Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 02009R1217-20230101

Consolidated text: Nõukogu aasta määrus (EÜ) nr 1217/2009, 30. novembri 2009, millega luuakse Euroopa Liidu põllumajanduslike majapidamiste tulusid ja majandustegevust käsitlevate raamatupidamisandmete kogumise võrk (kodifitseeritud versioon)

ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2009/1217/2023-01-01

02009R1217 — ET — 01.01.2023 — 005.001


Käesolev tekst on üksnes dokumenteerimisvahend ning sel ei ole mingit õiguslikku mõju. Liidu institutsioonid ei vastuta selle teksti sisu eest. Asjakohaste õigusaktide autentsed versioonid, sealhulgas nende preambulid, on avaldatud Euroopa Liidu Teatajas ning on kättesaadavad EUR-Lexi veebisaidil. Need ametlikud tekstid on vahetult kättesaadavad käesolevasse dokumenti lisatud linkide kaudu

►B

►M3  

NÕUKOGU AASTA MÄÄRUS (EÜ) nr 1217/2009,

30. novembri 2009,

millega luuakse Euroopa Liidu põllumajanduslike majapidamiste tulusid ja majandustegevust käsitlevate raamatupidamisandmete kogumise võrk ◄

(kodifitseeritud versioon)

(ELT L 328 15.12.2009, lk 27)

Muudetud:

 

 

Euroopa Liidu Teataja

  nr

lehekülg

kuupäev

►M1

KOMISJONI RAKENDUSMÄÄRUS (EL) nr 737/2011, 26. juuli 2011,

  L 195

42

27.7.2011

►M2

NÕUKOGU MÄÄRUS (EL) nr 517/2013, 13. mai 2013,

  L 158

1

10.6.2013

►M3

EUROOPA PARLAMENDI JA NÕUKOGU MÄÄRUS (EL) nr 1318/2013, 22. oktoober 2013,

  L 340

1

17.12.2013

►M4

KOMISJONI DELEGEERITUD MÄÄRUS (EL) 2017/2278, 4. september 2017,

  L 328

1

12.12.2017

►M5

KOMISJONI DELEGEERITUD MÄÄRUS (EL) 2022/2497, 12. oktoober 2022,

  L 325

13

20.12.2022




▼B

►M3

 

NÕUKOGU AASTA MÄÄRUS (EÜ) nr 1217/2009,

30. novembri 2009,

millega luuakse Euroopa Liidu põllumajanduslike majapidamiste tulusid ja majandustegevust käsitlevate raamatupidamisandmete kogumise võrk

 ◄

(kodifitseeritud versioon)



I

PEATÜKK

▼M3

LIIDU PÕLLUMAJANDUSLIKU RAAMATUPIDAMISE ANDMEVÕRGU LOOMINE

▼B

Artikkel 1

▼M3

1.  
Ühise põllumajanduspoliitika vajaduste rahuldamiseks luuakse põllumajandusliku raamatupidamise andmete kogumiseks mõeldud liidu põllumajandusliku raamatupidamise andmevõrk (edaspidi „andmevõrk”).

▼B

2.  

Andmevõrgu ülesanne on koguda neid raamatupidamisandmeid, mida on vaja eelkõige:

a) 

artiklis 5 määratletud vaatlusalasse kuuluvate põllumajanduslike majapidamiste tulude iga-aastaseks kindlaksmääramiseks; ja

b) 

põllumajanduslike majapidamiste majandustegevuse analüüsimiseks.

▼M3

3.  
Käesoleva määruse alusel saadud andmete põhjal koostab komisjon eelkõige liidu põllumajandust, põllumajandusturgude olukorda ja põllumajandustulusid käsitlevaid aruandeid. Üldsusel võimaldatakse kõnealuste aruannetega tutvuda selleks loodud veebisaidil.

▼B

Artikkel 2

Käesolevas määruses kasutatakse järgmisi mõisteid:

a)

►M3  „põllumajandustootja” ◄ – põllumajandusliku majapidamise igapäevase juhtimise eest vastutav füüsiline isik;

▼M3

b)

„põllumajanduslik majapidamine” – põllumajandusettevõte, nagu seda mõistet üldiselt kasutatakse liidu põllumajandusülevaadete ja -loenduste raames;

b)

„põllumajandusliku majapidamise kategooria” – põllumajanduslikud majapidamised, mis kuuluvad samasse kategooriasse tootmistüübi ja majandusliku suuruse alusel, nii nagu on kindlaks määratud liidu põllumajanduslike majapidamiste liigituses;

