Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32021R0998

    Nõukogu rakendusmäärus (EL) 2021/998, 21. juuni 2021, millega rakendatakse määrust (EL) nr 401/2013, mis käsitleb piiravaid meetmeid seoses olukorraga Myanmaris/Birmas

    ST/9554/2021/INIT

    ELT L 219I, 21.6.2021, p. 45–54 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, GA, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Legal status of the document In force

    ELI: http://data.europa.eu/eli/reg_impl/2021/998/oj

    21.6.2021   

    ET

    Euroopa Liidu Teataja

    LI 219/45


    NÕUKOGU RAKENDUSMÄÄRUS (EL) 2021/998,

    21. juuni 2021,

    millega rakendatakse määrust (EL) nr 401/2013, mis käsitleb piiravaid meetmeid seoses olukorraga Myanmaris/Birmas

    EUROOPA LIIDU NÕUKOGU,

    võttes arvesse Euroopa Liidu toimimise lepingut,

    võttes arvesse nõukogu 2. mai 2013. aasta määrust (EL) nr 401/2013, mis käsitleb piiravaid meetmeid seoses olukorraga Myanmaris/Birmas ja millega tunnistatakse kehtetuks määrus (EÜ) nr 194/2008, (1) eriti selle artiklit 4i,

    võttes arvesse liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja ettepanekut

    ning arvestades järgmist:

    (1)

    Nõukogu võttis 2. mail 2013 vastu määruse (EL) nr 401/2013.

    (2)

    Võttes arvesse jätkuvat tegevust, mis õõnestab Myanmaris/Birmas demokraatiat ja õigusriiki, ning jõhkraid repressioone ja inimõiguste raskeid rikkumisi riigis, võttis nõukogu 29. aprillil 2021 vastu otsuse (ÜVJP) 2021/711, (2) millega pikendati kehtivaid piiravaid meetmeid, sealhulgas kõiki loetellu kandmisi.

    (3)

    Võttes arvesse jätkuvat keerulist olukorda Myanmaris/Birmas, tuleks määruse (EL) nr 401/2013 IV lisas esitatud nende füüsiliste ja juriidiliste isikute, üksuste ja asutuste loetellu, kelle suhtes kohaldatakse piiravaid meetmeid, lisada kaheksa isikut ja neli üksust.

    (4)

    Määrust (EL) nr 401/2013 tuleks seetõttu vastavalt muuta,

    ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA MÄÄRUSE:

    Artikkel 1

    Määruse (EL) nr 401/2013 IV lisa muudetakse vastavalt käesoleva määruse lisale.

    Artikkel 2

    Käesolev määrus jõustub Euroopa Liidu Teatajas avaldamise päeval.

    Käesolev määrus on tervikuna siduv ja vahetult kohaldatav kõikides liikmesriikides.

    Luxembourg, 21. juuni 2021

    Nõukogu nimel

    eesistuja

    J. BORRELL FONTELLES


    (1)  ELT L 121, 3.5.2013, lk 1.

    (2)  Nõukogu 29. aprilli 2021. aasta otsus (ÜVJP) 2021/711, millega muudetakse otsust 2013/184/ÜVJP, mis käsitleb piiravaid meetmeid seoses olukorraga Myanmaris/Birmas (ELT L 147, 30.4.2021, lk 17).


    LISA

    Määruse (EL) nr 401/2013 IV lisa muudetakse järgmiselt.

    1)

    Loetellu pealkirjaga „A. Artiklis 4a osutatud füüsiliste isikute loetelu“ lisatakse järgmised kanded:

     

    Nimi

    Tuvastamisandmed

    Loetellu kandmise põhjused

    Loetellu kandmise kuupäev

    „36.

    Soe Htut

    Sünniaeg: 29. märts 1960

    Sünnikoht: Mandalay, Myanmar

    Kodakondsus: Myanmar/Birma

    Sugu: mees

    Kindralleitnant Soe Htut on Myanmari relvajõudude (Tatmadaw) liige. Ta on ka riigi haldusnõukogu liige, mida juhib ülemjuhataja Min Aung Hlaing.

