Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52012TA1215(27)

    Aruanne Euroopa Väärtpaberiturujärelevalve eelarveaasta 2011 raamatupidamise aastaaruande kohta koos asutuse vastustega

    ELT C 388, 15.12.2012, p. 157–164 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    15.12.2012   

    ET

    Euroopa Liidu Teataja

    C 388/157


    ARUANNE

    Euroopa Väärtpaberiturujärelevalve eelarveaasta 2011 raamatupidamise aastaaruande kohta koos asutuse vastustega

    2012/C 388/27

    SISSEJUHATUS

    1.

    Pariisis asuv Euroopa Väärtpaberiturujärelevalve (edaspidi „asutus”) loodi Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusega (EL) nr 1095/2010 (1). Asutuse ülesanne on parandada ELi siseturu toimimist, tagades reguleerimise ja järelevalve kõrge, tõhusa ja ühtse taseme, tagada finantssüsteemide terviklikkus ja stabiilsus ning tõhustada rahvusvahelist järelevalvealast koostööd finantssüsteemi stabiilsuse ja mõjususe tagamiseks (2). Asutus asutati 1. jaanuaril 2011.

    KINNITAVAT AVALDUST TOETAV TEAVE

    2.

    Kontrollikoja auditi lähenemisviis koosneb analüütilistest auditiprotseduuridest, tehingute otsesest kontrollimisest ning asutuse järelevalve- ja kontrollisüsteemide peamiste kontrollimehhanismide hindamisest. Lisaks kasutatakse vajaduse korral teiste audiitorite tööst saadud auditi tõendusmaterjali ning analüüsitakse juhtkonna esitatud teavet.

    KINNITAV AVALDUS

    3.

    Vastavalt Euroopa Liidu toimimise lepingu artikli 287 sätetele auditeeris kontrollikoda asutuse raamatupidamise aastaaruannet, (3) mis koosneb 2011. aasta 31. detsembril lõppenud eelarveaasta finantsaruannetest (4) ja eelarve täitmise aruandest; (5) samuti auditeeris kontrollikoda raamatupidamise aastaaruande aluseks olevate tehingute seaduslikkust ja korrektsust.

    Juhtkonna kohustused

    4.

    Eelarvevahendite käsutajana täidab direktor eelarvet nii tulude kui ka kulude osas asutuse finantseeskirjade kohaselt, omal vastutusel ja heakskiidetud assigneeringute piires (6). Direktor kehtestab (7) organisatsiooni struktuuri ja sobiva haldus- ja sisekontrolli süsteemi ning -protseduurid, et koostada lõplik raamatupidamise aastaaruanne, (8) milles ei esine pettusest või vigadest tingitud olulisi väärkajastamisi; samuti on direktori ülesanne tagada, et mainitud aruande aluseks olevad tehingud on seaduslikud ja korrektsed.

    Audiitori kohustused

    5.

    Kontrollikoja kohustuseks on esitada oma auditi põhjal Euroopa Parlamendile ja nõukogule (9) kinnitav avaldus asutuse raamatupidamise aastaaruande usaldusväärsuse ja selle aluseks olevate tehingute seaduslikkuse ja korrektsuse kohta.

    6.

    Kontrollikoda viis auditi läbi kooskõlas IFACi rahvusvaheliste auditeerimisstandardite ja eetikanormidega ning INTOSAI kõrgeimate kontrolliasutuste rahvusvaheliste standarditega. Nende standardite kohaselt peab kontrollikoda auditi kavandama ja läbi viima viisil, mis annab talle piisava kindluse selle kohta, et asutuse raamatupidamise aastaaruanne ei sisalda olulisi väärkajastamisi ja selle aluseks olevad tehingud on seaduslikud ja korrektsed.

    7.

    Auditi käigus viiakse läbi protseduure auditi tõendusmaterjali kogumiseks aruandes esitatud summade ja andmete ning aruande aluseks olevate tehingute seaduslikkuse ja korrektsuse kohta. Valitud protseduurid sõltuvad audiitori otsustusest, sealhulgas hinnangust riskidele, et finantsaruanded võivad sisaldada pettusest või vigadest tulenevaid olulisi väärkajastamisi ning alustehingute mittevastavust Euroopa Liidu õigusraamistikule. Asjakohaste auditiprotseduuride kavandamiseks võtab audiitor riskide hindamisel arvesse finantsaruannete koostamise ja õiglase esitamisega seonduvaid sisekontrollimehhanisme ning alustehingute seaduslikkuse ja korrektsuse tagamiseks rakendatud järelevalve- ja kontrollisüsteeme. Audit hõlmab ka juhtkonna poolt kasutatud arvestuspõhimõtete asjakohasuse ja tehtud arvestushinnangute põhjendatuse, samuti raamatupidamise aastaaruande üldise esitusviisi hindamist.