▼B

c)

„aruandev majapidamine” – põllumajanduslik majapidamine, kes esitab andmevõrgu jaoks andmeid;

▼M3

d)

„põllumajandusliku raamatupidamise andmevõrgu piirkond” – liikmesriigi territoorium või selle mingi osa, mis on piiritletud aruandvate majapidamiste valimiseks (selliste piirkondade loetelu on esitatud I lisas);

▼B

e)

„raamatupidamisandmed” – kõik põllumajandusliku majapidamise tehnilised, rahandus- või majandusandmed, mis pärinevad kogu aruandeaasta jooksul süstemaatiliselt ja regulaarselt tehtud kannetest koosnevast raamatupidamisest;

▼M3

f)

„standardtoodang” – kogutoodangu standardväärtus.

▼M3

Artikkel 3

Selleks et tagada, et põllumajandusliku raamatupidamise andmevõrgu piirkondade loetelu saaks liikmesriigi taotlusel ajakohastada, on komisjonil õigus võtta kooskõlas artikliga 19a vastu delegeeritud õigusakte, millega muudetakse I lisa seoses põllumajandusliku raamatupidamise andmevõrgu piirkondade liikmesriigiti esitatud loeteluga.

▼B



II

PEATÜKK

▼M3

ANDMED PÕLLUMAJANDUSLIKE MAJAPIDAMISTE TULUDE KINDLAKSMÄÄRAMISEKS JA MAJANDUSTEGEVUSE ANALÜÜSIMISEKS

Artikkel 4

Käesoleva peatüki sätteid kohaldatakse põllumajanduslike majapidamiste tulude iga-aastase kindlaksmääramise ja majandustegevuse analüüsimise eesmärgil toimuva raamatupidamisandmete kogumise suhtes.

Kõnealuseid andmeid kogutakse korrapäraste ülevaadete ja eriotstarbeliste ülevaadete raames.

▼B

Artikkel 5

▼M3

1.  
Artikli 1 lõikes 2 osutatud vaatlusalasse kuuluvad need põllumajanduslikud majapidamised, mille majanduslik suurus on artiklis 5b määratletud liidu põllumajanduslike majapidamiste liigituse majandusliku suuruse klasside alampiiride eurodes väljendatud künnisega võrdne või sellest suurem.

Komisjon võtab kooskõlas artikliga 19a vastu delegeeritud õigusaktid, millega kehtestatakse käesoleva lõike esimeses lõigus osutatud künnise kindlaksmääramise eeskirjad.

Komisjon võtab liikmesriikidelt saadud andmete põhjal vastu rakendusaktid, millega määratakse kindlaks esimeses lõigus osutatud künnis. Nimetatud rakendusaktid võetakse vastu kooskõlas artikli 19b lõikes 2 osutatud kontrollimenetlusega.

▼B

2.  

Põllumajandusettevõtet tunnustatakse aruandva majapidamisena, kui:

a) 

selle majanduslik suurus on võrdne või suurem kui vastavalt lõikele 1 kindlaksmääratav künnis;

b) 

selle eest hoolt kandev isik peab põllumajandusettevõtte raamatupidamisarvestust või on valmis ja võimeline pidama raamatupidamisarvestust ning on valmis tegema oma põllumajandusettevõtte raamatupidamisandmed kättesaadavaks komisjonile;

▼M3

c) 

see on koos teiste ettevõtetega ja iga põllumajandusliku raamatupidamise andmevõrgu piirkonna tasandil vaatlusala esindav.

▼M3 —————

▼M3

Artikkel 5a

1.  
Iga liikmesriik koostab aruandvate majapidamiste valimiplaani, millega tagatakse vaatlusala esindav raamatupidamisandmete valik.

Komisjon võtab kooskõlas artikliga 19a vastu delegeeritud õigusaktid, millega kehtestatakse eeskirjad, millest lähtuvalt tuleb liikmesriikidel nimetatud plaanid koostada. Nimetatud eeskirjadega tagatakse, et aruandvate majapidamiste valimiplaanid:

