Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32005D0429

    2005/429/EÜ: Komisjoni otsus, 2. juuni 2005, millega kehtestatakse tursavarude taastamise seire eriprogramm (teatavaks tehtud numbri K(2005) 1538 all)

    ELT L 148, 11.6.2005, p. 36–44 (ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, NL, PL, PT, SK, SL, FI, SV)

    Legal status of the document In force: This act has been changed. Current consolidated version: 21/06/2007

    ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2005/429/oj

    11.6.2005   

    ET

    Euroopa Liidu Teataja

    L 148/36


    KOMISJONI OTSUS,

    2. juuni 2005,

    millega kehtestatakse tursavarude taastamise seire eriprogramm

    (teatavaks tehtud numbri K(2005) 1538 all)

    (Ainult saksa-, inglis-, taani-, prantsus-, hollandi- ja rootsikeelne tekst on autentne)

    (2005/429/EÜ)

    EUROOPA ÜHENDUSTE KOMISJON,

    võttes arvesse Euroopa Ühenduse asutamislepingut,

    võttes arvesse nõukogu 12. oktoobri 1993. aasta määrust (EMÜ) nr 2847/93, millega luuakse ühise kalanduspoliitika suhtes rakendatav kontrollisüsteem, (1) eriti selle artikli 34c lõiget 1,

    ning arvestades järgmist:

    (1)

    Nõukogu määrusega (EÜ) nr 423/2004 (2) kehtestatakse meetmed tursavarude taastamiseks Kattegatis, Põhjamerel, Skagerrakis ja La Manche’i idaosas, Šotimaast läänes ning Iiri meres.

    (2)

    Nõukogu 22. detsembri 2004. aasta määruse (EÜ) nr 27/2005 (millega määratakse 2005. aastaks kindlaks teatavate kalavarude ja kalavarurühmade püügivõimalused ning tingimused, mida kohaldatakse ühenduse vetes ning ühenduse kalalaevade suhtes püügipiirangutega vetes), (3) IVa lisas sätestatakse vahepealsed püügikoormuse piirangud ning seire, kontrolli ja järelevalve lisatingimused teatavate varude taastamismeetmete puhul, mida kohaldatakse Kattegatis, Põhjamerel, Skagerrakis ja La Manche’i idaosas, Šotimaast läänes ning Iiri merel toimuva kalapüügi suhtes tervikuna, mille käigus võidakse püüda turska.

    (3)

    Meetmete edukuse tagamiseks on vaja kehtestada seire eriprogramm, mis hõlmab Belgiat, Taanit, Saksamaad, Prantsusmaad, Iirimaad, Madalmaid, Rootsit ja Ühendkuningriiki ning mille eesmärgiks on tagada teatavate kaitse- ja kontrollimeetmete piisav rakendamine kalastustegevuse suhtes seoses tursavarude taastamisega.

    (4)

    Kõnealune seire eriprogramm tuleks määratleda kaheks aastaks ning selle võib seoses uute kaitsemeetmete vastuvõtmisega või liikmesriigi taotlusel läbi vaadata. Seire eriprogrammi kohaldamise tulemusi tuleks perioodiliselt hinnata koostöös asjaomaste liikmesriikidega. Vajaduse korral võib programmi muuta.

    (5)

    Asjaomase kalandustegevuse kontrolli ja järelevalve ühtlustamiseks ühenduse tasandil on asjakohane välja töötada ühiseeskirjad kontrolli ja järelevalve jaoks, mida teostavad asjaomaste liikmesriikide pädevad asutused, samuti võtavad liikmesriigid vastu asjaomaste ühiste eeskirjadega kooskõlastamise siseriiklikud kontrolliprogrammid. Selleks tuleb kindlaks määrata kontrolli ja järelevalve sageduse kriteeriumid, kontrolli eesmärgid ning kontrolliprotseduurid.

    (6)

    Kontrolli ja järelevalve ühtsuse suurendamiseks ja asjaomaste liikmesriikide pädevate asutuste kontrollitegevuse alase koostöö arendamiseks tuleks soodustada liikmesriikide inspektorite vahetamist.

