Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 02009R0218-20140110

    Consolidated text: Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus (EÜ) nr 218/2009, 11. märts 2009 , Atlandi ookeani kirdeosas kalastavate liikmesriikide nominaalsaagi statistiliste andmete esitamise kohta (uuesti sõnastatud) (EMPs kohaldatav tekst)

    ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2009/218/2014-01-10

    2009R0218 — ET — 10.01.2014 — 001.001


    Käesolev dokument on vaid dokumenteerimisvahend ja institutsioonid ei vastuta selle sisu eest

    ►B

    EUROOPA PARLAMENDI JA NÕUKOGU MÄÄRUS (EÜ) nr 218/2009,

    11. märts 2009,

    Atlandi ookeani kirdeosas kalastavate liikmesriikide nominaalsaagi statistiliste andmete esitamise kohta (uuesti sõnastatud)

    (EMPs kohaldatav tekst)

    (EÜT L 087, 31.3.2009, p.70)

    Muudetud:

     

     

    Euroopa Liidu Teataja

      No

    page

    date

    ►M1

    NÕUKOGU MÄÄRUS (EL) nr 517/2013, 13. mai 2013,

      L 158

    1

    10.6.2013

    ►M2

    EUROOPA PARLAMENDI JA NÕUKOGU MÄÄRUS (EL) nr 1350/2013, 11. detsember 2013,

      L 351

    1

    21.12.2013




    ▼B

    EUROOPA PARLAMENDI JA NÕUKOGU MÄÄRUS (EÜ) nr 218/2009,

    11. märts 2009,

    Atlandi ookeani kirdeosas kalastavate liikmesriikide nominaalsaagi statistiliste andmete esitamise kohta (uuesti sõnastatud)

    (EMPs kohaldatav tekst)



    EUROOPA PARLAMENT JA EUROOPA LIIDU NÕUKOGU,

    võttes arvesse Euroopa Ühenduse asutamislepingut, eriti selle artikli 285 lõiget 1,

    võttes arvesse komisjoni ettepanekut,

    võttes arvesse statistikaprogrammi komitee arvamust,

    toimides asutamislepingu artiklis 251 sätestatud korras ( 1 )

    ning arvestades järgmist:

    (1)

    Nõukogu 17. detsembri 1991. aasta määrust (EMÜ) nr 3880/91 Atlandi ookeani kirdeosas kalastavate liikmesriikide nominaalsaagi statistiliste andmete esitamise kohta ( 2 ) on korduvalt oluliselt muudetud ( 3 ). Kuna on tehtud uusi muudatusi, on selguse huvides soovitatav kõnealused sätted uuesti sõnastada.

    (2)

    Ühenduse kalavarude majandamiseks on vaja täpset ja ajakohast statistikat liikmesriikide Kirde-Atlandil kalastavate kalalaevade püügi kohta.

    (3)

    Vastavalt Kirde-Atlandi tulevasele mitmepoolsele kalanduskoostöö konventsioonile, mis kiideti heaks nõukogu otsusega 81/608/EMÜ ( 4 ) ja mille alusel moodustati Kirde-Atlandi kalanduskomisjon, on ühendus kohustatud kõnealust komisjoni varustama olemasoleva statistikaga, kui komisjoni seda taotleb.

    (4)

    Ühenduse kalalaevastiku püügistatistika kättesaadavus suurendab selliste nõuannete usaldusväärsust, mida Rahvusvaheline Mereuurimise Nõukogu annab vastavalt kõnealuse organisatsiooni ning ühenduse vahelisele koostöölepingule ( 5 ).

    (5)

    Vastavalt Põhja-Atlandi lõhekaitse konventsioonile, mis kiideti heaks nõukogu otsusega 82/886/EMÜ ( 6 ) ja mille alusel moodustati Põhja-Atlandi lõhekaitse organisatsioon (Nasco), on ühendus kohustatud kõnealust organisatsiooni varustama olemasoleva statistikaga, kui organisatsioon seda taotleb.

    (6)

    Mitmed liikmesriigid on taotlenud, et andmeid võiks esitada teistsuguses vormis või teistsugusel kandjal, kui on sätestatud IV lisas (samaväärne Statlanti küsimustikega).

    (7)

    Kalapüügistatistika ja Kirde-Atlandi kalapüügikorraldus vajavad täielikumaid määratlusi ja kirjeldusi.

    (8)

    Käesoleva määruse rakendamiseks vajalikud meetmed tuleks vastu võtta vastavalt nõukogu 28. juuni 1999. aasta otsusele 1999/468/EÜ, millega kehtestatakse komisjoni rakendusvolituste kasutamise menetlused ( 7 ).

    (9)

    Komisjonile tuleks eelkõige anda volitus kohandada liikide ja statistiliste püügipiirkondade loetelusid, nende püügipiirkondade kirjeldusi ning andmete koondamise lubatud määra. Kuna need on üldmeetmed ja nende eesmärk on muuta käesoleva määruse vähem olulisi sätteid, tuleb need vastu võtta vastavalt otsuse 1999/468/EÜ artiklis 5a sätestatud kontrolliga regulatiivmenetlusele,

    ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA MÄÄRUSE:



    Artikkel 1

    Liikmesriigid esitavad komisjonile andmed oma riigis registreeritud või oma lipu all sõitvate Atlandi ookeani kirdeosas kalastavate laevade aastase nominaalsaagi kohta.

    Nominaalsaagi andmed hõlmavad kõiki lossitavaid või merel ümberlaaditavaid kalasaadusi mis tahes kujul, ent sinna hulka ei loeta koguseid, mis on pärast püüki merre tagasi heidetud, pardal tarbitud või pardal söödana kasutatud. Nominaalsaagi andmed ei hõlma vesiviljelustooteid. Andmed registreeritakse lossitud või ümberlaaditud saagi eluskaalu ekvivalendina lähima tonnini ümardatult.

    Artikkel 2

    1.  Andmed tuleb esitada iga I lisas loetletud liigi nominaalsaagi kohta igas statistilises püügipiirkonnas, nagu on loetletud II lisas ja määratletud III lisas.

    2.  Iga kalendriaasta kohta esitatakse andmed kuue kuu jooksul aasta lõpust arvates. Andmete esitamist ei nõuta selliste liikide ega püügipiirkondade kohta, mille osas ei ole aruandeaasta jooksul püüki registreeritud. Liikmesriigile vähetähtsaid liike ei ole vaja andmete esitamisel ükshaaval nimetada, vaid need võib esitada koondandmestikuna juhul, kui nende saaduste sel viisil registreeritud kaal ei ületa 10 % kõnealuse liikmesriigi kogusaagist sellel kuul.

    ▼M2

    3.  Komisjonil on õigus võtta kooskõlas artikliga 5 vastu delegeeritud õigusakte, et muuta I, II ja III lisa seoses liikide ja statistiliste püügipiirkondade loetelude, nende püügipiirkondade kirjelduste ning andmete koondamise lubatud määraga.

    Delegeeritud õigusaktid võetakse vastu ainult juhul, kui need on vajalikud, et võtta arvesse majanduse ja tehnika arengut, need ei muuda nõutava teabe esitamise vabatahtlikkust ja need ei tekita liikmesriikidele ega andmeesitajatele märkimisväärset lisakoormust.

    Komisjon esitab nõuetekohase põhjenduse delegeeritud õigusaktides sätestatud statistiliste meetmete kohta ning kasutab asjakohaselt juhul ekspertide nõuandeid, mis põhinevad kulutasuvuse analüüsil, sealhulgas teavet andmeesitajate koormuse ning statistika tegemise kulude kohta, nagu osutatud määruse (EÜ) nr 223/2009 ( 8 ) artikli 14 lõike 3 punktis c.

    ▼B

    Artikkel 3

    Kui ühise kalanduspoliitika raames vastu võetud sätted ei näe ette teisiti, lubatakse liikmesriikidel kasutada püügiandmete kogumisel valikumeetodeid nende kalalaevastiku osade kohta, mille puhul andmete esitamine täies ulatuses põhjustaks liigset haldusmenetluste rakendamist. Liikmesriik peab lisama artikli 6 lõike 1 alusel esitatavale aruandele üksikasjalikud andmed proovivõtu korra ja selle kohta, kui suur osa koguandmestikust on saadud sel meetodil.

    Artikkel 4

    Liikmesriigid täidavad oma artiklitest 1 ja 2 tulenevad kohustused komisjoni ees, esitades andmed magnetkandjal IV lisas esitatud vormingus.

    Liikmesriigid võivad esitada andmeid V lisas sätestatud vormis.

    Komisjoni eelneval nõusolekul võivad liikmesriigid esitada andmed teistsugusel kujul või teistsugusel kandjal.

    ▼M2

    Artikkel 5

    1.  Komisjonile antakse õigus võtta vastu delegeeritud õigusakte käesolevas artiklis sätestatud tingimustel.

    2.  Artikli 2 lõikes 3 osutatud õigus võtta vastu delegeeritud õigusakte antakse komisjonile viieks aastaks alates 10. jaanuaril 2014. Komisjon esitab delegeeritud volituste kohta aruande hiljemalt üheksa kuud enne viieaastase tähtaja möödumist. Volituste delegeerimist pikendatakse automaatselt samaks ajavahemikuks, välja arvatud juhul, kui Euroopa Parlament või nõukogu esitab selle suhtes vastuväite hiljemalt kolm kuud enne iga ajavahemiku lõppemist.

    3.  Euroopa Parlament ja nõukogu võivad artikli 2 lõikes 3 osutatud volituste delegeerimise igal ajal tagasi võtta. Tagasivõtmise otsusega lõpetatakse otsuses nimetatud volituste delegeerimine. Otsus jõustub järgmisel päeval pärast selle avaldamist Euroopa Liidu Teatajas või otsuses nimetatud hilisemal kuupäeval. See ei mõjuta juba jõustunud delegeeritud õigusaktide kehtivust.

    4.  Niipea kui komisjon on delegeeritud õigusakti vastu võtnud, teeb ta selle samal ajal teatavaks Euroopa Parlamendile ja nõukogule.

    5.  Artikli 2 lõike 3 alusel vastu võetud delegeeritud õigusakt jõustub üksnes juhul, kui Euroopa Parlament ega nõukogu ei ole kahe kuu jooksul pärast õigusakti teatavakstegemist Euroopa Parlamendile ja nõukogule esitanud selle suhtes vastuväite või kui Euroopa Parlament ja nõukogu on enne selle tähtaja möödumist komisjonile teatanud, et nad ei esita vastuväidet. Euroopa Parlamendi või nõukogu algatusel pikendatakse seda tähtaega kahe kuu võrra.

    ▼B

    Artikkel 6

    1.  Liikmesriigid esitavad 1. jaanuariks 1993 komisjonile üksikasjaliku aruande, milles kirjeldatakse, kuidas püügiandmeid kogutakse, ning täpsustatakse nende andmete representatiivsuse ja usaldusväärsuse aste. Komisjon koostab koostöös liikmesriikidega kõnealuste aruannete kokkuvõtte.

    2.  Liikmesriigid teatavad komisjonile kõigist lõike 1 alusel antud teabe muudatustest kolme kuu jooksul muudatuste tegemisest arvates.

    ▼M2

    3.  Komisjon vaatab metoodikaaruanded, andmete kättesaadavuse ja usaldusväärsuse ning muud käesoleva määruse kohaldamisega seotud asjakohased küsimused koos liikmesriikidega läbi kord aastas.

    ▼B

    Artikkel 7

    1.  Määrus (EMÜ) nr 3880/91 tunnistatakse kehtetuks.

    2.  Viiteid kehtetuks tunnistatud määrusele käsitatakse viidetena käesolevale määrusele ning neid loetakse vastavalt VII lisas esitatud vastavustabelile.

    Artikkel 8

    Käesolev määrus jõustub kahekümnendal päeval pärast selle avaldamist Euroopa Liidu Teatajas.

    Käesolev määrus on tervikuna siduv ja vahetult kohaldatav kõikides liikmesriikides.




    I LISA

    Loetelu liikidest, mis tuleb esitada Kirde-Atlandi kaubandusliku kalapüügi statistilistes aruannetes

    Liikmesriigid peavad esitama andmed tärniga (*) tähistatud liikide nominaalsaakide kohta. Andmete esitamine ülejäänud liikide nominaalsaakide kohta ei ole liikide kaupa kohustuslik. Nende liikide andmed, mida ei esitata, peavad sisalduma koondandmetes. Liikmesriigid võivad esitada andmeid ka liikide kohta, mida ei ole loetelus nimetatud, kui need liigid on selgesti määratletud.

    Märkus

    :

    lühend „m.n” tähendab „mujal nimetamata”.



    Eestikeelne nimi

    3-täheline kood

    Teaduslik nimi

    Ingliskeelne nimi

    latikad, m.n

    FBR

    Abramis spp.

    Freshwater breams n.e.i.

    säinas

    FID

    Leuciscus (= Idus) idus

    Ide (Orfe)

    harilik särg

    FRO

    Rutilus rutilus

    Roach

    sasaan

    FCP

    Cyprinus carpio

    Common carp

    koger

    FCC

    Carassius carassius

    Crucian carp

    linask

    FTE

    Tinca tinca

    Tench

    karpkalalased, m.n

    FCY

    Cyprinidae

    Cyprinids n.e.i.

    harilik haug

    FPI

    Esox lucius

    Northern pike

    harilik koha

    FPP

    Sander lucioperca

    Pike-perch

    harilik ahven

    FPE

    Perca fluviatilis

    European perch

    luts

    FBU

    Lota lota

    Burbot

    mageveekalad, m.n

    FRF

    ex Osteichthyes

    Freshwater fishes n.e.i.

    tuurlased, m.n

    STU

    Acipenseridae

    Sturgeons n.e.i.

    harilik angerjas

    ELE(*)

    Anguilla anguilla

    European eel

    euroopa rääbis

    FVE

    Coregonus albula

    Vendace

    siiad, m.n

    WHF

    Coregonus spp.