    1. veebruaril 2021 panid Myanmari relvajõud (Tatmadaw) ülemjuhataja Min Aung Hlaingi juhtimisel Myanmaris toime riigipöörde, tühistades 8. novembril 2020 toimunud valimiste tulemused ja kukutades demokraatlikult valitud valitsuse. Riigipöörde osana kuulutas presidendi kohusetäitjana tegutsev asepresident Myint Swe 1. veebruaril välja erakorralise seisukorra ning andis seadusandlikud, täidesaatvad ja kohtulikud volitused üle kaitseväe ülemjuhatajale vanemkindral Min Aung Hlaingile. 2. veebruaril loodi nende volituste teostamiseks riigi haldusnõukogu, takistades nii demokraatlikult valitud valitsusel oma mandaati täita.

    Soe Htut nimetati 1. veebruaril 2021 siseministriks.

    21.6.2021

     

     

     

    Siseminister vastutab Myanmari politsei, tuletõrje ja vanglateenistuse eest. Siseministeeriumi haldusalas on ka riigi julgeolek ning avalik kord. Sellel ametikohal vastutab kindralleitnant Soe Htut inimõiguste raskete rikkumiste eest, mida Myanmari politsei on toime pannud alates 1. veebruari 2021. aasta sõjaväelisest riigipöördest, sealhulgas tsiviilisikute ja relvastamata meeleavaldajate tapmine, ühinemisvabaduse ja rahumeelse kogunemise vabaduse rikkumised, opositsioonijuhtide ja rahumeelsete meeleavaldajate meelevaldsed vahistamised ja kinnipidamised ning väljendusvabaduse rikkumised.

    Lisaks on kindralleitnant Soe Htut riigi haldusnõukogu liikmena otseselt osalenud riigi funktsioone käsitlevate otsuste tegemises ja nende eest vastutav ning on sellest tulenevalt vastutav demokraatia ja õigusriigi õõnestamise eest Myanmaris/Birmas. Samuti vastutab ta otseselt riigi haldusnõukogu repressiivsete otsuste, sealhulgas selliste õigusaktide eest, millega rikutakse Myanmari kodanike inimõigusi ja piiratakse nende vabadusi, ning Myanmari julgeolekujõudude toime pandud inimõiguste raskete rikkumiste eest.

     

    37.

    Tun, Naung

    (teise nimega Tun Naing; teise nimega Htun Naung)

    Sünniaeg: 30. aprill 1963

    Kodakondsus: Myanmar/Birma

    Sugu: mees

    Kindralleitnant Tun Naung on Myanmari relvajõudude (Tatmadaw) liige ja oli varem nende komandör. Ta on piiriküsimuste minister ning riikliku kaitse- ja julgeolekunõukogu liige.

    2013. aastal oli Tun Naung sõjaväe põhjaringkonna komandör, kes juhtis Birma sõjaväe konflikti Katšini iseseisvusarmeega. Selles konfliktis panid Myanmari väed Tun Naungi juhtimisel toime inimõiguste raskeid rikkumisi ja rahvusvahelise humanitaarõiguse rikkumisi.

    2017. aastal oli Tun Naung erioperatsioonide esimese büroo komandör. Tema juhtimisel panid väed „rohingjade puhastusoperatsioonide“ ajal Arakani osariigis etniliste vähemuste vastu toime hirmutegusid ja inimõiguste raskeid rikkumisi. Need operatsioonid algasid 25. augustil 2017 ning hõlmasid rohingjade meelevaldseid tapmisi, füüsilist väärkohtlemist, piinamist, seksuaalvägivalda ja kinnipidamist. Kuna ta oli 2013. ja 2017. aastal komandör, vastutab Tun Naung Myanmaris/Birmas toime pandud inimõiguste raskete rikkumiste eest.