    8.

    Kontrollikoda on seisukohal, et kogutud auditi tõendusmaterjal on piisav ja asjakohane järgnevate arvamuste esitamiseks.

    Arvamus raamatupidamise aastaaruande usaldusväärsuse kohta

    9.

    Kontrollikoja hinnangul kajastab asutuse raamatupidamise aastaaruanne (10) kõigis olulistes aspektides õiglaselt asutuse finantsolukorda 31. detsembri 2011. aasta seisuga ning asutuse finantstulemusi ja rahavooge lõppenud aastal vastavalt asutuse finantsmääruse sätetele ja komisjoni peaarvepidaja poolt vastu võetud arvestuseeskirjadele (11).

    Arvamus raamatupidamise aastaaruande aluseks olevate tehingute seaduslikkuse ja korrektsuse kohta

    10.

    Kontrollikoja hinnangul on asutuse 2011. aasta 31. detsembril lõppenud eelarveaasta raamatupidamise aastaaruande aluseks olevad tehingud kõigis olulistes aspektides seaduslikud ja korrektsed.

    11.

    Järgnevad kommentaarid ei sea kontrollikoja esitatud arvamusi kahtluse alla. Kommentaare tuleb vaadelda Euroopa Väärtpaberiturujärelevalve Komitee Väärtpaberiturujärelevalve Asutuseks ülemineku kontekstis.

    KOMMENTAARID EELARVE HALDAMISE JA FINANTSJUHTIMISE KOHTA

    12.

    Asutuse kulukohustuste summa on 12 841 997 eurot, mis moodustab 2011. aasta eelarvest 76 %. Kulukohustuste täitmise määr oli eriti madal III jaotise ehk tegevuskulude puhul (47 %). See mõjutas asutuse IT-alaseid eesmärke, mida ei saavutatud täiel määral. Madal eelarve täitmise määr näitab raskusi eelarve planeerimisel ja täitmisel.

    13.

    Asutuse 2011. aasta eelarve suurus oli 16,9 miljonit eurot. Vastavalt asutuse asutamismääruse artikli 62 lõikele 1 rahastati 60 % 2011. aasta eelarvest liikmesriikide ja EFTA-riikide osamaksetest ning 40 % liidu eelarvest. 2011. aasta lõpus oli asutusel 4,3 miljoni euro suurune eelarveülejääk. Kooskõlas asutuse finantsmäärusega (12) kirjendati summa raamatupidamisarvestusse kui kohustus Euroopa Komisjoni ees.

    14.

    Leiti puudusi seoses sellega, et kuuel juhul võeti juriidilised kohustused enne eelarvelisi kulukohustusi (summas 483 845 eurot).

    15.

    Kontrollikoda tuvastas mitu juhtumit (kogusummas 207 422 eurot), mil 2012. aastasse üle kantud maksete assigneeringud ei olnud kooskõlas juriidiliste kohustustega. Selline ülekandmine ei ole eeskirjadega kooskõlas ning tuleb tühistada.

    KOMMENTAARID ASUTUSE JÄRELEVALVE- JA KONTROLLISÜSTEEMIDE PEAMISTE KONTROLLIMEHHANISMIDE KOHTA

    16.

    Asutus ei olnud veel vastu võtnud sisekontrollistandardeid.

    17.

    Asutus peab parandama põhivara haldamist. Asutuse arendatud immateriaalse põhivaraga seoses ei olnud raamatupidamiskord ja teave kulude kohta usaldusväärne.

    MUUD KOMMENTAARID

    18.

    Personalieeskirjade rakenduseeskirjad ei olnud vastu võetud.

    19.

    Asutus ei olnud veel sõlminud institutsioonidevahelist kokkulepet Euroopa Pettustevastase Ametiga (OLAF) pettuste uurimise kohta. Asutus peaks tagama oma finantsmääruse täieliku rakendamise selles valdkonnas.

    20.

