Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2013/075A/01

    Teade avaliku konkursi korraldamise kohta — EPSO/AD/249/13

    ELT C 75A, 14.3.2013, p. 1–11 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, GA, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    14.3.2013   

    ET

    Euroopa Liidu Teataja

    CA 75/1


    TEADE AVALIKU KONKURSI KORRALDAMISE KOHTA

    EPSO/AD/249/13

    (2013/C 75 A/01)

    Euroopa Personalivaliku Amet (EPSO) korraldab kvalifikatsioonil ja katsetel põhineva avaliku konkursi, mille põhjal koostatakse reservnimekiri administraatorite töölevõtmiseks.

    ADMINISTRAATORID (AD 7)

    järgmistes valdkondades:

    1.

    MAKROMAJANDUS

    2.

    FINANTSMAJANDUS

    Konkursi eesmärk on koostada reservnimekirjad, mille alusel täidetakse vabad töökohad Euroopa Liidu institutsioonides.

    Enne kandideerimist lugege tähelepanelikult läbi 7. septembri 2012. aasta Euroopa Liidu Teatajas C 270 A ja EPSO veebisaidil avaldatud avalike konkursside juhend.

    Kõnealune juhend on konkursiteate lahutamatu osa ja aitab Teil mõista konkursi menetluseeskirju ja registreerumistingimusi.

    SISUKORD

    I.

    ÜLDTEAVE

    II.

    AMETIÜLESANNETE KIRJELDUS

    III.

    OSALEMISTINGIMUSED

    IV.

    EELVALIKUTESTID

    V.

    KONKURSIL OSALEMINE JA KVALIFIKATSIOONI HINDAMINE

    VI.

    HINDAMISKESKUS

    VII.

    RESERVNIMEKIRJAD

    VIII.

    KUIDAS KANDIDEERIDA

    LISAD

    I.   ÜLDTEAVE

    1.

    Reservnimekirja kantavate kandidaatide arv

    Valdkond 1 = 37

    Valdkond 2 = 27

    2.

    Märkused

    Konkurss hõlmab kahte valdkonda. Registreeruda saab vaid ühe valdkonna konkursile.

    Valik tuleb teha elektroonilisel registreerumisel ja seda ei saa muuta pärast elektroonilise kandideerimistaotluse kinnitamist ja esitamist.

    II.   AMETIÜLESANNETE KIRJELDUS

    Täpsed kirjeldused on esitatud lisades.

    III.   OSALEMISTINGIMUSED

    Elektroonilise registreerumise tähtpäevaks peab kandidaat vastama kõikidele järgmistele üld- ja eritingimustele:

    1.

    Üldtingimused

    a)

    Kandidaat peab olema Euroopa Liidu liikmesriigi kodanik.

    b)

    Kandidaadil peavad olema kõik kodanikuõigused.

    c)

    Kandidaat peab olema täitnud kõik sõjaväeteenistust reguleerivate seadustega ettenähtud kohustused.

    d)

    Kandidaadil peavad olema töökohustuste täitmiseks vajalikud isikuomadused.

    2.

    Eritingimused

    2.1.

    Kvalifikatsioon ja diplomid

    Vt lisade punkt 2

    2.2.

    Töökogemus

    Vt lisade punkt 3

    2.3.

    Keelteoskus (1)

     

    1. keel

    Põhikeel:

    ühe Euroopa Liidu ametliku keele (23 keele seast) valdamine väga heal tasemel.

    ja

     

    2. keel

    Teine keel (muu kui esimene keel):

    inglise, prantsuse või saksa keele valdamine rahuldaval tasemel.

    Vastavalt Euroopa Liidu Kohtu (suurkoda) otsusele kohtuasjas C-566/10 P, Itaalia Vabariik vs. komisjon, on ELi institutsioonid kohustatud põhjendama, miks seatakse käesoleva konkursi puhul teise keele valikule piirang, st miks saab valida vaid piiratud arvul liidu ametlike keelte hulgast.

    Teise keele valikuvõimalused on käesolevas konkursis määratud kindlaks vastavalt talituse huvidele, mille kohaselt peavad uued töötajad olema kohe valmis tegutsema ning suutelised oma igapäevatöös vabalt suhtlema. Vastasel korral oleks institutsioonide toimimine oluliselt häiritud.