— 
koostatakse kõige uuemate statistiliste andmete põhjal;
— 
esitatakse kooskõlas liidu põllumajanduslike majapidamiste liigitusega ning et
— 
nendes plaanides määratakse kindlaks eelkõige aruandvate majapidamiste jaotus majapidamiste kategooriate kaupa ja kõnealuste majapidamiste valiku üksikasjalikud eeskirjad.
2.  
Kooskõlas lõike 1 kohaselt vastu võetud eeskirjadega ja liikmesriikidelt saadud andmete põhjal võtab komisjon vastu rakendusaktid, millega määratakse kindlaks aruandvate majapidamiste arv liikmesriigi kohta ja põllumajandusliku raamatupidamise andmevõrgu piirkonna kohta. Nimetatud rakendusaktid võetakse vastu kooskõlas artikli 19b lõikes 2 osutatud kontrollimenetlusega.
3.  
Igast põllumajandusliku raamatupidamise andmevõrgu piirkonnast valitavate aruandvate majapidamiste arv võib erineda lõike 2 kohaselt vastu võetavates rakendusaktides kehtestatud arvust maksimaalselt 20 % võrra ükskõik kummas suunas, tingimusel et peetakse kinni asjaomase liikmesriigi aruandvate majapidamiste koguarvust.
4.  
Komisjon võtab vastu rakendusaktid, millega kehtestatakse liikmesriikide poolt komisjonile teatavaks tehtavate andmete vormi ja sisuga seotud mudelid ja meetodid ning ajakohastatakse neid. Nimetatud rakendusaktid võetakse vastu kooskõlas artikli 19b lõikes 2 osutatud kontrollimenetlusega.

Artikkel 5b

1.  
Põllumajanduslikud majapidamised liigitatakse ühte moodi liidu põllumajanduslike majapidamiste liigituse (edaspidi „liigitus”) kohaselt, sõltuvalt nende tootmistüübist, nende majanduslikust suurusest ja nendega otseselt seotud muu tasustatava tegevuse osakaalust.

Liigitust kasutatakse eelkõige liidu põllumajandusettevõtete struktuuriuuringute ja põllumajandusliku raamatupidamise andmevõrgu kaudu kogutud andmete esitamiseks tootmistüüpide ja majandusliku suuruse klasside kaupa.

2.  
Põllumajandusliku majapidamise tootmistüüp määratakse kindlaks selle põhjal, milline on kõnealuse majapidamise eri tegevusalade standardtoodangu suhteline panus põllumajandusliku majapidamise kogustandardtoodangusse.

Komisjonil on õigus võtta kooskõlas artikliga 19a vastu delegeeritud õigusakte, millega määratakse kindlaks vaatlusperiood standardtoodangu kohta.

3.  
Põllumajanduslikud majapidamised liigitatakse piiratud arvu tootmistüüpide kaupa. Määratakse kindlaks tootmistüübid üldisel tasemel. Sõltuvalt nõutavate üksikasjade hulgast jagatakse tootmistüübid üldisel tasemel tootmistüüpideks peamisel tasemel.

Komisjonil on õigus võtta kooskõlas artikliga 19a vastu delegeeritud õigusakte tootmistüüpide kindlaksmääramise kohta üldisel ja peamisel tasemel.

Määratakse kindlaks vastavus üldisel ja peamisel tasemel tootmistüüpidele ning peamisel tasemel tootmistüüpidele vastavatele konkreetsetele tootmistüüpidele spetsialiseerumise vahel.

4.  
Põllumajandusliku majapidamise majanduslik suurus määratakse kindlaks majapidamise kogustandardtoodangu põhjal.
5.  
Sellise põllumajandusliku majapidamisega otseselt seotud tulu saamise eesmärgil toimuva tegevuse osakaal, mis ei ole põllumajandusliku majapidamise põllumajanduslik tegevus, määratakse kindlaks selle põhjal, milline on nimetatud tulu saamise eesmärgil toimuva tegevuse panus põllumajandusliku majapidamise toodangusse.
6.  
Andmed standardtoodangu ja selle kindlaksmääramise kohta edastatakse komisjonile (Eurostat) kontaktasutuse poolt, mille iga liikmesriik on määranud kooskõlas artikliga 7, või asutuse poolt, kellele see ülesanne on delegeeritud.
7.  

Komisjon võtab vastu rakendusaktid, millega kehtestatakse:

— 
meetodid lõikes 3 osutatud konkreetsetele tootmistüüpidele spetsialiseerumise arvutamiseks ja põllumajandusliku majapidamise peamisel tasemel tootmistüübi määramiseks;
— 
põllumajandusliku majapidamise majandusliku suuruse arvutamise meetod;
— 
lõikes 1 osutatud põllumajanduslike majapidamiste majandusliku suuruse klassid;
— 
meetodid põllumajandusliku majapidamise toodangu arvutamiseks ja muu tulu saamise eesmärgil toimuva tegevuse kaudu nimetatud toodangusse antava panuse hindamiseks lõike 5 kohaldamisel;
— 
arvutamismeetod lõikes 2 osutatud iga tegevusala standardtoodangu kindlaksmääramiseks, menetlused vastavate andmete kogumiseks ning vahendid ja tähtajad standardtoodangut käsitlevate andmete edastamiseks komisjonile kooskõlas lõikega 6.

