Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32006D1219(01)

    Nõukogu otsus, 4. detsember 2006 , millega muudetakse Europoli personalieeskirju

    ELT C 311, 19.12.2006, p. 1–9 (ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, NL, PL, PT, SK, SL, FI, SV)

    Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 31/12/2009; kehtetuks tunnistatud 32009D0371

    19.12.2006   

    ET

    Euroopa Liidu Teataja

    C 311/1


    NÕUKOGU OTSUS,

    4. detsember 2006,

    millega muudetakse Europoli personalieeskirju

    (2006/C 311/01)

    EUROOPA LIIDU NÕUKOGU,

    võttes arvesse konventsiooni Euroopa Politseiameti kohta (“Europoli konventsioon”) (1), eelkõige selle artikli 30 lõiget 3,

    võttes arvesse Austria Vabariigi algatust, (2)

    võttes arvesse Euroopa Parlamendi arvamust, (3)

    võttes arvesse Europoli haldusnõukogu arvamust

    ning arvestades järgmist:

    (1)

    Nõukogu 3. detsembri 1998. aasta aktiga (4) kehtestatud Europoli töötajate suhtes kohaldatavaid personalieeskirju (edaspidi “personalieeskirjad”) tuleks muuta, et näha kõikide töötajate jaoks ette maksimaalselt üheksa-aastane teenistusaeg kahe tähtajalise lepingu alusel.

    (2)

    Samuti tuleks personalieeskirju muuta selleks, et reguleerida sisekontrolöri, abisisekontrolöri(de) ja sisekontrolöri büroo töötajate töösuhteid ning Europoli haldusnõukogu sekretäri ja haldusnõukogu sekretariaadi töötajate töösuhteid.

    (3)

    Nõukogu peab ühehäälselt kehtestama Europoli töötajate suhtes kohaldatavad üksikasjalikud eeskirjad ja nende hilisemad muudatused,

    ON TEINUD JÄRGMISE OTSUSE:

    Artikkel 1

    Personalieeskirju muudetakse järgmiselt:

    1)

    Artiklile 1 lisatakse järgmised lõiked:

    “3.   Samuti kohaldatakse personalieeskirju Europoli sisekontrolöri ja abisisekontrolöri(de) ning sisekontrolöri büroo töötajate suhtes, ilma et see piiraks Europoli konventsiooni ja Europoli finantsmääruse kohaldamist ning kui 10. liites, milles kehtestatakse sisekontrolöri, abisisekontrolöri(de) ja sisekontrolöri büroo töötajate suhtes kohaldatavad erisätted, ei ole sätestatud teisiti.

    4.   Personalieeskirju kohaldatakse ka Europoli haldusnõukogu sekretäri ja haldusnõukogu sekretariaadi töötajate suhtes, ilma et see piiraks Europoli konventsiooni kohaldamist ning kui 11. liites, milles kehtestatakse haldusnõukogu sekretäri ja haldusnõukogu sekretariaadi töötajate suhtes kohaldatavad erisätted, ei ole sätestatud teisiti.”

    2)

    Artikkel 6 asendatakse järgmisega:

    Artikkel 6

    Kõik Europoli töötajad, ükskõik kas nad võetakse tööle ametikohale, mida saab täita üksnes Europoli konventsiooni artikli 2 lõikes 4 nimetatud pädevatest ametiasutustest värvatud töötajatega, või ametikohale, mille suhtes seda piirangut ei kohaldata, võetakse esialgu tööle tähtajaliselt, üheks kuni viieks aastaks.

    Esimesi lepinguid võib pikendada. Tähtajaliste lepingute kogukestus koos kõikide pikendamistega on maksimaalselt üheksa aastat.

    Tähtajatult võib tööle võtta üksnes töötajaid ametikohtadele, mida ei pea tingimata täitma Europoli konventsiooni artikli 2 lõikes 4 nimetatud pädevatest ametiasutustest värvatud töötajatega, pärast seda, kui nad on olnud teenistuses vähemalt kuus aastat kahe tähtajalise lepingu alusel, ja kelle töötulemused on olnud väga head.

    Europoli haldusnõukogu annab igal aastal oma heakskiidu Europoli direktori ettepanekutele tähtajatute töölepingute sõlmimiseks. Haldusnõukogu võib kehtestada selliste lepingute üldarvu piirmäära.”

    3)

    Artikkel 95 asendatakse järgmisega:

    Artikkel 95

    Tähtajalise või tähtajatu töösuhte võib Europol lõpetada ette teatamata:

    a)

    katseaja jooksul või selle lõppedes artiklis 26 ettenähtud tingimustel;

    b)

    kui ametnik ei vasta enam artikli 24 lõike 2 punktides a ja d esitatud nõuetele; kui ametnik ei vasta enam artikli 24 lõike 2 punktis d esitatud nõuetele, võib tema lepingu lõpetada üksnes vastavalt artiklile 65;

    c)

    kui pädeva ametiasutuse heakskiidetud lähetamine, töövabastus või ajutine eemalolek on lõppenud ametniku puhul, kes töötab ametikohal, mida saab täita üksnes Europoli konventsiooni artikli 2 lõikes 4 nimetatud pädevatest ametiasutustest värvatud töötajatega;

    d)

    kui ametnik ei ole artiklis 38 nimetatud tasulise haiguspuhkuse järel võimeline oma kohustusi täitma. Sellisel juhul makstakse ametnikule toetust, mis võrdub tema põhipalgaga, ja peretoetusi kahe päeva eest iga täitunud teenistuskuu kohta.”