    Whitefishes n.e.i.

    lõhe

    SAL (*)

    Salmo salar

    Atlantic salmon

    meriforell

    TRS

    Salmo trutta trutta

    Sea trout

    lõhed, m.n

    TRO

    Salmo spp.

    Trouts n.e.i.

    paaliad, m.n

    CHR

    Salvelinus spp.

    Chars n.e.i.

    harilik meritint

    SME

    Osmerus eperlanus

    European smelt

    lõhelased, m.n

    SLZ

    Salmonidae

    Salmonids n.e.i.

    harilik siig

    PLN

    Coregonus lavaretus

    European whitefish

    siig

    HOU

    Coregonus oxyrinchus

    Houting

    silmlased

    LAM

    Petromyzon spp.

    Lampreys

    euroopa aloosa, vintaloosa, m.n

    SHD

    Alosa alosa, A. fallax

    Allis and twaite shads

    pärisheeringalised, m.n

    DCX

    Clupeoidei

    Diadromous clupeoids n.e.i.

    diadroomsed kalad, m.n

    DIA

    ex Osteichthyes

    Diadromous fishes n.e.i.

    kotkakeel, m.n

    MEG (*)

    Lepidorhombus whiffiagonis

    Megrim n.e.i.

    nelitäpp-kenakammeljas

    LDB

    Lepidorhombus boscii

    Fourspot megrim

    kammellased, m.n

    LEZ (*)

    Lepidorhombus spp.

    Megrims n.e.i.

    harilik kammeljas

    TUR (*)

    Psetta maxima

    Turbot

    sile kammeljas

    BLL (*)

    Scophthalmus rhombus

    Brill

    harilik hiidlest e paltus

    HAL (*)

    Hippoglossus hippoglossus

    Atlantic halibut

    atlandi merilest

    PLE (*)

    Pleuronectes platessa

    European plaice

    süvalest

    GHL (*)

    Reinhardtius hippoglossoides

    Greenland halibut

    pikklest

    WIT (*)

    Glyptocephalus cynoglossus

    Witch flounder

    harilik karelest

    PLA (*)

    Hippoglossoides platessoides

    Long-rough dab

    harilik soomuslest

    DAB (*)

    Limanda limanda

    Common dab

    väikesuulest

    LEM (*)

    Microstomus kitt

    Lemon sole

    lest

    FLE (*)

    Platichthys flesus

    European flounder

    harilik merikeel

    SOL (*)

    Solea solea

    Common sole

    kõversuu-merikeel

    SOS

    Pegusa lascaris

    Sand sole

    senegali merikeel

    OAL

    Solea senegalensis

    Senegalese sole

    merikeellased, m.n

    SOO (*)

    Solea spp.

    SOO Soles spp.

    lestalised, m.n

    FLX

    Pleuronectiformes

    Flatfishes n.e.i.

    meriluts

    USK (*))

    Brosme brosme

    Tusk (= cusk)

    tursk

    COD (*)

    Gadus morhua

    Atlantic cod

    euroopa merluus

    HKE (*)

    Merluccius merluccius

    European hake

    harilik molva

    LIN (*)

    Molva molva

    Ling

    sinine molva

    BLI (*)

    Molva dipterygia (= byrkelange)

    Blue ling

    niituimluts

    GFB

    Phycis blennoides

    Greater forkbeard

    kilttursk

    HAD (*)

    Melanogrammus aeglefinus

    Haddock

    põhjanavaaga

    COW

    Eleginus nawaga

    Wachna cod (= navaga)

    süsikas

    POK (*)

    Pollachius virens

    Saithe (= pollock = coalfish)

    pollak

    POL (*)

    Pollachius pollachius

    Pollack

    polaartursk

    POC

    Boreogadus saida

    Polar cod

    tursik

    NOP (*)

    Trisopterus esmarkii

    Norway pout

    tursik

    BIB

    Trisopterus luscus

    Pouting (= bib)

    põhjaputassuu

    WHB (*)

    Micromesistius poutassou

    Blue whiting (= poutassou)

    merlang

    WHG(*)

    Merlangius merlangus

    Whiting

    kalju-tömppeakala

    RNG

    Coryphaenoides rupestris

    Roundnose grenadier

    morilased

    MOR

    Moridae

    Morid cods

    tursik

    POD

    Trisopterus minutus

    Poor cod

    valge mere tursk

    GRC

    Gadus ogac

    Greenland cod

    harilik jäätursk

    ATG

    Arctogadus glacialis

    Arctic cod

    tursalised, m.n

    GAD

    Gadiformes

    Gadiformes n.e.i.

    põhjaatlandi hõbekala

    ARU

    Argentina silus

    Greater argentine

    hõbekala

    ARY

    Argentina sphyraena

    Argentine

    hõbekalad

    ARG

    Argentina spp.

    Argentines

    harilik meriangerjas

    COE

    Conger conger

    European conger

    harilik peetrikala

    JOD

    Zeus faber

    Atlantic John Dory

    kiviahvenad

    BSS

    Dicentrarchus labrax

    Sea bass

    kivikoha

    GPD

    Epinephelus marginatus

    Dusky grouper

    ameerika vrakkahven

    WRF

    Polyprion americanus

    Wreckfish

    kiviahvenlased

    BSX

    Serranidae

    Sea basses, sea perches

    urisejalased, m.n

    GRX

    Haemulidae (= Pomadasyidae)

    Grunts n.e.i.

    kotkaskala

    MGR

    Argyrosomus regius

    Meagre

    besuugo

    SBR

    Pagellus bogaraveo

    Red (= common) sea bream

    punane besuugo

    PAC

    Pagellus erythrinus

    Common pandora

    suursilm hammasahven

    DEL

    Dentex macrophthalmus

    Large-eye dentex

    hammasahvenad, m.n

    DEX

    Dentex spp.

    Dentex n.e.i.

    merikoger

    RPG

    Pagrus pagrus

    Red porgy

    kuld-merikoger

    SBG

    Sparus aurata

    Gilthead sea bream

    suursilm-kuldvöötahven

    BOG

    Boops boops

    Bogue

    merikogerlased, m.n

    SBX

    Sparidae

    Porgies, sea breams n.e.i.

    vahemere meripoisur

    MUR

    Mullus surmuletus

    Red mullet

    harilik merilohe

    WEG

    Trachinus draco

    Greater weaver

    harilik merihunt

    CAA (*)

    Anarhichas lupus

    Atlantic wolf-fish (= catfish)

    tähniline merihunt

    CAS (*)

    Anarhichas minor

    Spotted wolf-fish

    euroopa emakala

    ELP

    Zoarces viviparus

    Eel-pout

    tobiad

    SAN (*)

    Ammodytes spp.

    Sand eels (= sand lances)

    mudilad

    GOB

    Gobius spp.

    Atlantic gobies

    meriahvenad

    RED (*)

    Sebastes spp.

    Atlantic redfishes

    meripuuklased, m.n

    SCO

    Scorpaenidae

    Scorpion fishes n.e.i.

    merikuklased

    GUX (*)

    Triglidae

    Gurnards n.e.i.

    merivarblane

    LUM

    Cyclopterus lumpus

    Lumpfish (= lumpsucker)

    euroopa merikurat

    MON (*)

    Lophius piscatorius

    Monk (= anglerfish)

    mustkõht-merikurat

    ANK

    Lophius budegassa

    Blackbellied angler

    merikuradid, m.n

    MNZ (*)

    Lophius spp.

    Monkfishes n.e.i.

    ogalikud

    SKB

    Gasterosteus spp.

    Sticklebacks

    besuugo

    SBA

    Pagellus acarne

    Axillary (= Spanish) seabream

    hammasahven

    DEC

    Dentex dentex

    Common dentex

    kurvitskalalased

    SNI

    Macroramphosidae

    Snipe fishes

    triipahven

    STB

    Morone saxatilis

    Striped bass

    merihundid, m.n

    CAT (*)

    Anarhichas spp.

    Wolf-fishes (= catfishes) n.e.i.

    nokk-meriahven

    REB (*)

    Sebastes mentella

    Beaked redfish

    kuldne meriahven

    REG (*)

    Sebastes marinus

    Golden redfish

    merikukk

    GUR (*)

    Aspitrigla (= Trigla) cuculus

    Red gurnard

    hall merikukk

    GUG (*))

    Eutrigla (= Trigla) gurnardus

    Grey gurnard

    pikauimeline merikukeke

    GUM

    Chelidonichthys obscurus

    Long-finned gurnard

    triibuline merikukeke

    CTZ

    Trigloporus lastoviza

    Streaked gurnard

    euroopa paelkala

    CBC

    Cepola macrophthalma

    Red bandfish

    St Pauli sõrmuimahven

    TLD

    Nemadactylus monodactylus

    St Paul's fingerfin

    lõuna-aafrika sintsüoptermudil

    IYL

    Sicyopterus lagocephalus

    Bichique

    must kardinal

    EPI

    Epigonus telescopus

    Black cardinal fish

    vahemere saagkõht

    HPR

    Hoplostethus mediterraneus

    Mediterranean slimehead

    atlandi astelpea

    TZY

    Trachyscorpia echinata

    Spiny Scorpionfish

    sädelev huulkala

    USB

    Labrus bergylta

    Ballan wrasse

    pruun huulkala

    WRM

    Labrus merula

    Brown wrasse

    harilik limapea

    BYS

    Beryx splendens

    Splendid alfonsino

    põhjalähedased ahvenalised, m.n

    DPX

    Perciformes

    Demersal percomorphs n.e.i.

    moiva

    CAP (*)

    Mallotus villosus

    Capelin

    harilik tuulehaug

    GAR

    Belone belone

    Garfish

    makrellhaug

    SAU

    Scomberesox saurus

    Atlantic saury

    kefaallased, m.n

    MUL

    Mugilidae

    Mullets n.e.i.

    sinikala e lufar

    BLU

    Pomatomus saltatrix

    Bluefish

    harilik stauriid

    HOM (*)

    Trachurus trachurus

    Atlantic horse mackerel

    stauriid

    JAA

    Trachurus picturatus

    Blue jack mackerel

    vahemere stauriid

    HMM

    Trachurus mediterraneus

    Mediterranean horse mackerel

    stauriidid, m.n

    JAX (*)

    Trachurus spp.

    Jack and horse mackerels n.e.i.

    harilik lihhia

    LEE

    Lichia amia

    Leerfish

    atlandi merilatikas

    POA

    Brama brama

    Atlantic pomfret

    ateriinlased

    SIL

    Atherinidae

    Silversides (= sandsmelt)

    pelaagilised ahvenalised, m.n

    PPX

    Perciformes

    Pelagic percomorphs n.e.i.

    harilik heeringas

    HER (*)

    Clupea harengus

    Atlantic herring

    sardinellid, m.n

    SIX

    Sardinella spp.

    Sardinellas n.e.i.

    sardiin

    PIL (*)

    Sardina pilchardus

    European sardine (= pilchard)

    kilu

    SPR (*)

    Sprattus sprattus

    Sprat

    euroopa anšoovis

    ANE (*)

    Engraulis encrasicolus

    European anchovy

    pärisheeringalised, m.n

    CLU

    Clupeoidei

    Clupeoids n.e.i.

    atlandi pelamiid

    BON

    Sarda sarda

    Atlantic bonito

    mõõkkala

    SWO

    Xiphias gladius

    Swordfish

    makrelltuun

    FRI

    Auxis thazard

    Frigate tuna

    harilik tuun

    BFT

    Thunnus thynnus

    Northern bluefin tuna

    pikkuim-tuun

    ALB

    Thunnus alalunga

    Albacore

    kulduim-tuun

    YFT

    Thunnus albacares

    Yellowfin tuna

    vööttuun

    SKJ

    Katsuwonus pelamis

    Skipjack tuna

    suursilm-tuun

    BET

    Thunnus obesus

    Bigeye tuna

    makrellilised, m.n

    TUX

    Scombroidei

    Tuna-like fishes n.e.i.

    jaapani makrell

    MAS (*)

    Scomber japonicus

    Chub mackerel

    makrell

    MAC (*)

    Scomber scombrus

    Atlantic mackerel

    makrelllased, m.n

    MAX

    Scombridae

    Mackerels n.e.i.

    lintuim

    SFS

    Lepidopus caudatus

    Silver scabbardfish

    süsisaba

    BSF

    Aphanopus carbo

    Black scabbardfish

    makrellilised, m.n

    MKX

    Scombroidei

    Mackerel-like fishes n.e.i.

    harilik e atlandi heeringahai

    POR (*)

    Lamna nasus

    Porbeagle

    hiidhai

    BSK

    Cetorhinus maximus

    Basking shark

    harilik ogahai

    DGS (*)

    Squalus acanthias

    Picked (= spiny) dogfish

    atlandi polaarhai

    GSK

    Somniosus microcephalus

    Greenland shark

    ogahailased, m.n

    DGX (*)

    Squalidae

    Dogfish sharks n.e.i.

    raid, m.n

    SKA (*)

    Raja spp.

    Skates n.e.i.

    ogahailased ja koerhailased

    DGH (*)

    Squalidae, Scyliorhinidae

    Dogfishes and hounds

    hailaadsed, m.n

    SKH

    Selachimorpha (Pleurotremata)

    Various sharks n.e.i.

    saagsaba-koerhaid

    GAU

    Galeus spp.