    Asutus peab parandama värbamismenetluste läbipaistvust. Teatud ametikoha puhul nõutava töökogemuse pikkust ei arvestatud, pärast tähtaega esitatud avaldused võeti vastu, suuliste ja kirjalike testide küsimused ei olnud paika pandud enne avalduste läbivaatamist valimiskomisjoni poolt ning puudus ametisse nimetava ametiisiku otsus valimiskomisjoni koosseisu kinnitamise kohta.

    IV auditikoda, mida juhib kontrollikoja liige dr Louis GALEA, võttis käesoleva aruande vastu 18. septembri 2012. aasta koosolekul Luxembourgis.

    Kontrollikoja nimel

    president

    Vítor Manuel da SILVA CALDEIRA


    (1)  ELT L 331, 15.12.2010, lk 84.

    (2)  Lisas esitatakse teavitaval eesmärgil kokkuvõte asutuse pädevusest ja tegevusest.

    (3)  Raamatupidamise aastaaruandele on lisatud aasta eelarve haldamise ja finantsjuhtimise aruanne, kus esitatakse lisateavet eelarve täitmise ja haldamise kohta.

    (4)  Finantsaruanded sisaldavad bilanssi ja tulemiaruannet, rahavoogude aruannet, netovara muutuste aruannet, oluliste arvestuspõhimõtete kokkuvõtet ning muid selgitavaid lisasid.

    (5)  Eelarve täitmise aruanne koosneb aruandest ja selle lisast.

    (6)  Komisjoni määruse (EÜ, Euratom) nr 2343/2002 (EÜT L 357, 31.12.2002, lk 72) artikkel 33.

    (7)  Määruse (EÜ, Euratom) nr 2343/2002 artikkel 38.

    (8)  Asutuste raamatupidamise aastaaruannete ja arvestuse koostamise eeskirjad on sätestatud määruse (EÜ, Euratom) nr 2343/2002 VII jaotise 1. ja 2. peatükis, mida on viimati muudetud määrusega (EÜ, Euratom) nr 652/2008 (ELT L 181, 10.7.2008, lk 23), ning on tervikuna asutuse finantsmäärusse integreeritud.

    (9)  Nõukogu määruse (EÜ, Euratom) nr 1605/2002 artikli 185 lõige 2 (ELT L 248, 16.9.2002, lk 1).

    (10)  Lõplik raamatupidamise aastaaruanne koostati 20. juunil 2012 ning kontrollikoda sai selle kätte 2. juulil 2012. Komisjoni raamatupidamise aastaaruandega konsolideeritud lõplik raamatupidamise aastaaruanne avaldatakse Euroopa Liidu Teatajas järgneva aasta 15. novembriks. Aruandega võib tutvuda järgmistel veebilehtedel: http://eca.europa.eu ja http://www.esma.europa.eu

    (11)  Komisjoni peaarvepidaja poolt vastu võetud arvestuseeskirjad põhinevad Rahvusvahelise Arvestusekspertide Föderatsiooni koostatud rahvusvahelistel avaliku sektori raamatupidamisstandarditel või nende puudumisel Rahvusvahelise Arvestusstandardite Nõukogu koostatud rahvusvahelistel arvestusstandarditel (IAS) / rahvusvahelistel finantsaruandlusstandarditel (IFRS).

    (12)  Artikli 15 lõige 4 ja artikli 16 lõige 1


    LISA

    Euroopa Väärtpaberiturujärelevalve (Pariis)

    Pädevus ja tegevus

    Aluslepingust tulenevad liidu pädevusvaldkonnad

    (Euroopa Liidu toimimise lepingu artikkel 114)

    Seadusandliku tavamenetluse kohaselt ning pärast konsulteerimist majandus- ja sotsiaalkomiteega võtavad Euroopa Parlament ja nõukogu liikmesriikides nii õigus- kui ka haldusnormide ühtlustamiseks meetmed, mille eesmärk on siseturu rajamine ja selle toimimine.

    Asutuse pädevus

    (Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus (EÜ) nr 1095/2010 ning Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus (EÜ) nr 1060/2009)

    Ülesanded

    Regulatiivsete tehniliste standardite eelnõu väljatöötamine.

    Rakenduslike tehniliste standardite eelnõu väljatöötamine.

    Suuniste ja soovituste esitamine.

    Soovituste esitamine, kui liikmesriigi pädev asutus ei ole kohaldanud sektori kohta käivaid õigusakte või on neid kohaldanud viisil, mis kujutab endast liidu õiguse rikkumist.