Nimetatud rakendusaktid võetakse vastu kooskõlas artikli 19b lõikes 2 osutatud kontrollimenetlusega.

▼B

Artikkel 6

1.  
Iga liikmesriik loob andmevõrgu jaoks riikliku komitee (edaspidi „riiklik komitee”). ►M2  Horvaatia loob riikliku komitee hiljemalt kuuenda ühinemisjärgse kuu lõpuks. ◄

▼M3

2.  
Riiklik komitee vastutab aruandvate majapidamiste valiku eest. Sel eesmärgil on selle kohustuste hulgas eelkõige aruandvate majapidamiste valimiplaani kinnitamine.

▼B

3.  
Liikmesriik nimetab riikliku komitee esimehe komitee liikmete hulgast.

Riiklik komitee teeb oma otsused ühehäälselt. Kui ühehäälsele otsusele ei jõuta, võtab otsuse vastu liikmesriigi määratud asutus.

▼M3

4.  
Liikmesriigid, millel on mitu põllumajandusliku raamatupidamise andmevõrgu piirkonda, loovad iga nende jurisdiktsiooni kuuluva põllumajandusliku raamatupidamise andmevõrgu piirkonna jaoks andmevõrgu piirkondliku komitee (edaspidi „piirkondlik komitee”).

▼B

Piirkondliku komitee ülesandeks on eelkõige koostöö artiklis 7 osutatud kontaktasutusega aruandvate ettevõtete valimisel.

▼M3

5.  
Komisjon võtab vastu rakendusaktid, millega kehtestatakse üksikasjalikud eeskirjad käesoleva artikli kohaldamiseks. Nimetatud rakendusaktid võetakse vastu kooskõlas artikli 19b lõikes 2 osutatud kontrollimenetlusega.

Artikkel 7

1.  

Iga liikmesriik määrab kontaktasutuse, mille ülesanded on:

a) 

teavitada riiklikku komiteed, piirkondlikke komiteesid ja raamatupidamisbüroosid kohaldatavast reguleerivast raamistikust ja tagada selle nõuetekohane rakendamine;

b) 

koostada aruandvate põllumajanduslike majapidamiste valimiplaan, esitada see riiklikule komisjonile kinnitamiseks ning edastada seejärel komisjonile;

c) 

koostada:

i) 

aruandvate majapidamiste loetelu;

ii) 

vajaduse korral selliste raamatupidamisbüroode loetelu, mis on valmis ja võimelised täitma põllumajandusaruandeid;

d) 

koguda kokku raamatupidamisbüroode saadetud põllumajandusaruanded;

e) 

kontrollida, kas põllumajandusaruanded on nõuetekohaselt täidetud;

f) 

edastada komisjonile nõuetekohaselt täidetud põllumajandusaruanded nõutavas vormingus ja ettenähtud tähtaja jooksul;

g) 

edastada riiklikule komiteele, piirkondlikele komiteedele ja raamatupidamisbüroodele artiklis 17 sätestatud taotlused teabe saamiseks ning saata asjakohased vastused komisjonile.

2.  
Komisjon võtab vastu rakendusaktid, millega kehtestatakse üksikasjalikud eeskirjad käesoleva artikli kohaldamiseks. Nimetatud rakendusaktid võetakse vastu kooskõlas artikli 19b lõikes 2 osutatud kontrollimenetlusega.

▼B

Artikkel 8

1.  
Iga aruandva majapidamise jaoks on eraldi anonüümne põllumajandusaruanne.

▼M3

2.  

Igas nõuetekohaselt täidetud põllumajandusaruandes esitatakse sellised raamatupidamisandmed, et oleks võimalik:

— 
iseloomustada aruandvat majapidamist selle tootmistegurite põhielementide alusel;
— 
hinnata põllumajanduslike majapidamiste tulude eri liike;
— 
teha pistelise kontrolliga kindlaks esitatud andmete õigsus.
3.  
Põllumajandusaruande andmed esitatakse ühe põllumajandusliku majapidamise ja ühe kaheteistkümnest järjestikusest kuust koosneva aruandeaasta kohta ning need on seotud üksnes selle põllumajandusliku majapidamisega. Nimetatud andmed osutavad põllumajandusliku majapidamise enda põllumajanduslikule tegevusele ja muule majapidamisega otseselt seotud tulu saamise eesmärgil toimuvale tegevusele. Põllumajandusaruannete koostamisel ei võeta arvesse andmeid, mis on seotud põllumajandusliku majapidamise omaniku või tema perekonnaliikmete põllumajandusliku majapidamise välise tegevuse, pensioni, pärandi, erakontode, põllumajanduslikku majapidamisse mittekuuluva vara, isiklike maksude või erakindlustusega.