    Crest-tail catsharks n.e.i.

    mustsuu-koerhai

    SHO

    Galeus melastomus

    Blackmouth catshark

    koerhai

    SYC

    Scyliorhinus canicula

    Small-spotted catshark

    musthaid

    API

    Apristurus spp.

    Deep-water catsharks

    atlandi ebanugishai

    PTM

    Pseudotriakis microdon

    False catshark

    väike polaarhai

    SOR

    Somniosus rostratus

    Little sleeper shark

    kare ogahai

    GUP

    Centrophorus granulosus

    Gulper shark

    roostjas lühiogahai

    CPU

    Squalus uyato

    Little gulper shark

    hall lühiogahai

    GUQ

    Centrophorus squamosus

    Leafscale gulper shark

    portugali lühiogahai

    CPL

    Centrophorus lusitanicus

    Lowfin gulper shark

    harilik tumehai

    ETX

    Etmopterus spinax

    Velvet belly

    suur tumehai

    ETR

    Etmopterus princeps

    Great lanternshark

    ronkjas tumehai

    ETP

    Etmopterus pusillus

    Smooth lanternshark

    tumehaid, m.n

    SHL

    Etmopterus spp.

    Lantern sharks n.e.i.

    deaniahaid

    DNA

    Deania spp.

    Deania dogfishes n.e.i.

    rokk-koon deaniahai

    DCA

    Deania calcea

    Birdbeak dogfish

    portugali süvahai

    CYO

    Centroscymnus coelolepis

    Portuguese dogfish

    pikk-koon-süvahai

    CYP

    Centroselachus crepidater

    Longnose velvet dogfish

    lühikoon-süvahai

    CYY

    Centroscymnus cryptacanthus

    Shortnose velvet dogfish

    väikesuu-hammashai

    SYO

    Scymnodon obscurus

    Smallmouth knifetooth dogfish

    lühikoon-hammashai

    SYR

    Scymnodon ringens

    Knifetooth dogfish

    šokolaadogahai

    SCK

    Dalatias licha

    Kitefin shark

    must koletishai

    CFB

    Centroscyllium fabricii

    Black dogfish

    nurkjas sigahai

    OXY

    Oxynotus centrina

    Angular roughshark

    puriuim-sigahai

    OXN

    Oxynotus paradoxus

    Sailfin roughshark

    tähishai

    SHB

    Echinorhinus brucus

    Bramble shark

    raid, m.n

    RAJ

    Rajidae

    Rays and skates n.e.i.

    okkaline rai

    RJR

    Amblyraja radiata

    Starry ray

    blondrai

    RJH

    Raja brachyura

    Blonde ray

    liivrai

    RJI

    Leucoraja circularis

    Sandy ray

    väikesilmrai

    RJE

    Raja microocellata

    Small-eyed ray

    musterrai

    RJU

    Raja undulata

    Undulate ray

    valgerai

    RJA

    Rostroraja alba

    White skate

    ümarrai

    RJY

    Rajella fyllae

    Round ray

    euroopa meritont

    CMO

    Chimaera monstrosa

    Rabbit fish

    merijänesed

    HYD

    Hydrolagus spp.

    Ratfishes n.e.i.

    nokistondid

    RHC

    Rhinochimaera spp.

    Knife-nosed chimaeras

    harriotid

    HAR

    Harriotta spp.

    Longnose chimaeras

    kõhrkalad, m.n

    CAR

    Chondrichthyes

    Cartilaginous fishes n.e.i.

    põhjakalad

    GRO

    ex Osteichthyes

    Groundfishes n.e.i.

    pelaagilised kalad, m.n

    PEL

    ex Osteichthyes

    Pelagic fishes n.e.i.

    luukalad, m.n

    MZZ

    ex Osteichthyes

    Marine fishes n.e.i.

    muud kalad (v.a koorikloomad)

    FIN

    ex Osteichthyes

    Finfishes n.e.i.

    harilik taskukrabi

    CRE (*)

    Cancer pagurus

    Edible crab

    tavaline rannakrabi

    CRG

    Carcinus maenas

    Green crab

    roosa ämblikkrabi

    SCR

    Maja squinado

    Spinous spider crab

    ronivähilised, m.n

    CRA

    Brachyura

    Marine crabs n.e.i.

    sametkrabid, m.n

    CRS

    Portunus spp.

    Swimcrabs n.e.i.

    langustid, m.n

    CRW (*)

    Palinurus spp.

    Palinurid spiny lobsters n.e.i.

    euroopa homaar

    LBE (*)

    Homarus gammarus

    European lobster

    norra salehomaar

    NEP (*)

    Nephrops norvegicus

    Norway lobster

    krevett

    CPR (*)

    Palaemon serratus

    Common prawn

    harilik süvameregarneel

    PRA (*)

    Pandalus borealis

    Northern prawn

    põhjamere garneel

    CSH (*)

    Crangon crangon

    Common shrimp

    viburhännakud, m.n

    PEN (*)

    Penaeus spp.

    Penaeus shrimps n.e.i.

    krevetlased

    PAL (*)

    Palaemonidae

    Palaemonid shrimps

    süvameregarneelid

    PAN (*)

    Pandalus spp.

    Pink (= pandalid) shrimps

    garneellased

    CRN (*)

    Crangonidae

    Crangonid shrimps

    krevetilised, m.n

    DCP

    Natantia

    Natantian decapods n.e.i.

    nuivähid

    GOO

    Lepas spp.

    Goose barnacles

    elegantne krevett

    PNQ

    Palaemon elegans

    Rockpool prawn

    pikanokiseline krevett

    PIQ

    Palaemon longirostris

    Delta prawn

    St. Pauli kaljulangust

    JSP

    Jasus paulensis

    St Paul rock lobster

    ronivähilised

    LOX

    Reptantia

    Lobsters n.e.i.

    vöödikvähklased, m.n

    LOQ

    Galatheidae

    Craylets, squat lobsters n.e.i.

    vähid, m.n

    CRU

    ex Crustacea

    Marine crustaceans n.e.i.

    tavaline tõrikodalane

    WHE

    Buccinum undatum

    Whelk

    harilik ranniklane

    PEE

    Littorina littorea

    Periwinkle

    ranniklased, m.n

    PER

    Littorina spp.

    Periwinkles n.e.i.

    söödav auster

    OYF (*)

    Ostrea edulis

    European flat oyster

    suur hiidauster

    OYG

    Crassostrea gigas

    Pacific cupped oyster

    hiidaustrid, m.n

    OYC (*)

    Crassostrea spp.

    Cupped oyster n.e.i.

    söödav rannakarp

    MUS (*)

    Mytilus edulis

    Blue mussel

    rannakarplased, m.n

    MSX

    Mytilidae

    Sea mussels n.e.i.

    suur kammkarp

    SCE (*)

    Pecten maximus

    Common scallop

    kammkarplane

    QSC (*)

    Aequipecten opercularis

    Queen scallop

    kammkarplased, m.n

    SCX (*)

    Pectinidae

    Scallops n.e.i.

    söödav südakarp

    COC

    Cerastoderma edule

    Common cockle

    veenuskarplane

    CTG

    Ruditapes decussatus

    Grooved carpet shell

    islandi hiilakarp

    CLQ

    Arctica islandica

    Ocean quahog

    karbid, m.n

    CLX

    Bivalvia

    Clams n.e.i.

    kaunkarbid

    RAZ

    Solen spp.

    Razor clams

    veenuskarplane

    CTS

    Venerupis pullastra

    Carpet shell

    veenuskarp

    SVE

    Chamelea gallina

    Striped venus

    veenuskarplased, m.n

    CLV

    Veneridae

    Venus clams n.e.i.

    mõhkkarplased, m.n

    MAT

    Mactridae

    Mactra surf clams n.e.i.

    veenuskarp

    KFA

    Circomphalus casina

    Chamber venus

    harilik merimandel

    GKL

    Glycymeris glycymeris

    Common European bittersweet

    kolmnurk-karbid

    DON

    Donax spp.

    Donax clams

    südakarplased

    COZ

    Cardiidae

    Cockles n.e.i.

    paksuseinaline norra südakarp

    LVC

    Laevicardium crassum

    Norwegian egg cockle

    mereliuad

    LPZ

    Patella spp.

    Limpets n.e.i.

    merikõrvad

    ABX

    Haliotis spp.

    Abalones n.e.i.

    kõhtjalgsed e teod, m.n

    GAS

    Gastropoda

    Gastropods n.e.i.

    ovaalne valgekarp

    ULV

    Spisula ovalis

    Oval surf clam

    pärislamekarbid

    TWL

    Tellina spp.

    Tellins n.e.i.

    harilik seepia

    CTC (*)

    Sepia officinalis

    Common cuttlefish

    ebakalmaarid

    SQC (*)

    Loligo spp.

    Common squids

    kalmaariline

    SQI (*)

    Illex illecebrosus

    Short-finned squid

    kaheksajalglased

    OCTs

    Octopodidae

    Octopuses n.e.i.

    ebakalmaarlased, kalmaarlased, m.n

    SQU (*)

    Loliginidae, Ommastrephidae

    Squids n.e.i.

    seepialased, m.n

    CTL (*)

    Sepiidae, Sepiolidae

    Cuttlefishes n.e.i.

    kalmaar

    SQE (*)

    Todarodes sagittatus

    European flying squid

    peajalgsed, m.n

    CEP

    Cephalopoda

    Cephalopods n.e.i.

    limused, m.n

    MOL

    ex Mollusca

    Marine molluscs n.e.i.

    verev meritäht

    STH

    Asterias rubens

    Starfish

    meritähed, m.n

    STF

    Asteroidea

    Starfishes n.e.i.

    söödav merisiilik

    URS

    Echinus esculentus

    Sea urchin

    tavaline kaljusiilik

    URM

    Paracentrotus lividus

    Stony sea urchin

    merisiilikud, m.n

    URX

    Echinoidea

    Sea urchins n.e.i.

    meripurad, m.n

    CUX

    Holothuroidea

    Sea cucumbers n.e.i.

    okasnahksed, m.n

    ECH

    Echinodermata

    Echinoderms n.e.i.

    mantelloom

    SSG

    Microcosmus sulcatus

    Grooved sea squirt

    merituped, m.n

    SSX

    Ascidiacea

    Sea squirts n.e.i.

    odasaba

    HSC

    Limulus polyphemus

    Horseshoe crab

    veeselgrootud, m.n

    INV

    ex Invertebrata

    Aquatic invertebrates n.e.i.

    pruunvetikad

    SWB

    Phaeophyceae

    Brown seaweeds

    iiri sammal e karrageen

    IMS

    Chondrus crispus

    Carragheen

    geliidium

    GEL

    Gelidium spp.

    Gelidium spp.

    gigartina

    GIG

    Gigartina spp.

    Gigartina spp.

    lubivetikad

    LIT

    Lithothamnium spp.

    Lithothamnium spp.

    punavetikad

    SWR

    Rhodophyceae

    Red seaweeds

    põisadrud, m.n

    UCU

    Fucus spp.

    Wracks n.e.i.

    ASN

    Ascophyllum nodosum

    North Atlantic rockweed

    FUU

    Fucus serratus

    Toothed wrack

    UVU

    Ulva lactuca

    Sea lettuce

    merevetikad, m.n

    SWX

    ex Algae

    Seaweeds n.e.i.




    II LISA

    Kirde-Atlandi statistilised püügipiirkonnad, mille kohta tuleb andmed esitada

    ICES rajoon Ia

    ICES rajoon Ib

    ICES alarajoon IIa 1

    ICES alarajoon IIa 2

    ICES alarajoon IIb 1

    ICES alarajoon IIb 2

    ICES rajoon IIIa

    ICES rajoon III b, c

    ICES rajoon IVa

    ICES rajoon IVb

    ICES rajoon IVc

    ICES alarajoon Va 1

    ICES alarajoon Va 2

    ICES alarajoon Vb 1a

    ICES alarajoon Vb 1b

    ICES alarajoon Vb 2

    ICES rajoon VIa

    ICES alarajoon VIb 1

    ICES alarajoon VIb 2

    ICES rajoon VIIa

    ICES rajoon VIIb

    ICES alarajoon VIIc 1

    ICES alarajoon VIIc 2

    ICES rajoon VIId

    ICES rajoon VIIe

    ICES rajoon VIIf

    ICES rajoon VIIg

    ICES rajoon VIIh

    ICES alarajoon VIIj 1

    ICES alarajoon VIIj 2

    ICES alarajoon VIIk 1

    ICES alarajoon VIIk 2

    ICES rajoon VIIIa

    ICES rajoon VIIIb

    ICES rajoon VIIIc

    ICES alarajoon VIIId 1

    ICES alarajoon VIIId 2

    ICES alarajoon VIIIe 1

    ICES alarajoon VIIIe 2

    ICES rajoon IXa

    ICES alarajoon IXb 1

    ICES alarajoon IXb 2

    ICES alarajoon Xa 1

    ICES alarajoon Xa 2

    ICES rajoon Xb

    ICES alarajoon XIIa 1

    ICES alarajoon XIIa 2

    ICES alarajoon XIIa 3

    ICES alarajoon XIIa 4

    ICES rajoon XIIb

    ICES rajoon XIIc

    ICES rajoon XIVa

    ICES alarajoon XIVb 1

    ICES alarajoon XIVb 2

    BAL 22

    BAL 23

    BAL 24

    BAL 25

    BAL 26

    BAL 27

    BAL 28-1

    BAL 28-2

    BAL 29

    BAL 30

    BAL 31

    BAL 32

    Märkused

    1. Rahvusvaheline Mereuurimise Nõukogu on identifitseerinud ja määratlenud „ICES” statistilised püügipiirkonnad.

    2. Rahvusvaheline Läänemere Kalanduskomisjon on identifitseerinud ja määratlenud „BAL” statistilised püügipiirkonnad.

    3. Esitada tuleb võimalikult üksikasjalikud andmed. „Teadmata” ja koondnimestikuga piirkonnad võivad esineda ainult juhul, kui üksikasjalikud andmed ei ole kättesaadavad. Üksikasjalike andmete esitamise korral ei tohiks koondandmestikke kasutada.

