EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52006AE1582

Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee arvamus teemal Ettepanek: Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiv, millega muudetakse direktiivi 2006/…/EÜ, millega kehtestatakse siseveelaevade tehnilised nõuded KOM(2006) 646 lõplik — 2006/0210 (COD)

ELT C 325, 30.12.2006, p. 82–82 (ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, NL, PL, PT, SK, SL, FI, SV)

30.12.2006   

ET

Euroopa Liidu Teataja

C 325/82


Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee arvamus teemal “Ettepanek: Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiv, millega muudetakse direktiivi 2006/…/EÜ, millega kehtestatakse siseveelaevade tehnilised nõuded”

KOM(2006) 646 lõplik — 2006/0210 (COD)

(2006/C 325/20)

16. novembril 2006. aastal otsustas nõukogu vastavalt EÜ asutamislepingu artiklile 95 konsulteerida Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomiteega järgmises küsimuses: “Ettepanek: Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiv, millega muudetakse direktiivi 2006/…/EÜ, millega kehtestatakse siseveelaevade tehnilised nõuded”

Komitee juhatus tegi 25. oktoobril 2006. aastal käesoleva arvamuse ettevalmistamise ülesandeks transpordi, energeetika, infrastruktuuri ja infoühiskonna sektsioonile.

Arvestades töö kiireloomulisust, määras komitee täiskogu 431. istungjärgul 13.—14. detsembril 2006 (13. detsembri istungil) pearaportööriks hr RUSCHE ning võttis järgmise arvamuse ühehäälselt vastu.

1.   Järeldused ja soovitused

1.1

Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee on juba varemgi kinnitanud, et peab siseveelaevadele kehtivate tehniliste nõuete ühtlustamist äärmiselt oluliseks.

1.2

Nagu komitee mainis vastavasisulises arvamuses, milles käsitleti muudetavat direktiivi 2006/…/EÜ siseveelaevade tehniliste nõuete kohta, on Reini jõgi maailma kõige tihedama liiklusega siseveetee. Nimetatud veeteega seonduvaid tingimusi ja tehnilisi eeskirju ajakohastab reeglipäraselt Reini laevaliikluse keskkomisjon (CCNR), lähtudes Reini laevaliikluse muudetud konventsiooni artiklist 22. Rahvusvaheliste valitsusväliste organisatsioonidega peetavate arutelude kaudu kaasab CCNR kodanikuühiskonna esindajad, st laevaomanikud, ametiühingud, laevatehased ja tarnijad, eeskirjade arendamisse.

1.3

Sel viisil arendatud eeskirjad tuleks põhimõtteliselt integreerida siseveelaevade tehnilisi nõuded käsitleva direktiivi 2006/…/EÜ sätetesse, et vältida konkurentsimoonutusi ja tagada vajalik turvalisuse tase.

1.4

Et see saaks peagi toimuda, on tarvis heaks kiita muudatused siseveelaevade tehnilisi nõuded käsitlevas direktiivis 2006/…/EÜ, nagu soovitakse komisjoni ettepanekus.

1.5

Lisaks soovitab Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee, et seoses direktiivi 2006/…/EÜ muutmisega loodud komitee annaks CCNR-le vaatleja staatuse, et tagada tehniliste eeskirjade ühtne edasine areng.

2.   Komisjoni ettepanek

2.1

Direktiivi ettepaneku eesmärk on komiteemenetluse abil võimaldada siseveelaevadele kehtivate tehniliste nõuete arendamisel kiiremini ja paremini arvestada teiste rahvusvaheliste organisatsioonide, eelkõige CCNRi tööga.

2.2

Selle võimaldamiseks tehakse ettepanek muuta direktiivi menetlust käsitlevaid artikleid ja direktiivi II lisa, et võimaldada ühenduse õigusaktide paindlikku kohandamist nõuetele, mis on vajalikud sõidukõlblikkuse tunnistuse omandamiseks vastavalt Reini laevaliikluse muudetud konventsiooni artiklile 22.

3.   Üldmärkused

3.1

Euroopa Parlament on korduvalt märkinud, et siseveetranspordi eest vastutavate rahvusvaheliste organisatsioonide tihe koostöö on olulise tähtsusega. See kehtib eriti ühenduse ja CCNRi koostöö kohta.

3.2

Liikmesriigid ja komisjon on arvamusel, et ühenduse ja CCNRi koostöö peaks olema võimalikult tõhus ja aktiivne. Sellele aitaks kaasa CCNRi vaatleja staatus Euroopa Liidu komitees. Komitee võib ise otsustada, milline on kõige sobivam viis CCNRi kaasamiseks oma töösse.

3.3

Direktiivi ettepaneku põhjendustes ja siseveelaevadele kehtivaid tehnilisi nõudeid käsitleva direktiivi 2006/…/EÜ artikli 20 lõikes 1 rõhutatakse CCNRi olulist rolli ning vajadust ühenduse ja CCNRi eeskirjade ühtlustamise järele.

3.4

Seetõttu on soovitav anda CCNRile komitees vaatleja staatus. Tuleb märkida, et Euroopa Komisjonil juba on vaatleja staatus CCNRis ning võimalus osaleda CCNRi tehnilistes komiteedes.

Brüssel, 13. detsember 2006.

Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee

president

Dimitris DIMITRIADIS


Top