Komisjonil on õigus võtta kooskõlas artikliga 19a vastu delegeeritud õigusakte kogutavate raamatupidamisandmete peamiste rühmade kindlaksmääramise ja andmete kogumise üldeeskirjade kohta.

Selleks et tagada, et põllumajandusaruandega kogutud raamatupidamisandmed on võrreldavad, olenemata ülevaatega hõlmatud aruandvatest majapidamistest, võtab komisjon vastu rakendusaktid, millega kehtestatakse põllumajandusaruande vorm ning komisjonile andmete edastamise meetodid ja tähtajad.

Nimetatud rakendusaktid võetakse vastu kooskõlas artikli 19b lõikes 2 osutatud kontrollimenetlusega.

▼M3 —————

▼B



IV

PEATÜKK

ÜLDSÄTTED

Artikkel 16

1.  
Üksikuid raamatupidamisandmeid ja muid käesoleva määruse rakendamise käigus saadud üksikandmeid ei tohi kasutada maksustamise eesmärgil ning selliseid andmeid ei tohi avaldada ega kasutada muudel kui artiklis 1 sätestatud eesmärkidel.
2.  
Andmevõrgus osalevatel või osalenud isikutel on keelatud avaldada üksikuid raamatupidamisandmeid või muid üksikandmeid, millest nad on teada saanud oma tööülesannete täitmise käigus või seoses tööülesannete täitmisega.
3.  
Liikmesriigid võtavad kõik vajalikud meetmed lõike 2 sätete rikkumise eest karistamiseks.

Artikkel 17

1.  
Riiklik komitee, piirkondlikud komiteed, kontaktasutus ja raamatupidamisbürood on oma vastutusalas kohustatud edastama komisjonile kõik andmed, mida komisjon neilt taotleb seoses käesolevast määrusest tulenevate kohustustega.

Riiklikule komiteele, piirkondlikele komiteedele või raamatupidamisbüroodele esitatud taotlused teabe saamiseks ja asjaomased vastused edastatakse kirjalikult kontaktasutuse kaudu.

2.  
Kui esitatud andmed on ebapiisavad või kui need ei saabu õigel ajal, võib komisjon koostöös kontaktasutusega saata kohapeale eksperdid.

▼M3 —————

▼B

Artikkel 19

1.  

Euroopa Liidu üldeelarvega kaetavad assigneeringud hõlmavad komisjoni eelarveosas järgmist:

▼M3

a) 

liikmesriikidele makstav tüüpteenustasu ettenähtud tähtaja jooksul esitatud nõuetekohaselt täidetud põllumajandusaruannete eest kuni aruandvate majapidamiste maksimumarvuni, mis on kindlaks määratud kooskõlas artikli 5a lõikega 2. Kui nõuetekohaselt täidetud ja esitatud põllumajandusaruannete koguarv põllumajandusliku raamatupidamise andmevõrgu piirkonna või liikmesriigi kohta on väiksem kui 80 % asjaomase põllumajandusliku raamatupidamise andmevõrgu piirkonna või liikmesriigi kohta kehtestatud aruandvate majapidamiste arvust, vähendatakse selle põllumajandusliku raamatupidamise andmevõrgu piirkonna või liikmesriigi põllumajandusaruande kohta makstavat tüüptasu 80 %-ni tüüpteenustasust;

▼B

b) 

kõik liikmesriikide esitatud raamatupidamisandmete vastuvõtmise, kontrollimise, töötlemise ja analüüsimisega seotud arvutisüsteemide kulud.

Punktis b osutatud kulud hõlmavad vajadusel selliste toimingute tulemuste levitamise kulusid ning teiste andmevõrkude aspektide uuringute ja arendamisega seotud kulusid.

▼M3

2.  
Riikliku komitee, piirkondlike komiteede ja kontaktasutuste loomise ja tegevusega seotud kulusid ei lisata liidu üldeelarvesse.