    Kirde-Atlandi statistilised püügipiirkonnad

    image

    image

    image




    III LISA

    ICES alapiirkondade ja rajoonide kirjeldused, mida kasutatakse Kirde-Atlandi kalastusstatistikas ja kalandusalastes määrustes

    ICES statistiline piirkond (Atlandi ookeani kirdeosa)

    Kõik Atlandi ookeani ja Põhja-Jäämere ning nende ääremerede veed, mis piirnevad joonega, mis kulgeb geograafiliselt põhjapooluselt piki meridiaani 40o00′ läänepikkust Gröönimaa põhjarannikuni; sealt ida ja lõuna suunas mööda Gröönimaa rannikut punktini 44o00′ läänepikkust; sealt otse lõuna suunas punktini 59o00′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas punktini 42o00′ läänepikkust; sealt otse lõuna suunas punktini 36o00′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas punktini 5o36′ läänepikkust Hispaania rannikul (Punta Marroqui maakitsus); sealt loode ja põhja suunas mööda Hispaania edelarannikut, Portugali rannikut, Hispaania loode- ja põhjarannikut, Prantsuse, Belgia, Madalmaade ja Saksamaa rannikut kuni Saksamaa ja Taani läänepoolse piiritähiseni; sealt piki Jüütimaa läänerannikut Thyborønini; sealt lõuna ja ida suunas piki Limfjordi lõunarannikut Egenseklosteri neemeni; sealt lõuna suunas piki Jüütimaa idarannikut Taani ja Saksamaa idapoolse piiritähiseni; sealt piki Saksamaa, Poola, Venemaa, Leedu, Läti, Eesti, Venemaa, Soome, Rootsi ja Norra rannikut ning Venemaa põhjarannikut Habarovskini; sealt üle Jugorski Šari väina läänesuudme; sealt lääne ja põhja suunas piki Vaigatši saare rannikut; sealt üle Kara Värava läänesuudme; sealt lääne ja põhja suunas piki Novaja Zemlja lõunapoolse saare rannikut; sealt üle Matotškin Šari väina läänesuudme; sealt piki Novaja Zemlja põhjapoolse saare läänerannikut punktini 68o30′ idapikkust; sealt otse põhja suunas geograafilise põhjapooluseni.

    See piirkond vastab ka FAO rahvusvahelise kalapüügipiirkondade statistilise klassifikatsiooni 27. statistilisele piirkonnale (Kirde-Atlandi statistiline piirkond).

    ICES I statistiline alapiirkond

    Veed, mis piirnevad joonega, mis kulgeb geograafiliselt põhjapooluselt piki meridiaani 30o00′ idapikkust punktini 72o00′ põhjalaiust; sealt otse lääne suunas punktini 26o00′ idapikkust; sealt otse lõuna suunas Norra rannikuni; sealt ida suunas piki Norra ja Venemaa rannikut Habarovskini; sealt üle Jugorski Šari väina läänesuudme; sealt lääne ja põhja suunas piki Vaigatši saare rannikut; sealt üle Kara Värava väina läänesuudme; sealt lääne ja põhja suunas piki Novaja Zemlja lõunapoolse saare rannikut; sealt üle Matotškin Šari väina läänesuudme; sealt piki Novaja Zemlja põhjapoolse saare läänerannikut punktini 68o30′ idapikkust; sealt otse põhja suunas geograafilise põhjapooluseni.

      ICES Ia statistiline rajoon

     See I alapiirkonna osa, mis piirneb järgmisi koordinaate ühendava joonega:

     



    Laiuskraad

    Pikkuskraad

    73,98 N

    33,70 E

    74,18 N

    34,55 E

    74,36 N

    35,28 E

    74,71 N

    36,38 E

    75,14 N

    37,57 E

    75,45 N

    38,31 E

    75,84 N

    39,05 E

    76,26 N

    39,61 E

    76,61 N

    41,24 E

    76,96 N

    42,81 E

    76,90 N

    43,06 E

    76,75 N

    44,48 E

    75,99 N

    43,51 E

    75,39 N

    43,18 E

    74,82 N

    41,73 E

    73,98 N

    41,56 E

    73,17 N

    40,66 E

    72,20 N

    40,51 E

    72,26 N

    39,76 E

    72,62 N

    38,96 E

    73,04 N

    37,74 E

    73,37 N

    36,61 E

    73,56 N

    35,70 E

    73,98 N

    33,70 E

      ICES Ib statistiline rajoon

     Need I alapiirkonna osad, mis ei kuulu Ia rajooni.

    ICES II statistiline alapiirkond

    Veed, mis piirnevad joonega, mis kulgeb geograafiliselt põhjapooluselt piki meridiaani 30o00′ idapikkust punktini 72o00′ põhjalaiust; sealt otse lääne suunas punktini 26o00′ idapikkust; sealt otse lõuna suunas Norra rannikuni; sealt lääne ja edela suunas piki Norra rannikut punktini 62o00′ põhjalaiust; sealt otse lääne suunas punktini 4o00′ läänepikkust; sealt otse põhja suunas punktini 63o00′ põhjalaiust; sealt otse lääne suunas punktini 11o00′ läänepikkust; sealt otse põhja suunas geograafilise põhjapooluseni.

      ICES IIa statistiline rajoon

     Veed, mis piirnevad joonega, mis algab punktis 62o00′ põhjalaiust Norra rannikul ning kulgeb otse lääne suunas punktini 4o00′ läänepikkust; sealt otse põhja suunas punktini 63o00′ põhjalaiust; sealt otse lääne suunas punktini 11o00′ läänepikkust; sealt otse põhja suunas punktini 72o30′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas punktini 30o00′ idapikkust; sealt otse lõuna suunas punktini 72o00′ põhjalaiust; sealt otse lääne suunas punktini 26o00′ idapikkust; sealt otse lõuna suunas Norra rannikuni; sealt lääne ja edela suunas piki Norra rannikut lähtepunktini.

     

     ICES IIa 1. statistiline alarajoon

     See osa IIa rajoonist, mis piirneb järgmisi koordinaate ühendava joonega:

     



    Laiuskraad

    Pikkuskraad

    73,50 N

    0,20 W

    73,50 N

    7,21 E

    73,45 N

    7,28 E

    73,14 N

    7,83 E

    72,76 N

    8,65 E

    72,49 N

    9,33 E

    72,31 N

    9,83 E

    72,18 N

    10,29 E

    71,98 N

    9,94 E

    71,91 N

    9,70 E

    71,64 N

    8,75 E

    71,36 N

    7,93 E

    71,13 N

    7,42 E

    70,79 N

    6,73 E

    70,17 N

    5,64 E

    69,79 N

    5,01 E

    69,56 N

    4,74 E

    69,32 N

    4,32 E

    69,10 N

    4,00 E

    68,86 N

    3,73 E

    68,69 N

    3,57 E

    68,46 N

    3,40 E

    68,23 N

    3,27 E

    67,98 N

    3,19 E

    67,77 N

    3,16 E

    67,57 N

    3,15 E

    67,37 N

    3,18 E

    67,18 N

    3,24 E

    67,01 N

    3,31 E

    66,84 N

    3,42 E

    66,43 N

    3,27 E

    66,39 N

    3,18 E

    66,23 N

    2,79 E

    65,95 N

    2,24 E

    65,64 N

    1,79 E

    65,38 N

    1,44 E

    65,32 N

    1,26 E

    65,08 N

    0,72 E

    64,72 N

    0,04 E

    64,43 N

    0,49 W

    64,84 N

    1,31 W

    64,92 N

    1,56 W

    65,13 N

    2,17 W

    65,22 N

    2,54 W

    65,39 N

    3,19 W

    65,47 N

    3,73 W

    65,55 N

    4,19 W

    65,59 N

    4,56 W

    65,69 N

    5,58 W

    65,96 N

    5,60 W

    66,22 N

    5,67 W

    66,47 N

    5,78 W

    67,09 N

    6,25 W

    67,61 N

    6,62 W

    67,77 N

    5,33 W

    67,96 N

    4,19 W

    68,10 N

    3,42 W

    68,33 N

    2,39 W

    68,55 N

    1,56 W

    68,86 N

    0,61 W

    69,14 N

    0,08 E

    69,44 N

    0,68 E

    69,76 N

    1,18 E

    69,97 N

    1,46 E

    70,21 N

    1,72 E

    70,43 N

    1,94 E

    70,63 N

    2,09 E

    70,89 N

    2,25 E

    71,14 N

    2,35 E

    71,35 N

    2,39 E

    71,61 N

    2,38 E

    71,83 N

    2,31 E

    72,01 N

    2,22 E

    72,24 N

    2,06 E

    72,43 N

    1,89 E

    72,60 N

    1,68 E

    72,75 N

    1,48 E

    72,99 N

    1,08 E

    73,31 N

    0,34 E

    73,50 N

    0,20 W

     ICES IIa 2. statistiline alarajoon

     See osa IIa rajoonist, mis ei kuulu IIa 1. alarajooni.

      ICES IIb statistiline rajoon

     Veed, mis piirnevad joonega, mis kulgeb geograafiliselt põhjapooluselt piki meridiaani 30o00′ idapikkust punktini 73o30′ põhjalaiust; sealt otse lääne suunas punktini 11o00′ läänepikkust; sealt otse põhja suunas geograafilise põhjapooluseni.

     

     ICES IIb 1. statistiline alarajoon

     See osa IIb rajoonist, mis piirneb järgmiste koordinaatidega:

     



    Laiuskraad

    Pikkuskraad

    73,50 N

    7,21 E

    73,50 N

    0,20 W

    73,60 N

    0,48 W

    73,94 N

    1,88 W

    74,09 N

    2,70 W

    74,21 N

    5,00 W

    74,50 N

    4,38 W

    75,00 N

    4,29 W

    75,30 N

    4,19 W

    76,05 N

    4,30 W

    76,18 N

    4,09 W

    76,57 N

    2,52 W

    76,67 N

    2,10 W

    76,56 N

    1,60 W

    76,00 N

    0,80 E

    75,87 N

    1,12 E

    75,64 N

    1,71 E

    75,21 N

    3,06 E

    74,96 N

    4,07 E

    74,86 N

    4,55 E

    74,69 N

    5,19 E

    74,34 N

    6,39 E

    74,13 N

    6,51 E

    73,89 N

    6,74 E

    73,60 N

    7,06 E

    73,50 N

    7,21 E

     ICES IIb 2. statistiline alarajoon

     See osa IIb rajoonist, mis ei kuulu IIb 1. alarajooni.

    ICES III statistiline alapiirkond

    Veed, mis piirnevad joonega, mis algab punktist 7o00′ idapikkust Norra rannikul ning kulgeb otse lõuna suunas punktini 57o30′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas punktini 8o00′ idapikkust; sealt otse lõuna suunas punktini 57o00′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas Taani rannikuni; sealt piki Jüütimaa loode- ja idarannikut Halsini; sealt üle Limfjordi idasuudme Egenseklosteri neemeni; sealt lõuna suunas piki Jüütimaa rannikut Taani ja Saksamaa idapoolse piiritähiseni; sealt piki Saksamaa, Poola, Venemaa, Leedu, Läti, Eesti, Venemaa, Soome, Rootsi ja Norra rannikut lähtepunktini.

      ICES IIIa statistiline rajoon

     Veed, mis piirnevad joonega, mis algab punktist 7o00′ idapikkust Norra rannikul ning kulgeb otse lõuna suunas punktini 57o30′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas punktini 8o00′ idapikkust; sealt otse lõuna suunas punktini 57o00′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas Taani rannikuni; sealt piki Jüütimaa loode- ja idarannikut Halsini; sealt üle Limfjordi idasuudme Egenseklosteri neemeni; sealt lõuna suunas piki Jüütimaa rannikut kuni Hasenøre neemeni; sealt üle Suur-Belti väina Gnibeni neemeni; sealt piki Sjællandi põhjarannikut Gilbjergi neemeni; sealt läbi Oeresundi põhjasuudme Kullenini Rootsi rannikul; sealt ida ja põhja suunas piki Rootsi läänerannikut ja Norra lõunarannikut lähtepunktini.

      ICES III b ja c statistiline rajoon

     Veed, mis piirnevad joonega, mis kulgeb Hasenøre neemest Jüütimaa idarannikul kuni Gnibeni neemeni Sjællandi läänerannikul ja Gilbjergi neemeni; sealt üle Oeresundi põhjasuudme Kullenini Rootsi rannikul; sealt lõuna suunas piki Rootsi rannikut Falsterbo majakani; sealt üle Oeresundi lõunasuudme Stevnsi majakani; sealt piki Sjællandi kagurannikut; sealt üle Storstrømi väina idasuudme; sealt piki Falsteri saare idarannikut Gedserini; sealt Darsser Ortini Saksamaa rannikul; sealt edela suunas piki Saksamaa rannikut ja Jüütimaa idarannikut lähtepunktini.

