EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52019PC0048

Ettepanek: EUROOPA PARLAMENDI JA NÕUKOGU MÄÄRUS, millega muudetakse määrust (EL) nr 508/2014 seoses teatavate Euroopa Merendus- ja Kalandusfondiga seotud eeskirjadega Ühendkuningriigi liidust väljaastumise tõttu

COM/2019/48 final

Brüssel,23.1.2019

COM(2019) 48 final

2019/0009(COD)

Ettepanek:

EUROOPA PARLAMENDI JA NÕUKOGU MÄÄRUS,

millega muudetakse määrust (EL) nr 508/2014 seoses teatavate Euroopa Merendus- ja Kalandusfondiga seotud eeskirjadega Ühendkuningriigi liidust väljaastumise tõttu


SELETUSKIRI

1.ETTEPANEKU TAUST

Ettepaneku põhjused ja eesmärgid

Ühendkuningriik esitas 29. märtsil 2017 Euroopa Liidu lepingu artikli 50 kohase teate oma kavatsuse kohta EList välja astuda. See tähendab, et kui väljaastumislepingut ei ratifitseerita, lõpetatakse liidu esmaste ja teiseste õigusaktide kohaldamine Ühendkuningriigi suhtes alates 30. märtsist 2019 (edaspidi „väljaastumise kuupäev“). Sel hetkel saab Ühendkuningriigist „kolmas riik“.

Komisjoni 13. novembri 2018. aasta teatises „Valmistumine Ühendkuningriigi väljaastumiseks Euroopa Liidust 30. märtsil 2019: eriolukorra tegevuskava“ on esitatud eriolukorra meetmed, mida komisjon kavatseb võtta juhul, kui väljaastumisleping ei jõustu väljaastumise kuupäeval. Kõnealuses teatises esitas komisjon loetelu meetmetest, mida ta pidas vajalikuks, tuletades seejuures meelde, et hilisemas etapis võib olla vaja lisameetmeid. Teatises esitati ka kuus üldpõhimõtet, mida tuleks eriolukorra meetmete puhul igal tasandil järgida. Nende põhimõtete kohaselt ei tohiks meetmetega dubleerida liidu liikmesusest tulenevaid eeliseid ega väljaastumislepingu eelnõuga ettenähtud üleminekuperioodi tingimusi; meetmed peaksid oma laadilt olema ajutised ja ei tohiks põhimõtteliselt kehtida kauem kui 2019. aasta lõpuni; ning need võtab ühepoolselt vastu Euroopa Liit oma huvide kaitseks ja seetõttu võib Euroopa Liit need põhimõtteliselt igal ajal tühistada.

Euroopa Ülemkogu (artikkel 50) kordas 13. detsembril 2018 oma üleskutset suurendada jõupingutusi, et valmistuda kõikidel tasanditel Ühendkuningriigi väljaastumisest tulenevateks tagajärgedeks, võttes arvesse kõiki võimalikke tulemusi. Komisjon esitas vastusena sellele üleskutsele 19. detsembril 2018 meetmete paketi. Põllumajanduse ja kalanduse nõukogu istungil 17. ja 18. detsembril 2018 kinnitati kalapüügivõimalused 2019. aastaks. Selle põhjal, ning võttes arvesse käimasolevaid kontakte liikmesriikidega, mis käsitlevad Ühendkuningriigi liidust ilma väljaastumislepinguta väljaastumisest tulenevat märkimisväärset negatiivset mõju kalandussektorile, ning asjaolu, et sidusrühmad ei suuda ise neid negatiivseid tagajärgi leevendada, on komisjon jõudnud järeldusele, et kalandussektoris on vaja võtta kaks eriolukorra meedet. Lisaks Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi muutmise meetmele esitab komisjon ettepaneku võtta meetmeid välispüügilaevastike jätkusuutliku majandamise suhtes.