▼M3

3.  
Komisjon võtab vastu rakendusaktid, millega kehtestatakse lõike 1 punktis a osutatud tüüpteenustasu käsitlevad üksikasjalikud menetlused. Nimetatud rakendusaktid võetakse vastu kooskõlas artikli 19b lõikes 2 osutatud kontrollimenetlusega.

Artikkel 19a

1.  
Komisjonile antakse õigus võtta vastu delegeeritud õigusakte käesolevas artiklis sätestatud tingimustel.
2.  
Artiklis 3, artikli 5 lõikes 1, artikli 5a lõikes 1, artikli 5b lõigetes 2 ja 3 ning artikli 8 lõikes 3 osutatud õigus võtta vastu delegeeritud õigusakte antakse komisjonile viieks aastaks alates 20. detsembrist 2013. Komisjon esitab delegeeritud volituste kohta aruande hiljemalt 9 kuud enne viieaastase tähtaja möödumist. Volituste delegeerimist pikendatakse automaatselt samaks ajavahemikuks, välja arvatud juhul, kui Euroopa Parlament või nõukogu esitab selle suhtes vastuväite hiljemalt kolm kuud enne iga ajavahemiku lõppemist.
3.  
Euroopa Parlament ja nõukogu võivad artiklis 3, artikli 5 lõikes 1, artikli 5a lõikes 1, artikli 5b lõigetes 2 ja 3 ning artikli 8 lõikes 3 osutatud volituste delegeerimise igal ajal tagasi võtta. Tagasivõtmise otsusega lõpetatakse otsuses nimetatud volituste delegeerimine. Otsus jõustub järgmisel päeval pärast selle avaldamist Euroopa Liidu Teatajas või otsuses nimetatud hilisemal kuupäeval. See ei mõjuta juba jõustunud delegeeritud õigusaktide kehtivust.
4.  
Niipea kui komisjon on delegeeritud õigusakti vastu võtnud, teeb ta selle samal ajal teatavaks Euroopa Parlamendile ja nõukogule.
5.  
Artikli 3, artikli 5 lõike 1, artikli 5a lõike 1, artikli 5b lõigete 2 ja 3 ning artikli 8 lõike 3 alusel vastu võetud delegeeritud õigusakt jõustub üksnes juhul, kui Euroopa Parlament ega nõukogu ei ole kahe kuu jooksul pärast õigusakti teatavakstegemist Euroopa Parlamendile ja nõukogule esitanud selle suhtes vastuväidet või kui Euroopa Parlament ja nõukogu on mõlemad enne selle tähtaja möödumist komisjonile teatanud, et nad ei esita vastuväidet. Euroopa Parlamendi või nõukogu algatusel pikendatakse seda tähtaega kahe kuu võrra.

Artikkel 19b

1.  
Komisjoni abistab põllumajandusliku raamatupidamise andmesidevõrgu komitee. Nimetatud komitee on komitee Euroopa Parlamendi ja nõukogu 16. veebruari 2011. aasta määruse (EL) nr 182/2011 (millega kehtestatakse eeskirjad ja üldpõhimõtted, mis käsitlevad liikmesriikide läbiviidava kontrolli mehhanisme, mida kohaldatakse komisjoni rakendamisvolituste teostamise suhtes) ( 1 ) tähenduses.
2.  
Käesolevale lõikele viitamisel kohaldatakse määruse (EL) nr 182/2011 artiklit 5.

▼B

Artikkel 20

Määrus nr 79/65/EMÜ tunnistatakse kehtetuks.

Viiteid kehtetuks tunnistatud määrusele käsitatakse viidetena käesolevale määrusele ning neid loetakse vastavalt III lisas esitatud vastavustabelile.

Artikkel 21

Käesolev määrus jõustub kahekümnendal päeval pärast selle avaldamist Euroopa Liidu Teatajas.

Käesolev määrus on tervikuna siduv ja vahetult kohaldatav kõikides liikmesriikides.




I LISA

▼M3

Artikli 2 punktis d osutatud põllumajandusliku raamatupidamise andmevõrgu piirkondade loetelu

▼B

Belgia

1. Vlaanderen

2. Bruxelles - Brussel

3. Wallonie

Bulgaaria

1. Северозападен (Severozapaden)

2. Северен централен (Severen tsentralen)

3. Североизточен (Severoiztochen)

4. Югозападен (Yugozapaden)

5. Южен централен (Yuzhen tsentralen)

6. Югоизточен (Yugoiztochen)

Bulgaaria võib kuni 31. detsembrini 2009 moodustada siiski ühe piirkonna

Tšehhi Vabariik

Moodustab ühe piirkonna

Taani

Moodustab ühe piirkonna

▼M4

Saksamaa

1. 