     ICES 22. statistiline alarajoon (BAL 22)

     Veed, mis piirnevad joonega, mis algab Hasenøre neemest (56o09′ põhjalaiust, 10o44′ idapikkust) Jüütimaa idarannikul ja kulgeb kuni Gnibeni neemeni (56o01′ põhjalaiust, 11o18′ idapikkust) Sjællandi läänerannikul; sealt piki Sjællandi lääne- ja lõunarannikut punktini 12o00′ idapikkust; sealt otse lõuna suunas Falsteri saareni; sealt piki Falsteri saare idarannikut Gedser Oddeni (54o34′ põhjalaiust, 11o58′ idapikkust); sealt otse ida suunas punktini 12o00′ idapikkust; sealt otse lõuna suunas Saksamaa rannikuni; sealt edela suunas piki Saksamaa rannikut ja Jüütimaa idarannikut lähtepunktini.

     ICES 23. statistiline alarajoon (BAL 23)

     Veed, mis piirnevad joonega, mis kulgeb Gilbjergi neemest (56o08′ põhjalaiust, 12o18′ idapikkust) Sjællandi põhjarannikul Kullenini (56o18′ põhjalaiust, 12o28′ idapikkust) Rootsi rannikul; sealt lõuna suunas piki Rootsi rannikut Falsterbo majakani (55o23′ põhjalaiust, 12o50′ idapikkust); sealt üle Sundi lõunasuudme Stevnsi majakani (55o19′ põhjalaiust, 12o29′ idapikkust) Sjællandi rannikul; sealt põhja suunas piki Sjællandi idarannikut lähtepunktini.

     ICES 24. statistiline alarajoon (BAL 24)

     Veed, mis piirnevad joonega, mis algab Stevnsi majakast (55o19′ põhjalaiust, 12o29′ idapikkust) Sjællandi idarannikul ja kulgeb üle Sundi lõunasuudme Falsterbo majakani (55o23′ põhjalaiust, 12o50′ idapikkust) Rootsi rannikul; sealt piki Rootsi lõunarannikut Sandhammareni majakani (55o24′ põhjalaiust, 14o12′ idapikkust); sealt Hammerodde majakani (55o18′ põhjalaiust, 14o47′ idapikkust) Bornholmi põhjarannikul; sealt piki Bornholmi lääne- ja lõunarannikut punktini 15o00′ idapikkust; sealt otse lõuna suunas Poola rannikuni; sealt lääne suunas piki Poola ja Saksamaa rannikut punktini 12o00′ idapikkust; sealt otse põhja suunas punktini 54o34′ põhjalaiust ja 12o00′ idapikkust; sealt otse lääne suunas Gedser Oddeni (54o34′ põhjalaiust, 11o58′ idapikkust); sealt piki Falsteri saare ida- ja põhjarannikut punktini 12o00′ idapikkust; sealt otse põhja suunas Sjællandi lõunarannikuni; sealt lääne ja põhja suunas piki Sjællandi läänerannikut lähtepunktini.

     ICES 25. statistiline alarajoon (BAL 25)

     Veed, mis piirnevad joonega, mis algab punktist 56o30′põhjalaiust Rootsi idarannikul ja kulgeb otse ida suunas Ölandi saare läänerannikuni; kulgeb Ölandi saarest lõuna poolt mööda punktini 56o30′ põhjalaiust Ölandi idarannikul; sealt otse ida suunas punktini 18o00′ idapikkust; sealt otse lõuna suunas Poola rannikuni; sealt lääne suunas piki Poola rannikut punktini 15o00′ idapikkust; sealt otse põhja suunas Bornholmi saareni; sealt piki Bornholmi lõuna- ja läänerannikut Hammerodde majakani (55o18′ põhjalaiust, 14o47′ idapikkust); sealt Sandhammareni majakani (55o24′ põhjalaiust, 14o12′ idapikkust) Rootsi lõunarannikul; sealt põhja suunas piki Rootsi idarannikut lähtepunktini.

     ICES 26. statistiline alarajoon (BAL 26)

     Veed, mis piirnevad joonega, mis algab punktist 56o30′ põhjalaiust, 18o00′ idapikkust ning kulgeb otse ida suunas Läti läänerannikuni; sealt lõuna suunas piki Läti, Leedu, Venemaa ja Poola rannikut punktini 18o00′ idapikkust Poola rannikul; sealt otse põhja suunas lähtepunktini.

     ICES 27. statistiline alarajoon (BAL 27)

     Veed, mis piirnevad joonega, mis algab punktist 59o41′ põhjalaiust ja 19o00′ idapikkust Rootsi maismaa idarannikul ning kulgeb otse lõuna suunas Ojamaa saare põhjarannikuni; sealt lõuna suunas piki Ojamaa läänerannikut punktini 57o00′ põhjalaiust; sealt otse lääne suunas punktini 18o00′ idapikkust; sealt otse lõuna suunas punktini 56o30′ põhjalaiust; sealt otse lääne suunas Ölandi saare idarannikuni; sealt pärast Ölandi lõunapoolsest küljest möödumist punktini 56o30′ põhjalaiust Ölandi läänerannikul; sealt otse lääne suunas Rootsi rannikuni; sealt põhja suunas piki Rootsi idarannikut lähtepunktini.

     ICES 28. statistiline alarajoon (BAL 28)

     Veed, mis piirnevad joonega, mis algab punktist 58o30′ põhjalaiust ja 19o00′ idapikkust ning kulgeb otse ida suunas Saaremaa läänerannikuni; sealt pärast Saaremaa põhjapoolsest küljest möödumist punktini 58o30′ põhjalaiust Saaremaa idarannikul; sealt otse ida suunas Eesti rannikuni; sealt lõuna suunas piki Eesti ja Läti läänerannikut punktini 56o30′ põhjalaiust; sealt otse lääne suunas punktini 18o00′ idapikkust; sealt otse põhja suunas punktini 57o00′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas Ojamaa saare läänerannikuni; sealt põhja suunas punktini 19o00′ idapikkust Ojamaa põhjarannikul; sealt otse põhja suunas lähtepunktini.

     

     ICES statistiline alarajoon 28-1 (BAL 28.1)

     Veed, mis piirnevad läänes Ovisi majakast (57o34.1234′N, 21o42.9574′E) Läti läänerannikul Saaremaa Loodeneeme kaljurahuni (57o57.4760′N, 21o58.2789′E), sealt lõuna suunas Sõrve poolsaare lõunatipuni ning sealt kirde suunas piki Saaremaa rannikut kulgeva joonega ning põhjas joonega, mis kulgeb punktist 58o30.0′N, 23o13.2′E punktini 58o30′N, 23o41.1′E.

     ICES statistiline alarajoon 28-2 (BAL 28.2)

     Need 28. alarajooni osad, mis ei kuulu alarajooni 28-1.

     ICES 29. statistiline alarajoon (BAL 29)

     Veed, mis piirnevad joonega, mis algab punktist 60o30′ põhjalaiust Rootsi maismaa idarannikul ja kulgeb otse ida suunas Soome maismaarannikuni; sealt lõuna suunas piki Soome lääne- ja lõunarannikut punktini 23o00′ idapikkust maismaa lõunarannikul; sealt otse lõuna suunas punktini 59o00′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas Eesti maismaarannikuni; sealt lõuna suunas piki Eesti läänerannikut punktini 58o30′ põhjalaiust; sealt otse lääne suunas Saaremaa idarannikuni; sealt pärast Saaremaa põhjapoolsest küljest möödumist punktini 58o30′ põhjalaiust Saaremaa läänerannikul; sealt otse lääne suunas punktini 19o00′ idapikkust; siis otse põhja suunas punktini 59o41′ põhjalaiust Rootsi maismaa idarannikul; sealt põhja suunas piki Rootsi idarannikut lähtepunktini.

     ICES 30. statistiline alarajoon (BAL 30)

     Veed, mis piirnevad joonega, mis algab punktist 63o30′ põhjalaiust Rootsi idarannikul ja kulgeb otse ida suunas Soome maismaarannikuni; sealt lõuna suunas piki Soome rannikut punktini 60o30′ põhjalaiust; sealt otse lääne suunas Rootsi maismaarannikuni; sealt põhja suunas piki Rootsi idarannikut lähtepunktini.

     ICES statistiline alarajoon 31 (BAL 31)

     Veed, mis piirnevad joonega, mis algab punktist 63o30′ põhjalaiust Rootsi idarannikul, kulgeb pärast põhjas Põhjalahest möödumist punktini 63o30′ põhjalaiust Soome maismaa läänerannikul; sealt otse lääne suunas lähtepunktini.

     ICES statistiline alarajoon 32 (BAL 32)

     Veed, mis piirnevad joonega, mis algab punktist 23o00′ idapikkust Soome lõunarannikul ja kulgeb pärast idas Soome lahest möödumist punktini 59o00′ põhjalaiust Eesti läänerannikul; sealt otse lääne suunas punktini 23o00′ idapikkust; sealt otse põhja suunas lähtepunktini.

    ICES IV statistiline alapiirkond

    Veed, mis piirnevad joonega, mis algab punktist 62o00′ põhjalaiust Norra rannikul ja kulgeb otse lääne suunas punktini 4o00′ läänepikkust; sealt otse lõuna suunas Šotimaa rannikuni; sealt ida ja lõuna suunas piki Šotimaa ja Inglismaa rannikut punktini 51o00′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas Prantsusmaa rannikuni; sealt kirde suunas piki Prantsusmaa, Belgia, Madalmaade ja Saksamaa rannikut Saksamaa ja Taani läänepoolse piiritähiseni; sealt piki Jüütimaa läänerannikut Thyborønini; sealt lõuna ja ida suunas piki Limfjordi lõunarannikut Egenseklosteri neemeni; sealt üle Limfjordi idasuudme Halsini; sealt lääne suunas piki Limfjordi põhjarannikut Agger Tange lõunapoolseima tipuni; sealt põhja suunas piki Jüütimaa läänerannikut punktini 57o00′ põhjalaiust; sealt otse lääne suunas punktini 8o00′ idapikkust; sealt otse põhja suunas punktini 57o30′ põhjalaiust; sealt otse lääne suunas punktini 7o00′ idapikkust; sealt otse põhja suunas Norra rannikuni; sealt loode suunas piki Norra rannikut lähtepunktini.

      ICES IVa statistiline rajoon

     Veed, mis piirnevad joonega, mis algab punktist 62o00′ põhjalaiust Norra rannikul ja kulgeb otse lääne suunas punktini 3o00′ läänepikkust; sealt otse lõuna suunas Šotimaa rannikuni; sealt ida ja lõuna suunas piki Šotimaa rannikut punktini 57o30′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas punktini 7o00′ idapikkust; sealt otse põhja suunas Norra rannikuni; sealt loode suunas piki Norra rannikut lähtepunktini.

      ICES IVb statistiline rajoon

     Veed, mis piirnevad joonega, mis algab punktist 57o00′ põhjalaiust Taani läänerannikul ja kulgeb otse lääne suunas punktini 8o00′ idapikkust; sealt otse põhja suunas punktini 57o30′ põhjalaiust; sealt otse lääne suunas Šotimaa rannikuni; sealt lõuna suunas piki Šotimaa ja Inglismaa rannikut punktini 53o30′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas Saksamaa rannikuni; sealt kirde suunas piki Jüütimaa rannikut Thyborønini; sealt lõuna ja ida suunas piki Limfjordi lõunarannikut Egenseklosteri neemeni; sealt üle Limfjordi idasuudme Halsini; sealt lääne suunas piki Limfjordi põhjarannikut Agger Tange lõunapoolseima tipuni; sealt põhja suunas piki Jüütimaa läänerannikut lähtepunktini.

      ICES IVc statistiline rajoon

     Veed, mis piirnevad joonega, mis algab punktist 53o30′ põhjalaiust Saksamaa läänerannikul ja kulgeb otse lääne suunas Inglismaa rannikuni; sealt lõuna suunas punktini 51o00′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas Prantsusmaa rannikuni; sealt kirde suunas piki Prantsusmaa, Belgia, Madalmaade ja Saksamaa rannikut lähtepunktini.

    ICES V statistiline alapiirkond

    Veed, mis piirnevad joonega, mis algab punktist 68o00′ põhjalaiust ja 11o00′ läänepikkust ning kulgeb otse lääne suunas punktini 27o00′ läänepikkust; sealt otse lõuna suunas punktini 62o00′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas punktini 15o00′ läänepikkust; sealt otse lõuna suunas punktini 60o00′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas punktini 5o00′ läänepikkust; sealt otse põhja suunas punktini 60o30′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas punktini 4o00′ läänepikkust; sealt otse põhja suunas punktini 63o00′ põhjalaiust; sealt otse lääne suunas punktini 11o00′ läänepikkust; sealt otse põhja suunas lähtepunktini.

      ICES Va statistiline rajoon

     Veed, mis piirnevad joonega, mis algab punktist 68o00′ põhjalaiust ja 11o00′ läänepikkust ja kulgeb sealt otse lääne suunas punktini 27o00′ läänepikkust; sealt otse lõuna suunas punktini 62o00′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas punktini 15o00′ läänepikkust; sealt otse põhja suunas punktini 63o00′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas punktini 11o00′ läänepikkust; sealt otse põhja suunas lähtepunktini.

     

     ICES Va 1. statistiline alarajoon

     Ala, mis jääb järgmiste koordinaatidega ristküliku sisse:

     



    Laiuskraad

    Pikkuskraad

    63,00 N

    24,00 W

    62,00 N

    24,00 W

    62,00 N

    27,00 W

    63,00 N

    27,00 W

    63,00 N

    24,00 W

     ICES Va 2. statistiline alarajoon

     Va rajooni ülejäänud osa, mis ei kuulu Va 1. alarajooni.

