Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52014TA1210(01)

Euroopa Liidu ametite ja muude asutuste 2013. aasta kohta tehtud kontrollikoja auditite kokkuvõte

ELT C 442, 10.12.2014, p. 1–17 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

10.12.2014   

ET

Euroopa Liidu Teataja

C 442/1


Euroopa Liidu ametite ja muude asutuste 2013. aasta kohta tehtud kontrollikoja auditite kokkuvõte

(2014/C 442/01)

SISUKORD

 

Punkt Lk

Lehekülg

Sissejuhatus

1–5

2

Kontrollikoja arvamusi toetav teave

6

2

Audititulemused

7–20

2

Arvamused raamatupidamise aastaaruannete usaldusväärsuse kohta

7–8

2

Arvamused raamatupidamise aastaaruannete aluseks olevate tehingute seaduslikkuse ja korrektsuse kohta

9–11

3

Kommentaarid, milles ei seata kontrollikoja esitatud arvamusi kahtluse alla

12–20

3

Kommentaarid raamatupidamise aastaaruannete usaldusväärsuse kohta

14

4

Kommentaarid tehingute seaduslikkuse ja korrektsuse kohta

15

4

Kommentaarid sisekontrollimehhanismide kohta

16

4

Kommentaarid eelarve täitmise kohta

17–18

4

Muud kommentaarid

19

4

Eelmiste aastate kommentaaride põhjal võetud meetmed

20

4

Järeldused

21–23

4

I LISA.

Ametite tulud (eelarveprognoosid, kindlaksmääratud nõuded ja laekunud summad) ja ametikohtade loetelud

6

II LISA.

Kontrollikoja 2013. aasta kommentaarid, milles ei seata esitatud arvamusi kahtluse alla

11

III LISA.

Parandusmeetmete võtmise seis – kontrollikoja 2011. ja 2012. aasta kommentaarid, milles ei seata esitatud arvamusi kahtluse alla

15

SISSEJUHATUS

1.

Vastavalt Euroopa Liidu toimimise lepingu artikli 287 sätetele auditeeris kontrollikoda 32 detsentraliseeritud ameti (1), kuue rakendusameti, Euratomi Tarneagentuuri (EURATOM), Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituudi (EIT) ja EUROPOLi pensionifondi 31. detsembril 2013 lõppenud eelarveaasta raamatupidamise aastaaruandeid (2) ning nende aluseks olevate tehingute seaduslikkust ja korrektsust. Üksikasjalik teave auditeeritud ametite eelarvete ja töötajate arvu kohta on esitatud I lisas.

2.

Käesolevas kokkuvõttes esitatakse ülevaade ametite ja muude asutuste eelarveaasta 2013 kohta tehtud kontrollikoja auditite tulemustest. Kokkuvõtte eesmärk on lihtsustada ametite raamatupidamise aastaaruannete kohta koostatud 41 kontrollikoja iga-aastase eriaruande analüüsimist ja omavahelist võrdlemist. Iga-aastastes eriaruannetes esitatakse nii kontrollikoja arvamused ja kommentaarid kui ametite vastused. Käesoleva kokkuvõtte näol ei ole tegu ei auditiaruande ega arvamusega.

3.

Detsentraliseeritud ametitel on tähtis roll ELi poliitikasuundade elluviimisel, eelkõige puudutab see tehnilist, teaduslikku ja sisulist ja/või regulatiivset laadi ülesandeid. Ametite eesmärk on võimaldada komisjonil keskenduda poliitika kujundamisele ning tugevdada mõlema poole tehnilise ja erialase oskusteabe koondamise abil ELi ja liikmesriikide valitsuste vahelist koostööd. Ametid asuvad laiali üle kogu ELi. Rakendusametid abistavad komisjoni ELi kuluprogrammide elluviimisel. Rakendusametid on loodud kindlaks ajavahemikuks ja asuvad komisjoniga samas asukohas.

4.

Ametite 2013. aasta kogueelarve suurus oli ca 2 miljardit eurot (2012. aastal 1,6 miljardit eurot), mis moodustab ELi üldeelarvest ümmarguselt 1,4 % (2012. aastal 1,2 %). Ligikaudu miljard eurot sellest katab Euroopa Komisjon, ülejäänu pärineb teenustasudest ja muudest allikatest. Ametites töötab kokku ligikaudu 6  500 (2012. aastal 6  100) alalist ja ajutist ametnikku, mis moodustab 14 % (2012. aastal 13 %) ELi üldeelarves kindlaks määratud ametnike koguarvust (ametikohtade loetelu). Lisaks töötab ametites umbes 2  900 muud töötajat (lepingulised ning liikmesriikidest lähetatud töötajad).

