Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Euroopa ühine lennunduspiirkond (ECAA)

Euroopa ühine lennunduspiirkond (ECAA)

 

KOKKUVÕTE:

Euroopa Ühenduse ja selle liikmesriikide, Albaania, Bosnia ja Hertsegoviina, Bulgaaria, Horvaatia, Islandi, Montenegro, Norra, Põhja-Makedoonia, Rumeenia, Serbia ning ÜRO Kosovo missiooni vaheline Euroopa ühise lennunduspiirkonna rajamise mitmepoolne leping

otsus 2006/682/EÜ, mis käsitleb Euroopa Ühenduse ja selle liikmesriikide, Albaania, Bosnia ja Hertsegoviina, Bulgaaria, Horvaatia, Islandi, Montenegro, Norra, Põhja-Makedoonia, Rumeenia, Serbia ning ÜRO Kosovo missiooni vahelise Euroopa ühise lennunduspiirkonna (ECAA) rajamise mitmepoolse lepingu allkirjastamist ja ajutist kohaldamist

9. oktoobri 2017. aasta otsus (EL) 2018/145 Euroopa Ühenduse ja selle liikmesriikide, Albaania, Bosnia ja Hertsegoviina, Bulgaaria, Horvaatia, Islandi, Montenegro, Norra, Põhja-Makedoonia, Rumeenia, Serbia ning ÜRO Kosovo missiooni vahelise Euroopa ühise lennunduspiirkonna (ECAA) rajamise mitmepoolse lepingu liidu nimel sõlmimise kohta

MIS ON LEPINGU JA OTSUSTE EESMÄRK?

  • Selle lepinguga luuakse Euroopa ühine lennunduspiirkond (ECAA), lõimides järk-järgult ELi naabrid Kagu-Euroopas ELi-sisese lennundusturuga, kuhu kuuluvad ELi riigid, Norra ja Island. Selle eesmärk on anda majanduslikku kasu lennureisijatele ja lennundustööstusele, tagades ECAA lennuliinidele vaba juurdepääsu Euroopa laienenud ühtsele lennundusturule, tagades ühtmoodi kõrgetasemelise ohutuse ja turvalisuse kogu Euroopas.

PÕHIPUNKTID

Allakirjutanud riigid peavad tagama, et

  • õhusõiduk, mis on registreeritud ühes lepinguosalises riigis ja maandub teise lepinguosalise lennuväljal, vastab rahvusvahelistele ohutusnormidele, mis on kehtestatud rahvusvahelise tsiviillennunduse konventsiooni põhjal, ning kõnealusel õhusõidukil võidakse kontrollida selle seisukorda ning õhusõiduki ja selle meeskonna dokumentide kehtivust;
  • lennujaamad kohaldavad ühiseid lennundusjulgestuse põhistandardeid, mis on esitatud 2019. aastal ajakohastatud I lisas, et ennetada „õigusvastast sekkumist“;
  • lennuliikluse korraldamisel tehakse koostööd, et laiendada ühtse Euroopa taeva algatust ka ECAA-le eesmärgiga tõhustada ohutusnorme ning Euroopa üldisi lennuliiklusstandardeid, optimeerida veomahtu ning viia miinimumini hilinemised;
  • nad kohaldavad konkurentsi ning riigiabi käsitlevaid eeskirju, kui need on sätestatud lepinguosaliste vahel sõlmitud muudes lepingutes.

Ühiskomitee ja uued õigusaktid

Lepinguosaliste esindajatest koosnev ühiskomitee vastutab lepingu haldamise ja selle nõuetekohase rakendamise tagamise eest.

Kui üks riikidest võtab vastu uue õigusakti, peab ta teatama sellest teistele lepinguosalistele ühiskomitee kaudu, kes võib konsulteerida esindajatega seoses selle mõjudega. Seejärel ühiskomitee muudab I lisa, et lisada sellesse uus õigusakt, otsustab, et kõnealune uus õigusakt on lepinguga kooskõlas, või võtab muid meetmeid, et kaitsta lepingu toimimist, eelistades meetmeid, mis häirivad lepingu toimimist kõige vähem.

