Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62013FJ0066

    Molina Solano vs. EUROPOL

    EUROOPA LIIDU AVALIKU TEENISTUSE KOHTU OTSUS

    (kolmas koda)

    25. juuni 2014

    Kohtuasi F-66/13

    Beatriz Molina Solano

    versus

    Euroopa Politseiamet (Europol)

    Avalik teenistus – Europoli töötajad – Europoli konventsioon – Europoli personalieeskirjad – Otsus 2009/371/JSK – Muude teenistujate teenistustingimuste kohaldamine Europoli teenistujatele – Ajutise teenistuja tähtajalise lepingu pikendamata jätmine – Ajutise teenistuja tähtajatu lepingu sõlmimisest keeldumine

    Ese:      ELTL artikli 270 alusel esitatud hagi, millega B. Molina Solano palub tühistada 28. septembri 2012. aasta otsuse, millega Euroopa Politseiamet (Europol) keeldus tähtajatult pikendamast 31. detsembril 2012 lõppevat ajutise teenistuja tähtajalist lepingut.

    Otsus:      Jätta hagi rahuldamata. Jätta B. Molina kohtukulud tema enda kanda ja mõista temalt välja Euroopa Politseiameti kohtukulud.

    Kokkuvõte

    1.      Ametnikud – Põhimõtted – Õiguspärase ootuse kaitse – Tingimused – Administratsiooni antavad konkreetsed tagatised

    2.      Ametnikud – Ajutised teenistujad – Töölevõtmine – Tähtajalise lepingu pikendamine – Administratsiooni kaalutlusõigus – Administratsiooni hoolitsemiskohustus – Asjaomase teenistuja huvide arvessevõtmine – Kohtulik kontroll – Piirid

    (Muude teenistujate teenistustingimused, artikkel 88)

    1.      Õigus nõuda õiguspärase ootuse kaitset laieneb kõigile isikutele, kes leiavad end olukorrast, millest ilmneb, et administratsioon on neile konkreetseid tagatisi andes tekitanud põhjendatud ootusi, edastades täpset teavet, mis on tingimusteta ja kooskõlaline ning pärineb pädevatest ja usaldusväärsetest allikatest.

    (vt punkt 42)

    Viide:

    Avaliku Teenistuse Kohus: kohtuotsus Mendes vs. komisjon, F-125/11, EU:F:2013:35, punkt 62.

    2.      Administratsioonil on ulatuslik kaalutlusõigus lepingute pikendamisel ning selles kontekstis peab kohtu kontroll piirduma küsimusega, kas administratsioon on tema hinnangu aluseks olevaid meetmeid ja väiteid arvestades jäänud lubatud piiridesse ega ole oma kaalutlusõigust ilmselgelt vääralt kasutanud.

    Lisaks tähendab hoolitsemiskohustus muu hulgas seda, et kui pädev asutus otsustab teenistuja olukorra üle, isegi kui ta teeb seda ulatusliku kaalutlusõiguse raames, võtab ta arvesse kõiki asjaolusid, mis võivad tema otsust mõjutada; ta peab sellise otsuse tegemisel arvestama mitte ainult teenistuse huve, vaid ka asjaomase ametniku või teenistuja huve. Kui just võtta arvesse ulatuslikku kaalutlusõigust, mis institutsioonidel teenistuse huvide hindamisel on, siis peab liidu kohtu kontroll piirduma vaid selle väljaselgitamisega, kas pädev asutus jäi mõistlikkuse piiridesse ega kasutanud oma kaalutlusõigust ilmselgelt vääralt.

    (vt punktid 54 ja 55)

    Viited:

    Esimese Astme Kohus: kohtuotsus BUPA jt vs. komisjon, T-289/03, EU:T:2008:29, punkt 221.

    Avaliku Teenistuse Kohus: kohtuotsus Gheysens vs. nõukogu, F-8/10, EU:F:2010:151, punkt 75.

    Top