5.

Ametitest lähtuv finantsrisk on küll küllaltki madal (nad moodustavad vaid väikese osa ELi eelarvest), ent risk Euroopa Liidu mainele samas kõrge: ametid on liikmesriikides hästi nähtaval ning neil on oluline mõju Euroopa kodanike jaoks eluliselt tähtsate valdkondade (nt tervishoid, ohutus, vabadus, turvalisus ja õigus) poliitikale, otsustusprotsessidele ja programmide elluviimisele.

KONTROLLIKOJA ARVAMUSI TOETAV TEAVE

6.

Kontrollikoja auditi lähenemisviis koosneb analüütilistest auditiprotseduuridest, tehingute otsesest testimisest ja ametite kontrollimehhanismide hindamisest. Lisaks kasutatakse vajaduse korral teiste audiitorite tööst saadud auditi tõendusmaterjali ning analüüsitakse juhtkonna esitisi. Konkreetsete riskide hindamiseks asetati 2013. aasta auditi käigus erilist rõhku toetusmaksete seaduslikkusele ja korrektsusele (see puudutas 11 ametit, vt II lisa) ning nendega seotud sisekontrollimehhanismidele. Värbamismenetluste audit keskendus varasemate aastate leidude põhjal võetud meetmetele.

AUDITITULEMUSED

Arvamused raamatupidamise aastaaruannete usaldusväärsuse kohta

7.

Kontrollikoja hinnangul kajastavad kõigi ametite lõplikud raamatupidamise aastaaruanded kõigis olulistes aspektides õiglaselt nende finantsolukorda 31. detsembri 2013. aasta seisuga ning finantstulemusi ja rahavooge lõppenud aastal vastavalt kohaldatavate finantsmääruste sätetele ja komisjoni peaarvepidaja poolt vastu võetud raamatupidamiseeskirjadele.

8.

Ilma eu-LISA kohta esitatud arvamust kahtluse alla seadmata rõhutab kontrollikoda asjaolu (3), mis puudutab Schengeni infosüsteemi (SIS II), viisainfosüsteemi (VIS) ja EURODACi väärtuse kajastamist ameti raamatupidamises. Komisjon andis loetletud süsteemide tegevuse juhtimise mittekaubandusliku tehinguna ametile üle 2013. aasta mais, ning süsteemide käitamine kujutab endast ameti põhitegevust. Süsteemide arenduskulude suurust näitava usaldusväärse ja täieliku teabe puudumise tõttu kajastati süsteemid ameti raamatupidamises samas netosummas, milles need olid kajastatud komisjoni raamatupidamises; nende väärtust ajakohastati aasta lõpus. Süsteemide raamatupidamislik väärtus hõlmab peamiselt riistvara ja ostetud valmis tarkvarakomponente ega sisalda tarkvara arenduskulusid.

Arvamused raamatupidamise aastaaruannete aluseks olevate tehingute seaduslikkuse ja korrektsuse kohta

9.

Sarnaselt eelnevale aastale oli kontrollikoda seisukohal, et kõigi ametite 2013. aasta 31. detsembril lõppenud eelarveaasta raamatupidamise aastaaruannete aluseks olevad tehingud olid kõigis olulistes aspektides seaduslikud ja korrektsed; eranditeks olid EIT ja Frontex (Euroopa Liidu liikmesriikide välispiiril tehtava operatiivkoostöö juhtimise Euroopa agentuur).

10.

EIT kohta esitati märkusega arvamus (4). Hoolimata instituudi eel- ja järelkontrolli edasisest paranemisest, oli toetusmaksete ja hangete seaduslikkus ja korrektsus olulisel, ent mitte ulatuslikul määral vigadest mõjutatud.

11.

Kontrollikoda esitas märkusega arvamuse ka Frontexi kohta. Agentuuri tehtud toetusmaksete seaduslikkuse ja korrektsuse kohta ei ole endiselt piisavalt asjakohast auditi tõendusmaterjali. Kuigi alates juunist 2013 sõlmitud toetuslepingute jaoks võeti kasutusele põhjalikum eelkontrollide süsteem, põhines suurem osa 2013. aasta tehingutest enne seda kuupäeva sõlmitud toetuslepingutel. Nimetatud puuduste võimalik mõju on küll oluline, ent mitte ulatuslik (nagu eelmisel aastal (5)).

Kommentaarid, milles ei seata kontrollikoja esitatud arvamusi kahtluse alla

12.

