Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2009/018/10

    Hariduse ja kultuuri peadirektoraadi konkursikutse — DG EAC/01/09 — Tempus IV — Kõrghariduse reform ülikoolide rahvusvahelise koostöö kaudu

    ELT C 18, 24.1.2009, p. 31–32 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    24.1.2009   

    ET

    Euroopa Liidu Teataja

    C 18/31


    HARIDUSE JA KULTUURI PEADIREKTORAADI KONKURSIKUTSE — DG EAC/01/09

    TEMPUS IV — KÕRGHARIDUSE REFORM ÜLIKOOLIDE RAHVUSVAHELISE KOOSTÖÖ KAUDU

    (2009/C 18/10)

    1.   EESMÄRGID JA KIRJELDUS

    Programmi Tempus jätkatakse selle neljandas järgus aastatel 2007–2013.

    Programmi üldeesmärk on anda panus kõrghariduse alase koostöö edendamisse Euroopa Liidu riikide ja ümbritsevate partnerriikide vahel. Programm peaks eelkõige aitama edendada vabatahtlikku lähenemist Euroopa Liidu hariduspoliitikale, eeskätt selle saavutustele kõrghariduse vallas, mis tulenevad Lissaboni tegevuskavast ja Bologna protsessist.

    Tempus soodustab Euroopa Liidu riikide ja partnerriikide kõrgkoolide, ametiasutuste ja organisatsioonide vahelist mitmepoolset koostööd ja selle peatähelepanu on suunatud kõrghariduse reformimisele ja ajakohastamisele.

    Riiklikes projektides tuleb lähtuda riikide eelistustest, mis määratakse kindlaks tihedas koostöös Euroopa Komisjoni delegatsioonidega ja partnerriikide vastavate ametiasutustega. Mitut riiki kaasavad projektid peavad vastama piirkondlikele prioriteetidele, mis on määratletud kooskõlas Euroopa Liidu kõrghariduse valdkonna kaasajastamise tegevuskavaga ning kindlaks määratud komisjoni strateegiadokumentides, mis käsitlevad naaberriike, Kesk-Aasia riike ja ELi kandidaatriike.

    Kaks peamist koostöövahendit, millele programmi Tempus konkursikutse on suunatud, on järgmised:

    ühisprojektid: nn alt-üles projektid, mille eesmärk on institutsioonide (kõrgkoolide) ajakohastamine ja reformimine. Ühisprojektid on ette nähtud ülikoolide õppekavade ja juhtimise ajakohastamiseks teadmiste edastamise kaudu Euroopa Liidu ja partnerriikide kõrgkoolide, organisatsioonide ja institutsioonide ning partnerriikide asjaomaste asutuste vahel;

    struktuurimeetmed: projektidega soovitakse aidata kaasa partnerriikide kõrgharidussüsteemide arendamisele ja reformimisele, püütakse viia kõrgharidust vajadustele vastavaks, tõsta hariduse kvaliteeti ja tuua seda Euroopa Liidu arengusuundadele lähemale. Struktuurimeetmed on ette nähtud kasutamiseks riigi tasandil, et toetada kõrgharidussüsteemi reformimist ja strateegilise raamistiku arendamist.

    2.   TINGIMUSTELE VASTAVAD TAOTLEJAD

    Programmis Tempus võivad osaleda asutused ja organisatsioonid kõrgkoolidest kuni selliste mitte-akadeemiliste asutuste ja organisatsioonideni nagu valitsusvälised organisatsioonid, äriühingud, tööstusettevõtted ja riigiasutused.

    Kõnealused asutused ja organisatsioonid peavad olema ühest järgmisest neljast riikide rühmast:

    27 Euroopa Liidu liikmesriiki;

    6 Lääne-Balkani piirkonna riiki: Albaania, Bosnia ja Hertsegoviina, Horvaatia, endine Jugoslaavia Makedoonia Vabariik, Montenegro ja Serbia ning Kosovo vastavalt ÜRO julgeolekunõukogu resolutsioonile 1244/99;

    15 Euroopa Liidu lõuna- ja idapoolset naaberriiki: Alžeeria, Egiptus, Iisrael, Jordaania, Liibanon, Maroko, okupeeritud Palestiina territoorium, Süüria, Tuneesia, Armeenia, Aserbaidžaan, Valgevene, Gruusia, Moldova ja Ukraina;

    Venemaa Föderatsioon;

    5 Kesk-Aasia vabariiki: Kasahstan, Kõrgõzstan, Tadžikistan, Türkmenistan ja Usbekistan.

    3.   PROJEKTI EELARVE JA KESTUS

    Projektide finantseerimiseks on sihtotstarbeliselt eraldatud kokku 53 miljonit EUR.

    Komisjoni finantsabi ei tohi ületada 90 % abikõlbliku projekti otsestest kuludest.

    Väikseim toetussumma on nii ühisprojektide kui ka struktuurimeetmete puhul 500 000 EUR. Suurim toetussumma on 1 500 000 EUR. Kosovo  (1), Montenegro ja viie Kesk-Aasia vabariigi puhul on (mõlemat tüüpi) riiklike projektide väikseim toetussumma 300 000 EUR.

    Projektide maksimaalne kehtivusaeg on 36 kuud.

    4.   TÄHTAEG

    Ühisprojektide ja struktuurimeetmete taotluste esitamise tähtaeg on 28. aprill 2009 kell 16.00 Kesk-Euroopa suveaja järgi.

    5.   LISATEAVE

    Konkursikutse täistekst ja taotlusvormid on kättesaadavad veebilehel: http://ec.europa.eu/tempus

    Taotlused peavad vastama konkursikutse täistekstis sätestatud tingimustele ning taotluse esitamiseks tuleb kasutada veebilehel esitatud vorme.


    (1)  Vastavalt ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsioonile 1244/99.


    Top