Vastavalt määrusele (EL) nr 1380/2013 1 (edaspidi „ÜKP alusmäärus“) on liidu kalalaevadel võrdne juurdepääs liidu vetele ja kalavarudele, mille suhtes kohaldatakse ühise kalanduspoliitika eeskirju. Alates väljaastumise kuupäevast ei kehti ühise kalanduspoliitika eeskirjad enam Ühendkuningriigi suhtes. Ühendkuningriigi veed (12 meremiili laiune territoriaalmeri ja sellega külgnev majandusvöönd) ei ole seejärel enam liidu vete osa. Kui ei ole teisiti sätestatud, ei ole juurdepääs üksteise vetele seejärel enam automaatne. Muude kokkulepete puudumisel lähtutakse olukorrast, mille kohaselt ei ole liidu kalalaevadel enam lubatud kalastada Ühendkuningriigi vetes ja vastupidi.

Kalandussektor on mitme Euroopa Liidu rannikupiirkonna majanduselu kõige tähtsam osa. Võttes arvesse ebamäärast olukorra, võivad liidu laevad Ühendkuningriigiga kokkuleppe puudumisel kaotada juurdepääsu kõnealustele vetele ja sealsetele kalapüügivõimalused. Sellel oleks vahetu märkimisväärne mõju ELi kalalaevastiku püügitegevusele, tööhõivele ja majanduslikule tasuvusele.

ELi kalandussektori kogulisandväärtus oli 2016. aastal 4,5 miljardit eurot. Kalandussektorist sõltub ligikaudu 150 000 töökohta, seda peamiselt rannikualadel, kus töövõimalused on piiratud. Kalandus loob töökohti ka muudes kõrvalsektorites: iga kaluri kohta luuakse kõrvalsektorites 0,5 kuni 1 täistööaja ekvivalendile vastavat töökohta. Liikmesriikide püügitegevuse väärtus Ühendkuningriigi vetes ulatub 585 miljoni euroni. Kaheksa liikmesriigi 2 üldine sõltuvus Ühendkuningriigi vetest moodustab keskmiselt 14 % nende kogusaagist, ulatudes 50 %-st Belgia laevastiku puhul kuni ligikaudu 1 %-ni Hispaania laevastiku puhul. Kohalikul tasandil võib sotsiaal-majanduslik mõju olla märkimisväärne, sest kalalaevad on eriti sõltuvad juurdepääsust Ühendkuningriigi vetele. Kalandussektor hõlmab ka kõrvaltegevusi nii tarneahela alg- kui lõppetapis.

Ühendkuningriigi vete ootamatu sulgemine liidu kalalaevadele oleks seega eriti tuntav laevastiku konkreetsete osade puhul ning avaldaks tugevat negatiivset majanduslikku mõju teatavatele piirkondadele ja rannikukogukondadele. Kuna see mõjutaks piirkondi mitmes liikmesriigis Atlandi ookeani ja Põhjamere ääres, nõuab selline eriolukord ELi tasandil kooskõlastatud lahendusi.

Võimalused nende mõjude leevendamiseks oleksid piiratud. Liidu kalalaevad saaksid püüda praegu Ühendkuningriigi vetest saadava saagi liidu vetest, kuid sealt saadav saak ei pruugi kalaliigiti täpselt vastavuses olla. Ühendkuningriigi vete sulgemisest kõige enam mõjutatud laevad ja laevastiku osad ei pruugi olla samad, mida kasutatakse liidu vetes elavate kalaliikide püüdmiseks. Lisaks sellele kehtivad piirangud, kui suurt osa püügikoormusest võib Ühendkuningriigi vetest liidu vetesse kulutasuvuse ja saagi kvaliteediga seotud põhjustel ümber suunata. Kalapüügitegevuse jätkusuutlikkuse nõue võib samuti piirata püügikoormuse ümbersuunamist ja keskendumist liidu vetele. Nende valikuvõimalustega saaks seetõttu ainult osaliselt korvata majanduslikku kahju, mis tekib liidu kalalaevade juurdepääsu kaotamisest Ühendkuningriigi vetele. Majanduslik mõju asjaomastele ELi laevastiku osadele oleks endiselt väga suur.

Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusega (EL) nr 508/2014 3 loodud Euroopa Merendus- ja Kalandusfond (EMKF) on fond, mille abil viiakse aastatel 2014–2020 ellu Euroopa Liidu merendus- ja kalanduspoliitikat. See on üks viiest Euroopa struktuuri- ja investeerimisfondist, mis täiendavad üksteist ning püüavad edendada majanduskasvule ja töökohtade loomisele tuginevat taastumist Euroopas. Fond aitab kaluritel üle minna säästvale kalapüügile; sellest toetatakse rannikukogukondade majandustegevuse mitmekesistamist ning rahastatakse projekte, millega luuakse Euroopa rannikualadel uusi töökohti ja parandatakse elukvaliteeti.

Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi määrusega on juba ette nähtud meetmed, millega leevendada kogu tootmis- ja turustamisahela ulatuses Ühendkuningriigi Euroopa Liidust väljaastumisest tulenevat kahjulikku mõju. Eelarve koostöös liikmesriikidega täitmise korral võivad liikmesriigid, keda mõjutab Ühendkuningriigi lahkumine Euroopa Liidust, otsustada suunata olemasolevad assigneeringud ümber selliste vajalike meetmete rahastamiseks, millega leevendatakse väljaastumise tagajärgi. See kaalutlusõigus piirdub praegu siiski teatavate prioriteetidega. See piiraks liikmesriikide manööverdamisruumi leevendada Ühendkuningriigi vete sulgemise mõju oma laevastikule ning selliste meetmete tõhusust.

EMKFi määruses sätestatakse üksikasjalikud eeskirjad ja kord, mis käsitlevad kaluritele ja kalalaevade omanikele rahalise hüvitise maksmist püügitegevuse ajutise peatamise korral. Siiski ei võimalda püügitegevuse ajutise peatamise kriteeriumid hüvitada liikmesriigi Euroopa Liidust väljaastumisest ning sellele järgnevast asjaomase riigi vetele juurdepääsu ja püügivõimaluste kaotamisest tekkivat kahju.

Lisaks EMKFi määruse raames juba olemasolevatele meetmetele nähakse käesoleva ettepanekuga ette võimalus anda riiklikku toetust kaluritele ja ettevõtjatele, kes sõltuvad olulisel määral juurdepääsust Ühendkuningriigi vetele ja keda mõjutab Ühendkuningriigi vete sulgemine. See meede peaks olema kättesaadav alates järgmisest päevast pärast liidu õiguse kohaldamise lõpetamist Ühendkuningriigi suhtes vastavalt Euroopa Liidu lepingu artikli 50 lõikele 3.

Kooskõla poliitikavaldkonnas praegu kehtivate õigusnormidega

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 15. mai 2014. aasta määrus (EL) nr 508/2014 Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi kohta ja millega tunnistatakse kehtetuks nõukogu määrused (EÜ) nr 2328/2003, (EÜ) nr 861/2006, (EÜ) nr 1198/2006 ja (EÜ) nr 791/2007 ning Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus (EL) nr 1255/2011

Kooskõla muude liidu tegevuspõhimõtetega

Esitatud meetmed on kavandatud vastavalt ühise kalanduspoliitika eesmärkidele ning need on kooskõlas liidu säästva arengu poliitikaga.

2.ÕIGUSLIK ALUS, SUBSIDIAARSUS JA PROPORTSIONAALSUS

Õiguslik alus

Õiguslik alus on Euroopa Liidu toimimise lepingu artikkel 42 ja artikli 43 lõige 2.