    ELi institutsioonide pikaajalise tava kohaselt kasutatakse sisesuhtluses kõige rohkem inglise, prantsuse ja saksa keelt. Samu keeli kasutatakse valdavalt ka välissuhtluses ja toimikute menetlemisel. Samuti valivad konkursil osalevad kandidaadid vaba valiku korral inglise, prantsuse ja saksa keele kõige sagedamini teiseks keeleks. See kinnitab asjaolu, et neid keeli kasutatakse laialdaselt ka hariduses ja tööelus ning seepärast võib Euroopa Liidu ametikohtadele kandideerijatelt oodata vähemalt ühe nimetatud keele valdamist. Sellest tulenevalt võib öelda, et talituse huve ning kandidaatide vajadusi ja võimeid tasakaalustades ning arvestades ka käesoleva konkursi konkreetset valdkonda, on testide läbiviimine neis kolmes keeles põhjendatud, tagamaks, et olenemata esimesest ametlikust keelest, valdavad kandidaadid vähemalt ühte neist kolmest keelest töökeele tasemel. Samuti on kandidaatide võrdse kohtlemise huvides see, et kõik kandidaadid, sealhulgas need, kelle esimene ametlik keel on üks kolmest nimetatud keelest, peavad sooritama testi oma teises keeles, st ühes neist kolmest keelest. Erioskuste selline hindamine võimaldab institutsioonidel mõõta kandidaatide võimet koheseks tegutsemiseks keskkonnas, mis vastab üsna täpselt tegelikkusele, mis neid ametikohal ees ootab. See aga ei mõjuta edaspidist keeleõpet, et vastavalt personalieeskirjade artikli 45 lõikele 2 omandada kolmas töökeel.

    IV.   EELVALIKUTESTID

    Arvutipõhised eelvalikutestid korraldatakse ainult siis, kui registreerunud kandidaatide arv ületab teatava künnise. Künnise otsustab EPSO kui ametisse nimetava asutuse direktor pärast kandideerimistaotluste esitamise tähtaja möödumist. Künnis võib vastavalt valdkonnale erineda. Kandidaatidele teatatakse sellest EPSO kasutajakonto kaudu.

    Valikukomisjon määrab kindlaks testide raskusastme ja kinnitab EPSO tehtud ettepanekute põhjal nende põhisisu.

    1.

    Testidele kutsumine

    Kandidaat kutsutakse testidele, kui ta on kinnitanud oma kandidatuuri õigeaegselt (vt VIII osa).

    Tähelepanu!

    1.

    Oma kandidatuuri kinnitades teatab kandidaat, et täidab III osas esitatud üld- ja eritingimused.

    2.

    Testidel osalemiseks peab kandidaat valima kuupäeva; kuupäev tuleb tingimata kindlaks määrata tähtaja jooksul, mis täpsustatakse EPSO kasutajakonto kaudu.

    2.

    Testide laad ja hindamine

    Valikvastustega testide eesmärk on hinnata kandidaatide üldvõimeid järgmistes valdkondades:

    Test a

    verbaalne mõtlemine

    punktiskaala: 0–20 punkti

    minimaalne nõutav punktisumma: 10 punkti

    Test b

    matemaatiline mõtlemine

    punktiskaala: 0–10 punkti

    Test c

    abstraktne mõtlemine

    punktiskaala: 0–10 punkti

     

    Minimaalne nõutav punktisumma testide b ja c peale kokku on 10 punkti

    3.

    Testide keel

    1. keel

    V.   KONKURSIL OSALEMINE JA KVALIFIKATSIOONI HINDAMINE

    1.   Menetlus

    Üld- ja eritingimuste ning kvalifikatsiooninõuete täitmist hinnatakse esmalt kandideerimistaotluses esitatud andmete alusel.

    a)

    Vaadatakse läbi üld- ja eritingimustega seotud küsimustele antud vastused, et teha kindlaks, kas kandidaat täidab kõik osalemistingimused.