    (7)

    Rikkumiste edasise jälgimise tagamiseks kooskõlas nõukogu 20. detsembri 2002. aasta määruse (EÜ) nr 2371/2002 (ühisele kalanduspoliitikale vastava kalavarude kaitse ja säästva kasutamise kohta), (4) artikliga 25 tuleks välja töötada raamistik, mille alusel asjaomased asutused võivad taotleda vastastikust abi ning vahetada asjakohast teavet kooskõlas määruse (EMÜ) nr 2847/93 artiklitega 34a ja 34b ning määruse (EÜ) nr 2371/2002 artikliga 28.

    (8)

    Käesolevas otsuses sätestatud meetmed on kooskõlas kalanduse ja akvakultuuri komitee arvamusega,

    ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA OTSUSE:

    Artikkel 1

    Sisu

    Käesoleva otsusega kehtestatakse seire eriprogramm (edaspidi “seire eriprogramm”) kaheks aastaks, et tagada tursavarude taastamise edendamise eeskirjadele vastavuse ühtlustatud kontroll järgmistes piirkondades, mis on kindlaks määratud määruse (EÜ) nr 423/2004 artiklis 2:

    a)

    Kattegat;

    b)

    Põhjameri;

    c)

    Skagerrak;

    d)

    La Manche’i idaosa;

    e)

    Iiri meri;

    f)

    Šotimaast läänes.

    Artikkel 2

    Reguleerimisala

    Seire eriprogramm hõlmab järgmiste valdkondade kontrolli ja järelevalvet:

    a)

    kalapüük, mis on seotud laevadega, mis kasutavad määruse (EÜ) nr 423/2004 artiklis 8 kindlaksmääratud püügivarustust, mille abil võidakse püüda turska käesoleva otsuse artiklis 1 viidatud piirkondades;

    b)

    kõik kalapüügiga seotud tegevused, kaasa arvatud kalatoodete ümberlaadimine, lossimine, turustamine, vedu ja ladustamine ning lossimise ja müügi registreerimine.

    Artikkel 3

    Siseriiklikud kontrolliprogrammid

    1.   Belgia, Taani, Saksamaa, Prantsusmaa, Iirimaa, Madalmaad, Rootsi ja Ühendkuningriik kehtestavad siseriiklikud kontrolliprogrammid kooskõlas I lisas sätestatud ühiseeskirjadega.

    2.   Siseriiklikud kontrolliprogrammid sisaldavad kõiki II lisas loetletud andmeid.

    3.   Lõikes 1 viidatud liikmesriigid esitavad komisjonile hiljemalt kolm kuud pärast käesolevast otsusest teatamist oma siseriikliku kontrolliprogrammi ning selle esimest kuut kuud hõlmava perioodi rakendamise ajakava. Ajakava sisaldab teavet eraldatud inim- ja materiaalsete ressursside kohta ning perioodide ning tsoonide kohta, kus neid ressursse kasutatakse.

    4.   Pärast seda edastavad asjaomased liikmesriigid ajakohastatud rakendamise ajakava komisjonile iga kuue kuu tagant, kuid mitte hiljem kui 15 päeva enne selle rakendamise algust.

    Artikkel 4

    Komisjoni kontrollimised

    1.   Kontrolli teostavad komisjoni inspektorid ilma asjaomaste liikmesriikide inspektorite juhendamiseta vastavalt määruse (EÜ) nr 2371/2002 artiklile 27.

    2.   Asjaomase liikmesriigi pädev asutus osutab komisjoni inspektoritele lõike 1 kohaste kontrollimiste läbiviimiseks vajalikku abi.

    3.   Komisjoni inspektorid teevad koos asjaomaste liikmesriikide inspektoritega kindlaks kontrollimise tulemused. Selleks kohtuvad nad pärast iga kontrollimist asjaomase liikmesriigi pädeva asutuse ametnikega, et esitada lühiülevaade oma järelduste kohta.

    Artikkel 5

    Ühine kontroll ja järelevalve

    1.   Artikli 3 lõikes 1 viidatud liikmesriigid võivad teostada ühist kontrolli ja järelevalvet.

    2.   Selleks asjaomased liikmesriigid:

    a)

    tagavad, et teiste asjaomaste liikmesriikide inspektorid kutsutakse osalema ühises järelevalves;

    b)

    kehtestavad ühise tegevuskorra, mida kohaldatakse nende järelevalve alla kuuluvate laevade suhtes.