Subsidiaarsus

Kavandatava õigusaktiga soovitakse muuta liidu määrust (EL) nr 508/2014, et võimaldada rahalisi leevendusmeetmeid nendele liidu laevadele, keda mõjutab Ühendkuningriigi vete võimalik sulgumine Ühendkuningriigi lahkumise tõttu Euroopa Liidust. Seega tuleb meetmed kindlasti võtta liidu tasandil, sest tulemusi ei ole võimalik saavutada liikmesriikide tasandil võetavate meetmetega. Käesoleva ettepaneku sätteid rakendatakse koostöös liikmesriikidega toimuva eelarve täitmise raames vastavalt Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusele (EL) 2018/1046 4 .

Proportsionaalsus

Ettepanek on proportsionaalsuse põhimõttega kooskõlas. Kavandatavat määrust peetakse proportsionaalseks, sest selle eesmärk on tagada, et Ühendkuningriigi liidust väljaastumisest tulenevat tõsist majanduslikku mõju leevendatakse.

Vahendi valik

Käesoleva õigusaktiga muudetakse määrust.

3.JÄRELHINDAMISE, SIDUSRÜHMADEGA KONSULTEERIMISE JA MÕJU HINDAMISE TULEMUSED

Praegu kehtivate õigusaktide järelhindamine või toimivuse kontroll

Ei ole kohaldatav käesoleva ettepaneku põhjuseks oleva sündmuse erakorralise, ajutise ja ühekordse iseloomu tõttu.

Konsulteerimine sidusrühmadega

Ühendkuningriigi liidust väljaastumisega kaasnevaid probleeme ja võimalikke lahendusi on tõstatanud mitmed kalandusvaldkonna sidusrühmad ja liikmesriikide esindajad. Kõik ettevõtjad, sidusrühmad ja asjaomased liikmesriigid on rõhutanud vajadust tagada piisav hüvitis juhuks, kui kalapüügivõimalusi ei ole Ühendkuningriigi liidust väljaastumise tõttu enam võimalik kasutada.

Eksperdiarvamuste kogumine ja kasutamine

Välisekspertide arvamusi ei olnud vaja kasutada.

Mõjuhinnang

Mõju hindamine ei ole vajalik, sest olukord on erakorraline ja ajavahemikul, mil Ühendkuningriigi staatus muutub, on vajadused piiratud. Puuduvad sisuliselt ja õiguslikult erinevad poliitikavariandid peale esildatud variandi.

Õigusnormide toimivus ja lihtsustamine

Ei kohaldata.

Põhiõigused

Käesolev ettepanek ei mõjuta põhiõiguste kaitset.

4.MÕJU EELARVELE

Kavandatav muudatus ei too kaasa muutusi määruse (EL) nr 1311/2013 5 I lisas sätestatud mitmeaastase finantsraamistiku kulukohustuste ja maksete iga-aastastes ülemmäärades. Ettepanek hõlmab maksete assigneeringute toomist varasemale ajale ja ei mõjuta eelarvet programmiperioodil.

5.MUU TEAVE

Rakenduskavad ning järelevalve, hindamise ja aruandluse kord

Ei kohaldata.

2019/0009 (COD)

Ettepanek:

EUROOPA PARLAMENDI JA NÕUKOGU MÄÄRUS,

millega muudetakse määrust (EL) nr 508/2014 seoses teatavate Euroopa Merendus- ja Kalandusfondiga seotud eeskirjadega Ühendkuningriigi liidust väljaastumise tõttu

EUROOPA PARLAMENT JA EUROOPA LIIDU NÕUKOGU,

võttes arvesse Euroopa Liidu toimimise lepingut, eriti selle artiklit 42 ning artikli 43 lõiget 2,

võttes arvesse Euroopa Komisjoni ettepanekut 6 ,

olles edastanud seadusandliku akti eelnõu liikmesriikide parlamentidele,

võttes arvesse majandus- ja sotsiaalkomitee arvamust 7 ,

toimides seadusandliku tavamenetluse kohaselt

ning arvestades järgmist:

(1)29. märtsil 2017 esitas Ühendkuningriik Euroopa Liidu lepingu artikli 50 kohase teate oma kavatsuse kohta liidust välja astuda. Aluslepingute kohaldamine Ühendkuningriigi suhtes lõpeb väljaastumislepingu jõustumise kuupäeval või lepingu puudumise korral kahe aasta möödumisel teate esitamisest, st 30. märtsil 2019, kui Euroopa Ülemkogu ei otsusta kokkuleppel Ühendkuningriigiga ühehäälselt seda perioodi pikendada.