    Kui eelnevalt korraldatakse eelvalikutestid, kontrollitakse üld- ja eritingimuste täitmist eelvalikutestidel saadud punktide järgi kahanevas järjestuses, kuni igas valdkonnas on saadud ametisse nimetava asutuse kindlaksmääratud arvul kandidaate, kes

    kogusid eelvalikutestidel vähemalt minimaalse nõutava punktisumma ja said kõige rohkem punkte ja

    täidavad konkursil osalemise tingimused.

    Juhul kui viimasena edasi pääsemist võimaldava punktisumma saavad mitu kandidaati, hinnatakse kõikide nende kvalifikatsiooni. Künnisest allapoole jäävate kandidaatide elektroonilisi kandideerimistaotlusi läbi ei vaadata.

    b)

    Seejärel hindab valikukomisjon konkursil osalemise tingimusi täitvate kandidaatide kvalifikatsiooni, et teha kindlaks, milliste kandidaatide kvalifikatsioon (diplomid ja tööalane kogemus) vastab kõige paremini käesolevas konkursiteates kirjeldatud ametiülesannete laadile ja valikukriteeriumidele. Valiku aluseks on üksnes need vastused, mis on märgitud kandideerimistaotluse osas „Võimete sõel” (talent screener), ning see toimub kahes järgus:

    kõigepealt võetakse kvalifikatsiooni hindamisel aluseks üksnes need vastused, mis on märgitud kandideerimistaotluse osas „Võimete sõel” (talent screener), ning arvestatakse iga seal märgitud vastuse kaalu. Enne kandidaatide hindamist määrab valikukomisjon sõltuvalt lisade punktis 4 esitatud kriteeriumide olulisusest kaalu (1–3). Seejärel pääsevad enim punkte kogunud kandidaatide elektroonilised kandideerimistaotlused teise hindamisvooru;

    teise hindamisvooru käigus läbi vaadatavate taotluste arv on valdkonna kohta ligikaudu 9 korda suurem kui käesolevas konkursiteates esitatud reservnimekirja kantavate kandidaatide arv. Valikukomisjon hindab kandidaatide vastuseid ning annab igale vastusele 0–4 punkti. Koondhinde saamiseks liidetakse punktid, mis on korrutatud vastavalt iga vastuse kaaluga.

    Seejärel koostab valikukomisjon kandidaatide järjestuse neile antud punktide kogusumma põhjal. Hindamiskeskusesse kutsutud kandidaatide arv (2) on valdkonna kohta maksimaalselt 3 korda suurem kui reservnimekirja kantavate kandidaatide arv. Kõnealune arv avaldatakse EPSO veebisaidil (http://blogs.ec.europa.eu/eu-careers.info/).

    2.   Kandidaatide esitatud andmete kontroll

    Pärast hindamiskeskuse etappi ja selle tulemusi arvesse võttes kontrollib EPSO kandidaatide elektroonilises kandideerimistaotluses esitatud andmete vastavust üldtingimustele. Valikukomisjon kontrollib eritingimuste täitmist kandidaadi esitatud tõendavate dokumentide alusel. Kvalifikatsiooni hindamisel arvestatakse tõendavaid dokumente vaid osas „Võimete sõel” esitatud vastuste kontrollimiseks. Kui kontrollimisel selgub, (3) et kandidaat ei ole andmeid dokumentidega tõendanud, arvatakse ta konkursist välja.

    Punktide kahanevas järjestuses kontrollitakse neid kandidaate, kes täidavad miinimumnõudeid ja on saanud kõrgeimad punktid hindamistestide d, e, f ja g eest kokku. Need kandidaadid peavad olema saanud ka minimaalse nõutava punktisumma eelvalikutestide a, b ja c eest. Kontrolli jätkatakse seni, kuni on saadud reservnimekirja kantaval arvul kandidaate, kes täidavad kõik nimekirja kandmise tingimused. Ülejäänud kandidaatide tõendavaid dokumente läbi ei vaadata.

    VI.   HINDAMISKESKUS

    1.