    Otsuste tegemine pädevate asutuste vaheliste eriolukordade ja erimeelsuste lahendamisel piiriüleste olukordade puhul.

    Finantsturu osalistele adresseeritud üksikotsuste tegemine otseselt kohaldatavat liidu õigust puudutavatel juhtudel: i) kui liikmesriigi pädev asutus ei ole kohaldanud valdkondlikke õigusakte või on neid kohaldanud viisil, mis näib olevat liigu õiguse rikkumine ning kui pädev asutus ei ole taganud komisjoni ametliku arvamuse järgimist; ii) teatud eriolukordade puhul, kui pädev asutus ei järgi vastu võetud otsuseid või iii) erimeelsuste lahendamisel piiriüleste olukordade puhul, kui pädev asutus ei ole järginud asutuse otsust.

    Arvamuste esitamine Euroopa Parlamendile, nõukogule või komisjonile asutuse pädevusvaldkonda kuuluvates küsimustes.

    Finantsturu osaliste kohta vajaliku teabe kogumine, et täita määratud kohustusi.

    Ühtse metoodika väljatöötamine toote omaduste ja levitamistoimingute mõju hindamiseks finantsturu osaliste finantsseisundile ja tarbijakaitsele.

    Tsentraalselt juurdepääsetava registreeritud finantsturu osaliste andmebaasi loomine oma pädevusalas, kui see on sätestatud valdkondlikes õigusaktides.

    Hoiatuste tegemine, kui mõni finantstegevus ohustab tõsiselt sätestatud eesmärke.

    Teatavate finantstegevuste ajutine keelustamine või piiramine, kui need ohustavad finantsturgude nõuetekohast toimimist või terviklikkust või liidu kogu finantssüsteemi või selle osa stabiilsust valdkondlikes õigusaktides määratletud juhtudel või eriolukorra tõttu.

    Järelevalvekolleegiumide tegevuses osalemine, sealhulgas kohapealsetes kontrollides, mida teostavad koos kaks või enam pädevat asutust.

    Võimalike finantsteenuste häirete käsitlemine, mis on põhjustatud kogu finantssüsteemi või selle osade nõrgenemisest ning millel võivad olla tõsised negatiivsed tagajärjed siseturule ja reaalmajandusele.

    Lisasuuniste ja soovituste koostamine finantsturu olulistele osalistele, et võtta arvesse nendega seotud süsteemseid riske.

    Konkreetset liiki finantstegevuse, tooteliikide või käitumisviiside uurimine, et hinnata võimalikke ohte finantsturgude terviklikkusele või finantssüsteemi stabiilsusele ning asjaomastele pädevatele asutustele asjakohaste soovituste esitamine meetmete võtmiseks.

    Pädevate asutuste poolt delegeeritud ülesannete ja kohustuste täitmine.

    Arvamuste esitamine pädevatele ametiasutustele.

    Vastastikuste eksperdihinnangute tegemine pädevate asutuste kohta.

    Pädevate asutuste tegevuse koordineerimine, eelkõige juhul, kui ebasoodsad arengutendentsid võivad tõsiselt ohustada finantsturgude nõuetekohast toimimist ja terviklikkust või liidu finantssüsteemi stabiilsust.

    Kogu liitu hõlmavate hinnangute algatamine ja koordineerimine seoses finantsturu osaliste kohanemisvõimega ebasoodsate turusuundumuste korral.

    Otsuste tegemine reitinguagentuuride sertifitseerimis- ja registreerimistaotluste ning nende taotluste tagasivõtmise kohta.

    Koostöölepingute koostamine asjaomaste kolmandate riikide reitinguagentuuride järelevalveasutustega.

    Reitinguagentuuride, hinnatavate ettevõtete ja seotud kolmandate isikute kohapealsete uurimiste ja kontrollide tegemine.

    Reitinguagentuuri kohustuste rikkumisel kõnealuse reitinguagentuuri registreerimise kehtetuks tunnistamine, reitinguagentuuril ajutiselt krediidireitingute andmise keelamine, rikkumise parandamise nõudmine ja/või avalike teadaannete.

    Reitinguagentuuri poolt tahtlikult või ettevaatamatuse tõttu rikkumise toimepanemisel otsuse tegemine trahvi määramise kohta.