(2)Väljaastumislepinguga nähakse ette kord liidu õiguse sätete kohaldamiseks Ühendkuningriigis ja selle suhtes ka pärast kuupäeva, mil lõpeb aluslepingute kohaldamine Ühendkuningriigis ja selle suhtes. Kui see kokkulepe jõustub, kohaldatakse ühist kalanduspoliitikat (ÜKP) Ühendkuningriigis ja selle suhtes üleminekuperioodi jooksul vastavalt nimetatud lepingule ning üleminekuperioodi lõppedes selle kohaldamine lõpetatakse.

(3)Kui ühist kalanduspoliitikat enam Ühendkuningriigi suhtes ei kohaldata, ei ole Ühendkuningriigi veed (territoriaalmeri ja majandusvöönd) enam liidu vete osa. Seega võivad liidu laevad kokkuleppeta väljaastumise korral kaotada alates 30. märtsist 2019 juurdepääsu kõnealustele vetele ja kalapüügivõimalustele. Sellel oleks märkimisväärne mõju liidu kalalaevastiku kalapüügitegevusele ja majanduslikule tasuvusele.

(4)Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusega (EL) nr 508/2014 8 on juba ette nähtud meetmed, millega leevendada kogu tootmis- ja turustamisahela ulatuses Ühendkuningriigi Euroopa Liidust väljaastumisest tulenevat kahjulikku mõju.

(5)Määruses (EL) nr 508/2014 sätestatakse eeskirjad ja kord, mis käsitlevad kaluritele ja kalalaevade omanikele rahalise hüvitise maksmist kalapüügitegevuse ajutise peatamise korral. Kalapüügitegevuse ajutise peatamise kriteeriumid ei võimalda hüvitada liikmesriigi liidust väljaastumisest ning sellele järgnevast asjaomase riigi vetele juurdepääsu ja kalapüügivõimaluste kaotamisest tekkivat kahju.

(6)Lisaks määruse (EL) nr 508/2014 raames juba olemasolevatele meetmetele ning võttes arvesse liikmesriigi liidust väljaastumisest põhjustatud negatiivset majanduslikku mõju, peaks Ühendkuningriigi vetele juurdepääsust oluliselt sõltuvatel kaluritel ja ettevõtjatel olema võimalik kasutada kalapüügitegevuse ajutise katkestamise tõttu riiklikku toetust.

(7)Seepärast tuleks määrust (EL) nr 508/2014 vastavalt muuta.

(8)Järelejäänud assigneeringud suunatakse Ühendkuningriigi Euroopa Liidust väljaastumise tagajärgede leevendamisele.

(9)Lihtsustamise huvides kutsutakse asjaomaseid liikmesriike üles kaaluma muudatuste liitmist oma rakenduskavadega Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EL) nr 1303/2013 9 artikli 22 lõike 4 kohaselt.

(10)Nõukogu määruse (EMÜ, Euratom) nr 1182/71 10 artikli 4 lõike 3 kohaselt toimub õigusaktide sätete teatava kuupäevaga seotud kohaldamise lõpetamine kõnealusele kuupäevale vastava päeva viimase tunni lõpus. Seepärast tuleks käesolevat määrust kohaldada alates järgmisest päevast, kui lõpetatakse aluslepingute kohaldamine Ühendkuningriigi suhtes ja Ühendkuningriigis.

(11)Käesolev määrus peaks jõustuma kiiremas korras, ja seda tuleks hakata kohaldama kuupäeval, mis järgneb kuupäevale, mil lõpeb aluslepingute kohaldamine Ühendkuningriigi suhtes ja Ühendkuningriigis, kui Ühendkuningriigiga ei sõlmita väljaastumislepingut või kui Euroopa Liidu lepingu artikli 50 lõikes 3 osutatud kaheaastast perioodi ei pikendata,

ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA MÄÄRUSE:

Artikkel 1

Määrust (EL) nr 508/2014 muudetakse järgmiselt.