    21.6.2021

     

     

     

    1. veebruaril 2021 panid Myanmari relvajõud (Tatmadaw) ülemjuhataja Min Aung Hlaingi juhtimisel Myanmaris toime riigipöörde, tühistades 8. novembril 2020 toimunud valimiste tulemused ja kukutades demokraatlikult valitud valitsuse. Riigipöörde osana kuulutas presidendi kohusetäitjana tegutsev asepresident Myint Swe välja erakorralise seisukorra ning andis seadusandlikud, täidesaatvad ja kohtulikud volitused üle kaitseväe ülemjuhatajale vanemkindral Min Aung Hlaingile. Nende sündmuste ajal võttis Tun Naung 1. veebruaril 2021 vastu liidu valitsuse piiriküsimuste ministri ametikoha ning seega ka koha riiklikus kaitse- ja julgeolekunõukogus.

    Liidu valitsuse liikmena ja piiriküsimuste ministrina vastutab Tun Naung Myanmaris demokraatiat ja õigusriiki õõnestava tegevuse ning riigi rahu, julgeolekut ja stabiilsust ohustava tegevuse eest.

     

    38.

    Win Shein

    (teise nimega U Win Shein)

    Sünniaeg: 31. juuli 1957

    Sünnikoht: Mandalay, Myanmar

    Kodakondsus: Myanmar/Birma

    Sugu: mees

    Aadress: Myananyadanar, Naypyitaw (Naypyidaw), Myanmar/Birma

    Win Shein on liidu valitsuse planeerimis-, rahandus- ja tööstusminister, kelle nimetas 1. veebruaril 2021 ametisse ülemjuhataja Min Aung Hlaing.

    1. veebruaril 2021 panid Myanmari relvajõud (Tatmadaw) ülemjuhataja Min Aung Hlaingi juhtimisel Myanmaris toime riigipöörde, tühistades 8. novembril 2020 toimunud valimiste tulemused ja kukutades demokraatlikult valitud valitsuse. Riigipöörde osana kuulutas presidendi kohusetäitjana tegutsev asepresident Myint Swe välja erakorralise seisukorra ning andis seadusandlikud, täidesaatvad ja kohtulikud volitused üle kaitseväe ülemjuhatajale vanemkindral Min Aung Hlaingile.

    21.6.2021

     

     

    Passi nr: DM001478 (Myanmar/Birma), välja antud 10. septembril 2012, kaotab kehtivuse 9. septembril 2022

    Isikukood: 12DAGANA011336

    Nõustudes oma nimetamisega liidu valitsuse planeerimis-, rahandus- ja tööstusministriks ning oma olulise rolli tõttu režiimi majanduspoliitikas, vastutab Win Shein demokraatia ja õigusriigi õõnestamise eest Myanmaris/Birmas.

     

    39.

    Khin Maung Yi (teise nimega Khin Maung Yee; teise nimega U Khin Maung Yi)

    Sünniaeg: 15. veebruar 1965

    Sünnikoht: Rangoon, Myanmar

    Kodakondsus: Myanmar/Birma

    Sugu: mees

    Kolonel Khin Maung Yi on praegu loodusvarade ja keskkonnakaitse minister. Ta oli demokraatlikult valitud valitsuse ajal selles ministeeriumis riigisekretär.

    1. veebruaril 2021 panid Myanmari relvajõud (Tatmadaw) ülemjuhataja Min Aung Hlaingi juhtimisel Myanmaris toime riigipöörde, tühistades 8. novembril 2020 toimunud valimiste tulemused ja kukutades demokraatlikult valitud valitsuse. Riigipöörde osana kuulutas presidendi kohusetäitjana tegutsev asepresident Myint Swe välja erakorralise seisukorra ning andis seadusandlikud, täidesaatvad ja kohtulikud volitused üle kaitseväe ülemjuhatajale vanemkindral Min Aung Hlaingile. 2. veebruaril loodi nende volituste teostamiseks riigi haldusnõukogu, takistades nii demokraatlikult valitud valitsusel oma mandaati täita.