    Juhtimine

    Järelevalvenõukogu

    Koosseis: eesistuja (hääleõiguseta), iga liikmesriigi finantsturu osaliste järelevalve eest vastutava avaliku sektori asutuse juht, üks komisjoni esindaja (hääleõiguseta), üks Euroopa Süsteemsete Riskide Nõukogu esindaja (hääleõiguseta) ja üks esindaja kummastki ülejäänud kahest Euroopa järelevalveasutusest (hääleõiguseta).

    Ülesanded: järelevalvenõukogu annab juhiseid Euroopa Väärtpaberiturujärelevalve tegevuseks ja teeb asutamismääruse II peatüki kohaseid otsuseid.

    Juhatus

    Koosseis: Eesistuja ja kuus muud järelevalvenõukogu liiget, kelle on valinud endi seast järelevalvenõukogu hääleõigusega liikmed Tegevdirektor ja komisjoni esindaja osalevad juhatuse koosolekutel hääleõiguseta (kuigi komisjoni esindajal on õigus hääletada eelarveküsimustes).

    Ülesanded: Tagab, et asutus täidab oma kohustusi ja talle pandud ülesandeid vastavalt asutamismäärusele.

    Eesistuja

    Asutuse esindaja, kes vastutab järelevalvenõukogu töö ettevalmistamise eest ning juhatab nii järelevalvenõukogu kui ka juhatuse koosolekuid. Järelevalvenõukogu nimetab eesistuja ametisse pärast kandidaadi ärakuulamist Euroopa Parlamendi poolt.

    Tegevdirektor

    Järelevalvenõukogu nimetab tegevdirektori ametisse pärast heakskiitu Euroopa Parlamendi poolt. Vastutab asutuse juhtimise ning juhatuse töö ettevalmistamise eest.

    Siseaudit

    Asutus on pidanud esimesed koosolekud siseauditi talitusega. Siseauditi talitus külastab asutust esmakordselt juunis 2012.

    Välisaudit

    Kontrollikoda.

    Eelarve täitmisele heakskiitu andev asutus

    Euroopa Parlament nõukogu soovituse põhjal.

    2011. aastal asutuse käsutusse antud ressursid

    Lõplik eelarve

    Kogueelarve: 16, 9 miljonit eurot, sealhulgas:

    liidu toetus: 6, 8 miljonit eurot,

    liikmesriikide pädevate asutuste osamaksud: 10,1 miljonit eurot

    Personali suurus seisuga 31. detsember 2011

    Alalised töötajad: 58 ajutist ametikohta ametikohtade loetelus, millest täidetud 50

    Lepingulised töötajad: 5 lepingulist ametikohta ametikohtade loetelus, millest täidetud 5

    Lähetuses viibivad riiklikud eksperdid: 12 lähetuses viibiva riikliku eksperdi ametikohta ametikohtade loetelus, millest täidetud 2

    2011. aastal pakutud tooted ja teenused

    Registreeriti 15 reitinguagentuuri.

    Tehti reitinguagentuuride (sh Fitch, Moody ja Standard & Poor) esimesed kohapealsed kontrollid.

    Hinnati kolme uue MiFIDis (finantsinstrumentide turgude direktiiv) sätestatud kauplemiseelse läbipaistvuse nõudest vabastamise taotluse vastavust.

    Avaldati lõplik seisukoht automatiseeritud välkkauplemise kohta.

    Jätkati tööd kaupade ja MiFIDi aruandega.

    Ettevalmistused seoses järgnevaga: tehniliste standardite eelnõu börsiväliste tuletisinstrumentide määruseks, kliiringu kesksed osapooled ja tehingute keskhoidlad (Euroopa turu infrastruktuuri määrus).

    Koostati üksikasjalikud eeskirjad alternatiivsete investeerimisfondide halduritele.

    Aidati kaasa rahvusvaheliste finantsaruandlusstandardite (IFRS) koostamisele.

    Abistati IFRSi kohaldamisel, kui tegemist oli riigi võlakohustusega.

    Riiklike järelevalveasutuste vaheline turujärelevalve küsimuste, prospektidega seotud teemade ning läbipaistvusdirektiivide, ülevõtmispakkumiste jmt alaste kogemuste ja mõju arutamine.

    Tehti koostööd teiste Euroopa järelevalveasutustega.

    Osaleti aktiivselt Euroopa Süsteemsete Riskide Nõukogu töös seoses finantsstabiilsusega, esitades sealhulgas regulaarselt riskiaruandeid.