    Hindamiskeskusse kutsumine

    Kandidaadid, (4)

    kes elektroonilisel registreerumisel esitatud andmete alusel täidavad III osas esitatud üld- ja eritingimused

    ja

    kes on saanud kvalifikatsiooni hindamisel kõige rohkem punkte,

    kutsutakse testidele, mis toimuvad üldjuhul Brüsselis asuvas hindamiskeskuses (5) ja kestavad üks kuni kaks päeva.

    2.

    Hindamiskeskus

    Hinnatakse kolme tüüpi oskuseid:

    mõtlemisoskust (juhul kui seda ei ole juba eelvalikutestidega tehtud): testid a, b ja c

    erioskusi: test d

    üldvõimeid ja -oskusi: testid e, f, ja g

    mõtlemisoskust järgmiste testide (6) kaudu:

    a)

    verbaalse mõtlemise test

    b)

    matemaatilise mõtlemise test

    c)

    abstraktse mõtlemise test

    erioskusi asjaomases valdkonnas järgmise testi (6) kaudu:

    d)

    valdkonda käsitlev struktureeritud intervjuu, mille aluseks on kandideerimistaotluse osas „Võimete sõel” esitatud vastused

    üldvõimeid ja -oskusi  (7) järgmistel viisidel (6):

    e)

    juhtumianalüüs

    f)

    rühmatöö

    g)

    üldvõimeid ja -oskusi käsitlev struktureeritud intervjuu

    Iga üldvõimet ja -oskust testitakse järgmiselt:

     

    Juhtumianalüüs

    Rühmatöö

    Struktureeritud intervjuu

    Analüüsi- ja probleemide lahendamise oskus

    x

    x

     

    Suhtlemisoskus

    x

     

    x

    Kvaliteedi ja tulemuste tagamise oskus

    x

     

    x

    Õppimis- ja arenguvõime

     

    x

    x

    Prioriteetide seadmise ja organiseerimise oskus

    x

    x

     

    Pingetaluvus

     

    x

    x

    Meeskonnatöö oskus

     

    x

    x

    Juhtimisoskus

     

    x

    x

    3.

    Hindamiskeskuse testide keel

    Testide a, b ja c puhul 1. keel.

    Testide d, e, f ja g puhul 2. keel.

    4.

    Hindamine ja kaal

    Mõtlemisoskus

    a)

    verbaalne mõtlemine: 0–20 punkti

    minimaalne nõutav punktisumma: 10 punkti

    b)

    matemaatiline mõtlemine: 0–10 punkti

    c)

    abstraktne mõtlemine: 0–10 punkti

    minimaalne nõutav punktisumma testide b ja c peale kokku: 10 punkti

    Testide a, b ja c alusel arvatakse kandidaate konkursist välja, kuid nende testide punkte ei lisata muudele hindamiskeskuse testide punktidele.

    Erivõimed ja -oskused (test d)

    0–100 punkti

    minimaalne nõutav punktisumma: 50 points

    kaal: 55 % koondhindest

    Üldvõimed ja -oskused (testid e, f ja g)

    0–80 punkti üldvõimete või -oskuste peale kokku (10 punkti iga võime või oskuse eest)

    minimaalne nõutav punktisumma:

     

    3 punkti iga võime või oskuse eest

    ja

     

    40 punkti 8 üldvõime või -oskuse peale kokku

    kaal: 45 % koondhindest

    VII.   RESERVNIMEKIRJAD

    1.

    Reservnimekirja kandmine

    Valikukomisjon kannab kandidaadi nime reservnimekirja,

    kui kandidaat (8) on kogunud testide a–g peale kokku minimaalse nõutava punktisumma ning saanud hindamiskeskuse testide d, e, f ja g peale kokku ühe kõrgeimatest hinnetest (vt I osa punktis 1 esitatud reservnimekirja kantavate kandidaatide arv)

    ja kui ta täidab tõendavate dokumentide alusel kõik osalemise tingimused.

    2.

    Järjestus

    Nimekirjad järjestatakse valdkonna ja tähestiku alusel.

    VIII.   KUIDAS KANDIDEERIDA

    1.

    Elektrooniline registreerumine

    Registreeruda tuleb elektrooniliselt, järgides EPSO veebisaidil esitatud registreerumise juhendis esitatud korda.

