Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2018/090A/03

    Töölevõtmise teadaanne PE/211/S — Direktor (tegevusüksus AD, palgaaste 14) — Infrastruktuuri ja logistika peadirektoraat – ressursside direktoraat

    ELT C 90A, 9.3.2018, p. 16–22 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, GA, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    9.3.2018   

    ET

    Euroopa Liidu Teataja

    CA 90/16


    TÖÖLEVÕTMISE TEADAANNE PE/211/S

    DIREKTOR (tegevusüksus AD, palgaaste 14)

    INFRASTRUKTUURI JA LOGISTIKA PEADIREKTORAAT – RESSURSSIDE DIREKTORAAT

    (2018/C 090 A/03)

     

    1.   Vaba ametikoht

    Euroopa Parlamendi president on otsustanud vastavalt Euroopa Liidu ametnike personalieeskirjade (1) (edaspidi „personalieeskirjad“) artikli 29 lõikele 2 alustada menetlust infrastruktuuri ja logistika peadirektoraadi ressursside direktoraadi direktori  (2) ametikoha (AD, palgaaste 14) täitmiseks.

    Valikumenetlus, mille eesmärk on ametisse nimetava ametiisiku valikuvõimaluste suurendamine, toimub paralleelselt ametikohtade täitmise institutsioonisisese ja institutsioonidevahelise menetlusega.

    Direktor võetakse tööle palgaastmele AD 14 (3). Tema põhipalk on 14 303,51 eurot kuus. Põhipalgale, millelt tuleb tasuda ühenduse maks ja mis on vabastatud riiklikest maksudest, võivad vastavalt personalieeskirjades sätestatud tingimustele lisanduda teatavad toetused.

    Kandidaatide tähelepanu juhitakse asjaolule, et kõnealuse ametikoha puhul kohaldatakse Euroopa Parlamendi juhatuse poolt 15. jaanuaril 2018. aastal vastu võetud ametnike liikuvust puudutavaid eeskirju.

    Ametikoht eeldab paindlikkust ning tihedat sise- ja välissuhtlust, sh Euroopa Parlamendi liikmetega. Direktoril tuleb tihti käia lähetustel Euroopa Parlamendi teistes töökohtades ja mujal.

    2.   Töökoht

    Luxembourg. Ametikoht võidakse viia üle ühte Euroopa Parlamendi teistest töökohtadest.

    3.   Võrdsed võimalused

    Euroopa Parlament rakendab võrdsete võimaluste poliitikat ning võtab kandideerimisavaldusi vastu, diskrimineerimata kandidaate soo, rassi, nahavärvi, etnilise või sotsiaalse päritolu, geneetiliste omaduste, keele, usutunnistuse või veendumuste, poliitiliste vaadete või muude arvamuste, rahvusvähemusse kuulumise, varalise seisundi, sünnipära, puude, vanuse, seksuaalse sättumuse, perekonnaseisu või pereolude alusel.

    4.   Tööülesanded

    Direktor on kõrgem ametnik, kelle kohustuste hulka kuuluvad vastavalt parlamendi juhtkonna ja peadirektori suunistele ja otsustele järgmised ülesanded (4):

    tagada direktoraadi vastutusalasse kuuluvate valdkondadega tegelevatest paljudest üksustest koosneva suure struktuuriüksuse tõrgeteta töö Euroopa Parlamendi peasekretariaadi koosseisus,

    juhtida, juhendada, motiveerida ja koordineerida töötajate rühmi ning optimeerida üksuse ressursikasutust, tagades oma tegevusvaldkondades kvaliteetsete teenuste osutamise (korraldus, inimressursside ja eelarvevahendite haldamine, uuendustegevus jne),

    kavandada direktoraadi tegevust (eesmärkide ja strateegiate kindlaksmääramine), teha vajalikke otsuseid seatud eesmärkide saavutamiseks ning hinnata pakutavaid teenuseid, et tagada nende kvaliteet,

    nõustada peadirektorit, peasekretariaati ja parlamendiliikmeid oma tegevusvaldkonnas,

    teha koostööd peasekretariaadi eri direktoraatidega, esindada parlamenti ning pidada läbirääkimisi oma tegevusvaldkonda puudutavate lepingute ja kokkulepete sõlmimise üle,

    juhtida ja ellu viia eriprojekte, millega võivad kaasneda rahalised kohustused,

    täita edasivolitatud eelarvevahendite käsutaja ülesandeid.