    4)

    2. liite artikli 3 lõige 3 asendatakse järgmisega:

    “3.   Ilma et see piiraks artiklis 6 sätestatud maksimaalse teenistusaja kohaldamist, kaalutakse kõikide vabade ametikohtade puhul nii asutusesiseseid kui ka väljastpoolt saabunud avaldusi.”

    5)

    9. liite järele lisatakse järgmine liide:

    “10. LIIDE

    Sisekontrolöri, abisisekontrolöri(de) ja sisekontrolöri büroo töötajate suhtes kohaldatavad erisätted

    1. PEATÜKK

    ÜLESANDED JA KOHUSTUSED

    Artikkel 1

    1.   Sisekontrolör vastutab talle Europoli konventsiooni ja Europoli finantsmäärusega pandud ülesannete ja samuti kõikide muude haldusnõukogu poolt talle pandud ülesannete täitmise eest ning täidab neid.

    2.   Vastavalt Europoli finantsmääruse artiklile 20 annab sisekontrolör oma kohustuste täitmisel aru üksnes haldusnõukogule ning vastutab haldusnõukogu ees nende täitmise eest.

    3.   Abisisekontrolörid vastutavad neile Europoli konventsiooni ja Europoli finantsmäärusega pandud ülesannete ja samuti kõikide muude sisekontrolöri poolt neile pandud ülesannete täitmise eest ning täidavad neid.

    4.   Abisisekontrolör(id) ja kõik sisekontrolöri büroo lisatöötajad annavad oma kohustuste täitmisel aru üksnes haldusnõukogule ning vastutavad haldusnõukogu ees nende täitmise eest.

    5.   Sisekontrolör ning üks abisisekontrolör või mitu abisisekontrolöri nimetatakse ametisse vastavalt Europoli konventsiooni artikli 35 lõikele 7 ning käesolevas liites sätestatud täiendavatele eeskirjadele.

    Artikkel 2

    1.   Kui käesolevas liites ei ole sätestatud teisiti, käsitatakse personalieeskirjade sätteid, millega nähakse ette direktori volitused ja kontroll Europoli töötajate üle, sisekontrolöri, abisisekontrolöri(de) ja sisekontrolöri büroo lisatöötajate puhul viidetena haldusnõukogu eesistujale.

    2.   Haldusnõukogu või haldusnõukogu eesistuja poolt käesoleva liite kohaselt võetud mis tahes otsuse, mis tuleb õiguslikult rakendada, vormistab direktor, tegutsedes Europoli seadusliku esindajana vastavalt Europoli konventsiooni artikli 29 lõikele 5.

    2. PEATÜKK

    SOBIVUS JA VALIMISMENETLUSED

    Artikkel 3

    Europoli konventsiooni artikli 35 lõike 7 ja Europoli finantsmääruse artikli 20 kohaselt valitakse sisekontrolör ja abisisekontrolör(id) ühe liikmesriigi ametlikust auditeerimisasutusest.

    Artikkel 4

    Sisekontrolöri töölevõtmisel lähtutakse Europoli konventsiooni artikli 35 lõikest 7 ning personalieeskirjade 3. peatükist ja 2. liitest, võttes arvesse järgmisi erisätteid:

    a)

    haldusnõukogu eesistuja koostab valimiskomisjoni, millesse kuuluvad esindajad eesistujariigist ja veel kahest liikmesriigist, kelle haldusnõukogu on valinud liisuheitmise teel; need kolm liiget valivad ühe endi seast valimiskomisjoni esimeheks;

    b)

    kuulutuse koostab haldusnõukogu;

    c)

    personaliosakonna juhataja tegutseb valimiskomisjoni sekretärina ning toetab vajadusel halduslikult; ta ei võta osa hääletamisest ega mõjuta kuidagi menetluse tulemust;

    d)

    testi või testid, kui seda peetakse vajalikuks, valmistavad eranditult ette valimiskomisjoni liikmed, kes võivad otsustada kirjalikku testi või kirjalikke teste mitte kasutada; valimiskomisjon korraldab vestluse kõigi eelvaliku läbinud kandidaatidega;

    e)

    valimiskomisjoni poolt paremusjärjekorda pandud väljavalitud kandidaatide nimekiri edastatakse haldusnõukogu eesistujale;

    f)

    haldusnõukogu valib eduka kandidaadi ühehäälse otsusega vastavalt Europoli konventsiooni artikli 35 lõikele 7.

