Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

ELi ja Šveitsi vaheline leping statistika kohta

ELi ja Šveitsi vaheline leping statistika kohta

 

KOKKUVÕTE:

ELi ja Šveitsi vaheline leping statistikaalase koostöö kohta

otsus 2006/233/EÜ, millega võetakse vastu ELi ja Šveitsi vaheline leping statistikaalase koostöö kohta

MIS ON LEPINGU JA OTSUSE EESMÄRK?

Lepingu eesmärk on

Otsusega võetakse Euroopa Ühenduse (praegune EL) nimel vastu leping teha Šveitsiga statistikaalast koostööd.

PÕHIPUNKTID

Lepinguosalised nõustuvad

  • töötama välja ja kasutama ühtlustatud statistilisi meetodeid, määratlusi ja liigitusi;
  • tagama, et nende statistilised andmed vastavad Euroopa statistikaseaduses (määrus (EÜ) nr 223/2009) ja Euroopa statistika tegevusjuhises määratletud erapooletuse, usaldusväärsuse, objektiivsuse, teadusliku sõltumatuse, tasuvuse ja konfidentsiaalsuse põhimõtetele;
  • vältima küsitlustele vastavate ettevõtete ja organisatsioonide ülemäärast koormamist.

Šveits peab järgima lepingu A lisas kirjeldatud statistikat käsitlevaid Euroopa õigusakte, mida on muudetud Euroopa Liidu ja Šveitsi statistikakomitee otsusega nr 2/2019. See hõlmab statistiliste põhimõtete ja konfidentsiaalsuse austamist ning statistika nomenklatuuride rakendamist. Lisaks sisaldab A lisa õigusakte, mis on seotud statistikaga järgmistes valdkondades:

  • äri;
  • transport ja turism;
  • väliskaubandus;
  • demograafilised ja sotsiaalsed aspektid;
  • majandus;
  • põllumajandus;
  • keskkond.

Nagu Euroopa Majanduspiirkonna riikide puhul, kes esitavad samuti andmeid Eurostatile, reguleerivad ka Šveitsi esitatavaid statistilisi andmeid ELi statistikaprogrammi reguleerivad eeskirjad. Kõik statistikaprogrammi statistilised teemad ja valdkonnad puudutavad ka Šveitsi.

Igal aastal koostatakse ELi ja Šveitsi iga-aastane statistikaprogramm paralleelselt ELi üldise statistikaprogrammiga.

Lepingut haldab ja rakendab lepinguosaliste esindajatest koosnev ühiskomitee. Komitee võib

  • vaadata läbi lepingu lisad;
  • otsustada muude meetmete üle, et tagada lepingu nõuetekohane toimimine.

Šveitsi üksused võivad osaleda ELi statistikaprogrammides samade õiguste ja kohustustega, nagu on ELi üksustel, kuid neil ei ole õigust saada Eurostati rahalist toetust. Osalemise kulude katmiseks Šveits igal aastal toetab statistikaprogrammi rahaliselt. Seda toetust käsitlevad eeskirjad on sätestatud lepingu B lisas, mida on muudetud Euroopa Liidu ja Šveitsi statistikakomitee otsusega nr 3/2010.

JÕUSTUMISE KUUPÄEV

Leping jõustus 1. jaanuaril 2007.

PÕHIDOKUMENDID

Euroopa Ühenduse ja Šveitsi Konföderatsiooni vaheline leping statistikaalase koostöö kohta (ELT L 90, 28.3.2006, lk 2–20)

Lepingu hilisemad muudatused on algdokumenti lisatud. Käesoleval konsolideeritud versioonil on üksnes dokumenteeriv väärtus.

Nõukogu 27. veebruari 2006. aasta otsus 2006/233/EÜ, mis käsitleb Euroopa Ühenduse ja Šveitsi Konföderatsiooni vahelise lepingu statistikaalase koostöö kohta jõustumist (ELT L 90, 28.3.2006, lk 1)

SEONDUVAD DOKUMENDID

Teave lepingu jõustumise kohta – Euroopa Ühenduse ja Šveitsi Konföderatsiooni vaheline leping statistikaalase koostöö kohta (ELT L 90, 28.3.2006, lk 21)

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 11. märtsi 2009. aasta määrus (EÜ) nr 223/2009 Euroopa statistika kohta ning Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EÜ, Euratom) nr 1101/2008 (konfidentsiaalsete statistiliste andmete Euroopa Ühenduste Statistikaametile edastamise kohta), nõukogu määruse (EÜ) nr 322/97 (ühenduse statistika kohta) ja nõukogu otsuse 89/382/EMÜ, Euratom (millega luuakse Euroopa ühenduste statistikaprogrammi komitee) kehtetuks tunnistamise kohta (ELT L 87, 31.3.2009, lk 164–173)

Vt konsolideeritud versioon.

Viimati muudetud: 09.09.2021

Top