(1)Artiklisse 13 lisatakse lõige 9:

„9. Liikmesriikidel on võimalus ületada lõikes 2 sätestatud summat ja jääda käesoleva määruse lõigetes 3 kuni 6 sätestatud summadest allapoole, et toetada käesoleva määruse artiklis 33 sätestatud meetmeid, kui Ühendkuningriik ei laienda Ühendkuningriigi vetele juurdepääsuõigusi nende liidu kalalaevade jaoks, kes oma püügitegevuse tõttu sõltuvad olulisel määral juurdepääsust kõnealustele vetele, juhul kui lõpetatakse aluslepingute kohaldamine Ühendkuningriigi suhtes vastavalt Euroopa Liidu lepingu artikli 50 lõikele 3.“

(2)Artiklile 25 lisatakse järgmine lõige 3a:

„3a. EMKFi kogu rahalist toetust käesoleva määruse artiklis 33 osutatud meetmetele, mida toetatakse selleks, et tulla toime tagajärgedega, mis tulenevad asjaolust, et Ühendkuningriik ei laienda Ühendkuningriigi vetele juurdepääsuõigusi nende liidu kalalaevade jaoks, kes oma püügitegevuse tõttu sõltuvad olulisel määral juurdepääsust kõnealustele vetele, juhul kui lõpetatakse aluslepingute kohaldamine Ühendkuningriigi suhtes vastavalt Euroopa Liidu lepingu artikli 50 lõikele 3, ei võeta arvesse, kui määratakse kindlaks, kas lõike 3 punktides a ja b sätestatud piirmäärad on ületatud.“

(3)    Artiklit 33 muudetakse järgmiselt:

(a) lõikele 1 lisatakse järgmine punkt d:

„ d) selleks et tulla toime tagajärgedega, mis tulenevad asjaolust, et Ühendkuningriik ei laienda Ühendkuningriigi vetele juurdepääsuõigusi nende liidu kalalaevade jaoks, kes oma püügitegevuse tõttu sõltuvad olulisel määral juurdepääsust kõnealustele vetele, juhul kui lõpetatakse aluslepingute kohaldamine Ühendkuningriigi suhtes vastavalt Euroopa Liidu lepingu artikli 50 lõikele 3.“;

(b) lõige 2 asendatakse järgmisega:

„2. Lõike 1 punktides a, b ja c osutatud toetust võib anda kõige rohkem kuueks kuuks laeva kohta ajavahemikul 2014–2020 ning kõnealuse lõike punktis d osutatud toetust võib anda kõige rohkem üheksaks kuuks laeva kohta ajavahemikul 2014–2020. Lõike 1 punktiga d seotud kulud on abikõlblikud alates Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EL) [...] * kohaldamise kuupäevast.

* Euroopa Parlamendi ja nõukogu [kuupäev] määrus (EL) [2019/....], millega muudetakse määrust (EL) nr 508/2014 seoses teatavate Euroopa Merendus- ja Kalandusfondiga seotud eeskirjadega Ühendkuningriigi liidust väljaastumise tõttu (ELT L , ..., lk ).“ [käesoleva muutmismääruse numbri ja viiteandmed lisab Väljaannete Talitus].

Artikkel 2

Jõustumine ja kohaldamine

Käesolev määrus jõustub järgmisel päeval pärast selle avaldamist Euroopa Liidu Teatajas.

Seda kohaldatakse alates järgmisest päevast, kui vastavalt Euroopa Liidu lepingu artikli 50 lõikele 3 lõpetatakse aluslepingute kohaldamine Ühendkuningriigi suhtes ja Ühendkuningriigis.