    Artikkel 5

    Abisisekontrolöri(de) ja sisekontrolöri büroo töötajate töölevõtmisel lähtutakse personalieeskirjade 3. peatükist ja 2. liitest ning abisisekontrolöri(de) puhul Europoli konventsiooni artikli 35 lõikest 7, võttes arvesse järgmisi erisätteid:

    a)

    abisisekontrolöri töölevõtmiseks koostab haldusnõukogu valimiskomisjoni, millesse kuuluvad sisekontrolör, kes tegutseb valimiskomisjoni esimehena, esindaja eesistujariigist ja veel ühest liikmesriigist, kelle haldusnõukogu on valinud liisuheitmise teel, ning personaliosakonna juhataja, kes tegutseb valimiskomisjoni sekretärina; valimiskomisjoni sekretär ei võta osa hääletamisest ega mõjuta kuidagi valimismenetluse tulemust;

    b)

    sisekontrolöri büroo teiste töötajate töölevõtmise puhul kuuluvad valimiskomisjoni sisekontrolör, kes tegutseb valimiskomisjoni esimehena, ja personaliosakonna juhataja, kes tegutseb valimiskomisjoni sekretärina; valimiskomisjoni sekretär ei võta osa hääletamisest ega mõjuta kuidagi valimismenetluse tulemust; lisaks võib eesistujariik soovi korral määrata valimiskomisjoni liikmeks oma esindaja;

    c)

    kuulutuse koostab valimiskomisjon;

    d)

    testi või testid valmistavad eranditult ette valimiskomisjoni liikmed, kes korraldavad väljavalitud kandidaatidega vestluse;

    e)

    valimiskomisjoni poolt paremusjärjekorda pandud väljavalitud kandidaatide nimekiri edastatakse haldusnõukogu eesistujale;

    f)

    abisisekontrolöri(de) puhul valib eduka(d) kandidaadi(d) haldusnõukogu ühehäälse otsusega vastavalt Europoli konventsiooni artikli 35 lõikele 7 ja Europoli finantsmääruse artikli 20 lõikele 1;

    g)

    sisekontrolöri büroo teiste töötajate puhul valib eduka kandidaadi haldusnõukogu eesistuja.

    3. PEATÜKK

    AMETIAEG, TÖÖLEVÕTMISE TINGIMUSED JA SOBIMATUS

    Artikkel 6

    1.   Haldusnõukogu määrab ühehäälse otsusega vastavalt personalieeskirjade artiklile 6 kindlaks sisekontrolöri esialgse ametiaja. Lepingut võib pikendada haldusnõukogu ühehäälse otsusega vastavalt personalieeskirjade artiklile 6.

    2.   Haldusnõukogu määrab ühehäälse otsusega vastavalt personalieeskirjade artiklile 6 kindlaks abisisekontrolöri(de) esialgse ametiaja. Lepingut võib pikendada haldusnõukogu ühehäälse otsusega vastavalt personalieeskirjade artiklile 6.

    3.   Haldusnõukogu eesistuja määrab vastavalt personalieeskirjade artiklile 6 kindlaks sisekontrolöri büroo töötajate esialgse ametiaja. Sisekontrolöri soovitusel võib lepinguid pikendada haldusnõukogu eesistuja otsusega vastavalt personalieeskirjade artiklile 6.

    Artikkel 7

    1.   Sisekontrolöri ametikoht vastab osakonnajuhataja ametikohale vastavalt personalieeskirjade artiklile 45 ja 1. liitele.

    2.   Abisisekontrolöri(de) ametikoht vastab peaspetsialisti ametikohale vastavalt personalieeskirjade artiklile 45 ja 1. liitele.

    Artikkel 8

    1.   Sisekontrolöri ja abisisekontrolöri(de) esialgse palgaastme ja -järgu, mille kohaselt nad tööle võetakse, määrab ühehäälse otsusega kindlaks haldusnõukogu.

    2.   Sisekontrolöri puhul teeb kõik personalieeskirjade 3. peatükis ettenähtud korrapärased aruanded ja otsused haldusnõukogu eesistuja, keda varasema teenistusaja osas abistab eesistuja eelkäija.

    3.   Abisisekontrolöri(de) puhul teeb kõik personalieeskirjade 3. peatükis ettenähtud korrapärased aruanded ja otsused sisekontrolör ning need peab kinnitama haldusnõukogu eesistuja.

    Artikkel 9

    1.   Sisekontrolöri büroo töötajate esialgse palgaastme ja -järgu, mille kohaselt nad tööle võetakse, määrab kindlaks haldusnõukogu eesistuja.

    2.   Sisekontrolöri büroo töötajate puhul ja tuginedes sisekontrolöri soovitusele, teeb kõik personalieeskirjade 3. peatükis ettenähtud korrapärased aruanded ja otsused sisekontrolör ning need peab kinnitama haldusnõukogu esimees.

    Artikkel 10

    Sisekontrolöri ja abisisekontrolöri või abisisekontrolöre ei võeta pärast nende ametiaja lõppu tööle Europoli ametikohtadele vähemalt kaheksateistkümne kuu jooksul, kui selleks ei ole direktori volitust.

    4. PEATÜKK

    TÖÖSUHTE LÕPETAMINE

    Artikkel 11

    Sisekontrolöri ja abisisekontrolöri(de) töösuhe lõpeb vastavalt personalieeskirjade 10. peatükile, võttes arvesse järgmisi erisätteid:

    a)

    otsuse sisekontrolöri ja abisisekontrolöri(de) töösuhe lõpetada teeb haldusnõukogu ühehäälse otsusega;

    b)

    kui tehakse otsus lõpetada sisekontrolöri ja abisisekontrolöri(de) töösuhe distsiplinaarsetel põhjustel, peab selline otsus võtma arvesse käesoleva liite 5. peatükis ettenähtud distsiplinaarmenetlusi käsitlevaid erisätteid.

