This document is an excerpt from the EUR-Lex website
Document C2007/184/03
Culture (2007-2013) — Call for proposals — EACEA/22/07 — Support for bodies active at European level in the field of culture
Kultuur (2007–2013) — Konkursikutse — EACEA/22/07 — Kultuurivaldkonnas Euroopa tasandil tegutsevate organisatsioonide toetamine
Kultuur (2007–2013) — Konkursikutse — EACEA/22/07 — Kultuurivaldkonnas Euroopa tasandil tegutsevate organisatsioonide toetamine
ELT C 184, 7.8.2007, p. 3–4
(BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)
7.8.2007 |
ET |
Euroopa Liidu Teataja |
C 184/3 |
KULTUUR (2007–2013)
KONKURSIKUTSE — EACEA/22/07
Kultuurivaldkonnas Euroopa tasandil tegutsevate organisatsioonide toetamine
(2007/C 184/03)
1. Õiguslik alus
Käesoleva projektikonkursi aluseks on Euroopa Parlamendi ja nõukogu 12. detsembri 2006. aasta otsus nr 1855/2006/EÜ (1), millega luuakse ühtne mitmeaastane ühenduse kultuurivaldkonna meetmete programm aastateks 2007–2013 (edaspidi „programm”).
2. Eesmärgid ja kirjeldus
Programm on osa Euroopa Liidu jätkuvast kohustusest aidata väärtustada eurooplaste ühist ja ühisele kultuuripärandile tuginevat kurtuuriruumi, arendades programmis osalevate riikide loovinimeste, kultuuritegelaste ja kultuuriasutuste vahelist kultuurikoostööd, soodustamaks Euroopa kodakondsuse tekkimist.
Programm näeb ette ühenduse sekkumise, et toetada kultuurikoostöö edendamisega tegelevaid organisatsioone, kes on esindatud ühenduse tasandil, koguvad ja levitavad teavet üle Euroopa Ühenduse toimuva kultuurikoostöö lihtsustamiseks, loovad kultuurivõrgustikke Euroopa tasandil, osalevad kultuurikoostöö projektides või tegutsevad Euroopa kultuuri saadikutena.
3. Konkursikutse eesmärk
Programmi eesmärkide saavutamiseks on käesoleva konkursikutse eesmärk anda ühenduse toetust kultuuri valdkonnas üldiste Euroopa huvide või Euroopa Liidu sama valdkonna poliitikaeesmärkide saavutamise nimel tegutsevate organisatsioonide alalise tööprogrammiga seotud kulude kaasfinantseerimiseks.
Toetuse andmine toimub partnerlusraamlepingute või iga-aastaste tegevustoetuste lepingute vormis. Kategooriate „Festival” ja „Võrgustik” osas (struktuurilised dialoogiplatvormid vastavalt punktile 5.1) toimub toetuste andmine sihttegevustoetuste vormis.
Käesoleva konkursikutse rakendamise eest vastutab Hariduse, Audiovisuaalvaldkonna ja Kultuuri Rakendusamet (2) (edaspidi „rakendusamet”).
4. Eraldatav eelarve ja projekti kestus
2008. aastal tegevustoetuste ja kõigile kategooriate kaasfinantseerimisele reserveeritud kogueelarve ulatub vähemalt 5 miljoni (3) EUR.
Partnerlusraamlepingud moodustavad ligikaudu eraldatavast eelarvest. Iga-aastased toetused moodustavad eraldatavast eelarvest ligikaudu , minimaalselt on garanteeritud eraldatavast eelarvest 20 %.
5. Abikõblikkuse kriteeriumid ja valikukriteeriumid
Abikõlblik toetuse taotleja peab olema vähemalt kaks aastat tegutsenud mittetulundusühendus. Toetuse taotleja peab olema kultuuri valdkonnas tegutsev avalik-õiguslik või eraõiguslik juriidiline isik, kelle põhitegevus kuulub kultuuri valdkonda.
