Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62010CN0531

    Kohtuasi C-531/10: 16. novembril 2010 esitatud hagi — Euroopa Komisjon versus Slovaki Vabariik

    ELT C 30, 29.1.2011, p. 22–23 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    29.1.2011   

    ET

    Euroopa Liidu Teataja

    C 30/22


    16. novembril 2010 esitatud hagi — Euroopa Komisjon versus Slovaki Vabariik

    (Kohtuasi C-531/10)

    ()

    2011/C 30/37

    Kohtumenetluse keel: sloveeni

    Pooled

    Hageja: Euroopa Komisjon (esindajad: C. Zadra ja J. Javorský)

    Kostja: Slovaki Vabariik

    Hageja nõuded

    tuvastada, et kuna Slovaki Vabariigi Transpordi, Posti ja Telekommunikatsiooni Ministeerium sõlmis piirülest huvi pakkuva konsultatsiooniteenuste lepingu ilma eelnevalt hanketeadet avaldamata, siis on ta rikkunud ELTL artiklites 49 ja 56 ning direktiivi 2004/18/EÜ (1) artiklis 2 sätestatud diskrimineerimise keelu ja läbipaistvuse põhimõtet;

    mõista kohtukulud välja Slovaki Vabariigilt.

    Väited ja peamised argumendid

    Slovaki Vabariigi Transpordi, Posti ja Telekommunikatsiooni Ministeerium sõlmis teenuste riigihankelepingu, mis pakub piirülest huvi lepingu maksumuse, nõutavate erialaste oskuste ning selle tõttu, et eelmine teenuseosutaja oli teise liikmesriigi äriühing. Leping sõlmiti ilma eelnevalt hanketeadet avaldamata. Sellega rikuti ilmselt läbipaistvuse põhimõtet, kuna muid isikuid kui need, kelle poole ministeerium pöördus, ei teavitatud selle hanke korraldamisest ega antud neile võimalust oma pakkumusi esitada. Läbipaistvuse põhimõtet rikkudes rikkus ministeerium ka diskrimineerimise keelu põhimõtet, kuna kohtles seda ettevõtjaterühma, kelle poole ta riigihanke juhtumil pöördus, erinevalt rühmast — millesse kuuluvad ka väljaspool Slovaki Vabariiki asutatud ettevõtjad — kelle poole ei pöördutud, kuid kellel võis niisuguse hanke vastu huvi olla. Kuna lepingu sõlmimiseks ei korraldatud avalikku hankemenetlust, loobus ministeerium ise eelistest, mis antud juhul oleksid võinud tuleneda siseturu olemasolust ning tänu millele oleks ta võinud tänu suuremale Euroopa Liidu ettevõtjate arvule valida konsultatsiooniteenuste osutamiseks sobivama pakkumuse.


    (1)  Euroopa parlamendi ja nõukogu 31. märtsi 2004. aasta direktiivi 2004/18/EÜ ehitustööde riigihankelepingute, asjade riigihankelepingute ja teenuste riigihankelepingute sõlmimise korra kooskõlastamise kohta (ELT L 134, lk 114; ELT eriväljaanne 06/07, lk 132).


    Top