    5.   Nõudmised kandidaadile

    Valikumenetluses võivad osaleda kandidaadid, kes vastavad kandideerimistaotluste esitamise tähtajal alltoodud tingimustele.

    a)   Üldtingimused

    Vastavalt personalieeskirjade artiklile 28 peab kandidaat

    olema Euroopa Liidu liikmesriigi kodanik,

    omama kõiki kodanikuõigusi,

    olema täitnud kõik sõjaväeteenistust reguleerivate seadustega ette nähtud kohustused,

    omama ülalnimetatud tööülesannete täitmiseks vajalikke isikuomadusi.

    b)   Eritingimused

    i)   Nõutav kvalifikatsioon, diplomid ja töökogemus

    diplomiga tõendatud haridus, mille tase vastab täies mahus omandatud ja vähemalt nelja-aastase nominaalõppeajaga ülikooliharidusele,

    või

    diplomiga tõendatud haridus, mille tase vastab täies mahus omandatud kolmeaastase või väiksema nominaalõppeajaga ülikooliharidusele, millele lisandub vähemalt ühe aasta pikkune asjakohane töökogemus (5);

    vähemalt kaheteistkümne aasta pikkune töökogemus pärast eespool nimetatud kvalifikatsiooni omandamist, sellest vähemalt kuus aastat juhtival ametikohal.

    ii)   Nõutavad teadmised

    suurepärased üldteadmised Euroopa Liidust;

    suurepärane sisepoliitika ning liikmesriikide ja rahvusvahelise poliitika mõistmine;

    aluslepingute suurepärane tundmine;

    Euroopa Liidu institutsioonides esindatud eri kultuuride väga hea mõistmine;

    suurepärased teadmised Euroopa Parlamendi peasekretariaadi struktuuri, töökorralduse, keskkonna ja asjassepuutuvate isikute kohta;

    suurepärased teadmised Euroopa Parlamendi kodukorra, seadusandlike menetluste ning sise-eeskirjade ja tavade kohta;

    suurepärased teadmised personalieeskirjade, nende tõlgendamise ja neist tulenevate eeskirjade kohta;

    suurepärased teadmised liidu üldeelarve suhtes kohaldatava finantsmääruse ja selle kohaldamise eeskirjade, Euroopa Parlamendi sise-eeskirjade ja nendest tulenevate muude dokumentide kohta;

    suurepärased administratiivsed teadmised (personalitöö, halduse, eelarve, finantsküsimuste, infotehnoloogia, õigusküsimuste jms valdkonnas);

    juhtimismeetodite suurepärane tundmine.

    iii)   Keelteoskus

    Nõutav on Euroopa Liidu ühe ametliku keele (6) valdamine kõrgtasemel ja veel vähemat ühe ametliku keele väga hea oskus.

    Nõuandekomitee võtab arvesse ka teiste Euroopa Liidu ametlike keelte oskust.

    iv)   Nõutavad oskused

    strateegiline mõtlemine;

    juhtimisoskus;

    ettenägelikkus;

    reageerimisvõime;

    täpsus;

    suhtlemisoskus.

    6.   Valikumenetlus

    Ametisse nimetavat ametiisikut abistab valiku tegemisel kõrgemate ametnike ametisse nimetamise nõuandekomitee, kes koostab kandidaatide nimekirja ja esitab Euroopa Parlamendi juhatusele nende kandidaatide nimed, keda ta soovitab vestlusele kutsuda. Juhatus kinnitab nimekirja ning komitee viib läbi vestlused ja esitab oma lõpliku aruande juhatusele otsuse tegemiseks. Juhatus võib sel etapil kandidaate vestlusele kutsuda.