    Artikkel 12

    Sisekontrolöri büroo töötaja töösuhe lõpeb vastavalt personalieeskirjade 10. peatükile, võttes arvesse järgmisi erisätteid:

    a)

    otsuse sisekontrolöri büroo töötaja töösuhe lõpetada teeb haldusnõukogu eesistuja, tuginedes sisekontrolöri põhjendatud soovitusele;

    b)

    kui tehakse otsus lõpetada sisekontrolöri büroo töötaja töösuhe distsiplinaarsetel põhjustel, peab selline otsus võtma arvesse käesoleva liite 5. peatükis ettenähtud distsiplinaarmenetlusi käsitlevaid erisätteid.

    5. PEATÜKK

    DISTSIPLINAARMENETLUSED

    Artikkel 13

    Distsiplinaarmenetlused sisekontrolöri ja abisisekontrolöri(de) suhtes viiakse läbi vastavalt finantsmääruse artikli 49 lõikele 5 ning personalieeskirjade 8. peatükile ja 7. liitele, võttes arvesse järgmisi erisätteid:

    a)

    haldusnõukogu koostab distsiplinaarnõukogu, millesse kuuluvad haldusnõukogu eesistuja, kes tegutseb distsiplinaarnõukogu esimehena, ja esindajad kolmest liikmesriigist, kelle haldusnõukogu on valinud liisuheitmise teel; esindajatel on vähemalt sama kõrge palgaaste ja -järk kui sisekontrolöril või abisisekontrolöri(de)l ning nad ei kuulu samal ajal haldusnõukogusse;

    b)

    eesistujariigi vahetumine ei too kaasa distsiplinaarnõukogu koosseisu muutust; kui nõukogus jääb mõni koht tühjaks, täidetakse see kohe liisuheitmise teel;

    c)

    distsiplinaarnõukogu abistab sekretär, kelleks võib olla õigusosakonna juhataja;

    d)

    haldusnõukogul on õigus teha ühehäälse otsusega ja distsiplinaarnõukoguga konsulteerimata kirjalik hoiatus või noomitus haldusnõukogu eesistuja või mõne selle liikme ettepanekul; sisekontrolörile ja abisisekontrolöri(de)le teatatakse sellest kirjalikult ning neil on õigus enne meetme võtmist anda selgitusi;

    e)

    muudeks distsiplinaarmeetmeteks võib haldusnõukogu anda ühehäälse otsusega käsu pärast käesolevas liites ja personalieeskirjade 7. liites sätestatud distsiplinaarmenetluse lõpuleviimist; nimetatud menetluse algatab haldusnõukogu eesistuja pärast sisekontrolöri või abisisekontrolöri(de) ärakuulamist;

    f)

    personalieeskirjade artiklis 90 sätestatud õigust ametnik töölt kõrvaldada ja personalieeskirjade artiklis 91 sätestatud õigust teha otsus kustutada ametniku isikutoimikust kõik viited distsiplinaarmeetmele teostab haldusnõukogu eesistuja, kes konsulteerib haldusnõukogu liikmetega;

    g)

    haldusnõukogu esitab distsiplinaarnõukogule aruande, milles esitatakse selgelt kaebuse aluseks olevad faktid ning vajaduse korral nende tekke asjaolud;

    h)

    distsiplinaarnõukogu esimesel koosolekul määravad liikmed ühe liikme, kes koostab arutatava küsimuse kohta üldaruande;

    i)

    7. liite artiklis 15 ettenähtud distsiplinaarnõukogu põhjendatud arvamus saadetakse sisekontrolörile ja haldusnõukogule, kes teeb ühehäälselt otsuse ühe kuu jooksul alates arvamuse kättesaamisest pärast sisekontrolöri ja abisisekontrolöri(de) ärakuulamist;

    j)

    kui on uusi fakte, mida kinnitavad vastavad tõendid, võib haldusnõukogu distsiplinaarmenetluse oma algatusel või sisekontrolöri või abisisekontrolöri(de) taotlusel uuesti algatada.

    Artikkel 14

    Distsiplinaarmenetlused sisekontrolöri büroo töötaja suhtes viiakse läbi vastavalt personalieeskirjade 8. peatükile ja 7. liitele, võttes arvesse järgmisi erisätteid:

    a)

    haldusnõukogu koostab distsiplinaarnõukogu, millesse kuuluvad esindajad kolmest liikmeriigist, kelle haldusnõukogu on valinud liisuheitmise teel; esindajatel on vähemalt sama kõrge palgaaste ja -järk kui sisekontrolöri büroo töötajal ja nad ei kuulu samal ajal haldusnõukogusse; nad määravad ühe endi seast tegutsema distsiplinaarnõukogu esimehena;

    b)

    eesistujariigi vahetumine ei too kaasa distsiplinaarnõukogu koosseisu muutust; kui nõukogus jääb mõni koht tühjaks, täidetakse see kohe liisuheitmise teel;

    c)

    distsiplinaarnõukogu abistab sekretär, kelleks võib olla õigusosakonna juhataja;

    d)

    haldusnõukogul on õigus teha ühehäälse otsusega ja distsiplinaarnõukoguga konsulteerimata kirjalik hoiatus või noomitus oma algatusel või mõne haldusnõukogu liikme ettepanekul; sisekontrolöri büroo töötajale teatatakse sellest kirjalikult ning tal on õigus enne meetme võtmist anda selgitusi;