    Lõpptähtaeg (sealhulgas kandideerimistaotluse kinnitamise jaoks): 16. aprill 2013 kell 12.00 Brüsseli aja järgi.

    2.

    Kandideerimisdokumendid

    Kui Te olete kandidaatide seas, kes on kutsutud hindamiskeskusesse, (9) palutakse Teil hindamiskeskusesse tulekul võtta kaasa täielik kandideerimistaotlus (allakirjutatud elektrooniline kandideerimistaotlus ja tõendavad dokumendid).

    Üksikasjalikumad eeskirjad: vt avalike konkursside juhendi punkt 6.1.


    (1)  Vt Euroopa keeleõppe raamdokument — nõutav tase: 1. keel = C1, 2. keel = B2

    (http://europass.cedefop.europa.eu/europass/home/hornav/Downloads/CEF/LanguageSelfAssessmentGrid.csp)

    (2)  Kandidaatidele, keda hindamiskeskusesse ei kutsutud, antakse teada nende hindamistulemused ning kaal, mille valikukomisjon andis igale vastusele.

    (3)  Enne reservnimekirja koostamist kontrollitakse andmeid tõendavate dokumentide alusel (vt VII osa punkt 1 ja VIII osa punkt 2).

    (4)  Juhul kui viimasena edasi pääsemist võimaldava punktisumma saavad mitu kandidaati, kutsutakse nad kõik hindamiskeskusesse.

    (5)  Korralduslikel kaalutlustel võidakse mõtlemisoskuse testid ja juhtumianalüüs (test e) korraldada liikmesriikide hindamiskeskustes muudest hindamiskeskuse testidest eraldi.

    (6)  Sisu kinnitab valikukomisjon.

    (7)  Kõnealuste võimete ja oskuste üksikasjalik kirjeldus on esitatud avalike konkursside juhendi punktis 1.2.

    (8)  Juhul kui viimasena edasi pääsemist võimaldava punktisumma saavad mitu kandidaati, kantakse nad kõik reservnimekirja.

    (9)  Hindamiskeskusesse tulemise kuupäev teatatakse kandidaadile tema EPSO kasutajakonto kaudu.


    I LISA

    VALDKOND 1 — MAKROMAJANDUS

    1.   Ametiülesanded

    Käesolev avalik konkurss korraldatakse administraatorite (AD 7) töölevõtmiseks makromajanduse valdkonnas, rõhuasetusega mitmepoolsel ja riigipõhisel järelevalvel ning poliitika kujundamisel ja analüüsil.

    Peamised ametiülesanded on järgmised:

    liikmesriikide, euroala ja Euroopa Liidu makromajanduslike arengusuundade ja tegevuspõhimõtete jälgimine;

    makromajanduslike kohandamisprogrammide kujundamine ja rakendamine;

    empiiriline analüüs ja/või mudelsimulatsioon majanduspoliitika kujundamise ja hindamise edendamiseks, sealhulgas sellistes valdkondades nagu riigi rahandus, struktuurireformid, finantseerimisasutused ja turud;

    analüütiliste raamistike ja vahendite väljatöötamine majanduse arengusuundade ja poliitika tulemuslikkuse analüüsimiseks;

    Euroopa Komisjoni majandusprognooside ettevalmistamine;

    koostöö rahvusvaheliste majandus- ja finantseerimisasutuste, avaliku sektori asutuste ja muude sidusrühmadega majandusjärelevalve ja makromajanduslike kohandamisprogrammide rakendamisel;

    nii sisekasutuse kui ka avaldamise eesmärgil analüütiliste, poliitiliste ja õigusalaste dokumentide koostamine seoses eespool kirjeldatud ametiülesannetega.

    2.   Haridustase

    Haridustase, mis vastab diplomiga tõendatud vähemalt nelja-aastasele ülikoolikursusele majanduse erialal.

    VÕI

    Haridustase, mis vastab diplomiga tõendatud vähemalt kolmeaastasele ülikoolikursusele majanduse erialal, ning sellele järgnev vähemalt üheaastane töökogemus, mis on otseselt seotud punktis 1 kirjeldatud ametiülesannetega.