Ilma auditiarvamusi kahtluse alla seadmata esitas kontrollikoda 35 ameti kohta 97 (2012. aastal 123) kommentaari, millega rõhutatakse parandamist vajavaid olulisi küsimusi. Kommentaarid hõlmasid raamatupidamise aastaaruannete usaldusväärsust, tehingute seaduslikkust ja korrektsust, sisekontrollimehhanisme, eelarve täitmist ja muid teemasid (nt usaldusväärset finantsjuhtimist). Kui eelnevate aastate auditite käigus kontrolliti värbamisprotseduure üksikasjalikult, siis 2013. aastal keskenduti selles valdkonnas varasematel aastatel tehtud leidude põhjal võetud meetmetele (sellest tulenevalt oli ka vähem kommentaare) (6).

Joonis 1

Kommentaaride arv valdkondade kaupa

Image

Allikas: ametite raamatupidamise aastaaruannete kohta koostatud iga-aastased eriaruanded.

13.

Ülevaade iga ameti kohta esitatud kommentaaridest on toodud II lisas. Allpool esitatakse kokkuvõte kõige sagedamini esitatud kommentaaridest.

Kommentaarid raamatupidamise aastaaruannete usaldusväärsuse kohta

14.

Nelja ameti kohta esitatud neli kommentaari puudutasid viitsummade kajastamist, finantsaruannete lisade täielikkust, põhivara kajastamist ning tarnijate esitatud dokumentide ja ameti vastavate kannete omavahelist seostamist. (Eelmise aasta seitsmest kommentaarist viis esitati heaks kiitmata raamatupidamissüsteemide kohta, mille ametite raamatupidajad on nüüdseks heaks kiitnud.)

Kommentaarid tehingute seaduslikkuse ja korrektsuse kohta

15.

Seitsme ameti kohta esitati seitse kommentaari. Kuus neist puudutavad hankemenetlustes esinenud puudusi (nt allhanke tellimise menetluste läbipaistmatus, hanketeate ja tehnilise kirjelduse vahelise kooskõla puudumine, kvalifitseerumis- ja valikukriteeriumide ebajärjekindel rakendamine, ning probleemid raamlepingute pikendamisel). Eelmisel aastal esitati hankemenetluste kohta sama arv kommentaare.

Kommentaarid sisekontrollimehhanismide kohta

16.

Kümne ameti kohta (2012. aastal 22) esitati 17 kommentaari (2012. aastal 34). Neist neli (2012. aastal viis) puudutavad sisekontrollistandardite rakendamisel esinenud puudusi – neid standardeid ei olnud kas aasta lõpu seisuga vastu võetud, või olid nad küll vastu võetud, ent vaid osaliselt rakendatud, või oli parandusmeetmete võtmine veel lõpule viimata. Positiivse muutusena võib välja tuua põhivara ning toetuste juhtimise kohta esitatud kommentaaride arvu vähenemise (vastavalt 2012. aasta seitsmelt kommentaarilt 2013. aastal kaheni; ning 2012. aasta viielt kommentaarilt 2013. aastal kaheni).

Kommentaarid eelarve täitmise kohta

17.

Eelarve täitmise alal on kõige sagedamaks kommentaariks endiselt kulukohustustega seotud assigneeringute järgmisse eelarveaastasse ülekandmise kõrge määr, mis puudutas 24 ametit (2012. aastal 26). Kuigi eelarveülekandmiste kõrget määra peetakse tavaliselt eelarve aastasuse põhimõttega vastuolus olevaks ja see võib viidata probleemidele eelarve planeerimisel ja täitmisel, olid selle põhjuseks tihti ametitest sõltumatud asjaolud (nt aasta lõpu seisuga veel laekumata arved või kuludeklaratsioonid) või tulenes see tegevuse, hangete või projektide mitmeaastasest iseloomust.

18.

Varasematest aastatest üle kantud vahendite tühistamise kõrget määra täheldati seitsmel juhul (2012. aastal üheksa). Tühistamised viitavad asjaolule, et assigneeringute ülekandmised põhinesid kas tegelikust suuremaks hinnatud eelarvevajadustel või olid need mõnel muul põhjusel põhjendamata.

Muud kommentaarid

19.

15 ameti kohta (2012. aastal 20) esitati 22 muud kommentaari (2012. aastal 27). Neist kuus puudutasid ameti ja vastuvõtva riigi vahelise peakorterilepingu puudumist ning 11 kommentaari teemaks olid usaldusväärse finantsjuhtimise alased küsimused; nt:

valves oleku eest makstud lisatasude suurus;

mitmes asukohas paiknevad ametid (isegi sama liikmesriigi piires): kui kõik töötajad asuksid ühes kohas, saaks halduskulusid tõenäoliselt vähendada;

mitme ameti sularahajääk ületas põhitegevuseks vajalikku taset (ametite sularahajääk kokku oli 506 miljonit eurot).