    e)

    muudeks distsiplinaarmeetmeteks võib haldusnõukogu eesistuja käsu anda pärast käesolevas liites ja personalieeskirjade 7. liites sätestatud distsiplinaarmenetluse lõpuleviimist; nimetatud menetluse algatab haldusnõukogu eesistuja pärast sisekontrolöri büroo töötaja ärakuulamist;

    f)

    personalieeskirjade artiklis 90 sätestatud õigust ametnik töölt kõrvaldada ja personalieeskirjade artiklis 91 sätestatud õigust teha otsus kustutada ametniku isikutoimikust kõik viited distsiplinaarmeetmele teostab haldusnõukogu eesistuja;

    g)

    haldusnõukogu eesistuja esitab distsiplinaarnõukogule aruande, milles esitatakse selgelt kaebuse aluseks olevad faktid ning vajaduse korral nende tekke asjaolud;

    h)

    distsiplinaarnõukogu esimesel koosolekul määravad liikmed ühe liikme, kes koostab arutatava küsimuse kohta üldaruande;

    i)

    7. liite artiklis 15 ettenähtud distsiplinaarnõukogu põhjendatud arvamus saadetakse sisekontrolöri büroo töötajale ja haldusnõukogu eesistujale, kes teeb otsuse ühe kuu jooksul alates arvamuse kättesaamisest pärast sisekontrolöri büroo töötaja ärakuulamist;

    j)

    kui on uusi fakte, mida kinnitavad vastavad tõendid, võib haldusnõukogu eesistuja distsiplinaarmenetluse oma algatusel või asjaomase ametniku taotlusel uuesti algatada.

    6. PEATÜKK

    VASTUTUS

    Artikkel 15

    1.   Võttes arvesse sisekontrolöri ja abisisekontrolöri(de) vastutust vastavalt finantsmääruse artikli 49 lõigetele 5 ja 6, kindlustavad nad ennast riskide vastu.

    2.   Europol katab sellega seonduvad kindlustuskulud.

    7. PEATÜKK

    KAEBUSED

    Artikkel 16

    1.   Personalieeskirjade artikli 92 lõike 2 kohased sisekontrolöri, abisisekontrolöri või sisekontrolöri büroo töötajate kaebused esitatakse asjas lõpliku otsuse teinud asutusele, kes neid kaebusi menetleb.

    2.   Personalieeskirjade artikli 93 kohaseid sisekontrolöri, abisisekontrolöri või sisekontrolöri büroo töötajate kaebusi käsitletakse ainult juhul, kui asjas lõpliku otsuse teinud asutus on varem saanud talle lõike 1 alusel esitatud kaebuse ja see kaebus on otsese otsusega või kaudse otsusega tagasi lükatud. Asjaomane isik võib pärast kaebuse esitamist vastavalt lõikele 1 esitada kohe kaebuse Euroopa Ühenduste Kohtule personalieeskirjade artikli 93 lõike 4 alusel.

    8. PEATÜKK

    SISEKONTROLÖRI KÄSITLEVAD ERISÄTTED JA ÜLEMINEKUSÄTTED

    Artikkel 17

    Kui sisekontrolör ei suuda kauem kui ühe kuu jooksul oma ülesandeid täita või kui sisekontrolöri ametikoht on täitmata, täidab tema ülesandeid abisisekontrolör. Selleks määrab haldusnõukogu iga kord, kui nimetatakse ametisse abisisekontrolör, kindlaks asendamise järjekorra.

    Artikkel 18

    Kui enne käesoleva liite jõustumist on tehtud sisekontrolöri, abisisekontrolöri või abisisekontrolöre või sisekontrolöri büroo töötajaid käsitlevad otsused või sisekontrolöri, abisisekontrolöri või sisekontrolöri büroo töötaja ametikohta täitvat isikut käsitlevad lepingulised korraldused, jäävad sellised otsused ja lepingulised korraldused jätkuvalt jõusse.”

    6)

    10. liite järele lisatakse järgmine liide:

    “11. LIIDE

    Haldusnõukogu sekretäri ja haldusnõukogu sekretariaadi töötajate suhtes kohaldatavad erisätted

    1. PEATÜKK

    ÜLESANDED JA KOHUSTUSED

    Artikkel 1

    1.   Haldusnõukogu toetab tema ülesannete täitmisel sekretär ja haldusnõukogu sekretariaadi lisatöötajad.

    2.   Haldusnõukogu sekretär ja haldusnõukogu sekretariaadi töötajad annavad oma kohustuste täitmisel aru üksnes haldusnõukogule ning vastutavad haldusnõukogu ees nende täitmise eest. Kui haldusnõukogu on andnud varem loa, võivad nad haldusnõukogu volitusel siiski täita ka muid kohustusi, mis on Europoli huvides.

    Artikkel 2

    1.   Kui käesolevas liites ei ole sätestatud teisiti, käsitatakse kõiki personalieeskirjade sätteid, millega nähakse ette direktori või Europoli volitused ja kontroll Europoli töötajate üle, haldusnõukogu sekretäri ja haldusnõukogu sekretariaadi töötajate puhul viidetena haldusnõukogu eesistujale.