Schleswig-Holstein/Hamburg

2. 

Niedersachsen

3. 

Bremen

4. 

Nordrhein-Westfalen

5. 

Hessen

6. 

Rheinland-Pfalz

7. 

Baden-Württemberg

8. 

Bayern

9. 

Saarland

10. 

Berlin

11. 

Brandenburg

12. 

Mecklenburg-Vorpommern

13. 

Sachsen

14. 

Sachsen-Anhalt

15. 

Thüringen

▼B

Eesti

Moodustab ühe piirkonna

Iirimaa

Moodustab ühe piirkonna

Kreeka

1. Μακεδονία – Θράκη

2. Ήπειρος – Πελοπόννησος – Νήσοι Ιονίου

3. Θεσσαλία

4. Στερεά Ελλάς – Νήσοι Αιγαίου – Κρήτη

Hispaania

1. Galicia

2. Asturias

3. Cantabria

4. País Vasco

5. Navarra

6. La Rioja

7. Aragón

8. Cataluña

9. Baleares

10. Castilla-León

11. Madrid

12. Castilla-La Mancha

13. Comunidad Valenciana

14. Murcia

15. Extremadura

16. Andalucía

17. Canarias

▼M5

Prantsusmaa

1. 

Île de France

2. 

Champagne-Ardenne

3. 

Picardie

4. 

Haute-Normandie

5. 

Centre

6. 

Basse-Normandie

7. 

Bourgogne

8. 

Nord-Pas de Calais

9. 

Lorraine

10. 

Alsace

11. 

Franche-Comté

12. 

Pays de la Loire

13. 

Bretagne

14. 

Poitou-Charentes

15. 

Aquitaine

16. 

Midi-Pyrénées

17. 

Limousin

18. 

Rhône-Alpes

19. 

Auvergne

20. 

Languedoc-Roussillon

21. 

Provence-Alpes-Côte d’Azur

22. 

Corse

23. 

Antilles françaises

24. 

Réunion

▼M2

Horvaatia

1. 

Kontinentalna Hrvatska

2. 

Jadranska Hrvatska

Horvaatia võib kolmeks ühinemisjärgseks aastaks moodustada siiski ühe piirkonna.

▼B

Itaalia

1. Piemonte

2. Valle d'Aosta

3. Lombardia

4. Alto Adige

5. Trentino

6. Veneto

7. Friuli — Venezia Giulia

8. Liguria

9. Emilia — Romagna

10. Toscana

11. Umbria

12. Marche

13. Lazio

14. Abruzzi

15. Molise

16. Campania

17. Puglia

18. Basilicata

19. Calabria

20. Sicilia

21. Sardegna

Küpros

Moodustab ühe piirkonna

Läti

Moodustab ühe piirkonna

Leedu

Moodustab ühe piirkonna

Luksemburg

Moodustab ühe piirkonna

▼M1

Ungari

1. Észak-Magyarország

2. Dunántúl

3. Alföld

▼B

Malta

Moodustab ühe piirkonna

Madalmaad

Moodustab ühe piirkonna

Austria

Moodustab ühe piirkonna

Poola

1. Pomorze ja Mazury

2. Wielkopolska ja Śląsk

3. Mazowsze ja Podlasie

4. Małopolska ja Pogórze

Portugal

1. Norte e Centro

2. Ribatejo-Oeste

3. Alentejo e Algarve

4. Açores e Madeira

Rumeenia

1. Nord-Est

2. Sud-Est

3. Sud-Muntenia

4. Sud-Vest-Oltenia

5. Vest

6. Nord-Vest

7. Centru

8. București-Ilfov

Sloveenia

Moodustab ühe piirkonna

Slovakkia

Moodustab ühe piirkonna

Soome

1. Etelä-Suomi

2. Sisä-Suomi

3. Pohjanmaa

4. Pohjois-Suomi

Rootsi

1. Lõuna- ja Kesk-Rootsi tasandikud

2. Lõuna- ja Kesk-Rootsi metsaalad ning metsa- ja põllumajandusalad

3. Põhja-Rootsi piirkonnad

▼M5 —————

▼B




II LISA



Kehtetuks tunnistatud määrus koos muudatustega

Nõukogu määrus nr 79/65/EMÜ

(EÜT 109, 23.6.1965, lk 1859/65)

 

1972. aasta ühinemisakti I lisa punkt II.A.4 ja II lisa punkt II.D.1

(EÜT L 73, 27.3.1972, lk 59 ja lk 125)

 

Nõukogu määrus (EMÜ) nr 2835/72

(EÜT L 298, 31.12.1972, lk 47)

 

Nõukogu määrus (EMÜ) nr 2910/73

(EÜT L 299, 27.10.1973, lk 1)

 

1979. aasta ühinemisakti I lisa punktid II.A ja II.G.

