Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52013PC0067

    KOMISJONI ARVAMUS, mis on esitatud Euroopa Liidu toimimise lepingu artikli 294 lõike 7 punkti c alusel ning mis käsitleb Euroopa Parlamendi esildatud muudatust nõukogu seisukohas järgmise ettepaneku kohta: EUROOPA PARLAMENDI JA NÕUKOGU OTSUS, mis käsitleb täiendava makromajandusliku finantsabi andmist Gruusiale

    /* COM/2013/067 final - 2010/0390 (COD) */

    52013PC0067

    KOMISJONI ARVAMUS, mis on esitatud Euroopa Liidu toimimise lepingu artikli 294 lõike 7 punkti c alusel ning mis käsitleb Euroopa Parlamendi esildatud muudatust nõukogu seisukohas järgmise ettepaneku kohta: EUROOPA PARLAMENDI JA NÕUKOGU OTSUS, mis käsitleb täiendava makromajandusliku finantsabi andmist Gruusiale /* COM/2013/067 final - 2010/0390 (COD) */


    2010/0390 (COD)

    KOMISJONI ARVAMUS, mis on esitatud Euroopa Liidu toimimise lepingu artikli 294 lõike 7 punkti c alusel ning mis käsitleb Euroopa Parlamendi esildatud muudatust nõukogu seisukohas järgmise ettepaneku kohta:

    EUROOPA PARLAMENDI JA NÕUKOGU OTSUS, mis käsitleb täiendava makromajandusliku finantsabi andmist Gruusiale

    1.           Sissejuhatus

    Euroopa Liidu toimimise lepingu artikli 294 lõike 7 punktis c on sätestatud, et komisjon peab esitama arvamuse Euroopa Parlamendis teisel lugemisel tehtud muudatusettepanekute kohta. Komisjon esitab allpool oma arvamuse Euroopa Parlamendi muudatusettepanekute kohta.

    2.           Taust

    Kuupäev, mil ettepanek edastati parlamendile ja nõukogule: 13. jaanuar 2011

    Parlamendi esimesel lugemisel kujundatud arvamuse kuupäev: 10. mai 2011

    Parlamendis esimesel lugemisel tehtud muudatusettepanekuid käsitleva komisjoni seisukoha kuupäev: 10. mai 2011

    Nõukogu esimesel lugemisel võetud seisukoha kuupäev: 10. mai 2012

    Parlamendi teisel lugemisel kujundatud arvamuse kuupäev: 11. detsember 2012

    3.           Komisjoni ettepaneku eesmärk

    Ettepanek on osa võimalikust panusest, mille andmist EL lubas 2008. aastal toimunud rahvusvahelisel rahastajate konverentsil. Kavandatava makromajandusliku finantsabi eesmärk on:

    · aidata rahuldada Gruusia välisabivajadust ja eelarve rahastamise vajadust;

    · toetada eelarve konsolideerimist ja välist stabiliseerimist Rahvusvahelise Valuutafondi programmi raames;

    · toetada struktuurireforme, mille eesmärk on suurendada jätkusuutlikku majanduskasvu ning muuta riigi rahanduse juhtimist läbipaistvamaks ja tõhusamaks;

    ning hõlbustada ja toetada jõupingutusi, mida Gruusia ametiasutused teevad ELi ja Gruusia vahel sõlmitud Euroopa naabruspoliitika tegevuskava ja idapartnerluse raames võetud meetmete rakendamiseks, et soodustada tihedamat majandus- ja finantsintegratsiooni ELiga, mis on ka kooskõlas kavaga arendada välja kõnealuse kahe osapoole vaheline põhjalik ja laiaulatuslik vabakaubanduspiirkond.

    4.           Komisjoni arvamus Euroopa Parlamendi muudatusettepaneku kohta

    4.1.        Muudatusettepanekud, millega komisjon ei nõustu

    Ainsas vaidlusi tekitanud küsimuses, milleks on komiteemenetluse kasutamine vastastikuse mõistmise memorandumi (poliitikatingimuste loetelu) vastuvõtmiseks artiklite 2 ja 6 kohaselt, nõustus komisjon parlamendi esimese lugemise seisukohaga kasutada nõuandemenetlust, ilma seda põhjendamata. Sama seisukoha juurde jäädi ka teisel lugemisel. Teised parlamendi tehtud muudatusettepanekud on pigem redaktsioonilist laadi või vastavad komisjoni esialgsele ettepanekule.

    Komisjon teeb siiski ettepaneku põhjendada nõuandemenetluse kasutamist vastastikuse mõistmise memorandumi vastuvõtmiseks, tuginedes sellise ettepaneku tegemisel oma seisukohale, mille ta võttis Kirgiisi Vabariigile makromajandusliku finantsabi andmist käsitleva ettepaneku muudatusettepanekute suhtes, mille parlament tegi oma esimesel lugemisel (samal täiskogu istungil 2012. aasta detsembris), ning võttes arvesse vastuolu, mis valitseb parlamendi ja nõukogu vahel selles tundlikus menetlusküsimuses ja mille tõttu on praegu takistatud kõikide makromajandusliku finantsabi andmist käsitlevate ettepanekute edasine menetlemine. Kõnealused kaks institutsiooni peaksid kiiresti saavutama kompromissi.

    5.           Järeldus

    Kaasseadusandjate arutelus keskendutakse komiteemenetluse küsimusele ja komisjon on eelkõige huvitatud võimalikult kiire lahenduse leidmisest nõukogu ja parlamendi vastuolule seoses nõuande- või kontrollimenetluse kohaldamisega Gruusiale suunatud vastastikuse mõistmise memorandumi vastuvõtmise suhtes. Komisjon jätkab kompromisslahenduste pakkumist.

    Top