      ICES Vb statistiline rajoon

     Veed, mis piirnevad joonega, mis algab punktist 63o00′ põhjalaiust ja 4o00′ läänepikkust ning kulgeb otse lääne suunas punktini 15o00′ läänepikkust; sealt otse lõuna suunas punktini 60o00′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas punktini 5o00′ läänepikkust; sealt otse põhja suunas punktini 60o00′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas punktini 4o00′ läänepikkust; sealt otse põhja suunas lähtepunktini.

     

     ICES Vb 1. statistiline alarajoon

     Veed, mis piirnevad joonega, mis algab punktist 63o00′ põhjalaiust ja 4o00′ läänepikkust ning kulgeb otse lääne suunas punktini 15o00′ läänepikkust; sealt otse lõuna suunas punktini 60o00′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas punktini 10o00′ läänepikkust; sealt otse põhja suunas punktini 61o30′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas punktini 8o00′ läänepikkust; sealt piki loksodroomi punktini 61o15′ põhjalaiust ja 7o30′ läänepikkust; sealt otse lõuna suunas punktini 60o30′ põhjalaiust; sealt otse lääne suunas punktini 8o00′ läänepikkust; sealt otse lõuna suunas punktini 60o00′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas punktini 5o00′ läänepikkust; sealt otse põhja suunas punktini 60o30′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas punktini 4o00′ läänepikkust; sealt otse põhja suunas lähtepunktini.

     

     ICES Vb 1.a statistiline alarajoon

     Vb 1. alarajooni osad, mis piirnevad järgmisi koordinaate ühendava joonega:

     



    Laiuskraad

    Pikkuskraad

    60,49 N

    15,00 W

    60,71 N

    13,99 W

    60,15 N

    13,29 W

    60,00 N

    13,50 W

    60,00 N

    15,00 W

    60,49 N

    15,00 W

     ICES Vb 1.b statistiline alarajoon

     Vb 1. alarajooni osad, mis ei kuulu Vb 1.a alarajooni.

     ICES Vb 2. statistiline alarajoon

     Veed, mis piirnevad joonega, mis algab punktist 60o00′ põhjalaiust ja 10o00′ läänepikkust ning kulgeb otse põhja suunas punktini 61o30′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas punktini 8o00′ läänepikkust; sealt piki loksodroomi punktini 61o15′ põhjalaiust ja 7o30′ läänepikkust; sealt otse lõuna suunas punktini 60o30′ põhjalaiust; sealt otse lääne suunas punktini 8o00′ läänepikkust; sealt otse lõuna suunas punktini 60o00′ põhjalaiust; sealt otse lääne suunas lähtepunktini.

    ICES VI statistiline alapiirkond

    Veed, mis piirnevad joonega, mis algab punktist 4o00′ läänepikkust Šotimaa põhjarannikul ja kulgeb otse põhja suunas punktini 60o30′ põhjalaiust; sealt otse lääne suunas punktini 5o00′ läänepikkust; sealt otse lõuna suunas punktini 60o00′ põhjalaiust; sealt otse lääne suunas punktini 18o00′ läänepikkust; sealt otse lõuna suunas punktini 54o30′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas Iirimaa rannikuni; sealt põhja ja ida suunas piki Iirimaa ja Põhja-Iirimaa rannikut punktini 55o00′ põhjalaiust Põhja-Iirimaa idarannikul; sealt otse ida suunas Šotimaa rannikuni; sealt põhja suunas piki Šotimaa läänerannikut lähtepunktini.

      ICES VIa statistiline rajoon

     Veed, mis piirnevad joonega, mis algab punktist 4o00′ läänepikkust Šotimaa rannikul ja kulgeb otse põhja suunas punktini 60o30′ põhjalaiust; sealt otse lääne suunas punktini 5o00′ läänepikkust; sealt otse lõuna suunas punktini 60o00′ põhjalaiust; sealt otse lääne suunas punktini 12o00′ läänepikkust; sealt otse lõuna suunas punktini 54o30′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas Iirimaa rannikuni; sealt põhja ja ida suunas piki Iirimaa ja Põhja-Iirimaa rannikut punktini 55o00′ põhjalaiust Põhja-Iirimaa idarannikul; sealt otse ida suunas Šotimaa rannikuni; sealt põhja suunas piki Šotimaa läänerannikut lähtepunktini.

      ICES VIb statistiline rajoon

     Veed, mis piirnevad joonega, mis algab punktist 60o00′ põhjalaiust ja 12o00′ läänepikkust ning kulgeb otse lääne suunas punktini 18o00′ läänepikkust; sealt otse lõuna suunas punktini 54o30′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas punktini 12o00′ läänepikkust; sealt otse põhja suunas lähtepunktini.

     

     ICES VIb 1. statistiline alarajoon

     VIb rajooni osad, mis piirnevad järgmisi koordinaate ühendava joonega:

     



    Laiuskraad

    Pikkuskraad

    54,50 N

    18,00 W

    60,00 N

    18,00 W

    60,00 N

    13,50 W

    60,15 N

    13,29 W

    59,65 N

    13,99 W

    59,01 N

    14,57 W

    58,51 N

    14,79 W

    57,87 N

    14,88 W

    57,01 N

    14,63 W

    56,57 N

    14,34 W

    56,50 N

    14,44 W

    56,44 N

    14,54 W

    56,37 N

    14,62 W

    56,31 N

    14,72 W

    56,24 N

    14,80 W

    56,17 N

    14,89 W

    56,09 N

    14,97 W

    56,02 N

    15,04 W

    55,95 N

    15,11 W

    55,88 N

    15,19 W

    55,80 N

    15,27 W

    55,73 N

    15,34 W

    55,65 N

    15,41 W

    55,57 N

    15,47 W

    55,50 N

    15,54 W

    55,42 N

    15,60 W

    55,34 N

    15,65 W

    55,26 N

    15,70 W

    55,18 N

    15,75 W

    55,09 N

    15,79 W

    55,01 N

    15,83 W

    54,93 N

    15,87 W

    54,84 N

    15,90 W

    54,76 N

    15,92 W

    54,68 N

    15,95 W

    54,59 N

    15,97 W

    54,51 N

    15,99 W

    54,50 N

    15,99 W

    54,50 N

    18,00 W

     ICES VIb 2. statistiline alarajoon

     Rajooni VIb ülejäänud osa, mis ei kuulu VIb 1. alarajooni.

    ICES VII statistiline alapiirkond

    Veed, mis piirnevad joonega, mis algab punktist 54o30′ põhjalaiust Iirimaa läänerannikul ja kulgeb otse lääne suunas punktini 18o00′ läänepikkust; sealt otse lõuna suunas punktini 48o00′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas Prantsusmaa rannikuni; sealt põhja ja kirde suunas piki Prantsusmaa rannikut punktini 51o00′ põhjalaiust; sealt otse lääne suunas Inglismaa kagurannikuni; sealt lääne ja põhja suunas piki Inglismaa, Walesi ja Šotimaa rannikut punktini 55o00′ põhjalaiust Šotimaa läänerannikul; sealt otse lääne suunas Põhja-Iirimaa rannikuni; sealt põhja ja lääne suunas piki Põhja-Iirimaa ja Iirimaa rannikut lähtepunktini.

      ICES VIIa statistiline rajoon

     Veed, mis piirnevad joonega, mis algab punktist 55o00′ põhjalaiust Šotimaa läänerannikul ja kulgeb otse lääne suunas Põhja-Iirimaa rannikuni; sealt lõuna suunas piki Põhja-Iirimaa ja Iirimaa rannikut punktini 52o00′ põhjalaiust Iirimaa kagurannikul; sealt otse ida suunas Walesi rannikuni; sealt kirde ja põhja suunas piki Walesi, Inglismaa ja Šotimaa rannikut lähtepunktini.

      ICES VIIb statistiline rajoon

     Veed, mis piirnevad joonega, mis algab punktist 54o30′ põhjalaiust Iirimaa läänerannikul ja kulgeb otse lääne suunas punktini 12o00′ läänepikkust; sealt otse lõuna suunas punktini 52o30′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas Iirimaa rannikuni; sealt põhja suunas piki Iirimaa läänerannikut lähtepunktini.

      ICES VIIc statistiline rajoon

     Veed, mis piirnevad joonega, mis algab punktist 54o30′ põhjalaiust ja 12o00′ läänepikkust ning kulgeb otse lääne suunas punktini 18o00′ läänepikkust; sealt otse lõuna suunas punktini 52o30′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas punktini 12o00′ läänepikkust; sealt otse põhja suunas lähtepunktini.

     

     ICES VIIc 1. statistiline alarajoon

     VIIc rajooni osa, mis piirneb järgmiste koordinaatidega:

     



    Laiuskraad

    Pikkuskraad

    54,50 N

    15,99 W

    54,42 N

    15,99 W

    54,34 N

    16,00 W

    54,25 N

    16,01 W

    54,17 N

    16,01 W

    54,08 N

    16,01 W

    53,99 N

    16,00 W

    53,91 N

    15,99 W

    53,82 N

    15,97 W

    53,74 N

    15,96 W

    53,66 N

    15,94 W

    53,57 N

    15,91 W

    53,49 N

    15,90 W

    53,42 N

    15,89 W

    53,34 N

    15,88 W

    53,26 N

    15,86 W

    53,18 N

    15,84 W

    53,10 N

    15,88 W

    53,02 N

    15,92 W

    52,94 N

    15,95 W

    52,86 N

    15,98 W

    52,77 N

    16,00 W

    52,69 N

    16,02 W

    52,61 N

    16,04 W

    52,52 N

    16,06 W

    52,50 N

    16,06 W

    52,50 N

    18,00 W

    54,50 N

    18,00 W

    54,50 N

    15,99 W

     ICES VIIc 2. statistiline alarajoon

     VIIc rajooni osa, mis ei kuulu VIIc 1. alarajooni.

      ICES VIId statistiline rajoon

     Veed, mis piirnevad joonega, mis algab punktist 51o00′ põhjalaiust Prantsusmaa läänerannikul ning kulgeb otse lääne suunas Inglismaa rannikuni; sealt lääne suunas piki Inglismaa lõunarannikut punktini 2o00′ läänepikkust; sealt lõuna suunas Cap de la Hague„ini Prantsusmaa rannikul; sealt kirde suunas piki Prantsusmaa rannikut lähtepunktini.

      ICES VIIe statistiline rajoon

     Veed, mis piirnevad joonega, mis algab punktist 2o00′ läänepikkust Inglismaa lõunarannikul ning kulgeb lõuna ja lääne suunas piki Inglismaa rannikut punktini 50o00′ põhjalaiust edelarannikul; sealt otse lääne suunas punktini 7o00′ läänepikkust; sealt otse lõuna suunas punktini 49o30′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas punktini 5o00′ läänepikkust; sealt otse lõuna suunas punktini 48o00′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas Prantsusmaa rannikuni; sealt põhja ja kirde suunas piki Prantsusmaa rannikut Cap de la Hague”ni; sealt otse põhja suunas lähtepunktini.

      ICES VIIf statistiline rajoon

     Veed, mis piirnevad joonega, mis algab punktist 5o00′ läänepikkust Walesi lõunarannikul ning kulgeb otse lõuna suunas punktini 51o00′ põhjalaiust; sealt otse lääne suunas punktini 6o00′ läänepikkust; sealt otse lõuna suunas punktini 50o30′ põhjalaiust; sealt otse lääne suunas punktini 7o00′ läänepikkust; sealt otse lõuna suunas punktini 50o00′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas Inglismaa rannikuni; sealt piki Inglismaa edelarannikut ja Walesi lõunarannikut lähtepunktini.

      ICES VIIg statistiline rajoon

     Veed, mis piirnevad joonega, mis algab punktist 52o00′ põhjalaiust Walesi läänerannikul ning kulgeb otse lääne suunas Iirimaa kagurannikuni; sealt edela suunas piki Iirimaa rannikut punktini 9o00′ läänepikkust; sealt otse lõuna suunas punktini 50o00′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas punktini 7o00′ läänepikkust; sealt otse põhja suunas punktini 50o30′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas punktini 6o00′ läänepikkust; sealt otse põhja suunas punktini 51o00′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas punktini 5o00′ läänepikkust; sealt otse põhja suunas Walesi lõunarannikuni; sealt loode suunas piki Walesi rannikut lähtepunktini.

      ICES VIIh statistiline rajoon

     Veed, mis piirnevad joonega, mis algab punktist 50o00′ põhjalaiust ja 7o00′ läänepikkust ning kulgeb otse lääne suunas punktini 9o00′ läänepikkust; sealt otse lõuna suunas punktini 48o00′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas punktini 5o00′ läänepikkust; sealt otse põhja suunas punktini 49o30′ põhjalaiust; sealt otse lääne suunas punktini 7o00′ läänepikkust; sealt otse põhja suunas lähtepunktini.

      ICES VIIj statistiline rajoon

     Veed, mis piirnevad joonega, mis algab punktist 52o30′ põhjalaiust Iirimaa läänerannikul ning kulgeb otse lääne suunas punktini 12o00′ läänepikkust; sealt otse lõuna suunas punktini 48o00′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas punktini 9o00′ läänepikkust; sealt otse põhja suunas Iirimaa lõunarannikuni; sealt põhja suunas piki Iirimaa rannikut lähtepunktini.