    3.   Komisjoni inspektorid võivad osaleda nimetatud ühistes kontrollimistes.

    Artikkel 6

    Rikkumised

    1.   Kui liikmesriikide inspektorid avastavad rikkumise oma jurisdiktsiooni alla kuuluvates vetes teise liikmesriigi lipu all sõitval laeval läbiviidud kontrolli käigus, teavitavad kõnealused liikmesriigid lipu liikmesriiki kontrolli kuupäevast ning rikkumise üksikasjadest.

    2.   Kui liikmesriik, kelle inspektorid rikkumise avastasid, ei võta edasisi meetmeid, peab lipu liikmesriik võtma viivitamatult vajalikke meetmeid rikkumise kohta tõendite saamiseks ja ning nende arvessevõtmiseks. Liikmesriik viib läbi rikkumise edasiseks jälgimiseks vajaliku täiendava uurimise. Võimalusel kontrollib liikmesriik asjaomast kalalaeva.

    3.   Liikmesriigid teevad koostööd tagamaks, et kui eeskirjade rikkumise menetlemine antakse üle kooskõlas määruse (EMÜ) nr 2847/93 artikli 31 lõikega 4, on igal juhul tagatud nende inspektorite poolt rikkumise kohta esitatud tõendite turvalisus ja järjepidevus.

    Artikkel 7

    Teave

    1.   Artikli 3 lõikes 1 viidatud liikmesriigid edastavad komisjonile hiljemalt üks kuu enne artikli 3 lõikes 3 viidatud iga kuuekuulise perioodi lõppu järgmise kõnealust perioodi käsitleva teabe:

    a)

    laevade arv kalapüügivarustuse kategooriate kaupa, millel on lubatud püüda turska määruse (EÜ) nr 423/2004 artikli 8 tingimuste alusel ning parim hinnang püügivõimaluste jaotamise kohta nende vahel;

    b)

    läbiviidud kontroll ja järelevalve;

    c)

    kõik kuuekuulise perioodi jooksul avastatud, III lisas määratletud rikkumised, sealhulgas iga rikkumise puhul laeva lipu liikmesriik, tunnuskood, kontrolli kuupäev, kellaaeg ja koht ning rikkumise liik; liikmesriigid tähistavad rikkumise liigi tähega, mille all rikkumine on III lisas loetletud;

    d)

    kuue kuu jooksul avastatud rikkumised, mida ei ole loetletud III lisas;

    e)

    avastatud rikkumiste edasise jälgimise hetkeolukord;

    f)

    asjakohased liikmesriikidevahelised kooskõlastamis- ja koostöömeetmed.

    2.   Asjaomased liikmesriigid peavad komisjoni nõudmisel esitama inspektorite kogutud üksikasjalikuma teabe, eriti inspektorite täidetud kontrollivormide koopiad, mis sisaldavad teavet IV lisas sätestatud asjaolude kohta.

    Artikkel 8

    Hindamine

    Komisjon kutsub vähemalt korra aastas kokku kalanduse ja akvakultuuri korralduskomitee koosoleku, et hinnata seire eriprogrammi järgimist ning selle tulemusi.

    Artikkel 9

    Adressaadid

    Käesolev otsus on adresseeritud Belgia Kuningriigile, Taani Kuningriigile, Saksamaa Liitvabariigile, Prantsuse Vabariigile, Iirimaale, Madalmaade Kuningriigile, Rootsi Kuningriigile ning Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigile.

    Brüssel, 2. juuni 2005

    Komisjoni nimel

    komisjoni liige

    Joe BORG


    (1)  EÜT L 261, 20.10.1993, lk 1. Määrust on viimati muudetud määrusega (EÜ) nr 1954/2003 (ELT L 289, 7.11.2003, lk 1).

    (2)  ELT L 70, 9.3.2004, lk 8.

    (3)  ELT 12, 14.1.2005, lk 1.

    (4)  EÜT L 358, 31.12.2002, lk 59.


    I LISA

    Siseriiklike kontrolliprogrammide ühiseeskirjad, millele on viidatud artikli 3 lõikes 1

    1.   EESMÄRGID

    1.1.

