusele, mida käibemaksukohustuslane käesolevas asjas osutab ning mille raames see käibemaksukohustuslane ei debiteeri ega krediteeri ühtegi tema kontrolli all olevat kontot, ent mis on rahaülekande tegemise korral selle põhjustajaks, et sõltumatu finantsinstitutsioon teostab rahaülekande?

    1.2.

    Kui makse tehakse krediit- või deebetkaardiga, siis kas vastus küsimusele 1.1 sõltub sellest, kas teenusepakkuja saab ise vahetult autoriseerimiskoodid kaardiomaniku pangalt või saab need koodid oma kaardimaksete vastuvõtja kaudu?

    1.3.

    Mis tunnused eristavad a) teenust, mis seisneb sellise finantsteabe edastamises, ilma milleta makset ei tehtaks, ent mis ise ei kuulu maksuvabastuse kohaldamisalasse (nagu oli olukord teenusega kohtuotsuses Nordea Pankki Suomi, EU:C:2011:532), b) andmete töötlemise teenusest, mille tulemusel sisuliselt toimub raha ülekandmine ning mis Euroopa Kohtu Euroopa Kohtu hinnangul võib seetõttu kuuluda kõnealuse maksuvabastuse kohaldamisalasse (nagu on sedastatud kohtuotsuse SDC punktis 66)?

    2.

    Milliseid asjakohaseid põhimõtteid tuleb kohaldada selle kindlaksmääramisel, kas selline teenus, mida käibemaksukohustuslane käesolevas asjas osutab, kuulub kuuenda direktiivi artikli 13 B osa punkti d alapunktis 3 sätestatud maksuvabastuse erandi „võlgade sissenõudmine” kohaldamisalasse? Eelkõige, kui teataval viisil (nt deebet- või krediitkaardiga) tehtud makse töötlemine kujutaks endast vastavalt kohtuotsusele AXA UK, EU:C:2010:646) „võla sissenõudmist” olukorras, kus seda teenust osutatakse vastava makse suhtes õigustatud isikule (st makse saajale), siis kas see teenus kujutaks endast „võla sissenõudmist” ka olukorras, kus seda teenust osutatakse vastava makse suhtes kohustatud isikule (st makse tegijale)? Lisaks, kas käesolevas asjas üldse eksisteerib „võlg”, mida saab sisse nõuda?


    (1)  EÜT L 145, lk 1; ELT eriväljaanne 09/01, lk 23.


    Top