    Ülemjuhataja Min Aung Hlaingi juhitud riigi haldusnõukogu nimetas kolonel Khin Maung Yi 2. veebruaril 2021 loodusvarade ja keskkonnakaitse ministriks.

    21.6.2021

     

     

     

    Myanmari õiguse kohaselt vastutab loodusvarade ja keskkonnakaitse minister ainuisikuliselt Myanmari loodusvarade kasutamise juhtimise eest ning tal on oluline roll muu hulgas selliste loodusvarade nagu vääriskivide, pärlite ja muude maavarade ning metsaressursside kasutamisel ja nendega kauplemisel. Tema juhtimisel kontrollib loodusvarade ja keskkonnakaitse ministeerium Myanmar Pearl Enterprise’i (MPE), Myanmar Gems Enterprise’i (MGE) ja Myanmar Timber Enterprise’i (MTE), millel on oma valdkondades ainuõigus ressursse toota ja nendega kaubelda.

    Nõustudes oma nimetamisega loodusvarade ja keskkonnakaitse ministriks ning oma rolli tõttu Myanmari loodusvarade kasutamises, osaleb Khin Maung Yi sõjaväelise režiimi rahastamises, olles seeläbi vastutav demokraatia ja õigusriigi põhimõtte õõnestamise eest Myanmaris/Birmas.

     

    40.

    Tin Aung San

    Sünniaeg: 16. oktoober 1960

    Kodakondsus: Myanmar/Birma

    Sugu: mees

    Isikukood: 12/La Ma Na (N) 089 489

    Admiral Tin Aung San on Myanmari mereväe ülemjuhataja ning transpordi- ja kommunikatsiooniminister. Ta on ka riigi haldusnõukogu liige.

    1. veebruaril 2021 panid Myanmari relvajõud (Tatmadaw) ülemjuhataja Min Aung Hlaingi juhtimisel Myanmaris toime riigipöörde, tühistades 8. novembril 2020 toimunud valimiste tulemused ja kukutades demokraatlikult valitud valitsuse. Riigipöörde osana kuulutas presidendi kohusetäitjana tegutsev asepresident Myint Swe 1. veebruaril välja erakorralise seisukorra ning andis seadusandlikud, täidesaatvad ja kohtulikud volitused üle kaitseväe ülemjuhatajale vanemkindral Min Aung Hlaingile. 2. veebruaril loodi nende volituste teostamiseks riigi haldusnõukogu, takistades nii demokraatlikult valitud valitsusel oma mandaati täita.

    21.6.2021

     

     

     

    Ülemjuhataja Min Aung Hlaingi juhitud riigi haldusnõukogu nimetas admiral Tin Aung Sani 3. veebruaril 2021 transpordi- ja kommunikatsiooniministriks.

    Valitsuse ministrina vastutab ta kommunikatsiooni ja võrkude eest ning teeb seega otsuseid ja viib ellu poliitikat, millega määratletakse vabadus pääseda juurde internetiteabele. Alates sellest, kui ta ministeeriumi üle võttis, on internet korduvalt välja lülitatud ja seda on tahtlikult aeglustatud ning teenuseosutajatele on antud korraldusi takistada internetis Facebooki, Twitteri ja Instagrami kasutamist. Seetõttu on ta otseselt vastutav ajakirjandusvabaduse ja internetiteabele juurdepääsu piiramise eest ning õõnestab seeläbi demokraatiat ja õigusriiki Myanmaris/Birmas.

    Riigi haldusnõukogu liikmena on Tin Aung San otseselt osalenud riigi funktsioone käsitlevate otsuste tegemises ja nende eest vastutav ning on sellest tulenevalt vastutav demokraatia ja õigusriigi õõnestamise eest Myanmaris/Birmas. Samuti vastutab ta otseselt riigi haldusnõukogu repressiivsete otsuste, sealhulgas selliste õigusaktide eest, millega rikutakse Myanmari kodanike inimõigusi ja piiratakse nende vabadusi, ning Myanmari julgeolekujõudude toime pandud inimõiguste raskete rikkumiste eest.

     

    41.