    NB! Nimetatud vähemalt üheaastast töökogemust käsitatakse diplomi lahutamatu osana ning seda ei võeta arvesse allpool nõutud töökogemuse arvestamisel.

    3.   Töökogemus

    Vähemalt kuueaastane töökogemus makromajanduse valdkonnas.

    Arvestatakse ainult pärast konkursil osalemiseks vajaliku diplomi omandamist saadud töökogemust.

    4.   Valikukriteeriumid

    Kvalifikatsiooni hindamisel võtab valikukomisjon arvesse järgmist.

    1.

    Konkursil osalemiseks vajalikule lisaks (vastavalt eespool punktis 2 kirjeldatule) täiendav akadeemiline kraad (muu kui doktorikraad) või tunnistus ühes järgmistest valdkondadest: majandus, kvantitatiivne analüüs, rahandus ja rakenduslik makromajandus.

    2.

    Doktorikraad ühes järgmistest valdkondadest: majandus, kvantitatiivne analüüs, rahandus ja rakenduslik makromajandus.

    3.

    Vähemalt kaheaastane töökogemus rahvusvahelises majandus- ja/või finantseerimisasutuses.

    4.

    Vähemalt kaheaastane töökogemus riigi tasandi ametiasutuses, mille vastutusalasse kuulub majandus-, eelarve- või rahapoliitika kujundamine ja rakendamine.

    5.

    Vähemalt kaheaastane töökogemus akadeemilises, poliitilises või teadusasutuses (spetsialiseerumisega majandusele või majanduspoliitikale).

    6.

    Publikatsioonid erialastes ajakirjades kvantitatiivse analüüsi ja modelleerimise alal.

    7.

    Publikatsioonid erialastes ajakirjades makromajanduse alal.

    8.

    Kogemus makromajanduslikke suundumusi, järelevalvet ja prognoose käsitlevate tehniliste ja mittetehniliste aruannete koostamisel.

    9.

    Kogemus struktuurireformide ja -poliitika majanduslikku toimet käsitlevate tehniliste ja mittetehniliste aruannete koostamisel.

    10.

    Kogemus riigi rahandust ja Euroopa majanduse juhtimist käsitlevate tehniliste ja mittetehniliste aruannete koostamisel.

    11.

    Vähemalt kaheaastane töökogemus rakendusliku ökonomeetria alal, näiteks aegridade analüüsi ja regressioonianalüüsi vallas.

    12.

    Kogemus makromajanduslike mudelite (näiteks stohhalistilis-dünaamilised tasakaalumudelid) väljatöötamisel ja/või kasutamisel.

    13.

    Töökogemus majanduse kohandamise programmide koostamisel ja rakendamisel.


    II LISA

    VALDKOND 2 — FINANTSMAJANDUS

    1.   Ametiülesanded

    Käesolev avalik konkurss korraldatakse administraatorite (AD 7) töölevõtmiseks finantsmajanduse valdkonnas, rõhuasetusega mitmepoolsel ja riigipõhisel järelevalvel ning poliitika kujundamisel ja analüüsil.

    Peamised ametiülesanded on järgmised:

    liikmesriikide, euroala ja Euroopa Liidu finantsturgude või turusegmentide toimimise järelevalve ja analüüs, sealhulgas võimalike turutõrgete ja ebakorrektsete hindade olemasolu kindlakstegemine;

    liikmesriikide (sealhulgas makromajanduslike kohandamisprogrammidega liikmesriikide) finantseerimisasutuste ja turgude elujõulisuse, toimivuse ja jätkusuutlikkuse analüüsimine ja hindamine;

    finantsturgude, finantseerimisasutuste ja finantsinfrastruktuuri reguleerimisega seotud tegevuspõhimõtete kujundamist ja hindamist edendav analüüs (teoreetiline, empiiriline või mudelipõhine);

    finants-, rahaliste ja majandusandmete töötlemiseks ja tõlgendamiseks vajalike meetodite, vahendite ja korra väljatöötamine ja kohaldamine. See hõlmab rahalisi tagatisi käsitlevaid andmeid, mis võib hõlmata kõige uuema kvantitatiivse tehnika kasutamist hindamise eesmärgil;