Käesolevat määrust ei kohaldata, kui vastavalt Euroopa Liidu lepingu artikli 50 lõikele 2 Ühendkuningriigiga sõlmitud väljaastumisleping on käesoleva artikli teises lõigus osutatud kuupäevaks jõustunud.

Käesolev määrus on tervikuna siduv ja vahetult kohaldatav kõikides liikmesriikides.

Brüssel,

Euroopa Parlamendi nimel    Nõukogu nimel

president    eesistuja

(1)

   Euroopa Parlamendi ja nõukogu 11. detsembri 2013. aasta määrus (EL) nr 1380/2013 ühise kalanduspoliitika kohta, millega muudetakse nõukogu määruseid (EÜ) nr 1954/2003 ja (EÜ) nr 1224/2009 ning tunnistatakse kehtetuks nõukogu määrused (EÜ) nr 2371/2002 ja (EÜ) nr 639/2004 ning nõukogu otsus 2004/585/EÜ, ELT L 354, 28.12.2013, lk 22–61.

(2)    Belgia, Taani, Prantsusmaa, Saksamaa, Iirimaa, Hispaania, Rootsi, Madalmaad.
(3)    Euroopa Parlamendi ja nõukogu 15. mai 2014. aasta määrus (EL) nr 508/2014 Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi kohta ja millega tunnistatakse kehtetuks nõukogu määrused (EÜ) nr 2328/2003, (EÜ) nr 861/2006, (EÜ) nr 1198/2006 ja (EÜ) nr 791/2007 ning Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus (EL) nr 1255/2011 (ELT L 149, 20.5.2014, lk 1).
(4)    Euroopa Parlamendi ja nõukogu 18. juuli 2018. aasta määrus (EL, Euratom) 2018/1046, mis käsitleb liidu üldeelarve suhtes kohaldatavaid finantsreegleid ja millega muudetakse määrusi (EL) nr 1296/2013, (EL) nr 1301/2013, (EL) nr 1303/2013, (EL) nr 1304/2013, (EL) nr 1309/2013, (EL) nr 1316/2013, (EL) nr 223/2014 ja (EL) nr 283/2014 ja otsust nr 541/2014/EL ning tunnistatakse kehtetuks määrus (EL, Euratom) nr 966/2012 (ELT L 193, 30.7.2018, lk 1).
(5)    Nõukogu 2. detsembri 2013 määrus (EL, Euratom) nr 1311/2013, millega määratakse kindlaks mitmeaastane finantsraamistik aastateks 2014–2020 (ELT L 347, 20.12.2013, lk 884).
(6)    Euroopa Parlamendi ja nõukogu 15. mai 2014. aasta määrus (EL) nr 508/2014 Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi kohta ja millega tunnistatakse kehtetuks nõukogu määrused (EÜ) nr 2328/2003, (EÜ) nr 861/2006, (EÜ) nr 1198/2006 ja (EÜ) nr 791/2007 ning Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus (EL) nr 1255/2011 (ELT L 149, 20.5.2014, lk 1).
(7)    Euroopa Parlamendi ja nõukogu 17. detsembri 2013. aasta määrus (EL) nr 1303/2013, millega kehtestatakse ühissätted Euroopa Regionaalarengu Fondi, Euroopa Sotsiaalfondi, Ühtekuuluvusfondi, Euroopa Maaelu Arengu Euroopa Põllumajandusfondi ning Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi kohta, nähakse ette üldsätted Euroopa Regionaalarengu Fondi, Euroopa Sotsiaalfondi, Ühtekuuluvusfondi ja Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi kohta ning tunnistatakse kehtetuks nõukogu määrus (EÜ) nr 1083/2006 (ELT L 347, 20.12.2013, lk 320).
(8)    Nõukogu 3. juuni 1971. aasta määrus (EMÜ, Euratom) nr 1182/71, millega määratakse kindlaks ajavahemike, kuupäevade ja tähtaegade suhtes kohaldatavad eeskirjad (EÜT L 124, 8.6.1971, lk 1).
Top