    Thida Oo

    (teise nimega Daw Thida Oo)

    Kodakondsus: Myanmar/Birma

    Sugu: naine

    Thida Oo on Myanmari Liidu peaprokurör alates 2. veebruarist 2021, mil Myanmari relvajõudude (Tatmadaw) ülemjuhataja Min Aung Hlaing ta ametisse nimetas. Ta on Myanmari investeerimiskomisjoni liige.

    1. veebruaril 2021 panid Myanmari relvajõud (Tatmadaw) ülemjuhataja Min Aung Hlaingi juhtimisel Myanmaris toime riigipöörde, tühistades 8. novembril 2020 toimunud valimiste tulemused ja kukutades demokraatlikult valitud valitsuse. Riigipöörde osana kuulutas presidendi kohusetäitjana tegutsev asepresident Myint Swe 1. veebruaril välja erakorralise seisukorra, andes seadusandlikud, täidesaatvad ja kohtulikud volitused üle kaitseväe ülemjuhatajale vanemkindral Min Aung Hlaingile. 2. veebruaril loodi nende volituste teostamiseks riigi haldusnõukogu, takistades nii demokraatlikult valitud valitsusel oma mandaati täita.

    21.6.2021

     

     

     

    Thida Oo on kuulunud pärast riigipööret moodustatud valitsusse alates selle esimesest päevast, kasutab 2010. aasta liidu õigusega peaprokurörile antud volitusi, et jätkata poliitiliselt motiveeritud kohtuprotsesse ja neile järgnevaid meelevaldseid kinnipidamisi ning teeb võimalikuks sõjaväelise režiimi toime pandud kuritarvitused. Seetõttu on ta seotud demokraatiat ja õigusriiki õõnestava tegevuse ja poliitikaga Myanmaris/Birmas, samuti tegevusega, mis ohustab Myanmaris/Birmas rahu, julgeolekut ja stabiilsust.

     

    42.

    Aung Lin Tun

    Kodakondsus: Myanmar/Birma

    Sugu: mees

    Kindralmajor Aung Lin Tun on Myanmari relvajõudude (Tatmadaw) liige ja kaitseministri asetäitja.

    1. veebruaril 2021 panid Myanmari relvajõud (Tatmadaw) ülemjuhataja Min Aung Hlaingi juhtimisel Myanmaris toime riigipöörde, tühistades 8. novembril 2020 toimunud valimiste tulemused ja kukutades demokraatlikult valitud valitsuse. Riigipöörde osana kuulutas presidendi kohusetäitjana tegutsev asepresident Myint Swe 1. veebruaril välja erakorralise seisukorra ning andis seadusandlikud, täidesaatvad ja kohtulikud volitused üle kaitseväe ülemjuhatajale vanemkindral Min Aung Hlaingile. 2. veebruaril loodi nende volituste teostamiseks riigi haldusnõukogu, takistades nii demokraatlikult valitud valitsusel oma mandaati täita.

    21.6.2021

     

     

     

    Ülemjuhataja Min Aung Hlaingi juhitud riigi haldusnõukogu nimetas kindralmajori Aung Lin Tuni 11. mail 2021 kaitseministri asetäitjaks. Enne edutamist kuulus ta armee ülemjuhataja kabinetti ning osales kõigis riigi haldusnõukogu ja Tatmadaw repressiivsetes tegudes pärast riigipööret.

    Kindralmajor Aung Lin Tun on kaitseministri asetäitja ametikohal seotud demokraatiat ja õigusriiki õõnestava poliitika ja tegevusega Myanmaris/Birmas, samuti tegevusega, mis ohustab riigis rahu, julgeolekut ja stabiilsust. Lisaks on kindralmajor Aung Lin Tun sõjaväelise režiimi liikmena otseselt vastutav julgeolekujõudude poolt rahumeelsete meeleavaldajate vastu toime pandud inimõiguste raskete rikkumiste eest.

     

    43.