Eelmiste aastate kommentaaride põhjal võetud meetmed

20.

III lisast nähtub, et 2012. aasta lõpu seisuga sulgemata 192 kommentaarist 94 puhul viidi parandusmeetmed 2013. aastal lõpule, 47 juhul olid need pooleli ja viiel juhul veel alustamata (46 kommentaari puhul, mis enamasti puudutasid eelarveülekandmisi, ei olnud parandusmeetmete võtmine vajalik).

JÄRELDUSED

21.

Kõik ametid koostasid oma raamatupidamise aastaaruanded vastavalt kohaldatavate finantsmääruste sätetele ja komisjoni peaarvepidaja poolt vastu võetud raamatupidamiseeskirjadele.

22.

Kontrollikoda järeldas, et kõigi ametite (välja arvatud kaks ametit) raamatupidamise aastaaruannete aluseks olevad tehingud olid seaduslikud ja korrektsed. Märkusega arvamused esitati EIT ja Frontexi kohta (peamiselt olid põhjuseks toetusmaksete tehingud).

23.

Kontrollikoja eelmiste aastate kommentaaride põhjal parandusmeetmeid võttes jätkasid ametid oma menetluste parandamist. 2013. aasta kohta tehtud kommentaaride suur arv näitab aga, et ametite tööd saab veel oluliselt tõhustada.


(1)  Vabadusel, turvalisusel ja õigusel rajaneva ala suuremahuliste IT-süsteemide operatiivjuhtimise Euroopa amet (eu-LISA) sai komisjonist majanduslikult sõltumatuks 22. mail 2013; seetõttu auditeeris kontrollikoda ametit 2013. aastal esimest korda.

(2)  Need koosnevad finantsaruannetest ja eelarve täitmise aruannetest.

(3)  Asjaolu rõhutava lõigu eesmärk on juhtida lugejate tähelepanu asjaolule, mida ei ole raamatupidamise aastaaruandes küll olulisel määral valesti esitatud, ent mis on aruande mõistmiseks siiski keskse tähtsusega.

(4)  Kontrollikoda esitab märkusega arvamuse juhul, kui audiitoril on piisavalt asjakohast auditi tõendusmaterjali, mille alusel järeldada, et raamatupidamise aastaaruanne või alustehingud sisaldavad väärkajastamisi või eeskirjadele mittevastavust, mis on küll olulised, ent mitte ulatuslikud (nagu kirjeldatud punktis 10). Kontrollikoda esitab märkusega arvamuse ka juhul, kui audiitoril ei ole auditiarvamuse esitamiseks piisavalt asjakohast auditi tõendusmaterjali ning selle võimalik mõju raamatupidamise aastaaruandele või alustehingutele on küll oluline, ent mitte ulatuslik (nagu kirjeldatud punktis 11).

(5)  Eelarveaasta 2012 kohta loobus kontrollikoda arvamuse esitamisest.

(6)  2013. aastal esitas kontrollikoda kolm värbamise teemalist kommentaari (2012. aastal 17).


I LISA

Ametite tulud (eelarveprognoosid, kindlaksmääratud nõuded ja laekunud summad) ja ametikohtade loetelud

 

2013

2012

Amet

Vastutav peadirektoraat

Poliitikavaldkond

Prognoositud tulu (2)

(miljonites eurodes)

Prognoositud tulu muutus

2013 vs 2012

Kindlaksmääratud nõuded (2)

(miljonites eurodes)

Laekunud summad (2)

(miljonites eurodes)

Ametikohtade loetelu (3)

Ametikohtade loetelu muutus

2013 vs 2012

Prognoositud tulueelarve (4)

(miljonites eurodes)

Kindlaksmääratud nõuded (4)

(miljonites eurodes)

Laekunud summad (4)

(miljonites eurodes)

Ametikohtade loetelu (3)

Detsentraliseeritud ametid

 

 

 

 

 

 

 

 

Euroopa Ravimiamet – EMA

Tervise- ja tarbijaküsimuste peadirektoraat

Tervis ja tarbijakaitse

252

14 %

269

240

611

4 %

222

254

224

590

Siseturu Ühtlustamise Amet – OHIM

Siseturu ja teenuste peadirektoraat

Siseturg ja teenused

418

-3 %

189

189

861

11 %

429

176

176

775

Euroopa Lennundusohutusamet – EASA

Liikuvuse ja transpordi peadirektoraat

Liikuvus ja transport

151

1 %

125

125

692

9 %

150

116

115

634

Euroopa Liidu liikmesriikide välispiiril tehtava operatiivkoostöö juhtimise Euroopa agentuur – FRONTEX