     

     ICES VIIj 1. statistiline alarajoon

     VIIj rajooni osa, mis piirneb järgmisi koordinaate ühendava joonega:

     



    Laiuskraad

    Pikkuskraad

    48,43 N

    12,00 W

    48,42 N

    11,99 W

    48,39 N

    11,87 W

    48,36 N

    11,75 W

    48,33 N

    11,64 W

    48,30 N

    11,52 W

    48,27 N

    11,39 W

    48,25 N

    11,27 W

    48,23 N

    11,14 W

    48,21 N

    11,02 W

    48,19 N

    10,89 W

    48,17 N

    10,77 W

    48,03 N

    10,68 W

    48,00 N

    10,64 W

    48,00 N

    12,00 W

    48,43 N

    12,00 W

     ICES VIIj 2. statistiline alarajoon

     VIIj rajooni osa, mis ei kuulu VIIj 1. alarajooni.

      ICES VIIk statistiline rajoon

     Veed, mis piirnevad joonega, mis algab punktist 52o30′ põhjalaiust ja 12o00′ läänepikkust ning kulgeb otse lääne suunas punktini 18o00′ läänepikkust; sealt otse lõuna suunas punktini 48o00′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas punktini 12o00′ läänepikkust; sealt otse põhja suunas lähtepunktini.

     

     ICES VIIk 1. statistiline alarajoon

     VIIk rajooni osa, mis piirneb järgmisi koordinaate ühendava joonega:

     



    Laiuskraad

    Pikkuskraad

    48,00 N

    18,00 W

    52,50 N

    18,00 W

    52,50 N

    16,06 W

    52,44 N

    16,07 W

    52,36 N

    16,08 W

    52,27 N

    16,09 W

    52,19 N

    16,09 W

    52,11 N

    16,09 W

    52,02 N

    16,08 W

    51,94 N

    16,07 W

    51,85 N

    16,07 W

    51,77 N

    16,05 W

    51,68 N

    16,04 W

    51,60 N

    16,02 W

    51,52 N

    15,99 W

    51,43 N

    15,96 W

    51,34 N

    15,93 W

    51,27 N

    15,90 W

    51,18 N

    15,86 W

    51,10 N

    15,82 W

    51,02 N

    15,77 W

    50,94 N

    15,73 W

    50,86 N

    15,68 W

    50,78 N

    15,63 W

    50,70 N

    15,57 W

    50,62 N

    15,52 W

    50,54 N

    15,47 W

    50,47 N

    15,42 W

    50,39 N

    15,36 W

    50,32 N

    15,30 W

    50,24 N

    15,24 W

    50,17 N

    15,17 W

    50,10 N

    15,11 W

    50,03 N

    15,04 W

    49,96 N

    14,97 W

    49,89 N

    14,89 W

    49,82 N

    14,82 W

    49,75 N

    14,74 W

    49,69 N

    14,65 W

    49,62 N

    14,57 W

    49,56 N

    14,48 W

    49,50 N

    14,39 W

    49,44 N

    14,30 W

    49,38 N

    14,22 W

    49,32 N

    14,13 W

    49,27 N

    14,04 W

    49,21 N

    13,95 W

    49,15 N

    13,86 W

    49,10 N

    13,77 W

    49,05 N

    13,67 W

    49,00 N

    13,57 W

    48,95 N

    13,47 W

    48,90 N

    13,37 W

    48,86 N

    13,27 W

    48,81 N

    13,17 W

    48,77 N

    13,07 W

    48,73 N

    12,96 W

    48,69 N

    12,85 W

    48,65 N

    12,74 W

    48,62 N

    12,64 W

    48,58 N

    12,54 W

    48,55 N

    12,43 W

    48,52 N

    12,32 W

    48,49 N

    12,22 W

    48,46 N

    12,11 W

    48,43 N

    12,00 W

    48,00 N

    18,00 W

     ICES VIIk 2. statistiline alarajoon

     VIIk rajooni osa, mis ei kuulu VIIk 1. alarajooni.

    ICES VIII statistiline alapiirkond

    Veed, mis piirnevad joonega, mis algab punktist 48o00′ põhjalaiust Prantsusmaa läänerannikul ning kulgeb otse lääne suunas punktini 18o00′ läänepikkust; sealt otse lõuna suunas punktini 43o00′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas Hispaania läänerannikuni; sealt põhja suunas piki Hispaania ja Prantsusmaa rannikut lähtepunktini.

      ICES VIIIa statistiline rajoon

     Veed, mis piirnevad joonega, mis algab punktist 48o00′ põhjalaiust Prantsusmaa läänerannikul ning kulgeb otse lääne suunas punktini 8o00′ läänepikkust; sealt otse lõuna suunas punktini 47o30′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas punktini 6o00′ läänepikkust; sealt otse lõuna suunas punktini 47o00′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas punktini 5o00′ läänepikkust; sealt otse lõuna suunas punktini 46o00′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas Prantsusmaa rannikuni; sealt loode suunas piki Prantsusmaa rannikut lähtepunktini.

      ICES VIIIb statistiline rajoon

     Veed, mis piirnevad joonega, mis algab punktist 46o00′ põhjalaiust Prantsusmaa läänerannikul ning kulgeb otse lääne suunas punktini 4o00′ läänepikkust; sealt otse lõuna suunas punktini 45o30′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas punktini 3o00′ läänepikkust; sealt otse lõuna suunas punktini 44o30′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas punktini 2o00′ läänepikkust; sealt otse lõuna suunas Hispaania põhjarannikuni; sealt piki Hispaania põhjarannikut ja Prantsusmaa läänerannikut lähtepunktini.

      ICES VIIIc statistiline rajoon

     Veed, mis piirnevad joonega, mis algab punktist 2o00′ läänepikkust Hispaania põhjarannikul ning kulgeb otse põhja suunas punktini 44o30′ põhjalaiust; sealt otse lääne suunas punktini 11o00′ läänepikkust; sealt otse lõuna suunas punktini 43o00′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas Hispaania läänerannikuni; sealt põhja ja ida suunas piki Hispaania rannikut lähtepunktini.

      ICES VIIId statistiline rajoon

     Veed, mis piirnevad joonega, mis algab punktist 48o00′ põhjalaiust ja 8o00′ läänepikkust ning kulgeb otse lääne suunas punktini 11o00′ läänepikkust; sealt otse lõuna suunas punktini 44o30′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas punktini 3o00′ läänepikkust; sealt otse põhja suunas punktini 45o30′ põhjalaiust; sealt otse lääne suunas punktini 4o00′ läänepikkust; sealt otse põhja suunas punktini 46o00′ põhjalaiust; sealt otse lääne suunas punktini 5o00′ läänepikkust; sealt otse põhja suunas punktini 47o00′ põhjalaiust; sealt otse lääne suunas punktini 6o00′ läänepikkust; sealt otse põhja suunas punktini 47o30′ põhjalaiust; sealt otse lääne suunas punktini 8o00′ läänepikkust; sealt otse põhja suunas lähtepunktini.

     

     ICES VIIId 1. statistiline alarajoon

     VIIId rajooni osa, mis piirneb järgmisi koordinaate ühendava joonega:

     



    Laiuskraad

    Pikkuskraad

    48,00 N

    11,00 W

    48,00 N

    10,64 W

    47,77 N

    10,37 W

    47,45 N

    9,89 W

    46,88 N

    9,62 W

    46,34 N

    10,95 W

    46,32 N

    11,00 W

    48,00 N

    11,00 W

     ICES VIIId 2. statistiline alarajoon

     VIIId rajooni osa, mis ei kuulu VIIId 1. alarajooni.

      ICES VIIIe statistiline rajoon

     Veed, mis piirnevad joonega, mis algab punktist 48o00′ põhjalaiust ja 11o00′ idapikkust ning kulgeb otse lääne suunas punktini 18o00′ läänepikkust; sealt otse lõuna suunas punktini 43o00′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas punktini 11o00′ läänepikkust; sealt otse põhja suunas lähtepunktini.

     

     ICES VIIIe 1. statistiline alarajoon

     VIIIe rajooni osa, mis piirneb järgmisi koordinaate ühendava joonega:

     



    Laiuskraad

    Pikkuskraad

    43,00 N

    18,00 W

    48,00 N

    18,00 W

    48,00 N

    11,00 W

    46,32 N

    11,00 W

    44,72 N

    13,31 W

    44,07 N

    13,49 W

    43,00 N

    13,80 W

     ICES VIIIe 2. statistiline alarajoon

     VIIIe rajooni osa, mis ei kuulu VIIIe 1. alarajooni.

    ICES IX statistiline alapiirkond

    Veed, mis piirnevad joonega, mis algab punktist 43o00′ põhjalaiust Hispaania looderannikul ning kulgeb otse lääne suunas punktini 18o00′ läänepikkust; sealt otse lõuna suunas punktini 36o00′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas punktini 5o36′ läänepikkust Hispaania lõunarannikul (Punta Marroqui maakitsus); sealt loode suunas piki Hispaania edelarannikut, Portugali rannikut ja Hispaania looderannikut lähtepunktini.

      ICES IXa statistiline rajoon

     Veed, mis piirnevad joonega, mis algab punktist 43o00′ põhjalaiust Hispaania looderannikul ning kulgeb otse lääne suunas punktini 11o00′ läänepikkust; sealt otse lõuna suunas punktini 36o00′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas punktini 5o36′ läänepikkust Hispaania lõunarannikul (Punta Marroqui maakitsus); sealt loode suunas piki Hispaania edelarannikut, Portugali rannikut ja Hispaania looderannikut lähtepunktini.

      ICES IXb statistiline rajoon

     Veed, mis piirnevad joonega, mis algab punktist 43o00′ põhjalaiust ja 11o00′ läänepikkust ning kulgeb otse lääne suunas punktini 18o00′ läänepikkust; sealt otse lõuna suunas punktini 36o00′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas punktini 11o00′ läänepikkust; sealt otse põhja suunas lähtepunktini.

     

     ICES IXb 1. statistiline alarajoon

     IXb rajooni osa, mis piirneb järgmisi punkte ühendava joonega:

     



    Laiuskraad

    Pikkuskraad

    43,00 N

    18,00 W

    43,00 N

    13,80 W

    42,88 N

    13,84 W

    42,04 N

    13,64 W

    41,38 N

    13,27 W

    41,13 N

    13,27 W

    40,06 N

    13,49 W

    38,75 N

    13,78 W

    38,17 N

    13,69 W

    36,03 N

    12,73 W

    36,04 N

    15,30 W

    36,02 N

    17,90 W

    36,00 N

    18,00 W

    43,00 N

    18,00 W

     ICES IXb 2. statistiline alarajoon

     IXb rajooni osa, mis ei kuulu IXb 1. alarajooni.

    ICES X statistiline alapiirkond

    Veed, mis piirnevad joonega, mis algab punktist 48o00′ põhjalaiust ja 18o00′ läänepikkust ning kulgeb otse lääne suunas punktini 42o00′ läänepikkust; sealt otse lõuna suunas punktini 36o00′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas punktini 18o00′ läänepikkust; sealt otse põhja suunas lähtepunktini.

      ICES Xa statistiline rajoon

     See osa X alapiirkonnast, mis jääb 43o põhjalaiusest lõuna poole.

     

     ICES Xa 1. statistiline alarajoon

     Xa rajooni osa, mis piirneb järgmisi koordinaate ühendava joonega:

     



    Laiuskraad

    Pikkuskraad

    36,00 N

    18,00 W

    36,00 N

    22,25 W

    37,58 N

    20,62 W

    39,16 N

    21,32 W

    40,97 N

    23,91 W

    41,35 N

    24,65 W

    41,91 N

    25,79 W

    42,34 N

    28,45 W

    42,05 N

    29,95 W

    41,02 N

    35,11 W

    40,04 N

    35,26 W

    38,74 N

    35,48 W

    36,03 N

    31,76 W

    36,00 N

    32,03 W

    36,00 N

    42,00 W

    43,00 N

    42,00 W

    43,00 N

    18,00 W

    36,00 N

    18,00 W

     ICES Xa 2. statistiline alarajoon

     Xa rajooni osa, mis ei kuulu Xa 1. alarajooni.

      ICES Xb statistiline rajoon

     See osa X alapiirkonnast, mis jääb 43o põhjalaiusest põhja poole.

    ICES XII statistiline alapiirkond

    Veed, mis piirnevad joonega, mis algab punktist 62o00′ põhjalaiust ja 15o00′ läänepikkust ning kulgeb otse lääne suunas punktini 27o00′ läänepikkust; sealt otse lõuna suunas punktini 59o00′ põhjalaiust; sealt otse lääne suunas punktini 42o00′ läänepikkust; sealt otse lõuna suunas punktini 48o00′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas punktini 18o00′ läänepikkust; sealt otse põhja suunas punktini 60o00′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas punktini 15o00′ läänepikkust; sealt otse põhja suunas lähtepunktini.