    Zaw Min Tun

    Sünnikoht: Yenanchaung, Myanmar

    Kodakondsus: Myanmar/Birma

    Sugu: mees

    Brigaadikindral Zaw Min Tun on riigi haldusnõukogu pressiüksuse juht ja informatsiooniministri asetäitja. Ta oli varem Tatmadaw’ True News Information Teami juht.

    1. veebruaril 2021 panid Myanmari relvajõud (Tatmadaw) ülemjuhataja Min Aung Hlaingi juhtimisel Myanmaris toime riigipöörde, tühistades 8. novembril 2020 toimunud valimiste tulemused ja kukutades demokraatlikult valitud valitsuse. Riigipöörde osana kuulutas presidendi kohusetäitjana tegutsev asepresident Myint Swe 1. veebruaril välja erakorralise seisukorra ning andis seadusandlikud, täidesaatvad ja kohtulikud volitused üle kaitseväe ülemjuhatajale vanemkindral Min Aung Hlaingile. 2. veebruaril loodi nende volituste teostamiseks riigi haldusnõukogu, takistades nii demokraatlikult valitud valitsusel oma mandaati täita.

    Ülemjuhataja Min Aung Hlaingi juhitud riigi haldusnõukogu nimetas ta 5. veebruaril 2021 riigi haldusnõukogu pressiüksuse juhiks ja 7. veebruaril 2021 informatsiooniministri asetäitjaks.

    Riigi haldusnõukogu pressiesindajana on brigaadikindral Zaw Min Tun juhatanud kõiki riigi haldusnõukogu pressikonverentse, mille eesmärk on edastada ja õigustada riigi haldusnõukogu narratiive riigipöörde ja sellele järgnenud hunta tegevuse kohta.

    21.6.2021“

     

     

     

    Valitsuse informatsiooniministri asetäitjana kannab ta otsest vastutust riigimeedia ning seega ametlike uudiste edastamise ja avaldamise eest. Pärast Chit Naingi nimetamist informatsiooniministriks ja Zaw Min Tungi nimetamist tema asetäitjaks avaldavad ajalehed valdavalt sõjaväemeelseid artikleid. Seega vastutab Zaw Min Tun hunta-propaganda ja desinformatsiooni levitamise eest riiklikes meediakanalites, mis edastavad ebatäpset teavet. Ta on ka vastutav otsuste eest, mis viisid Myanmari meedia allasurumiseni. Sealhulgas korralduste eest, mis keelasid sõltumatul meedial kasutada sõnu „riigipööre“, „sõjaväeline kord“ ja „hunta“ ning mille kohaselt keelati riigis kohalikud uudisteväljaanded ning vahistati kohalikke ja välisriikide ajakirjanikke. Oma avalduses toetab ta avalikult sõjalist riigipööret. Sellest tulenevalt on ta vastutav demokraatia õõnestamise eest Myanmaris/Birmas piirates pressivabadust ning juurdepääsu teabele internetis ja mujal.

    Riigi haldusnõukogu ja hunta valitsuse liikmena on brigaadikindral Zaw Min Tun seotud demokraatiat ja õigusriiki õõnestava tegevuse ja poliitikaga Myanmaris/Birmas, samuti tegevusega, mis ohustab Myanmaris/Birmas rahu, julgeolekut ja stabiilsust, ning toetab sellist tegevust.

     

    2)

    Loetellu pealkirjaga „B. Artiklis 4a osutatud juriidilised isikud, üksused ja asutused“ lisatakse järgmised kanded:

     

    Nimi

    Tuvastamisandmed

    Loetellu kandmise põhjused

    Loetellu kandmise kuupäev

    „3.

