Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62008TN0370

    Kohtuasi T-370/08: 5. septembril 2008 esitatud hagi — Csepeli Áramtermelő versus komisjon

    ELT C 301, 22.11.2008, p. 45–45 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    22.11.2008   

    ET

    Euroopa Liidu Teataja

    C 301/45


    5. septembril 2008 esitatud hagi — Csepeli Áramtermelő versus komisjon

    (Kohtuasi T-370/08)

    (2008/C 301/76)

    Kohtumenetluse keel: inglise

    Pooled

    Hageja: Csepeli Áramtermelő kft (Budapest, Ungari) (esindajad: advokaadid Á. Máttyus, K. Ferenczi, B.van de Walle de Ghelcke, T. Franchoo ja D. Fessenko)

    Kostja: Euroopa Ühenduste Komisjon

    Hageja nõuded

    Tühistada komisjoni otsus osas, milles see käsitleb Csespelit ühisturuga kokkusobimatu riigiabi saajana, ning osas, milles kohustatakse Ungarit väidetav riigiabi koos intressidega Csespelilt tagasi nõudma; ja

    mõista kohtukulud välja komisjonilt.

    Väited ja peamised argumendid

    Hageja nõuab komisjoni 4. juuni 2008. aasta otsuse K(2008) 2223 (lõplik) (asiC 41/2005 — Ungari luhtunud kulud) tühistamist osas, milles see käsitleb hagejat ühisturuga kokkusobimatu riigiabi saajana ja osas, milles kohustatakse Ungarit väidetav riigiabi koos intressidega hagejalt tagasi nõudma.

    Hageja väidab, et komisjon ei ole suutnud tõendada ja piisavalt põhjendada oma järeldusi, mille kohaselt hageja — Ungaris asuva elektrijaama omanik, mille Atel AG hiljem üle võttis — ja Ungari riigile kuuluva elektrienergia hulgimüüja — Magyar Villamos Muvek Rt. („MVM”) — vahel sõlmitud elektrienergia ostuleping kujutab endast kokkusobimatut riigiabi. Oma nõuete toetuseks esitab hageja järgnevad väited:

    Esimese väite kohaselt on komisjon rikkunud EÜ artiklit 253 ja EÜ artikli 87 lõiget 1, kuna ei ole esitanud põhjendusi ning on teinud ilmse hindamisvea, leides, et hageja elektrienergia ostuleping andis talle majandusliku eelise.

    Teise väite kohaselt on komisjon teinud ilmse hindamisvea, kuna leidis, et hageja elektrienergia ostuleping moonutab konkurentsi.

    Kolmandas väites leiab hageja, et komisjon on rikkunud proportsionaalsuse ja võrdse kohtlemise põhimõtteid, kuna ühenduse õiguse põhimõtete kohaselt on tagasinõudmise kohustus antud juhtumi asjaolusid arvestades põhjendamatu. Lisaks väidab hageja, et komisjon on teinud ilmse hindamisvea tagasi nõutavate summade arvutamiseks kohaldatava metodoloogia osas.


    Top