    2.   Haldusnõukogu või haldusnõukogu eesistuja poolt käesoleva liite kohaselt võetud mis tahes otsuse, mis tuleb õiguslikult rakendada, vormistab direktor, tegutsedes Europoli seadusliku esindajana vastavalt Europoli konventsiooni artikli 29 lõikele 5.

    2. PEATÜKK

    SOBIVUS JA VALIMISMENETLUSED

    Artikkel 3

    Haldusnõukogu sekretäri ja haldusnõukogu sekretariaadi lisatöötajate ametikohti ei pea tingimata täitma Europoli konventsiooni artikli 2 lõikes 4 nimetatud pädevatest ametiasutustest värvatud töötajatega.

    Artikkel 4

    Haldusnõukogu sekretäri töölevõtmisel lähtutakse personalieeskirjade 3. peatükist ja 2. liitest, võttes arvesse järgmisi erisätteid:

    a)

    haldusnõukogu eesistuja koostab valimiskomisjoni, millesse kuuluvad esindajad eesistujariigist ja veel kahest liikmesriigist, kelle haldusnõukogu on valinud liisuheitmise teel; need kolm liiget valivad ühe endi seast valimiskomisjoni esimeheks;

    b)

    kuulutuse koostab haldusnõukogu;

    c)

    personaliosakonna juhataja tegutseb valimiskomisjoni sekretärina ning toetab vajadusel halduslikult; ta ei võta osa hääletamisest ega mõjuta kuidagi menetluse tulemust;

    d)

    testi või testid, kui seda peetakse vajalikuks, valmistavad eranditult ette valimiskomisjoni liikmed, kes võivad otsustada kirjalikku testi või kirjalikke teste mitte kasutada; valimiskomisjon korraldab vestluse kõigi eelvaliku läbinud kandidaatidega;

    e)

    valimiskomisjoni poolt paremusjärjekorda pandud väljavalitud kandidaatide nimekiri edastatakse haldusnõukogu eesistujale;

    f)

    haldusnõukogu valib eduka kandidaadi häälteenamusega.

    Artikkel 5

    Haldusnõukogu sekretariaadi töötajate töölevõtmisel lähtutakse personalieeskirjade 3. peatükist ja 2. liitest, võttes arvesse järgmisi erisätteid:

    a)

    peaspetsialisti töölevõtmiseks koostab haldusnõukogu eesistuja valimiskomisjoni, millesse kuuluvad haldusnõukogu sekretär, esindaja eesistujariigist ja veel ühest liikmesriigist, kelle haldusnõukogu on valinud liisuheitmise teel, ning kellest üks tegutseb valimiskomisjoni esimehena, ja personaliosakonna juhataja, kes tegutseb valimiskomisjoni sekretärina; valimiskomisjoni sekretär ei võta osa hääletamisest ega mõjuta kuidagi valimismenetluse tulemust;

    b)

    peaspetsialisti ametikohast madalamate ametikohtade täitmiseks koostab haldusnõukogu eesistuja valimiskomisjoni, millesse kuuluvad haldusnõukogu sekretär, kes tegutseb valimiskomisjoni esimehena, ja personaliosakonna juhataja, kes tegutseb valimiskomisjoni sekretärina; valimiskomisjoni sekretär ei võta osa hääletamisest ega mõjuta kuidagi valimismenetluse tulemust; lisaks võib eesistujariik soovi korral määrata valimiskomisjoni liikmeks oma esindaja;

    c)

    kuulutuse koostab valimiskomisjon;

    d)

    testi või testid valmistavad eranditult ette valimiskomisjoni liikmed, kes korraldavad eelvaliku läbinud kandidaatidega vestluse;

    e)

    valimiskomisjoni poolt paremusjärjekorda pandud väljavalitud kandidaatide nimekiri edastatakse haldusnõukogu eesistujale;

    f)

    haldusnõukogu eesistuja valib eduka kandidaadi.

    3. PEATÜKK

    AMETIAEG JA TÖÖLEVÕTMISE TINGIMUSED

    Artikkel 6

    1.   Haldusnõukogu määrab vastavalt personalieeskirjade artiklile 6 kindlaks haldusnõukogu sekretäri esialgse ametiaja. Haldusnõukogu võib vastavalt personalieeskirjade artiklile 6 lepingut pikendada.

    2.   Haldusnõukogu eesistuja määrab vastavalt personalieeskirjade artiklile 6 kindlaks haldusnõukogu sekretariaadi töötajate esialgse ametiaja. Haldusnõukogu sekretäri soovitusel võib lepinguid pikendada haldusnõukogu eesistuja otsusega vastavalt personalieeskirjade artiklile 6.

    Artikkel 7

    Haldusnõukogu sekretäri ametikoht vastab osakonnajuhataja ametikohale vastavalt personalieeskirjade artiklile 45 ja 1. liitele.

    Artikkel 8

    1.   Haldusnõukogu sekretäri esialgse palgaastme ja -järgu, mille kohaselt ta tööle võetakse, määrab kindlaks haldusnõukogu.

    2.   Haldusnõukogu sekretäri puhul teeb kõik personalieeskirjade 3. peatükis ettenähtud korrapärased aruanded haldusnõukogu eesistuja, keda abistab personaliosakonna juhataja ja kes samuti koostab haldusnõukogu otsuse palgajärgu suurendamise kohta iga kahe aasta tagant.