      ICES XIIa statistiline rajoon

     See osa XII alapiirkonnast, mis piirneb järgmisi koordinaate ühendava joonega:

     



    Laiuskraad

    Pikkuskraad

    62,00 N

    15,00 W

    62,00 N

    27,00 W

    59,00 N

    27,00 W

    59,00 N

    42,00 W

    52,50 N

    42,00 W

    52,50 N

    18,00 W

    54,50 N

    18,00 W

    54,50 N

    24,00 W

    60,00 N

    24,00 W

    60,00 N

    18,00 W

    60,00 N

    15,00 W

    62,00 N

    15,00 W

     

     ICES XIIa 1. statistiline alarajoon

     See osa XIIa rajoonist, mis piirneb järgmisi koordinaate ühendava joonega:

     



    Laiuskraad

    Pikkuskraad

    52,50 N

    42,00 W

    56,55 N

    42,00 W

    56,64 N

    41,50 W

    56,75 N

    41,00 W

    56,88 N

    40,50 W

    57,03 N

    40,00 W

    57,20 N

    39,50 W

    57,37 N

    39,00 W

    57,62 N

    38,50 W

    57,78 N

    38,25 W

    57,97 N

    38,00 W

    58,26 N

    37,50 W

    58,50 N

    37,20 W

    58,63 N

    37,00 W

    59,00 N

    36,77 W

    59,00 N

    27,00 W

    60,85 N

    27,00 W

    60,69 N

    26,46 W

    60,45 N

    25,09 W

    60,37 N

    23,96 W

    60,22 N

    23,27 W

    60,02 N

    21,76 W

    60,00 N

    20,55 W

    60,05 N

    18,65 W

    60,08 N

    18,00 W

    60,00 N

    18,00 W

    60,00 N

    24,00 W

    54,50 N

    24,00 W

    54,50 N

    18,00 W

    52,50 N

    18,00 W

    52,50 N

    42,00 W

     ICES XIIa 2. statistiline alarajoon

     See osa XIIa rajoonist, mis piirneb järgmisi koordinaate ühendava joonega:

     



    Laiuskraad

    Pikkuskraad

    60,00 N

    20,55 W

    60,00 N

    15,00 W

    60,49 N

    15,00 W

    60,44 N

    15,22 W

    60,11 N

    17,32 W

    60,05 N

    18,65 W

    60,00 N

    20,55 W

     ICES XIIa 3. statistiline alarajoon

     See osa XIIa rajoonist, mis piirneb järgmisi koordinaate ühendava joonega:

     



    Laiuskraad

    Pikkuskraad

    59,00 N

    42,00 W

    56,55 N

    42,00 W

    56,64 N

    41,50 W

    56,75 N

    41,00 W

    56,88 N

    40,50 W

    57,03 N

    40,00 W

    57,20 N

    39,50 W

    57,37 N

    39,00 W

    57,62 N

    38,50 W

    57,78 N

    38,25 W

    57,97 N

    38,00 W

    58,26 N

    37,50 W

    58,63 N

    37,00 W

    59,00 N

    36,77 W

    59,00 N

    42,00 W

     ICES XIIa 4. statistiline alarajoon

     See osa XIIa rajoonist, mis piirneb järgmisi koordinaate ühendava joonega:

     



    Laiuskraad

    Pikkuskraad

    62,00 N

    27,00 W

    60,85 N

    27,00 W

    60,69 N

    26,46 W

    60,45 N

    25,09 W

    60,37 N

    23,96 W

    60,22 N

    23,27 W

    60,02 N

    21,76 W

    60,00 N

    20,55 W

    60,05 N

    18,65 W

    60,11 N

    17,32 W

    60,44 N

    15,22 W

    60,49 N

    15,00 W

    62,00 N

    15,00 W

    62,00 N

    27,00 W

      ICES XIIb statistiline rajoon

     See osa XII alapiirkonnast, mis piirneb järgmisi koordinaate ühendava joonega:

     



    Laiuskraad

    Pikkuskraad

    60,00 N

    18,00 W

    54,50 N

    18,00 W

    54,50 N

    24,00 W

    60,00 N

    24,00 W

    60,00 N

    18,00 W

      ICES XIIc statistiline rajoon

     See osa XII alapiirkonnast, mis piirneb järgmisi koordinaate ühendava joonega:

     



    Laiuskraad

    Pikkuskraad

    52,50 N

    42,00 W

    48,00 N

    42,00 W

    48,00 N

    18,00 W

    52,50 N

    18,00 W

    52,50 N

    42,00 W

    ICES XIV statistiline alapiirkond

    Veed, mis piirnevad joonega, mis kulgeb geograafiliselt põhjapooluselt piki meridiaani 40o00′ läänepikkust Gröönimaa põhjarannikuni; sealt ida ja lõuna suunas piki Gröönimaa rannikut punktini 44o00′ läänepikkust; sealt otse lõuna suunas punktini 59o00′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas punktini 27o00′ läänepikkust; sealt otse põhja suunas punktini 68o00′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas punktini 11o00′ läänepikkust; sealt otse põhja suunas geograafilise põhjapooluseni.

      ICES XIVa statistiline rajoon

     Veed, mis piirnevad joonega, mis kulgeb geograafiliselt põhjapooluselt piki meridiaani 40o00′ läänepikkust Gröönimaa põhjarannikuni; sealt ida ja lõuna suunas piki Gröönimaa rannikut punktini 68o30′ põhjalaiust Cape Savaryl; sealt otse lõuna suunas piki meridiaani 27o00′ läänepikkust kuni punktini 68o00′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas punktini 11o00′ läänepikkust; sealt otse põhja suunas geograafilise põhjapooluseni.

      ICES XIVb statistiline rajoon

     Veed, mis piirnevad joonega, mis algab punktist 44o00′ läänepikkust Gröönimaa lõunarannikul ning kulgeb otse lõuna suunas punktini 59o00′ põhjalaiust; sealt otse ida suunas punktini 27o00′ läänepikkust; sealt otse põhja suunas punktini 68o30′ põhjalaiust Cape Savaryl; sealt loode suunas piki Gröönimaa rannikut lähtepunktini.

     

     ICES XIVb 1. statistiline alarajoon

     See osa XIVb rajoonist, mis piirneb järgmisi koordinaate ühendava joonega:

     



    Laiuskraad

    Pikkuskraad

    59,00 N

    27,00 W

    59,00 N

    36,77 W

    59,35 N

    36,50 W

    59,50 N

    36,35 W

    59,75 N

    36,16 W

    60,00 N

    35,96 W

    60,25 N

    35,76 W

    60,55 N

    35,50 W

    60,75 N

    35,37 W

    61,00 N

    35,15 W

    61,25 N

    34,97 W

    61,50 N

    34,65 W

    61,60 N

    34,50 W

    61,75 N

    34,31 W

    61,98 N

    34,00 W

    62,25 N

    33,70 W

    62,45 N

    33,53 W

    62,50 N

    33,27 W

    62,56 N

    33,00 W

    62,69 N

    32,50 W

    62,75 N

    32,30 W

    62,87 N

    32,00 W

    63,03 N

    31,50 W

    63,25 N

    31,00 W

    63,31 N

    30,86 W

    63,00 N

    30,61 W

    62,23 N

    29,87 W

    61,79 N

    29,25 W

    61,44 N

    28,61 W

    61,06 N

    27,69 W

    60,85 N

    27,00 W

    59,00 N

    27,00 W

     ICES XIVb 2. statistiline alarajoon

     See osa XIVb rajoonist, mis ei kuulu XIVb 1. alarajooni.




    IV LISA

    Atlandi ookeani kirdeosa püügiandmete esitamise vorming

    Magnetkandja

    Arvutilindid: üheksarajaline tihedusega 1 600 või 6 250 bitti tollil ning EBCDIC- või ASCII-koodis, eelistatavalt märgendamata. Märgendamise korral tuleks lisada faililõpukood.

    Disketid: MS-DOS-vormindusega 3,5-tollised 720-kilobaidised või 1,4-megabaidised disketid või 5,25-tollised 360-kilobaidised või 1,2-megabaidised disketid.

    Kirje vorming



    Baidi number

    Andmeelement

    Märkused

    1–4

    riik (ISO 3-täheline kood)

    nt FRA = Prantsusmaa

    5–6

    aasta

    nt 90 = 1990

    7–8

    FAO põhipüügipiirkond

    27 = Atlandi kirdeosa

    9–15

    rajoon

    nt IV a = ICES IVa rajoon

    16–18

    liik

    3-täheline kood

    19–26

    saak

    tonnides

    Märkused:

    a) Arvväljad tuleb joondada paremale ja tühikud lisada nende ette. Kõik sümbolväljad peavad olema joondatud vasakule ning tühikud peavad olema nende järel.

    b) Saak tuleb märkida lossitud saagi eluskaalu ekvivalendina ja lähima tonnini ümardatult.

    c) Kogused (baidid 19–26), mis on väiksemad kui pool ühikut, tuleb märkida kui „–1”.

    d) Teadmata kogused (baidid 19–26) tuleb märkida kui „–2”.




    V LISA

    ATLANDI OOKEANI KIRDEOSA PÜÜGIANDMETE MAGNETKANDJAL ESITAMISE VORMING

    A.   Koodi vorming

    Andmed tuleb esitada eri pikkusega väljadest koosnevate kirjetena, mis eraldatakse kooloniga (:). Kirje koosneb järgmistest väljadest:



    väli

    Märkused

    Riik

    3-täheline tähis (näitt FRA = Prantsusmaa)

    Aasta

    näit 2001 vôi 01

    FAO püügipiirkond

    27 = Atlandi ookcani kirdeosa

    Püügirajoon

    näit Iva = ICES alarajoon 4a

    Liigid

    3-täheline kood

    Saak

    Tonnid

    a) Saask tuleb märkida lossitud saagi eluskaalu ekvivalendina ja lähima tonnini ümardatult.

    b) Kogused, mis on väiksemad kui pool ühikut, tuleb märkida kui „-1”.

    c) Riigi tähised:



    Austria

    AUT

    Belgia

    BEL

    Bulgaaria

    BGR

    Küpros

    CYP

    Tšehhi Vabariik

    CZE

    Saksamaa

    DEU

    Taani

    DNK

    Hispaania

    ESP

    Eesti

    EST

    Soome

    FIN

    Prantsusmaa

    FRA

    Ühendkuningriik

    GBR

    Inglismaa ja Wales

    GBRA

    Šotimaa

    GBRB

    Põhja-Iirimaa

    GBRC

    Kreeka

    GRC

    ▼M1

    Horvaatia

    HRV

    ▼B

    Ungari

    HUN

    Iirimaa

    IRL

    Island

    ISL

    Itaalia

    ITA

    Leedu

    LTU

    Luksemburg

    LUX

    Läti

    LVA

    Malta

    MLT

    Madalmaad

    NLD

    Norra

    NOR

    Poola

    POL

    Portugal

    PRT

    Rumeenia

    ROU

    Slovakkia

    SVK

    Sloveenia

    SVN

    Rootsi

    SWE

    Türgi

    TUR

    B.   Euroopa komisjonile andmete edastamise meetod

    Andmed tuleb völmaluse korral edastada elektroonilisel kujul (näiteks elektronkirjaga).

    Kui see ei ole vôimalik, vôib andmeid edastada andmefailina 3,5'' HD-disk etil.




    VI LISA

    Kehtetuks tunnistatud määrus koos muudatustega



    Nõukogu määrus (EMÜ) nr 3880/91

    (EÜT L 365, 31.12.1991, lk 1).

     

    Komisjoni määrus (EÜ) nr 1637/2001

    (EÜT L 222, 17.8.2001, lk 20).

     

    Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus (EÜ) nr 1882/2003

    (ELT L 284, 31.10.2003, lk 1).

    Ainult I lisa punkt 4

    Komisjoni määrus (EÜ) nr 448/2005

    (ELT L 74, 19.3.2005, lk 5).

     




    VII LISA

    Vastavustabel



    Määrus (EMÜ) nr 3880/91

    Käesolev määrus

    Artikkel 1

    Artikkel 1

    Artikkel 2

    Artikkel 2

    Artikkel 3

    Artikkel 3

    Artikli 4 esimene lõik

    Artikli 4 esimene lõik

    Artikli 4 teine lõik

    Artikli 4 teine lõik

    Artikli 4 kolmas lõik

    Artikli 5 lõiked 1 ja 2

    Artikli 5 lõiked 1 ja 2

    Artikli 5 lõige 3

    Artikli 6 lõiked 1 ja 2

    Artikli 6 lõiked 1 ja 2

    Artikli 6 lõige 3

    Artikli 6 lõige 4

    Artikli 6 lõige 3

    Artikkel 7

    Artikkel 7

    Artikkel 8

    I lisa

    I lisa

    II lisa

    II lisa

    III lisa

    III lisa

    IV lisa

    IV lisa

    V lisa

    VI lisa

    VII lisa



    ( 1 ) Euroopa Parlamendi 17. juuni 2008. aasta arvamus (Euroopa Liidu Teatajas seni avaldamata) ja nõukogu 26. veebruari 2009. aasta otsus.

    ( 2 ) EÜT L 365, 31.12.1991, lk 1.

    ( 3 ) Vt VI lisa.

    ( 4 ) EÜT L 227, 12.8.1981, lk 21.

    ( 5 ) Euroopa Majandusühenduse ja Rahvusvahelise Mereuurimise Nõukogu vaheline kirjavahetuse teel sõlmitud kokkulepe (EÜT L 149, 10.6.1987, lk 14).

    ( 6 ) EÜT L 378, 31.12.1982, lk 24.

    ( 7 ) EÜT L 184, 17.7.1999, lk 23.

    ( 8 ) Euroopa Parlamendi ja nõukogu 11. märtsi 2009. aasta määrus (EÜ) nr 223/2009 Euroopa statistika kohta ning Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EÜ, Euratom) nr 1101/2008 (konfidentsiaalsete statistiliste andmete Euroopa Ühenduste Statistikaametile edastamise kohta), nõukogu määruse (EÜ) nr 322/97 (ühenduse statistika kohta) ja nõukogu otsuse 89/382/EMÜ, Euratom (millega luuakse Euroopa ühenduste statistikaprogrammi komitee) kehtetuks tunnistamise kohta (ELT L 87, 31.3.2009, lk 164).

    Top