    Myanma Gems Enterprise (teise nimega Myanmar Gems Enterprise)

    Aadress: NO.70-072, Yarza, Thingaha Road, Thapyaygone Ward, Zabuthiri Township, Naypyitaw, Myanmar

    Üksuse liik: riigile kuuluv ettevõte

    Myanmar Gems Enterprise (MGE) on riigile kuuluv ettevõte, mida kontrollivad Myanmari relvajõud (Tatmadaw) ning mis vastutab eeskirjade koostamise ning kohalike eraettevõtjate üle järelevalve teostamise ja neile lubade andmise eest, organiseerides suuri väljamüüke ning erimüüke tulusa jaspise ja vääriskivide müügi jaoks. MGE tegutseb loodusvarade ja keskkonnakaitse ministeeriumi juhiste kohaselt, mille ministri määrab ametisse riigi haldusnõukogu.

    21.6.2021

     

     

    Registreerimiskoht: Myanmar

    Veebisait: http://www.mge.gov.mm/

    Myanmari relvajõududel (Tatmadaw) on pikka aega olnud märkimisväärsed jaspise ja vääriskividega seotud huvid, eelkõige MGE juhtkonna kaudu, mis koosneb peaaegu täielikult endistest sõjaväelastest, ning kahe sõjaväekonglomeraadi (Myanmar Economic Holdings Limited (MEHL) ja Myanmar Economic Corporation Limited (MEC)) tegevuse kaudu. 1. veebruari 2021. aasta riigipöördega anti MGE uuesti sõjalise kontrolli alla, mis võimaldab Tatmadaw’l vääriskivide sektorit märkimisväärselt kontrollida. MGE teenib tulu Myanmari riigi eri sektoritele ning selle eespool kirjeldatud eri tegevuste kaudu saab Tatmadaw selle sektori tuludest otseselt või kaudselt kasu; seega aitab MGE kaasa Tatmadaw suutlikkusele viia ellu tegevusi, mis õõnestavad demokraatiat ja õigusriiki, ning inimõiguste raskeid rikkumisi Myanmaris/Birmas.

     

    4.

    Myanma Timber Enterprise

    (teise nimega Myanmar Timber Enterprise)

    Aadress:

    Peakontor: Gyogone Forest Compound, Bayint Naung Road, Insein Township, Yangin, Myanmar

    Harukontor: No 72/74 Shawe Dagon Pagoda Road, Dagon Township, Yangon, Myanmar

    Üksuse liik: riigile kuuluv ettevõte

    Registreerimiskoht: Myanmar

    Telefon: 01-3528789

    Veebisait: http://www.mte.com.mm/index.php/en

    Myanma Timber Enterprise (MTE) on loodusvarade ja keskkonnakaitse ministeeriumi alluvuses tegutsev riigile kuuluv ettevõte. MTE-l on ainuõigus Myanmaris/Birmas puitu toota ja eksportida.

    1. veebruaril 2021 haarasid Myanmari relvajõud (Tatmadaw) ülemjuhataja Min Aung Hlaing juhtimisel riigipöördega võimu seaduslikult tsiviilvalitsuselt ning asutasid riigi haldusnõukogu riigis seadusandliku, täidesaatva ja kohtuvõimu teostamiseks. 2. veebruaril 2021 nimetas sõjaline režiim ametisse uue valitsuskabineti, sealhulgas uue loodusvarade ja keskkonnakaitse ministri. Sõjaline režiim omandas riigi haldusnõukogu ning uue valitsuse kaudu kontrolli riigile kuuluvate ettevõtete, sealhulgas MTE üle ja sai neilt kasu. Seetõttu on Myanma Timber Enterprise ja selle tütarettevõtjad Tatmadaw’ kontrolli all ja teenivad talle tulu, aidates seega kaasa selle suutlikkusele viia ellu demokraatiat ja õigusriiki õõnestavat tegevust.

    21.6.2021

    5.