Siseasjade peadirektoraat

Siseasjad

94

4 %

92

92

153

7 %

90

76

76

143

Euroopa Politseiamet – EUROPOL

Siseasjade peadirektoraat

Siseasjad

83

-1 %

83

83

457

0 %

84

83

83

457

Euroopa Toiduohutusamet – EFSA

Tervise- ja tarbijaküsimuste peadirektoraat

Tervis ja tarbijakaitse

76

-1 %

76

76

351

-1 %

77

77

77

355

Euroopa Meresõiduohutuse Amet – EMSA

Liikuvuse ja transpordi peadirektoraat

Liikuvus ja transport

57

-3 %

58

56

213

0 %

59

54

53

213

Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskus – ECDC

Tervise- ja tarbijaküsimuste peadirektoraat

Tervis ja tarbijakaitse

58

0 %

59

59

198

-1 %

58

58

58

200

Euroopa Liidu Asutuste Tõlkekeskus – CDT

Kirjaliku tõlke peadirektoraat

Tõlkimine

52

8 %

54

50

206

-6 %

48

49

45

220

Euroopa Keskkonnaamet – EEA

Keskkonna peadirektoraat

Keskkond

49

17 %

63

63

138

1 %

42

52

51

136

Euroopa Õigusalase Koostöö Üksus – EUROJUST

Õigusküsimuste peadirektoraat

Õigusküsimused

32

-3 %

32

32

213

0 %

33

33

33

213

Euroopa Kemikaaliamet – EMA

Ettevõtluse ja tööstuse peadirektoraat

Ettevõtlus ja tööstus

99

200 %

98

98

503

7 %

33

35

35

470

Euroopa Raudteeagentuur – ERA

Liikuvuse ja transpordi peadirektoraat

Liikuvus ja transport

26

0 %

26

26

143

-1 %

26

26

26

144

Euroopa Liidu Põhiõiguste Amet – FRA

Õigusküsimuste peadirektoraat

Õigusküsimused

22

5 %

22

22

78

4 %

21

21

21

75

Euroopa Pangandusjärelevalve – EBA

Siseturu ja teenuste peadirektoraat

Siseturg ja teenused

26

24 %

26

26

93

37 %

21

19

19

68

Euroopa Elu- ja Töötingimuste Parandamise Fond – EUROFOUND

Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Siseturg ja teenused

21

0 %

21

21

101

0 %

21

21

21

101

Euroopa Koolitusfond – ETF

Hariduse ja kultuuri peadirektoraat

Haridus ja kultuur

20

-5 %

22

22

96

0 %

21

20

20

96

Euroopa Väärtpaberiturujärelevalve – ESMA

Siseturu ja teenuste peadirektoraat

Siseturg ja teenused

28

40 %

30

30

121

61 %

20

19

19

75

Euroopa Kutseõppe Arenduskeskus – CEDEFOP

Hariduse ja kultuuri peadirektoraat

Haridus ja kultuur

19

0 %

18

18

100

-1 %

19

20

20

101

Euroopa Kindlustus- ja Tööandjapensionide Järelevalve – EIOPA

Siseturu ja teenuste peadirektoraat

Siseturg ja teenused

19

19 %

18

18

80

16 %

16

14

14

69

Euroopa Narkootikumide ja Narkomaania Seirekeskus – EMCDDA

Siseasjade peadirektoraat

Siseasjad

16

0 %

16

16

84

0 %

16

16

16

84

Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Agentuur – EU-OSHA

Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Siseturg ja teenused

15

0 %

16

16

44

0 %

15

15

15

44

Ühenduse Sordiamet – CPVO

Tervise- ja tarbijaküsimuste peadirektoraat

Tervis ja tarbijakaitse

14

8 %

13

13

48

4 %

13

13

13

46

Euroopa GNSSi Järelevalveamet – GSA

Ettevõtluse ja tööstuse peadirektoraat

Ettevõtlus ja tööstus

14

8 %

54

54

77

75 %

13

21

21

44

Euroopa Kalanduskontrolli Amet – EFCA

Merendus- ja kalandusasjade peadirektoraat

Merendus- ja kalandus

9

-10 %

9

9

54

0 %

10

10

10

54

Euroopa Soolise Võrdõiguslikkuse Instituut – EIGE

Õigusküsimuste peadirektoraat

Õigusküsimused

7

-13 %

8

8

30

0 %

8

8

8

30

Euroopa Politseikolledž – CEPOL

Siseasjade peadirektoraat