    Siseriiklike kontrolliprogrammide üldeesmärk on kontrollida vastavust kohaldatavatele õigusaktidele, mis käsitlevad:

    a)

    koguselisi piiranguid seoses püütud tursa ning sellega seotud liikide pardal hoidmise, lossimise, turustamise ja veoga vastavalt määrusele (EÜ) nr 423/2004;

    b)

    püügipäevikuid, lossimisdeklaratsioone, müügiteatisi, lossimise eelteateid, sealhulgas ülestähendatud teabe usaldusväärsuse kontrolli;

    c)

    üldisi tehnilisi kaitsemeetmeid ja tehnilisi erimeetmeid tursa ja seotud liikide püügiks vastavalt komisjoni määrusele (EÜ) nr 2056/2001. (1)

    1.2.

    Siseriiklike kontrolliprogrammide erieesmärk on määruse (EÜ) nr 423/2004 sätete, eriti kõnealuse määruse IV ja V peatüki ühtlustatud rakendamine.

    2.   STRATEEGIA

    Tursavarude seire eriprogramm keskendub kalapüügi kontrollimisele ja järelevalvele, mis on seotud laevadega, mis kasutavad määruse (EÜ) nr 423/2004 artiklis 8 määratletud püügivarustust, mille abil võidakse püüda turska. Juhuslikke tursa veo ja turustamise kontrollimisi kasutatakse ristvõrdluse lisamehhanismina kontrolli ja järelevalve tõhususe hindamiseks.

    2.1.   Prioriteedid

    Erinevatele kalapüügivahendite kategooriatele kehtivad erinevad prioriteeditasemed, mis sõltuvad sellest, mil määral püügikoormuse piirangud mõjutavad laevu. Seetõttu sätestab iga liikmesriik konkreetsed prioriteedid.

    2.2.   Sihtkriteeriumid

    Pärast kolmekuulise üleminekuperioodi lõppu alates käesolevast otsusest teatamise kuupäevast rakendavad liikmesriigid oma kontrollikavu ühenduse laevade suhtes, arvestades järgmises tabelis sätestatud sihte:

    Kontrolli toimumise koht

    Sihtkriteeriumid

    Kontrollimine sadamates

    Üldiselt hõlmab kontrollimine 20 % kõikides lossimiskohtades lossitud tursakogusest. Teise võimalusena teostatakse kontrollimisi nii sageli eesmärgiga tagada, et kolme kuu jooksul kontrollitakse vähemalt üks kord teatud arvu laevu, mille osakaal lossitud tursakogusest moodustab vähemalt 20 %. Kontrollitud lossimiste koguarv peaks tagama 95 % täpsuse arvestades kogu hinnangulist tursakoguse lossimist.

    Turustamine

    Kontrollitakse 5 % oksjonimüügiks pakutavast tursakogusest.

    Kontrollimine merel

    Paindlik kriteerium, mis sätestatakse pärast iga piirkonna püügitegevuse üksikasjalikku analüüsi. Kriteeriumid merel viitavad patrullipäevade arvule merel tursavarude taastamise tsoonis, võimaluse korral kasutatakse eraldi kriteeriumi eripiirkondades patrullimiseks.

    Õhuseire

    Paindlik kriteerium, mis sätestatakse pärast igas piirkonnas teostatud kalapüügi üksikasjalikku analüüsi, võttes arvesse liikmesriikidele kättesaadavaid vahendeid.

    3.   KONTROLLIÜLESANDED

    3.1.   Üldised kontrolliülesanded

    Iga kontrollimise kohta tuleb koostada kontrolliaruanne. Inspektorid peavad kindlasti kontrollima järgmist teavet ja märkima selle aruandesse:

    a)

    vastutavaid isikuid ning asjaomase kontrollitud tegevusega seotud laeva või sõidukite omanikke tõendavad andmed;

    b)

    volitused, litsents, kalapüügiluba;

    c)

    asjaomased laevadokumendid, nt püügipäevik ning mahutavuse plaanid.

    Punktides a, b ja c viidatud teave ning kõik merel teostatud kontrollimise, õhuseire, sadamakontrolli või kaubandustegevuse käigus tehtud asjaomased järeldused märgitakse kontrolliaruandesse.

    Nimetatud järeldusi võrreldakse teiste pädevate asutuste poolt inspektoritele kättesaadavaks tehtud teabega, sealhulgas laevaseiresüsteemi teabe ning volitatud laevade nimekirjadega.

    3.2.   Õhuseire kontrolli eriülesanded

    Inspektorid kontrollivad püügikoormuse jaotamise järelevalvet.

    Inspektorid esitavad aruande seireandmete kohta ristvõrdluse eesmärgil.