Ratifitseerimine

Ratifitseerimisotsuses (EL) 2018/145 märgitakse, et Bulgaaria, Rumeenia ja Horvaatia on ELiga ühinemise tulemusel lakanud olemast 2006. aasta assotsiatsioonilepingu osalised.

JÕUSTUMISE KUUPÄEV

Leping jõustus 1. detsembril 2017.

TAUST

Lisateave:

PÕHIDOKUMENDID

Euroopa Ühenduse ja selle liikmesriikide, Albaania Vabariigi, Bosnia ja Hertsegoviina, Bulgaaria Vabariigi, endise Jugoslaavia Makedoonia Vabariigi, Horvaatia Vabariigi, Islandi Vabariigi, Montenegro Vabariigi Norra Kuningriigi, Rumeenia, Serbia Vabariigi ning ÜRO Kosovo* missiooni vaheline Euroopa ühise lennunduspiirkonna rajamise mitmepoolne leping (ELT L 285, 16.10.2006, lk 3–46)

Lepingu järjestikused muudatused on algteksti lisatud. Käesoleval konsolideeritud versioonil on üksnes dokumenteeriv väärtus.

Nõukogu ja nõukogus kokku tulnud Euroopa Liidu liikmesriikide esindajate 9. juuni 2006. aasta otsus 2006/682/EÜ, mis käsitleb Euroopa Ühenduse ja selle liikmesriikide, Albaania Vabariigi, Bosnia ja Hertsegoviina, Bulgaaria Vabariigi, endise Jugoslaavia Makedoonia Vabariigi, Horvaatia Vabariigi, Islandi Vabariigi, Montenegro Vabariigi, Norra Kuningriigi, Rumeenia, Serbia Vabariigi ning ÜRO Kosovo* missiooni vahelise Euroopa ühise lennunduspiirkonna (ECAA) rajamise mitmepoolse lepingu allkirjastamist ja ajutist kohaldamist (ELT L 285, 16.10.2006, lk 1–2)

Nõukogu 9. oktoobri 2017. aasta otsus (EL) 2018/145 Euroopa Ühenduse ja selle liikmesriikide, Albaania Vabariigi, Bosnia ja Hertsegoviina, Bulgaaria Vabariigi, endise Jugoslaavia Makedoonia Vabariigi, Horvaatia Vabariigi, Islandi Vabariigi, Montenegro Vabariigi, Norra Kuningriigi, Rumeenia, Serbia Vabariigi ning ÜRO Kosovo* missiooni vahelise Euroopa ühise lennunduspiirkonna (ECAA) rajamise mitmepoolse lepingu liidu nimel sõlmimise kohta (ELT L 26, 31.1.2018, lk 1–3)

SEONDUVAD DOKUMENDID

ECAA ühiskomitee 31. juuli 2019. aasta otsus nr 1/2019, millega asendatakse ECAA lepingu (tsiviillennunduse eeskirjade kohta) I lisa [2019/1343] (ELT L 211, 12.8.2019, lk 4–19)

Teave järgmise lepingu jõustumise kohta: Euroopa Ühenduse ja selle liikmesriikide, Albaania Vabariigi, Bosnia ja Hertsegoviina, Bulgaaria Vabariigi, endise Jugoslaavia Makedoonia Vabariigi, Horvaatia Vabariigi, Islandi Vabariigi, Montenegro Vabariigi, Norra Kuningriigi, Rumeenia, Serbia Vabariigi ning ÜRO Kosovo* missiooni vahelise Euroopa ühise lennunduspiirkonna (ECAA) rajamise mitmepoolne leping (ELT L 10, 14.1.2019, lk 1)


* Kõnealune nimetus ei piira seisukohti staatuse suhtes ning on kooskõlas ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsiooniga 1244 (1999) ja Rahvusvahelise Kohtu arvamusega Kosovo iseseisvusdeklaratsiooni kohta.

Viimati muudetud: 02.07.2020

Top