Käesoleva kutse raames ei saa toetust taotleda rahvusvahelised, riiklikud, piirkondlikud või kohalikud avaliku võimu kandjad, nagu näiteks kohalikud omavalitsused, provintsid või piirkonnad, samuti eraisikud.
Abikõlblikud kandidaadid peavad vastama käesoleva konkursikutse osaks olevate nõuete punktis 6.1 märgitud ühele kategooriale, nimelt:
— |
kategooria „Saadik”, |
— |
kategooria „Võrgustik”, |
— |
kategooria „Festival”. |
Abikõlblikel toetuse taotlejatel peab olema juriidiline aadress ühes programmis osalevatest riikidest (4). Abikõlblikud taotlejad peavad olema koostööprojekti elluviimiseks finants- ja haldussuutlikud.
6. Toetuse määramise kriteeriumid
Toetuse määramine ei sõltu üksnes abikõlblikkuse kriteeriumide, välistamiskriteeriumide ja valikukriteeriumide läbivaatamisest. Toetuse andmise otsus tehakse toetuse määramise kriteeriumide alusel.
Toetuse määramise kriteeriume võib määratleda järgmiselt:
1) |
kuivõrd tööprogramm suudab luua nii tõelist Euroopa lisaväärtust kui ka kavandatavate tegevuste Euroopa mõõdet; |
2) |
tööprogrammi ja järeltegevuste seos programmi erieesmärkidega; |
3) |
kuivõrd kavandatud tööprogramm ja järeltegevus on kavandatud ja edukalt läbiviidavad tipptasemel; |
4) |
kuivõrd kavandatud tööprogramm ja järeltegevus suudavad toota väljundeid, mis jõuavad nii otseselt kui kaudselt võimalikult suure hulga inimesteni; |
5) |
kuivõrd asjakohane on kavandatud tegevuste tulemustest teavitamine ja nende tutvustamine; |
6) |
tegevuste jätkusuutlikkus (suutlikkus saavutada pikaajalisi tulemusi ja pikaajalist koostööd) ning samuti teiste propageerijana toimimine. |
7. Taotluse esitamise tähtaeg
5. november 2007.
8. Lisateave
Konkursikutse EACEA/22/07 nõuded on osa konkursikutsest. Taotlused peavad vastama nõuetes toodud tingimustele ning need tuleb esitada selleks ettenähtud taotlusvormidel.
Nõuded, kandideerimise dokumendid ja kõik vajalikud vormid on kättesaadavad Hariduse, Audiovisuaalvaldkonna ja Kultuuri Rakendusasutuse veebilehelt:
http://eacea.cec.eu.int/index.htm
(1) ELT L 372, 27.12.2006, lk 1.
(2) Komisjoni otsus 2005/56/EÜ, 14. jaanuar 2005, millega hariduse, audiovisuaalvaldkonna ja kultuuriga seotud ühenduse tegevuse juhtimiseks asutatakse vastavalt nõukogu määrusele (EÜ) nr 58/2003 Hariduse, Audiovisuaalvaldkonna ja Kultuuri Täitevasutus (ELT L 24, 27.1.2005, lk 35).
(3) EU-27 summa.
(4) Euroopa Liidu 27 liikmesriiki; Euroopa Majanduspiirkonna riigid (Island, Liechtenstein, Norra); kandidaatriigid (Horvaatia ja Türgi; endine Jugoslaavia Makedoonia Vabariik, tingimusel, et riigi programmis osalemine on lubatud vastavalt vastastikuse mõistmise memorandumile); Lääne-Balkani riigid (Albaania, Bosnia-Hertsegoviina, Montenegro ja Serbia, sealhulgas Kosovo (vastavalt ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsioonile 1244)), tingimusel, et riigi programmis osalemine on lubatud vastavalt vastastikuse mõistmise memorandumile.