Siseasjad

8

0 %

9

9

28

0 %

8

9

9

28

Euroopa Liidu Võrgu- ja Infoturbeamet – ENISA

Sidevõrkude, sisu ja tehnoloogia peadirektoraat

Sidevõrgud, sisu ja tehnoloogia

10

25 %

10

9

47

0 %

8

8

8

47

Energeetikasektorit Reguleerivate Asutuste Koostööamet – ACER

Energeetika peadirektoraat

Energeetika

12

71 %

12

12

49

14 %

7

7

7

43

Euroopa Varjupaigaküsimuste Tugiamet – EASO

Siseasjade peadirektoraat

Siseasjad

11

57 %

10

10

45

18 %

7

2

2

38

Elektroonilise side Euroopa reguleerivate asutuste ühendatud ameti büroo – BEREC

Sidevõrkude, sisu ja tehnoloogia peadirektoraat

Sidevõrgud, sisu ja tehnoloogia

4

33 %

4

4

16

0 %

3

3

3

16

Vabadusel, turvalisusel ja õigusel rajaneva ala suuremahuliste IT-süsteemide operatiivjuhtimise Euroopa amet – eu-LISA

Siseasjade peadirektoraat

Siseasjad

34

 

19

19

120

Majanduslikult iseseisev alates 2013. aastast

e/k

e/k

e/k

e/k

Rakendusametid

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hariduse, Audiovisuaalvaldkonna ja Kultuuri Täitevasutus – EACEA

Hariduse ja kultuuri peadirektoraat

Haridus ja kultuur

51

2 %

52

52

105

2 %

50

50

50

103

Teadusuuringute Rakendusamet – REA

Teadusuuringute ja innovatsiooni peadirektoraat

Teadusuuringud ja innovatsioon

47

2 %

47

47

140

9 %

46

47

47

128

Euroopa Teadusnõukogu Rakendusamet – ERCEA

Teadusuuringute ja innovatsiooni peadirektoraat

Teadusuuringud ja innovatsioon

40

3 %

40

40

100

0 %

39

39

39

100

Konkurentsivõime ja Uuendustegevuse Täitevasutus – EACI

Energeetika peadirektoraat

Energeetika

16

0 %

16

16

37

0 %

16

17

17

37

Üleeuroopalise Transpordivõrgu Rakendusamet – TEN-TEA

Liikuvuse ja transpordi peadirektoraat

Liikuvus ja transport

10

0 %

10

10

33

0 %

10

10

10

33

Tervise- ja Tarbijaküsimuste Rakendusamet – EAHC

Tervise- ja tarbijaküsimuste peadirektoraat

Tervis ja tarbijakaitse

7

0 %

7

7

12

0 %

7

7

7

12

Muud organid

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituut – EIT

Hariduse ja kultuuri peadirektoraat

Haridus ja kultuur

99

27 %

97

97

34

21 %

78

77

77

28

Euratomi Tarneagentuur 1EURATOM  (1)

Energeetika peadirektoraat & teadusuuringute ja innovatsiooni peadirektoraat

Energeetika peadirektoraat & teadusuuringute ja innovatsiooni peadirektoraat

0,1

0 %

0,1

0,1

25

0 %

0,1

0,1

0,1

25

Europoli Pensionifond – EPF

Siseasjade peadirektoraat

Europoli halduskulud

e/k

 

e/k

e/k

e/k

 

e/k

e/k

e/k

e/k

Kokku

 

 

2  026

10 %

1  830

1  794

6  536

8 %

1  844

1  582

1  545

6  075

 

 

2013

2012

 

Komisjoni toetuse osa ametite tuludest:

 

51,9 %

64,0 %

 

Ametite prognoositud tulude osakaal ELi üldeelarvest:

 

1,4 %

1,4 %

 

Ametite ametikohtade loetelude osakaal ELi üldeelarvest rahastatavatest ametikohtadest:

 

14,0 %

13,1 %


(1)  Euratomi Tarneagentuur ei ole ELi raamatupidamise aastaaruandega konsolideeritud.

(2)  ELi 2013. aasta esialgse raamatupidamise aastaaruande kohaselt.

(3)  Üksnes ELi alalised ja ajutised teenistujad (AD ja AST) vastavalt ametikohtade loetelule. Lisaks töötab ELi ametites ligikaudu 2  880 töötajat ajutist teenistujat ja liikmesriikidest lähetatud töötajat.

(4)  ELi 2012. aasta esialgse raamatupidamise aastaaruande kohaselt.


