Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

EIT kogu ELi hõlmav strateegiline innovatsioonikava

Legal status of the document This summary has been archived and will not be updated. See 'Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituut (EIT)' for an updated information about the subject.

EIT kogu ELi hõlmav strateegiline innovatsioonikava

Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituudi (EIT) strateegilises innovatsioonikavas sätestatakse instituudi prioriteedid ajavahemikuks 2014-2020 ning töökord, mille eesmärk on muuta Euroopa innovaatilisemaks.

ÕIGUSAKT

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 11. detsembri 2013. aasta otsus nr 1312/2013/EL Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituudi (EIT) strateegilise innovatsioonikava kohta: EIT panus innovaatilisemasse Euroopasse.

KOKKUVÕTE

Budapestis asuva Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituudi (EIT) strateegilises innovatsioonikavas määratletakse instituudi prioriteetsed valdkonnad ja pikaajaline strateegia. See sisaldab ka EIT majandusliku mõju ja võime hindamist parima innovatsioonialase lisaväärtuse loomiseks.

Strateegilises innovatsioonikavas pööratakse eriti suurt tähelepanu EIT teadmis- ja innovaatikakogukondadele, millest kolm on rajatud pärast 2010. aastat: säästev energia (KIC InnoEnergy), kliimamuutusega kohanemine ja selle mõju leevendamine (Climate-KIC) ning tuleviku info- ja kommunikatsiooniühiskond (EIT ICT Labs).

Strateegilise innovatsioonikava põhilised meetmed

Praeguste teadmis- ja innovaatikakogukondade kasvu edendamineningmõju suurendamine : EIT peaks julgustama teadmis- ja innovaatikakogukondi arendama mitmekesisemaid haridus- ja koolitustegevusi ning pakkuma nendealast nõustamist; samuti tuleks suurendada teadlikkust kõnealuste tegevuste olemasolust. Vaja oleks ka vastastikuste eksperdihinnangute süsteemi EIT märgistusega kvalifikatsioonide jaoks.

Uute teadmis- ja innovaatikakogukondade loomine: EIT peaks rajama teed viie uue teadmis- ja innovaatikakogukonna loomiseks:

  • 2014. aastal taotlusvoor kahe uue teadmis- ja innovaatikakogukonna jaoks tervislike eluviiside ja aktiivsena vananemise ning toorainete teemal;
  • 2016. aastal taotlusvoor kahe uue teadmis- ja innovaatikakogukonna jaoks tulevikutoidu ja lisaväärtusega tootmise teemal;
  • 2018. aastal taotlusvoor ühe uue teadmis- ja innovaatikakogukonna jaoks linnalise liikuvuse teemal.

Muude kavandatavate strateegilise innovatsioonikava meetmete eesmärk on

  • EIT mõju suurendamine;
  • uute rakendusmehhanismide loomine ja tulemustele suunatud järelevalve;
  • EIT otsuste tegemise lihtsustamine ja selgemaks muutmine;
  • investeerimine uutesse teadmis- ja innovaatikakogukondadesse;
  • suhtlemine partneritega korrapäraselt koos käival foorumil.

EIT eelarve aastateks 2014-2020

Ligikaudu 1695 miljonit eurot (62,5% EIT kogueelarvest) on ette nähtud teadmis- ja innovaatikakogukondadele, mille kohta tehti otsus 2009. aastal ja mis juba tegutsevad; 542 miljonit eurot (20%) on ette nähtud teises etapis loodavatele, 249 miljonit eurot (9,2%) kolmandas etapis loodavatele ning 35 miljonit eurot (1,3%) viimases etapis loodavatele teadmis- ja innovaatikakogukondadele.

Seega on EIT eelarves kavandatud ajavahemikus 2014-2020 teadmis- ja innovaatikakogukondadele 2,5 miljardit eurot (93% EIT eelarvest aastatel 2014-2020). EIT mõjusa finantsvõimenduse abil hangivad teadmis- ja innovaatikakogukonnad muudest avalikest ja erasektori allikatest prognooside kohaselt 7,5 miljardit eurot.

EIT osaleb levitamis- ja teavitustegevustes, sealhulgas pakkudes toetust piirkondlike innovatsioonistrateegiate tarbeks. Samuti edendab see ELi programmi Horizon 2020, eriti ühiskonnaprobleemide osas.

VIITED

Õigusakt

Jõustunud

Liikmesriikide õigusesse ülevõtmise tähtaeg

Euroopa Liidu Teataja

Otsus nr 1312/2013/EL

23.12.2013

-

ELT L 347, 20.12.2013

04.07.2014

Top