EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 41997D0024

Täitevkomitee otsus, 7. oktoober 1997, SISi arendamise kohta (SCH/Com-ex (97) 24)

EÜT L 239, 22.9.2000, p. 442–443 (ES, DA, DE, EL, EN, FR, IT, NL, PT, FI, SV)

Dokument on avaldatud eriväljaandes (CS, ET, LV, LT, HU, MT, PL, SK, SL)

Legal status of the document In force

ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/1997/24(3)/oj

41997D0024



Euroopa Liidu Teataja L 239 , 22/09/2000 Lk 0442 - 0443


Täitevkomitee otsus,

7. oktoober 1997,

SISi arendamise kohta

(SCH/Com-ex (97) 24)

TÄITEVKOMITEE,

võttes arvesse Schengeni lepingu rakenduskonventsiooni artiklit 132,

võttes arvesse nimetatud konventsiooni artikli 92 lõiget 3

ning arvestades, et:

SISi juhtivkomitee on teinud analüüsi (dokument SCH/OR.SIS (97) 146 rev. 2),

ON VASTU VÕTNUD JÄRGMISE OTSUSE:

SIS II arendamiseks tehtav töö toimub samaaegselt praeguse C.SISi uuendamisega 10 riigi jaoks. Ettevalmistusi tehakse siiski 15 riigi hõlmamiseks, et võimaldada Põhjamaadel integreeruda kohe pärast uuenenud SISi stabiliseerumist 10 riigis.

Põhjamaad tuleks integreerida niipea kui võimalik 2000. aasta jooksul.

Ettepaneku rakendamisel tuleks jälgida järgmisi suuniseid:

1. SIS I ja SIS II paralleelne arendamine ei tohi mingil viisil mõjutada SIS II arendamise strateegilist eesmärki. Teatavatele olulistele tegevusnõuetele suudab vastata ainult SIS II.

2. See eesmärk tuleks saavutada Prantsusmaa poolt korraldatava piiratud pakkumismenetluse abil.

3. SIS I ja SIS II paralleelne arendamine eeldab, et kõik riigid on valmis selleks andma vajalikke rahalisi vahendeid ja tööjõudu.

Viin, 7. oktoober 1997

Esimees

K. Schlögl

--------------------------------------------------

SCH/OR.SIS (97)146 Rev. 2

Teema: SISi arendamine

1. Keskrühma 23. juuni 1997. aasta koosolekule esitati PWP ja juhtivkomitee koostatud memorandum SIS I edasise arendamise kohta (SCH/OR.SIS (97) 105 rev.). Jätkamise osas sel koosolekul konsensuseni ei jõutud.

2. Juhtivkomitee andis 8. juulil 1997 koosolekul PWP-le ülesande analüüsida tehnilisest seisukohast uuesti paremaid arengustsenaariume ning valmistada ette vajaduste ja kulude ülevaade.

3. PWP poolt suvekuudel tehtud intensiivse töö tulemus on lisana esitatud memorandum SCH/OR.SIS-SIS (97) 425 rev. olemasoleva süsteemi tehnilise edasiarendamise võimaluste kohta, milles võetakse arvesse Põhjamaade osalemist SISis (SCH/OR.SIS (97) 425 rev.).

Seda tööd tehes ja eelkõige konsortsiumiga peetud arutelude käigus ilmnes, et otsus SISi edasise arengu kohta tuleb teha kiiresti. Kui süsteemi riistvara ja tarkvara väljavahetamisega ei uuendata, ei ole see tõenäoliselt võimeline toime tulema aastatuhande vahetusel dateeringu muutusega.

Vastavalt konsortsiumi ametlikele seisukohavõttudele ei saa tagada, et olemasolev süsteem suudab probleemid lahendada. Konsortsium on ka arvamusel, et olemasolevad hoolduslepingud ei kataks muudatusi.

4. Tehniliste probleemide tõttu on võimatu Põhjamaid enne uut aastatuhandet SISi integreerida.

Pärast PWP uuringute analüüsi soovitab juhtivkomitee keskrühmale edasiminekuks järgmist:

Teha viivitamatu otsus allpool esitatud menetluse kohta ja esitada see täitevkomitee tasandil järgitavat otsustamismenetlust arvesse võttes täitevkomiteele edasiste otsuste tegemiseks.

SIS II arendamiseks tehtav töö toimub samaaegselt praeguse C.SISi uuendamisega 10 riigi jaoks. Ettevalmistusi tehakse siiski 15 riigi hõlmamiseks, et võimaldada Põhjamaadel integreeruda kohe pärast uuenenud SISi tegevuse stabiliseerumist 10 riigis.

Põhjamaad tuleks integreerida niipea kui võimalik 2000. aasta jooksul. Seetõttu koosneb SISi uuendamise ja laiendamise projekt kahest etapist. Esimene etapp hõlmab riistvara ja tehniliste spetsifikatsioonide ettevalmistamist 15 riigis toimiva süsteemi jaoks ja nende rakendamist 10 riigis. Teine etapp hõlmab Põhjamaade integreerimist.

Süsteemi rakendamisel tuleks arvesse võtta järgmisi suuniseid:

1. SIS I ja SIS II paralleelne arendamine ei tohi mõjutada SIS II arendamise strateegilist eesmärki. SISile esitatud olulistele tegevusnõuetele suudab vastata ainult SIS II. (SIS I tegevuse ulatus jääb pärast uuendamist samaks.)

2. Juhtivkomitee arvates saab selle stsenaariumi elluviimist tagada ainult piiratud pakkumismenetluse kaudu. Pakkumismenetluse peab korraldama Prantsusmaa vastavalt Schengeni konventsiooni artikli 92 lõikele 3.

3. SIS I ja SIS II paralleelne arendamine eeldab, et kõik riigid on valmis selleks andma vajalikke rahalisi vahendeid ja tööjõudu. SIS I ajakohastamise kulud on ligikaudu 16 miljonit franki (ilma siseriiklike Schengeni infosüsteemide kohandamise kuludeta).

Juhtivkomitee rõhutab, et otsustamisega viivitamine seab ohtu süsteemi toimimise pärast 1. jaanuari 2000.

--------------------------------------------------

Top