    Erilist tähelepanu tuleb pöörata eripiirkondadele, nt Šotimaast läände jäävatele piirkondadele.

    3.3.   Kontrolliülesanded merel

    Inspektorid peavad alati kontrollima pardal hoitavat kalakogust ning võrdlema seda püügiraamatus märgitud kogustega ning kontrollima vastavust eraldi hoidmise kohustustele.

    Inspektorid kontrollivad kasutatava püügivarustuse vastavust asjaomastele õiguslikele sätetele ning eelkõige veenduvad, et järgitakse ühe võrgu reeglit.

    3.4.   Kontrolliülesanded lossimisel

    Inspektorid kontrollivad süsteemselt järgmisi aspekte:

    a)

    lossimise eelteade, sealhulgas pardal olevat kalasaaki käsitlev teave;

    b)

    püügiraamatu täitmine, sealhulgas püügikoormuse aruandlus;

    c)

    füüsilised kogused pardal;

    d)

    pardal olev püügivarustus;

    e)

    pardal oleva saagi liigiline koostis (kaaspüügi eeskirjad);

    f)

    tursa eraldi hoidmine.

    3.5.   Vedu ja turustamist käsitlevad kontrolliülesanded

    Veo puhul kontrollivad inspektorid eriti just asjaomaseid veodokumente ning võrdlevad neid veetavate füüsiliste kogustega.

    Turustamise puhul kontrollivad inspektorid dokumente (püügipäevikut, lossimisdeklaratsiooni ja müügiteatisi) ning füüsiliste koguste sorteerimist ja kaalumist.


    (1)  EÜT L 277, 20.10.2001, lk 13.


    II LISA

    Siseriiklike kontrolliprogrammide sisu, millele on viidatud artikli 3 lõikes 2

    Siseriiklikes kontrolliprogrammides täpsustatakse muu hulgas järgmist:

    1.   KONTROLLIVAHENDID

    1.1.   Inimvahendid

    Kaldal ja merel tegutsevate inspektorite hinnanguline arv ning ajaperioodid ja tsoonid, millal ja kus neid kasutatakse.

    1.2.   Tehnilised vahendid

    Patrull-laevade ja õhusõidukite hinnanguline arv ning ajaperioodid ja tsoonid, millal ja kus neid kasutatakse.

    1.3.   Rahalised vahendid

    Eelarveassigneeringute arvutus inimressursside, patrull-laevade ja õhusõidukite kasutamiseks.

    2.   SADAMATE MÄÄRAMINE

    Määratud sadamate nimekiri, kus lossitakse turska rohkem kui kaks tonni.

    3.   PÜÜGIKOORMUSE KONTROLLIMINE

    Kohapealne süsteem püügikoormuse jaotamiseks, jälgimiseks ja kontrollimiseks, sealhulgas:

    3.1.

    kohaloleku kuupäeva määratlemine;

    3.2.

    kasutatav süsteem, mille abil kontrollitakse püügiregistreid laevadel, millele on antud lisapäevad;

    3.3.

    kasutatav süsteem, mille abil kontrollitakse vastavust kaaspüügi piirangutele, mis kehtivad laevadele, mille suhtes kehtivad lisapäevad või erandid;

    3.4.

    tööstusele väljastatud juhised, kuidas registreerida ettenähtud püügiperioodi ning püügivarustuse kategooriat;

    3.5.

    tööstusele väljastatud juhised, kuidas registreerida nende kavatsust kasutada rohkem kui ühte püügivarustuse kategooriat püügiperioodil;

    3.6.

    püügikoormuse andmete haldamise viis ning andmebaasi struktuur;

    3.7.

    päevade ülekandmiseks kasutatav süsteem;

    3.8.

    lisapäevade jaotamiseks kasutatav süsteem;

    3.9.

    transiidipäevade mitteomistamiseks kasutatav süsteem;

    3.10.

    süsteem, mida kasutatakse tagamaks, et kui püügiregistrita laevadel lubatakse kala püüda mingis piirkonnas, tühistatakse vastav püügimaht.