    Artikkel 9

    1.   Haldusnõukogu sekretariaadi töötajate esialgse palgaastme ja -järgu, mille kohaselt nad tööle võetakse, määrab kindlaks haldusnõukogu eesistuja valimiskomisjoni ettepanekul.

    2.   Haldusnõukogu sekretariaadi töötajate puhul ja tuginedes haldusnõukogu sekretäri soovitustele, teeb kõik personalieeskirjade 3. peatükis ettenähtud korrapärased aruanded haldusnõukogu eesistuja, kes samuti koostab haldusnõukogu otsuse palgajärgu suurendamise kohta iga kahe aasta tagant.

    4. PEATÜKK

    TÖÖSUHTE LÕPETAMINE

    Artikkel 10

    Haldusnõukogu sekretäri töösuhe lõpeb vastavalt personalieeskirjade 10. peatükile, võttes arvesse järgmisi erisätteid:

    a)

    otsuse haldusnõukogu sekretäri töösuhe lõpetada teeb haldusnõukogu;

    b)

    kui tehakse otsus lõpetada haldusnõukogu sekretäri töösuhe distsiplinaarsetel põhjustel, peab selline otsus võtma arvesse käesoleva liite 5. peatükis ettenähtud distsiplinaarmenetlusi käsitlevaid erisätteid.

    Artikkel 11

    Haldusnõukogu sekretariaadi büroo töötaja töösuhe lõpeb vastavalt personalieeskirjade 10. peatükile, võttes arvesse järgmisi erisätteid:

    a)

    otsuse haldusnõukogu sekretariaadi töötaja töösuhe lõpetada teeb haldusnõukogu eesistuja;

    b)

    kui tehakse otsus lõpetada haldusnõukogu sekretariaadi töötaja töösuhe distsiplinaarsetel põhjustel, peab selline otsus võtma arvesse käesoleva liite 5. peatükis ettenähtud distsiplinaarmenetlusi käsitlevaid erisätteid.

    5. PEATÜKK

    DISTSIPLINAARMENETLUSED

    Artikkel 12

    Distsiplinaarmenetlused haldusnõukogu sekretäri suhtes viiakse läbi vastavalt personalieeskirjade 8. peatükile ja 7. liitele, võttes arvesse järgmisi erisätteid:

    a)

    haldusnõukogu koostab distsiplinaarnõukogu, millesse kuuluvad haldusnõukogu eesistuja, kes tegutseb distsiplinaarnõukogu esimehena, ja esindajad kolmest liikmesriigist, kelle haldusnõukogu on valinud liisuheitmise teel; esindajatel on vähemalt sama kõrge palgaaste ja -järk kui haldusnõukogu sekretäril ja nad ei kuulu samal ajal haldusnõukogusse;

    b)

    eesistujariigi vahetumine ei too kaasa distsiplinaarnõukogu koosseisu muutust; kui nõukogus jääb mõni koht tühjaks, täidetakse see kohe liisuheitmise teel;

    c)

    distsiplinaarnõukogu abistab sekretär, kelleks võib olla õigusosakonna juhataja;

    d)

    haldusnõukogul on õigus teha häälteenamusega ja distsiplinaarnõukoguga konsulteerimata kirjalik hoiatus või noomitus haldusnõukogu eesistuja või mõne selle liikme ettepanekul; haldusnõukogu sekretärile teatatakse sellest kirjalikult ning tal on õigus enne meetme võtmist anda selgitusi;

    e)

    muudeks distsiplinaarmeetmeteks võib haldusnõukogu anda häälteenamusega käsu pärast käesolevas liites ja personalieeskirjade 7. liites sätestatud distsiplinaarmenetluse lõpuleviimist; nimetatud menetluse algatab haldusnõukogu eesistuja pärast haldusnõukogu sekretäri ärakuulamist;

    f)

    personalieeskirjade artiklis 90 sätestatud õigust ametnik töölt kõrvaldada ja personalieeskirjade artiklis 91 sätestatud õigust teha otsus kustutada ametniku isikutoimikust kõik viited distsiplinaarmeetmele teostab haldusnõukogu eesistuja, kes konsulteerib haldusnõukogu liikmetega;

    g)

    haldusnõukogu esitab distsiplinaarnõukogule aruande, milles esitatakse selgelt kaebuse aluseks olevad faktid ning vajaduse korral nende tekke asjaolud;

    h)

    distsiplinaarnõukogu esimesel koosolekul määravad liikmed ühe liikme, kes koostab arutatava küsimuse kohta üldaruande;

    i)

    7. liite artiklis 15 ettenähtud distsiplinaarnõukogu põhjendatud arvamus saadetakse haldusnõukogu sekretärile ja haldusnõukogule, kes teeb häälteenamusega otsuse ühe kuu jooksul alates arvamuse kättesaamisest pärast haldusnõukogu sekretäri ärakuulamist;

    j)

    kui on uusi fakte, mida kinnitavad vastavad tõendid, võib haldusnõukogu distsiplinaarmenetluse oma algatusel või haldusnõukogu sekretäri taotlusel uuesti algatada.