    7.   Kandidatuuri esitamine

    Kandideerimisavalduste esitamise tähtaeg on

    23. märts 2018 kell 12.00 (keskpäeval) Brüsseli aja järgi.

    Kandidaatidel palutakse saata pdf-vormingus motivatsioonikiri (à l’attention de Monsieur le Secrétaire général du Parlement européen, avis de recrutement numéro PE/211/S) ja Europassi (7) formaadis elulookirjeldus (näidates sõnumi teemareal ära teadaande numbri (PE/211/S)). Need tuleb saata ainult e-postiga järgmisel aadressil:

    EP-SENIOR-MANAGEMENT@ep.europa.eu

    Tähtajast kinnipidamist tõendab e-kirja saatmise kuupäev ja kellaaeg.

    Kandidaadid peavad tagama skaneeritud dokumentide loetavuse.

    Juhime vestlusele kutsutavate kandidaatide tähelepanu asjaolule, et nad peavad vestluse toimumise kuupäevaks esitama haridust, töökogemust ja praeguseid tööülesandeid tõendavatest dokumentidest ainult koopiad  (8) . Nimetatud dokumente kandidaatidele ei tagastata.

    Käesoleva valikumenetluse jooksul kandidaatide edastatavaid isikuandmeid töödeldakse vastavalt Euroopa Parlamendi ja nõukogu 18. detsembri 2000. aasta määrusele (EÜ) nr 45/2001 (9).


    (1)  Vt nõukogu määrust (EMÜ, Euratom, ESTÜ) nr 259/68 (EÜT L 56, 4.3.1968, lk 1), mida on muudetud määrusega (EÜ, Euratom) nr 723/2004 (ELT L 124, 27.4.2004, lk 1) ning viimati Euroopa Parlamendi ja nõukogu 22. oktoobri 2013. aasta määrusega (EL, Euratom) nr 1023/2013, millega muudetakse Euroopa Liidu ametnike personalieeskirju ja Euroopa Liidu muude teenistujate teenistustingimusi (ELT L 287, 29.10.2013, lk 15).

    (2)  Käesoleva teadaande teatavates keeleversioonides kasutatava meessoost vormiga hõlmatakse ka naissoost kandidaate ja vastupidi.

    (3)  Töölevõtmisel määratakse ametniku palgajärk vastavalt personalieeskirjade artiklile 32.

    (4)  Peamised ülesanded on esitatud lisas.

    (5)  Nimetatud tööaastat ei arvestata järgmises taandes nõutava töökogemuse hulka.

    (6)  Euroopa Liidu ametlikud keeled on bulgaaria, eesti, hispaania, hollandi, horvaadi, iiri, inglise, itaalia, kreeka, leedu, läti, malta, poola, portugali, prantsuse, rootsi, rumeenia, saksa, slovaki, sloveeni, soome, taani, tšehhi ja ungari keel.

    (7)  http://europass.cedefop.europa.eu/

    (8)  See ei kehti kandidaatide puhul, kes töötavad avalduste esitamise tähtpäeval Euroopa Parlamendis.

    (9)  EÜT L 8, 12.1.2001, lk 1.


    LISA

    INFRASTRUKTUURI JA LOGISTIKA PEADIREKTORAAT RESSURSSIDE DIREKTORAAT

    PEAMISED ÜLESANDED

    (Struktuuriüksuses on 62 töötajat: 50 ametnikku, 3 ajutist töötajat ja 9 lepingulist töötajat)

    Juhtida, koordineerida ja korraldada direktoraadi üksuste ja teenistuste tegevust.

    Esindada direktoraati või peadirektoraati sisekomiteedes ja institutsioonidevahelistel foorumitel.

    Täita edasivolitatud eelarvevahendite käsutaja ülesandeid.