    Parandati tarbijate finantskaitset, kehtestades vahendajatele ja fondijuhtidele täiendavad eeskirjad ja nõuded.

    Anti investoritele esimene üleeuroopaline tootehoiatus seoses valuutaturuga.

    Üleliidulise tehinguaruannete andmebaasi haldamine.

    Töötati välja edukas IT-lahendus reitinguagentuuride varasemate reitingute avaldamiseks.

    Koordineeriti riiklike järelevalveasutuste finantskriisiga seotud tegevust.

    Tehti kaks vastastikust eksperdihinnangut turu kuritarvitamise ja prospekti kohta.

    Allikas: asutuse edastatud teave.


    ASUTUSE VASTUSED

    12.

    2011. aasta oli ESMA esimene tegevusaasta, kuigi asutamismäärus avaldati alles 15. detsembril 2010. Määruse hiline avaldamine takistas ameti töötajate õigeaegset värbamist ja mõjutas otseselt kulutamise määra. Lisaks hilines enamiku IT-eesmärkide täitmine ja -projektide käivitamine, sest vastavate süsteemide rakendamist nõudvate õigusaktide vastuvõtmine viibis.

    13.

    ESMA finantsmäärus, mis tuleneb raamfinantsmäärusest, ei kajasta adekvaatselt ESMA finantsstruktuuri. Oktoobris 2011 küsis ESMA eelarve peadirektoraadilt, millist menetlust tuleks kasutada eelarveülejäägi tagastamiseks. Eelarve peadirektoraat kinnitas märtsis 2012, et ülejääk tuleks kirjendada kui kohustus komisjoni ees. Mais 2012 soovitas eelarve peadirektoraat praktilist menetlust tagamaks, et ülejääk makstakse tagasi ESMA-le, kes tagastab siis summad liikmesriikidele ja komisjonile proportsionaalselt nende algsete osamaksetega.

    14.

    ESMA on Euroopa Väärtpaberiturujärelevalve Komitee (CESR) õigusjärglane. Komitee võttis need juriidilised kohustused veel enne ESMA loomist, kui kasutati ELi finantsmääruses sätestatust ja teistest ELi ametitele kohustuslikest hankemenetlustest erinevaid menetlusi. Tehniliste probleemide ja ABAC-süsteemi hilinenud rakendamise tõttu kirjendati need kulukohustused raamatupidamises alles 2011. aasta lõpus.

    15.

    ESMA nõustub selle tähelepanekuga. Olukorra põhjuseks oli 2011. aasta lõpu erakordselt suur töökoormus ning esimesel tegevusaastal tehtud ülekanded ELi eelarvesüsteemi.

    16.

    ESMA loomise ajal leppisid amet ja vastutav peadirektoraat kokku ELi sisekontrollistandardite rakendamise kava. Oktoobris 2011 esitati vastavad dokumendid siseturu ja teenuste peadirektoraadile, kes neid kontrollis. 2012. aastal plaanib ESMA sisekontrollistandardid formaliseerida ja esitada juhatusele heakskiitmiseks.

    17.

    Põhivara haldamiseks võttis ESMA septembris 2001 kasutusele raamatupidamissüsteemi ABAC Assets. Immateriaalse vara haldamiseks kasutab ESMA alates 1. jaanuarist 2012 IT-projektides osalevate töötajate puhul tööajatabeleid ja tegeleb vastavate menetluste täiustamisega.

    18.

    Jaanuaris 2011 kiitis juhatus esialgu heaks personalieeskirjade rakenduseeskirjad, mis esitati 17. jaanuaril 2011 komisjonile. 2011. aasta hiliskevadel nõudis personali peadirektoraat, et kõik kolm Euroopa järelevalveasutust kasutaksid ühtseid eeskirju. 21. detsembril 2011 esitati personali peadirektoraadile uus versioon.

    19.

    Seoses kokkuleppe kavandamisega saatis ESMA 14. detsembril 2011 Euroopa Pettustevastasele Ametile (OLAF) kirja, mis sisaldas juhatuse poolt heakskiidetud pettustevastaseid eeskirju. OLAF ei vastanud määratud tähtajaks.

    20.

    Pärast kontrollikoja külaskäiku oktoobris 2011 vaatas ESMA läbi oma värbamismenetlused, et parandada veebruaris 2012 tõstatatud puudused.


    Top