    Artikkel 13

    Distsiplinaarmenetlused haldusnõukogu sekretariaadi töötaja suhtes viiakse läbi vastavalt personalieeskirjade 8. peatükile ja 7. liitele, võttes arvesse järgmisi erisätteid:

    a)

    haldusnõukogu koostab distsiplinaarnõukogu, millesse kuuluvad esindajad kolmest liikmeriigist, kelle haldusnõukogu on valinud liisuheitmise teel; esindajatel on vähemalt sama kõrge palgaaste ja -järk kui haldusnõukogu sekretariaadi töötajal ja nad ei kuulu samal ajal haldusnõukogusse; nad määravad ühe endi seast tegutsema distsiplinaarnõukogu esimehena;

    b)

    eesistujariigi vahetumine ei too kaasa distsiplinaarnõukogu koosseisu muutust; kui nõukogus jääb mõni koht tühjaks, täidetakse see kohe liisuheitmise teel;

    c)

    distsiplinaarnõukogu abistab sekretär, kelleks võib olla õigusosakonna juhataja;

    d)

    haldusnõukogul on õigus teha distsiplinaarnõukoguga konsulteerimata kirjalik hoiatus või noomitus oma algatusel või mõne haldusnõukogu liikme ettepanekul; haldusnõukogu sekretariaadi töötajale teatatakse sellest kirjalikult ning tal on õigus enne meetme võtmist anda selgitusi;

    e)

    muudeks distsiplinaarmeetmeteks võib haldusnõukogu eesistuja käsu anda pärast käesolevas liites ja personalieeskirjade 7. liites sätestatud distsiplinaarmenetluse lõpuleviimist; nimetatud menetluse algatab haldusnõukogu eesistuja pärast haldusnõukogu sekretariaadi töötaja ärakuulamist;

    f)

    personalieeskirjade artiklis 90 sätestatud õigust ametnik töölt kõrvaldada ja personalieeskirjade artiklis 91 sätestatud õigust teha otsus kustutada ametniku isikutoimikust kõik viited distsiplinaarmeetmele teostab haldusnõukogu eesistuja;

    g)

    haldusnõukogu eesistuja esitab distsiplinaarnõukogule aruande, milles esitatakse selgelt kaebuse aluseks olevad faktid ning vajaduse korral nende tekke asjaolud;

    h)

    distsiplinaarnõukogu esimesel koosolekul määravad liikmed ühe liikme, kes koostab arutatava küsimuse kohta üldaruande;

    i)

    7. liite artiklis 15 ettenähtud distsiplinaarnõukogu põhjendatud arvamus saadetakse haldusnõukogu sekretariaadi töötajale ja haldusnõukogu eesistujale, kes teeb otsuse ühe kuu jooksul alates arvamuse kättesaamisest pärast asjaomase ametniku ärakuulamist;

    j)

    kui on uusi fakte, mida kinnitavad vastavad tõendid, võib haldusnõukogu eesistuja distsiplinaarmenetluse oma algatusel või asjaomase ametniku taotlusel uuesti algatada.

    6. PEATÜKK

    KAEBUSED

    Artikkel 14

    1.   Personalieeskirjade artikli 92 lõike 2 kohased haldusnõukogu sekretäri või haldusnõukogu sekretariaadi töötajate kaebused esitatakse asjas lõpliku otsuse teinud asutusele, kes neid kaebusi menetleb.

    2.   Personalieeskirjade artikli 93 kohaseid haldusnõukogu sekretäri või haldusnõukogu sekretariaadi töötajate kaebusi käsitletakse ainult juhul, kui asjas lõpliku otsuse teinud asutus on varem saanud talle lõike 1 alusel esitatud kaebuse ja see kaebus on otsese otsusega või kaudse otsusega tagasi lükatud. Asjaomane isik võib pärast kaebuse esitamist vastavalt lõikele 1 esitada kohe kaebuse Euroopa Ühenduste Kohtule personalieeskirjade artikli 93 lõike 4 alusel.

    7. PEATÜKK

    ÜLEMINEKUSÄTTED

    Artikkel 15

    Kui enne käesoleva liite jõustumist on tehtud haldusnõukogu sekretäri ametikohta täitvat isikut või haldusnõukogu sekretariaadi töötajat käsitlevad haldusnõukogu otsused või lepingulised korraldused, jäävad sellised otsused ja lepingulised korraldused jätkuvalt jõusse.”

    Artikkel 2

    Käesolev otsus jõustub järgmisel päeval pärast selle vastuvõtmist.

    Artikkel 3

    Käesolev otsus avaldatakse Euroopa Liidu Teatajas.

    Brüssel, 4. detsember 2006

    Nõukogu nimel

    eesistuja

    L. LUHTANEN


    (1)  EÜT C 316, 27.11.1995, lk 2. Konventsiooni on viimati muudetud 27. novembri 2003. aasta protokolliga (ELT C 2, 6.1.2004, lk 1).

    (2)  ELT C 71, 23.3.2006, lk 16.

    (3)  Arvamus on esitatud 12. oktoobril 2006 (Euroopa Liidu Teatajas seni avaldamata).

    (4)  EÜT C 26, 30.1.1999, lk 23. Akti on viimati muudetud otsusega 2006/519/EÜ (ELT L 203, 26.7.2006, lk 10).


    Top