    Tagada tegevusüksuste nõustamine ning pakkuda neile tõhusat ja korrapärast tuge avalike hangete, lepingute ja eelarve haldamise valdkonnas. Laiendada horisontaalsete üksuste poolt direktoraatidele A, B ja D pakutavat tuge ja parandada selle kvaliteeti, koordineerida peadirektoraadis riskijuhtimist ja koostada tegevuskavasid.

    Edendada peadirektoraadis lühemas ja keskpikas perspektiivis personalipoliitikat, sh karjääri kavandamist ja kutseõpet.

    Tagada tegevusüksustele kvaliteetne IT-tugi parlamendi standardite alusel ning arendada konkreetselt peadirektoraadile mõeldud IT-projekte.

    Hallata peadirektoraadis valdkondadevahelist vastutust (kindlustused, juurdepääsetavuse koordineerimine [piiratud liikumisvõimega inimeste jaoks] ja EMASi auditid.

    Töötada välja peadirektoraadi pädevusega kooskõlas olev kommunikatsioonipoliitika.

    PERSONALIÜKSUS

    Hallata vabade ametikohtade väljakuulutamist ja korraldada vestlusi, assisteerida peadirektorit hindamismenetluse käigus (eRapnot menetluse järelevalve), kontrollida hindajate ja hinnatavate nimekirju, ajakohastada teenetepunktide tabeleid. Anda karjäärinõu peadirektoraadi töötajatele, tegutseda teiste peadirektoraatide personalijuhtide kontaktpunktina.

    Hallata koosõlas finantseesmärkidega lähetuste organisatsiooniskeeme, sellega seotud lähetuskorraldusi ja eelarvevahendeid.

    Määrata koostöös üksuste juhatajatega kindlaks koolitusvajadused, koostada peadirektoraadi töötajate jaoks kolmeaastane koolituskava, viia ellu iga-aastane koolituskava, hallata koolituste ja sellega seotud lähetuste eelarvevahendeid.

    Hallata ületundidega seonduvaid andmeid (ületundide tegemine ja ärakasutamine), ületundidega seotud eelarvevahendeid ja teostada nende üle järelevalvet.

    Koordineerida peadirektoraadi siseselt dokumentide haldamise (haldamise kava ja arhiveerimisskeem) ja dokumendihaldurite üksustevahelise rühma võrgustikku (arhiveerimisskeem, IT-süsteem, koolitus, haldamise kava).

    Koordineerida isikuandmete kaitset peadirektoraadi tasandil ja tagada kehtivate eeskirjade järgimine.

    FINANTSÜKSUS

    sh eelarve planeerimise ja täitmise teenistus

    Tegutseda finantsüksustega (finantsküsimuste peadirektoraat, siseauditi üksus, kontrollikoda, eelarvekomisjon ja eelarvekontrollikomisjon) toimuva suhtluse vahelülina.

    Koordineerida eelarve koostamise ettevalmistamist ja teha selle üle järelevalvet, jälgida eelarve täitmist (ümberpaigutused ja ülekandmised) ning koostada sellealast statistikat.

    Koordineerida finantsdokumentide ettevalmistamist (Euroopa Liidu muude teenistujate teenistustingimused, kinnisvaraaruanne, resolutsioonid).

    Nõustada eelarvevahendite käsutajaid ja finantsametnikke.

    Teostada peadirektoraadis järelkontrolli.

    Eelarve planeerimise ja täitmise teenistus

    Tagada korrapärane teabevahetus eelarvevaldkonna põhiliste osalejatega (sh finantsküsimuste peadirektoraadi ning eelarvekomisjoni ja eelarvekontrollikomisjoni ja nende liikmetega, sise- ja välisaudiitoritega (kontrollikoda), peasekretäri ja presidendi kantseleiga), anda juhiseid ja teavet (nt finantsmääruse muutmine, peadirektoraadi sisesed ja välised juhised) peadirektoraadi teenistustes.