    4.   PÜÜGIKOORMUSE REŽIIM

    Kalapüügiga seotud tingimused, sealhulgas:

    4.1.

    kasutatava püügisüsteemi kirjeldus;

    4.2.

    varukontrollimeetmete kirjeldus;

    4.3.

    kohapealne süsteem, mille abil tagatakse vastavus eelteatamise tingimustele;

    4.4.

    meetodid lossimisloa rakendamiseks (ei ole kohustuslik);

    4.5.

    lubatud ületamismäära arvutamise meetod koguste hindamisel;

    4.6.

    eraldi hoidmine;

    4.7.

    lossimiste kaalumise valimivõtukava;

    4.8.

    veodokumendid.

    5.   KONTROLLIPROTOKOLLID

    Protokollid kontrollimiste kohta lossimisel, esmamüügil, pärast esmamüüki ja transpordil.

    Merel teostatavate kontrollimiste protokollid.

    6.   SUUNISED

    Selgitavad suunised inspektoritele, tootjaorganisatsioonidele ning kalameestele.

    7.   ANDMEVAHETUSPROTOKOLLID

    Protokollid suhtlemiseks teiste liikmesriikide määratud pädevate asutustega, kes vastutavad tursa seire eriprogrammi eest.

    8.   INSPEKTORITE VAHETAMINE

    Inspektorite vahetamise protokollid, sealhulgas nende inspektorite võimu ja volituste täpsustused, kes töötavad igaüks oma majandusvööndis.

    Kontrolli erikriteeriumid

    Iga liikmesriik sätestab erikriteeriumid. Need kriteeriumid edastatakse kõigile asjaomastele liikmesriikidele ning need vaadatakse läbi perioodiliselt pärast saadud tulemuste analüüsi. Kontrollikriteerium kujuneb järk-järgult, kuni käesoleva määruse I lisas määratletud kriteeriumid on saavutatud.


    III LISA

    Artiklis 7 viidatud rikkumiste nimekiri

    A.

    Kalalaeva kapten või tema kohusetäitja ei täida määruse (EÜ) nr 423/2004 artiklis 11 sätestatud eelteatamise eeskirju enne randumist liikmesriigi sadamasse, kui laeva pardal on üle ühe tonni turska.

    B.

    Kalalaeva kapten ei randu laevaga määruse (EÜ) nr 423/2004 artiklis 12 sätestatud määratud sadamas, kui laeval on üle kahe tonni turska.

    C.

    Sadamast eemalviibimine rohkem päevi, kui on sätestatud nõukogu vastuvõetud määruse (EÜ) nr 423/2004 artiklis 8.

    D.

    Komisjoni määruse (EÜ) nr 2244/2003 (1) artiklis 6 sätestatud laeva satelliidipõhise jälgimissüsteemi sekkumine.

    E.

    Püügiraamatute, sh püügikoormuse aruannete, lossimisdeklaratsioonide ja müügiteatiste ülevõtmise deklaratsioonide ning veodokumentide andmete võltsimine või puudulik täitmine, vale hoidmine või puudulik esitamine, mis ei vasta määruse (EÜ) nr 423/2004 artiklites 13, 14 ja 15 sätestatule.

    F.

    Kalalaeva kapten või tema kohusetäitja ei teavita lipu liikmesriigi ametiasutusi sellest, millist püügivahendit või püügivahendeid ta kavatseb kasutada algaval püügiperioodil, nagu on ette nähtud sätetega, mille nõukogu on vastu võtnud kooskõlas määruse (EÜ) nr 423/2004 artikliga 8.

    G.

    Kalalaeva kapten või tema kohusetäitja ei vea laeva pardal vastava meresõidu ajal ainult üht tüüpi püügivarustust, nagu on ette nähtud sätetega, mille nõukogu on vastu võtnud kooskõlas määruse (EÜ) nr 423/2004 artikliga 8.

    H.

    Kalalaeva kapten või tema kohusetäitja ei anna eelnevalt teada, millist püügivarustust veetakse laeva pardal ja püügisõidu ajal, nagu on ette nähtud sätetega, mille nõukogu on vastu võtnud kooskõlas määruse (EÜ) nr 423/2004 artikliga 8.


    (1)  ELT L 333, 20.12.2003, lk 17.


    IV LISA

    Konkreetsed andmed, mis tuleb lisada kontrollivormile kontrolliandmete edastamiseks, nagu on viidatud artikli 7 lõikes 2

    TEATISED

    Image

    LAEVA DOKUMENDID

    Image

    KALAPÜÜGIRAAMATU KONTROLL

    Image

    TURSA LADUSTAMISE JA SÄILITAMISE KONTROLL

    Image


    Top