(EÜT L 291, 19.11.1979, lk 64 ja lk 87)

 

Nõukogu määrus (EMÜ) nr 2143/81

(EÜT L 210, 30.7.1981, lk 1)

 

Nõukogu määrus (EMÜ) nr 3644/85

(EÜT L 348, 24.12.1985, lk 4)

 

1985. aasta ühinemisakti I lisa punkt XIV.(i)

(EÜT L 302, 15.11.1985, lk 235)

 

Nõukogu määrus (EMÜ) nr 3768/85

(EÜT L 362, 31.12.1985, lk 8)

ainult lisa punkt 2

Nõukogu määrus (EMÜ) nr 3577/90

(EÜT L 353, 17.12.1990, lk 23)

ainult XVI lisa

1994. aasta ühinemisakti I lisa punkt V.A.I

(EÜT C 241, 29.8.1994, lk 117)

 

Nõukogu määrus (EÜ) nr 2801/95

(EÜT L 291, 6.12.1995, lk 3)

 

Nõukogu määrus (EÜ) nr 1256/97

(EÜT L 174, 2.7.1997, lk 7)

 

Nõukogu määrus (EÜ) nr 806/2003

(ELT L 122, 16.5.2003, lk 1)

ainult II lisa punkt 1

2003. aasta ühinemisakti II lisa punkt 6.A.1

(ELT L 236, 23.9.2003, lk 346)

 

Nõukogu määrus (EÜ) nr 2059/2003

(ELT L 308, 25.11.2003, lk 1)

 

Komisjoni määrus (EÜ) nr 660/2004

(ELT L 104, 8.4.2004, lk 97)

 

Komisjoni määrus (EÜ) nr 1791/2006

(ELT L 363, 20.12.2006, lk. 1)

ainult lisa peatüki 5 A osa punkt 1

Komisjoni määrus (EÜ) nr 1469/2007

(ELT L 329, 14.12.2007, lk 5)

 




III LISA



VASTAVUSTABEL

Määrus nr 79/65/EMÜ

Käesolev määrus

Artiklid 1 ja 2

Artiklid 1 ja 2

Artikkel 2a

Artikkel 3

Artikkel 3

Artikkel 4

Artikkel 4

Artikkel 5

Artikkel 5

Artikkel 6

Artikkel 6, lõige 1, punkt a

Artikkel 7, lõige 1, punkt a

Artikkel 6, lõige 1, punkt b, esimene taane

Artikkel 7, lõige 1, punkt b, alapunkt i

Artikkel 6, lõige 1, punkt b, teine taane

Artikkel 7, lõige 1, punkt b, alapunkt ii

Artikkel 6, lõige 1, punkt c, esimene taane

Artikkel 7, lõige 1, punkt c, alapunkt i

Artikkel 6, lõige 1, punkt c, teine taane

Artikkel 7, lõige 1, punkt c, alapunkt ii

Artikkel 6, lõige 1, punktid e, f ja g

Artikkel 7, lõige 1, punktid e, f ja g

Artikkel 6, lõige 2

Artikkel 7, lõige 2

Artikkel 7

Artikkel 8

Artikkel 8

Artikkel 9

Artikkel 9

Artikkel 10

Artikkel 10

Artikkel 11

Artikkel 11

Artikkel 12

Artikkel 12

Artikkel 13

Artikkel 13

Artikkel 14

Artikkel 14

Artikkel 15

Artikkel 15

Artikkel 16

Artikkel 16

Artikkel 17

Artikkel 17

Artikkel 18

Artikkel 19

Artikkel 18, lõiked 1, 2 ja 3

Artikkel 20, lõiked 1 ja 2

Artikkel 18, lõiked 4 ja 5

Artikkel 21, esimene ja teine lõige

Artikkel 18, lõige 6

Artikkel 21, kolmas lõige

Artikkel 22

Artikkel 19

Artikkel 23

Artikkel 20

Artikkel 21

Lisa

I lisa

II lisa

III lisa



( 1 ) ELT L 55, 28.2.2011, lk 13.

Top