II LISA

Kontrollikoja 2013. aasta kommentaarid, milles ei seata esitatud arvamusi kahtluse alla

 

Kommentaare kokku

Raamatupidamise aastaaruande usaldusväärsus

Tehingute seaduslikkus/korrektsus

Sisekontrollimehhanismid

Eelarve täitmine

Muud kommentaarid

Puudused hankemenetlustes

Muu

Sisekontrolli-standardid ei ole täielikult rakendatud

Nõrk kontroll põhivara/varude üle

Nõrk kontroll toetuste üle

Muu

Ülekandmiste suur osakaal

Eelarve ümberpaigutuste suur osakaal

2012. a ülekandmiste tühistamise suur osakaal

Ebaküllaldased kulukohustused

Muu

Töötajate värbamine

UFJ (2)

Puuduv peakorterileping liikmesriigiga

Muu

1

ACER – Ljubljana

3

 

 

 

 

 

 

 

X

 

 

 

X

 

X

 

 

2

BEREC – Riia

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

X

 

 

 

X

 

 

3

CdT – Luxembourg

4

 

X

 

 

 

 

X

 

 

 

 

 

 

X

X

 

4

CEDEFOP – Thessaloniki  (1)

0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

CEPOL – Bramshill  (1)

3

 

 

 

 

 

 

 

X

 

X

 

 

X

 

 

 

6

EFCA – Vigo

1

 

 

 

 

 

 

 

X

 

 

 

 

 

 

 

 

7

CPVO – Angers

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

X

 

 

 

 

 

8

EACEA – Brüssel

1

 

 

 

 

 

 

 

X

 

 

 

 

 

 

 

 

9

EACI – Brüssel

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

X

 

 

 

 

 

 

10

EAHC – Luxembourg

3

 

 

 

 

 

 

 

X

 

X

X

 

 

 

 

 

11

EASA – Köln

3

 

X

 

 

 

 

 

X

 

 

 

 

 

 

X

 

12

EASO – Valletta  (1)

6

X

 

 

X

 

 

X

X

 

 

 

X

X

 

 

 

13

EBA – London

2

 

 

 

 

 

 

 

X

 

 

X

 

 

 

 

 

14

ECDC – Stockholm  (1)

4

 

X

 

 

 

 

 

X

 

X

X

 

 

 

 

 

15

ECHA – Helsinki

2

 

 

 

 

 

 

 

X

 

 

 

 

 

 

 

X

16

EEA – Kopenhaagen  (1)

1

 

 

 

 

 

X

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17

EFSA – Parma  (1)

3

 

 

 

X

 

X

X

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18

EIGE – Vilnius

1

 

 

 

 

 

 

 

X

 

 

 

 

 

 

 

 

19

EIOPA – Frankfurt

4

 

 

 

X

 

 

XX

X

 

 

 

 

 

 

 

 

20

EIT – Budapest  (1)

4

 

 

X

 

 

 

 

X

 

X

X

 

 

 

 

 

21

EMA – London

0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22

EMCDDA – Lissabon  (1)

1

 

X

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23

EMSA – Lissabon

0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24

ENISA – Heraklion

4

 

 

 

 

 

 

 

X

 

 

X

 

 

XX

 

 

25

ERA – Valenciennes

5

 

 

 

 

 

 

X

 

 

 

 

 

X

X

X

X

26

ERCEA – Brüssel

0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27

ESMA – Pariis

4

 

 

 

 

 

 

 

X

X

 

 

 

 

XX

 

 

28

ETF – Torino

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

X

 

 

29

EU-LISA – Tallinn

8

 

 

 

X

X

 

 

 

 

 

 

XXXX

 

X

X

 

30

EU-OSHA – Bilbao

1

 

 

 

 

 

 

 

X

 

 

 

 

 

 

 

 

31

EURATOM – Luxembourg

2

X

 

 

 

 

 

X

 

 

 

 

 

 

 

 

 

32

EUROFOUND – Dublin

4

X

 

 

 

X

 

 

X

 

 

 

 

 

 

X

 

33

EUROJUST – Haag  (1)

2

 

 

 

 

 

 

 

X

X

 

 

 

 

 

 

 

34

EUROPOL – Haag

2

 

X

 

 

 

 

 

X

 

 

 

 

 

 

 

 

35

EPF – Haag

0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

36

FRA – Viin

1

 

 

 

 

 

 

 

X

 

 

 

 

 

 

 

 

37

FRONTEX – Varssavi  (1)

5

X

 

 

 

 

 

 

X

X

 

 

X

 

 

X

 

38

GSA – Praha  (1)

2

 

X

 

 

 

 

 

X

 

 

 

 

 

 

 

 

39

OHIM – Alicante

3

 

 

 

 

 

 

 

X

 

X

 

 

 

X

 

 

40

REA – Brüssel

0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

41

TEN-TEA – Brüssel

3

 

 

 

 

 

 

XX

X

 

 

 

 

 

 

 

 

Vahesumma:

97

4

6

1

4

2

2

9

24

3

7

6

7

3

11

6

2

Kokku:

4

7

17

47

22

 

 