    Forest Products Joint Venture Corporation Limited

    Aadress:

    422/426(Rm 2), 2nd Flr, Strand Rd., Corner of Botahtaung Pagoda St., FJVC Center, Ward (4), BTHG;

    Üksuse liik: ühisettevõte

    Registreerimiskoht: Myanmar

    Telefon: 01-9010742; 01-9010744; 09-443250050

    E-post: fjv.md@gmail.com

    Forest Products Joint Venture Corporation Limited (FPJVC) tegutseb Myanmaris puidutööstuses, töödeldes tiikpuud ja kõva puitu. Hoolimata sellest, et FPJVC on riigi osalusega äriühing, kontrollib seda riik, i) kellele kuulub suurem osa FPJVC aktsiatest loodusvarade ja keskkonnakaitse ministeeriumi (10 %) ja riigile kuuluva Myanma Timber Enterprise’i (MTE) (45 %) kaudu ning ii) kellel on õigus nimetada ametisse enamik FPJVC juhatuse liikmetest (loodusvarade ja keskkonnakaitse ministeerium ning MTE saavad kumbki nimetada juhatusse kolm liiget üheteistkümnest).

    21.6.2021

     

     

     

    1. veebruaril 2021 haarasid Myanmari relvajõud (Tatmadaw) ülemjuhataja Min Aung Hlaing juhtimisel riigipöördega võimu seaduslikult tsiviilvalitsuselt ning asutasid riigi haldusnõukogu riigis seadusandliku, täidesaatva ja kohtuvõimu teostamiseks. 2. veebruaril 2021 nimetas sõjaline režiim ametisse uue valitsuskabineti, sealhulgas uue loodusvarade ja keskkonnakaitse ministri. Sõjaline režiim omandas riigi haldusnõukogu ning uue valitsuse kaudu kontrolli riigile kuuluvate ettevõtete, sealhulgas FPJVC üle ja sai neilt kasu. Seetõttu on FPJVC Tatmadaw’ kontrolli all ja teenib talle tulu, aidates seega kaasa selle suutlikkusele viia ellu demokraatiat ja õigusriiki õõnestavat tegevust.

     

    6.

    Myanmar War Veterans Organization (Myanmari sõjaveteranide organisatsioon)

    Aadress: Thukhuma Road, Datkhina Thiri Tsp, Naypyitaw Division, Myanmar

    Üksuse liik: valitsusväline organisatsioon

    Registreerimiskoht: Yangon, Myanmar

    Registreerimise kuupäev: 1973;

    Telefon: (067) 30485

    Veebisait: https://www.mwvo.org/Home/About

    Myanmari sõjaveteranide organisatsioon (MWVO) on valitsusväline organisatsioon, mille eesmärk on toetada Myanmari relvajõudude (Tatmadaw) endisi liikmeid See on peamine organisatsioon, mis mõjutab riigi sõjaväega seotud sotsiaalseid ja majanduslikke küsimusi.

    1. veebruaril 2021 haarasid Myanmari relvajõud (Tatmadaw) ülemjuhataja Min Aung Hlaing juhtimisel riigipöördega võimu seaduslikult tsiviilvalitsuselt ning asutasid riigi haldusnõukogu riigis seadusandliku, täidesaatva ja kohtuvõimu teostamiseks. 2. veebruaril loodi nende volituste teostamiseks riigi haldusnõukogu, takistades nii demokraatlikult valitud valitsusel oma mandaati täita.

    21.6.2021“

     

     

     

    MWVO volituste kohaselt tegutseb see valitsusväline organisatsioon Tatmadaw’ reservväena ning osaleb riikliku kaitse- ja julgeolekupoliitika kujundamises. Lisaks korraldab MWVO režiimimeelseid meeleavaldusi ja rahva omakaitset, toetades seega Tatmadaw tegevust, mis õõnestab demokraatiat ja õigusriiki Myanmaris/Birmas.

    MWVO peamisteks patroonideks on Tatmadaw kõrge auastmega isikud, nagu ülemjuhataja Min Aung Hlaing ja tema asetäitja Soe Win. MWVO liikmed kuuluvad sõjaväe juhitud konglomeraatide, Myanmar Economic Holdings Limitedi (MEHL) ja Myanmar Economic Corporation Limitedi (MEC) juhtimisstruktuuri. Seetõttu on MWVO seotud nõukogu otsuses 2013/184/ÜVJP ja nõukogu määruses (EL) nr 401/2013 loetellu kantud isikute ja üksustega.

     


    Top