    Koordineerida kõikide volitatud eelarvevahendite käsutaja vajaminevate finantsdokumentide koostamist (nt vahepealsete tegevusaruanded, eelarvearuandlus, kinnisvarapoliitika aruanne art. 203).

    Tagada eelarve mitmeaastane planeerimine, koordineerida eelarveprojekti koostamist, teostada järelevalvet peadirektoraadi eelarvestamise üle (esialgne eelarveprojekt ja eelarvestuse projekt).

    Jälgida eelarve täitmist (sh assigneeringute ümberpaigutamise taotlused, finantshaldusstatistika koostamine.

    Hallata programmi FINORD ja abistada finantsametnikke.

    Jälgida uute finantssüsteemidega (FMS jms) seotud suundumusi.

    EELKONTROLLI JA AVALIKE HANGETE KOORDINEERIMISE ÜKSUS

    sh eelkontrolliteenistus ja avalike hangete koordineerimise teenistus

    Tagada peadirektoraadi eelarveliste tehingute eelkontroll.

    Tagada peadirektoraadi hankedokumentide eelkontroll.

    Koordineerida peadirektoraadis pakkumismenetlusi, tagada hankedokumentide vormiline ja menetluslik ühtsus, käimasolevate menetluste järelevalve ja aruandlus.

    Tagada rakenduste WebContracts ja PMP haldamine ning tsentraliseeritud kodeerimine, hangete kavandamise järelevalve.

    Tagada pakkumismenetluste, lepingute ja pangagarantiidega seotud originaaldokumentide arhiveerimine.

    Tagada peadirektoraadi kõikide eelarvedokumentide arhiveerimine.

    INFOTEHNOLOOGIA JA IT-TOE ÜKSUS

    Tagada kasutajatele tugi ja abi IT-vahendite kasutamisel

    Hallata, rakendada ja arendada IT-süsteeme, hallata kasutajate kontosid ja võrguturvet.

    Koostada iga-aastane IT-programm ja tagada projektide järelevalve.

    Analüüsida ja nõustada tegevusüksusi IT-valdkonnas ja abistada pakkumistingimuste puhul IT-ga seotud osade koostamisel.

    Analüüsida, kavandada, töötada välja ja hooldada üksuste rakendusi.

    Anda töötajate käsutusse asjakohaseid seadmeid ja tarkvara ning tagada nende ajakohastamine (sh nende inventari haldamine).

    Hallata telefonivõrku (IMT).

    KOMMUNIKATSIOONIÜKSUS

    Koostada ja avaldada liikmetele ja töötajatele mõeldud teateid.

    Ajakohastada infrastruktuuri ja logistika peadirektoraadi (DG INLO) veebisaitide sisu ning ühtlustada tehnoloogiliste uuenduste ja tugiteenuste peadirektoraadi (DG ITEC) hallatavate EP Intraneti veebisaitidega.

    Esindada DG INLO-d peadirektoraadi sisestel üritustel (lahtiste uste päevad, roheline nädal, liikuvusnädal, raiskamisvastane nädal jne).

    KESKTUGIÜKSUS

    Toetada puudega inimeste jaoks hoonetele juurdepääsu poliitika meetmeid.

    Hallata tulekahju-, tsiviilvastutus-, transpordi- ja mootorsõidukikindlustust.

    Koordineerida, analüüsida ja toetada peadirektoraadi keskkonnajuhtimise poliitika raames kindlaksmääratud meetmeid.

    Rakendada ja arendada liikuvuspoliitikat.

    Koordineerida ja analüüsida töötervishoiu, -ohutuse ja -heaoluga seotud küsimusi, sh tagada koos töötervishoiu ja -ohutuse teenistuse ning tööohutuse ja töökaitse nõuandekomiteega nende küsimuste järelevalve.

    Teha õhu ja vee analüüse ning tagada hooneid, keskkonda ja liikuvust käsitlevate eeskirjade täitmise järelevalve.


    Top