    finantsinstrumentide või eriotstarbeliste rahastamisahendite (näiteks võlainstrumentide tagatisskeemid või riskijagamisinstrumendid) väljatöötamine, nende üle läbirääkimiste pidamine ja nende rakendamine ELi poliitika elluviimise toetamiseks;

    koostöö rahvusvaheliste majandus- ja finantseerimisasutuste, avaliku sektori asutuste ja muude sidusrühmadega finantsturgude majandusjärelevalve rakendamisel, sealhulgas järelevalve makromajanduslike kohandamisprogrammide raames;

    nii sise- kui ka väliskasutuseks mõeldud analüütiliste, poliitiliste ja õigusalaste dokumentide koostamine seoses eespool kirjeldatud ametiülesannetega.

    2.   Haridus

    Haridustase, mis vastab diplomiga tõendatud vähemalt nelja-aastasele ülikoolikursusele majanduse või rahanduse erialal.

    VÕI

    Haridustase, mis vastab diplomiga tõendatud vähemalt kolmeaastasele ülikoolikursusele majanduse või rahanduse erialal, ning sellele järgnev vähemalt üheaastane töökogemus, mis on otseselt seotud punktis 1 kirjeldatud ametiülesannetega.

    NB! Nimetatud vähemalt üheaastast töökogemust käsitatakse diplomi lahutamatu osana ning seda ei võeta arvesse allpool nõutud töökogemuse arvestamisel.

    3.   Töökogemus

    Vähemalt kuueaastane töökogemus finantssektori analüüsiga seotud valdkonnas.

    Arvestatakse ainult pärast konkursil osalemiseks vajaliku diplomi omandamist saadud töökogemust.

    4.   Valikukriteeriumid

    Kvalifikatsiooni hindamisel võtab valikukomisjon arvesse järgmist.

    1.

    Konkursil osalemiseks vajalikule lisaks (vastavalt eespool punktis 2 kirjeldatule) täiendav akadeemiline kraad (muu kui doktorikraad) või tunnistus ühes järgmistest valdkondadest: finantsmajandus, majandus, kvantitatiivne analüüs, statistika, rakenduslik majandus, ettevõtterahandus või finantsmatemaatika.

    2.

    Doktorikraad ühes järgmistest valdkondadest: finantsmajandus, majandus, ettevõtterahandus, kvantitatiivne analüüs, statistika, rakenduslik majandus või finantsmatemaatika.

    3.

    Vähemalt kaheaastane töökogemus pangas ja/või muus finantseerimisasutuses.

    4.

    Vähemalt kaheaastane töökogemus avaliku halduse asutuses või rahvusvahelises institutsioonis, mille vastutusalasse kuulub mikro- või makrotasandi usaldatavusjärelevalve.

    5.

    Vähemalt kaheaastane töökogemus avaliku halduse asutuses või rahvusvahelises institutsioonis, mille vastutusalasse kuulub finantsstabiilsuspoliitika kujundamine, haldamine ja rakendamine.

    6.

    Vähemalt kaheaastane töökogemus rahandus- või majandusküsimustele spetsialiseerunud akadeemilises või teadusasutuses.

    7.

    Vähemalt kaheaastane töökogemus finantseerimisasutuste elujõulisuse ja toimimise analüüsimisel.

    8.

    Publikatsioonid erialastes ajakirjades, eelkõige kvantitatiivse finantsmajanduse, finantsstabiilsuse ja ettevõtterahanduse teemadel.

    9.

    Kogemus finantsturgude suundumusi, finantsstabiilsust ning pangandussektori arengut käsitlevate tehniliste ja mittetehniliste aruannete koostamisel.

    10.

    Vähemalt kaheaastane töökogemus rakendusliku ökonomeetria alal, näiteks aegridade analüüsi ja regressioonianalüüsi vallas.

    11.

    Kogemus makromajanduslike mudelite (näiteks stohhalistilis-dünaamilised tasakaalumudelid) väljatöötamisel ja/või kasutamisel.

    12.

    Töökogemus majanduse kohandamise programmide koostamisel ja rakendamisel.


    Top