4 %

7 %

18 %

48 %

23 %


(1)  Toetuste haldamine

(2)  Usaldusväärne finantsjuhtimine


III LISA

Parandusmeetmete võtmise seis – kontrollikoja 2011. ja 2012. aasta kommentaarid, milles ei seata esitatud arvamusi kahtluse alla

 

 

Kokku

Lõpetatud

Pooleli

Alustamata

E/K

 

Detsentraliseeritud ametid

 

 

 

 

 

1

Euroopa Ravimiamet – EMA

8

4

1

 

3

2

Siseturu Ühtlustamise Amet – OHIM

5

2

 

 

3

3

Euroopa Lennundusohutusamet – EASA

5

3

 

 

2

4

Euroopa Liidu liikmesriikide välispiiril tehtava operatiivkoostöö juhtimise Euroopa agentuur – FRONTEX

10

4

6

 

 

5

Euroopa Politseiamet – EUROPOL

14

10

1

 

3

6

Euroopa Toiduohutusamet – EFSA

6

3

1

 

2

7

Euroopa Meresõiduohutuse Amet – EMSA

6

3

2

 

1

8

Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskus – ECDC

3

 

1

 

2

9

Euroopa Liidu Asutuste Tõlkekeskus – CDT

2

 

2

 

 

10

Euroopa Keskkonnaamet – EEA

1

 

1

 

 

11

Euroopa Õigusalase Koostöö Üksus – EUROJUST

4

2

1

 

1

12

Euroopa Kemikaaliamet – EMA

4

2

 

 

2

13

Euroopa Raudteeagentuur – ERA

6

3

3

 

 

14

Euroopa Liidu Põhiõiguste Amet – FRA

3

2

 

 

1

15

Euroopa Pangandusjärelevalve – EBA

7

5

1

 

1

16

Euroopa Elu- ja Töötingimuste Parandamise Fond – EUROFOUND

0

 

 

 

 

17

Euroopa Koolitusfond – ETF

1

 

 

 

1

18

Euroopa Väärtpaberiturujärelevalve – ESMA

13

4

6

0

3

19

Euroopa Kutseõppe Arenduskeskus – CEDEFOP

5

4

 

 

1

20

Euroopa Kindlustus- ja Tööandjapensionide Järelevalve – EIOPA

6

4

 

1

1

21

Euroopa Narkootikumide ja Narkomaania Seirekeskus – EMCDDA

6

2

4

0

 

22

Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Agentuur – EU-OSHA

4

3

1

 

 

23

Ühenduse Sordiamet – CPVO

3

1

2

 

 

24

Euroopa GNSSi Järelevalveamet – GSA

3

2

 

 

1

25

Euroopa Kalanduskontrolli Amet – EFCA

3

2

 

 

1

26

Euroopa Soolise Võrdõiguslikkuse Instituut – EIGE

4

2

2

 

 

27

Euroopa Politseikolledž – CEPOL

10

2

4

1

3

28

Euroopa Liidu Võrgu- ja Infoturbeamet – ENISA

2

1

1

 

 

29

Energeetikasektorit Reguleerivate Asutuste Koostööamet – ACER

7

5

2

 

 

30

Euroopa Varjupaigaküsimuste Tugiamet – EASO

12

2

1

1

8

31

Elektroonilise side Euroopa reguleerivate asutuste ühendatud ameti büroo – BEREC

14

11

3

 

 

32

Vabadusel, turvalisusel ja õigusel rajaneva ala suuremahuliste IT-süsteemide operatiivjuhtimise Euroopa amet – eu-LISA  (1)

 

 

 

 

 

 

Rakendusametid

 

 

 

 

 

33

Hariduse, Audiovisuaalvaldkonna ja Kultuuri Täitevasutus – EACEA

1

 

 

 

1

34

Teadusuuringute Rakendusamet – REA

2

1

 

 

1

35

Euroopa Teadusnõukogu Rakendusamet – ERCEA

0

 

 

 

 

36

Konkurentsivõime ja Uuendustegevuse Täitevasutus – EACI

2

2

 

 

 

37

Üleeuroopalise Transpordivõrgu Rakendusamet – TEN-TEA

1

 

 

 

1

38

Tervise- ja Tarbijaküsimuste Rakendusamet – EAHC

3

 

 

 

3

 

Muud asutused

 

 

 

 

 

39

Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituut – EIT

3

2

1

 

 

40

Euratomi Tarneagentuur – EURATOM

2

1

 

1

 

41

Europoli Pensionifond – EPF

1

 

 

1

 

Kokku

192

94

47

5

46


(1)  Ametit auditeeriti 2013. aastal esimest korda, seetõttu 2012. aasta kohta kommentaarid puuduvad.

E/K

Ei kohaldata


Top